Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Opruimingsdienst zoekt oorlogstuig in spoorsloot De REUS VAN VEENENDAAL HOE LANG GAAN EEN PAAR KINDERSCHOENEN MEE de VALLEI-riks Medische Sport-keuring Het raadsel der Veenlijken Een Bouwoffer? Wist U mKonawmtrnrnrnsassss, AGENDA u is Waar Hy is f 5.00 tv aard Geslaagde uitgaansdag van de Buurtvereniging „West" Firma J. F. Tak Renswoude Eist Rhenen Nieuws uit de Omgeving 29e jaargang VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1955 No. 63 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Twee slagers slaags De Zaterdagmiddagcompetitie „Zoals men in Veenendaal koopt koopt men nergens Nieuwe Veenendaalse Voetbalvereniging N.V.V. Rhenense Bestuurders- bond en Arbeiders Kunstkring Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Reeds geruime tijd was het bekend dat zich op de bodem van de spoorsloot langs de Parallelweg grote hoeveel heden oorlogstuig moet bevinden. Enkele dagen voor de capitulatie in 1945 hebben in Veenendaal gelegerde troepen van de SS karrevrachten mu nitie, landmijnen en dergelijke in deze sloot gestort met de bedoeling deze niet in handen van de geallieerden te laten vallen. In de afgelopen jaren is het meer malen voorgekomen dat o.m. kinderen van dit oorlogstuig uit de sloot opvisten. Vorig jaar nog werd er een zware tank mijn naar boven gehaald welke, indien deze tot ontploffing was gekomen, huizen had kunnen wegvagen. Geruime tijd zijn er besprekingen gevoerd tussen het gemeentebestuur en de directie van de Nederlandse Spoor wegen inzake de betaling van het op ruimen van het oorlogstuig. De sloot is namelijk gedeeltelijk eigendom van de gemeente en van de Ned.NSpoorwegen. Van meerdere zijden echter werd op de opruiming van het gevaarlijke spul aan gedrongen en het gemeentebestuur heeft nu besloten niet langer op het resultaat van genoemde besprekingen te wachten en opdracht gegeven de sloot te doen onderzoeken. Deze week is een aanvang gemaakt met dit onderzoek. Onder toezicht van de Opruimingsdienst te Barneveld wordt de sloot met een dragline van de fa. Schoonhoven gedeeltelijk uitgebag gerd. Op aanwijzingen van ooggetuigen die gezien hebben dat het oorlogstuig hier in grote hoeveelheden in de sloot werd gestort, is men begonnen ter hoogte van Recter's fabrieken. Inderdaad werden hier verschillende Dinsdagmiddag geraakte in een slach terij alhier twee slachters slaags. Een van de twee kreeg hierbij een varkens krabber naar het hoofd geslingerd met als geyolg een bloeduitstorting en leen gebroken neusbeen. Het slachtoffer moest zich onder be handeling van een dokter stellen terwijl tegen de dader proces-verbaal werd opgemaakt wegens mishandeling. Voor de nieuwe competitie van de Zaterdagmiddagvoetbal zijn thans de eerste wedstrijden vastgesteld. DOVO begint de competitie op 17 September met een uitwedstrijd tegen Sparta in Enschede, op 24 September ontvangt DOVO bezoek van DES. Ook VRC begint op 17 September met de competitie en wel thuis tegen SSSE. dat deze week een duizend kip peneieren op de vuilnisbelt aan het Be nedeneind terechtkwamen? dat verschillende van deze eieren (waarschijnlijk afkomstig van een broe- derij) bevrucht bleken te zijn? dat er Woensdag tenminste voloj) leven in en tussen deze eieren begon te komen en overal gepiep in de eierhoop werd gehoord? dat al spoedig tal van donzige kuikens in het zonnetje liepen te stap pen? dat deze kuikens dus door de zonnewarmte werden uitgebroed? dat eveneens op de vuilnisbelt Woensdag heel diep onder een vracht vuil het benauwde gehuil van een jong poesje werd gehoord? dat men hierop het vuil begon weg te graven en een ongeveer 10 dagen oud poesje, geheel versufd, te voor schijn kwam? dat het poesje was meegekomen met de vuilnis-roltrommelauto en met het vuil op de belt werd gestort? dat het beestje dus door iemand levend in een vuilnisemmer werd ge stopt? dat het diertje het er na al de ruwe manipulaties die het had meege maakt, toch weer opknapte? dat enige tijd geleden zich het zelfde heèft voorgedaan met een paar jonge honden? dat hier toch sprake is van er gerlijke dierenmishandeling? dat de daders zich eens op de hoogte dienen te stellen van de tal rijke middelen waarmee men zich op meer oorbare middelen van jonge kat ten en honden kan ontdoen? Heden, Vrijdag 19 Augustus (Op de Markt) 's avonds 9.15 uur, bekendmaking van de namen der prijswinnaars 10 kinderfietsen en 5 mud an- thraciet. Zaterdag 20 Augustus (Op de Markt) 8 uur, concert van het Lunters Fanfarecorps „Kunst na Arbeid". Dinsdag 30 Augustus (In geb. „Eltheto"X 3 en 7 uur, demonstratie van oliehaard kachels. Luxor Theater Van heden Vrijdag t.m Don derdag de cinemascopefilm „The High and the Mighty". kisten munitie naar boven gehaald, maar nog niet in die hoeveelheden wel ke men hier verwachtte. Het is echter niet uitgesloten dat op andere plaatsen meer zal worden aangetroffen terwijl het verder niet onmogelijk is dat de zwaardere en kleinere stukken in de loop van de tijd dieper in de zachte bo dem van de sloot zijn weggezakt. De op te graven bagger wordt ter plaatse door de Opruimingsdienst on derzocht als deze op een wagen wordt gebracht. De bagger wordt dan over gebracht naar een laag gedeelte nabij het Benedeneind waar nog weer iemand van de Opruimingsdienst aan het zoe ken is. Al met al heeft men hier te doen met een gevaarlijke en voor de gemeente zeer kostbare en late erfenis van de oorlog. In ons Woensdagnummer konden wij reeds berichten dat de VALLEI-riks van de vorige week gevonden werd. De waarde van de VALLEI-riks van deze week is daardoor weer gekomen op 5 gulden. Het nummer van de VALLEI-riks welke dezer dagen weer in het ver spreidingsgebied van ons blad wordt uitgegeven is hetzelfde van vorige week, dus van de gevonden riks, n.I. S 088613. Het is weer een rood num mer en een riks met de beeltenis van Prinses Wilhelmina. Kijkt u dus goed uit naar de ryks- daalder met het rode nummer S 088613. Indien u deze vóór a.s. Donderdagmiddag 12 uur aan het bureau van ons blad kunt tonen, ontvangt u de vinderspremie, welke thans dus f 2,50 bedraagt. Het was voor de buurtvereniging „West" Dinsdag j.l. een hoogtijdag. Het bestuur had n.I. voor ongeveer 75 oud jes een uitgaansdag georganiseerd. 's Morgens 9 uur werd met twee bus sen van de fa. Vonk gestart in de rich ting Doorn. Het doel van de tocht was de oudjes te laten genieten van de schoonheid van de natuur en tevens „Huize Doorn" te bezichtigen. Na Doorn te hebben aangedaan ging de tocht verder over de Vlasakkers naar Nijkerk. Hier was de koffietafel gereed en werd ongeveer 2 uur gerust. Van hier ging het weer over de „Hoge Veluwe" naar de Westerbouwing waar men op een hartig hapje en een brood maaltijd werd onthaald. Een prachtige salonboot lag reeds te wachten om het gezelschap naar Arnhem te varen. Op de terugreis is gereden via Ben- nekomEde, naar uitspanning „Het Hofje" te Renswoude waar nog een ge zellig uurtje werd doorgebracht. Ongeveer half tien waren allen zeer voldaan en opgetogen over de prach tige dag weer thuis. Een woord van waardering aan allen, het bestuur voor de uitstekende voorbereiding en zjj die het bestuur door hun medewerking en gaven in geld en natura in de gelegen- Nu straks het voetbalseizoen weer begint en ook andere sportverenigingen weer meer activiteit gaan ontwikkelen is het wenselijk de aandacht eens te vestigen op de mogelijkheid van sport keuring in deze gemeente. Voor diverse takken van sport is keu ring (nog)1 niet verplicht, maar gewenst is deze wèl. De bedoeling van de sportkeuring is, te verhinderen dat zij, die een tak van sport beoefenen, hiervan voor hun ge zondheid nadeel ondervinden. Sportbeoefening is goed, indien dege nen die ze beoefenen gezond zijn en in dien tegen overdrijving wordt gewaakt. Voor keuring kan men zich opgeven bij het secretariaat, Hoofdstraat 92 (ge meente-secretarie) te Veenendaal. De heffing bedraagt voor elke sport keuring, indien deze betreft particuliere personen f 2,50. Indien deze betreft leden van (instel lingen, verenigingen e.d. werkzaam op het gebied van lichamelijke oefening en sport f 1.25. Indien deze betreft leden van instel lingen, verenigingen e.d., werkzaam op het gebied van lichamelijke oefening en sport, die in de kosten van de keuring jaarlijks minstens f 5,per 50 leden of een gedeelte daarvan bijdragen f 0,75. Bij herkeuring, mits deze binnen een jaar na de keuring plaats vindt, wordt het recht bepaald op resp. f 1,25, f 0,65 en f 0,40. Zij die zich willen laten keuren of be stuursleden, die leden van verenigingen op willen geven voor keuring dienen niet tot het laatste moment te wachten, heid stelden deze dag te organiseren, is hier zeker op zijn plaats. TWEEDE AGAVE AMERICANA TOONT ZELDZAME BLOEI Onlangs maakten wij melding, dat in Ouwehands Dierenpark op de Grebbe- berg een Agave Americana op het punt stond te gaan bloeien, wat in de plan tenwereld een zeer zeldzaam gebeuren is. Thans is echter ook het tweede exemplaar aan dit evenement begon nen, waardoor Ouwehands Dierenpark tot de weinige gelukkigen behoort twee dezer planten in bloei te hebben. Beide planten zijn tegelijkertijd in het dieren park gekomen, dus zal ook de leeftijd, pl.m. 70 jaar, wel gelijk zijn. Jammer is, dat de planten thans voor Ouwehand als verloren beschouwd moeten wor den, daar zij na de bloei tot afsterven gedoemd zijn. Vele liefhebbers in de plantenwereld hebben reeds genoten van het eerste exemplaar en zeer zeker zullen zij ook nu weer belang stellen in het verloop van het tweede exemplaar. De knop van deze plant is nu ca. 130 cm lang en heeft een omvang van ca. 17 cm. DE FRANSE TAAL OP HAITI Wanneer men een brief in de Fran se taal uit Haïti ontvangt, dan is ieder een die Frans heeft geleerd, in staat, de brief te begrijpen. Anders is het echter met de door de meeste inboorlingen ge sproken taal. Zelfs een geboren Frans man, heeft er moeite mee, dit taaltje te verstaan, tenzij hij reeds enkele jaren op dit eiland heeft geleefd. Hoewel dit wel de verwachting is, kon bij de voorlopige telling van gisteravond nog niet gezegd worden of het aantal in gezonden oplossingen van de rebus van deze week van de Vacantie-reclame- actie groter zal worden dan vorige week. In ieder geval was het zeker niet minder. De uitslag van de rebus van deze week is: „Zoals men in Veenendaal koopt, koopt men nergens". Hedenavond om kwart over negen worden op de Markt weer de namen van winnaars van de tweede tien kin derfietsen bekendgemaakt, alsmede de vijf nummers waarop weer een mud anthraciet beschikbaar gesteld wordt. Voor een BRIL natuurlijk naar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 - VEENENDAAL KORTEBAAN HARDDRAVERIJ TE NOORDWIJK. Op de Kon. Astrid Boulevard te Noordwyk werd een korte- baan harddraverij gehouden. Foto: Overzicht van de Kon. Astrid Boule vard tijdens de wedstrijden. Voor dq nieuwe Zaterdagmiddagcom petitie van de afdeling* Utrecht heeft zich aangemeld de nieuwe Veenendaal se vereniging „Kullan", die haar ter rein heeft aan de Industrielaan bij de SKF. Secretaris van deze nieuwe vereniging is de heer J. van Santen, Mr. Heems kerkstraat 46. Het costuum zal bestaan uit een. geel shirt, met blauwe broek en geel-blauwe kousen. JEUGDTOURNOOI Op de Zaterdagen 20 en 27 Augustus a.s. organiseert de v.v. RKVUV een voetbal-jeugdtournooi. De eerste wed strijden vangen om 2 uur aan. Voorts hebben de wedstrijden een speeltijd van 2 x 25 minuten. Bij een gelijk spel worden drie strafschoppen genomen. Mocht de finale in een gelijk spel ein digen, dan wordt 2x5 minuten ver lengd, met daarna eventueel nog weer penalty's. Het programma voor a.s. Zaterdag ziet er als volgt uit: 2 uur RKVUV GVVV; 3 uur Mus ketiers DOVO; 4 uur DVSA Vee nendaal; 5 uur Renswoude Scher penzeel. Het programma voor 27 Augustus wordt a.s. Zaterdag bekendgemaakt. (Van onze correspondent.) NEW-YORK, Augustus. „Het is niet om bij te houden: twee maanden geleden hebben we voor de kleine Bill nieuwe schoenen gekocht en ze zijn weer radicaal versleten. Wat doen de fabrikanten? Hebben ze een onderlinge afspraak uitsluitend rommel te leveren om zodoende snel en pijnloos rijk te worden?" Millioenen Amerikaanse huisvrouwen klagen op deze wijze steen en been en in haar huishoudboekje staat er achter de post schoeisel steeds een groot be drag. In andere landen is het weinig beter: ook de moeders in Engeland, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Ne derland klagen er over, dat de kinder schoenen zo vlug versleten zijn. „Hoe lang gaan een paar kinder schoenen mee?" Een gemeenschap van Amerikaanse gebruikers heeft deze vraag door deskundigen laten onder zoeken en het eindresultaat is werkelijk deprimerend: gemiddeld twaalf weken. TOCH MAAR LEREN ZOLEN? De onderzoekingen vonden plaats op 238 kinderen van vijf tot twaalf jaar, voor de helft bestaande uit jongens en voor de helft uit meisjes. De helft van de proefkinderen leefde in de stad en de helft op het platteland. De testschoe nen werden in de normale schoenhan- del gekocht, veertien paar van iedere soort (merk) te dragen en een vijftiende paar, waarmee kon worden vergeleken. Ieder kind kreeg een paar goed passen de schoenen, lage bruine. De 476 kin dervoetjes zorgden voor de rest. Ze wandelden en renden, voetbalden en schopten tegen keien aan, probeerden of het slootwater nat is, enz. De voornaamste conclusie was, zoals VOETBAL Zondag j.l. speelde Oranje-Wit I tij dens de seriewedstrijden te Amerongen tegen SVMM uit Maarn. Zij overspeelde de mensen uit Maarn totaal en boekte een 90 overwinning. Bij de rust was de stand al 50. Door deze overwin ning hebben de Oranje-Witters zich ge plaatst in de halve finale op Zondag 28 Augustus a.s. Vermoedelijk zal dan worden gespeeld tegen DVSA, daar deze afgelopen Zondag met 30 de baas bleef over EWV uit Eek en Wiel. COMPETITIE-INDELING 1955—1956 Volgens de officiële mededelingen van de KNVB afd. Utrecht is de indeling voor de clubs uit ons dorp als volgt: 2e klasse afd. A. DVSA (Amerongen), Eist, HDS (Leer- sum), Kieviten (Voorthuizen), Oranje- Wit Eist), Renswoude, Rhenus (Rhenen), Scherpenzeel en Wijk bij Duurstede. Woudenberg is niet meer opgenomen daar deze vereniging overgaat naar de Zaterdagmiddagcompetitie. Als we de indeling even nagaan zien we direct dat de twee clubs uit ons dorp, n.I. Eist en Oranje-Wit, in dezelfde afdeling zijn ondergebracht. Verder is Wijk bij Duur stede weer in deze afdeling terug gekeerd. Voor Oranjewit II is de volgende afde ling samengesteld: BVC III (Bilthoven), DEV III (Doorn), DVSA II (Amerongen), Oranje-Wit II, Rhenus II (Rhenen), Scherpenzeel II, Veenendaal IV. In het eerste van „Alle de XIV boe ken van de Geldersse Geschiedenissen" uit 1653, genaamd Tooneel des Lands, schrijft de historicus Arend van Slich- tenhorst: „Het Rheensse veen is een plaetz van grooten om-loop, staende eensdeels onder Gelderland en eensdeels onder 't Sticht van Utrecht; alwaer by ons gedenken onder d' aerd is gevonden een dood lichaem, doch heel en ongeschon den, van een over-groot en meer dan gemeyn man, hebbende, op de wijze van een tweeden Hercules, een ossen- huyd in stede van een mantel onder syne armen geslaeghen." Wat hiervan te denken? Alvorens deze vraag te beantwoorden, willen wij ons eerst vergewissen van de betrouw baarheid van de schrijver. Dr. Arend van Slichtenhorst was een rechtsge leerde en historicus en leefde van 1616 tot 1657, toen hij te Nijkerk aan de pest stierf. Als een bron van geschied- en plaatskennis wordt hij steeds aange haald. Het feit ook, dat het Hof van Gelderland hem de Historia Gelria van Pontanus uit het Latijn deed vertalen, spreekt voor zijn gezag als historicus. Hij vertaalde Pontanus' geschiedenis niet alleen, maar wijzigde, verbeterde en vergrootte dit werk, dat hij aan de archiefstukken conrtoleerde en toetste. Daartoe reisde hij stad en land van Gelder af om in gewestelijke, stedelijke en particuliere archieven bouwstoffen te vergaren. Zo bezocht hij Zaltbommel, Ammerzoden, Aalst, Tiel, Nijmegen, 's-Heerenberg, Doesburg, Zutphen, Hattem, Arnhem, Wageningen en Har derwijk. Zijn werk deed hij zó serieus, dat hij zelfs zijn grote voorganger en leermeester Pontanus op fouten be trapte en corrigeerde, b.v. dat Wage ningen geen Hanzestad zou zijn. Ja, hij w&s zó waarheidsgetrouw, dat de Land dag van Gelder in 1652 hem een gelde lijke tegemoetkoming weigerde: hij had in het eerste boek, Tooneel des Lands, waaraan wij ons citaat ontleenden een eigen werk en geen vertaling de adel van het conservatieve Gelder land niet voldoende geëerd en de ge propageerde ideeën aangaande de aan geboren rechten en wapens wegens hun afkomst geloochend! Ondanks deze wei gering verscheen het werk toch. Genoeg om te doen zien, dat de schrij ver een zeer betrouwbaar historicus is, die zelfs zijn voorgangers Merula, Lun- tius en Pontanus overtreft. Te Veenendaal is hij vermoedelijk niet geweest. Hij zegt zich te herinne ren, dat daar een ongeschonden lijk in het veen gevonden werd. Klaarblijkelijk hebben we hier te doen met een z.g. veenlijk, zoals er nog vele hier te vin den moeten zijn. De zure veenbodem lost n.I. de kalkzouten van het skelet op, zodat daarvan niets overblijft. De huid echter, enige inwendige vliezen en bloedvaten en ook de haren vergaan niet, maar worden geconserveerd door een soort looiingsproces. Dr. B. K. S. Dijkstra noemt zo'n veenlijk dan ook heel laconiek „een platgedrukte huid- zak" (Een kwarteeuw Oudheidkundig Bodemonderzoek in Nederland, Ge denkboek A. E. van Giffen, 1947), Lengte- en hoofdmaten, schedelbouw e.d. kan men er niet meer aan consta teren. Slechts de vaststelling van het geslacht is in sommige gevallen moge lijk. Omdat de lichaamslengte niet meer is na te gaan en vast te stellen, staan wij een beetje sceptisch tegenover Van Slichtenhorsts beschrijving van een „overgroot en meer dan gemeyn (ge woon) man". Ik vermoed dat de schrij ver het heeft van-horen-zeggen. Wel iswaar komt reuzengroei soms voor door een functiestoornis van het hersenaan- hangsel of de hypophysis, die voor het bereiken van de volwassenheid op treedt. Men denke maar aan „de man van Rotterdam", die enige jaren ge leden Veenendaal bezocht. Maar zo iets is sporadisch en wij willen ter verkla ring niet direct onze toevlucht nemen tot zeldzame verschijnselen. De reus achtige lengte zal wel schijn geweest zijn door rekking van de huid en door ondeskundig opgraven. Van Slichten horst was een kind van zijn tijd. Zelfs geleerden geloofden toen aan geslach ten van reuzen, die in hunebedden, grafheuvels e.d. begraven waren. De Coevorder predikant Picardt, die na Van Slichtenhorsts dood een werkje schreef „Korte Beschrijvinge van eenige vergetene en verborgene Antiquiteten der Provintien en Landen gelegen tus- schen de Noord-Zee, de IJssel, Emse en Lippe" (1660) geloofde b.v. onvoorwaar delijk, dat in de grafheuvels reuzen be graven lagen, die hij Hunen of Huynen noemde en van wie hij geen hoge dunk had. Het waren mensen, zegt hij, „van grouwelijcke statuer, groote krachten, en beestelijcke wreetheidt, die noch (Zie verder pagina 4.) reeds geschreven, dat een paar kinder schoenen gemiddeld twaalf weken mee gaat endat de beste leren zolen langer hielden en de schoen beter in het model bewaarden dan zolen van allerlei kunstmatige producten. Op iedere veertien paar schoenen bleek maar één paar te zijn, dat gedurende de proeftijd niet behoefde te worden ver zoold. Dit paar bleek te zijn uitgerust met prima leren zolen. Slechts twee merken kinderschoenen kregen na af loop het predicaat: „Goed". Beide mer ken hadden trouw gezworen aan leren zolen. De onderzoekers hebben in totaal 200.000 waardevolle aantekeningen ge maakt, waaruit onder meer blijkt, dat ongeveer een derde deel der kinder schoenen al na zes weken reparaties nodig heeft. Al bij de eerste controle, welke na drie weken dragen werd door gevoerd, bleek een vierde deel der stap pers afwijkingen tq vertonen. FABRIKANTEN IN GEBREKE? De publieke opinie in Amerika houdt zich nogal met het probleem der kin derschoenen bezig en beweert gaarne, dat de fabrikanten niet ernstig naar een prima kinderschoen hebben ge streefd. De schoenfabrikanten daaren tegen verdedigen zich en beweren, dat de Amerikaanse kinderen te slordig zijn en hun ouders de schoenen onvol doende verzorgen. Veel te lang wordt er gewacht met een kleine reparatie totdat de schoenen tenslotte niet meer kunnen worden hersteld en moeten worden weggesmeten. Niettemin blijkt het onderzoek van invloed te zijn, want diverse fabrikanten pogen thans ern stig een betere kinderschoen te ver vaardigen, waarbij ze het vooral zoeken in zoolleer van beslist superieure kwa liteit, omdat hierdoor onder meer de schoen beter model houdt, hetgeen voor de ontwikkeling van de kindervoet wel van groot belang is. Het bestuur van de Rhenense Be- stuurdersbond heeft omgezien naar we gen om de leden van het NVV, die in Rhenen wonen, in de gelegenheid te stellen ten minste een paar maal in het winterseizoen een avond te bieden die op hoog cultureel peil staat. Daartoe werden besprekingen gevoerd met het bestuur van de Arbeiders Kunstkring te Veenendaal. Deze hadden tot resul taat, dat alle in Veenendaal te geven avonden kunnen worden bijgewoond. Er is echter een kleine voorwaarde aan verbonden. Enkele bestuurders van de RBB heb ben zich bereid verklaard de belangen van de Arbeiders-Kunstkring en haar leden in Rhenen te behartigen. Het zijn de heren D. Dirkse, Emmalaan 9 en J. F. v. Kaaij, Zandheuvelstraat 19. Leden van het NW, die in Rhenen woonachtig zijn, kunnen zich bij genoemde adres sen aanmelden voor een spaarkaart. Hierdoor komt men in de gelegenljeeid om door per week te sparen, de ont spanningsavonden zonder grote finan ciële offers ineens, toch te kunnen bij wonen. Ook voor het vervoer naar Vee nendaal zal worden gezorgd, Om reeds in het komende seizoen te kunnen star ten is het nodig, dat liefhebbers zo spoedig mogelijk een aanvang maken met sparen. Er staan reeds twee goede avonden op het programma, n.I. 24 Sep tember en 25 November. Het gezelschap van Johan Kaart brengt „Potas en Per- lemoer" en Frans Dumee komt met zijn gezelschap. WAGENINGEN. Door Rijkswaterstaat werd de aanbesteding gehouden van het aanbrengen van een warmasfaltlaag op de bestaande bestrating van de Rijks weg tussen de Grebbe en Wageningen in de Nude. De laagste inschrijver was de Aannemings Mij. NBM te Zaandam met een bedrag van f 161.925,Reeds dezer dagen wordt een aanvang met deze wegverbetering gemaakt. EDE. Op de Markt alhier ontstond Dinsdagavond een vechtpartij tussen een 63-jarige vader en zijn 32-jarige zoon. De vader had wat gedronken en toen de zoon hem aanspoorde maar naar huis te gaan werd deze door zijn vader met een mes in het hoofd gestoken. De zoon wist de vader het mes na een worsteling te ontnemen. WIJZB WOORDEN GEWETEN EN EIGENBELANG Het geweten spreekt, maar het eigenbelang schreeuwt.) (Petit-Senn) Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaal weg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1955 | | pagina 1