Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Duizenden goede oplossingen Bij dcVWV winkeliers is het prettig kopen de VALLEI-riks ALBERT SCHWEITZER 80 jaar komt naar ons land VERPLEEGSTER gevraagd Lééf langer en gelukkig Wist U Rhenen Firma J. F. Tak Waar is Hy isf27.50waard Overberg Leersum AGENDA IXieuivs uit de Omgeving 29e jaargang VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1955 No. 61 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel De Vacantie- reclame -actie 60-jarig huwelijk Rijwieldiefstal G.V.V.V.Garnizoen Ede Nieuwe opleidings- li mogelijkheden Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprys 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Gisteravond werd reeds een voor lopige telling gedaan van het aantal op lossingen dat toen by de Winkeliers vereniging was ontvangen. Hierbij werd vastgesteld dat er van de vele duizen den inzendingen maar een zeer klein percentage was dat met de eerste van de vier rebussen welke tydens deze actieweken ter oplossing zullen worden gegeven een fout had gemaakt. De rebus van deze keer was dan ook uiterst eenvoudig, maar toch hebben velen zich nog vergist met de k e r s. De oplossing was: „Bij de VWV-win- keliers winkelt men prettig" en de meeste fouten werden gemaakt door de s van kers weg te laten en „winkelier" te schrijven. Opvallend groot is het aantal inzen- Woensdag 17 Augustus a.s. hopen de echtelieden D. J. van Barneveld en G. van Barneveld-van Voorst, wonende dingen van buiten de plaats. En dan niet alleen uit de directe omgeving, maar uit alle delen van het land worden oplossingen ontvangen. Het bijzonder grote aantal vacantiegangers dat Vee nendaal thans „doet" of „heeft gedaan" zal hieraan niet vreemd zijn. Zoals reeds aangekondigd zullen dus hedenavond or$ kwart over negen op de Markt de namen bekendgemaakt wor den van de winnaars van de tien eerste kinderfietsen en de nummers van de VWV-circulaire waarop een mud an- thraciet beschikbaar gesteld wordt. Woensdag werd bij de politie aan gifte gedaan van de ontvreemding van een herenrijwiel. De eigenaar had zijn fiets even in de buurt van zijn werk neergezet en toen hij wilde wegrijden was zijn karretje verdwenen. De politie stelt een onder zoek in. INLEG EN TERUGBETALING RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Veenendaal werd voor de Rijkspostspaarbank in de maand Juli 1955 ingelegd een bedrag van f 135.577,33. Er werd terugbetaald f 149.548,29. Korte Molenstraat 14, de dag te geden ken waarop zij 60 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. De bruid is 80 en de bruidegom 79 jaar. De bruid geniet een nog blakende gezondheid en de tachtig jaren zijn haar zeker niet aan te zien. De bruide gom, een bekende Veenendaler, daaren tegen is jammer genoeg al geruime tijd bedlegerig. Hij is gezond van hart en het zijn vooral zijn benen die niet meer willen. Het bruidspaar heeft 9 kinderen, 21 kleinkinderen en 8 achterkleinkinderen en het zal hun dus a.s. Woensdag stel lig niet aan belangstelling ontbreken. De hierbij afgedrukte foto werd ge nomen bij de viering van het 50-jarig huwelijksfeest. GESLAAGD Van het Handelsinstituut Van Rijs wijk, Prins Bernhardlaan te Veenen daal, slaagden voor het erkende prac- tijkdiploma Engelse handelscorrespon dentie mej. N. Stappenbelt en de heer C. Henzen. Voor Engels mej. H. van Manen en de heren T. Diepeveen en H. Schipper. Voor Duitse handelscorres pondentie de heer A. van Rijlaarsdam, voor boekhouden mej. J. J. E. van Keu len en de heer P. van der Heiden en voor Nederlandse handelscorrespon dentie de heren J. van Scherrenburg, J. J. Slok en J. van Vliet. De examens werden te Utrecht af gelegd. dat de jongeman die enkele we ken geleden op het postkantoor per on geluk voor 35 gulden teveel aan kwitan tiezegels meekreeg, nog steeds niet is komen opdagen? dat naar gebleken is velen nog niet op de hoogte zijn van het feit dat het Postagentschap aan het Dr. Slote- maker de Bruïneplein werkelijk alle postzaken behandelt? dat aan ditzelfde postagentschap ook advertenties en abonnementen voor „De Vallei" kunnen worden op gegeven? dat de standen van de voetbal competitie der Veenendaalse jeugd voortaan ook zullen worden bekend gemaakt in de etalage van het VVV- inlichtingenbureau aan de Zandstraat in welke etalage zich ook-de twee Vallei-bekers voor deze competitie be vinden? dat veertig afgevaardigden van de gemeente Veenendaal van Jehova's Getuigen een internationale bijeen komst zullen bijwonen welke 17 en 18 Augustus in Den Haag wordt gehouden? ONDERWIJSBENOEMING De onderwijzer D. Jansen te Vee nendaal slaagde te Utrecht voor de akte L.O. Frans. A.s. Dinsdagavond 16 Augustus wordt op het GVVV-terrein aan de Buurtlaan een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een versterkt GW V-elf tal en het Gar nizoenselftal uit Ede. Deze wedstrijd begint te kwart voor zeven. „PINKIE, EEN BLANK NEGERMEISJE" Mej. Toos Huijdink zal in November de hoofdrol vertolken in het stuk „Pinkie, een blank negermeisje", een toneelspel, dat momenteel in studie is bij de Rhenense Toneel Vereniging „RTV", onder regie van de heer F. Meij. Het spel wordt gebracht door vijf da mes en evenzoveel heren, namelijk de dames Lammers, Lamme, De Jong, Barteling en Huijdink en de heren H. v. d. Oosterkamp, A. v. d. Berg, J. De- mont, Van Tijn en J. van Harn. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN In de gemeente Rhenen kwam de af gelopen maand één nieuwe telefoon aansluiting tot stand, namelijk bij de heer H. Reeling, kampeercentrum „Roodland", onder nummer 646. JEUGDIGE ARCHITECT KIERSCH UIT OSS WON PRIJSVRAAG GEDACHTENISKERK Nader vernemen wij, dat de prijs vraag, die was uitgeschreven voor de bouw van de R.K.-Gedachteniskerk in Rhenen, ruim 200 ontwerpen heeft op geleverd. De jury bestond uit Prof. Fro- ger, Ir. Peutz en Ir. Thunnissen. De keuze viel op het ontwerp van de nog jeugdige architect Kiersch uit Oss. Voor een BRIL natuurlijk naar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 - VEENENDAAL De vorige VALLEI-riks werd uit gegeven by Banketbakkerij A. van Maurik in de Dorpsstraat te Rens woude. Deze riks werd weer niet ge vonden en zo is de VALLEI-riks van deze week f 27,50 waard geworden. De VALLEI-riks welke nu weer wordt uitgegeven heeft als nummer S 088613. Het is weer een rood num mer om het zoeken te vergemakke lijken. Kykt u dus deze week goed uit naar de ryksdaalder van de oude serie met de beeltenis van Prinses Wilhelmina en het roodgedrukte nummer S 088613, het is de VALLEI- riks waarop u, als u deze vóór a.s. Donderdagmiddag 12 uur aan het bureau van ons blad kunt tonen, direct de vinderspremie in contanten wordt uitbetaald. De vinderspremie bedraagt thans dus f 25, TAFEL-OLIE IN DUISTERNIS Het licht is de grote vijand van tafel olie. Een huisvrouw ziet dit vaak over het hoofd. Wat zou men van donker bruine flessen zeggen? De verbruikers zullen er vlug aanwennen, wanneer ze beseffen, dat ze op die manier meer waar voor hun geld krijgen. ALLES MET MAANZAAD In Silezië worden sinds mensenheu genis tal van lekkernijen met maanzaad toebereid. Zodoende is een maanzaad molen een onmisbaar instrument in de keuken. Jonge echtparen krijgen dan ook meestal zulk een molen als huwe lijksgeschenk. ERNSTIGE VAL Woensdagmorgen j.l. reed de heer Van den Horst, beheerder van het kam peercentrum „De Ossenberg" per brom fiets naar Leersum. Tussen Amerongen en Leersum moest hij een lange reeks fietsers passeren. Op een gegeven mo ment week een der wielrijders uit, waardoor een botsing onvermijdelijk werd. In bewusteloze toestand werd hij per ziekenwagen naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht ver voerd. Daar constateerde men een sleu telbeenfractuur en enige schaafwon den. Na behandeld te zijn kon hij later op de, dag weer naar huis worden ver voerd. YEHUDI MENUHIN ALS WONDERKIND Toen de bekende violist Yehudi Me- nuhin 3 jaar oud was, speelde hij op een viool die hij van zijn vader ten geschen ke had ontvangen, composities van Mo zart. Zeven, jaar oud werd hij door een gehoor van elf duizend muziekliefheb bers in het Manhattan Opera House te New York stormachtig toegejuicht. Eu- gène Isaye, Georges Eneso en andere kenners verklaarden toen, dat hij een van de grootste muziekwonderen van zijn en hun tijdperk was. In 1929, toen Menuhin 13 jaar was, gaf hij te Parijs onder leiding van Pierre Monteux, reeds zijn honderdste uitvoe ring. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 Augustus 1955: 2.040.031 tegen 2.027.843 op 1 Juli 1955. Op 1 Juli 1955 waren er 516.266 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 514.993 op 1 Juni 1955. Maandagmiddag is het Nederlandse contingent pad vinders met de Grote Beer vanuit Rotterdam naar de Jamboree in Canada ver trokken. Juichend op weg naar de Jamboree. Albert Schweitzer, de man die 40 jaar geleden een schitterende universitaire loopbaan opgaf om als zendeling-arts te gaan arbeiden onder de negers van Equatoriaal Afrika, geldt nog steeds als een groot geleerde, een bekwaam mu sicus en een der beste representanten van het Christendom. In 1875 te Kaysersberg geboren, pro moveerde hij op 24-jarige leeftijd als doctor in de wijsbegeerte. Een jaar la ter behaalde hij de doctorstitel in de theologie en twee jaar daarna volgde zijn benoeming als professor. In zijn vrije tijd wijdde hij zich aan muziekstudie, waarbij vooral het kerk orgel zijn belangstelling had. Er ver scheen van zijn hand o.a. een belang rijk werk over Bach, in het Frans en in het Duits, en enige studies over orgel bouw. Dertig jaar oud, met een veelbelo vende toe komst voor zich inide we reld van we tenschap en kunst, maakt hij zijn plan bekend me dicijnen te gaan studeren en als arts te gaan werken onder de negers van Afri ka. In 1913 vertrekt hij en blijft er tot 1917. In dat jaar wordt hij namelijk als Elzasser op Frans gebied werkzaam, ge ïnterneerd. Na afloop van de oorlog houdt hij lezingen en orgelconcerten in Zweden, Engeland, Zwitserland en De nemarken. In 1924 gaat hij terug en bouwt zijn ziekenhuis, dat na zijn vertrek danig in verval is geraakt, weer op. Afwisselend is hij daarna in Europa en in Afrika. Schweitzers werk als theoloog is van groot wetenschappelijk belang geweest. Zijn belangrijkste werken zijn de stu dies over het leven van Jezus en Pau- lus. Het opmerkelijke is het critische standpunt ten opzichte van de in die tijden gangbare mening over de Bijbel uitleg. Bovengenoemde werken, vooral de studie over het leven van Jezus, on dervonden dan ook veel critiek. ZIJN WIJSBEGEERTE Zijn filosofie is al even oorspronke lijk als zijn theologie. Ook hier gaat hij tot de kern der problemen. Er leeft in hem een hartstochtelijke behoefte te zoeken naar waarheid. Zoals hij zelf zegt „de overtuiging had bij mij post gevat, dat de vooruitgang der mens heid slechts mogelijk wordt, doordat logische opvattingen in de plaats komen van botweg uitgesproken meningen". Schweitzer zoekt en worstelt, totdat hij ontdekt, dat de waarden waaruit wij leven dicht bij ons liggen, ja in ons zelf leven. Het moet zijn een eenvou dige eerbied voor het leven. Zijn be langrijkste werken op dit gebied zijn „Verval en wederopbouw der bescha ving" en „Beschaving en ethiek", een samenvatting van de geschiedenis van de ethische gedachte in Europa, waarin tot slot zijn eigen filosofie over de eer bied voor het leven is verwerkt. Zijn boek „De ontwikkeling der Indische ge dachte" is een belangrijke bijdrage ge weest tot de vergelijkende studie over de religieuze filosofie in Azië. Als musicus heeft Schweitzer even eens betekenis. Zijn studie over Bach is een standaardwerk geworden, terwijl hij ook een belangrijk boek schreef over orgelbouwkunst. Schweitzer zegt, dat Bach schilderde in muziek. In onze tijd zullen er ongetwijfeld ook andere opvattingen bestaan over Bach, maar in zijn tijd is Schweitzers vertolking voor velen een openbaring geweest. IN DIENST DER MENSHEID Het bekend worden van Schweitzers plan zich naar Afrika te begeven, ver oorzaakte nogal enige opschudding, ja zelfs felle critiek. Men vond het een gehoor geven aan een overdreven idea lisme. Maar deze beslissing was de vrucht van rustige en jarenlange over peinzingen en het uitvloeisel van een besluit, dat hij op 21-jarige leeftijd had genomen. Openhartig en eerlijk vertelt hij er van: „Het werd mij al duidelijker, dat ik uit mijzelf niet het recht had mijn gelukkige jeugd, mijn gezondheid en mijn werkkracht mij als vanzelfspre kend toe te eigenen. Uit het besef, zeer groot geluk te bezitten, ontwikkelde zich in mij de betekenis van Jezus' woord, dat wij ons leven niet behouden mogen voor onszelf. Allen moeten we de last van het lijden, die op de wereld ligt, mee helpen dragen. De beslissing viel, toen ik 21 jaar was. Een aaneenschakeling van omstan digheden wees mij vervolgens de weg naar de lijders aan slaapziekte en me laatsheid in Afrika." De professor wordt weer student en van 1905 tot 1913 studeert hij medicij nen en chirurgie. Toch vindt hij nog gelegenheid in deze studententijd het reeds eerder genoemde boek over het leven van Jezus Christus te schrijven. Als hij zich na zijn promotie als dok ter aanbiedt, dreigen er eerst nog moei lijkheden, want zijn aanbod wordt ge weigerd op grond van zijn theologische opvattingen. Maar als hij zich vrijwillig bereid verklaart zich van de prediking te onthouden en zich daar alleen aan zijn medische taak te zullen wijden, wordt het dankbaar aanvaard. Kort na zijn aankomst te Lamberene wordt dit verbod tot prediking op ver zoek van de andere zendelingen, op geheven. NAAR AFRIKA De vraag zal opkomen, waarom Schweitzer juist Lamberene had uitge kozen. Ter oriëntatie het volgende. Lam berene ligt in het Westelijk deel van Equatoriaal Afrika aan de rivier Ogowe, ongeveer 300 km van de kust ver wijderd. Van Elzasser zendelingen, die in dienst van het Parijse Zendingsge nootschap waren uitgezonden, had hij (Zie verder pagina 2.) HET BLOEMENCORSO Nader kunnen we bekend maken, dat Zaterdagmiddag, 13 Aug. de opstelling voor het bloemencorso zal zijn om 2 uur op de Lomboklaan en daarna de volgende route zal rijden: Burgemees ter Van den Boschlaan, Prins Bern hardlaan, Rijksstraatweg tot de Donder - berg, Broekhuizerlaan, Middelweg, Rijksstraatweg, Boerenbuurt, Burge meester Van den Boschlaan, Bentinck- laan, Rijksstraatweg bij Ziermans om hoog, Burgemeester Van de Boschlaan, Scherpenzeelseweg omlaag, Rijksstraat en ontbinden der stoet op de Prins Bernhardlaan. De inwoners van Leersum worden vriendelijk verzocht de vlaggen uit te steken, want wapperende vlaggen ge ven het dorp terstond een vrolijk aan zien. 11 Heden, Vrydag 12 Augustus (Op de Markt) 's avonds 9.15 11 uur, bekendmaking van de namen der prijswinnaars 10 kinderfietsen en 5 mud an- II thraciet. 1| Zaterdag 13 Augustus (Bij hotel „La Montagne") 's avonds, start van oriënte- ringsrit voor auto's, motoren |1 en bromfietsen. |l lï Luxor theater Van heden Vrijdag t.m. Maan- dag de film „Het offer van een l§ moeder) en van Dinsdag t.m. Donderdag „Jacht door Lon- den". II \twMmws:siwm mïi M n h''I'I'I' 1111111111 I'I' U'I'I'MMIIIVMM Nu in veel gezinnen de vraag actueel is wat de van school komende kinderen voor beroep zullen kiezen, willen wy voor de meisjes de aandacht vestigen op een aantrekkelyke werkkring: zie ken verplegen. De jongedames worden tegenwoordig met open armen ontvangen. Het mag bekend worden verondersteld dat over al in ons land een tekort aan verpleeg krachten heerst. Dat komt niet omdat er minder animo voor de zieken verpleging is dan vroeger. Volgens ge gevens van het grote Wilhelminagast- huis te Amsterdam verwerven tegen woordig meer dan tweemaal zoveel meisjes het einddiploma als in de jaren voor de oorlog! INTERESSANT Er zijn twee oorzaken van de steeds toenemende vraag naar verpleegsters. Ten eerste zijn er in de laatste tijd heel wat meer ziekenhuisbedden dan vóór 1940. Een nog belangrijker factor is wel dat het verzorgen van zieke mensen thans veel uitgebreider werkzaamheden meebrengt dan vroeger. Dat vloeit voort uit de toegenomen mogelijkheden tot behandeling en genezing. Voor meisjes met toewijding is er te genwoordig heel wat voldoening te vin den in dit vak, vooral als zij de karak tereigenschappen en de begaafdheid bezitten voor diepergaande studies, die haar in staat zuilen stellen leidingge vende functies te vervullen, hetzij in een ziekenhuis, hetzij in maatschappe lijk werk. Het bestuur van onze hoofdstad heeft een interessant plan uitge werkt, dat mogelijk door andere instanties in den lande zal worden gevolgd, om de opleiding tot ver pleegster vroegtijdig en op prettige manier open te stellen voor velen. De kern van dit plan is dat er cur sussen zullen komen voor aspirant- leerlingverpleegsters. Reeds meisjes van 16 jaar kunnen worden toegelaten. Ge durende deze vooropleiding zullen zij een zakgeld van f 50,per maand ont vangen. Met het 18e jaar gaan zij dan tot de volledige opleiding in een zie kenhuis over. Een tweede belangrijk punt uit dit nieuwe plan is dat geen mulodiploma of ander getuigschrift van een middel bare school behoeft te zijn behaald: het volgen van een huishoudschool na het aflopen der lagere school is voldoende. De zo noodzakelijke algemene ontwik- (Van onze Parijse correspondent.) „Leef langer en gelukkiger zonder vlees, zonder peper, zonder zout, zonder andere kruiden, de wereld moet verlost worden van de alcohol en de nicotine. De kanker zal dan tevens overwonnen zijn en de komende generatie zal vlot weg een halve eeuw ouderdomspen sioen kunnen trekken." Dit is in grote lijnen de conclusie van het veertiende internationale congres der vegetariërs, dat dezer dagen werd gehouden in de Cité Universitaire te Parijs. De honderd en zestig gedele geerden, die gekomen waren uit veer tien landen vertrokken in de weten schap, dat het geheim van de hoge leeftijd verborgen ligt in de levens- en voedingswijze. „Kent ge de Hunza's?" aldus een der sprekers. „De Hunza's wonen in het Himalaya-gebergte. Ze kennen geen kanker of tuberculose. Evenmin weten ze wat rheumatische aandoeningen zijn. Jongens van hon derd en dertig jaren en meisjes van honderd en twintig maken hier nog dagtochten door de bergen, waarbij ze keling kan juist op die aspirantencur sus worden verkregen. THEORIE EN PRAKTIJK De meisjes krijgen eerst, gedurende het halfjaar tussen September en Maart, les in taal, rekenen, eenvoudige natuurkunde, gymnastiek en spel, han denarbeid, kunstgeschiedenis en ge schiedenis der ziekenverpleging, terwijl haar dan ook de grondslagen worden bijgebracht van de vakken, die zij in het bijzonder in de verpleging nodig zullen hebben, zoals verbandleer en de bouw van het menselijk lichaam. Na die eerste zes maanden volgt een half jaar waarin zij al enigszins weg wijs worden gemaakt in een der ge meentelijke ziekenhuizen. Daarna wordt de theoretische cursus voortgezet met toevoeging van de vakken scheikunde en dieetleer en de beginselen der psy chologie. Alles bijeen dus een opleiding waar van de meisjes later veel genoegen zul len beleven, niet alleen als zij in de ver pleging werkzaam blijven, maar ook als zij misschien huismoeder worden. (Nadr. verb.) dr. H. G. v. d. Klaauw. gedurende meerdere dagen per dag een tachtig kilometer afleggen. Iemand heeft hun verteld, dat er in Nederland jaarlijks een vierdaagse wandeltocht wordt gehouden, doch ze schaterden over het aantal kilometers. Er zijn hier nog knapen van 140 lentes, die met een bagage van enige tientallen kilo's per etmaal en te voet 200 kilometers ver slindenHun geheim? Ze eten nim mer vlees of kruiden, maar voeden zich uitsluitend met planten. Ook kruiden kennen ze niet. Komt er een wereldvoedseltekort? Indien de mensheid haar voeding wil veranderen zal het tekort nimmer ko men, aldus een andere spreker. Indien men op een hectare grond een koe laat grazen brengt dit stuk bodem via de koe ongeveer twee millioen calorieën op, maar indien men er graan op ver bouwt bereikt men 15 millioen calo rieën en met groenten komt men zelfs aan 25 millioen. Voedseltekorten zijn op te lossen metbananen, want een hectare haalt dan 40 millioen calorieën. Nu kan men lachen over de vegeta riërs, die geen vlees eten, geen melk drinken en geen leren schoenen mogen dragen, omdat ze de dierenwereld niet dienstbaar willen maken. Maar, een en ander wordt sterk overdreven, zoals op het congres ook werd vastgesteld. Vege tariërs zijn geen vegetaliërs. Vegetariërs is afgeleid van vegetus (krachtig) en is geen familie van vegetabiliën (planten- stoffen). Ergo: ze drinken wel melk, eten wel kaas en eieren en durven zelfs op leren zolen lopen. Iedere vegetariër weigert evenwel vlees te eten. Eén der sprekers was dokter Jean Nussbaum, die er evenals de andere vegetariërs veel jonger uitziet dan hij in werkelijk heid is. Hij loopt tegen de zeventig, doch men geeft hem nauwelijks vijftig jaar. Hij deelde mede niet het minste bezwaar te hebben tegen blikgroenten. Ten onrechte heeft men lange tijd ge dacht, dat blikgroenten geen vitami nen zouden bevatten. Thans staat vast dat via de moderne inblikkingsmetho- den vrijwel geen vitaminen verloren gaan. Ingeblikt of geweckt fruit bevat meer vitaminen dan onrijp fruit en vers fruit wordt heel vaak onrijp ge plukt. Dokter Nussbaum eet geen vlees, omdat het gifstoffen bevat, maar hij heeft geen bezwaar tegen eieren, boter, kaas en melk. De meeste mensen sterven volgens de dokter, omdat ze te veel eten. Hij ge bruikt al sedert enige jaren geen avond maaltijd meer en hij voelt er zich uit stekend bij. Het congres leerde overigens wel, dat de vegetariërs vaak verkeerd wor den beoordeeld. Het zijn bijvoorbeeld ook geen kampioenen van de rauwkost. Het congres was het er over eens, dat men met rauwkost voorzichtig moet blijven, omdat niet iedere maag derge lijke gerechten kan verdragen. „We kunnen veel van de dieren leren,,' al dus een andere spreker. Het sterkste dier is de olifant en de snelste loper het paard. Beide dieren voeden zich met planten. De vleesetende leeuw heeft geen uithoudingsvermogen. EDE. De organist Feike Asma zal op Woensdagavond 17 Augustus a.s. we derom een bespeling geven op het or gel van de oude Ned. Herv. Kerk al hier. Het programma vermeldt o.a. werken van Jan Zwart, J. S. Bach, G. F. Handel, L. Boëleman en S. Lands man. WOUDENBERG. In samenwerking met de afdeling StichtGooi van de Ned. Wandelsport Bond heeft de Wan delsportvereniging „Woudenberg" al hier voor Zaterdag 20 Augustus a.s. een propagandawandeltocht georganiseerd over afstanden voor adspiranten van 1012 jaar 10 km; voor junioren van 1315 jaar 15 km en voor personen van 16 jaar en ouder over 20 km. WIJZE WOORDEN GOED EN KWAAD In hun wortels zyn goed en kwaad soms innig aaneengegroeid (Baer-Oberdorf) Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1955 | | pagina 1