blijft *ii klasse as" Demonstratie van Oliehaardkachels Firma GeHa van Leeuwen Uitslagen stratencompetitie Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN Wouxm OM DE VALLEI-BEKER S Wedstrijdprogramma voor de komende week Finale V eteranen-T ournooi Eist REIN KOK Achterberg 20 stuks 80 cent Bezoekt vrijblijvend onze interessante Clubkampioenschap V.Z.C. Beslissingswedstrijd Ritmeester GeHa wordt overgespeeld NAGELKNIJPER Zondagsdienst Doktoren De broederschap der bronzen draak As een mens voor een duppie geboore is, dan wordt-ie vast geen kwartje. En as je vanaf je geboorte met de naam Blauwkous opgescheept zit, dan snappe jelui wel, dat je niet bij de kwartjes-, maar veel eerder bij de dubbeltjes-kattegor ie gerekend moet worde. Omdat dat nou niet direkt zoo leuk is, doet een mins in zulke omstandig- heede weieens dinge, waarbij de kans aanwezig is om promootsie te maake (zoo noeme ze dat in de geleerde we reld) en van de ene groep in de andere terecht te koome. Daarom dacht ik: jonges, die Rimme- tiek-aksie, daar zit iets in! Die wille de minse behalve van de rimmetiek, ook van hun cente afhelpe, maar as je ge luk heb, dan komt er voor een paar toch ook weer een heleboel terug. Dus ik van die envelopjes aan het koope. M'n heele zakgeld van de laat ste weeke heb ik er aan opgeofferd, 'k Heb de siegare en de pruimtabak laate staan en zoodoende heb ik heel wat van die zakjes kenne inslaan. Driek keek af en toe wel nijdig as ik er weer een paar zorgvuldig tussen de kopjes van haar Zondagse servies neer zette. Maar ik suste haar maar door te zegge, dat ze nog groote ooge zou op zette als ze zou zien wat dat allemaal voor ons zou kenne opleevere. En dan lei ze het hoofd maar weer in de schoot. Maar nou heb ik toch de grootste ont- googeling van m'n leeve geboekt, 'k Had al eens eerder de kous op de kop ge had; dat was toen ik, vóór ik met Driek ging, om de hand ging vraage van Sien- tje van de watermoole en haar vader, de watermoolenaar, mijn zei, as dat ik veel te hoog mikte en hij ze dochter alleen zou geeve aan iemand uit de vrije be- roepe en niet aan een handwerksman zooals ik nou eenmaal ben. En Sientje, die nogal een bietje trots was, was het daar mee eens, zodat ik onverrichter- zaake kon terugkeere. 't Was netuurlik een tegevaller voor mijn, maar in die jaare zie je de zaake nog van de zonnige kant en de volgen de dag had ik Driek al op 't oog en toen was het leed gauw vergeete. Maar Dinsdag heb ik toch wel een leelijke oplawaajer gehad. 'k Had bijtijds de gordijne dicht ge daan in de hoop, dat de minse zouwe denke, dat er niemand tuis was. En toen heb ik Driek een spreekverbod op gelegd en ben zelf in de luije stoel bij de radio gaan zitte en toen maar wach- te op de dinge die koome zouwe met de envelopjes in m'n zweethande geklemd. M'n hart bonsde toen die meneer ging praate. 'k Heb alles netjes gedaan, wat die zei. We hadde gelukkig een heeleboel groene zeep in huis, zoodat ik ze goed kon insmeere. 'k Heb ze netjes op de rij gelegd, 'k heb ze heel voor zichtig opegesneeje, maar hoe ik ook speurde, een nummer van een tillefoon kon ik op de 50 kaartjes die ik had, niet' vinde. Ómdat mijn eige ooge al een bietje slecht beginne te worde en ik ze niet al te best meer vertrouwde, heb ik ze Driek ook nog laate nakijke. Maar hoe - we ook die dinge gewend en ge keerd hebbe, we konde niks vinde. En dus zijn al mijn illuusies in ééne slag in rook vervlooge. 'k Was er kapot van. En Driek mijn maar uitlache. 't Meeste spijt het mijn nog dat ik al die weeke niet gerookt heb. En aangezien een ongeluk nooit al leen komt heb ik natuurlik ook geen kinderfietsie kenne winne van onze winkelaksie. Maar daarover is het laatste woord nog niet gesprooke, want er koome nog drie uitslaage, dus daarvoor hou ik de moed er maar in. 'k Ga nou eerst een biertie drinke, want 'k heb een pracht van een dorst. W. BLAUWKOUS. WONING AAN VALLEISTRAAT ONBEWOONBAAR B. en W. van Ede hebben de gemeen teraad voorgesteld over te gaan tot het onbewoonbaar verklaren van de wo ning Valleistraat 31, in eigendom bij de heer K. en bewoond door de familie J. B. Het programma voor de week van 22 tot en met 26 Augustus luidt als volgt: GROEP I (Jongens van 812 jaar.) Terr. Maandag 22 Augustus DOVO. Davidsplein Eenvoudlaan. DOVO. Buurtsteeg Parallelweg Roda. Dinsdag 23 Augustus. DOVO. Davidsplein Larikslaan SDO. Deze wedstrijden beginnen respectie velijk om 2.30, 3.45 en 4 uur. GROEP II. (Jongens van 1316 jaar.) Terr. Maandag 22 Augustus V'daal. Julianastraat Parallelweg. Merino's. Dennenlaan Beatrixstr. Bergweg. Dykstraat Mulderslaan. Dinsdag 23 Augustus. Bergweg. Fluitersstraat Parallelweg. Woensdag 24 Augustus V'daal. De Sav. Lohm.str. Nwe.weg. DOVO. Mulderslaan Parallelweg. Bergweg. Fluitersstr. Kostverl. ADO. Donderdag 25 Augustus. Merino's. Dennenlaan Nieuweweg. Bergweg. KI. Katerstr. Kostverl. Ado. Vrijdag 26 Augustus V'daal. Kostverl. Ado BeatrixstraaL DOVO. KI. Katerstr. Parallelweg. Merino's. Molenstr. De S. Lohmanstr. Bergweg. Julianastraat Nieuweweg. EERVOL ONTSLAG OP GELDERS Wegens haar benoeming tot onder wijzeres te Zeist hebben B. en W. van Ede de gemeenteraad voorgesteld om mej. A. E. M. Weide, onderwijzeres aan de O.L. school te Gelders Veenendaal, eervol ontslag te verlenen. Hoewel nog geen algehele overeen stemming is bereikt, ligt het in de be doeling om volgende week Zaterdag middag op het Merino-terrein de finale te spelen om het Veteranentournooi voor de tocht van ouden van dagen. Als finalisten hebben zich de veteranen van Veenendaal en Ritmeester aangemeld. De strijd om de derde en vierde plaats zal volgende week Vrijdagavond ge streden worden tussen GeHa- en GVVV- veteranen. GESLAAGD Van de cursisten der Middenstandscur sus „Dubbel W" (erkend door de Cen trale voor Chr. Handelsonderwijs) o.l.v. D. P. de Ruiter en A. C. Schilperoort, slaagden de dames: E. Bouman; A. Boonzaaijer; R. v. d. Bovenkamp; A. van Doorn; J. Gaasbeek en D. v. d. Heuvel en de heren: G. van Barneveld; D. v. d. Broek; J. van Dijk; A. Gerritsen; J. Heikamp en W. Meijer. Van de cursus Practijkdiploma Boek houden (Ned. Associatie voor Practijk- examens) o.l.v. J. Bogerd, A. Dek en D. P. de Ruiter, leraren Boekhouden M.O. slaagden de heren: C. Achterberg; W. van de Brink; C. J. van Hardeveld; G. J. KootenA. Schoeman; E. Smit; E. P. van Kooten;G. Kreeft; G. van Veenendaal en W. Versteeg en de dames: G. v. Wijk; R. C. Benschop; J. Baardman; L. van Rotterdam; G. J. van Beijnum (Lien- den); B. Driever (Wageningen'; B. Vos (Wageningen) en G. van Rootselaar (Scherpenzeel). Voor het Practijkdiploma Moderne Bedrijfsadministratie van de Ned. Ass. voor Practijkexamens de heren: J. van Eldik te Opheusden; D. A. van Leersum te Amerongen; R. A. van de Garde te Opheusden; R. Kalter te Vee nendaal en K. van der Zwaag te Wolf- heze. Van de cursus Practijk-diploma Ned. Handels Correspondentie slaagden de dames J. van Barneveld en T. Bouman en de heren F. Walgering en G. van Doorn. TECHNISCHE SCHOOL WAGENINGEN Onder verwijzing naar de in dit blad voorkomende advertentie omtrent de gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor bovengenoemde cursus wordt nog het navolgende medegedeeld. In de loop der jaren nam het aantal leerlingen, dat opgeleid wenste te wor den voor het toelatingsexamen MTS, regelmatig toe. Het aantal gegadigden werd nog groter door het intussen in gestelde examen voor het Bewijs van Algemene Ontwikkeling (O.B.A.O.). Tengevolge hiervan en mede in ver band met de uitbreiding van de leer stof voor laatstbedoeld examen werd door het bestuur een oplossing gezocht om de opleiding voor bovenbedoelde examens in betere banen te leiden, zulks met behoud van de doelstelling van de ULNO-cursus, n.l. aan jongeglieden, die door aanleg en begaafdheid uitmunten, gelegenheid te geven, die wiskundige en andere kennis te verkrijgen, welke zij nodig hebben om zich in technische richting verder te kunnen ontwikkelen. op Dinsdag 30 Augustus 1955 in gebouw „ELTHETO", Fluiterstraat, Veenendaal Twee demonstraties, nl.3 5 uur namiddags 710 's-avonds Kaarten verkrijgbaar in onze zaak. Op Telefonische of schriftelijke aanvraag zenden wij U ook kaarten toe. Verzuimt niet kennis te maken met deze moderne verwarmings methode. Hoogstraat 7 - VEENENDAAL - Telefoon K8385-2414 Al deze wedstrijden avonds 7 uur. beginnen des De uitslagen van de j.l. Woensdag voor de vacantie-voetbalcompetitie ge speelde wedstrijden luiden als volgt: GROEP I (Leeftijd 812 jaar.) Da Costapl. Groenelaan KMD 03 Panhuis Nieuweweg019 GROEP II (Leeftijd 1316 jaar.) Dijkstr. Kostverloren (ADO) 17 De wedstrijden welke waren vastge steld voor gisteren, Donderdag 18 Augustus, werden uitgesteld tot van daag. De jaarlijkse clubkampioenschappen van de Veenendaalse Zwemclub zullen op Woensdag 24 Augustus a.s. worden gezwommen. De wedstrijden beginnen reeds om half zes voor de adspiranten. De VZC-leden zullen bij deze onder linge wedstrijd elkaar bekampen op de volgende nummers: Adspiranten (jongens en meisjes tot 13 jaar): 25 m. schoolslag, 25 m. vrije slag en 25 m. rugslag. Adspiranten (jongens en meisjes van 13 t.m. 15 jaar): 50 m. schoolslag, 50 m. vrije slag en 50 m. rugslag. Dames en heren (vanaf 16 jaar) 100 m. schoolslag, 100 m. vrije slag en 3 x 25 m. wisselslag. Het Adspiranten-waterpolotournooi wordt op Zaterdag 27 Aug. a.s. georga niseerd te 5 uur 's middags. Aan dit tournooi nemen deel A.Z. en P.C. (Amersfoort), Flevo (Nijkerk), KZVA (Amersfoort) en VZC (Veenendaal). Voor het diploma-zwemmen op Za terdag 3 September a.s. zijn reeds een groot aantal aanmeldingen binnengeko men. De candidaten worden iedere Maandagavond door VZC-instructeurs geoefend. Men kan zich nog opgeven voor dit KNZB-diploma. De beslissingswedstrijd tussen Rit meester en GeHa om de eerste plaats in groep B van het Veteranentournooi voor de tocht van ouden van dagen zal a.s. Maandagavond te 7 uur op het Me rino-terrein aan de Wageningselaan worden overgespeeld. Dit werd besloten tijdens een bijeen komst van het Comité-Generaal, welke Donderdagavond in café Vonk werd ge houden en waarbij behalve het bestuur van de Supportersvereniging „Veenen daal", die dit tournooi organiseert, ook de vertegenwoordigers van alle deel nemende elftallen aanwezig waren. Vóór de aanvang van de beslissings wedstrijd RitmeesterGeHa, welke jl. Maandagavond werd gespeeld en door Ritmeester met 42 werd gewonnen, protesteerde GeHa reeds tegen het mee spelen van Van Kooten in het Ritmees ter-elftal. Van Kooten had in dit tour nooi in geen enkele wedstrijd meege speeld en speelde enige weken geleden nog als actief voetballer bij VRC tijdens de promotiewedstrijden. Daarna nam hij afscheid als actief voetballer, zodat hij nu als veteraan beschouwd kon worden en dan ook j.l. Maandagavond met Rit meester meespeelde. Of het al of niet meespelen van Van Kooten van beslissende invloed op de uitslag is geweest, was niet het zwaar tepunt van het protest en van de be sprekingen van gisteravond. Wel of het geoorloofd was, om ter elfder ure met een andere speler aan dit tournooi deel te nemen. Hoewel de meningen hierom trent verdeeld waren, was de grote meerderheid toch wel van mening, dat in dit geval, waar het een beslisings- wedstrijd betrof, dit niet juist was. Daarop werd besloten deze beslis singswedstrijd a.s. Maandagavond over ,te spelen, en dan zonder Van Kooten. ALS HET KALF VERDRONKEN IS Bij de bushalte ter hoogte van de o.l. school is mevr. M. uit Zeist het slacht offer geworden van een eigenaardige situatie, daar ontstaan nu het rijwiel pad achter de bushalte is omgelegd. Mevr. M. reed achter enkele andere brommers aan. Hierdoor was het haar onmogelijk het scheidingspaaltje dat geplaatst is tussen rijweg en het afbui gende rijwielpad, tijdig op te merken. Het slachtoffer sloeg over de kop en werd met een hersenschudding en een hoofdwond per ambulance-auto naar husi vervoerd. Nu pas bleek het schei dingspaaltje een onnodige sta in de weg te zijn en het werd dan ook snel ver wijderd. GESLAAGD Onze plaatsgenoot C. Henzen slaagde in Den Haag voor het examen diploma Engelse conversatie. Woensdag was het de dag dat het echtpaar D. J. van Barneveld-v. Voorst wonende Korte Molenstraat 14, de dag herdacht waarop het 60 jaar geleden was dat zij in het huwelijk zyn ge treden. By de vele gelukwensen welke het jubilerende echtpaar deze dag bereik ten, waren ook die van het gemeente bestuur. De loco-burgemeester, de heer Ant. de Ruiter, kwam bruid en bruide gom persoonlijk gelukwensen aan bieden. VEENENDAAL Geboren: Arris, z. v. B. Blankespoor en R. Pitlo; Maria, d. v. D. J. Vlaande ren en J. van Rotterdam; Gerrit Jan, z. v. D. A. Knevel en A. de Haar; Jannetje Jacoba Helena, d. v. A. Wijnberger en D. Jansen; Hendrica Wesselina Grada, d. v. H. Brouwer en G. J. C. Meerveld: Jan, z. v. D. J. van Manen en M. W. Na gel. Ondertrouwd: Melis Albertus Haze- leger, 22 j. en Cornelia van Bruxvoort, 20 j.; Jacob Veldhuizen, 26 j. en Gerritje van Deelen, 19 j.; Peter van de Boven kamp, 25 j. en Sophia Anbeek, 25 j.; Ni- colaas Beers, 23 j. en Johanna Middel hoven, 22 j. Getrouwd: Berend Tijs Voerman, 24 j. en Grietje Drost, 25 j.; Adrianus van Ledden, 20 j. en Jahanna Sel, 19 j.; The- odor Heinrich Seising, 24 j. en Anna Maria Schaaphok, 23 j.; Jan Brenkman, 27 j. en Elizabeth Middelhoven, 26 j. Een Amerikaanse voor Uw tenen - zeer practisch en onmisbaar. Dames U bespaart er Uw nylons mee. DROGISTERIJ Gelderland 10 - Tel. 2656 (hoek Hoogstraat) ELST Rijksstraatweg 61 - Tel. 288 RHENEN Geboren: Annetje, d.v. Reinier Schou- te en Cornelia Gerdina van Doorn; En- gelina Gerritje, d. v. Johan Dros en Eli zabeth Danie Wichards. Ondertrouwd: Jan Baars en Elisabeth Hoolhorst; Gerrit Scheffer en Christina Smit; Antonie Pallada en Hendrika van Doornspeek. Gehuwd: Johan van den Hul en Pie- tertje van der Waaij; Piet van de Sluis en Maria van Oort. Overleden: Fijtje Rijkse, 72 jaar, we duwe van Jan Wortman, Nieuwe Vee- nendaalseweg 126. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Grietje, d. v. S. van Don kelaar en G. Navest. Ondertrouwd: Gerard van Wakeren en Alberta van Engelenburg; Gijsbertus Davelaar en Marretje J. van de Weert- hof. Overleden: Teunisje van de Craats, 84 j., wed. v. A. Jacobsen; Aaltje Schoe man, 87 j., wed. v. B. C. v. Ravenswaaij. 45 JAAR GETROUWD Het echtpaar J. v. Kreel-Capelleveen wonende aan de Dijk alhier, herdenkt vandaag (Vrijdag) de dag waarop zij 45 jaar geleden in de echt zijn verbonden. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt, 9.30 u. cand. Kolijn van Rotter dam, 5 u. ds. H. J. van Druten van Drie bergen. Julianakerk 9.30 u. ds. Wisger- hof, 5 u. ds. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 u. ds. Vroegindeweij, 5 u. ds. Wisger- hof. Veeneind 3 u. ds. Vroegindeweij. Woensdag 7.30 u. ds. Muller van Schie dam. Dijkstraat 2.45 u. ds. Wisgerhof. Sola Fide 10 u. ds. Goedhart, 5.30 u. dr. W. H. Bekenkamp van Delft. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 u. ds. Kuiper van Den Haag. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. J. W. de Bruin van Zwaagwesteinde. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 u. ds. R. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstr.) 9.30 en 5 u. lees- dienst. Dinsdag 7.30 u. dr. Steenblok. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Bronkman. R.K. kerk Nieuweweg 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Salvatorkerk 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Leger des Heils, 10 u. Heiligingsdienst, 12 u. Zondagsschool, 7 u. Openluchtsa menkomst, 8 u. Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 u. dhr. v. Hoeven van Waddinx- veen. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. J. H. J. Hoffman van Koudekerke, 6 u. ds. J. de Jager van Amerongen. Ned. Prot. Bond Hotel Laheij 10.30 u. ds. P. Cannegieter van Driebergen. Ger. Kerk 10.30 en 5 u. ds. H. Volten. Ger. Gem. (Bantuin- weg) 10 en 5.30 u. leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 u. leesdienst. Woensdag 7.15 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. v. d. Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. v. Wijngaarden, em. pred. te Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Moolenaar. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. dhr. J. M. Meijer. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. ds. Blaak van Geldermal- sen. Maandag 7 uur ds. Mieras van EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. Bouthoorn van Bennekom, 6.30 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. lees dienst. Zaterdag 7.30 u. ds. Mallan van Bruinisse. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 u. dhr. Kuiperi, 6.30 u. dhr. Klein- rensink. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen dr. G. Annot, Kerkewijk, tel. 3198. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 u., alleen voor dringende ge vallen dr. S. M. van Ommeren te Eist, telefoon K 8377-217. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van de Scheur van Lunteren, tel. K 8388-460. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achter- bergsestraatweg 191, Tel. 328. WGINIA (21) Besluiteloos blijft Arams schildknaap enige minuten stilstaan. Zal hij teruggaan naar het kamp om te trachten zijn meester te bevrijden? Maar als de rovers hem eens ontdekken? Misschien is het beter, te wachten tot Prins Angelo met hulp komt opdagen. Maar dan bedenkt hij, dat de rovers Aram zeker zullen wegvoeren naar een plaats, waar zij niet voor ontdekking behoeven te vrezen. Hij moet hen dus niet uit het oog verliezen. En, ofschoon zijn hart hem in de keel klopt van angstige spanning, begint Presto behoedzaam in de richting van het kamp te sluipen. Al spoedig hoort hij het gedempte geluid van verre stemmen. Voorzichtig, haastig van boom tot boom glippend, kruipt Presto in de rich? ting van het geluid. Een flauwe gloed tekent de plaats, waar het kampvuur nog ligt te gloeien. Dichter en dichter nadert de jongen het kamp. Ach ter de stam van een grote beuk blijft hij doodstil staan. Vlak voor hem, op een afstand van slechts enkele meters, ziet hij Aram en Broek, de wapen smid, die beiden met sterke touwen aan een boom gebonden zitten. En voor hen staat de rijzige ge stalte van de roofridder Aiglon! (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2