©mm VOETBAL Bromfiets jassen Badpakken a la 1900 ^aATSTOH FRAAI ZOMERWEER tijdensweekeinde SCHOOLSTRIJD KEEK OM DE HOEK De Vacantie- rolt Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN D.v.d.Meijden Wwm UIT VEENENDAALS RAADZAAL BLOEM INK Rhenen Amerongen Sep» vrouwelyke kracht Weersverwachting Vooruitzichten: Een kleine peuter Jeugd-natuurwacht Veenendaal Schoolstrijd keek om de hoek Speciaalzaak in BRILLEN Rondvraag HERENSTRAAT HEDENAVOND VERSIERD zondagsdienst Doktoren Officiële Bekendmaking Mouwtjes, bedekte schouders en broekspijpen De broederschap der bronzen draak VRAAG 6 AANBOD Kantoor Rhenen der Nutsspaarbank YVAGENINGEN I 67.50 CHEMISCHE FABRIEK „RHENUS' te Rhenen Je zult me daar rustig op je motor rijje en ineens tot de ruuwe ontdekking koome, dat je kleere en vel verdacht heet worde en het volgend ogeblik mer- ke, dat je een soort van binnebrandje meedraagt, zooals die twee marktkoop lui overkwam toen ze Dinsdag naar on ze wereldberoemde markt op weg waa- re. 't Zal uiteindelijk nog wel meege- valle zijn. 'k Heb tenminste niet gelee- ze of gehoord, dat ze zonder kleere an, hun spulle hebbe staan te verkoope. Mijn zei vers is zooiets jaare gele je ook es overkoome. 'k Was toen met de bus op weg naar Utrecht yoor femilie- bezoek. Omdat het mooi weer was, ree de bus met het dak oope en dat veroor zaakte af en toe een windvlaag in de bus. Voorin zat een meneer die een gro te pijp rookte, zoo een met zoo'n meer- schuime kop, waar een mooi landschap je komt op te staan, als die doorgerookt is. Enfijn ik had heel niks in de gaate. Maar toen ik in de Domstad uitgestapt was, vond ik wel, dat de minse, die ik daar tegekwam bar erg naar mijn voor front liepe te kijke en dan een bietje begonne te grinnike. Op 't laatst wier het zóó erg, dat ik mezelf ook es ging bekijke en ja wel hoor, in mijn broeks pijp, tussen mijn linkerknie en mijn voorbalcon zat een fiks brandgat, zoo dat mijn onderlaag te zien was. Gelukkig neem ik bij het mooiste weer zelfs, mijn paraplu mee. Je ken nooit weete in ons klimaat, 'k Heb toen maar net gedaan of ik een stijf been had opgeloope in '14'18 en de paraplu tege de wond in mijn broekspijp aan gedrukt en zoo ben ik bij de femilie an- gespoeld, waar het euvel natuurlik gauw verholpe was. Achteraf bekeeke heb ik, toen ik in de bus zat, wel een brandlugt waargenome, maar daar ver der geen aandacht aan besteed. Maar 't is vast te wijte geweest an die meneer met die meerschuime pijp. Als ik tegeswoordig naar de stad ga, kijk ik goed uit. Want ook in zo'n stad kenne ze soms zoo raar doen. Dat zie jelui wel daar in Leiden. Daar verwis- sele ze zoo maar pasgeboren kindjes. Je hebt best kans, dat Driek ook verwis seld is vroeger. Ze lijkt niks op d'r zoo genaamde moeder. Ik vertrouw het niks. 'k Zal t ook es late uitzoeke. Je ken nooit weete. Wie weet met wie ik eigenlijk getrouwd ben. Driek ken nog best van hooge kom-af zijn. Als dat zoo is, dan kan ze best met mijn meegaan naar die prijsuitreiking van de Jeugdcompetisie ook. Ze zit maar te seure van: „Wout, da's niks voor ons gewoone minse. Laate wij maar gewoon doen." Om haar gerust te stelle zei ik maar: „Stil maar mens, het is nog zoover r' n° pliessie spreekt daar ook nog een woordje in mee. En als die mijn zouwe zien ver- schijne, dan denk ik dat ze zich ineens zouwe herinnere, dat ik nog weieens leelik gedaan heb tege hun. Want ik was in me jonge jaare heus niet zoo'n brave broeder. Zoo gortig als die kerel in Eist, die daar 's nachts op het voetbalveld lag te slaape heb ik het wel nooit gemaakt, maar ik denk niet, dat m'n strafregis ter nog heelemaal blanko is. Ook daarom ben ik blij, dat Driek m'n levensgezellin geworde is. Jelui hebbe het van de week nog kenne lee- ze, dat trouwe gezonder is en dat ge huwde mense langer en beeter leeve dan ongehuwde. Nou dat is een feit! 'k Heb het zelf bij ondervinding. Als ik er weer voor sting dee ik het weer. Maar 't is uitkijke! W. BLAUWKOUS. (Van onze weerkundige medewerker.) Sint Margriet geloof het niet" wordt er wel gezegd en deze mening zijn wij ook toegedaan, maar zij die wel in Sint Margriet geloven zullen dit keer zeker tot de optimisten behoren, want het regende dit keer niet op Sint Margriet (Woensdag 20 Juli j.l.). Waar wij meer vertrouwen in hebben is een sterke uitloper van een hoge- drukgebied bij de Azoren, welke boven onze omgeving is aangekomen en door de depressies met rust wordt gelaten. Deze laatsten vieren hoogtij in het ge bied van IJsland en Spitsbergen waar zij zelfs Zuidwesterstormen veroor zaken. Na de plaatselijke zware regen van Maandag j.l. heeft het weer zich deze week toch nog vrij snel weten te her stellen. Woensdag woei er nog een frisse Noordenwind, maar Donderdag werd het al weer iets zomerser. De Julimaand is ons dit jaar heel wat beter gezind dan verleden jaar. Toen bedroeg de ge middelde maximum temperatuur in De Bilt 17.9 gr. C., het laagste gemiddelde van de laatste 100 jaar. Mooi warm zomerweer tijdens het weekeinde. Naar verwachting zal het hierboven genoemde hoge-drukgebied voor nog meer zomers en vrij warm weer blijven zorgen. Later neemt de kans op een ver spreide regen- of onweersbui vanuit Frankiijk iets toe, maar toch laten zich de vooruitzichten ook voor Zondag nog zomers aanzien. (Vervolg van pag. 1.) in Den Haag de grote trom te roeren want er is in Nederland geen gemeen te waar het aantal aanvragen voor een woning zo hoog is als iin Veenendaal. De heer Slok (AR( wil de oplossing van het probleem van de, zoals hij het noemt, „onverklaarbaar bewoonde wo ningen" zoeken in het bouwen van meer wisselblokken. Dan is het de wethouder van Volks huisvesting, de heer Van Stempvoort, die opmerkt dat hij het nog niet zo slecht vindt als 10 procent van de nieuwgebouwde woningen wordt be stemd voor bewoners van onbewoon baar verklaarde woningen. Zes bewo ners krijgen nu een woning in het Franse Gat terwijl daarboven nog 18 andere bewoners worden geholpen dooi de gebouwde z.g. wisselblokken. Hij kan de heer Van Hardeveld niet vol gen als deze zo geringschattend spreekt over de extra toewijzingen industrie- en migratiewoningen welke Veenen daal ontvangen heheft. Dat was zuiver extra, en wij zijn een uitgesproken in dustriegemeente. Het door de heer Scholten beschreven geval is hem over bekend. Het gaat hier om een gezin van 10 personen en de woningen van tegen woordig zijn nierop niet meer ingesteld. Wij zouden voor een dergelijk geval twee wctiingen naast elkaar moeten toewijzen. Ook de woningcommissie heeft hier nog geen oplossing kunnen vinden. Ten aanzien van het vaststellen van een volgorde zoals *de heer Van Hardeveld heeft gesuggereerd komt in de practijk ook niets terecht. Eén van de zes hiervoor genoemde gevallen waarin nu een nieuwe woning is toe gewezen betreft namelijk een woning welke eerst kortgeleden onbewoonbaar werd verklaard. Hier speelt echter weer een advies van de dokter een rol. De voorzitter wijst er nog eens op dat Veenendaal voor wat betreft de toewijzing van z.g. gewone woningen in geen geval achtergesteld wordt bij an dere gemeenten. Misschien moeten wij met het college van B. en W. nog eens naar Den Haag. Maar verwacht er voor al niet te veel van. Het is tragisóh maar B. en W. kunnen niet anders dan hun voorstel om de ontruimingstermijn van meergenoemde woningen te verlengen, handhaven. De heer Van der Woerd meent dat als er uitzonderingen gemaakt zouden moeten worden, eerst alle noodgevallen volledig bekend zouden moeten zijn. De voorzitter meent dat de Woningcommis sie het best op de hoogte is en alle ge- Een hamer Een onverwacht ogenblik. En de bril is naar z'n grootje! Als Grootje nu maar een reservebril had. Inderdaad heeft ze die. Fijn, want nu kan ze toch verder lezen en breien, 'n Reservebril is eigenlijk onmisbaar. Rijksgediplomeerd Opticien. Kerkewijk 1 Veenendaal Telefoon 2764 TWEEDE GROEP KINDEREN NAAR OORLOGSGRAVEN Het British Legion bereidt op het ogenblik een tweede kinderpelgrims- tocht voor naar Nederland, op verzoek van het Nederlands Oorlogsgraven Co mité. De kinderen moeten de zonen of dochters zijn van Britse militairen die in Nederland zijn begraven en zij mo gen niet jonger dan 10 en ouder dan 16 jaar zijn. Het gezelschap vertrekt op 6 Augustus per vliegtuig uit Londen en keert op 10 Augustus naar Engeland terug. vallen het meest van nabij kent. De Commissie kwijt zich zeer serieus van haar moeilijke taak en wij zullen ook in deze graag de adviezen van de Com missie vernemen. Tenslotte legt de Raad zich noodgedwongen en met ken nelijke tegenzin bij de feiten neer en besluit dan zonder hoofdelijke stem ming tot de voorgestelde verlenging van de ontruimingstermijn. Zonder meer gaan vervolgens onder de voorzittershamer door de voorstel len tot intrekking van het bezwaar schrift tegen het Streekplan ter be scherming van waterwinplaatsen en de bouw van een gemeentelijk gymna stieklokaal aan het dr. Slotemaker de Bruïneplein. Het voorstel tot het verlenen van een subsidie aan het werkcomité Jeugd- natuurwacht Veenendaal doet de heer Van Galen, mede namens zijn fractie, woorden van waardering spreken aan het adres van B. en W. Spr. had al eer der om een dergelijk initiatief gevraagd maar nog geen antwoord ontvangen. Dit voorstel waardeert hij daarom des te meer. Dit is dus in tegenstelling met: Veel beloven en weinig geven", merkt de voorzitter op en hij spreekt verder de hoop uit dat dit nu eens een middel is om de vernielzucht e.d. van de jeugd deugdelijk te bestrijden. De heer Van Deelen valt hem hierin bij door te ho pen dat ook de ouders van de baldadig- jeugd mede hierdoor eens gaan inzien dat vooral zij verantwoordelijk zijn voor het doen en laten van hun kinde ren. Zonder op of aanmerking besluit de Raad verder tot het garanderen van de betaling en aflossing van een hypo thecaire geldlening te verstrekken door de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten; het verstrekken van een crediet van f 85.051,01 aan Patrimoniums bouw vereniging voor het verbeteren van 125 oude woningen van deze bouwvereni ging; het voorstel tot aankoop van een perceel grond gelegen aan de Groene- veldselaan van de heren P. W. en W. J. Schoemaker van in totaal 5560 ca voor de prijs van f 3,per ca., bestemd voor het bouwen van woningen, alsmede het aankopen van 10 woningen aan de Zandstraat, eveneens ten behoeve van de woningbouw. Vervolgens komt aan de orde het voorstel van B. en W. een crediet be schikbaar te stellen voor verbetering en restauratie van gebouw de „Teken- school" en dit gebouw tijdelijk te ver huren aan het bestuur van de Chr. Technische School welke in September a.s. gaat starten. Een en ander in af wachting van de bouw van een grote nieuwe school. In gebouw „De Teken- school" is thans o.m. ondergebracht de gemeentelijke Avondnijverheidschool, hoofd de heer Tj. van der Wal. Reeds vorig jaar was het met deze school zo ver dat men er aan twijfelde of deze nog wel langer in stand kon worden gehouden. Het aantal leerlingen werd te gering. B. en W. hebben nu in over leg met de commissie van de Teken- school bij het bestuur van de Chr. Technische school kunnen bereiken dat hieraan ook een avondcursus zal worden verbonden waar dan de leer lingen welke thans nog de tekenschool bezoeken hun diploma zullen kunnen halen. Een en ander maakt het moge lijk de Avondhijverheidsschool nu me teen maar op te heffen en zo voldoende lokaliteit te scheppen voor de Chr. Technische Tekenschool. De heer Van Hardeveld is zeer te leurgesteld in het college van B. en W. dat zij met een dergelijk voorstel durft te komen. De Avondnijverheidsschool heeft altijd het loodje moeten leggen en werd steeds van de ene hoek in de an dere geschopt. Nu wordt deze school zo maar de nek omgedraaid omdat de Technische school huisvesting moet hebben. Ik had graag gezien dat de leerlingen welke de avondschool nu nog bezoeken in de gelegenheid werden ge steld nog hun diploma te halen. Verder betwijfelt de heer Van Hardeveld of de overeenstemming bij het z.g. overleg met de commissie van de school wel zo volledig is geweest. Een van de leden van de commissie heeft de bespreking in ieder geval niet kunnen meemaken wegens langdurige ziekte. B. en W. vra gen ook een noodzakelijkheidsverkla- Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal Ziekenfondsleverancier ring van de Raad voor het instellen van een avondcursus aan de Technische school. Dit vindt de heer Van Harde veld niet logisch. Als men de ene avond school de nek omdraait, om dan voor de andere een noodzakelijkheidsverklaring af te geven. Tenslotte spreekt de heer Van Hardeveld nog over de tegenstel ling van het openbaar en bijzonder on derwijs. De voorzitter protesteert met nadruk tegen de uitlatingen en termen welke de heer Van Hardeveld tot het collega van B. en W. richt. Wij hebben gemeend dit te moeten doen in het belang van de gemeente. Deze Technische school is hoogst noodzakelijk voor Veenendaal. Langer uitstellen is niet verantwoord. Dat de Tekenschool daardoor in het ge drang komt is jammer maar een Tech nische school kan nu eenmaal veel meer geven en gezien de bereikte op lossing voor de cursisten is het niet zo erg. Als wij het zomaar gedaan hadden was het nek omdraaien geweest. Voor zitter betreurt het dat de heer Van Har develd in een zo belangrijke zaak niet achter het voorstel staat. Ik heb beslist geen enkel gewetensbezwaar nu en in de toekomst niet, dat wij deze aange legenheid zo hebben opgelost. De heer Van Kuijk betwijfelt of deze neutrale school nog langer in leven gehouden kon worden. De Raad heeft dit vorig jaar gedaan in afwachting van de nu tot stand gekomen Technische school. De heer Van Galen merkt op dat de heer Van Hardeveld weer eens de ge legenheid heeft aangegrepen de rechtse raadsfracties een veeg uit de pan te geven. Nog kortgeleden hoorden wij van neutrale zijde dat de Raad, die dan rechts georiënteerd is, ook het open baar onderwijs zo goed verzorgt. Er valt hier niets meer de nek om te draaien, deze neutrale school was al dood. Juist omdat ik weet dat deze rechtse Raad dit doet verbaas ik mij over een dergelijk voorstel. Dat de Te kenschool het niet meer deed acht hij de schuld van de Raad en van B. en W. Men werd daar van de ene hoek naar de andere gedreven. Met deze Chr. Technische school gaat mijn fractie ac- coord omdat wij het belang van deze school voor Veenendaal inzien. Maar niet met opheffen van de Tekenschool en het afgeven van een noodzakelijk heidsverklaring voor een avondcursus aan de Technische school. De heer Van der Woerd merkt o.a. nog op dat het niet zeker is dat zij die nu nog de Tekenschool bezoeken ook bereid zijn straks een cursus op een Christelijke school te gaan volgen. De heer Slok wijst er op dat hier van schuld geen sprake kan zijn want hoe is indertijd de huishoudschool niet ge huisvest geweest en ondanks dat bloeide de school toch. De voorzitter voegt hieraan nog toe dat de Inspec teur van het Onderwijs vorig jaar al met de Tekenschool wilde stoppen. Op aandringen van spreker echter kon het leven van de school nog gerekt worden. De heer Van Hardeveld echter vraagt toch stemming over de door hem aan gehaalde onderdelen van het bedoelde voorstel en daarbij stemt dan de PvdA- fractie ii> haar geheel tegen. De heer Slok wil van de rondvraag gebruik maken zijn waardering uit te spreken aan het adres van de Politie Sportvereniging voor het organiseren van de jeugdvoetbalcompetitie. Er wordt weieens geklaagd dat er zo wei nig voor de jeugd wordt gedaan maar met deze voetbalcompetitie, waarbij honderden Veenendaalse jongens zijn betrokken is hieraan toch wel op grootscheepse wijze iets bereikt. De heer Scholten merkt op dat tijdens de laatste verkeerscontrole minstens een tiental mensen ten onrechte zijn bekeurd bij het al of niet gebruiken van het fietspad aan de Wageningse- laan. Aan de kant van de Kerkewijk heeft dit fietspad namelijk geen oprit op de plaats waar het met een'bord wordt aangegeven. Het is een prachtig fietspad, maar men weet niet waar het begint of ophoudt want een gedeelte er van is waarschijnlijk ook bedoeld als trottoir. Spr. zou graag willen dat de voorzitter als hoofd van politie eens ter plaatse ging kijken. De voorzitter zegt toe eens pools hoogte te gaan nemen, na nog op het nut van een verkeerscontrole te heb ben gewezen. Hiermede komt ook het einde van deze raadsvergadering. UITSLAGEN VACANTIEVOETBAL COMPETITIE Hier volgen de uitslagen van de op Woensdag en gisteren gespeelde wed strijden in de Jeugd-vacaintievoetbal competitie. GROEP I. (Leeftijd 812 jaar.) Parallelweg Nieuweweg 1—4. Davidplein Panhuis 150. Groenelaan Larikslaan 25. Eenvoudlaan Boslaan 06. Da Costaplcin Patrimoniumlaan 61. Molenstraat Beatrixstraat 25. Larikslaan Gerard Doustraat 00. GROEP II. (Leeftijd 1316 jaar.) Beatrixstraat Talmaplein 16. Fluitersstraat Dennenlaan 25. Dijkstraat Parallelweg 30. Mulderslaan KI. Katerstraat 31. Molenstraat Gortstraat 011. Julianastraat Kostverloren 011. Dat er ook in groep I van de Vacantie- voetbalcompetitie (leeftijd 812 jaar) met overgave en vuur gespeeld wordt bewijst deze actie-foto, genomen Woens dagmiddag op het DOVO-terrein tij dens de wedstrijd Molenstraat Bea trixstraat, welke wedstrijd in een 25 overwinning voor de Molenstraat eindigde. Tijdens een oerdolle avond met veel luim en jolijt hebben de winkeliers van de Herenstraat in Rhenen gisteravond de versieringen klaargemaakt, die he denavond zullen worden aangebracht in verband met de grote actie die ge durende twee weken zal worden ge houden. Aan weerskanten van de weg worden zuilen geplaatst in drie kleu ren, groen, rood en oranje. Op iedere zuil komen twee gemeentevlaggen, d.w.z. in de kleuren rood-wit. Aan de flank van iedere zuil wordt een ge meentewapen bevestigd. Van het ge meentebestuur ontving de Herenstraat toestemming voor het laten spelen van een draaiorgel en het laten optreden van de boerenkapel van Ons Genoegen op verschillende dagen in een veertien daags tijdvak. Het ligt in de bedoeling van het bestuur de versieringsattribu ten in de loop van de tijd aanzienlijk' uit te breiden. GESLAAGDEN RHENENSE HUISHOUDSCHOOL Rhenen: Joke Baijens, Carlientje Drost, Jopie ter Haar, Dirkje van Laar, Tini van Laar, Catharina Nellestijn, Annie van Veenendaal, Steefje van Walsem, Hennie Baars, Aartje Gerrits, Neeltje van Ingen, Mientje Mol, Dirkje van Rijswijk. Achterberg: Dirkje van Daalen, Dicky de Jong, Marietje van Laar, Nellie Lod der, Annie van de Scheur. Eist: Tonny van den Berg, Hennie v. VEENENDAAL Geboren: Aalbert Cornelis Hendrik, z. v. C. Bolderman en Willempje Bree- schoten; Johanna Maria, d. v. H. Ger ritsen en J. Kroes; Hendrika Beatrix Gerry, d. v. P. Otto en J. van Dijk; Eli zabeth Sophia, d. v. L. Burger en J. A. Jonkers; Martinus Cornelis, z. v. R. Bakkenes en T. Reede; Everdina Jo hanna, d. v. C. A. van Stuijvenberg en J. B. de Haas; Johannes, z. v. W. Hui- bers en M. Oskam. Ondertrouwd: Frans Johan van der Helm, 25 j. en Wilhelmina van Hunnik, 24 j.; Adrianus Geurtsen, 29 j. en Geer trui van Stempvoort, 30 j. Getrouwd: Harmannuus Stuut, 33 j. en Sara Hendrika van Manen, 25 j. RHENEN Geboren: Christina Woutrina, d. v. Gerrit Hovestad en Dirkje Johanna Blankestijn, Rijksstraatweg 219. Gehuwd: Evert Schreuder en Al- bertje van Baren; Dirk Kooistra en Margje van Sloten; Otto de Wit en Gerritje Ruisch; Dirk Nicolaas Lieu- wen en Alida Meeuwsen; Marinus van Ingen en Maria van Ingen; Theodorus Geurt van de Scheur en Jacoba Heems- bergen. Overleden: Jenneke van Daalen, 41 j., ongeh., Molenstraat 32 I. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Janna F. G., d. v. B. J. v. Ravenswaaij en G. Baars; Arie, z. v. G. van de Haar en J. van Viegen. AMERONGEN Geboren: Johannes Jacobus, z. v. J. J. Jagtenberg en R. M. van Voorthuizen; Maria Margaretha, d. v. J. A. de Wit en G. R. Haanschoten. Getrouwd: W. J. de Leeuw, 32 j. en T. van Essen, 26 j.; P. J. van Lienden, 25 j. en B. v. Baaren, 23 j.; G. v. Soest, 25 j. en G. G. Maertsdorff, 17 j. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. J. P. Vergouwen. Kerkewijk, Tel. 2496. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 uur, alleen voor dringende ge vallen dr. S. M. v. Ommeren, Telef. K 8377-217, Eist (U.). EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Ringelestijn te Ederveen. Tel. K 387-201. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Heren straat 93, Tel. 315. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt, 9.30 uur, ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Hop van Rens- woude. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. W. Vroegindeweij van Barneveld, 5 uur ds. Van de Pol (H.D.). Veeneind 3 uur ds. S. C. van Wijngaarden, Dijkstraat 2.45 uur ds. A. de Hartogh van Amers foort. Sola Fide 10 uur cand. H. H. van de Neut van Amersfoort, 5.30 uur ds. H. van, 't Hof van Tiel. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur Afrikaanse predikanten. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. G. Bilkes van Mussel. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 9.30 uur leesdienst, 6 uur ds. Van de Ketterij. Ned. Prot. Bond geen opg. ontv. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Salvatorkerk 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamen komst, 8 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Van Cooten van Neer langbroek. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. N. Kooreman, 6 uur ds. v. Druten; Ned. Prot. Bond Hotel Laheij, v.m. 10.30 uur de heer E. C. Ninaber van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Couvée van Axel; Ger. Gem. 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Woensdag 7.30 uur ds. L. Rijksen. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. C. van Viegen van Achterberg, 6 uur ds. G. van Estrik van Nieuwland. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 üür cand. Hoedt van Barneveld, 6.30 uur ds. Koele van Nijkerk. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur ds. Van de Ketterij van Alblas- serdam, H.A. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Maandag 7 uur ds. De Jong van Kralingseveer. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Hop, 6.30 uur ds. Van de Berg, em. pred. te Zeist, Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. J. M. Meijer van Vee nendaal. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Cal- tex Petroleum Maatschappij (Neder land) N.V., Plesmanweg 5, 's-Graven- hage, om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande lichtpetroleum- ïnstallatie op het perceel, plaatselijk ge merkt Servetstraat no. 10, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie F no. 315. Rhenen, 19 Juli 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, De secretaris TT'. ;v. d. WILLIK. L. BOSCH VAN ROSENTHAL. WINKELSLUITINGSWET 1951 Ontheffing Burgemeester en wethouders van RHENEN maken bekend, dat zij in ver- baad met de te voeren winkeliersactie van het „Versieringsfonds Herenstraat" hebben besloten op grond van artikel 12 letter a van de winkelsluitingswet 1951 op 23, 26, 28, en 30 Juli 1955 en op 2. 4 en 6 Augustus 1955 algemene ont heffing te verlenen van de artikelen 2, letter c en 8 letter c van meergenoemde wet, met dien verstande, dat winkels en kramen in de gemeente Rhenen op genoemde dagen voor het publiek ge opend mogen zijn tot 22.00 uur. Rhenen, 21 Juli 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd. L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, Th. v.d. WILLIK. d. Brink, Teuntje Wildeman. Amerongcn: Ina v. d. Berg, Lenie Boelhouwer, Hansje Bos, Ina Haalboom, Eefje v. d. Neut, Anna v. Veenendaal. Kestcren: Sientje van Blijderveen, Dini v. d. Linden, Geertje Thijssen, Bep Dirkse, Marietje v. Veenendaal. Lienden: Lyda v. Ommeren, Lyda Veenhof. UITVOERING GYMNASTIEK De sportvereniging Amerongen hield weer haar jaarlijkse zomeruitvoering. Sinds enige jaren gebeurt dit nu in het plantsoen achter gebouw Lievendael. Een mooiere gelegenheid hiervoor is moeilijk te bedenken. Een langzamer- hoog geboomte, met om de grasvelden wandelpaden, waar het publiek een plaatsje kan vinden. Ook de muziek vereniging Ons Genoegen verleende haar als steeds zeer gewaardeerde me dewerking. Voor de demonstratie werd een mars door het dorp gemaakt, voor afgegaan door het tamboerkorps en Ons Genoegen. Dit jeugdige tamboer korps van de muziekvereniging begint hoe langer hoe meer in de belangstel ling te komen. Het gaat dan ook zien derogen vooruit. De demonstratie zelf mag als zeer goed geslaagd beschouwd worden. Wel licht had er wat meer publiek kunnen zijn, maar de velen die er wel waren, konden genieten van een vlot program ma dat behoorlijk werd afgewerkt. Het is te wensen, dat de sportvereniging, thans reeds de grootste vereniging in Amerongen, wat meer toeloop krijgt van gymenthousiasten. Ia onze moder ne maatschappij is de lichamelijke op voeding een grote plaats gaan innemen en niet ten onrechte. (van onze Parijse correspondent) Al vroeger hebben de Franse mode ontwerpers de oorlog verklaard aan het Bikini-badpak, vermoedelijk omdat er te weinig stof nodig was, misschien ook omdat ze op die paar vierkante deci meter met hun fantasie geen raad wis ten. Iedereen was er van op de hoogte, dat het ééndelige badpak deze zomer het strand zou beheersen, doch nie mand had durven dromen, dat de mode koningen terug zouden gaan tot de strandmode van de eeuwwisseling. DE GROTE VERRASSING De collecties, die thans in de grote huizen te koop worden aangeboden bedekken veel meer dan de Bikinies vrij lieten en de Francaises weten er eigenlijk geen goede raad mee. Moeten ze het streven ernstig nemen en zich een badpak aanschaffen van vele tien tallen guldens, dat overal op lijkt be halve op een badpakje? Of kunnen ze beter wachten tot de gril voorbij is en de gewone ééndelige badcostuums weer bruikbaar worden? Ze hebben de vraag nog niet kunnen beantwoorden, doch de modehuizen be weren bij hoog en laag, dat er van een revolutie sprake is, en op het stand bij Deauville en Nice zijn de gevolgen merkbaar. Fath brengt zowaar bad bakken, die niet alleen de schouders geheel bedekken, doch hoog aan de hals sluiten als een schipperstrui, kleine mouwtjes hebben en zelfs versierd zijn met tien centimeter lange broekspijpjes. Het betreffende pakje is gemaakt van lastex-tricot en heeft een horizontaal zwart-wit streepdessin, dat herinnerin gen oproept aan gevangenissen en bad- vermaak tijdens de eeuwwisseling. Vele anderen hebben zich nog niet aan de pijpjes gewaagd, doch brengen wel een hoog gesloten hals en bedekte schou ders plus mouwtjes. Twee-delige pak jes worden thans in de uitverkoop ge bracht en verdwijnen voor enkele gul dens. De ééndelig pakjes met korte rokjes doen furore. Vrijwel steeds heb ben ze ingebouwde bustehouders. In vele gevallen bedekken ook deze bad costuums de schouders en zelfs een deel der bovenbenen. De kleuren zijn zeer uitéénlopend, maar duidelijk overwe gen geel en blauw de turqoise. De be drukte stofjes doen het nog steeds. Be halve het bijna klassieke lastex tricot vindt men veel tricots van fil d'Ecosse, shantoung, flanel en satijn. De verti cale balijnen, die men vroeger vaak in de ééndelige badcostuums aantrof, blij ken vervallen te zijn. De prijzen zijn echter niet mis. Het pijpjes badpakje van Fath doet een goede twee honderd gulden. Maar er zijn ook al nieuwe modellen op de markt voor dertig en veertig gulden. Niet alleen op het strand, waar de mannequins van de badmode a la 1900 veel bekijks hebben, is de invloed van de nieuwe mode duidelijk merkbaar, doch vooral in de étalages, die uitstui- tend ééndelige badcostuums brengen. Opmerkelijk is bovendien, dat vrijwel alle nieuwe modellen ook zeer hoog on der de schouders zijn gesloten. Zo over treft Parijs zich zelve. Maarles extrèmes se touchent en core toujours. (13) Verbaasd, dat hij zijn strijdhelm versierd ziet met een bronzen draak, treedt Aram op de wa pensmid en de jonge prins toe. „Wat betekent dit, Broek, waarom heb je dit draakje op mijn helm gesmeed?" vraagt hij nieuwsgierig. „Dat heeft deze goede man op mijn verzoek gedaan, heer Aram," verklaart Angelo lachend, „aan alle edelen, die ik op mijn reis ontmoet heb, schonk ik reeds zulk een draakje, uit dank voor hun gastvrijheid. Het zijn versieringen die op de helm gedragen worden, vol gens de nieuwste mode van het Bourgondische hof. Het zal zeker de luister van het komende tournooi verhogen, dunkt u ook niet?" Aram glimlacht om het enthousiasme van de jonge prins. „Het staat inderdaad aardig," zegt hij, terwijl hij Angelo's hand grijpt. „Ik dank u harte lijk voor dit blijk van vriendschap, mijn prins. Brock, is mijn wapenrusting geheel in orde? Laat dan de paarden reisvaardig maken, dan kan de tocht naar Napels beginnen." Korte tijd later rijdt een kleurige ruiterstoet de hoofdpoort van Barranca uit. Aan het hoofd gaat ridder Aram, gezeten op een sterke schimmel. Het zonlicht schittert goudgeel in de lange lans, die hij in de hand draagt. Aan zijn zijde, trots als een 'pauw, rijdt zijn schildknaap Presto op een klein ponypaardje. Achter hen volgen Prins Angelo met zijn heraut en lansknecht en Broek, de wapensmid van Aram, sluit de rij met enkele pakpaarden. De tocht naar het tournooi te Napels is begonnen! 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop: 3 bromfietsen, een wasmachine, 150 jonge hennen tegen de leg en koerduiven. Buurtsteeg 94, Geld. Veenendaal. Biedt zich aan een werkster voor drie dagen in de week. Van Garderen, Haarweg 28, Overberg. Te koop dikke zeug, 3e worp. Parallelweg 87, Vee nendaal. Te koop racefiets. Groene laan 16, Veenendaal. Te koop aangeboden prima Solex-rywiel. Spotprijs. B. van de Weerd, Beatrix straat 53, Veenendaal. Aan hetzelfde adres te koop lederen motorbroek. Te koop 500 roeden beste haver, bij A. Kleijer, Nrd. Meentsteeg 4, Achterberg. Te koop 300 roeden prima hooigras. Panhuis 99, Vee nendaal. Transportfiets te koop ge vraagd. Middelbuurtseweg 36, Veenendaal. Te koop 2 damesfietsen van 812 jaar. Bij Haan- schoten, Slaperdijk, Vee nendaal. Te koop drie beergelten, Kostverloren 35, Veenen daal. Te koop bromfiets, Victoria nieuw model. G. A. Harde man, Griftweg 6, Geld. Vee nendaal. Te koop aangeboden een handwagen, 4 ladders, 28, 22, 20, 14 sp., 1 werkbank met bankschroef en zestig bloempotten, gr. en kl. Te bevr. Drostestraat 1, Ame rongen. Tel. 271. Kosthuis gevraagd: onder wijzeres v. d. Patrimonium- school vraagt tegen 1 Sept. a.s. een net kosthuis. Van Vrijdagavond tot Maandag morgen niet aanwezig. Br. aan Mej. J. v. d. Brink, Dorpsweg 121, Putten (G.). Te koop 3 ha beste haver. R. van Ginkel, Dwarsweg 60, Overberg. Te koop 1 toom mooie zware biggen. H. Hasse laar, Benedeneind 22, Vee nendaal. Aangeboden nieuwe en ge galvaniseerde Golfplaten vanaf f 3,per plaat. Te vens dakleer en draadglas, W. van Harten, Nederwoud Lun teren. Vertegenwoordiger gevr. voor gemakkelijk in zaken te plaatsen artikel. Ook als bij-artikel mede te nemen. Hoge provisie. Br. aan J. Vos, Amsteldijk 131, Am- sterdam-Z. Gevraagd wasfornuis met aftapkraan. Inhoud ca. 200 liter. T. van Ommeren, Op slag, Eist (U.). Te koop een dik varken, bijna uitgeteld, bij J. Har deman, Spoorlaan 5, Vee nendaal. Te koop wegens aanschaf fing van grotere wagen Austin A 30, in staat van nieuw. V. van de Garde, Cuneraweg 328 A, Rhenen. Tel. K 8385-2332. Te koop aangeboden een in goede staat zijnde 500 c.c. F.M., Parallelweg 100, Vee nendaal. Te koop van part. D.K.W.- motorrijwiel, 125 c.c. SI. 1 jaar oud. Als nieuw, met zweefduo enz. Billijke prijs G. H. Bijl, Herenstraat 27 I, Rhenen. Wordt gevraagd een nette werkster of een flink meis je voor de morgenuren. J. v. Renselaar, Munnikenweg 1 Veenendaal. Te koop andijvie- en boe- rekoolplanten. Kwekerij A. Loef, einde Sandbrinkstr., Veenendaal. Weggelopen Zwart wit poesje in de Tuinstraat, te rug te bezorgen bij bakke rij H. J. Niessen, Hoofdstr. 16, Veenendaal. Boeren! Spruitkool, Andij vie en krotenplanten, „De Rimboe", Achterbergse- meent, Achterberg. In- en verkoop van geh. of ged. inboedels. Biedt thans aan: allerlei meubilaire goederen, thans ook schrijf machines, stalen en eiken schrijfbureaux, 2 p.k. Elec tro motoren, radiotoestel len, gasgeijser, 2 zonne schermen 1.50 m en 1.30 m breed. Eik. Jaloeziekast 2 m. hoog, 1.20 m breed. Electr. koelkast. Alles in prima staat. M. Vlastuin, Nieuweweg 60, Veenen daal. Tel. 3052. Bloeminks brillen: beter zicht Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. 2212, Veenendaal Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3126, Veenendaal. Wie wil lopen met pünloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij T. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Acacialaan 2 - Rhenen Telef. 424 - Giro 649543 Geopend van 912 uur en van 23 uur. Zater dags van 911 uur. Vrij dagsavonds van 78 uur Rentevergoeding: tot 10.000,— 2»/« daarboven lVt'/t Voor brillen en hoortoestel- I Elke dag schapenvlees len MELIS Optiek, Hoofd- voorradig bij Van Rhee's straat 51, Telef. 3184, Vee- slagerij. Valleistraat 21, nendaal. I Veenendaal. Imitatie Leer in Bruin en Zwart Leren Vesten Leren Jassen Leren Damesjassen Motorhandschoenen Motorcaps Motorgordels etc. Juist voor Leren kleding slaagt U beter en voordeliger in de werkkledingzaak, Hoofdstraat 46 Veenendaal En op onze zeer lage prijzen nog 1 week 5% korting. Vraagt voor 1 of eerder een voor de boekhoudafdeling Minimum eisenMulo en Diploma boekhouden. Schriftelijke sollicitaties richten aan de directie.

De Vallei | 1955 | | pagina 2