Aram Gelderse Kleuterschool geopend OPROEP VAN DE KERKEN Zoek de son op BLOEMINK Amerongen Rhenen V A-tje Kapsel KERKHOVE lempo Vrijdagse koop avond in Veenendaal I ZONNEBRIL Verkeersongeval met dodelijke afloop VRAAG S AANBOD DIVERSEN PLAATST EEN Kost slechts 95 cent Voor uw trouwpartij zijn wij thans speciaal ingericht. Wed. A. W. de Haas KOUSENREPARATIE Van Schaik P. v. Beek Emmalaan 28 A. Achterberg M. v. Dijk F. v. d. Bosch P. v. d. Bovenkamp E. v. Hunnik J. Sukkel De broederschap der bronzen draak We leeve tegeswoordig weer in de tijd, dat de eene helft van Nederland de andere helft eksamineert. Dagelijks gaan grote groepe jong volk het „zweet kamertje" in en dan maar zweete. En aangezien één onverstandig mens meer ken vraage, dan tien wijze kenne ant- woorde, kenne jelui wel begrijpe hoe veel onverstandige minse er nog rond- loope. Maar ja, je moet er maar aan overgeleverd zijn. Vroeger, in mijn tijd, was dat allemaal heel anders. Je kon gaan en staan waar je wou. Ze vroege niet aan je of je wel op school geweest was. Als je maar werke wou, dan liep alles op wieletjes. Tegeswoordig is er zogezeid leerplicht. Dat beteekent, dat je verplicht bent om te leere. En maar niet zoo'n paar jaare. Nee, minstens tien jaar ben je onder de panne, 't Be gint al met de bewaarschool (ik bedoel natuurlik de kleuterschool). Je moet die stakkers 's morgens, met hun bossie „bloeme-voor-de-juf" in de vuistjes ge klemd, zien stappe. Ze vinde het dan nog mooi, om ook naar school te gaan, maar zodra ze naar de „groote school" gaan is de aardigheid er al lang af. 't Valt ook niet mee om alsmaar te moete hoore, dat 2x2 niet 5 maar 4 is. Enfin, ik ben maar blij, dat we in 't Veen langzamerhand zoo goed in onze schoole koome te zitte. Je ken de krant niet opslaan of je leest van de aanbe steding of van de bouw of van de uit breiding of van de offisjieele opening van weer een nieuwe school, 't Begint mijn er een beetje van te duizele. Ik voor mijn, ik geloof, dat de mensheid veels te geleerd begint te worde. Een mansjesterse broek, een pet en een paar klompe zijn niet meer in tel. We maake allemaal deel uit van het witte- boordeproletariaat. Maar ik geloof, dat we daar juist kapot an gaan. De wereld wordt zo intelliegent, dat er niks an ders meer gedaan wordt, dan werke aan onze eige vernietiging. Gelukkig, dat er ook nog minse zijn, die andere gedachte in het hoofd heb- be. 'k Weet niet of jelui het al geleeze of gehoord hebbe, maar onze eige Vee- nendaalse pliessie heb een machtig plan bedacht voor de Veense jeugd in de komende vakansie-weeke. Een soort jeugd-van-de-straat-aksie dus. En wat zou je dan beter kenne bedenke, dan een voetbalkompetietie? Reken er op, dat ze daar in zulle bij te. Je moet dat fanatisme maar zién, waarmee ze elkaai te lijf gaan als er zoo'n rond monster op de proppe komt. Daar vergeete ze alles voor. Zelfs hun ijssie en hun filmster plaatjes. En 't gekke is, dat er altijd wel een elftal bij mekaar te harke is. Ze maake de groote minse zelfs beschaamd. Zelfs raadslede laate nog weieens ver stek gaan, dat heb jelui vorige week wel in Renswou gezien. Daar moest nota bene de Burgervader in z'n oto de edelachtbare heere in eige persoon gaan arresteere, om een raadsvergadering te ~%-enne houde. Ik heb al hoore vertelle, alsdat ze voor straf geen presentiegeld krijge uitbetaald voor deze vergadering. En zulke minse moete nou zoo'n ge meente al is het dan geen groote regeere. In de Renese raad zegge ze zoomaar in het openbaar, dat je je vrouw maar tuis moet laate als je der liefhebt. Ja, je moet maar durve. Driek zou het niet neeme. Ik geloof, dat we het in 't Veen beter getroffe hebbe. Tenminste van zukke gekke dinge heb ik hier nog nooit gehoord. Maar ja, 't ken natuur lik weeze, dat we van de Veense ge- meenteraads-beraadslagingen tot op heede nog nooit het zuivere gehoord hebbe. 'k Heb namelik geleeze, dat ze hier wille overgaan tot de aankoop van een bandopname-apparaat Wat dat precies is, weet ik ook niet; 'k heb wel eens gehoord van een loopende-band- siesteem, maar dat is om de minse een hoop '-werk te bespaare. Dit band opname-apparaat schijnt ook wel be doeld te zijn om werk te bespaare, maar het hoofddoel is toch om de mense van de Raad meer en beter aan het praate te krijge. Laat ze maar oppasse, dat ze niet teveel zegge, want ze kenne er van verzekerd zijn, dat Jan Publiek het nou haarfijn te weete komt Wat je bij ons in 't Veen nog weieens tege komt, dat zijn Raadsel-adverten- sies in onze Veense krante. 'k Weet niet of jelui de krant ook zoo spelle als ik, maar 'k las in „De Vallei" van Vrijdag een advertensie, waar nota beene bove sting: „100 procent afwerking". Nou, daarhou ik van. Maar onder die adver tensie daar sting een adres en een til- lefoonnummer en dat klopte heel niet met dat opschrift, 'k Zou tenminste wel eens wille zien hoe ze bij dat opgegeve adreS^ÏVoor 100% kunne voldoen aan alles wat werd aangeboode. Hoewel, de wondere zijn de wereld nog niet uit. In ieder geval klopte het tillefoonnummer niet. Maar om dat uit te zoeke, daar ben ik niet voor. Dat laat ik aan jelui over. Je Puzzelvriend W. BLAUWKOUS. Profiteert van de Iedere Vrijdagavond zijn de zaken in het winkelcentrum Veenendaal tot 9 uur geopend. In een van de lokalen van de Gelder se School aan de Prins Bernhardlaan vond Zaterdagmiddag de officiële ope ning plaats van het eerste lokaal van de Stichting Gelderse Kleuterschool. Aanwezig waren o.a. de wethouders der gemeente Ede, de heer Jansen, de heer Dijkstra als vertegenwoordiger van de Vereniging Volksonderwijs en een van de bestuursleden van het fonds van genoemde vereniging „Tot steun van de scholen van Volksonderwijs", de heer Van Etten. De heer A. W. van der Zee verwel komde als voorzitter van het bestuur der Stichting Gelderse School de aan wezigen en zeide verder zeer verheugd te zijn over het feit dat eindelijk dan de kleuterschool op Gelders geopend kan worden. Wij hebben lang moeten wach ten. Het was ons bekend dat onze buren in de Gelderse school zouden gaan ver huizen en het was daardoor dat er uit zicht kwam voor een lokaliteit voor de kleuterschool. Er waren ook nog vele andere moeilijkheden te overwinnen, zoals de financiering, het enthousiasme van de ouders, het aanstellen van een bevoegde leerkracht enz. Voor het stichten van een kleuter school is in de gemeente Ede als norm gesteld een aantal kleuters van 30, die minstens 4 jaar oud zijn. Wij hebben er 45. Gelukkig ook werd in de dochter van het nieuwe schoolhoofd een bevoeg de kracht met ruime ervaring gevonden, die de leiding van de kleuterschool op zich zou willen nemen. De Stichting is eigenlijk ontstaan uit de Ouder-com- missie en ook werd daaruit een voor lopig bestuur gevormd. Wij prijzen ons dan ook zeer gelukkig met mej. Van Dam. Ook de heer en mevrouw Van Dam zijn wij veel dank verschuldigd voor hun medewerking bij het tot stand komen van deze kleuterschool, zo sprak de heer Van der Zee. De volgende spreker was de heer Van Etten, die o.m. mededeelde dat het Fonds tot steun aan Volksonderwijs ge meend had, in afwachting van de in bewerking zijnde wet borg te moeten zijn voor de financiering van deze kleu- GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 12 tot en met '30 Juni 1955 werden aan het bureau van politie te Veenendaal onderstaahde voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 benzinetankdop, 1 gebruikte rolfilm, 1 rode damesportemonnaie m. inh., 1 rode alpinomuts, 1 dames nylon zomer handschoen, 1 étui, inh. vulpen en ball point, 1 hamer, 1 geborduurd kussen, 1 poppenwagen met pop, bedje en deken, 1 doublé broche; 1 leesboek; 1 insigne avondvierdaagse en dito speld, 1 zwem broek en rose handdoek, 2 wit-grijze duiven, 1 wit bakkersschort, 1 postduif no. 498, 1 dubbele steeksleutel, 2 munt biljetten, 1 blauwe jongensjopper met ritssluiting; 1 witte alpinomuts, 1 bril- koker, 1 veelkleurige shawl, 1 borstel en haarkam, 1 blauwe jopper met rits sluiting, 1 bruine portemonnaie m. in houd, 1 zwart damesvestje, 1 gele ka- Maar zoek eerst een goede opticien voor een goede Onder aan de Markt Veenendaal narie m. blauwe ring, 1 verchroomde sigarettenkoker, 1 doublé damesarm bandhorloge, 1 dubbele grijze rij wiel tas, inh. andijvie, 1 sleutel, 1 p. bruine kin derschoentjes, 1 schroevendraaier. In hetzelfde tijdvak werden aan het bureau van politie te Veenendaal on derstaande voorwerpen als verloren aangegeven: 1 ledige jute boodschap pentas, 1 lipssleutel, 1 zwarte meisjes- fiets, 1 zwarte katoenen dameshand schoen, 1 bedelkettinkje m. bedeltjes, 1 grijs vestje en grijs-groene ceintuur, 1 blauwe keeshond, 1 beige damespor temonnaie m. inh.; 1 wijnrode dames portemonnaie m. inh., w.o. foto's, 1 br. herenportemonnaie m. inh., w.o. briefje m. naam v. eigenaar, 2 stenoschriften, 1 portefeuille m. inh., w.o. rijbewijs, 1 br. meisjesschoen, 1 kinderschoudertasje m. rode portem., inh. f 1,25, 2 muntbil jetten, 1 doublé horlogeketting, 1 abon nement v. d. NBM, 1 groene badhand doek en blauw zwembroekje, 1 dames horloge m. nikkelen rekbandje, 1 kin derpopje, 1 bril m. gevlamd montuur, 1 zwartlederen damesportemonnaie m. inh., 1 lederen motortas, inh. een bl.- grijze tas, waarin een rok jas en progr. v. toneelst., 1 rood-zw. vulpen, merk Hoover, 1 zakdoek, waaraan 2 huissleu tels, 1 witte alpinomuts, 1 blauwe cein tuur; 1 damesarmband (bloedkralen); 1 zwembadabonnement; 1 rood-zwart vaantje; 1 groene plastic étui, inhou dende een zwarte vulpen, vulpotlood en ballpoint; 1 postwissel; 1 beige dames portemonnaie met inhoud; 1 groen kin derwindjack; 1 zwarte rubber over schoen; 1 Ierse Setter; 1 doublé dames horloge; 1 gevlamde, dames vulpen; 1 paar groene kindersokjes; 1 raspboor; 1 blauwe en 1 rode zwembroek; 1 grijze regenjas; 1 gebloemde zwarte jurk met verstellap; 1 rode damesportemonnaie met inhoud; 1 groene vulpen; 1 lang zeskantig vulpotlood; 1 groene ceintuur met gesp; 1 breiwerk van rose katoen en een verchroomde dop van wagen wiel. terschool. Ook wees de heer Van Etten met nadruk op het belang van een kleuterschool voor de kinderen in de leeftijd van vier tot en met zeven jaar. De kinderen willen dan actief bezig zijn. En het is dan goed dat de moge lijkheid daartoe wordt geschapen en dat aan deze drang leiding wordt ge geven. Wethouder Jansen bracht de ge lukwensen over van het gem.-bestuur van Ede en zei dat ook deze kleuter school de aandacht van het college van B W had. Namens de afdeling Veenendaal van de ver. Volksonderwijs sprak de heer Sterkenburg. Ook hij was zeer ver heugd over het tot stand komen van deze kleuterschool en sprak o.m. de wens uit dat er nu ook een dergelijke school in Veenendaal Zuid tot stand zou mogen komen. Tenslotte sprak nog de heer Dijkstra van de Federatie vna Volksonderwijs Utrecht. Nadat nog mededeling was gedaan van het ver hinderd zijn van het gem.-bestuur van Veenendaal en de Inspecteur van het lager onderwijs, begaven de aanwezi gen zich naar het speciaal voor de kleuterschool ingerichte lokaal om een en ander te bezichtigen. DAMESKAPSALON KERKHOVE OPENDE Als derde in de rij van het complex nieuwgebouwde fraaie winkelpanden aan het Slotemaker de Bruïneplein opende Vrijdagmiddag de heer Kerk- hove zijn prachtige en modern inge richte speciale dameskapsalon. In de eerste plaats dient van deze nieuwe zaak genoemd te worden de frisse en goed gekozen kleuren van het /nterieur waardoor het geheel hier zeei prettig aandoet. Niet in de laatste plaats ook verdient de moderne apparatuur de bijzondere belangstelling. Men vindt er o.a. het nieuwste permanentapparaat Cadet. Hoewel de heer Kerkhove met recht trots is op een en ander, dienen toch zeker niet onvermeld te blijven zijn wel zeer ruime ervaring en vakmanschap als dameskapper. De heer Kerkhove is- namelijk jarenlang dameskapper ge weest, o.m. in Indonesië, in Engeland en ook in de kapsalons van verschillen de grote zeeschepen. Al met al dus zeer belangrijke waar borgen dat deze nieuwe Veenendaalse dameskapsalon een succes wordt, het geen wij de heer Kerkhove ook van deze plaats nog toewensen. VIJFTIG JAAR TROUWE DIENST Gisteren herdacht C. van Kooten de dag waarop hij 50 jaar geleden in dienst van de Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. trad. De jubilaris werd toegesproken door de directeur de heer L. M. Bonnike, die deze trouwe medewerker een enveloppe met inhoud en een kistje sigaren overhandigde. Bij de huldiging waren tevens aan wezig de heren Tj. van de Wal en J. bronzen medaille verbonden Orde van Oranje-Nassau. aan de Geboren: Jacoba Alida, d. v. A. Wa- gensveld en C. v. d. Horst; Teuntje Jansje, d. v. H. Duyink en G. Verhagen. Ondertrouwd: W. J. de Leeuw, oud 32 jaar en T. van Essen, oud 26 jaar; L. Willigenburg, oud 23 jaar en G. ter Maaten, oud 21 jaar; J. A. van Biesber- gen, oud 26 jaar en M. T. Ruiter, oud 23 jaar. Getrouwd: J. D. van Bennekom, oud 22 jaar en J. Naves, oud 18 jaar. Overleden: Cornelis van Grootveld, oud 82 jaar; Hendrikje Koldenhof, oud 64 jaar. OEFENING NATIONALE RESERVE Door ongeveer 60 vrijwilligers van de Nationale Reserve werd in Amerongen een oefening gehouden in het kader van hun opleidingsprogramma. De deelnemende vrijwilligers kwa;- men uit verschillende plaatsen, n.l. Vee nendaal, Ede, Bennekom, Rhenen en Wijk bij Duurstede. Achter het gemeen tehuis werd verzameld, waarna werd opgetrokken naar het industrieterrein, waar de vijand zich had genesteld in een speciaal voor dit doel opgetrokken bouwsel. Na een hevig vuurgevecht (ge lukkig met oefenpatronen) moest de te genpartij voor de overmacht wijken, nadat ze hun commandopost in brand hadden gestoken. Onmiddellijk hierna verzamelden de vrijwilligers zich op het „slagveld" waar ze werden toege sproken door de districtscommandant de Res. luit.kol. der fuseliers W. Ver meer, die hen op de vanzelfsprekend gemaakte fouten wees, doch hen tevens dankte voor hun enthousiasme en ijver, waarmede zij deze avond gewerkt heb ben en voor hun bereidwilligheid om in hun vrije tijd met dit soort oefeningen hun geoefendheid te verbeteren en op peil te houden. Na afloop van deze zeer geslaagde oefening, waarbij een talrijk publiek aanwezig was werd ici hotel Buitenlust. door de plaatselijke commissie Steun Wettig Gezag een consumptie aangebo den. Voor een groot deel was het wel slagen van deze oefening te danken aan 4e medewerking van het gemeentebe stuur van Amerongen, de plaatselijke commissie S.W.G. en de politie. Zoals opgemerkt was er voor deze oefening zeer veel belangstelling van autoritei ten en publiek. O.a. waren aanwezig burgemeester W. Martens, vertegen woordigers van het gemeentebestuur, en de plaatselijke commissies S.W.G. van Amerongen en Rhenen. Het is jammer dat in een plaats als Amerongen, waar zoveel medewerking en belangstelling van de autoriteiten voor de Nationale Reserve is, zich zo weinig vrijwilligers hebben gemeld. De vraag werd gesteld of er in Amerongen geen jonge kerels meer zijn, die de moed kunnen opbrengen om zich als 'vrijwilliger aan te melden, daarmee te kennen gevende dat zij bereid zijn of fers te brengen om te beschermen wat zij thans bezitten aan hoge waarden als vrijheid en medezeggenschap. Zij zouden er op die manier aan kun nen medewerken om de geest van sa menwerking en bereidheid om te offe- W. van Berkum. In 1949 ontving Van Kooien reeds deliêh voor de vrijheid, welke ons land in de bezettingstijd gekend heeft, weer te doen herleven. De Kerken van Veenendaal, nl. de Ned. Herv. Gemeente, de Geref. Ge meente (Hoofdstraat), de Geref. Kerk en de Christelijke Geref. Kerk, willen met alle nadruk haar leden en heel Veenen daal oproepen om zich te stellen achter het Prot. Chr. Streekziekenhuis. Met grote dankbaarheid vernemen zij, dat de actie tot werving van donateurs met prachtige resultaten is bekroond. Een ziekenhuis, waar niet alleen het evangelie gebracht wordt, maar dat in haar gehele organisatie door het evan gelie gedragen wil worden, is een ge schenk van God. Allen die de naam van Christus als de enige Naam tot zaligheid belijden en liefhebben, moeten en mo gen hier hun steun aan geven. In gebed. In het brengen van een finantieel offer. In het maken van propaganda voor de ze zaak, die onder Gods zegen zoveel zal kunnen gaan betekenen voor dui zenden van onze streek, wat hun tijde lijk een eeuwig welzijn betreft. Met de bouw is reeds begonnen. Krachtig wordt doorgewerkt. Het be stuur bericht, dat zonder enige stagna tie alles naar de plannen verloopt. Dringend stijgt ons gebed omhoog, of de Heere voorspoedige voortgang moge blijven geven. Wijf 11 dat ..DE VALLET' vrijwel huis-aan-huis haar abonné's heeft en verreweg het meest gelezen blad is voor Veenendaal en omgeving7 Neemt hiervan kennis en helpt allen mee, om ook straks na de afbouw dit grote werk in Gods Koninkrijk in stand te houden. Namens de Kerken: de predikanten, K. van de Pol A. Vroegindeweij A. Wisgerhof R. Kok J. Overduin D. van Enk IN HET CENTRUM VAN RHENEN Dinsdagochtend omstreeks kwart over tien vond op de Herenstraat in het centrum van Rhenen-stad, een verkeersongeval plaats, waarbij de 56- jarige loodgieterspatroon de heer R. J. van Til te Rhenen het leven verloor. De heer Van Til reed per rijwiel op de Parallelweg, welke noordelijk van het Fred. v. d. Paltshof is gelegen, waarna hij voorbij de Molenstraat de drukke Herenstraat overstak om zich naar de rechter weghelft te begeven. Hij is daarbij tegen de linkerflank van een juist uit de richting Utrecht komende vrachtwagen van een Amers- foortse Haringinleggerij gereden en vijftien meter verder dodelijk gewond op de rijweg terechtgekomen. De chauffeur van de vrachtwagen remde onmiddellijk zo krachtig, dat de oliedrukleiding lek sloeg. Hij haalde automatisch naar rechts uit en ramde een langs het trottoir rijdende perso nenauto, bestuurd door de heer H. van Ommen te Rhenen, welke wagen licht werd beschadigd. Door het lek slaan van de oliedruk- remmen kwam de vrachtwagen 96 me ter verder tot stilstand. Onmiddellijk waren enige doktoren ter plaatse, doch zij konden bij het slachtoffer slechts de dood constateren. Per brandweer-brancardwagen werd het stoffelijk overschot naar de woning aan het Fred. v. d. Paltshof overge bracht. De rijkspolitie groep Rhenen stelde in samenwerking met de verkeerspolitie een uitgebreid onderzoek in. De vracht wagen werd in beslag genomen. De verslagenheid onder de omstan ders was zeer groot. VAN HET RHENENSE SCHAAKFRONT De wedstrijden in de onderlinge com petitie bij de Rhenense Schaakclub lo pen ten einde. In groep 2 zijn Mr. J. Deen en M. ter Haar gelijk geëindigd. Er zal een beslissingswedstrijd worden gespeeld om het kampioenschap in deze afdeling. In groep 1 ontbreekt het al evenmin aan spanning. Hier zien we Brands met 11% pnt met nog 1 wedstrijd te spelen, H. Visch met 11 punten, eveneens met nog 1 wedstrijd voor de boeg en H. Hendriks met 10% punt met nog drie wedstrijden in het verschiet. Brands en Hendriks ontmoeten elkaar nog een maal. Laatstgenoemde heeft theoretisch dus vrijwel de beste kansen op het kampioenschap. In een Maandagavond gehouden le denvergadering werd een nieuw rege- lement vastgesteld, waarbij o.m. de naam „Rhenense Schaakclub" officieel rwefd vastgelegd. GRAUWE HENGST" HEEFT NIEUWE VOORZITTER biljartvereniging „Grauwe gst", gehuisvest in hotel „Het Wa- van Hardenbroek" heeft een nieu- voorzitter. In verband met het be danken van de heer J. M. A. Bokhoven is in deze vacature voorzien door de verkiezing van de heer G. van Dam, oud-voorzitter van de NBM-personeels- vereniging. GESLAAGD Tot de technische school te Wage- ningen werden toegelaten per 1 Sep tember de volgende leerlingen van de openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Wilhelminastraat te Rhenen: Evert van den Brink, Jacob Buitenhuis, Jan Hovestad, Evert Hun- telerslag, Pieter Kok, Hendrikus Silf- hout. Wielerkampioenschappen in het Olym pisch Stadion te Amsterdam. Wim van Est werd kampioen van Nederland in het nummer achtervolging over 5 km voor profs. Wim van Est met de kampioenskrans. „RHENENS BELANG" HEEFT ADMINISTRATEUR De vereniging voor handel en indus trie „Rhenens Belang" heeft de heer B. Kremer, wonende Nieuwe Veenendaal- seweg 138, benoemd tot administrateur. GESLAAGD De volgende leerlingen van de School met de Bijbel te Rhenen slaagden voor het toelatingsexamen tot de Technische school te Wageningen: Piet van Ingen, Roelof van Wijk, Rob Wertmuller, Ron nie Riekerk, Thijs de Gier en Adrie van Verseveld. van „De NIEUWS VOOR RHENENSE HENGELAARS Wij vernemen, dat het bestuur de Rhenense hengelaarsvereniging Voorn" heeft besloten deel te nemen aan de concourswedstrijden, die in Tiel zullen worden gehouden. Liefhebbers kunnen zich opgeven tot en met Don derdag 7 Juli bij de secretaris van de vereniging, Berkenlaan 9 te Rhenen. Aan een vacantietrip is ook gedacht. Het ligt in het voornemen op 27 Juli een gezelschapsreis te maken naar Kampen, waaraan ook kan worden deelgenomen door de dames van de leden. Bij voldoende belangstelling wordt de tocht met toeringcars gemaakt. Voor deze reis kunnen opgaven plaats vinden tot en met 20 Juli, eveneens bij de secretaris. OPENBARE SCHOOL WAS OP REIS Gisteren waren de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas van de openbare lagere school aan de Nieuwe Veenendaalseweg op reis. Het is een buitengewoon prettige tocht geworden. In Amsterdam werd een rondvaart gemaakt door de grach ten, waarvan de kinderen volop hebben genoten. Ook IJmuiden en Velsen wer den bezocht, waar de sluizen en de hoogovens ieders aandacht trokken. Schiphol was wel het hoogtepunt. Hier keken de leerlingen hun ogen uit. Op de terugtocht werd nog een be zoek gebracht aan de speeltuin op de Leusder heide. Laat in de avond keerde het gezelschap zeer voldaan in Rhenen terug. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Gevraagd werkster voor 1% of 2 dagen per week. H. H. van Leeuwen, Kerke- wijk 108, Veenendaal. Gevraagd nette werkster voor 2 dagen per week of enige morgens. Mevrouw Van Woudenberg, Hoofd straat 20, Veenendaal. Banketbakkerij A. van den Ham, Grotestraat 103, Tel. 8402, Ede, vraagt van 28 Juli tot en met 28 Augustus een banketbakker of een flinke halfwas. Te koop 1.58 HA staande rogge. Te bevragen Direc tie Kamp, Overberg. Te koop jonge ganzen. Bij A. Hannisse, Nieuweweg 298, Veenendaal. Te koop 80 jonge hennen. Zwart gekruisd. Ook in ge deelten. Dijkstraat 73, Vee nendaal. Te koop E ij sink 125 c.c. Dr. Colijnstr. 35, Veenendaal. Gevraagd flink morgen- meisje of werkster voor 3 a 4 halve dagen per week. Mevr. Goris, Nw. Veenen daalseweg 2, Rhenen. Aangeboden kinderfiets m. torpedo f 22,50. Dr. Colijn- straat 71, Veenendaal. Te koop 200 roeden rogge. Bij H. van Burken, Brin- kersteeg 21, en bij W. van Burken aan de Achter- bergse Grindweg 200 roe den zomerrogge. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen. Dijkstraat 42, Veenen daal. Voor brillen en boortoestel len MELIS Optiek, Hoofd straat 51, Telef. 3184, Vee nendaal. Bloeminks brillen: beter zicht Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker- kewijk 1, Veenendaal. 2212, Veenendaal. Voor een Balastore zongor- dyn naar A. Beekhof, KI. Katerstraat 5, Veenendaal. Telefoon 2287. t/m 10 woorden Voor een goed DAM ES KAP SALON Slotemaker de Bruïneplein 27 Tel. 2088 Nieuwe 68 pers. auto's disponibel. Zeer voordelige tarieven. N.V. v/h Fa. Markt 16 Veenendaal knopen STOF gespen ceintuurs Zandstraal 84 Stationsstraat 9 Prins Bernhardlaan 201 Prins Bernhardlaan 321 Hoofdstraat 12 Patrimoniumlaan 23 Cuneraweg - Achterberg Molenstraat 1 - Rhenen (8) Met enkele sprongen is Aram de stenen trap opgesneld. „Halt, edele prinsen", klinkt zijn krach tige stem, terwijl hij zijn hand bezwerend opheft, „laat uw zwaarden zakken. Als gij niet de zonen mijns Konings waart, zou ik het u bevelen; nu kan ik u slechts met klem verzoeken, de vrede van mijn huis te respecteren." Bij de plotselinge verschijning van hun gastheer laten de tweelingbrcjprs besluite loos hun wapens zakken. Balthazar steekt met een driftig gebaar zijn zwaard weer in de schede en hult zich, zoals gewoonlijk, in somber zwijgen. „Wij zijn u een uitleg schuldig voor deze twist", zegt Angelo met een verontschuldigend glimlachje. „Wij hadden een klein meningsverschil overeh over een zekere zaakmijn broeder beweerde dat hij zijn zwaard sneller kon trekken dan ikwij maakten er een weddenschap overtrokken toen gelijktijdig onze wapens„LeugensSmoes jesbarst Balthazar plotseling woedend uit „Jij probeert weer eens met je rappe tong de zaak te sussen. Maar ik zal u de reden van onze twist vertellen, heer AramIk ben er achter gekomen, dat Angelo langs wetteloze weg de troon van Napels tracht te bestijgen(Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2