Arair KOELmaarDROOG WEEKEINDE Bep van Kcstcrcn Fijnproevers Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN W eds tr i j dpr ogr amma JeugcUvacantie-competitie Koopavond Gemeenteraad van Ameron gen besloot tot bouw van het postkantoor ^0UWi Rhenen Achterberg MIETtim T Mm$ oimm Weersverwachting Vooruitzichten: PROFITEERT van de VRIJDAGSE in VEENENDAAL Bloemink voor Brillen BANKETBAKKERIJ AUTOMATIEK RADIO B ALLEG0I1EN Zondagsdienst Doktoren De broederschap der bronzen draak Een poossie geleeje heb ik jelui ver teld, dat ik aan het treene was, veur de Groote Vierdaagse. En 't ging aardig goed. Blaare had ik geen last van en adem had ik zat. Toen ik me laatst nog es bij de dokter liet nakijke, zei die: Wouter, jij loopt nog best een tijdie mee. Ik dacht, dat hij bedoelde, dat ik de Vierdaagse nog heel wat keer mee zou kenne loope. 'k Vertelde hem toen ook dat ik daarvoor aan het oefene was. Maar toen schrok-ie toch een beetje en zei, dat hij van meening was, dat ik, als ik maar netjes oppaste, nog wel een aantal jaartjes zou kenne blijve leeve. Hij zei: Je hebt een paar longe als blaasbalge en de rest is navenant. Och, 'k heb af en toe weieens een bietje last van jicht, maar welk mens heb nou heelemaal nergens last van. Zelfs Jan van Schaffelaar had last van de zeninge vóór die van de Barne- veldse toren sprong. Dat heb ik althans altijd hore vertelle. Ondanks dat alles zou ik meegeloope hebbe in Nijmegen. Maar, er kon helaas op 't laatste oogenblik niks van komme. Want, wat is 't geval? Ons varke is in blijde verwachting en dat ken'iedere dag gebeure en daar ken ik Driek toch niet alleen voor laate zitte. De jongens hebbe febrieksvekansie dus die wou ik ook niet vraage en daarom heb ik mezelf maar opgeofferd. 'k Had nou mooi de gelegenheid om naar de bijenmarkt te gaan. Erg veel plezier heb me dat ook trouwens niet opgeleverd, 'k Ga daar als 't een bietje wil ieder jaar naar toe en ze hebbe mijn nog nooit wat gedaan. Een kap hoef ik nooit op te doen. Ik rook rustig m'n pijpie tebak en dan voerde ze weieens een landing uit op mijn hoofd, maar steeke nee, dat durfde ze niet. Maar wat er deze keer voor een geest in die nijvere beestjes gevaare was, ik weet het niet. 't Was in ieder geval niet zoo als anders. Ze waare af en toe kom pleet wild. Ik heb zoo'n idee dat ze een bietje in de war waare van al die buite- landse toeriste en kranteminse met die fototoestelle, die er zoo gevaarlijk uit zien. Ze hadde mijn in een ommezien te pakke en ze prikte mijn waar ze me raake konde. Gelukkig is dat goed voor de rimmetiek, dus heb ik ze rustig hun gang laate gaan. 'k Heb af en toe nog weieens gelache ook. Ik voor mijn, ik geloof, dat het pientere beesjes zijn. Want ik zag een vertegenwoordiger van een krant van achter het IJzeren Gordijn en die had- de ze heel duchtig te pakke gehad. Z'n ene oog was helemaal dicht en z'n an dere bijna van alle steeke die hij op- geloope had. Daarom snap ik nog steeds niet waarom of ze het zoo op mijn voor zien hadde. Ondanks alles wat ze me aangedaan hebbe, vind ik het fijn voor die diertjes dat ze zulke mooie huissies hebbe. On bewoonbaar verklaarde kaste heb ik er niet bij gezien. Zoo iets zouwe ze dood eenvoudig ook niet neme. In onze grote- mensesaameleving moet er eerst nog eens langdurig gepraat worde en tege de tijd, dat de muure op de minse valle, ja, dan is er ineens een oplossing, al kost het hande met geld. Zoo zie je, dat het weieens beter is om een beest te zijn, dan om een redelik mens genoemd te worde. Verder ben ik deze week niet uit geweest. 't Was mijn te druk bij de weg. Al die brommers-op-afbetaling maake je maar zeningagtig. Driek en ik gaan aan het eind van de maand wel een paar dage op pad. We gaan naar een zuster van de vrouw in het Gooi. Al te lang moet je niet gaan loosjeere, want het spreekwoord zegt: met loosjees en vis is het na drie daage mis. Nog veel plezier gewenst in de ko mende daage. W. BLAUWKOUS. Julimaanden zoals deze kan men zelfs in een periode van 50 jaar op de vin gers van één hand tellen. Het is niet de warmte, want hoge temperaturen heb ben wij op nog maar weinig dagen ge had, die deze maand bijzonder maakt. Zeer klein is echter het aantal regen dagen dat op de meeste plaatsen 8 tot 10 bedraagt (normaal 16) en verleden jaar Juli regende het liefst op 24 dagen. Op tal van plaatsen langs de Noordzee en Waddenkust is nog niet meer dan 10 tot 15 mm regen (normaal 65 mm in Juli!) gevallen. De buien van Donderdag brachten over het algemeen niet veel regen. De kleine depressie boven Duitsland die voor deze buien verantwoordelijk was, wordt al weer opzij gedrukt door een nieuw hogedrukgebièd dat over Ierland en Schotland in de richting van Zuid- Scandinavië trekt. Het ziet er dan ook naar uit dat er de komende dagen niets of maar heel weinig regen meer zal vallen en dat betekent voor verschil lende plaatsen een bijzonder droge Juli maand, zoals na 1921 niet meer is voor gekomen. De kans op een bui zal verder af nemen, nu het hogedrukgebied zich van Schotland verder over de Noordzee uit breidt. Door de noordelijke winden blijft het koel, maar later komt ook de zon er weer door, zodat de vooruitzichten niet slecht mogen worden genoemd. Na de rust tijdens de vacantieweek wordt de voetbalcompetitie van de Veenendaalse jeugd weer voortgezet. Hier volgt dan het wedstrijdpro gramma voor de komende week: GROEP I (Leeftijd 812 jaar) Terrein Veenendaal Maandag: Larikslaan Patrimoniuml. Maandag: Da Costaplein Buurtsteeg. Dinsdag: Patrimoniuml. Lariksl. SDO Dinsdag: Da Costaplein Eenvoudlaan. Woensdag: Davidspl. Parallelw. Roda Woensdag: Da Costaplein Larikslaan. Donderdag: Davidsplein Larikslaan. Donderdag: Parallelw. RodaMuldersl. Vrijdag: Da Costaplein G. Doustr. Vrijdag: Eenvoudlaan Lariksl. SDO. Terrein DOVO Maandag: Davidsplein Boslaan. Maandag: Panhuiis Larikslaan CDO. Dinsdag: Davidsplein Gerard Doustr. Dinsdag: Molenstr. Parallelw. Roda. Woensdag: Molenstraat Nieuweweg. Woensdag: Buurtsteeg G. Doustraat. Donderdag: Molenstr. Da Costaplein. Donderdag: G. Doustr. Eenvoudlaan. Vrijdag: Nieuweweg J. en Vr.Boslaan. Vrijdag: Molenstraat Panhuis. Terrein Merino's Maandag: Nieuweweg J. en Vr. Groenelaan KMD. Maandag: Beatrixstraat—G. Doustraat. Dinsdag: Panhuis Groenelaan KMD Dinsdag: Larikslaan Mulderslaan. Woensdag: Beatrixstr.Groenel. KMD. Woensdag: PatrimoniumlaanBoslaan. Donderdag: Beatrixstr. Patrim.laan. Donderdag: Nieuweweg J. en Vr. Larikslaan SDO. Vrijdag: Patr.laan Parallelw. Roda. Vrijdag: Groenelaan KMD Muldersl. Terrein Matjan Maandag: Parall.w. Roda Eenv.laan. Maandag: Molenstr. Mulderslaan. Woensdag: Panhuis Mulderslaan. Woensdag: Larikslaan Eenvoudlaan. Vrijdag: Davidsplein Beatrixstraat. Vrijdag: Larikslaan Buurtsteeg. Terrein GVVV Dinsdag: Beatrixstr. Nwe.weg JenVr. Dinsdag: Buurtsteeg Boslaan. Donderdag: Panhuis Buurtsteeg. Donderdag: Groenelaan KMD Bosl. Al deze wedstrijden beginnen 's mid dags resp. om half drie en kwart voor vier. De winkels in Veenendaal zijn iedere Vrijdagavond tot 9 uur geopend. V.. STERKERE BANDEN Van Dinsdag t.m. Donderdag draait in het Luxor Theater de film „Sterkere banden". De korte inhoud van deze mooie rolprent is als volgt: De even gevierde als bekoorlijke opera-zangeres Elisabeth Faber (Antje Weisgerber) is als het ware dronken van vreugde, wanneer zij, haar wagen naar huis rijdend, zowel aan haar jongste succes als aan haar toegewijde man, de architect Jochem Faber (Hans Söhnker) denkt. De gevolgen blijven niet uit; zij verliest de macht over heli stuur, vliegt tegen een boom en wordt ernstig gewond in een ziekenhuis op genomen. Een verlamming in de benen en de verpletterende consequentie van een rolstoel is het droeve resultaat voor de vrouw wier huiselijke en echtelijke liefde nimmer verdrongen werd door haar hartstocht voor de vocale kunst. Jochem Faber heeft er bij zijn eigen beslommeringen nu nog een grote le venszorg bij: een geestelijke steun te zijn voor zijn vrouw, wier stem geluk kig niet heeft geleden, getuige de op namen die op een wire-recorder op genomen zijn. Von Hartefeld-Rosenau, eigenaar van een landgoed, wil zijn kasteel laten restaureren om er een hotel van te ma ken. Hij heeft voor de verbouwing Fa ber aangezocht en de binnenhuisarchi tectuur opgedragen aan de heer Draa den, die het veel te druk heeft en deze opdracht laat uitvoeren door zijn jonge begaafde assistente Sybille Erler. Bij de uitvoering van de opdrachten komt het tot strubbelingen tussen Sy bille en Faber, die niet alleen in leef tijd verschillen, maar ook in hun ar tistieke opvattingen. Sybille weet haar zin door te drijven. Uit de veelvuldige schermutselingen met woorden ont staat uiteindelijk een wederzijdse ge negenheid. Sybille vergeet daarbij vol komen haar vriend, de student Alfred. Elisabeths liefde voor haar man brengt haar langzaam tot de overtui ging, dat zij haar man niet aan zich mag binden. Deze overtuiging wordt nog versterkt door het feit, dat zij door haar verlamming kinderloos moet blij ven. Haar besluit, scheiding aan te vra gen, wordt definitief als zij bemerkt welke plaats de jonge Sybille in het leven van haar man inneemt. Door de plotselinge komst van Alfred in Rosenau, die zijn verloofde opzoekt en haar er van beticht, dat zij een ge lukkig huwelijk verstoort, gaan de ogen van Sybille open en na een ontmoeting met Elisabeth en later ook met Jochem, trekt zij zich terug. Jochem Faber vindt hierdoor de weg naar zichzelf terug. Door de adoptatie van twee kinderen weet hij zijn huwe lijk met Elisabeth weer inhoud te ge ven, terwijl Sybille haar aandacht weer op haar werk tracht te concentreren. GROEP II. (Leeftijd 13—16 jaar.) Terrein Veenendaal Maandag: Dijkstr. De Sav. Lohm.str. Maandag: Julianastraat Nieuweweg. Woensdag: Fluitersstr. Nieuweweg. Woensdag: Dennenl. Kostverl. ADO. Vrijdag: Molenstraat KI. Katerstraat. Vrijdag: Dijkstraat Fluitersstraat. Terrein DOVO Woensdag: Julianastr. S. Lohmanstr. Woensdag: Dijkstraat Talmaplein. Vrijdag: Gortstraat Dennenlaan. Vrijdag: Mulderslaan Julianastraat. Terrein Matjan Maandag: Dennenlaan Talmaplein. Maandag: KL Katerstr. Beatrixstr. Dinsdag: Mulderslaan Nieuweweg. Dinsdag: KI. Katerstr. Fluitersstr. Donderdag: Beatrixstr. Parallelweg. Donderdag: Mulderslaan Talmapl. Vrijdag: Beatrixstraat Nieuweweg. Terrein Merino's Maandag: Molenstr. Kostverl. ADO. Maandag: Gortstraat Parallelweg. Donderdag: Gortstraat KI. Katerstr. Donderdag: Molenstr. Nieuweweg. Vrijdag: Kostverl. ADO Talmaplein. Vrijdag: S. Lohmanstr. Parallelweg. De wedstrijden in groep II vangen aan resp. 's avonds om half zeven en kwart voor acht. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 21 t.m. 27 Juli 1955 werden aan het bureau van politie te Veenendaal onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 wit-groene badhanddoek m. dito badhandje en 1 st. zeep; 1 lipsslenitel no. 43; 1 zwarte vul pen; 3 sleutels, w.o. loper; 1 groen bal letje; 1 leesbril; 1 zonnebril; 1 oud da mesrijwiel; 1 rode autoped m. luchtb.; 1 fruitkistje; 1 rode vlag, 30 x 40 cm; 1 hooivork; 1 zakagenda. In hetzelfde tijdvak werden onder staande voorwerpen als verloren aan gegeven: 1 zw. vulpen; 1 ballpoint; 1 br. kinderschoen m. crêpe zool; 1 bankbil jet van f 25; 1 doosje, inh. f 30; 1 zonne bril m. licht montuur; 1 bl. zwembroek; 1 damespyama en shawltje; 1 bl. jon gensjasje; 1 br. lederen babytuigje; 1 bl. wollen zwembr. m. bl. handdoek; 1 br. herenportem. m. inh.; 1 ijzeren fles- senrekje; 1 bankbiljet v. f 10; 1 rode damesportem. m. inh., best. uit 1 bank biljet v. f 25, 2 foto's en postzegels. „EBEN HAEZER" HAALDE WEER PRIJZEN WEG Het kinderkoor en het meisjeskoor van de Chr. Zangvereniging „Eben Haëzer" hebben Woensdag het nuttige met het aangename verenigd. Aller eerst werd onder leiding van de direc teur, de heer L. P. van Voorthuisen in 's-Gravezande deelgenomen aan het door het Chr. Mannenkoor „Eendracht niaakt macht" aldaar georganiseerde zangersconcours. Beide koren van Eben Haëzer kwamen uit in de hoogste af deling en boekten eervolle resultaten. Het kinderkoor legde met 289 punten beslag op een tweede prijs en het meis jeskoor behaalde een eerste prijs met 312 punten. Na afloop maakte het gezelschap nog een trip langs Rotterdam met de Maas tunnel, Hoek van Holland, Kijkduin en Scheveningen, waar naar hartelust werd gezwommen. „MOORDENAARS" LANGS DE WEG Het is vandaag uitkijken geblazen op de verkeerswegen. Begaat men zelf geen stommiteit, dan loopt men heus wel de kans door een collega-wegge bruiker te worden aangereden. Hoe kan het ook anders, want er zitten complete „moordenaars" langs de weg, die door de politie niet streng genoeg kunnen worden gestraft. Met angst om het hart hebben we een motorrijder door het drukste gedeelte van Rhenen-stad zien rijden met zo'n enorme snelheid, dat hij niet alleen het leven van zichzelf, maar ook dat van anderen (b.v. zijn duo berijdster) in gevaar bracht. Het mag dan stoer lijken zo hard te rijden, laat men toch bedenken, dat de dood aan de kant loert. INZENDERS E 55 ZIJN TEVREDEN! De bedrijven en instellingen, die deelnemen aan de Nationale Manifesta tie van Energie, tonen zich reeds thans, nu de eerste helft van de tentoonstel ling is verstreken, zeer enthousiast. Zij zijn er nu al van overtuigd, dat de E 55 in het algemeen en voor henzelf in het bijzonder geslaagd is. De directeur van de Christiaan Huy- gensschool, die met zijn leerlingen in de afdeling tijdmeting werkt, is niet alleen zeer enthousiast over de overweldigend grote aantallen bezoekers, maar even zeer over de intensieve belangstelling, die het duidelijkst blijkt uit de vele in telligente vragen. Eenzelfde enthou siast geluid deden de gezamenlijke Ne derlandse mijnen horen. Men sprak van „ontzettende drukte" en van grote in teresse, die zich niet beperkt tot opper vlakkigheden, maar vaak doordringt tot vaktechnische details. en Specialiteit voor Pr. Bernhardlaan 177 - Telefoon 2501 VEENENDAAL HOLLANDSE GRANAAT NA 15 JAAR OPGEGRAVEN Achter de woningen op Vreewijk werd een granaat opgegraven van Hol lands makelij, daterende uit de Mei dagen van 1940. Het was een blindgan ger, afkomstig van Nederlandse artil lerie. De heer Smolders, hoofd zelfbe scherming der BB, heeft zich over het gevaarlijke apparaat ontfermd. ATHLETIEKONTMOETING OP CANDIA Op Zaterdag 13 Augustus vindt op het gemeentelijk sportterrein op Can- dia- een athletiekontmoeting plaats tus sen enerzijds A.V. '34 uit Apeldoorn en noemde ploeg bestaat uit athleten af- de Valleiploeg anderzijds. Laatstge- komstig uit Rhenen, Veenendaal, Ede en ,Ochten. jr RADIO EN TELEVISIE i| Molenstr. 16 Rhenen - Tel. 579 ONGEKENDE DRUKTE OP RHENENSE WARENMARKT Het was Donderdagochtend op de Rhenense warenmarkt op het Fred. v. d. Paltshof wel zo enorm druk, dat er geen muis meer bij kon. Een standhou der in schilderstukken moest bliksem snel zijn biezen pakken en een veiliger plaats opzoeken, want men dreigde zijn doeken te vertrappen. Het publiek be woog zich schuifelend over het Hof langs de vele kramen, waarvan de pachters goede zaken maakten. -- ONVERANTWOORDELIJK! In het drukke verkeer, dat momen teel door Rhenen raast, verscheen gis teren een bromfietser, die achterop zijn vehikel twee meisjes had gezet van naar schatting drie en vier jaar oud. Beide kinderen hadden hun armpjes om el kaar heengestrengeld om er niet af te vallen. Overigens bevond zich achterop de brommer geen zitje en zaten er geen- steppen aan, waarop de kinderen hun voetjes konden laten rusten. Plotseling viel het achterste meisje onder het rijden van de fiets. Zij sloeg achterover op de rijweg. Naar het zich liet aanzien viel het nogal mee. Het k;nd. werd weer op de bromfiets „ge poot en de onverantwoordelijke be rijder bromde verder. Commentaar overbodig! VEENENDAAL Geboren: Barendina Agatha, d. v. M. v. Beek en J. F. v. d. Schoor; Gerrit, z. v. W. Goedhart en J. B. Broeze; Wille- mina, d. v. J. K. J. Versteeg en D. v. d. Vliert; Everlina Hermina, d. v. H. van Ravenswaaij en H. v. Hunnik. Ondertrouwd: Jo Siemons, 30 j. en Frederika Bruijs, 32 j.; Jan Brenkman, 27 j. en Elizabeth Middelhoven. Getrouwd: Jan van Rhee, 27 j. en Jannetje Klomp, 26 j.; Johannes v. d. Kolk, 26 j. en Geertruida Cornelia Scholtus, 23 j.; Hendrik Jurianus van Barneveld, 23 j. en Rika Schoonhoven, 24 j.; Hendrik de Koning, 24 j. en Hen- drika Diepeveen, 24 j.; Jan van de Haar, 25 j. en Geertruida Gerarda v. d. Kraats, 22 j. Godert v. d. Poel, 28 j. en Elisabeth JaJcoba Taverne, 25 j.; Jo hannes Christiaan Alberti, 29 j. en Maria v. d. Pest, 27 j.; Gijsbertus Hen- sen, 24 j. en Hendrikje de Man, 22 j.; Jan Franken,' 22 j. en Jannigje Laros, 19 j. Overleden: Cornelia v. d. Kraats, 58 j. echtg. v. Samuel Cramer. AMERONGEN Geboren: Ingrid Marja, d. v. D. van Ravenhorst en H. H. de Cleen; Gerrit Jan, z. v. A. v. Deelen en J. Hardeman; Herstrinus, z. v. K. N. L. Renze en H. J. Henzen. Getrouwd: A. J. H. Bours, 28 j. en W. H. Schoots, 26 j.; L. Willigenburg, 23 j. en G. ter Maaten, 21 j. EEN BESCHEIDEN COMPONIST De Deen Georges Ulmer is sinds on geveer 1938 de meest populaire chan soncomponist van Parijs. Hij beweert van muziek niets af te weten. Hij heeft slechts enkele chansons gecomponeerd, zoals „Pigalle", „Marie", „Quand allons nous nous marier?", „J'ai bu". Zij zijn echter allemaal" schlager geworden. In New York heeft hij geleerd, het argot van de Faubourgs van Parijs met het accent vanMontpellier te spreken. GESLAAGD Aan de Technische School te Wage- ningen slaagde onze plaatsgenoot W. v. d. Hoef voor het examen Instrument maken. ÏD fn de gisteravond gehouden spoed vergadering van de Raad werd besloten d^ bouw van het postkantoor met twee wp'ningen en VVV-kantoortje, op te dragen aan de fa. M. van Manen en Zoon te Amerongen voor een prijs van f 50800,Hoewel het dus lang ge duurd heeft voordat de zaak in kannen en kruiken was, zal het postkantoor nu verrijzen. Als plaats werd indertijd be stemd de hoek Kon. Wilhelminaweg Imminkstraat, schuin tegenover het Wijkgebouw. Een ander belangrijk punt was de riolering. De Raad besloot om dit jaar over te gaan tot riolering van de vol gende straten: Drostestraat, Neder- stnaat, Hof, Zandvoort, Holleweg (zui- ddijk gedeelte) het restant van de Bur gemeester van den Boschstraat, Kers weg, Kon. Wilhelminaweg van garage Röfede tot Molenstraat, Schapendrift. Teivens wordt gelijktijdig een trottoir gelegd aan de noordzijde van de Burg. den Bosschstraat op het gedeelte /an vah Imminkstraat tot Molenstraat. Wegens de voorgenomen verbreding van de Koenestraat zal een gedeelte van 15Ó meter eveneens gerioleerd worden. Al^ dit werk gereed is zal de gehele oude kom van riolering zijn voorzien. Op korte termijn zal tot aanbesteding wor den overgegaan. Een verzoek van de winkeliersver eniging om de winkels gedurende de maanden Juli en Augustus wegens het vrèemdelingenverkeer tot 9 uur te mo gen openhouden, werd aangenomen, oncier voorbehoud, dat het personeel van de winkeliers geen langere werk tijd maakt dan 48 uur per week. Bij de ingekomen stukken bevond zich een brief van het Provinciaal Be stuur waarop werd aangegeven de plannen van de provincie om in de toe komst over te gaan tot aanleg van een rondweg om het dorp ter verbinding van de weg AmerongenScherpenzeel met de nieuw te maken weg naar het veer. Enige leden stelden enkele ver beteringen in het tracé voor. Zoals de zaak nu ligt zou de weg dwars door de bossen gaan. Dit betekent hogere kos ten en verlies van natuurschoon. Bo vendien heeft het industrieterrein nu niets aan deze weg. Voorgesteld werd te trachten de weg zo om te leggen dat deze langs het industrieterrein loopt. Als de weg AmerongenScherpenzeel klaar is, diende eigenlijk de rondweg ook klaar te zijn, omdat anders het meerdere verkeer gebruik moet maken van de gevaarlijke kruising Koene straatBetonweg. Volgens de plannen wordt de weg uitgevoerd zodra daar aan behoefte bestaat en is het werk opgenomen in de werkgelegenheids- politiek. Met het idee op zichzelf kon de Raad zich verenigen. VUILNISOPHAALDIENST Bij de laatstelijk gehouden controle is het gebleken dat het nog veelvuldig voorkomt, dat men zijn vuilnisbak aan de weg zet, met de bedoeling deze te doen ledigen door de ophaaldienst, zon der tevoren hiertoe een aanmelding te doen ter secretarie. Belanghebbenden worden er op ge wezen, dat deze gang van zaken in het vervolg niet meer gegaccepteerd kan worden. Als men zijn huisvuil wenst mede te geven, dient men hiervan aan- VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt, 9.30 u. ds. J. G. v. Hunnik van Kortenhoef, 5 u. ds. P. de Vries van Driebergen, Julianakerk 9.30 u. ds. v. Wijngaarden, 5 u. ds. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 u. ds. Vroeginde weij, 5 u. dhr. v. Barneveld van Delft. Veeneind 3 u. ds. Vroegindeweij. Dijkstr. 2.45 u. ds. J. C. v. Hunnik van Korten hoef. Sola Fide 9 u. ds. v. Tricht van Nijkerk (Jeugdd.), 10.30 u. ds. v. Tricht van Nijkerk, 5.30 u. ds. Spruit van Am sterdam. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 u. ds. H. Volten van Rhenen. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. A. H. Schippers uit Hil- legom. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstr.) 9.30 en 5 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Steenblok van Wapenveld. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Salvatorkerk 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Leger des Heils 10 u. Heiligingsdienst, 12 u. Zondagsschool, 7 u. Openluchtsamen komst, 8 u. Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 u. dhr. Vroegindeweij van Mid- delharnis. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. W. Hop van Renswoude, 6 u. dhr J. Smit. Ger. Kerk 10 en 3.30 u. ds. H. Volten. Ger. Gem. (Plants.) 10 en 5.30 u. lees dienst. Woensdag 7.15 u. ds. v. d. Woe- stijne van Barneveld. Ger. Gem. (Ban- tuin) 10 en 5.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. Dinsdag 7 u. ds. Toes van Kinderdijk. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. v. d. Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. Woensdag 7 u. ds. Toes. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Schimmel van Hei- en Boei- cop. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst, Donderdag 7.30 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 u. dhr. v. Noort, 6.30 u. ds. S. C. v. Wijn gaarden, em. pred. te Veenendaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst. Woensdag 7 u. ds. v. d. Pol van Ede. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. Hop, Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Molenaar. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Smit van Heemstede en 6.30 uur ds. Van Viegen, H.D. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. G. Annot, Kerkewijk, tel. 3198. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. v. d. Scheur te Lunteren. Telef. K 8388-460. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 uur, alleen voor dringende ge vallen dr. Bakker te Leersum. Telef. K 3434-495. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris jr., Heren straat 83, tel. 432. gifte te doen ter secretarie, waartoe een verzoek tot aansluiting dient te worden ingevuld. Eerst daarna wordt het vuil meegenomen. Doet men deze aangifte niet dan wordt het huisvuil niet mee genomen. AVONDMARKT WAS WEL GEZELLIG De jaarlijkse avondmarkt van de Amerongense winkeliers is weer achter de rug. Opvallend is, dat het aantal deelnemers jaarlijks kleiner wordt. Dit is te betreuren. Een dorp als Ameron gen, waar het leven rustig gaat, zonder veel bijzondere gebeurtenissen, heeft af en toe behoefte aan iéts anders. Ook voor de vele zomergasten is iets derge lijks belangrijk. Vele winkeliers echter zien de laatste jaren het nut van de markt niet meer in. De verdiensten vallen tegen en de moeite is groot. La ten zij dergelijke manifestaties toch meer zien als een algemeen belang. Op de markt zelf was het gezellig deze keer. Niet in het minst door het concert van Ons Genoegen en de werkelijk schitterende verlichting van de mooie oude toren. Voor zover kan worden na gegaan werden er door de verschillende standhouders goede zaken gedaan. De grootste attractie was deze keer wel een televisietoestel, waarvoor vele kijk- lustigen (en a.s. kopers?) zich verdron gen. Het kwam goed uit dat er juist een uitzending was. Speciaalzaak in BRILLEN Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal Ziekenfondsleverancier (15) Behoedzaam zet de eenzame ruiter zijn paard in beweging. Onder dekking van het dichte geboomte volgt hij op veilige afstand de sporen, die de paarden van Arams gezelschap in de >mulle bos grond hebben achtergelaten. In de lengende scha duwen van de avondschemering waagt de verspieder zich wat dichterbij, om dan plotseling zijn rijdier in te houden. Onder hem, als zwarte silhouetten tegen het avondrood, ziet hij het groepje ruiters hun paarden inhouden. Een zachte avondwind waait enkele woorden naar hem toe. laten we hier het kamp opslaanEen ogenblik wacht de rui ter nog, tot hij ziet hoe een der mannen het tentzeil van een pakpaard begint los te knopen. Dan weet hij genoeg; snel wendt hij zijn ros en verdwijnt in de schemering van het woud. Bij een open plek gekomen, houdt de verspieder zijn paard plotseling in en laat een scherp fluitsignaal horen. Onmiddel lijk maken zich enkele ruiters uit de schaduw van de bosrand los. De voorste, een reus van een kerel met een wreed, roofvogelachtig uiterlijk, drijft zijn paard naast dat van de verspieder. „En?" Gespan nen en bars komt het woord van zijn lippen. „Zij zijn er, heer. Ik heb zojuist gezien, waar zij hun kamp opgeslagen hebben (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2