Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken r Felle uitslaande brand legt boerderij in de as Met de vrijheid komen moeilijkheden voor de Oostenrijkers Veenendaalse en Arnhemse zwem- successen in de Rijn MULDER AGENDA Firma J. FTak Rhenen Ederveen Eist Renswoude Nieuws uit de Omgeving 29e Jaargang WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1955 No. 64 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Woning bleef gedeeltelijk gespaard Veenendaalse brandweer kwam te hulp Nachtelijke ruzie Anderhalfjarig kind maakt val van drie en een halve meter De winnaars van kinderfietsen Arrestatie na zware mishandelingen Dames-voetbal voor tocht Ouden v* dagen Beslissingswedstrijd Ritmeester GeHa Gezellige avond deelnemers Jeugd-voetbalcompetitie V.Z.C. Mariniers Ontvreemde auto gevonden „Veenendaal defnitief in Oostelijke competitie Fanny Blankers-Koen naar Rhenen Achtjarig meisje viel 's nachts uit 6 m hoog vensterraam Russen willen blijven ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1—10 woorden 95 cent, elk weerd meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Maandagmiddag woedde in de boer derij van de heer D. van Ommeren aan de Cuneraweg een grote uitslaande brand, die tot gevolg had dat het aan gebouwde deel met de keuken geheel verloren ging. Het woongedeelte liep veel waterschade op, terwijl een ge deelte van de kap werd vernield. De tien bewoners zijn tijdelijk onder gebracht in het pension „Zonnehoeve". De oorzaak van de brand was hooi- broei. De verzekering dekt de schade. Omstreeks 2 uur werd de Veenen daalse brandweer gewaarschuwd en deze alarmeerde direct de Rhenense brandweer aangezien het brandende perceel zich op Rhenens gebied bevond. De brandweren van Rhenen en Achter berg spoedden zich hierop meteen naar de brand en daar aangekomen constateerde men dat de dichtstbijzijn de brandkraan bijna 800 meter van de boerderij in kwestie gelegen was. De burgemeester van Rhenen die met de brandweer was meegekomen riep daarom onmiddellijk de hulp van de Veenendaalse nevelspuit in. De Vee nendaalse brandweer die al met deze moeilijkheid had rekening gehouden was reeds voor eventuele assistentie gereed en was dan ook zeer snel ter plaatse. Inmiddels hadden de Rhenense en Achterbergse brandweren onder leiding van de waarnemend comman dant de heer H. de Rhoter, een kleine 800 meter slang uitgelegd zodat nog ongeveer gelijk met de nevelspuit wa ter kon worden gegeven en met vier stralen het vuur werd bestreden. Op de zolder van het aangebouwde In de nacht van Zaterdag op Zondag raakten twee mannen met elkaar in twist met als gevolg handtastelijkheden en ernstige verwondingen. Een van de betrokkenen die, onder invloed van een zeker vocht, iemand met wie hij iets te vereffenen had, de toegang tot zijn huis versperde en daar bij tot handtastelijkheden overging, kreeg daarop een tik met een staaflamp zodat hij een flinke hoofdwond opliep. Het anderhalfjarig kind van de fam. B., wonende aan de Nieuweweg, viel in een onbewaakt ogenblik uit een slaap kamerraam op drie en een halve meter hoogte. Met inwendige kneuzingen werd het slachtoffertje onmiddellijk naar het ziekenhuis te Utrecht over gebracht. Opnieuw heeft de winkeliersvereni ging 10 kinderfietsjes afgegeven naar aanleiding van de vacantie-reclame- actie. De oplossing van de rebus van vorige week was „Zoals men in Vee nendaal koopt, koopt men nergens". Winnaar van een kinderfiets werden M. Bos, Boslaan 44, Veenendaal; R. van Dijk, Achterbergsestraat 189, Achter berg; H. van Eist, Zandstraat 58, Vee nendaal S. Fokker, Dwarsweg 33, Over berg; P. N. van Galen, Munnikenweg 131, Veenendaal; Mevr. v. Ginkel- Budding, Buurtlaan 64, Veenendaal; J. Heikamp, Middelbuurtseweg 32, Vee nendaal, G. Kemperman, Schalm 4, Renswoude; C. van Manen, Nieuweweg 16, Veenendaal, G. v. d. Pavert, Dahlia straat 30, Veenendaal. Een mud anthraciet werd beschik baar gesteld op de strooibiljetten ge nummerd 6189, 9503, 17439, 25912 en 26493. Heden, Woensdag 24 Augustus (Op het terrein VSW aan de Nieuweweg) 7 uur, beslissings wedstrijd Ritmeester GeHa. Vrijdag 26 Augustus (In Bergbad) 7 uur, Polo-wed strijd VZCMariniers (Doorn). (Op de Markt) 's avonds 9.15 uur, bekendmaking namen der prijswinnaars 10 kinderfiet sen VWV-actie. Zaterdag 27 Augustus (Op het terrein Merino's) 's middags damesvoetbalwed strijd en de laatste wedstrijd Veteranen-tournooi. Dinsdag 30 Augustus (In geb. „Eltheto") 3 en 7 uur, demonstratie van oliehaard kachels. Woensdag 31 Augustus (Om ongev. 1 uur) start van de jaarlijkse autotocht ouden van dagen, 's Avonds 10 uur aan komst van de stoet in Veenen daal. Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de Cinemascopefilm „The High and the Mighty P I llltll IIUI11 lllll III11IIIHIIII lllll I MM lil I lllllll I llllllUllliiui Hililllllllllh! deel bevond zich hooi waarin broei was uitgebroken. De brandweren konden, mede door de hiervoor geschetste moeilijkheden, niet meer verhinderen dat het achter huis met de keuken geheel verloren gingen. Hierin bevond zich nog een gasfles waaruit het gas brandend en met een grote steekvlam ontsnapte doordat de knop was weggebrand. Het woongedeelte van de boerderij liep veel waterschade op. Het dak werd licht beschadigd. Desondanks is het voorlopig onbewoonbaar. De afdeling Rhenen van het Rode Kruis zorgde voor voldoende dekking voor de leden van het getroffen gezin. Met het nablus- singswerk was nog geruime tijd ge moeid. Het gerucht als zouden twee kinderen bij de brand zijn omgekomen was volkomen uit de lucht gegrepen. Wel lagen de moeder en twee van haar kinderen boven te slapen toen de brand ontdekt werd door een meisje dat bui ten in het gras lag. Dit meisje had de moeder direct gewekt. Op het terrein van de brand waren, behalve de burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, aanwezig de inspecteur van het brandweerwezen in het district Utrecht, de heer J. B. Roelofs en wet houder Ant. de Ruiter van Veenendaal. Niet zonder bedoeling had Maandag avond laat de 17-jarige H. zich op het dak van de familie A. begeven. Toen A. namelijk op een gegeven moment de deur uitliep naar buiten gooide H. par does een zwaar stuk hout op diens hoofd. Toen de vrouw van A. daarop eveneens naar buiten kwam onderging zij hetzelfde lot. H. kwam van het dak af en in de tuin werd de ruzie voortgezet en bracht men elkaar zware verwondingen toe, zelfs zo erg, dat de vrouw van A. naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De politie welke juist in de buurt was kon nog snel ingrijpen en nam H. in ar rest wegens het plegen van ernstige mishandelingen. Voorafgaande aan de wedstrijd tus sen de winnaar van de beslissingswed strijd RitmeesterGeHa en de vetera nen van v.v. „Veenendaal" welke a.s. Zaterdagmiddag op het Merino's-terrein gespeeld zal worden, gaat nog een da mesvoetbalwedstrijd vooraf. Naar verluidt gaat het hier om een ontmoeting tussen de dames van de Scheepjes wolf abrieken en de „Veenen- daal"-dames. Ook de baten van deze da mes-wedstrijd komen ten goede aan de kas voor de Autotocht Ouden van da gen. illliiifjË' Hier ziet men de Veenendaalse en Rhenense brandweer naast elkaar in actie. De beslissingswedstrijd tussen Rit meester en GeHa in het Veteranentour- nooi voor de tocht van Ouden van Da gen wordt a.s. Woensdagavond (heden avond) opnieuw gespeeld, thans op het VS W-terrein aan de Nieuweweg. Aan vang; 7 uur. Vrijdagavond volgt dan op het GVVV terrein aan de Buurtlaan om 7 uur de verliezersronde en Zaterdagmiddag de finale van dit tournooi op het Merino- terrein. Naar men ons mededeelde heeft zich een comité gevormd dat de organisatie op zich wil nemen van een gezellige avond voor alle deelnemers van de Jeugd-voetbalcompetitie als deze com petitie straks ten einde is. Men kan zich voor het bezoeken van deze gezellige avond vervoegen bij de leiders van de verschillende elftallen, terwijl het verder de bedoeling is dat ieder daarvoor een kleine bijdrage geeft voor het dekken van de aan deze avond verbonden kosten. Ook anderen die me nen door het geven van een financiële of andere bijdrage aan het welslagen van deze avond mede te werken worden hiertoe in de gelegenheid gesteld. WIELRIJDER DOOR MOTOR AANGEREDEN Dinsdagavond werd de wielrijder v. O. op de Kerkewijk ter hoogte van het Rusthuis voor Ouden van Dagen bij het oversteken van de weg aangereden door de motorrijder v. H. uit Ede. Door het krachtig remmen van de motorrijder was de botsing niet zo he vig, alhoewel de heer v. O. een neus- wond opliep en het rijwiel zwaar werd beschadigd. Ondanks het feit dat de motorrijder ook ten val kwam, bezeerde hij zich niet. A.s. Vrijdagavond wordt in het berg bad een polo-wedstrijd gespeeld tussen het VZC-herenzevental en een zevental van de Mariniers uit Doorn. Aanvang 7 uur. MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen 155.000 eieren aange voerd. De handel was traag. Prijzen voor grote eieren van 16,50 tot f 17,20, voor kleine f 11,tot f 14,per 100 stuks. Op de biggenmarkt waren 70 biggen aangevoerd. Er werden prijzen gemaakt van f 36,tot f 46,per stuk bij een kalme handel. Terwijl een Veenendaalse grossier een vergadering in Hotel „De Korenbeurs" had, parkeerde hij zijn auto achter dit hotel, waarbij hij vergat het contact sleuteltje mee te nemen. Toen hij na af loop van de vergadering naar zijn auto ging, was deze spoorloos verdwenen. Zaterdagmorgen werd de gestolen auto defect onder de gemeente Leersum ge vonden, terwijl van de daders elk spoor ontbrak. VEEL PUBLIEK VOOR CONCERT VAN LUNTERS FANFARECORPS Zaterdagavond bracht het Fanfare corps „Kunst na Arbeid" uit Lunteren een zeer goed geslaagd concert op de Markt, onder leiding van de heer J. Weijers uit Hilversum. Een van de jongste dirigenten van Nederland, die echter een aantal goede kwaliteiten bezit en één geheel vormt met dit korps. Er was voor dit concert grote publieke belangstelling. Dé mede werkende muzikanten reageerden uit stekend, hetgeen bleek uit de zuiver heid van toon en beheersing van hun partij,, hetgeen van een grondige studie getuigde. Dit concert was een ruilconcert met de Veenendaalse Harmonie „Caecilia", welke al eerder een concert in Lunte ren bracht. „Veenendaal" is thans definitief in gedeeld in de Oostelijke tweede klasse B. De volledige indeling luidt: Be Quick (Zutphen), Dierense Boys (Dieren); Ede; Esca (Arnhem); Een dracht (Arnhem); Germania (Groes- beek); S.C.H. (Nijmegen); SDOUC (Ulft) Silvolde; Veenendaal; Quick (Nijmegen). Voor het merendeel zijn het bekende clubs in deze afdeling. STRAFWERK MAKEN EN PEREN IN BESLAG GENOMEN Vrijdagochtend werden in de omge ving van de Rozenstraat een zevental jongens, in leeftijd variërende van 8 tot 13 jaar, op heterdaad betrapt bij het zich onrechtmatig toeëigenen van peren. Zij hadden hun broekzakken tot uit- puilens toe volgeplukt toen zij door de politie werden aangehouden. De knapen werden meegenomen naar het bureau waar zij strafwerk hebben moeten maken terwijl de peren in be slag genomen werden. Voor een BRIL natuurlijk na ar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 VEENENDAAL De Rhenense Athletiek Vereniging deelt mede, dat Zaterdag, tijdens de Grebbe-Athletiekwedstrijden, tevens de revanchewedstrijden zullen plaats vin den van de nationale kampioenschap pen in Rotterdam. Ook Fanny Blankers zou van de partij zijn. In de nacht van Maandag op Dinsdag, omstreeks half twee, is het acht-jarig dochtertje van de familie van T. aan de Weverstraat te Rhenen, uit haar slaap kamerraam gevallen, dat zich op onge veer 6 meter hoogte boven de begane grond bevindt. Met een zware hersen schudding, inwendige kneuzingen en buiten bewustzijn werd zij per brand- weerbrancardwagen naar het Juliana- ziekenhuis aan de Cuneraweg overge bracht. .4 SLAAPWANDELAARSTER? Toen de ouders van het meisje op bo vengenoemd uur verdachte geluiden hoorden, togen zij op onderzoek uit. Al spoedig hoorden zij hun dochtertje hui len. Het ledikantje was echter leeg. Ter wijl de vader door het raam naar bui ten keek, zag hij zijn kind op straat lig gen. De overbuurman van de familie was door de klap van de val wakker ge worden. De heer C. Meijer, EHBO-er werd direct gewaarschuwd en verleen de ter plaatse de eerste hulp. Ook Dr. Wychers was aanwezig. Omtrent de oorzaak van het gebeurde tast men in het duister. Vermoedelijk is het kind gaan slaapwandelen met genoemd noodlottig gevolg. ZOMERAVONDCONCERT VAN „ONS GENOEGEN" De Rhenense muziekvereniging „Ons Genoegen" geeft Zaterdag 27 Augustus een zomeravondconcert in de muziek tent in het Kon. Elisabeth Plantsoen, onder leiding van haar onvolprezen di recteur de heer P. Hoolhorst. Het con cert zal duren van 8 tot 9.30 uur. RHENUS WINNAAR IN HET JUNIORENTOURNOOI VAN LIENDEN ^Zaterdag en Zondag werden de demi finales van de seriewedstrijden te Lien- den voortgezet. Zaterdagavond werden de wedstrijden van de junioren ge speeld tussen Lienden, Rhenus, Eek en Wiel en Opheusden. Als eerste speelde Rhenus tegen Lienden, welke wedstrijd door Rhenus werd gewonnen met 32. Opheusden klopte vervolgens Eek en Wiel met 42. De finale Opheusden- Rhenus werd door Opheusden verloren met 3—1. Rhenus legde daarmee beslag op de beker. Zondag kwamen de senioren aan bod. Rhenus, dat in de verliezersronde zou uitkomen, had afgezegd. MOTORRIJDER REED OP AUTOMOBILIST In de Nude onder Rhenen reed een motorrijder, afkomstig uit Amsterdam, achterop de personenauto van een arts. Hij werd gewond aan zijn been, dat vermoedelijk gescheurd of gebroken was. De dokter laadde de patiënt in zijn wagen en bracht hem naar het Wage- ningse ziekenhuis. De motor was flink beschadigd. Vanuit Wageningen werd de onfortuinlijke motorrijder naar zijn woonplaats vervoerd. BROMFIETSER VIEL OVER HOND Zondagochtend reed de bromfietser P. uit Rhenen op het Fred. v. d. Paltshof over een hond. Hij kwam te vallen en werd gewond aan de rechterarm. De heer M. v. Ingen verleende eerste hulp. De duo-passagier van P. kwam met de schrik vrij. De bromfiets werd licht be schadigd. (Van onze correspondent.) WENEN, Augustus. De stemming in Oostenrijk is in mineur, want de aftocht der bezettingstroepen gaat gepaard met een stijging der prijzen. De thans zelf standige staat gaf het voorbeeld door de spoorwegtarieven te verhogen, hetgeen een storm van nodeloos protest veroorzaakte en keurig gevolgd werd door een stijging van de prijzen der levensmiddelen. Met angst en beven weten de Oostenrijkers het spook der inflatie in aantocht, want er wordt ook al ernstig gesproken over een verhoging der huishuren, van de belastingen, van de benzine prijs en van sommige diensten. De regering deed nog meer om het volk er van te doordringen, dat er moeilijke tijden voor de deur staan: de bouwplannen werden grondig herzien en vele tienduizenden gezinnen, die tenslotte aan de beurt waren gekomen om binnenkort een woning toegewezen te krijgen, weten thans, dat ze nog een (onbeperkt) aantal jaren zullen moeten wachten. Het staatsverdrag met de ongehoorde financiële lasten, heeft de lawine in beweging gebracht en niemand weet nog, op welk niveau straks de prijzen ge stabiliseerd zullen (kunnen) worden. Inmiddels is het hoge ernst geworden met de aftocht der bezettingstroepen: duizenden houders van café's, restau rants, hotels, danszalen, bars, etc. we ten hun bestaan bedreigd. Maar op het ogenblik zijn er zaken te doen voor een andere categorie, want de Amerikanen willen blijkbaar zo weinig mogelijk ba gage mede nemen: ze houden uitver koop en zo iets grotesks hebben de Oos tenrijkers in het leven nog niet gezien. Versleten kanonnen, tenten, kleding- voorraden, blikjes levensmiddelen en auto's vinden voor een appel en een ei andere eigenaars. De Engelsen hebben hun voorbeeld gevolgd en honderden deden uitstekende zaken. Maar de Rus sen maken een pak van heel ander la ken: die kopen. Ze vrezen vooral hun nieuwe bestemming: een scholingscen trum in Siberië. Om ook daar nok iets van de westerse beschaving, waarmee ze zovele jaren in aanraking kwamen, te kunnen genieten nemen ze van alles mee: radiotoestellen, verwarmingsin stallaties, sieraden, zilveren voorwer pen, horloges, kledingstukken en zelfs conserven. Er wordt braaf gefluisterd over desertie. Niemand weet het fijne van de zaak. Wel is zeker, dat er zeer strenge maatregelen zijn genomen om desertie te voorkomen en dat er deson danks toch enige honderden Iwans zul len achterblijven, omdat ze Wenen pret- NIEUWE SCHOOL TE EDERVEEN De Vereniging tot oprichting en in standhouding van een of meer Ned. Hervormde Scholen te Ederveen heeft bij het gemeentebestuur een aanvraag ingediend voor de stichting van een bij zondere lagere school met 6 lokalen in de buurt van de Bruinhorst te Ederveen. Bij deze aanvraag is overgelegd een lijst met namen van 142 kinderen, waarvan de ouders hebben verklaard, dat de nieuwe school door hun kinde ren zal worden bezocht. Bij de beoordeling van deze aanvraag moet rekening worden gehouden met het vierde lid van artikel 73 van de lager onderwijswet, waarin onder meer wordt bepaald, dat medewerking dient te worden geweigerd, indien de toe komstige leerlingen een gelijksoortige school bezoeken, waarin voldoende plaatsruimte is. Er is in Ederveen reeds een christe lijke school met 7 lokalen, maar het aantal leerlingen is zo groot, dat twee noodlokalen van de voormalige o.l.- school in gebruik zijn, alsmede de be stuurskamer en de hoofdenkamer van de bijzondere school. Bovendien zitten de lokalen overvol. B. en W. stellen dan ook de raad voor, de gevraagde medewerking te verlenen. Russische vrouwen in het rode leger pogen in Oostenrijk te blijven en de laatste weken worden er nogal wat hu welijken gesloten tussen haar en Oos tenrijkse mannen. Sommigen van deze trouwpartijen zijn echt, dach vele zijn falsificaties van de liefde, want een Oostenrijkse vrijgezel, die een Russin wil huwen kan daarmee een kleine 50.000 shilling verdienen. Het buitengewoon fraaie weer trok Zaterdagmiddag zeer veel liefhebbers van de zwemsport naar de Rijn. Voor de 2 km zwemwedstrijd hadden niet minder dan 59 deelnemers en deelneem sters ingeschreven. De snelste tijd werd bij de dames gemaakt door mej. A. Cor- nelissen uit Veenendaal met 22.11 en bij de heren door de Arnhemmer N. v. d. Braak met 17.28.9. Beide deelnemers kwamen in het bezit van de wisselbe ker. Opgemerkt zij, dat v. d. Braak reeds aan zijn tweede beker toe is. De eerste werd definitief zijn bezit. Na afloop dankte de voorzitter van de Verenigings Contact Commissie, de heer M. de Jong, de heer Schrijvershof van de rijkswaterstaat voor de prima leiding en de verleende medewerking, de politie en de eigenaren van de di verse volgboten. De uitslag was als volgt: Dames: 1. A. Cornelissen, Veenen daal; 2. H. van Schuppen, Veenendaal (medaille); 3. I. Wanders, Veenendaal (medaille); 4. M. van Schuppen, Vee nendaal (medaille); 5. G. A. Donderwin- kel, Rhenen (lauwertak). Grada Donderwinkel, lid van de gym nastiekvereniging „Wilskracht" en lid van het keurcorps van de Neder Veluw- se Turnkring, kwam als eerste Rhe nense dame binnen. Daar zij zich bij de eerste vijf bevond kwam zij in het be zit van een fraaie lauwertak. De overige deelneemsters uit Rhenen werden als volgt geplaatst: 8. Mej. I. v. d. Pol, 9. Mej. C. v. d. Pol; 11. Mej. J. Belmer; 13 Mej. G. de Beer en 14. Mej. D. v. d. Scheur Heren: 1. N. v. d. Braak, Arnhem tiger vinden dan Siberië. NACHTELIJKE TRANSPORTEN Uit de nog door Russische troepen be zette bosgebieden worden enorme hout verzendingen gemeld. Nemen ze inder daad de bossen mee? Het heeft er alle schijn van. De inkopers kriskrassen door het land en de hakpatrouilles wer ken onder hoogspanning. Onderdelen van het leger zorgen ook voor het la den der wagons, die vervolgens in de nacht naar het oosten vertrekken. Ab- schied von WienVoor de Ameri kanen valt het vertrek niet zo erg hard, want ze weten, dat ze het ook in Noord- Italië prettig zullen hebben. Maar Iwan zou wel willen blijven en krijgt steeds meer hekel aan de ontspanning van de internationale toestand. BEDRIJFSONGEVAL Bij werkzaamheden op de steenfa briek Timmermans kwam Donderdag de heer J. W. Jacobs met zijn hand tus sen enkele zuurstofcylinders. De heer Jacobs moest zich onder doktersbehan deling stellen. HARDE STRIJD VOOR „STRIJD EN KUNST" Het is voor de Renswoudse damver eniging „Strijd en Kunst" een zeer zware opgave de Barneveldse-Courant- beker, die thans in het bezit van ge noemde vereniging is te verdedigen. Aan dit zeer sterk bezette tournooi wordt deelgenomen door drie eerste klas clubs van de afdeling Gelderland en wel: Barneveld, Scherpenzeel en Voorthuizen. Rennswoude heeft vorig jaar beslag gelegd op deze beker. „Strijd en Kunst" komt uit in de tweede klasse afdeling Utrecht. Vrijdagavond a.s. zal in Renswoude de wedstrijd „Strijd en Kunst" Voorthuizen gespeeld worden in ge bouw „Rehoboth". Voor Renswoude is Voorthuizen on getwijfeld de lastigste tegenstander. Wij zijn daarom deze keer met een punten verdeling best tevreden. EDE. Ter gelegenheid van de viering van het 20-jarig bestaan van de lande lijke rij vereniging" „De Valouwe" wordt a.s. Zaterdag 27 Augustus in het Open luchttheater een bijzondere ruiter- demonstratie gegeven. Behalve de leden van deze vereniging zelf zullen ook be kende ruiters uit het land aan deze demonstratie deelnemen. De bekende Noordhollandse ruiter de heer Jan de Wit zal met zijn gedresseerde paarden optreden en zeldzame kunststukjes laten zien. OTTERLO. Dezer dagen gaat Otterlo zijn elfhonderdjarig bestaan vieren. In het kader hiervan zal op Zaterdag 3 September a.s. een allegorische op tocht worden gehouden terwijl op deze dag ook volksspelen zullen worden ge organiseerd. HOENDERLO. Zaterdagavond even voor twaalf uur reed de heer A. v. d. B. uit Hoenderlo met een personenauto aldaar. Voor hem reden twee wielrij ders. Een van hen, G. van V., eveneens uit Hoenderlo, zwenkte plotseling naar links toen de auto passeerde. Een aan rijding was het gevolg, waarbij de wiel rijder snij- en schaafwonden in het ge laat en aan de handen opliep. Bij het politie-onderzoek, dat nadien werd in gesteld, bleken zowel de wielrijder als de automobilist onder invloed van sterke drank te verkeren. 17.28.9 (wisselbeker); 2. J. W. Rompes, Veenendaal 17.29.1 (medaille); 3. F. v. d. Loosdrecht, Veenendaal (medaille); 4. K. v. d. Meer, Arnhem (medaille); 5. J. G. Kets, Veenendaal (medaille). Van de Rhenense heren-tikte Joop v. Kooten als eerste aan. Hij plaatste zich in het algemeen klassement als zevende en legde daarmee ook nog beslag op een fraaie lauwertak. De overige Rhenense heren plaatsten zich als volgt: 11. H. Spies; 12. W. Lodder; 14. C. Tollenaar; 15. D. v. Bodegom; 16. D. Hovestad; 17. P. Bietsma; 18. P. van Ingen; 19. G. de Groof; 20. A. Keijman en 22. J. Bender. Er viel geen enkele uitvaller te no teren, terwijl alle 59 deelnemers een oorkonde in ontvangst mochten nemen. WIJZE WOORDEN PAS OP! Het gevaar komt sneller als het geminacht wordt. (Publilius Syrus) ASSURANTIEKANTOOR KERKE WIJK 167 -TE». .7660 VEENfc I' A

De Vallei | 1955 | | pagina 1