Koopavond Uitslagen stratencompetitie LEERLINGEN. MACHINIST Programma Jeugdvoet balcompetitie Voor weekends en vacantie OM DE VALLEI-BEKERS Scherpenzeel Programma 5e Nat. trekkersronde De Eikelenkamp Rhenen KOLOM VOOR DE VROUW in tf ffJ Renswoude Ederveen Mmsovnm Bennekom Ruim 8200,van Bedrijven- actie voor Stichting 1940'45 Om de Cee-Deebeker PROFITEERT van de VRIJDAGSE in VEENENDAAL Blocmink voor Brillen v. Ziekenfonds - Brillen Prins Bernhard legt eerste steen voor het Prot. Christelijk Streekziekenhuis N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN De broederschap der bronzen draak Programma voor de week van 15 tot en met 20 Augustus 1955 GROEP I (Jongens van 812 jaar.) Terr. Woénsdag 17 Augustus. V'daal. Da Costapl. Groenelaan KMD. DOVO. Davidsplein Eenvoudlaan. Merino's. Panhuis Nw.weg J en Vr. Donderdag 18 Augustus. V'daal. Parallelw. Roda Boslaan. Merino's. G. Doustr. Larikslaan SDO. GVVV. Buurtsteeg Eenvoudlaan. Deze wedstrijden beginnen resp. om half 3 en kwart voor vier. GROEP II. (Jongens van 1316 jaar.) Terr. Woensdag 17 Augustus V'daal. Molenstraat Dennenlaan. V'daal. Mulderslaan Nieuweweg. DOVO. Dijkstraat Kostverloren ADO. Donderdag 18 Augustus. Merino's. Gortstr. De S. Lohmanstr. Merino's. Molenstraat Talmaplein. Vdaal. Julianastr. Beatrixstraat. V'daal. KI. Katerstraat Kostverloren. Eerst thans is de opbrengst bekend geworden van de ook in Veenendaal ge houden zgn. bedrijven-actie voor de Stichting 1940—1945 ten bate van de na bestaanden en slachtoffers der verzets beweging. Zoals bekend werd deze bedrij ven actie gehouden in het kader van de grootste en laatste inzamelings-actie van de Stichting. Veenendaal is zeer goed uit de bus gekomen met een opbrengst van ruim f 8200,Dit bedrag werd door de werknemers van de Veenendaalse be drijven bijeengebracht door twee weken achtereen een kwartje van het loon af te staan terwijl de werkgevers de op brengst hiervan verdubbelden. Het totaal bedrag dat dit jaar in Vee nendaal voor de Stichting werd geofferd ligt nog beduidend hoger want in ge noemd bedrag is niet begrepen de som welke de vaste contribuanten van de Stichting bijeen brachten. Het zijn deze vaste contributies waarmee de Stich ting hoopt in de toekomst haar werk te kunnen blijven voortzetten zonder nog weer collecten en inzamelingen te hou den. Door de Motor- en Automobielclub „Veenendaal" werd de laatste betrouw- baarheidsrit georganiseerd, hetgeen te vens de beslissende rit was voor de Ceé- Deebeker. Bij de auto's waren de resultaten: 1. H. v. d. Bovenkamp, 8 strafpunten, 2. W. van Offeren (11); 3. H. G. van Schup- pen (12); 4. A. van Essen (13). Bij de motoren was de volgorde: 1. J. van Gestel (6); 2. J. v. d. Pavert (8); 3. B. Diepeveen (9); 4. J. de Gooyer (11). Bromfietsen: 1. T. v. d. Kraats (33); 2. J. Nieking (33); 3. G. Versteeg (82). Voor de Cee-Dee wisselbeker werd het eindklassement: 1. H. v. d. Bovenkamp 6 pnt. 2. H. G. van Schuppen, 12 pnt; 3. W. van Offeren 15 pnt. BEEN GEBROKEN Maandagavond op het terrein van de Merino's aan de Wageningselaan heeft tijdens de wedstrijd voor de jeugd-com- petitie Gortstraat Talmaplein een van de spelers, de 16-jarige Anton van Kooten uit de Gortstraat een been ge broken. Oorzaak was wat teveel enthousiasme bij de jeugdige spelers. Van K. kon snel naar het Juliana-ziekenhuis worden vervoerd. VERGUNNING STANDPLAATS LAMPEGIETERS AVOND Burgemeester en Wethouders van Veenendaal wijzen belanghebbenden er op, dat eventuele aanvragen om een vergunning tot het innemen van een standplaats in deze gemeente op Lam- pegietersavond 19 September a.s. vóór 1 September 1955 bij hun College moeten zijn ingediend. Aanvragen, welke na genoemde da tum binnenkomen zullen niet in behan deling kunnen worden genomen. Veenendaal, 16 Augustus 1955 Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Burgemeester, ANT. DE RUITER 1. B. De Secretaris, A. BERENDS 1. S. GESLAAGD Van het Handelsinstituut Van Rijs wijk te Veenendaal, Prins Bernhard- laan, slaagde te Den Haag voor het practijkdiploma Engelse conversatie van de Vereniging van Leraren, de heer C. Henzen. Te Utrecht slaagde voor het practijk diploma Nederlandse Handelscorrespon dentie VHPG de heer J. van Voort huizen te Renswoude. Vrijdag 19 Augustus. V'daal. Dqkstraat Julianastraat. DOVO. Fluitersstraat Talmaplein. Merino's. Gortstraat Nieuweweg. Dc winkels in Veenendaal zijn iedere Vrijdagavond tot 9 uur geopend. WEDSTRIJDEN VOOR DONDERDAG UITGESTELD De voor morgen, Donderdag 19 Au gustus vastgestelde wedstrijden in groep I van de Vacantie-jeugd-voetbalcompe- titie zijn in verband met de morgen te houden tocht van de winkeliers-reis- actie uitgesteld tot a.s. Vrijdag op de zelfde uren. Onderstaand volgen de uitslagen van de Maandag en gisteren voor de vacan- tie-Jeugdvoetbalcompetitie gespeelde wedstrijden: Groep I (leeftijd 812 jaar) Davidsplein Groenelaan (KMD) 71 Molenstraat Larikslaan (SDO) 32 G. Doustraat Boslaan 34 Patrimon.I. Nieuwew. (J. en Vr.) 68 Beatrixstraat Boslaan 41 Patrimoniuml. Eenvoudlaan 140 Molenstraat Groenelaan (KMD) 28 Panhuis Parallelweg (Roda) 09 Greop II (leeftijd 1316 jaar) Julianastraat Talmaplein 55 Kostverloren (ADO) Nieuweweg 11 Gortstraat Talmaplein 21 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 4 tot en met 10 Augustus 1955 werden aan het bureau van Politie te Veenendaal onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 br. ribfl. jongensjasje; 1 w. wollen mutsje; 1 bl. wollen jasje; 1 rood wollen jasje m. grijs teddy kraagje; 1 R.K. ge bedenboek; 1 lederen kindertuigje; 1 damesportemonnaie m. inh., w.o. bood- sch.br.; 1 w. sportbroek; 1 w. zakmes; 1 koperen gewicht; 1 bl. capuchon; 1 zw. dameshandtas m. inh.; 1 broodzaag; 1 zilv. ringetje m. leeuw op schild; 1 oor bel, best. uit hanger m. lila steen; 1 br. portem. m. inh.; 1 verz. armbandje (mod- schakel); 1 bedelarmband; 1 br. lederen portem. m. inh.; 1 gr. bedzeil; 1 zwarte bromfietsbroek m. init. „J.S."; 1 rood grijs gestr. kussen; 1 paar voetb.sch.; 1 schuif maat en een steeksleutel; 1 d.bl. jack m. padv.riem; 1 br. portem. m. inh., achtergebl. o. h. GVW-terr.; 1 bl. over all; 1 bankbilj.; 1 tas inh. rundvet. In hetzelfde tijdvak werden aan het bureau van politie te Veenendaal on derstaande voorwerpen als verloren aangegeven: 1 zw. dam.portem. m. inh.; 1 br.'portef., inh. 1 rijbew., 1 bel.kaart v. bromfiets en een verlopen visakte; 1 bl. alpino muts; 1 tiroler petje; 1 voetb.sch. en grijze sp.kous; 1 Psalmb.; 1 lipssl. nr. 14544; 1 wijnrood kinderjasje; 1 w. gev. groene jas; 1 bril in br. étui; 1 groene portem. m. fl. bedr. a. geld; 1 meisjesarmbandhorloge m. nikk. rek- bandje; 1 p. voetb.sch. 1 pakje inh. kin- derkl.; 1 br. portef. m. inh. o.a. foto's en snipperd.kaart; 1 groen m. zw. gevl. vulpen; 1 marinebl. damesvest. THE HIGH AND THE MIGHTY (Cinemascope en WarnerColor) Vanaf a.s. Vrijdag draait in het Luxor Theater de bekende film „The high and the mighty". De korte inhoud van deze film is als volgt: In Honolulu wordt een vliegtuig start klaar gemaakt voor de trans-oceaan- vlucht naar San Francisco. We maken kennis met de bemanning: Dan Roman, tweede piloot, een „oude rot in het vak" wiens leven overschaduwd wordt door de herinnering aan een vliegtuigramp, waarvan hij als enige overlevende ach terbleef. Onder de slachtoffers bevon den zich zijn vrouw en zoontje. Verder de eerste piloot Sullivan, somber en koel; Hobie Wheeler, de derde piloot, jongensachtig maar kundig. Lenny, de navigator en Spalding, de stewardess, knap, vriendelijk en voor ieder van haar passagiers individueel vol interesse. De 17 passagiers, die de vlucht zullen maken, vormen wel het grilligste troep je ooit samengebracht: May Holst, blond en werelds; Sally, eens de winnares van een schoonheids wedstrijd, die terug keert om de man te trouwen die denkt, dat zij nog even knap is als zes jaar ge- EEN DURE LES „Mede door het opleggen van veel stengere straffen dan thans het geval is, moet er voor gezorgd worden de toe nemende verkeersonveiligheid te be perken. Mede, zeg ik, want er zijn ook andere middelen.Maar dat het de Overheid ernst is met de beteugeling van de verkeersonveiligheid kan o.m. blijken uit de verscherpte controle, door de Minister van Justitie in de laatste maanden gelast." Aldus de Officier van Justitie in zijn requisitoir aan het adres van de 44-ja- rige graanhandelear H. A. K. uit Hees bij Nijmegen, die zich Dinsdag voor de Utrechtse Rechtbank moest verant woorden wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel tengevolge van hoogst roekeloos en onvoorzichtig rij den met een door hem bestuurde auto. De verdachte was in de nacht van 31 Maart met zijn wagen, waarin zich ook nog een dame bevond, van Utrecht naar zijn woonplaats gereden, doch geraakte even voor de kerk te Scherpenzeel de macht over het stuur kwijt. Hij botste eerst tegen een boom en daarna tegen een woonhuis. Volgens zijn zeggen door vermoeidheid, maar volgens de Officier van Justitie doordat hij enige uren te voren te veel alcoholica had genoten. Te Utrecht had hij nl. vijf a zes glazen wijn gedronken. De inzittende dame werd zwaar ge wond en moest naar een ziekenhuis ge bracht worden; thans is zij hersteld, maar moet er voor verpleging een be drag van f 1300 af 1400 worden betaald. De officier van Justitie achtte de ten laste gelegde overtreding van art 26 van de Wegenverkeerswet (het besturen van een motorrijtuig onder invloed van al cohol) bewezen en requireerde tegen de verdachte een week gevangenisstraf en ontzegging uit de rijbevoegdheid voor de duur van zes maanden. De verdediger, mr. Hendriks, pleitte vrijspraak op grond van het ontbreken van het wettig en overtuigend bewijs, subs, een voorwaardelijke straf. Op 23 Augustus a.s. zal de Rechtbank vonnis wijzen. RHENENSE VOETBALLERS EERDEN J. VAN GINKEL MET ZILVEREN INSIGNE De voetbalvereniging „Rhenus" kwam Woensdagavond in jaarvergadering bij een onder voorzitterschap van de heer H. Laheij, die in zijn openingswoord de hoop uitsprak, dat „Rhenen" een goed seizoen tegemoet mag gaan en de leden nog eens opwekte goed de trainings avonden te bezoeken. Het openluchtspel „Adriaan en Olivier" had veel geld ge kost vanwege de weinige belangstelling doch dank zij de seriewedstrijden kon het tekort uit de opbrengst daarvan ge deeltelijk worden gedekt. De heer E. Snijders, secretaris, bracht het jaarverslag uit, waarin hij een over zicht gaf van de bereikte voetbalresul taten in het afgelopen competitiesei zoen. Vier bestuursleden waren aan de beurt voor periodieke aftreding,name lijk de heren M. de Jong, J. ter Burg, E. Snijders en J. A. Tollenaar. Zij allen stelden zich herkiesbaar, doch kwamen niet allemaal terug. De vergadering stelde een aantal tegen-candidaten, met het gevolg, dat werden herkozen de he ren J. A. Tollenaar en J. ter Burg en gekozen W. van Ommeren en J. van Ginkel. De functies zullen de heren nog onderling verdelen. Aan het slot van de vergadering deel de de voorzitter nog mede, dat het aan tal donateurs van de vereniging aan zienlijk is gestegen, waarna werd over gegaan tot huldiging van de heer J. van Ginkel. oud-bestuurslid en voorzitter van „Rhenus", die destijds al was be noemd tot ere-lid, doch nog nimmer in de gelegenheid was geweest het ere-in- signe in ontvangst te nemen. Voor de vele diensten, in het verleden de ver eniging bewezen, werd hem door de voorzitter, onder waarderende woor den, een zilveren ere-speld overhandigd. Komende Zondag speelt Rhenus in Lienden een wedstrijd tegen de club van die naam in het kader van serie wedstrijden, door Lienden georgani seerd. Zoals bekend wordt de jeugdherberg „de Eikelenkamp" te Eist door de trek kers omgebouwd in een stadje „Eikel- dam" genaamd. Hier wordt dan op 25, 26 en 27 Augustus de vijfde nationale trekkersronde gehouden van de NJHC. Het programma belooft zeer veel en overtreft die van de vorige jaren. Zo is er o.a. een eigen radio-omroep in het leven geroepen en verschijnt er om de 6 uur een kampcourant de „Eikeldamse Coerier". Op het stadsplein ontbreekt ook het traditionele standbeeld niet. Meer dan twee meter hoog is het van krantenpapier kunstig vervaardigd. Het stelt een vrouwenfiguur voor „Sara" ge naamd. Het trekkersfeest, waarbij ongeveer 1000 bezoekers verwacht worden zal op DUO-BERIJDSTER BROMFIETS GEWOND Doordat een uit Velp afkomstige bromfietser voor hotel Laheij naast zijn pedaal stapte, kon hij zijn voertuig niet meer overeind houden, met het gevolg, dat èn de bromfiets èn de duo-berijd ster tegen de grond sloegen. De dame werd gewond genoemd hotel binnen gebracht. Zij had een gapende wond boven haar rechtervoet. Nadat zij ver bonden was kon de reis worden voort gezet. AANRIJDING OP DE VEERPONT RHENEN Terwijl op de veerpont drie auto's achter elkaar stonden opgesteld, be merkte de veerbaas, dat de voorste wa gen plotseling in beweging kwam. De chauffeur werd gewaarschuwd, die zijn wagen wat naar voren zou zetten. Toen hij daartoe overging, bleek zijn auto in de achteruit te staan, met het gevolg, dat hij op de tweede auto botste, be stuurd door de heer J. H. K. uit Ochten. De wagen van laatstgenoemde botste op zijn beurt tegen de daarachter staande vrachtwagen. Alleen de auto van K. liep aan voor- en achterzijde schade op. leden; Ed Joseph en zijn vrouw, wier langverwachte vacantiereis naar Hawaii' een mislukking werd; Lydia Rice, een rijke erfgename, die van plan is zich van haar man Howard te laten schei den; Childs, de charmeur en vrouwen jager; Flaherty, de atoomgeleerde, door angst bezeten bij de gedachte aan alle vernietiging waaraan hij zijn medewer king verleent; Gustave, de cynische theater-agent, die zo'n angst heeft voor vliegen; een eenvoudige visser, die van een zakenreis terugkeert; een Koreaans meisje, op weg naar een school in Ame rika; een paartje, dat terugkomt van de huwelijksreis; een 12-jarig jochie, dat da trait d' union vormt tussen zijn van elkaar vervreemde ouders in Honolulu en Californië; een invalide, die geniet van elk moment, dat hem beschoren is in het korte leven, dat hem nog rest en nog enige anderen. Juist als men het „point of no return" passeert, gebeurt het ongeluk! Een mo tor raakt in brand en een grote voor raad benzine gaat verloren. Terugkeren heeft geen zin en de bestemming zal hoogst waarschijnlijk ook niet gehaald kunnen worden. Geconfronteerd met het onvermijde lijke, het onafwendbare, werpt ieder het masker af en toont zijn ware aard. Ve lerlei en oneindig gevarieerd zijn de reacties van de passagiers, die hun ge voelens de vrije loop laten in tegen stelling tot de bemanning, die hun ge voelens ondergeschikt moeten houden aan hun plicht. Via het radio-contact met een koop vaardijschip krijgen zij verbinding met het vliegveld te San Francisco, dat vliegtuigen en schepen van de Kust wacht uitzendt ter assistentie voor het geval, dat de airliner gedwongen zal zijn op de ruwe zee te dalen. Sullivan, door angst gedreven, wil in derdaad op zee neerstrijken en alles wordt voor de manoeuvre in gereedheid gebracht. Doch Dan Roman meent een kans te zien tóch nog de heuvels aan de kust te passeren en weet op hardhan dige wijze Sullivan van zijn mening te overtuigen. Sullivan put moed uit Roman's kracht. Hij neemt het commando weer over en zet het vliegtuig veilig in San Francisco aan de grond. Ondeskundige toeschouwers zouden er niet anders in gezien hebben dan een gebruikelijke routine-landing! Het spannend en meeslepend relaas van een vliegtocht van Honolulu naar San Francisco aangrijpend en in dringend verteld op een wijze die iedere toeschouwer, ook u, de tocht doet mee beleven. 25 Augustus om 5.30 uur officieel ge opend worden door het plechtige ont sluiten van de stadspoort van „Eikel- dam". In Eikeldam zijn verschillende tentoonstellingen georganiseerd; beeld- houwerk en schilderijen worden geëx poseerd, hoofdzakelijk vervaardigd door trekkers, en ook een hobby-tentoon stelling. Ook wordt er de jaarvergade ring van de NJHC gehouden. In het èpenluchttheater „Colosaal" genaamd worden ook nog diverse spelen gehou den alsook dansen. Verder zal officieel het „IJtunnelplan" overhandigd worden en een kleurenfilm worden vertoond van de Trekkersronde 1954. Zaterdag treedt o.a. een Joegosla vische dansgroep op en een bekend mondaccordeontrio afgewisseld met Ju do-demonstraties. Bovendien wordt op deze dag ook een markt gehouden in het kamp. De avond wordt besloten met een fakkeldans en een fakkeloptocht. Ook voor de Zondag is er een inte ressant programma vastgesteld. Naar wij vernemen zullen flitsen van deze ronde per radio worden uitgezon den. j NIEUWE COMPETITIE-INDELING De nieuwe indeling voor de compe titie 1955'56 is gisteren bekend ge maakt. Renswoude zal weer uitkomen in de tweede klasse, afdeling A. Deze ziet er als volgt uit: DVSA Eist Kieviten Renswoude HDS Oranje Wit Rhenus Scherpenzeel Wijk bij Duurstede. Wij zien dus, dat de kampioen van vorig jaar, Barneveld, niet meer aanwezig is, maar ook Veen- se Boys en Woudenberg zijn hier ver dwenen. Voor Renswoude altijd twee lastige tegenstanders. Van de nieuwe lingen noemen we allereerst Wijk bij Duurstede, een ploeg, die tot alles in staat is, zoals we reeds zo vaak gezien hebben. Dan is het laatste nieuwe ge zicht Eist. Eigenlijk ook maar betrekke lijk want voor enkele jaren terug be hoorde Eist steeds tot de tegenstanders, zij het dan geen gevaarlijke. Voor Rens woude is het er dus niet direct slechter op geworden. BEROEPEN Ds. Treure, Ned. Herv. predikant al hier, ontving een beroep van de Ned. Herv. gemeente te Opheusden en een beroep van de Ned. Herv. gemeente te Tholen. Reizen betekent vooruitzien. Wie rustig en goed voorzien met va cantie wil gaan, moet reeds nu zor gen dat de garderobe in orde is. TOCHT OUDEN VAN DAGEN De jaarlijkse autotocht voor de ou den van dagen van Ederveen en omge ving zal plaats vinden op a.s. Donderdag 25 Augustus. Elf uur v.m. zal het startsein gegeven worden voor vertrek naar Harderwijk, vandaar via Zwolle naar Apeldoorn. In deze plaatsen zullen enkele beziens waardigheden worden bezichtigd. Ongeveer 40 oudjes hebben zich voor deelname aan deze tocht gemeld. Wie een plezierig weekend of een prettige vacantie wil hebben,* moet met zorg zijn garderobe uitkiezen, zodat er zich geen gelegenheid kan voordoen, waarop men niet heeft gerekend. Het hangt er uiteraard helemaal van af, hoe men de vrije tijd denkt door te brengen. Gaat men kamperen, wel, ik zou zeggen, zorg dan eerst voor een prima slaapzak en een stevige trui, al vorens men zich in het vraagstuk van de élégance verdiept, al behoeft het he lemaal geen wet van Meden en Perzen te zijn, dat juist kamperende vrouwen en meisjes er lomp gekleed bij lopen. Keuze te over in driekwart en lange pantalons, sportblouses van everglaze (maar a.u.b. niet allemaal hetzelfde koffieboonmotief) en nylon, dat behalve in zijde-achtige kwaliteiten nu ook in een weefsel op de markt is gekomen, SPECIAALZAAK Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard zal in zijn! functie van Land commandeur van de Orde van Sint Jan op Vrijdag 9 September, 's morgens elf uur, de eerste steen leggen in de hall van het in aanbouw zijnde Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom. Het nieuwe streekziekenhuis, waarin het bestaande Johaniter Ziekenhuis te Bennekom, dat wordt geëxploiteerd door de Orde van Sint Jan, wordt op genomen, zal plaats bieden aan 225 pa tiënten. Het wordt gebouwd door de Firma Boele en van Eesteren uit Den Haag naar het ontwerp van architect K. Sijmon te Amsterdam. Men rekent er op, het nieuwe ziekenhuis in de loop van 1957 in gebruik te kunnen nemen. De bouw van dit ziekenhuis geschiedt op initiatief van een 27-tal prot. kerken uit Bennekom, Ede, Wageningen en om geving, die hiertoe samen een stichting in het leven hebben geroepen. dat bedriegelijk veel weg heeft van linnen. Voor haar, die de buitensport een warm hart toedraagt en deze ook be oefent, is hiermede voor een goed deel een eind gekomen aan het kleding- vraagstuk. Immers, kamperen of zeilen met een zijden blouse zal geen sportieve vrouw over haar hart kunnen verkrij gen; met dit soort nylon echter kan zij zich vertonen op elk buitencentrum in binnen- en buitenland. Het is wel zaak, dat men het model wat ruim kiest, bij voorbeeld zo, dat het over de rok of de pantalon kan worden gedragen, ten einde de mogelijkheid voor ventilatie open te laten. Dit nylon heeft dezelfde voordelen, als de zijde-achtiger kwali teiten: het droogt snel en wanneer men het vóór het drogen netjes glad trekt en in het model legt, behoeft het niet te worden gestreken: ideaal dus voor trek tochten. Maar er zijn nog andere manieren te bedenken om de vrije tijd door te brengen dan met het lui liggen in het gras en op de hei of zuchtend je primus nog eens uit elkaar te halen, omdat hij het alweer vertikt. Er zijn mensen ge noeg, die de bekoring van het absoluut vrije buitenleven graag voor een ge deelte prijs geven aan de voordelen van het luxueusere hotel- of pensionleven en het spreekt vanzelf, dat de kleding bij deze comfortabeler omgeving moet worden aangepast. Een mantelcostuum is in zo'n geval een ware uitkomst, om dat een dergelijk pak bruikbaar is voor bijna elke gelegenheid. Wanneer men dan tijdens de reis losjes een regenman tel over de schouders legt, blijft de tailleur keurig schoon en is men tevens gewapend tegen elke weersverandering. Een onkreukbare jurk, rok en blou- se(s) zijn voor een langer verblijf bui tenshuis onontbeerlijk. Nylon, sjan- toeng, sjantog (een onkreukbare versie van linnen, die veel weg heeft van sjantoeng), everglaze en heel licht tweed zijn daarvoor de aangewezen ma terialen. Om eens een paar voorstellen te doen voor een reisgarderobe, die niet al te omvangrijk is en toch genoeg gelegen heid biedt tot variatie: le. Plooirok met katoenen jumper (met korte mouw f 2,95, met driekwart mouw f 4,90). 2e. Gepliseerde rok met een blouse in vestmodel van witte nylon (voor feestelijke gelegenheden). 3e. Rechte rok met zonneblouse en bolero. Met het vest, dat geen enkele Neder landse zal thuislaten, heeft men dan voldoende middelen om zes dagen van de week met iets anders voor de dag te komen. Er bestaat thans gelegenheid tot plaatsing van Vereisten volledig V.E.V.-diploma óf diploma Ambachts school electrotechniek met practijk als electriciën of metaalbewerker óf diploma Ambachtsschool machinebankwerker met ervaring in dieselmo toren óf diploma Ambachtsschool automonteur met ervaring in dieselmotoren leeftijd 21 t/m 30 jaar geen bril dragend. Arbeidsvoorwaarden aanvangsbezoldiging f.3252.- per jaar in dele loonklasse na het bereiken van de 23-jarige leeftijd toelage f. 128.- per jaar extra beloning voor nacht- en Zondagsdienst vervoersfaciliteiten kosteloze dienstkleding tegemoetkoming in pensionkosten bij gebleken geschiktheid vaste aanstelling in pensioengerechtigde dienst goede promotiemogelijkheden. CSollicitaties te richten aan de 2e Afdeling van de Dienst"^ van de Exploitatie der N.S. te Utrecht. Desgewenst worden door deze Afdeling nadere inlichtingen verstrekt. J (20) Met een triomfantelijke grijns kijkt Aiglon op zijn twee gevangenen neer. „Daar kijkt ge van op, nietwaar, heer Aram?" hoont hij de jonge rid der. „Dat Balthazar, de prins van Napels mij zou opdragen u gevangen te nemen, had ge zeker niet verwacht!" „Ik geloof niets van uw praatjes," barst Aram verontwaardigd los. „Gij liegt, Aiglon! Bal thazar zou nooit tot zulk een wandaad het bevel geven!" „Kom, kom, zulk een wandaad is het ook weer niet," grinnikt de roofridder, „ik heb orders, u geen haar op het hoofd te krenken. Ge blijft slechts mijn gevangene tot het tournooi voorbij is, zodat Angelo een bondgenoot minder heeft tijdens de wedkampen. Daarna zijt ge weer zo vrij als een vogeltje in de lucht!" Verderop in de dichte bossen houdt Presto hijgend van vermoeidheid zijn passen in. Spiedend kijkt de jongen om zich heen, scherp luisterend naar elk geluid, dat op een achtervolger kan duiden. Maar het blijft doodstil om hem heen. Slechts een eenzame uil glijdt geruisloos door het slapende woud, zoekend naar prooi.(Wordt verv.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2