Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Nog 70 auto's te weinig voor tocht ouden v+ dagen Feestelijke intocht de VALLEI-riks Ondanks A- en H-Bommen toch een bijzonder fraaie Augustusmaand! Bij het jubileum van ds R. Kok Meer deelname dan vorig jaar Wist IJ Firma J. FTak AGENDA Waar is Hy is fl.SOwaard Eist Training voor wereldkampioen schap gewichtsheffen in Eist Rhenen Nieuws uit de Omgeving 29e jaargang VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1955 No. 65 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Voor een BRIL natuurlijk naar n „In Veenendaal koopt U voordelig" Adspirantenwaterpolotournooi in Bergbad VORIG JAAR VEEL „WAGONS" SLECHT WEER Rhenease jongeman bij zwemmen in de Rijn verdronken Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Eindstand Jeugdvoetbalcompetitie V Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Naar men ons van de zijde van „Oranjedag" mededeelde zyn er nog ongeveer zeventig auto's te weinig voor alle ouden van dagen die zich voor deelneming aan de jaarlijkse autotocht ouden van dagen hebben opgegeven. Het staat in ieder geval vast dat nie mand behoeft achter te blijven. Indien er niet voldoende auto's komen zullen er meer bussen worden gehuurd. De meeste ouden van dagen echter ryden liever in een personenauto omdat ze veelal het ryden in een bus slecht kun nen verdragen. Ook de factor dat een en ander meer kosten met zich brengt speelt hierbij een rol. De oorzaak van het tekort aan auto's wordt gezocht in het feit dat de deel neming nog weer groter is dan voor gaande jaren. Een kleine 500 ouden van dagen zullen de tocht deze keer mee maken. Verder zijn er nog veel auto bezitters met vacantie. Ook is er altijd nog weer een aantal wagens dat op de bewuste dag onmogelijk beschikbaar gesteld kan worden. In het reisprogramma van de tocht, welke dus a.s. Woensdag 31 Augustus gemaakt zal worden, is geen verande ring gekomen. Na om 1 uur 's middags te zijn ver trokken wordt de stoet 's avonds tus sen tien uur en half elf weer in Vee nendaal verwacht. De start vindt plaats van het sta tionsemplacement, vanwaar gereden zal worden via de Kerkewijk, Hoofd straat, Nieuweweg, Buurtlaan en Buurtsteeg richting Ede. 's Avonds zal de stoet via het viaduct aan De Klomp rijden over de Stationsstraat, Prins Bernhardlaan, Zwaaiplein, Hoogstraat, Hoofdstraat en Kerkewijk naar de Eikenlaan waar de stoet ontbonden zal worden. Evenals voorgaande jaren wordt voor deze intocht weer veel publieke belang stelling verwacht. Ook zal ditmaal het feestelijk karakter, dat wij ieder jaar dat het zoeken naar oorlogstuig dat de SS in 1945 met karrevrachten gelijk in de spoorsloot aan de Parallel weg stortten, voorlopig is gestaakt? dat het gevaar van dit materieel na 10 jaar nog dermate groot is dat hierbij moeilijkheden zijn gerezen ten aanzien van het hieraan verbonden risico? dat echter al vrij veel munitie uit de sloot werd opgevist? dat Lampegietersavond dit jaar op 19 September valt? dat er echter nu 's avonds al weer groepen verklede kinderen door onze straten gaan die het bekende Lam- melietjesavondlied zingen? dat de persoon waarover wij reeds eerder berichtten en die op het postkantoor per ongeluk teveel kwi tantiezegels had meegekregen nu is ko men opdagen? dat a.s. Maandagavond om kwart over zeven door de VARA via Hilver sum I een reportage zal worden uit gezonden van de grote Nationale Trek kersronde welke van vandaag tot Zon dag wordt gehouden in jeugdherberg „De Eikelenkamp" aan de Provinciale weg VeenendaalEist? Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 - VEENENDAAL liiiiiiihiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiHiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiV Heden Vrydag 26 Augustus (In Bergbad) 7 uur, Polo-wed- H i| strijd VZCMariniers (Doorn) 11 S3 Er (Öp de Markt) 's avonds 9.15 uur, bekendmaking namen der prijswinnaars 10 kinderfiet- sen VWV-actie. Zaterdag 27 Augustus (Op het terrein Merino's) 1| 's middags damesvoetbalwed- §1 |f strijd en de laatste wedstrijd Veteranen-tournooi. (In het Bergbad) 5 uur, Ad- spiranten Waterpolotournooi. Dinsdag 30 Augustus (In geb. „Eltheto") 3 en 7 uur, demonstratie van oliehaard- kachels. If Woensdag 31 Augustus (Om ongev. 1 uur) start van de jaarlijkse autotocht ouden van dagen, 's Avonds 10 uur aan- komst van de stoet in Veenen- daal. weer van deze intocht kennen, worden versterkt doordat het Pijperscorps ..Prins Bernhard" en de beide plaatse lijke harmonieën „Caecilia" en „DS" voor de muzikale omlijsting zullen zorgen. De corpsen zullen respectievelijk zijn opgesteld in de Hoogstraat, op de Markt en op de Kerkewijk bij de Eikenlaan. i: II II Luxor Theater Van heden Vrijdag t.m. Maan dag de film „Ook de besten kunnen vallen" en van Dins- dag t.m. Donderdag „Bittere 1| ervaring". ^Himiiiiiiiiiiiiiiiiiii fttmtiimftiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiHiMiiiiimiiiiiitgV ^Liiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimuii^^ Hedenavond om kwart over negen wordt op de Markt weer omgeroepen wie de winnaars zijn van de tien kin derfietsen van deze week alsmede de vijf nummers waarop weer een mud anthraciet beschikbaar gesteld zal worden. De uitslag van de rebus op de opplak- formulieren van deze week is: „In Vee nendaal koopt u voordelig." Naar wij vernemen is het aantal goe de oplossingen weer zeer groot. Toch waren er deze keer meer fouten ge maakt. De meeste fouten zaten in het laatste woord, namelijk voordelig. Ve len hadden hiervan „voordele" gemaakt. Waarschijnlijk omdat zij niet op het woord „deling" voor de deelsom konden komen en verondersteld hebben dat er een taalfout in de oplossing zou zitten. Voor wat betreft de volgende week dient nog vermeld dat dan niet zoals nu steeds het geval geweest is, op Vrijdag avond de namen van de winnaars be kend gemaakt zullen worden. De actie loopt volgende week namelijk tot en met Zaterdag, terwijl de formulieren dan tot Dinsdag 6 September ingele verd kunnen worden. Wanneer; de winnaars wel bekendge maakt zullen worden moet nog worden vastgesteld. JULIANA VAN STOLBERG- EN WILLEM DE ZWIJGERSCHOOL BEGINNEN LATER Met verwijzing naar de in dit num mer voorkomende advertentie delen wij nog mede dat de Juliana van Stol- bergschcol en de-WiJlem de Zwijger- school aan de Nieuweweg wegens om standigheden niet op Donderdag 1 Sep tember maar op Maandag 5 September de lessen hervatten. De VALLEI-riks welke de vorige week werd uitgegeven by de Fa. F. van de Bosch in de Hoofdstraat te Veenendaal, werd niet gevonden. Hierdoor is de VALLEI-riks, welke deze week weer in het verspreidings gebied van ons blad wordt uitgegeven f 7,50 waard geworden. Het nummer van deze riks is 1 AJ 209925. Het is weer een rood nummer en een riks met de beeltenis van Prin ses Wilhelmina. Kijkt u dus deze week goed uit naar de rijksdaalder met het rode nummer 1 AJ 209925. Indien u deze vóór a.s. Donderdag middag 12 uur aan het bureau van ons blad kunt tonen, wordt u de vin derspremie direct in contanten uit betaald. De premie van de VALLEI- riks bedraagt dus thans f 5, A.s. Zaterdagmiddag om 5 uur wordt in het „Bergbad" het adspiranten wa terpolotournooi georganiseerd door VZC. Behalve de VZC-adspirantenploeg nemen aan dit tournooi deel: A.Z. en P.C., Amersfoort; KZVA, Amersfoort en Flevo, Nijkerk. KRANIG OPTREDEN E.H.B.O. AFD. ELST Dinsdagavond omstreeks half acht werd een van de groepscommandanten telefonisch medegedeeld dat er in de Paardenkop in de nabijheid van de boerderij van Van de Scheur een ernstig ongeval had plaats gevonden. Een en ander was in scène gezet om de EHBO afd. Eist op haar paraatheid te toetsen. De gealarmeerde groepscommandant waarschuwde onmiddellijk de andere zes groepscommandanten van de afd., die op hun beurt hun groepsleden, be staande uit 3 tot 5 personen, voor actie opriepen. Door dit perfect werkende systeem was in een zeer korte tijd tweederde van de brigade op de plaats van het gefin geerde ongeval. Dat was een prima resultaat van de actieve EHBO afd. Eist. Naar wij vernemen wordt er in Oc tober begonnen met een nieuwe EHBO- cursus waarvoor men zich bij een der bestuursleden kan opgeven. (Van onze weerkundige medewerker.) Verleden jaar maakten wy een heel slechte zomer mee. Het aantal mooie dagen was te tellen op de vingers van één hand en echt warm werd het nauwelijks. Het publiek wist wel waar dat door kwam. Het waren de in Amerika en Rusland tot ontploffing gebrachte atoom- en waterstofbommen, die de atmosfeer in de war hadden gemaakt en de hogedrukgebieden met warme subtropische luchtstromin gen hadden vernietigd. Zodoende kregen de depressies met regen, wind en koude de overhand en de zomers zouden voortaan slecht zijn. Het publiek twijfelde dus niet. Het wist in feite meer dan de weerkundigen, die niet over zoveel gegevens beschikten, dat zy tot positieve uitspraken konden komen. De des kundigen hielden zich over het algemeen een beetje op de vlakte, maar achtten het toch weinig waarschijn!yk, dat de bommen met het slechte weer annex zouden zyn. Het KNMI huldigde deze opvatting ook. Men spreekt in De Bilt graag over „treinen", die het weer aanvoeren. Soms stopt zo'n trein plotse ling, wat men „blocking" noemt. In de zomer van 1954 stopte de trein telkens, zodat wy byna voortdurend een slecht-weerwagon troffen. Elders op aarde b.v. op het westelijk deel van de Atlantische Oceaan en in Rusland daarentegen stonden de wagons met mooi weer stil. Op het ogenblik wordt er in hotel Stuyvenberg te Eist druk geoefend voor de komende wereldkampioenschappen gewichtsheffen te München (Duitsland), welke gehouden worden van 12 tot 16 Maandag 5 September a.s. zal het veertig jaar geleden zijn dat ds. R. Kok, predikant der Gereformeerde Gemeente aan de Hoofdstraat het predikambt aanvaardde. Ds. Kok werd op 13 October 1890 te Hoenkoop bij Oudewater geboren. Reeds jong gevoelde hij zich geroepen tot zijn levenstaak. Bij de Gereformeer de Gemeenten ontving hij zijn opleiding van de predikanten Janse, Makkenze en Kersten. Op 5 September 1915 deed hij zijn in trede in de Geref. Gemeente te Aagte- kerke en tien ja ren werd deze ge meente door hem gediend. Hij deed vervolgens op 26 Juli 1925 zijn in trede te Gouda. Vanhier vertrok ken, deed hij op 9 Maart 1930 zijn intrede in de Ge reformeerde Ge meente te Vee nendaal, die hij nu ruim 25 jaren heeft gediend. In deze tijd werd het kerkgebouw meermalen ver groot. Op 9 Maart j.l. heeft ds. Kok in een predikatie op Dankdag slechts met enkele woor den dit feit her dacht, daar het zijn wens was om beide jubilea met zijn gemeente op denken. De jubilaris deed zich steeds kennen door een Schriftuurlijke Chris- tocentrische prediking. In het bijzonder in de oorlogsjaren verwierf hij de ach ting van vele ingezetenen van Veenen daal, daar hij door zijn prediking en niet minder met de daad velen tot steun en bemoediging was. Steeds meer verdiept in zijn predi king voelde hij zich gedrongen om de verantwoordelijkheid van de mens en het rijke aanbod van Gods genade meer en meer te benadrukken. Het bedroefde hem dat er zulk een dode lijdelijkheid in de gemeenten heerste en dat de zor geloosheid en eigengerechtigheid hand over hand toenamen. In woord en ge schrift trok hij hiertegen te velde. Ver schillende werken van zijn rhand wer den daartoe uitgegeven, o.a.: „Het ge zin", „De ontwaakte Boaz," „Dierbare beloften,' nade". „Het aanbod van Gods ge- Ds. R. Kok 5 September te her- In de jaren 19481950 werd de jubi laris in een strijd gewikkeld, die niet alleen in zijn gemeente, maar in de Ge reformeerde Gemeenten in het alge meen grote beroering verwekte. Het ging over de prediking van het „aanbod van genade". Dit had ten gevolge, dat hij op een verga dering van een vervroegde Ge nerale Synode, gehouden in het begin van Jan. 1950 te Utrecht, werd geschorst. Omdat ds. Ket terij uit Vlaar- dingen, tegen het besluit der Syno de, de uitgetre- denen te Veenen daal als Geref. Gemeente insti tueerde, deelde de Kerkeraad van ds. Kok aan de Synode mede, dat door deze daad welke de Sy node goedkeurde het verband met ds. Kok en zijn gemeente door de Synode verbroken was. Reeds vijf jaar Deze foto geeft een goed beeld van de wyze waarop de vrachtwagen Woens dagochtend op de onbewaakte overweg by De Haar werd gekraakt. De brok stukken lagen tientallen meters uit elkaar geslingerd. Het was een wonder dat de chauffeur er nog zo afkwam. Woensdagmiddag omstreeks half vijf heeft de Rijn bij Rhenen een slacht offer geëist. Nabij de derde krib onder het gemeentelijk veer geraakte de 16- jarige Gijsbertus van Neerbos, wonende aan de Julianastraat, in de verrader lijke stroom. De heer Vrij, die met in spanning van alle krachten hulp tracht te te verlenen, moest tenslotte zijn pogingen opgeven. Van Neerbos werd meegesleurd en verdronk voor de ogen van de talloze baders, die danig onder de indruk waren gekomen van het ge beurde. De politie heeft nog geruime tijd gedregd, doch zonder resultaat. October. Wij zagen o.a. de kampioen van Nederland Bram Charité ^an het werk. Deze vertegenwoordigde ons land bij de eerste na-oorlogse Olympische spelen te Londen in 1948. Toen ver wachtte de Nederlandse Krachtsport bond allerminst, dat hij een gouden of zilveren medaille mee naar huis zou brengen. Men zag als grote favoriet de kolossale Amerikaanse neger Davis, de trotse bezitter van alle wereldrecords in de zwaargewichtsklasse. In Nederland zou men allang tevreden zijn geweest ais Bram Charité zich bij de eerste tien zou klasseren. Hij werd derde. Ook ver beterde hij toen drie Nederlandse re cords. Hoe traint Bram Charité om zich te ontwikkelen tot de sterkste man van Nederland? De ervaring heeft hem ge leerd lichte en zware oefeningen af te wisselen en daar houdt hij zich aan. Regelmatig eenmaal per dag trainen en twee keer als er een belangrijke wed strijd op komst is. 's Morgens en 's avonds, naar gelang zijn krachten het toelaten. Maar hij zegt daarbij: „Het is alles pure liefhebberij en heb ik trek in een sigaar of een glas bier dan neem ik dat. Zou ik het ïaten staan, dan is dat tegen de draad in en dat is glad verkeerd De heer Charité jongleert dan ook iii het koetshuis van hotel Stuijvenberg met halters van 100 kg en meer, waar wij met veel moeite enige beweging in konden krijgen. Wij vroegen de heer Charité vervol gens wat hij van de komende wereld kampioenschappen in Munchen dacht. En hoe zijn kansen daar zouden zijn. „Ik ben prima in vorm en ik geloof wel dat ik mijn mannetje daar zal staan," was het antwoord. De Nederlandse kampioen vertelde ons ook nog het vermakelijke voorval dat enkele jaren geleden plaats vond bij sportwedstrijden in Rhenen. Hem werd toen door het organiserende co mité gevraagd naast zijn kracht ook zijn geweldige eetlust te demonstreren door het verorberen van een reusachtige biefstuk. Dat was iets vreselijks want ik had juist daarvoor een behoorlijk vrachtje op. Gelukkig kreeg ik onge merkt hulp van een reusachtige bou vier. Hij heeft me er toen doorgehaald.... Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 staat de gemeente van ds. Kok nu op zichzelf. Maandag 5 September hoopt ds. Kok een gedachtenisrede uit te spreken, terwijl Dinsdag 6 September weer ge legenheid gegeven zal worden om de leraar en zijn gezin te feliciteren. Groep I (812 jaar) Davidsplein 13 12 1 0 25 Nieuweweg 13 11 1 1 23 Parallelweg (Roda) 13 11 1 1 23 Da Costaplein 13* 8 2 3 18 Larikslaan (SDO) 13 7 1 5 15 Beatrixstraat 13 7 0 6 14 Boslaan 13 6 1 6 13 Buurtsteeg 13 5 3 5 13 Patrimoniumlaan 13 5 1 7 11 Groenelaan (KMD) 13 4 2 7 10 Molenstraat 13 4 0 9 8 Gerard Doustraat 13 2 1 10 5 Panhuis 13 1 0 12 2 Eenvoudlaan 13 1 0 12 2 In deze resteert nog één wedstrijd na melijk die om de tweede en derde plaats tussen de Nieuweweg en de Parallel weg (Roda), welke waarsschijnlijk Za terdagmiddag 3 September a.s. gespeeld zal worden. „THALIA" GEEFT JUBILEUMVOORSTELLINGEN De Rhenense Toneelvereniging „Tha lia" herdenkt het komende seizoen haar 35-jarig bestaan met het geven van twee jubileumvoorstellingen. De eerste vindt plaats op Woensdag 21 September in het „Eigen Gebouw" aan de Eiken laan. Het stuk is getiteld „Van ander ras", geschreven door d' Usseau en J. Gow. Hans Berk heeft de regie en hoopt tevens de hoofdrol te vertolken. Er be staat reeds nu veel belangstelling voor deze uitvoering, zodat het zaak is van tevoren plaatsen te bespreken bij de bekende adressen. NIEUWS VOOR GYMNASTEN VAN „WILSKRACHT" De gymnastieklessen bij de Rhenense gymnastiekvereniging „Wilskracht", die door de zomervacantie onderbroken zijn geweest, worden Woensdag 31 Augus tus wederom hervat in het gemeentelijk gymnastieklokaal aan de Wilhelmina- straat. RHENENSE NBM-KINDEREN WAREN OP REIS Met een negental bussen zijn Woens dag ruim 500 kinderen van personeels leden van de NBM een dagje uit ge weest, waaronder zich 87 Rhenenaartjes bevonden. De tocht ging over Utrecht, Den Bosch en Tilburg naar Kaats heuvel waar een bezoek werd gebracht aan de Eftelinlc. Hier hebben de kin deren de gehele dag volop kunnen ge nieten. Er werd ruimschoots getrak teerd. ZWEMMEN VERBODEN Bleek normaal de belangstelling voor het zwemmen in de Rijn niet zo erg groot te zijn, de laatste dagen echter was de toeloop van verfrissing zoeken de personen zo enorm, ook uit omlig gende plaatsen, dat hieraan paal en perk gesteld moest worden. De eige naars van de langs de Rijn liggende weilanden zijn daarop, begrijpelijk, niet zo erg gesteld. Nadat een klacht •daarover was ingediend bij de plaatse lijke politie, zal nauwlettend worden toegezien op het onbevoegd betreden van particuliere gronden. ONDERLINGE SIMULTAAN- SCHAAK WEDSTRIJD De heer H. Hendriks, lid van de Rhe nense Schaakclub, speelt Maandag een simultaanwedstrijd tegen de overige leden van deze vereniging. Dit jaar zijn de West-Europeanen ge lukkig. Vooral in Juli en Augustus blijven er telkens wagons met mooi weer in onze omgeving staan, waardoor wij een zomer meemaken zoals er in jaren niet is geweest. Het geeft niets of N.S., die nu eenmaal gebrand is op snelheid, tracht de trein met een aantal van de nieuwste electrische locomotie ven weer op gang te krijgen; de natuur steekt er een stokje voor en vindt, dat wij, die in de achter ons liggende jaren zoveel te kort zijn gekomen, nu maar eens flink moeten profiteren. De „man in the street" staat sprakeloos van dit alles, aanvaardt het mooie weer eigen lijk al weer als „normaal" en is al lang vergeten, dat hij een jaar geleden de atoom- en waterstofbommen van alles de schuld gaf. Waar deze zomer dan vandaan komt, laat hij wijselijk in het midden ZEER WARM De Augustusmaand van 1955 lijkt in verschillende opzichten op die van 1947 en 1944. In eerstgenoemd jaar kwam buitengewoon zonnig en warm weer voor, waarbij verscheidene records sneuvelden. De gemiddelde etmaal- temperatuur, die met 19.7 gr. C als re cord op naam stond van Augustus 1842, werd toen gebroken met 0.1 gr. C. Het record aantal uren zonneschijn, op naam van Mei 1919 met 311.6 uren, werd met 312.8 uren te De Bilt gebroken. Op slechts 2 dagen viel er meer dan 1 mm. regen, terwijl er 19 en in Maastricht 24 zomerse dagen werden waargenomen. Augustus 1944 leverde de hoogste temperaturen op die ooit in ons land zijn voorgekomen. Zelfs de recordzomer van 1947 slaagde er later niet in deze te passeren. Het absolute maximum voor Neder land werd in Augustus 1944 op 38.6 gr. C bepaald. Het station, dat deze eer te beurt viel was Warnsveld. In De Bilt kwamen 15, in Maastricht 20 zomerse dagen voor tegen normaal resp. 6 en 9. Aan de hand van een groot aantal waarnemingen kan worden vastgesteld, dat Juni en Juli gemiddeld beter als vacantiemaand uit de bus komen dan Augustus. Meestal viert Pluvius hoogtij in de achtste maand van het jaar. Dit jaar is dat anders en zullen èn de va- cantiegangers èn de oogstende boeren (wanneer er tenminste niet een al te grote kink in de kabel komt, wat wij niet verwachten) zo dadelijk terug kun nen zien op een maand, die veel zonne schijn. warmte en betrekkelijk weinig regen bracht. Mogelijk is men in een gebied ten oosten van de stad Gronin gen (waar op Vrijdag 19 Augustus een onverwacht sterke regen viel; Eelde 54 mm.) wel een enigszins andere mening toegedaan, maarplegen uitzonde ringen de regel niet te bevestigen?! (Nadruk verboden.) B. EN W. VAN RHENEN KONDEN NIET VERGADEREN Wethouder had zyn broek gescheurd! De edelachtbare heren van het college van burgemeester en wet houders van Rhenen hebben Dinsdagavond enige vertraging gehad bij de aanvang van de avondvergadering, doordat de PvdA-wethouder de heer J. Boel houder, enige tijd op zich liet wachten. Zijne edelachtbare was op tijd van huis gegaan, doch kreeg on geveer halverwege zijn woning en het raadhuis onverwachts opont houd van minder prettige aard. Een jeugdig wielrijder namelijk had kans gezien de niets vermoe dende magistraat pardoes tussen de benen te fietsen, met het ge volg, dat des wethouders panta lon een lelijke scheur vertoonde. De geachte gezagsdrager, die er met zijn verfomfaaide broek weinig gezaghebbend uitzag, moest noodgedwongen op zijn schreden terugkeren om van broek te wisselen BARNEVELD. Per 1 September a.s. zal kolonel b.d. G. A. Geel zijn functie van directeur Stafschool Bescherming Bevolking in het kasteel „De Schaffe- laar" neerleggen. Tot zijn opvolger is benoemd gene- raal-majoor b.d. S. D. Toet, voorheen commandant van de „7-December- Divisie". RENKUM. Dinsdag is in de Rijn het stoffelijk overschot gevonden van de korporaal-torpedomaker bij de marine S. H. J. van Wamel, die Zondagmiddag bij het zwemmen in de rivier is ver dronken. TIEL. Het fruitseizoen is in volle gang. Het warme weer zorgt er voor, dat de pruimen snel aanrijpen met als gevolg een plotselinge grote aanvoer. De gevolgen lieten niet lang op zich wachten, namelijk een belangrijke prijs- inzinking. Alleen de wijnpruimen hand haafden zich. Van de peren zijn de krui deniers verdwenen. Hiervoor in de plaats zijn gekomen de Noordhollandse suikerpeer, de precose de trevoux en de clapps favorite. Deze laatste twee soor ten doen een goede prijs. Van de appel soorten brengen de perzikrode zomer- appel en de zigeunerin mits goed ge kleurd goed geld op. WIJZE WOORDEN GENIAAL De liefde tot de natuur en de op rechtheid, dat zyn de beide grote hartstochten van het genie. (Rodin.)

De Vallei | 1955 | | pagina 1