IN EDE FEESTWEEK zonder Heidekoningin Aram Veenendaal Eist Rhenen ^Qondom de ^uneratoren Uitslagen Jeugd-voetbalcompetitie Bloemink voor Brillen Geslaagde openluchtbazar Duiventweeling Officiële Bekendmaking ADIO BALLEGOIJEK De broederschap der bronzen draak Hier volgen nog de uitslagen van de wedstrijden welke j.l. Vrijdag werden gespeeld in de Jeugd-voetbalcompetitie. GROEP I. (Leeftijd 812 jaar.) Beatrixstraat Da Costaplein 05. Gerard Doustraat Mulderslaan 15. Molenstraat Larikslaan 20. Patrimoniumlaan Buurtsteeg 11. GROEP II. (Leeftijd 13—16 jaar.) Dtykstraat Dennenlaan 05. KI. Katerstr. De Sav. Lohm.str. 11. Gortstraat Fluitersstraat 120. Molenstraat Julianastraat 42. Kost verloren Parallelweg 110. Mulderslaan Beatrixstraat 20. Zoals bekend, wordt de competitie deze week onderbroken in verband met de vacanties. Maandag a.s. gaat de Jeugdvoetbal echter weer rollen. In ons nummer van a.s. Vrijdag wordt het wedstrijdprogramma voor de vol gende week gepubliceerd. UITSTAPJES O.L. SCHOOL TE DE KLOMP De vorige week Donderdag maakten de leerlingen van de O.L. school te De Klomp hun jaarlijkse schoolreisje on der leiding van het personeel der school en leden der oudercommissie. Eerst werd Madurodam, de schilder achtige miniatuurstad bij Den Haag bezocht en werd daar de morgen door gebracht. Vandaar ging het naar het strand te Scheveningen, waar de kin deren zich bij het prachtige zomerweer heerlijk konden vermaken. Daarna werd het dierenpark te Wassenaar be zocht met zijn dieren en prachtige ver zameling exotische vogels. Tenslotte werd op de terugreis, de speeltuin bij de Pyramide van Auster- litz aangedaan. Hoogst voldaan kwa men de kinderen te ruim negen uur weer bij de school aan. Een week eerder was met de jongere leerlingen een uit stapje gemaakt naar de speeltuin bij de Pyramide. Donderdag j.l. werd nog na de mid dagschooltijd een tochtje per fiets naar de Betuwe (Ingen) gemaakt, waar in een boomgaard volop kersen werden gegeten. GESLAAGD Voor de hoofdacte examen B slaagde te Utrecht de heer N. A. Meijer alhier. GESLAAGD Bij het te Utrecht gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot de heer H. J. van Duuren, hoofdagent van politie al hier, voor het examen Engels0 Handels correspondentie. GESLAAGD Bij de aan de Technische school te Wageningen gehouden examens slaag den voor de afd. bankwerken onze plaatsgenoten H. van Doorn, H. van Ojik, J. B. van der Smitte, J. van de Bovenkamp, J. J. H. van Kessel, H. T. Kooings, F. P. Heidingsfeld en R. van Voskuilen. Voor de afd. autotechniek: E. Aartsen en A. van Esse. Voor de afd. Electro techniek: N. Ruys. Voor de afd. electro-sanitair-techniek: A. C. van de Dikkenberg en G. F. Seising. Voor de afd. instrumentmaken: W. Bouwmeester en R. van Leeuwen. GESLAAGD Voor het erkende diploma van de Ne derlandse Unie voor stenografie en ma- chineschrijven, gevestigd te Rotterdam, slaagden dezer dagen de volgende cur^ sisten van het Handelsinstituut Van Rijswijk, Prins Bernhardlaan te Vee nendaal: Stenografie „Groote" Engels, 100 let- tergr., mej. Andrea van de Wetering te Scherpenzeel. Steno „Groote" Nederlands, 130 let- tergr., mej. J. S. M. Septer en mej. A. van de Wetering. Steno „Groote" Frans, 100 lettergr., mej. A. van de Wetering. Kantoortypist: mej. J. Chr. Alberti, mej. J. W. Bleijenberg, mej. J. A. Bol derman, J. A. van Dijk, mej. A. M. van Gelderen te Kesteren, mej. E. G. Harmsen, mej. J. M. van de Kaa te Scherpenzeel, mej. G. van Laar te Rhe- nen, dhr. D. W. Meijer te Rhenen, mej. A. A. J. Rademaker te Eek en Wiel, mej. C. Robbertsen, Riti Chr. J. H. van Rijs wijk, Jansje C. Treep, Tini Valkenburg te Scherpenzeel, mej. M. Vermeulen te Scherpenzeel, Henny van Voorthuizen te Ederveen, Andrea van de Wetering te Scherpenzeel. Van de Chr. HBS te Veenendaal, dir. dr. J. Bax: Suze M. van Dijk en dhr. W) J. Hupkes, beiden eveneens voor ma- chineschrijven. Van de Veenendaalse Chr. Mulo, dir. dr. J. G. Thoomes: voor machineschrij- ven: Mien H. Achterberg, Gerrie An- beek, Alie Baars, Ans H. Baars, Jan Bos, Klaas van de Bovenkamp, Elly P. Brinkhuis, Emmy Brinkhuis, Betsie Brunt, Riek Buddinge, Truus A. van Dolderen, Jannie J. van Eist, Jansje v. Essen, Corrie van de Fliert, J. Wim Ga zenbeek, Sina van Ginkel, Truus C. H. van Ginkel, Kees de Gooijer, Ria Grif fioen, Wessel van de Haar, Mees Haze- leger, Aagje Hilgers, Ina Klumpenaar, Jean Kroesbergen, Jannie van Mourik, Breun G. van Ruiswijk, Dini H. W. Sep ter, W. Marinus van Setten, Maas Slot boom, Bettie M. G. Takken, Gerda Ver meulen, Henny M. Vink, Annie van de Weerdhof en Stevalien van Wolfs winkel. Van de Handelsavondschool, dir. dr. J. G. Thoomes, voor kantoortypist: Jan A. van Dijk, Dik J. Lindeboom, Marinus Osnabrugge, Barend Schuurman, Ria A. Veen en Henk van Wijk. pen als gevonden aangegeven: I br. por- tem.; 1 sleutel; 1 br. lederen kinderpor- tem.; 1 sleutel no. 11; 1 rode dames- portem. m. inh., w.o. foto's; 1 br. lederen kinderportem. m. inh.; 1 zonnebril; 1 leesboek (12 nachten); 1 groen gekl. kin dervestje m. ritssl.; 1 kinderbril; 1 w. kinderschoentje; 1 wieldop van volks wagen; 1 gevl. br. lederen riem; 1 bl. regenkapje m. 2 im. paarlen spelden; 1 damesovergooier; 1 vulpen, Pelikaan; 1 grijze regencape. In hetzelfde tijdvak werden als ver loren aangegeven: 1 br. kinderjasje; 1 gele enveloppe m. handelspapier, belas- tingkaart bromfiets, alsmede foto's en negatieven overl. echtg.; 1 muntbiljet; 1 voorr. m. gl. v. kop rijwiellamp; 1 ro de autoped; 1 rood regenmanteltje m. capuchon, alsm. groengeel gekl. wollen vestje m. ritssluiting; 1 donkerbl. zwem broek m. w. str.; 1 rode damesportem. m. inh.; 1 Mechelse herder m. lederen halsband; 1 br. portem. m. inh.; 1 zon nebril m. donker mont.; 1 muntbiljet; 1 zw.-geel damesvest; 1 goud damesarm- bandhorl. m. doublé armband; 1 zw. linnen blouse; 1 oranje-rode kanarie; 1 grote gele badhanddoek; 1 gele satijnen shawl; 1 treinabonnement De Klomp Arnhem; 1 l.bl. haarstrik; 2 schoolrapp.; 1 jongensonderbroek; 1 sleutelbos met verm. 7 sl.; 1 br. herenportem. m. kope ren schuifsl. en fl. inh., best. uit enige bankb., kleingeld, sl. van actetas. ,HET BEGON ONDER MELKENSTIJD' Het bleek al langer niet zo best te boteren tussen de inwoonster en inwo ner van Eist die j.l. Zondagochtend be trokken waren bij een hevige woede uitbarsting. De inwoonster pakte de koe tenminste stevig bij de horens. De inwoner moest zich daarop namelijk onder dokters behandeling stellen terwijl hij nadien bij de politie aangifte deed van het feit dat hij onder het melken met een ijze ren staaf op zijn rug was geslagen. Vrijdag en Zaterdag j.l. werd in Eist een openluchtbazar gehouden ten bate van het instrumentenfonds voor de mu ziekvereniging „Crescendo". Vrijdagavond om 7 uur kwam de boerenkapel „De Zwoegers" het terrein van de bazar opgemarcheerd waarna de heer D. Slok het openingswoord sprak. Er bleek daarna al direct een grote be langstelling te zijn voor de diverse stands. De boerenkapel „De Zwoegers" deed zijn naam alle eer aan en heeft met de vrolijke wijsjes veel tot de juiste stemming bijgedragen. Het rad van avontuur, dat origineel werd draaiende gehouden door de heren Van de Berg en Slok ondervond veel belangstelling evenals de kraam van de heer Van Veenendaal. Dat deze bazar zo goed is geslaagd is ook voor een groot deel te danken aan de ruime medewerking van de winke liers in Eist en Veenendaal. Zo kon aan het einde van de bazar, Zaterdagavond, het mooie bedrag van ongeveer f 1350, aan het instrumentenfonds van „Cres cendo" worden toegevoegd. MEISJE AANGEREDEN Zaterdagmorgen werd het dochtertje van de familie Hulsman door een volks wagen aangereden op de Veenendaalse straat. De oorzaak was dat zij, door enkele vriendinnetjes gewaarschuwd voor een naderende auto, weifelde bij het oversteken, waardoor de automobi list haar niet meer kon ontwijken. Zij liep een hoofdwond op en werd door dr. S. M. van Ommeren behandeld. VRIJWILLIGERS HELPEN BIJ HERBOUW Met ingang van Maandag zal een kleine groep vrijwilligers uit Groot- Brittannië meehelpen bij de herbouw van het door de stormvloedramp ver woeste dorpje Nieuwerkerk. Deze groep, die onder auspiciën staat van de Inter national Constructive Service van de United Nations Associations en wordt geleid door de heer Jean P. Inebnit, de in Zwitserland geboren docent in het Frans aan de Universiteit van Leeds, hoopt tegen midden October het eerste van vier blokken met bungalows voor ouden van dagen gereed te hebben. De leden van deze groep zullen ook mee werken bij de aanleg van speelvelden, het ombouwen van een vervallen ha ven tot een zwembad en het planten van enkele honderden bomen. In de afgelopen twee zomers heeft de heer Inebnit groepen vrijwilligers geleid bij de herbouwwerkzaamheden in het dorp. Hun taak bestond voornamelijk uit het slopen van door de stormramp bescha digde eigendommen die niet meer her steld konden worden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 14 tot en met 20 Juli werden aan het bureau van politie te Veenendaal onderstaande voorwer- MODERNE SCHOUWBURG Sinds September 1944, toen de helft van hun stad werd verwoest, hebben de bewoners van Le Havre geen schouw burg meer. De vroegere schouwburg die op de Place Ganbetta stond, recht tegenover de plaats waar de grote jachten meren, had de reputatie van proefkonijn te zijn voor het toneel. Vele voorstellingen werden eerst hier gegeven alvorens voor het Parijse voetlicht te komen. De drie architecten die voor een nieuwe schouwburg het project maak ten, vonden dat het niet meer nodig was om stipt vast te houden aan de halve- maanvorm van het gebouw. Zij meen den dat het beter in het kader van de architectuur van de modern herbouw de stad moest passen. Daarom hebben zij een theater ont worpen dat zowel voor toneel als voor andere doeleinden als sport- of cul turele manifestaties kan dienst doen. In de nieuwe zaal kunnen 2300 men sen een plaats vinden. Deze zaal kan door middel van schotten worden ver kleind. Er is een orkestbak die kan worden gecamoufleerd, een proscenium dat groter of kleiner kan worden ge maakt en een toneel dat 20 meter breed kan zijn, maar ook tot 10 meter kan worden verkleind. De bouw van deze moderne schouw burg zal bijna 4V* millioen gulden kosten. MOTORRIJDER BOTST MET SNELLB VAART OP VRACHTAUTO Op het zeer drukke kruispunt Greb- beweg-Kastanjelaan-Zwarteweg vond Vrijdagmiddag een verkeersongeval plaats, hetwelk afgrijselijke gevolgen had voor de naar schatting 35-jarige motorrijder W. A. B., verblijvende in het vacantiecentrum „Grote Bos" te Doorn, die zich per motorrijwiel in de richting Arnhem begaf en op genoemde plaats in Rhenen met grote snelheid op een vrachtauto reed, die uit de tegen overgestelde richting kwam en de Zwarte weg insloeg. De motorrijder botste tegen de rechter voorzijde van de wagen, die niet beladen was, sloeg enkele malen een salto en bleef zeer zwaar verminkt aan het gelaat op d» verkeersweg liggen. Het slachtoffer werd de garage Van Ommen binnen gedragen, waar dr. Paris de eerste hulp verleende. B. was afgrijselijk verminkt. Zijn neus was weggeslagen en zijn ge bit was verbrijzeld. Hij had bovendien verwondingen opgelopen aan een van zijn ogen, aan een wang en aan zijn handen. Verder klaagde hij over in wendige pijnen. Per ziekenauto werd B. naar het Julianaziekenhuis aan de Cuneraweg overgebracht. Zijn motor was veranderd in een wrak. De plaats van herkomst van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. WIELRIJDER AANGEREDEN Wederom vond op het zeer gevaar lijke kruispunt Zwarteweg-Grebbeweg- Kastanjelaan onder de gemeente Rhe nen een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij de 72-jarige wielrijder G. v. d. Kolk, wonende aan de Boslandweg te Rhenen, ernstig werd gewond aan het gelaat. De heer v. d. K., die ongehuwd is, fietste op het Viaduct in de richting van de Grebbeberg. Achter hem reed een volkswagen, bestuurd door een Amersfoortse verpleegster. Bij de Kastanjelaan gekomen sloeg v. d. K. onverwachts en zonder een teken te geven linksaf, waardoor hij werd ge grepen door het rechter voorspatbord van de volkswagen. Hij maakte een salto en smakte met zijn gezicht op het wegdek. Hevig bloedend bleef hij lig gen. Dr. Paris verleende eerste hulp. Zwaar gewond aan het gelaat werd het slachtoffer overgebracht naar het Julia naziekenhuis aan de Cuneraweg. RIJKSPOLITIE RHENEN NAAR VIERDAAGSE De wachtmeesters eerste klas J. B. J. Boos en E. van Wijk van de groep Rhe nen van de Rijkspolitie nemen deel aan de Vierdaagse afstandsmarsen, welke van 26 tot en met 29 Juli worden ge houden in Nijmegen. Beide heren star ten op de 50 km. „HOLLANDSE SCHOTTEN" MARCHEERDEN DOOR RHENEN Een vijftigtal leden van de Chr. Jeugdvereniging „De Hollandse Schot ten", afkomstig uit Scheveningen, brachten een bezoek aan de gemeente Rhenen vanuit het vacantiekamp Maarn. Keurig in Schotse klederdracht gestoken maakten zij een mars door de stad. Op het Fred. v. d. Paltshof mar cheerden zij in figuurvorm. Een stevige drumband zorgde voor een pittig stukje muziek. GESLAAGDEN RHENENSE MULO De mulo-examens zijn achter de rug. Twintig leerlingen van de school in Rhenen behaalden het diploma. Voor B slaagden: Jan Nienhuis, Stoffel Brou wers, Neldus Hovestad, Dirk van Ca- pelleveen, allen te Rhenen. Voor A: Gerrie Wildeboer, Rhenen; Harm Landman, Veenendaal; Dickie Vogelensang, Leersum; Marina van Zweden, Rhenen; Jan Boers, Veenen daal, Hannie Warns, Amerongen, Gijs van Dijk, Leersum; Cor van Remmer den, Rhenen; Jannie Poldervaart, Leer sum; Geerda Baars, Lienden; Wouter Baars, Rhenen, Jannie Jansen, Leer sum, Huib van Soelen, Eist, John Spies, Eist, Joop van Londen, Rhenen en Martien Hillebregt, Rhenen. GESLAAGD BOEKHOUDEN Voor het practijkdiploma boekhouden van de Nederlandse Associatie voor practijkexamens slaagde Jacob van Walsem te Rhenen. EERSTE SLAGERSGEZEL De Rhenenaar N. J. Hovestad, Bruine Engseweg 27, heeft met goed gevolg examen afgelegd in vakbekwaamheid als runder-, varkens- en lamsslager. Het daaraan verbaaden vakdiploma werd hem uitgereikt door de Vereniging tot Bevordering van Slagersvakonder wijs te Utrecht. Voor de landelijke commissie voor het slagersbedrijf werd de heer Hove stad getest. Deze z.g. rubriceringstest leverde hem de titel „Eerste Gezel" op. BILJARTEN Poedels 2 speelde in hotel De Koning van Denemarken een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Sport 2. De uit slagen waren als volgt: Sport 2 Poe dels 2: A. Dijkhorst H. Huigens 20; J. Hardeman H. Hovestad 11; C. v. d. Bovenkamp J. Snijders 02 en De Vondel B. Overeem 20. De eind stand was 53; Het is een grote zeldzaamheid, wan neer er uit een duivenei twee jonge duifjes te voorschijn komen. De heer Van Dijk, wonende aan het Vreewijk plein te Rhenen, verwoed duivenlief- hebber, kan echter trots zijn, want in zijn duiventil is een dergelijke duiven- tweeling geboren. Moeder en kroost maken het goed. van het gemeentebestuur van Rhenen WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat een verzoek is ingekomen van het Bestuur van de Stichting Kleuterschool Irene, secretariaat Herenstraat 221 te Rhenen, om vergunning te mogen ont vangen voor het bouwen van een kleu terschool op een terrein aan de Prins Bernhardstraat, kadastraal bekend ge meente Rhenen sectie E nr. 2236, met toepassing van artikel 20 van de We- deropbouwwet. De eigenaren der aangrenzende en na bij gelegen gronden, die tegen uitvoe ring van vorenbedoeld bouwplan, het welk ter gemeente-secretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage ligt, be zwaren hebben, kunnen deze tot en met 5 Augustus 1955 schriftelijk ter kennis van hun College brengen. Rhenen, 26 Juli 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, Th. v.d. WILLIK. DE VIERDAAGSE TE NIJMEGEN. Vlaggenparadc in het Goffert Stadion te Nymegen op de dag, voorafgaande aan de Vierdaagse. BOONTJE KOMT OM ZIJN LOONTJE Hoogstwaarschijnlijk is deze alge meen gebruikte zegswijze afkomstig van een sprookje van Grimm. In dat sprook je gingen Erwtje, Boontje, Strootje en ter liggen en Erwtje en Boontje voeren naar de overkant. Strootje ging terug om ook Kooltje Vuur te halen. Het ging eerst goed, maar toen Strootje in het midden van de rivier was, raakte hij in brand en Kooltje Vuur viel sissend in het water. Boontje die veilig met Erwtje reeds aan de overkant was, had hierover zoveel plezier, dat hij luid begon te lachen en niet meer tot bedaren kon komen. Hij lachte zolang tot hij barstte. Zo kwam Boontje om zijn loontje. Uit de zegswijze blijkt, dat hier het woord loon in andere betekenis wordt gebruikt dan gewoonlijk. Men zegt het dan ook alleen, indien het kwaad wordt gestraft. In Zuid-Nederland hoort men nog weieens zeggen: Loontje komt om zijn boontje. Waarschijnlijk heeft de een of ander de oorsprong van de zegs- kriegt zin Lontje". TELEVISIE BIJ HET ONDERWIJS De rol die de televisie speelt bij het onderwijs is het onderwerp van een rapport dat namens de Unesco is ge publiceerd en tot titel heeft „Television: a World Survey". In 58 landen worden thans opvoedkundige programma's uit gezonden of serieur voorbereid. Dit is veertien meer dan twee jaar geleden. Over de internationale aspecten van de televisie zegt het rapport dat de Euro pese televisie organisaties met twee problemen te kampen hebben: de aan leg van vaste televisie-verbindingen en het uitwerken van programma's die ge schikt zijn voor het nieuwe interna tionale televisiepubliek. Dit laatste probleem was secundair zolang de technische problemen nog niet waren opgelost, maar komt thans op de eerste plaats. Ook wordt in het rapport aan dacht gevestigd op de ontwikkeling van veel uitgebreidere televisie relay-ver- bindingen, zoals tussen de Verenigde Staten en Europa en op de betekenis van de verklaring van de BBC dat het theoretisch mogelijk is om de Olym pische Spelen van 1956 rechtstreeks van Australië naar Europa te relayeren. Al komt er dit jaar ten gevolge van de strubbelingen rond de subsidie aanvrage geen heideweek, dat wil nog nii zeggen, dat er daarom te Ede in de helieweekperiode „niets te doen" zal zijn. Integendeel, het bestuur van VVV heeft een uitgebreid zomerprogramma opgesteld waarvan het hoogtepunt ligt in de „speciale toeristenweek" van 13 tot en met 20 Augustus. Deze toeristen- week verschilt slechts in twee opzichten van de roemruchte heideweken uit vroeger jaren: er is geen officiële ope ning met toespraken etc. èn er komt geen heidekoningin aan te pas. Maar overigens vermeldt het programma zo veel attracties, optochten, uitvoeringen etc., dat er meer dan voldoende ver maak voor de vacantiegangers uit te puren is. Het hoogtepunt van deze feestweek wordt gevormd door de schapenmarkt op Dinsdag 16 Augustus, die na vele tientallen jaren weer tot nieuw leven zal-worden gebracht, mede dank zij het besluit van de gemeenteraad, waarbij deie markt weer officieel werd inge steld. Vroeger telde ons land vele speciale schapenmarkten, doch in de loop van de tijd verdwenen deze alle, doordat de schapenhouderij in onbruik geraakte. Daarom wordt de Edese schapen- markt straks de eerste en enige in Ne derland en het wordt geen „show- markt", doch een echte, waar men wol vee kopen en verkopen kan. Toen de stichting Edese schaapskudde enkele jaren geleden de Ginkelse heide weer met een flinke kudde schapen be volkte vond dit initiatief in andere plaatsen navolging. Het Gooi heeft in middels ook reeds zijn schaapskudde teruggekregen en in diverse andere plaatsen, zoals Apeldoorn, Rheden en Epe om er maar enkele te noemen denkt men er ook sterk over, weer een schaapskudde op de heide te installeren. Het Veluwse heideschaap niet te verwarren met het Texelse, dat altijd in de handel is gebleven belooft daarom in de toekomst weer een prij zig beestje te worden. Van de Ginkelse kudde, die uitsté kend gedijd en op het ogenblik een overschot heeft, komen er enkele tien tallen op de markt, doch de verwach ting is, dat de vraag het aanbod ver zal overtreffen. Om de aanvoer te stimuleren is ech ter besloten, naast het Veluwse schaap ook andere rassen en soorten op de Edese markt toe te laten, want de han del in schapen kent op het ogenblik een opleving, doch een centrale markt ont brak tot dusver. Verschillende andere folkloristische gebruiken zullen eveneens in ere wor den hersteld. Tijdens de markt zal er een demonstratie worden gegeven van het spinnen van wol op het spinnewiel, de dansgroep „De Tukkers" uit Twente voert Veluwse dansen uit, er is koek- slaan een vroeger tijdens markten en erfhuizen zeer geliefd vermaak en er is een wedstrijd in het werpen met de „Kluutschup". Aan deze wed strijd kan, iedereen meedoen en dat zal zeker geen moeilijkheden opleveren, want het gaat er slechts om wie met de kluutschup een kluitje zand het verst kan wegwerpen. Daarnaast maar daarmee komt men dan meer in de moderne sfeer zal op 16 Augustus een modeshow worden gehouden, waarop uitsluitend wollen yerseykleding getoond wordt. Evenals Hannes kende vroeger een moöi raod- sel. „Ut staot in de karrek en ut begint mit een „t", raoje, raoje, wat is dat?" Enne, dan konde raoje zoveul as de wouw, ut antwoord bleef de altijd schuldig, want dat was zoveul as ,,'t urregel". Nou eheen Zaoterdaggenaovund ha ge d'r nie veur naor de karrek ge- hoeve. Toen liep 't urregel in de stad, in de straot der Heren oftewel zoge- zeid de Herenstraot. Ut gaot hier bij ons krèk anders om as in Jenève. Daor ginds zuuke ze mekaor op en hier lopen ze van mekaor weg. Ik heb geheurd, asdat ut Hof ök op z'n ééntje gaot beginnen, enne nog veul béter as de Herenstraat. Op ut Hof laoten ze 't urregel kommen as ut régent dan kunde gaon kijken naor ut wao- terurregel. Enne, nou ik ut toch heb over nattig heid, as ie is mit slecht weer de Meu- lenstraot afkomt, löp dan niet langs ut museum, want daor zit geen dakgeut aon. Dan zou ie zogezeid van de régen in de drup komme. Veur ut museum zellef is ut nie arrig, asdat de geute ontbreke, want daor komme de gasten höfdzaokelijk in de zomer en in vroe ger jaoren was ut dan in de regel nog dreugDe Nije Klokkenverkoper. RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 Rhenen - Tel. 579 het schaap is namelijk ook de wol weer in de mode. VELERLEI VERMAAK De voornaamste stralen in het cen trum van Ede zullen tijdens de feest week op aantrekkelijke wijze versierd en verlicht worden teneinde een fees telijke omlijsting te krijgen van de vele vermaken, die daar zullen plaats vinden. Het zijn concerten, muzikale optochten, lampion-, fakkel- en gecos- tumeerde optochten, een rolschaats- revue, het optreden van de Heiknutters uit Aalten, zwem- en waterpolodemon- straties enz. Vermeldenswaard is verder nog de nationale wandelmars, die Zaterdag 20 Augustus voor de tweede maal wordt gehouden. Vorig jaar werd deze een groot succes en ook nu zijn reeds vele inschrijvingen binnen. Zaterdag 13 Augustus kan men in het openluchttheater genieten van een bonte avond, met Cees de Lange als conferencier. De opvoering van Doorn roosje door het Rotterdams Kinderto neel van Anneke Elro vormt op Dins dag 16 Augustus de laatste van een serie van vier jeugdvoorstellingen en Zaterdag 20 Augustus wordt, eveneens in het openluchttheater, Brusse's be kende „Boefje" door De Schouwspelers op de planken gebracht Ongetwijfeld zullen al deze evene menten een gewaardeerde afwisseling vormen van een prettige vacantietijd. Daarnaast zal de aandacht ook in het bijzonder worden gevestigd op de pracht van de bloeiende heide, die de grootste attractie van de Veluwe vormt. Door middel van fiets- en wandeltoch ten zal iedereen in de gelegenheid wor den gesteld van deze purperen pracht te genieten. Wlat U dat ..DE VALLEI" vrijwel huis-aan-huia haar abonnt's heeft en verreweg het meeat gelezen blad la voor Veenendaal en omgeving? (14) De eerste dag van de reis verloopt rustig. Het is een prachtige herfstdag en de ruiters genieten met volle teugen van het bosrijke landschap. Prins Angelo, die naast Aram rijdt, vertelt zonder op houden van zijn belevenissen aan het hof te Napels en Presto en Aram vermaken zich kostelijk met de grappige verhalen van hun reisgenoot. Als Angelo in een van zijn vertellingen de naam van zijn broe der, Prins Balthazar, noemt, schieten hem plotse ling weer de raadselachtige woorden van deze sombere ridder in de gedachten: „Wij zien elkaar weer in het strijdperk te Napels en daar zal ik een Siegfried zijn" had Balthazar gezegd. „Heer Ange lo", zegt Aram verrast, „uw broeder noemde zich zelf een Siegfried. Zou hij daarmee bedoelen, dat hij de draak zal verslaan, de bronzen draak, die al uw vrienden op de helm dragen? En ziet hij wel licht in ons, in alle ridders die de bronzen draak als helmteken voeren, de leden van een geheime broederschap, waarover hij bij uw twist in Bar ranca sprak?" „Wie zal zeggen, wat er in dat som bere brein uitgebroed wordt?" antwoordt Angelo peinzend. „Hij denkt wellicht, dat ik met u en mijn andere vrienden een samenzwering tegen hem op zet, zo iets als „De Broederschap van de Bronzen Draak"! Hahaha! Maar maakt u geen zorgen, vriend Aram, hij is maar een ongevaarlijke dromer." Mis schien zou Aram niet door de zorgeloze lach van Prins Angelo zijn gerustgesteld, als hij de eenzame ruiter had opgemerkt, die hen van achter het dichte kreupelhout spiedend nakijkt (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2