Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Nu dan toch verbetering van de 125 Patrimonium- woningen Bouw gemeentelijk gymnastieklokaal aan drSlotemaker de Bruïneplein Dinsdag weer Veenendaalse Bijenmarkt TROUWEN IS TOCH GEZONDER MULDER Rhenen Ederveen Renswoude Eist Overberg Nieuws uit de Omgeving AGENDA Firma J. F. Tak 29e jaargang WOENSDAG 20 JULI 1955 No. 54 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Gemeente koopt 10 woningen aan Zandstraat B. en W. van Veenendaal en Renswoude gezamenlijk op de Munnikenweg Edink provinciaal damkampioen Voor een BRIL natuurlijk naar Heel Renswoude op de film DE GROOTSTE VAN EUROPA Maagkwalen, longontsteking en tuberculose maaien de vrijgezellen weg GEHUWDEN LEVEN LANGER EN BETER ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Reeds jarenlang is de dringende ver betering van de „oude" woningen van Patrimoniums Bouwvereniging ter sprake geweest, de woningen namelijk van de Talmastraat, het Talmaplein, de Dr. Kuyperstraat, het Da Costaplein en de Keucheniusstraat In opdracht van Patrimoniums Bouw vereniging werd door architect G. de Geit, alhier, een plan voor de verbete ring der woningen ontworpen. Ingevol ge dit plan zal de verbetering van de 125 woningen hoofdzakelijk bestaan uit vervanging van de op beerputten lozen de droogclosets door closets met water spoeling, waar nodig met bijplaatsing van nieuwe closetpotten. Aangezien enige van deze woningen een uitgebouwde w.c. bezitten, is het noodzakelijk de wanden en plafonds van deze w.c.'s te bekleden met respec tievelijk Heraklithplaten en board, een en ander tot wering van het vorstge- vaar. Tevens is het noodzakelijk, dat de riolering, welke ligt op de perceels scheiding achter de woningen aan de oostzijde, waarop ook de rioleringen van de woningen aan de westzijde uit komen, wordt verbeterd, ten einde een zo goed mogelijke afvoer te verkrijgen naar de hoofdriolering in de Rem- brandtlaan. Bovendien zullen enige put ten moeten worden vernieuwd en, waar nodig, nieuwe rioleringen worden ge legd. In verband met de verbetering van deze 125 woningen werd bij de Hoofd ingenieur-Directeur van de Wederop bouw en de Volkshuisvesting een be groting van kosten ingediend, aange vende een bedrag ad. f 73.197,09. De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting kan zich verenigen met de voor deze verbetering geraamde kosten. Genoemde bewindsman is ech ter van mening, dat door het uitvoeren van de werkzaamheden een verhoging van het woongerief wordt verkregen, zodat de kosten van verbetering geheel door een huurverhoging dienen te wor den gedekt. Aan de hand van de cijfers der begroting zou dit voor de bewoners een huurverhoging betekenen van 85 cent per woning per week. Hoewel dit bedrag B. en W. vrij hoog voorkwam, waren zij van mening, dat de verbeteringswerkzaamheden toch doorgang moesten vinden. Inmiddels werd het werk op 12 Juli 1955 aanbesteed. Hierna bleek dat de kosten in totaal f 85.051,01 bedroegen, dus per woning f 680,41, hetgeen een huurverhoging betekent van afgerond f 1,per woning per week. Gezien de grootte van dit bedrag hebben B. en W. zich opnieuw tot de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting ge- Door de gemeente werden onderhan delingen gevoerd met de heren J. H. en G. J. de Ruiter over aankoop van enige percelen grond met 10 huizen, gelegen op de hoek van de Zandstraat en de J. P. C. Leinweberstraat. Deze 10 woningen staan op de nomi natie om op de duur afgebroken te worden, terwijl de achter deze wonin gen gelegen grond kan worden benut voor de bouw van woningen aan de J. P. C. Leinweberstraat. Na langdurige onderhandelingen werd een accoord bereikt voor een koopsom van f 29.989,50. Op uitnodiging van het gemeentebe stuur van Renswoude, hebben B. en W. van Veenendaal Maandagmiddag samen met B. en W. van Renswoude en de beide gemeentesecretarissen een be zoek gebracht aan de gereedgekomen Vendelseweg en Munnikenweg. Deze wegen liggen op de scheiding van de gemeenten Renswoude en Veenendaal en werden voor gezamenlijke rekening geheel gereconstrueerd. De reconstructie werd uitgevoerd door het Wegenbouwbedrijf Gebr. Bruil te Ede en heeft thans een geheel ander aanzien dan enige tijd geleden. Het gezelschap bezichtigde daarna de in aanbouw zijnde aula op de algemene begraafplaats. In „La Campagne" aan de Nieuweweg werd daarna door het gemeentebestuur tan Renswoude een dronk op het ge reedkomen van de Munnikenweg aan geboden. Heden, Woensdag 20 Juli (In tijd. raadszaal voorm. post kantoor) 7.30 uur, openbare vergadering van de Veenen- daalse Gemeenteraad. Dinsdag 26 Juli (Terrein Nieuweweg) 9 uur, jaarlijkse Veenendaalse Bijen- markt Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „Strassen- bekantschaft". üUUIIIlililil.'K wend met verzoek een verhoging van de rijksbijdrage in overweging te wil len nemen. Er zal echter rekening mee moeten worden gehouden, dat ook thans geen rijksbijdrage zal worden gegeven, zodat de huurverhoging inderdaad f 1, per woning per week zal bedragen. De Premieregeling Woningverbetering is hier niet van toepassing, aangezien in de eerste plaats deze regeling niet geldt voor woningwetwoningen, terwijl bij particuliere woningen de premie alleen wordt gegeven bij vervanging van een z.g. tonnenprivaat en niet bij vervan ging van een droogcloset met beerput, zoals hier het geval is. Ook een ver lenging van de afschrijvingstermijn van 20 tot 30 jaar, waardoor de huurverho ging aanmerkelijk lager zou worden, is door de minister niet geaccepteerd. B. en W. hebben nu de gemeenteraad voorgesteld een crediet voor de woning verbetering beschikbaar te stellen. Onze plaatsgenoot de heer J. Edink, lid van de Veenendaalse Damclub, is Vrijdag te Utrecht kampioen geworden van de gehele U.P.D.B. Hiervoor was nodig dat hij zijn partij' tegen de heer H. van Rooijen van het Utrechtse O.D.I. won. Het was een spannende partij. Beide spelers hadden dezelfde kansen want de winnaar was kampioen. De tegenstander van Edink was ech ter te nerveus en door goed positiespel kon de Veenendaler de winst behalen. Edink speelt thans tegen de kampioe nen van Gelderland en Overijsel om om twee plaatsen voor het mededingen naar het kampioenschap van Nederland. NACHTELIJKE WANDELING In de nacht van Zondag op Maandag j.l. ontdekte een politie-patrouille in de Hoogstraat en op het Zwaaiplein een gezelschap van acht koeien die, van het heerlijke zomerse weer genietende, van plan waren de Veenendaalse winkel straten eens door te wandelen. Eenmaal van dit voornemen afge bracht, werden zij maar voorlpoig ge loosd in een weide aan de Valleistraat. BOUWVAKARBEIDER BEWUSTELOOS IN KELDER AANGETROFFEN De 27-jarige bouwvakarbeider G. P. uit Velp, die werkzaam was aan de nieuwbouw op Vreewijk te Rhenen, is Vrijdagochtend bewusteloos in een van de kelders der nieuwe woningen aan getroffen. P. was bezig sleuven te ma ken in de muren voor het leggen van electrische leidingen. Hij bediende zich daarbij van een trilboor. Door onbe kende oorzaak is hij in de twee meter diepe kelder gevallen en daar bewus teloos blijven liggen. Zijn boor was op een trap blijven hangen. Het is niet be kend hoe lang P. in de kelder heeft ge legen, alvorens een electricien, die hem toevallig nodig had, hem daar aantrof. Dr. B. Stegeman verleende de eerste hulp aan het slachtoffer, dat daarna per ambulancewagen naar het Juliana- ziekenhuis aan de Cuneraweg werd overgebracht ter observatie. P. had een lichte hersenschudding opgelopen en enkele gekneusde ribben. B(j de voorbereiding van de bouw der Chr. Nationale School aan het Dr. Slo- temaker de Bruïneplein in 1950/'51 werd tegelijk een plan ontworpen voor een gymnastieklokaal, dat aan de school zou worden vastgebouwd via een gelijkvloers tussenbouwwerk, waarin o.m. de hoofdingang der school zou worden ondergebracht. In verband met de bouwstop voor gymnastieklokalen ging de bouw van het lokaal niet door en werd alleen de school gebouwd; ook het tussenbouw werk kwam te vervallen en voor de school werd een provisorische ingang gemaakt in de zijgevel. Inmiddels is dit gymnastieklokaal ge plaatst op de urgentieljjst 1955. In verband daarmede werd het bouw plan opnieuw in behandeling genomen. Bij nader inzien wordt het wenselijk geacht de bouw en exploitatie niet in handen van net schoolbestuur te leg gen maar dit integendeel aan de ge meente te houden, evenals dat is ge schied met het gymnastieklokaal, dat momenteel achter de Koningin Juliana- school in aanbouw is. Het gymnastiek lokaal aan het Dr. Slotemaker de Bru- ineplein is namelijk niet alleen be stemd voor de leerlingen der Chr. Na tionale School II, doch ook voor de leerlingen van andere scholen in die omgeving en bovendien voor het ge bruik door plaatselijke verenigingen enz. gedurende de avonduren. Het bovenstaande betekent niet, dat het reeds aanwezige bouwplan zou moeten worden losgelaten; er bestaat namelijk geen bezwaar tegen om het gymnastieklokaal, ooft al wordt het door de gemeente gebouwd, toch aan de school vast te bouwen door middel van het reeds eerder genoemde tussen bouwwerk. In het tussenbouwwerk kan dan alleen de hoofdingang der school worden ondergebracht, terwijl het gym nastieklokaal een afzonderlijke ingang zal krijgen. In verband met het bovenstaande ligt het voor de hand, dat het oorspronke lijke bouwplan door de gemeente wordt overgenomen en dat daarin de nodige wijzigingen worden aangebracht, zo zeggen B. en W. in hun betreffend voor stel aan de Raad. Tijdens het overleg met de architec ten bleek voorts de wenselijkheid om, ter verkrijging van een bouwlichaam, dat op betere wijze aansluit bij de in twee verdiepingen gebouwde school, DOOR MOTOR AANGEREDEN EN ZWAAR GEWOND Zondagavond werd de 40-jarige mevr. H. uit Ede op de hoek Buurtsteeg-Prins Bernhardlaan aangereden door een mo torrijder. De wielrijdster werd tegen de grond geworpen, waardoor zij een gebroken been en een hersenschudding opliep. Per ambulance-auto van de fa. De Haas werd het slachtoffer naar het Julianaziekenhuis te Ede overgebracht. ONDERWIJSBENOEMING Tot onderwijzer aan de Pr. Beatrix- school (hoofd de heer S. de Man) is met ingang van 1 September a.s. benoemd de heer C. Vos te Huizen. AANBIEDING BROMFIETS „GROENE KRUIS" Op de jaarvergadering van het „Groe ne Kruis" werd voorgesteld om ten be hoeve van de wijkzuster een bromfiets aan te schaffen. Dientengevolge had zich een comité gevormd om voor deze aanschaf gelden bijeen te zamelen. Eén dezer dagen werd door het comité de bromfiets aan het bestuur van het „Groene Kruis" aangeboden en onder dank aanvaard. Deze geste werd zeer op prijs gesteld en het bestuur dankt de gevers(sters). GESLAAGD De heer A. v. Ringelestein slaagde voor het eindexamen Middelbare Tech nische School afd. Werktuigkunde. ook het voorste gedeelte van het gym nastieklokaal, waarin de ingang en de kleedgelegenheid zijn ondergebracht, hoger op te trekken. Door de bouw van een bovenverdieping, waarin een twee tal lokalen van elk bijna 50 m2 vloer oppervlak, wordt op dit punt een be vredigende oplossing verkregen, te meer daar aan dergelijke vergadergele genheid, oefenruimte enz., zeer grote behoefte bestaat. De extra kosten als gevolg van het bijbouwen van deze bei de lokalen zullen volgens globale ra ming beperkt blijven tot f 7000,— f 8.000,—. WATERSPORT ROND RHENEN Nu de vacantietijd een hoogtepunt bereikt, wordt het in Rhenen steeds drukker. Dit is ook het geval op het water en niet minder er in. Langs de Rijn treft men dagelijks honderden zwemmers en zwemsters aan. Jachten en zeilbootjes varen op en af. Het jacht- steiger nabij het veer heeft zijn dien sten bewezen, doch met beperking. Er kunnen niet meer dan twee jachten te gelijk meren. Toen een dezer dagen een derde boot binnen kwam, moest deze noodgedwongen doorvaren naar de Grift om daar een ligplaats te zoeken. De meeste jachthouders hebben boven dien voor deze schitterende plaats voor keur. BEVORDERINGEN BIJ RIJKSPOLITIE RHENEN De heren Van Wijk en Boos, in dienst yan de groep Rhenen van de rijkspolitie zijn ingaande 1 Juli 1.1. bevorderd tot wachtmeesters le klas en daarmede dragers geworden van drie strepen. Deze opname werd Zaterdagmiddag gemaakt tydens de athletiekwedstryden van v.v. „Veenendaal". Hier passeren enkele deelnemers van de wedstrijd 2500 meter hardlopen de ingang van het sportterrein „De Salamander". Ziekenfondeleverancier HOOFDSTRAAT 106 VEENENDAAL De muziekvereniging Ons Genoegen alhier heeft grote plannen. Zij laat een film van de plaats van inwoning ma ken. Een film, die van de normale do cumentaire zal afwijken, omdat het in de bedoeling ligt niet alleen karakte ristieke plekjes e.d. te filmen, maar de nadruk te leggen op de mensen zelf en op het verenigingsleven. Tevens zullen er geluidsopnamen ge maakt worden, waardoor het dus echt een film van, over, door en alleen voor de inwoners zal worden. Een wel zeer opmerkelijk initiatief, waaraan iedere inwoner zijn medewer king kan en ongetwijfeld zal verlenen. OP DE RAND VAN DE AFGROND Zondagavond ontsnapte een auto, ko mende uit de richting Arnhem, nabij hotel De Hof, nog juist aan een val in een afgrond. Óp genoemde plaats is men bezig een nieuwe duiker te leggen. Er is daardoor slechts een smal wegge deelte voor het verkeer overgebleven. De luxe wagen had geen voorrang en in plaats dat de bestuurster stopte, drukte zij op de gaspedaal toen van te gengestelde richting een paard en wa gen naderde. Men kan hier van bijzon der veel geluk spreken, want juist bo ven een afgrond van vier k vijf meter bleef de wagen hangen. Met vereende krachten werd door toegesnelde per sonen de auto weer op de weg ge bracht. Voordat één van de Renswoud- se politieagenten aanwezig was, was de wagen alweer verdwenen. Een politie agent was zelfs in de verste verte niet te zien en dat bij een dergelijk zeer ge vaarlijk punt! TWINTIG MANNEN EN VROUWEN IN ZWEMWEDSTRIJD OVER HET KANAAL Even voor middernacht op 11 Augus tus zullen twintig mannen-en vrouwen zich bij Kaap Gris Nez te water bege ven om het Kanaal over te zwemmen. *m de beker ter waarde van 1000 gui neas en verschillende geldprijzen te winnen. Er zijn zeven Britse deelne mers (vijf mannen en twee vrouwen) en een deelnemer uit Portugal, Turkije Griekenland, Malta en Denemarken. De andere deelnemers komen uit Syrië, Egypte, Mexico, De Verenigde Staten en India. Zoals reeds eerder aangekondigd, wordt a.s. Dinsdag 26 Juli weer de jaar lijkse Veenendaalse Bijenmarkt gehou den. Werd aanvankelijk gevreesd dat de aanvoer ditmaal geringer zou zijn als gevolg van het koude voorjaar, het goede weer van de laatste weken ech ter heeft zeer veel goed gemaakt en zo zal een en ander wel weer meevallen. Het koude voorjaar heeft ook als ge volg gehad dat de bijenmarkt dit jaar wat later gehouden wordt dan gewoon lijk. Hierdoor namelijk zijn de bijen la ter met het zwermen. Deze keer wordt ook meer belang stelling uit het buitenland op de Vee nendaalse bijenmarkt verwacht. Er zijn namelijk van over de grenzen vele vra gen binnengekomen omtrent de datum waarop de markt dit jaar gehouden wordt. Het is jammer dat van de Veenen daalse bijenmarkt, welke als de groot ste van Europa wordt aangemerkt, zo weinig bijzonderheden bekend zijn om trent de datum van instelling, de ont wikkeling hiervan enz. Vaststaat even wel dat deze minstens 350 jaar bestaat. DiDt heeft men o.m. kunnen vaststel len door het feit dat de familie Van Kessel aan de Nieuweweg meer dan drie eeuwen door het marktmeester schap aan de bijenmarkt verbonden is geweest. Na het overlijden van diens GROTE OPENLUCHTBAZAR Op Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Juli wordt in Eist een grote openluchtbazar gehouden. Deze wordt georganiseerd door de instrumentenfonds-commissie van de Elsterse muziekvereniging Crescendo. De commissie heeft zich ten doel gesteld een origineel vermaak- centrum te scheppen op het plein der O.L. school. Op Vrijdag 22 Juli om 7 uur n.m. wordt de openluchtbazar of ficieel geopend in het bijzijn van ge nodigden en autoriteiten. Er wordt op de bazar een keur van attractieve stands opgesteld waaronder de nieuw ste behendigheidsspelen. Vele bekende standwerkers hebben ook hun mede-^ werking toegezegd. Op het schoolplein waar de bazar wordt gehouden zal het ook aan gezellige muziek niet ontbre ken. Medewerking verleent o.a. de be kende boerenkapel De Zwoegers. Een en ander maakt een bezoek aan deze bazar ten volle waard. Het zal dan ook stellig niet aan belangstelling ont breken. INGENSE VEER GESTREMD DOOR AANVARING Vrijdagavond voer ter hoogte van Eist een grote boot uit Amsterdam stroomopwaarts in de richting Arnhem. Door onachtzaamheid in de stuurhut kwam de boot in aanraking met de ka bel waaraan de gierpont in de rivier verankerd ligt. De pont geraakte hier door los. Door snel ingrijpen van het bedienend personeel kon deze echter 6poedig aan de oever worden vastge legd en erger voorkomen. Des nachts om 3 uur was de stagnatie opgeheven. BLIKSEMINSLAG Tijdens een hevig onweer gepaard met zware slagregens Maandagmorgen j.l. sloeg de bliksem in op een drietal plaatsen. De grootste schade werd aan gericht aan het dak van het woonhuis van fam. Henzen aan de Woudweg. Hier moesten door het hemelvuur de dakpannen het danig ontgelden. De wateroverlast vooral op de Rijksstraat weg was zeer groot doordat de riolering weer eens niet zo best werkte. Al in de oude ttyden prezen de kruidenmeesters het huweljjk als de beste remedie voor een lang, gezond en gelukkig leven, zodat het aanvankelijk geen verrassing was, dat het verbond der Amerikaanse verzekeringsmaatschappijen aan de hand van de nuchtere cijfers, tot de conclusie kwam, dat gehuwden meer kans hebben een hoge ouderdom te bereiken dan ongehuwden, of juister gezegd: dan alleenlevende personen. De contacten met verzekeringsmaatschappijen in Frankrijk, Nederland, Zwitserland en Engeland wezen uit, dat ook in Europa de „vrijgezellen" korter leven. (Van onze correspondent) Ongehuwden hebben twintig percent minder kans een hoge leeftijd te be reiken dan gehuwden. De artsen, die met het onderzoek werden belast kwa men tot de conclusie, dat ongehuwden veel vatbaarder zijn voor bepaalde ziekten. De griep bijvoorbeeld maait meer vrijgezellen weg dan gehuwden. Ook zijn de alleenstaanden vatbaarder voor longontsteking, tuberculose, bloed armoede, hartgebreken en suikerziekte. Het aantal ongehuwden, dat sterft door alcoholmisbruik is viermaal zo groot. De verklaring ligt voor de hand: de gehuwden verzorgen elkaar. De onge huwden missen vooral in het eerste stadium der ziekte vaak afdoende hulp. Een andere factor is de regelmaat in het leven, welke bij gehuwden veel groter is. De kleding van de ongehuw den wordt ook niet altijd aan de ver anderde weersomstandigheden aange past en tenslotte is het de factor voe ding welke een grote rol speelt. Mil- lioenen mensen, die alleen op kamers wonen nemen het niet zo nauw met de maaltijden. Ze maken iets gereed, dat weinig kost en geen tijd vraagt. Ze be kommeren zich niet of nauwelijks over de vitaminenkwestie, over de noodza kelijke afwisseling in de maaltijden en over de regelmaat. Deze non-chaïance moeten ze duur betalen. Opmerkelijk is, dat alleenstaande mannen in het alge meen beter hun maaltijden verzorgen dan alleenstaande vrouwen. Het aantal maagklachten is bij on gehuwden zeer groot, bijna het dubbele van gehuwden. Hiervoor zijn twee oor zaken aan te wijzen: ongeregelde en on juiste maaltijden; storingen in het ze nuwgestel. VEEL MEER ONGELUKKEN De ongevallen-coëfficient is bij on gehuwden eveneens veel groter. Men neemt aan, dat ook hiervan de oorzaak in de geestelijke sector ligt. De onge huwden hebben een onbevredigend be staan, dat op de duur op hun zenuwen begint te werken. vader, fungeert thans de heer W. van Kessel als marktmeester. Verder wordt aangenomen dat de Veenendaalse bijen markt is gegroeid tijdens de jaarlijkse tochten van de bijenhouders die dan met hun bijen van en naar de bloeien de Betuwe of de bloeiende heide van. de Veluwe trokken en in de kortelings opgeheven herberg „De Bijenkorf" aan de Nieuweweg overnachtten. De im kers kwamen daar als vanzelfsprekend tot handelen. Evenals meer dan drie eeuwen het geval geweest is komt ook nu nog de meeste aanvoer uit de Be tuwe en zijn het Veluwse boeren die de meeste bijen kopen. Ook viel de bijen markt vroeger samen met de alhier eertijds gehouden wolmarkt. Verder staat het er met de toekomst van de bijenstand niet zo rooskleurig voor. Tijdens de kersenbloei in de Be tuwe worden zeer veel bijen gedood tijdens het bespuiten van de bomen. Ook de boekweitverbouw welke steeds zeer veel honing leverde is vrijwel nihil geworden, terwijl, in tegenstelling met vroeger, de heide niet meer door scha pen wordt afgegraasd zodat er meer jonge heide kan groeien met meer bloe sem. Ook worden de heidevelden steeds kleiner. Tenslotte komt hierbij nog het feit dat de prijs van de accijns vrije suiker nog vrij hoog is. Óndanks al deze moeilijkheden ech ter wordt er voor a.s. Dinsdag toch nog een flinke aanvoer verwacht en zal het zoals ieder jaar, weer interessant zijn de bijenmarkt te bezoeken. FRISSE ONTVANGST Enigszins verbloemd werd ons door een betrouwbare historicus bericht, dat Lodewijk XIV, de Zonnekoning, er niet tegen opzag, bij bepaalde gelegenheden zijn bezoekers te ontvangen, terwijl hij gezeten was op een zeer bijzondere zit gelegenheid, waarvoor men beleefd heidshalve het woordje „la chaise per- cée" had uitgevonden. Men zou daar voor ook best kunnen zeggen: een han dig gecamoufleerdeW.C.! zo- het RODE KRUIS OVERBERG Met medewerking van prachtig merweer bracht een gedeelte van Rode Kruis Overberg Woensdagavond een bezoek aan de kersenboomgaard van de heer Van Doorn te Eek en Wiel. Allen deden zich te goed aan de heer lijke kersen. Dat dit uitstapje zeer ge slaagd is, bleek wel door het late thuis komen GESLAAGD Een dezer dagen slaagden voor het in Veenendaal gehouden examen Assisten tenklas Huishoudschool de dames Ma- rietje Ulrich en Hennie van Ginkel. BARNEVELD. Vorige week woedde boven Barneveld een zwaar onweer, waarbij op drie plaatsen de bliksem insloeg. In het eerste geval werden de windveren van een huis geslagen en een electrisch kookstel vernield. Op een an dere plaats sloeg de bliksem in een schoorsteen, terwijl in het derde geval de brandweer moest worden gealar meerd voor een brand ontstaan door blikseminslag in een boerderij. EDE. Een zware onweersbui, welke gepaard ging met hevige regenval trok vorige week over Ede. In tijd van een ogenblik stonden als gevolg hiervan verschillende straten blank, en hier en daar liepen zelfs kelders onder water. Op verschillende punten stond het wa ter niet minder dan een halve meter hoog in de straten. ZIGEUNERS ALS BOEREN. Nergens hebben de zigeuners de am bitie gekend, land te verwerven om als landbouwers hun bestaan te vinden. In het gedeelte van Roemenië, dat door de deportatie van Duitsers werd ontvolkt, n.l. in Zevenbergen en het Banaat, heeft men aan de zigeuners kleine boe renhofsteden toevertrouwd. Aangezien alle gereedschappen, laat staan land bouwmachines, reeds lang geleden uit deze bedrijfjes zijn verdwenen, zou het een bij de zigeuners nauwelijks ge bruikelijke inspanning vragen, om het nieuwe bezit enigszins productief te maken. WIJZE WOORDEN ALS BEROUW KOMT.... Geen enkel berouw is zo smar telijk als het vergeefse berouw. (Dickens.) KERKE WIJK 167 -TEL .2860 VEENE NOAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1