Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Vrijdagavond op de Markt bekendmaking van de eerste prijswinnaars VWV-actie Nu ook een Chr« Nijverheids Avondschool gesticht NIEUWSTE ONDERGRONDSE MULDER tawfihzm Eist IS D0MINICI TOCH ONSCHULDIG? Europa's grootste Jeugdherberg in Eist drie dagen „Eikelen-stad" Hartog's Rijwielfabrieken in Rhenen verkocht aan Ministerie van Oorlog Nieuws uit de Omgeving AGENDA Firma J. F. Tak 29e jaargang WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1955 No. 60 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Betrouwbaarheidsrit voor auto's motoren en bromfietsen Cinemascope in Luxor theater Vechtpartij van woonwagen bewoners Tas met 1500 gulden gevonden TWEE ONBEKENDEN ZOUDEN SIR DRUMMOND HEBBEN VERMOORD De vijfde nationale Trekkers-ronde Nieuwe fabriek in Rhenen Zeist of Veenendaal Werkzaamheden Rhenense verkeersbrug vorderen nu gestadig Voor een BRIL ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Kan er iemand wijs uit worden? Eedactie en administratie; Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zoals bekend wordt van 5 Augustus tot Zaterdag 3 September a.s. door de Veenendaalse Winkeliersver. „Handel en Nijverheid" de grote Vacantie-reclame- actie gehouden met als pryzen 40 kin derfietsen en 20 mud anthraciet. Iedere Vrijdagavond om kwart over negen worden op de Markt de namen bekend gemaakt van de winnaars van de afgelopen week. De deelnemers aan deze actie hebben tot taak een rebus op te lossen, welke is aangegeven op formulieren, die door de VWV-winkeliers op verzoek worden uitgereikt. Behalve het oplossen van de rebus is het ook nodig op elk formulier 25 zegels te plakken welke bij aankoop in de winkels worden verstrekt. Wie de aldus bewerkte formulieren in een van de rode VWV-bussen heeft gedaan dingt mee naar de prijzen. Iedere week gedurende de actie wor den door de aangesloten winkeliers weer andere formulieren uitgereikt. Be- De Veenendaalse Motorclub heeft voor a.s. Zaterdagavond weer een be- trouwbaarheidsrit georganiseerd voor auto's, motoren en bromfietsen. Het gaat hier om een z.g. oriënteringsrit waaraan weer waardevolle prijzen zijn verbonden terwijl deze rit ook meetelt voor de Cee-Deebeker. De spannende strijd om deze beker wordt ook a.s. Zaterdag beslist. De start is weer bij hotel „La Montagne". Te beginnen met de voorstellingen van Vrijdag 19 Augustus a.s. zal ook in het Luxor Theater aan de Vendelseweg alhier gebruik gemaakt kunnen worden van het zgn. Cinemascope dieptebeeld. Zonder twijfel betekent het aanbren gen van het dieptebeeldscherm een be langrijke aanwinst voor het Luxor The ater. RHENENSE SLACHTOFFER VAN AANRIJDING Mej. Chr. W., wonende aan de Sta tionsweg te Rhenen werd afgelopen Za terdag in de Hoofdstraat te Veenendaal het slachtoffer van een aanrijding door een motorrijder. Zij werd fel neerge- smakt en bleef bewusteloos liggen. Na aanvankelijk op aanwijzing van een arts per ziekenauto naar haar woning te zijn overgebracht, had spoedig daarop op voorschrift van een Rhenense arts op neming in het Julianaziekenhuis aan de Cuneraweg plaats. Naar de inzichten van politie en fa milie treft de motorrijder niet de minste schuld. Mej. W. schijnt zich te hebben willen haasten om een juist naderende bus naar Rhenen te halen en heeft, blijkbaar om het drukke voetgangers verkeer uit de weg te gaan, even het trottoir verlaten, met het noodlottig ge volg, dat de motorrijder haar niet meer uit de weg kon gaan. De toestand van het slachtoffer is vrij ernstig, doch naar het zich laat aanzien niet zonder kans op herstel. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN 3171 3182 3151 2004 3177 2460 3110 2208 2030 3134 2080 2495 3179 VB Beijer J., Pluimveehouder 4865, Benedeneind 67. Boers en Zn fa J., Directiekeet, Woningbouw Franse Gat. Buddingh J. E., Julianastraat 21. Engelenburg B. C. W. van, Tex tielhandel, Prins Bernhardlaan 68. Ford Dealers Bedrijf Van der Kolk N.V., Kerkewijk 128. Hal A. van, Nieuweweg 224. Heikamp H., Dr. Colijnstraat 48. Hemert, mej. S. A. O., Pr. Bern hardlaan 142. Middelhoven A., Mr. Heemskerk- straat 20. Oskam B., Melkcontroleur, Pan huis 107. Ravenswaay Wed. J. v., Land bouwbedrijf, Polderweg 1. Visser K., Kapper, Stationspl. 6. Walsem A. v., Sigarenmag. „Su matra", Achterkerkstraat 26. GESLAAGD Mej. J. de Kleuver alhier slaagde voor het examen hulpassistente aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. halve dat de formulieren steeds een an dere kleur hebben, staat hierop ook steeds weer een andere rebus vermeld. Ieder kan dus gedurende de gehele ac tie blijven meedoen. Misschien ten over vloede wijzen wij er nog even op dat de plakzegels gedurende de gehele actie hun waarde blijven behouden. Heeft men b.v. in een voorgaande week zegels ontvangen dan kunnen deze ook in de daarop volgende weken op de formulie ren worden geplakt. A.s. Vrijdagavond dus worden op de Markt de namen van de eerste tien win naars van kinderfietsen bekend ge maakt alsmede de vijf eerste nummers, waarop een mud anthraciet wordt be schikbaar gesteld. Zoals bekend betreft het hier de nummers vermeld op de circulaires welke men per post heeft thuisbezorgd gekregen. Naar verwachting zal voor het be kendmaken van een en ander grote pu blieke belangstelling bestaan en dit zal dan ook gebeuren via op de Markt op gestelde versterkers. ZES SLACHTOFFERS NAAR HET ZIEKENHUIS Na afloop van een feestje dat door een aantal bewoners van het woonwa genkamp alhier in Wageningen werd bezocht, ontstond er tussen een aantal van deze woonwagenkampbewoners een ernstig handgemeen. Toen de strijd was gesust bleek dat niet minder dan zes personen in het ziekenhuis te Wageningen moesten worden opgenomen. Zaterdagmiddag vond een chauf feur van de firma De Haas nabij hotel „De Roskam" een tas welke o.m. 1500 gulden aan bankpapier bleek te be vatten. Ook bevond zich een buiten lands paspoort in de tas en daardoor kon al spoedig worden vastgesteld dat de verliezer een Frans geestelijke uit Parijs was. Het betrof hier de leider van een groep Franse geestelijken die op hun voetreis in net kader van de Pax- Christi-beweging van Haarlem naar Nijmegen ook door Veenendaal kwamen. NIUIII llllllll II IIHIt «41111111111111111 Huni; Vrydag 12 Augustus (Op de Markt) 's avonds 9.151__ uur, bekendmaking van de na- men prijswinnaars 10 kinder- f| fietsen en 5 mud anthraciet. Zaterdag 13 Augustus (Bij hotel „La Montagne") 's avonds, start van oriënterings- rit voor auto's, bromfietsen. motoren en Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „De duivel van Diablo", Vrijdag en Zater dag „Het Offer van een Moe der". DIEFSTAL De gebroeders De B. verrichtten vo rige week oogstwerkzaamheden te Eist bij de heer R. 's Morgens bij de aanvang der werk zaamheden bleken echter de onderzet wielen, die gebruikt worden voor het vervoer van de maaimachine over de weg, spoorloos verdwenen te zijn. Van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. CRESCENDO NAAR BLOEMENCORSO Uit Leersum kwam het verzoek voor onze plaatselijke muziekvereniging „Crescendo" om haar muzikale mede werking te verlenen aan het aldaar op 13 Augustus te houden bloemencorso. (van onze Par ij se correspondent) Sedert enige weken houdt de Franse pers zich weer met Gaston Dominici be zig, de oude boer, die in eerste instantie bekende Sir en Lady Drummond en hun dochtertje te hebben vermoord, daarna ontkende en ten slotte veroordeeld werd op een verklaring van z'n zoon Clovis. Een verre neef van de veroordeelde, ze kere Leon, door Gaston opgevoed, heeft het zich tot een eretaak gerekend het vuurtje op te rakelen. Teneinde de on schuld van zijn oude oom te kunnen be wijzen kreeg hy inzage in de dossiers Zoals ook in het verslag van de laatstgehouden raadsvergadering, in ons blad van 22 Juli, vermeld werd, heeft de gemeenteraad besloten het on derwijs aan de gemeentelijke Avocid- tekenschool stop te zetten. In aansluiting hierop zal het bestuur van de Chr. Technische School alhier per 1 October a.s. beginnen met een Nijverheids avondschool voor de di verse vakrichtingen. Aan deze school zullen twee groepen van opleidingen worden gevormd. Ie. Een 3-jarige opleiding, voor hen die aan de leerplicht voldaan hebben en niet in het bezit zijn van het getuig schrift ener Technische Dagschool. 2e. Een 2-jarige opleiding, voor hen die reeds in het bezit zijn van het ge tuigschrift ener lechnisèttê Dagschool, of de 3-jarige avondopleiding met suc ces hebben doorlopen. Dit jaar kwamen ongeveer 160 leer lingen uit Veenendaal en omgeving in het bezit van het getuigschrift ener Technische School. Vooral voor deze jonge mensen is het een verheugend be richt. Hierdoor ontstaat namelijk voor hen de mogelijkheid de winteravonden nuttig te besteden en zich zowel theo retisch als practisch verder te be kwamen. Het schoolgebouw wordt inwendig vernieuwd en van moderne leermidde len voorzien. Er komen moderne werk plaatsen voor houtbewerking en me taalbewerking. In de tekenzaal komen verstelbare tekentafels, terwijl de theo rielokalen worden voorzien van de mo dernste leermiddelen. Afhankelijk van de inschrijving der leerlingen, zullen er afdelingen worden gevormd voor: hout bewerking (timmeren, meubelmaken, metselen); metaalbewerking (smeden, bankwerken, plaatwerken, automon teurs, enz.); textiel (spinnen, weven, breien enz.). Gezien de geweldige uitbreidingen welke Veenendaal de laatste jaren on dergaat en de grote behoefte aan ge schoold technisch personeel, zal deze school zeker een belangrijke plaats in Veenendaal en omgeving gaan innemen. Voor verdere bijzonderheden zie ad vertentie elders in dit blad. Voor de vijfde achtereenvolgende maal wordt op 26, 27 en 28 Augustus de traditionele Nederlandse trekkersronde gehouden in de Eikelenkamp te Eist. Ditmaal wordt een en ander door de vader van de jeugdherberg, de heer Holierook en zijn staf als een lustrum beschouwd. Dit jaar wordt deze nationale trek kersronde dan ook wel zeer actueel op gezet. Door de aanwezige trekkers wordt het kamp tot een klein stadje om gebouwd met een markt, een stadhuis en wat er zo bij hoort. Eveneens zal een HOLLAND-WEEK. Heden worden de zeilwedstryden van de Internationale Holland-Week op de Loosdrechtse Plassen gehouden. De start van de 16 m2-streepklasse. origineel vervoermiddel het stadsver keer verzorgen. Zo wordt het kamp dan ook voor drie dagen omgedoopt in „Eikelenstad" en zal het aan vertier voor de deelnemers, hoofdzakelijk verzorgd door de trek kers, niet ontbreken. Hoewel deze trekkersronde nationaal is, heeft zij ook in het buitenland bekendheid gekregen en ook ditmaal zullen naar verwachting weer buitenlanders aanwezig zijn. ORANJE-WIT NAAR AMERONGEN Zondag a.s. gaat Oranje Wit naar de serie wedstrijden in Amerongen. Men ontmoet daar om 3 uur SVMM uit Maarn. Te verwachten is dat O.W. als overwinnaar uit de strijd zal komen. VRACHTWAGEN KANTELDE Bij het oprijden van de Veerweg al hier kantelde een vrachtwagen van de firma v. D. uit Veenendaal van de weg af de berm in. De chauffeur liep een flinke hoofdwond op en moest uit zijn cabine worden bevrijd. Na in het zie kenhuis te zijn verbonden kon deze naar zijn woning worden vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. De oorzaak was waarschijnlijk, dat de wa gen aan een kant te zwaar was beladen en daardoor bij het nemen van de bocht zijn evenwicht heeft verloren. Proces verbaal werd opgemaakt. NIEUWE DRIFTMETER VOOR VLIEGTUIGEN De bemanningen van snelle, hoog vliegende lijnvliegtuigen die vaak grote afstanden moeten afleggen over on geaccidenteerde gebieden hebben be hoefte gevoeld aan een nauwkeurige driftmeter. Deze wordt thans vervaar digd door een Britse instrumentmakers- firma. De eerste proeven met de nieuwe driftmeter zijn onlangs genomen en deze voldeed aan alle verwachtingen wat de accuratesse betreft. De meter berekent de grondsnelheid automatisch en men kan er onmiddellijk de drift op aflezen bij snelheden tot 600 knopen en hoogten tot 50.000 voet. ONTWERP R.K. GEDACHTENISKERK RHENEN GEREED Naar verluidt, heeft een daartoe aan gewezen jury thans haar keuze bepaald uit de twee- en veertig inzendingen van de prijsvraag naar een ontwerp voor de te Rhenen te bouwen Rooms-Katho- lieke gedachteniskerk, welke volgens het bekroonde plan nu een koepelvor mig gebouw zal worden. Binnenkort zullen de ingezonden ont werpen in Utrecht en later in Rhenen worden tentoongesteld. Tydens een telefonisch onderhoud met een van de directeuren van de N.V. T. Hartogs Rywielfabrieken te Rhenen werd ons mededeling gedaan van het feit, dat het schitterende fabriekscom plex op „Remmerden" onder de gemeen te Rhenen, is verkocht aan het Minis terie van Oorlog, dat er begin van het volgende jaar een werkplaats met op slagruimten van zal maken, bestemd voor het leger. Het besluit is gevallen vanwege de steeds ongunstiger wordende export markt voor rijwielen in Indonesië en Amerika. Genoemd Rhenens bedrijf werkte namelijk hoofdzakelijk voor de uitvoer van fietsen en onderdelen. Er zijn thans nog 100 man werkzaam, die gedeeltelijk door het genoemde mi nisterie zullen worden overgenomen. De heer Hartog deelde ons mede, dat onderhandelingen worden gevoerd met Rhenen, Veenendaal en Zeist, om in één van die gemeenten een nieuwe fa briek te bouwen, waarin de productie van rijwielen en bromfietsen zal wor den gericht op de Nederlandse markt. Hoewel de gemeente Zeist als de meest gunstige plaats werd genoemd door de heer Hartog, voegde hij er onmiddellijk aan toe, dat het nog niet zeker is of men Rhenen zal gaan verlaten. Gaat de vestiging in Zeist door, dan zal een ge deelte van het personeel met een eigen vervoersdienst dagelijks naar Zeist worden gebracht. Het bedrijf van de heren Hartog is oorspronkelijk uit Zeist afkomstig. Hoewel het te betreuren valt voor Rhenen, dat een prachtig bedrijf gaat verdwijnen, althans misschien kleiner van opzet zal terugkeren, mag het als een pleister op de wonde worden ge zien, dat het rijk het gehele complex heeft aangekocht voor een van zijn diensten, temeer, daar een deel van het personeel in rijksdienst kan over gaan. De aanleg van de zuidelijke toegangs wegen naar de bij Rhenen in aanbouw zijnde Rijnbrug vordert goed. Intussen wordt door de firma Dirk Verstoep uit Zaandam ook hard ge werkt aan de pijlers. De pijlers van de oude brug, voor zover zij opnieuw zul len dienst doen, ondergaan een ware gedaanteverwisseling. De oude pijlers in de Rijn zelf zijn al een heel eind ge sloopt en aan de zuidelijke oever nadert een veertien meter diepe stalen bouw put haar voltooiing voor een nieuwe pijler, waarop de grote middenover spanning zal komen te rusten. Begin September zal het pijlerwerk aan de voorzijde met kracht ter hand worden genomen. Voor het einde van het jaar hoopt men aldus met de onder bouw gereed te zijn. Naar verluidt zijn de plannen voor de wegenaanleg aan de noordzijde van de brug tot aan Veenendaal nog niet geheel gereed. De ingetreden vertraging houdt voornamelijk verband met de vraag of Over de mogelijkheid, ook in de grote steden van Nederland ondergrondse treinen te laten rijden is reeds vaak ge noeg gesproken. De hoge kosten van aanleg verhinderen echter steeds weer de verwerkelijking van de stoute dro men der ingenieurs. In Amsterdam is sprake geweest van een ringbaan onder de grachten door, in Den Haag over woog men de aanleg via gebombardeer de en tijdens de bezetting afgebroken gedeelten. De Weense hoogleraar dr. Rudolf Maculab heeft nu een métro ontworpen, speciaal voor éénrichtings verkeer (ringbaan), als een moderne reuzenrups van lichtmetaal met een sigaarvormige neus. De nieuwste aëro dynamische vindingen liggen hieraan ten grondslag. De verschillende onderdelen van dezo trein zijn door overstapportaaltjes van rubber met elkaar verbonden, op tame lijk korte afstanden aangebracht, wat de beweeglijkheid van het geheel na tuurlijk bijzonder ten goede komt. De voortbeweging vindt plaats door middel van een enkel rad aan de onderzijde; de andere wielen zijn van met lucht ge vulde (auto-)banden gemaakt. Hierdoor heel weinig lawaai! Trouwens, doordat deze ondergrondse in een precies op maat gemaakte tunnel rijdt, zorgt het totaal van banden aan boven- en onder zijde samen voor schokvrij vervoer. Alle gebouwen zullen van beton zijn. De trein is berekend op zeer hoge snel heden. De bouwkosten liggen 30% la ger dan de tot nu gebruikte systemen. de spoorrails tussen Spoorbaanweg en Kastanjelaan te Rhenen geheel zou kunnen verdwijnen. De Nederlandse Spoorwegen blijken op handhaving te hebben aangedrongen, met het gevolg, dat het spoorgat thans op bepaalde plaatsen zal moeten worden verbreed. Het zand, dat door de nu noodzakelijk geworden afgraving vrijkomt, zal via de kalkzandsteenfabriek Vogelenzang in kalkzandsteen worden omgezet Aanbesteding van de noordelijke we genaanleg tot aan Veenendaal is nu spoedig te verwachten. Dit laatste is ook het geval ten aanzien van de bo venbouw van de brug, in welk verband klaarblijkelijk enige vertraging is ont staan ten gevolge van moeilijkheden natuurlijk naar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 - VEENENDAAL met de verwerving van bepaalde nood zakelijke materialen. Het laat zich aanzien, dat de streef datum voor oplevering van het totale werk aanvankelijk is in deze wel zeer optimistisch begin Juni 1956 genoemd enkele maanden later zal moeten ko men te liggen. MARKTBERICHTEN Op de gisteren gehouden Veenendaal se eiermarkt was de aanvoer 150.000 stuks. Prijzen van f 15,50 tot f 16, Henneneieren van f 10,tot f 13,per 100 stuks. Handel matig. Op de biggenmarkt werden aange voerd 70 biggen. Prijzen f 42,tot f 56,— per stuk. Handel redelijk. KERKEWIJK 167 >TE 1.2060 - VEENENDAAL en sedert dien is de moordaffaire van Durs weer in de pers. Terecht vraagt men zich thans af of er nog iemand kan wijs worden uit de roddelpraatjes, de beschuldigingen, de afgelegde en ingetrokken verklaringen en uit de tientallen verdachtmakingen. Duidelijk is echter, dat de commissaris Chenevier, die thans met het onderzoek is belast, de hele zaak nog eens van a tot z wil doornemen. Duidelijk is ook, dat Dominici velen een weldaad zou doen als hij zacht en kalm wilde over lijden, want zolang hij leeft en zijn on schuld ontkent zullen zijn vrienden het onderzoek bemoeilijken en pogen te be ïnvloeden. De oude Gaston is echter niet van plan dood te gaan. Hoewel hij in de gevangenis ziek werd is hij thans ge heel hersteld en hij is besloten niet al leen honderd jaar te worden, doch ook zijn proces te winnen en daarna een eis tot schadevergoeding in te dienen, ten einde de familiekas, danig geplunderd door de hoge rekeningen van het proces te versterken. TWEE ONBEKENDEN Temeer, omdat een wezenlijk moord motief ontbrak hebben vele waarnemers daders gezocht in andere richting. Sir Drummond speelde een rol van beteke nis bij de Britse Inlichtingendienst en was ook tijdens de jongste wereldoorlog ingeschakeld bij een geheime dienst. Hij moet toen opdracht hebben gekregen nasporimgen te verrichten naar een mi crofilm, die uit het jvrak van een vlieg tuig, op weg van Londen naar Turkije boven Spaans Marokko verongelukt, was geroofd. Drie andere personen, die hiermee te maken hadden werden reeds eerder vermoord of kwamen door een verdacht ongeval om het leven. Is ook de moord op Sir Drummond en zijn vrouw en dochtertje het werk van een duistere bende, van vreemde agenten? Een deel van de Franse pers heeft dit meermalen beweerd, zodat het tenslotte voor de hand lag, dat ook de clan Do minici hierin redding zou zoeken. Gas ton Dominici heeft thans aan de politie verklaard, dat twee personen, die tot nog toe niet op het toneel zijn versche nen de betreffende nacht op zijn boer derij hebben doorgebracht. Deze twee personen zouden het drama hebben voltrokken. Wat is waar en wat is niet waar? Niemand durft nog te gissen. De politie gaat moedig voort iedereen te verhoren. Ze poogt de kleine stukjes van de legkaart in elkaar te schuiven zonder erg veel hoop meer klaarheid te kunnen brengen dan er tot nog toe is. Clovis, dQ jongste zoon, die z'n vader heeft beschuldigd van de moord blijft ook thans volhouden, dat Gaston de Drummonds van kant heeft gemaakt Is hij oprecht? Spreekt hij oprecht de waarheid of dwaalt hij te goeder trouw? Of heeft ook Clovis een reden zijn stok oude vader te beschuldigen en daardoor de aandacht van de feitelijke daders af te leiden? Vermoedelijk zullen we het wel nooit te weten komen. EDE. Voor de wedstrijd in het spin nen van wol, welke ter opluistering van de schapenmarkt zal worden gehouden, hebben zich reeds verschillende deel neemsters opgegeven. Anderen hebben dit nog niet gedaan omdat zij zelf geen spinnewiel hebben. Daarom wordt er de aandacht op gevestigd, dat dit geen be zwaar behoeft te zijn, want de com missie beschikt over enkele spinne wielen. BARNEVELD. Naar aanleiding van een initiatief hiertoe van de Barneveld- se politie heeft het bestuur van het Barneveldse zwembad besloten de Bar- neveldse schooljeugd gedurende de zo- mervacantie gratis in de gelegenheid te stellen van het bad gebruik te maken. Dit gratis zwemmen is mogelijk op alle dagen behalve op Donderdag en Zondag en wel 's morgens van 10 tot 12 uur. EDE. Deze week heeft de gemeente lijke volkscredietbank haar loketten geopend en als we mogen afgaan op de belangstelling, welke deze instelling aanstonds genoot, kan reeds nu worden vastgesteld, dat deze bank in een grote behoefte voorziet. Voorlopig is de volks credietbank elke Maandagavond ge opend. Ze is gevestigd in het voormalige kantoor van gemeentewerken aan de Grotestraat. De volkscredietbank ver strekt onder bepaalde voorwaarden voorschotten voor de aanschaf van ge bruiksartikelen en berekent daarbij een rente van 7% per jaar, dat is be duidend minder dan bij de meeste fi nancieringsmaatschappijen wordt be rekend. EDE. Op Donderdagavond 11 Augus tus wordt in. het zwembad aan de Pa rallelweg een waterpolowedstrijd ge speeld tussen Polar Bears en de Clon- torf Swimming Club uit Ierland. Clon- torf maakt op het ogenblik een trip door Nederland en is Donderdag de gast van Polar Bears. WIJZE WOORDEN DURF LEVEN Durf te leven, kwel u niet met te veel gedachten. Werk uw werk en zing uw lied onder biy verwachten. (De Genestet.)

De Vallei | 1955 | | pagina 1