Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor het behoud van Lampegietersavond f VANDAAG 31 Augustus MILLIOENEN HEBBEN GEEN ZIN MEER Moeder des Vaderlands MULDER VWV VRAAGT OM MEDEWERKING Winnaars kinderfiets AGENDA Eist Firma J. FTak Minder rijkaards in LLS.A. VERVELING REGEERT IN SPROOKJESPALEIZEN Rhenen Nieuws uit de Omgeving 29e jaargang WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1955 No. 66 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Betaling afmaken honden en katten GVW Militairen „Terug naar het licht" Plaatselijk schutterstournooi Engelse rolstoelpatiënten legden krans op Grebbeberg ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Maandag 19 September a.s. gaat Vee nendaal weer zijn typisch folkloristisch Lampegietersavondfeest vieren. En waar dit feest in het verleden tal van hoogtepunten en niet minder diepte punten heeft gekend vraagt men zich thans, evenals andere jaren weer of hoe het straks gevierd zal worden. Zal er weer een optocht zijn; zullen wü weer als vanouds fraai bewerkte kala- bassen zien; zal het weer gezellig wor den of wordt er dit jaar misschien iets extra's gedaan? Dit uitzien naar Lampegietersavond bewyst steeds weer, dat de Veenenda- lers iets van hun eigen plaatselyk feest verwachten. Wü zien 's avonds al weer groepen verklede kinderen zingend door onze straten gaan en onwillekeurig weten wjj weer dat niemand het feest van de Lampegietersavond zou willen missen. Hoewel Lampegietersavond zich al tijd gekenmerkt heeft door spontane feeststemming van de gehele bevolking is in de laatste tientallen jaren toch bij herhaling gebleken, dat voor het in stand houden hiervan enige organisatie niet meer gemist kan worden. Verschil lende malen werd het feest „los" ge laten en geprobeerd! om het, evenals in het verleden geheel spontaan te doen zijn. In de kleine veel hechtere ge meenschap van het oude Veenendaal waarin het Lampegietersavondfeest zo als bekend gegroeid is lag dit alles veel eenvoudiger. Bij de tegenwoordige ver houdingen echter, nu Veenendaal zo veel groter en uitgestrekter is gewor den is er meer nodig om de gehele be volking dit feest gezamenlijk te doen vieren. Het kan niet meer zonder orga nisatie. Leek het er wel eens op, dat Lampe gietersavond voor Veenendaal verloren zou gaan dan was het steeds weer de Winkeliersvereniging die de organisa tie weer op zich nam en het feest weer nieuw leven inblies. Er werden weer optochten voorbereid en prijzen be schikbaar gesteld voor de mooiste on derdelen. Het is hierop nu dat het bestuur van de winkeliersvereniging de aandacht gevestigd heeft. In een circulaire aan In verband met het hierover bestaan de misverstand wordt er op gewezen, dat aan het pijnloos afmaken van hon den en katten aan het bureau van po litie kosten zijn verbonden. Deze kosten bedragen voor een hond of een nest jonge honden f 0,50 en voor een kat of een nest jonge katten f 0,25. Volgens de voorschriften dient men een eigendomsverklaring in te vullen en te ondertekenen, verkrijgbaar op het po litiebureau. Met deze verklaring ver- voege men zich bij de gemeente-ont vanger, waar men het verschuldigde bedrag betaalt, om met de door de ge meente-ontvanger af te geven kwitan tie weer naar het politiebureau te gaan waar dan tot het afmaken van de die ren zal worden overgegaan. In spoedgevallen, dus wanneer het afmaken van een dier onmiddellijk no dig is, kan men ook bij de politie be talen. Donderdagavond a.s. speelt de voet balvereniging GVW op haar terein aan de Buurtlaan een vriendschappe lijke wedstrijd tegen een militair elftal. De aanvang is 6.30 uur. Hieronder volgen de namen van de winnaars van kinderfietsen, welke vo rige week weer door de Veenendaalse Winkeliers Vereniging werden beschik baar gesteld in het kader van de in de ze weken te houden vacantie-reclame- actie: Fr. van Dam, De Sav. Lohmanstraat 13, Veenendaal; E. J. van Dijk, Lariks- laan 37, Veenendaal; K. Hol, Buurtlaan 32, Veenendaal; Cobi Keiman, Fluiter straat 12, Veenendaal; A. van Merke- wijn, Woudweg 7, Eist; M. G. van Mun ster, Boslandweg 22, Rhenen, J. Stui- venberg, Van de Polstraat 27, Veenen daal; W. van Viegen, Helling 16, Vee nendaal en A. Voskuilen, Lijsterbesstr. 14, Scherpenzeel. Een mud anthraciet viel op de num mers van het strooibiljet: 7783, 14352, 17609, 23938 en 26843. ^■11. I Heden, Woensdag 31 Augustus (Om ongev. 1 uur) start van tocht ouden van dagen van Stationsemplacement, 's Av. 10 uur, aankomst van de stoet ll in Veenendaal. Donderdag 8 September (In geb. „Eltheto") 's middags ll en 's avonds vertoning van de ff film „Terug naar het licht" |1 en tentoonstelling Ned. Chr. Blindenbond. Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „Bittere Ervaring", Vrijdag en Zater- f§ dag „De drift van het bloed", li de plaatselijke verenigingen verzonden, wordt nu een beroep gedaan op mede werking. Het VWV-bestuur zegt hierin van mening te zijn dat een folkloris tisch feest als dat van Lampegieters avond toch eigenlijk niet door een Win keliersvereniging georganiseerd be hoeft te worden. Temeer waar de mees te winkels op deze avond gesloten zijn en er dus geen directe belangen voor deze vereniging in het geding zijn. De VWV is dan ook aanvankelijk van plan geweest hiermee niet te kunnen door gaan omdat de kosten niet verantwoord zijn. Het VWV-bestuur is zich4er ech ter van bewust dat daarmee het in stand houden van de Veenendaalse fol klore niet gediend zou zijn waarom toch weer werd besloten een bedrag be schikbaar te stellen voor het geven van prijzen voor de optocht en het betalen van de muziekverenigingen, welke op een dergelijke avond niet gemist kun nen worden. (zie verder pag 2) Door de Ned. Chr. Blindenbond is voor Donderdag 8 Sept. a.s., 's middags voor kinderen en 's avonds voor vol wassenen, in gebouw „Eltheto" een contact-bijeenkomst belegd. Hierbij zal o.m. worden vertoond de film „Terug naar het Licht" en een tentoonstelling en demonstratie worden verzorgd van braille-apparatuur en braille-schrift. Verder zal hieraan medewerking worden verleend door de plaatselijke Chr. Gem. Zangvereniging „Con Amore" onder leiding van de Heer C. Budding. De opbrengst van een en ander komt geheel ten goede aan de blindenhulp. Op 7, 10, 14, en 17 September zullen de corpsen van de plaatselijke Nat. Re serve, de Gem. Politie, Res. Gem. Poli tie en de Schietvereniging „Prins Hen drik' deelnemen aan schietwedstrijden, welke dan gehouden zullen worden op de schietbaan aan de Oude Veenen daalse Grintweg. Het gaat hier om wedstrijden op buks en op pistool zo wel voor corpsen als personeel. De hoofdprijs bestaat uit een fraaie wissel beker. De wedstrijden worden georga niseerd door een comité met als voor zitter burgemeester A. Bakker, secre taris de heer K. van Wijnen en pen ningmeester de heer H. M. van Schup- pen. VRACHTWAGEN REED TEGEN TAXI Zaterdagochtend reed een vrachtwa gen van de N.V. Jamin te Rotterdam op het particuliere terrein van de firma Van H. aan de Parallelweg achteruit. De chauffeur had een hier geparkeerd staande taxi, uit Ede afkomstig, niet gezien met als gevolg een botsing. 50 JAAR TROUWE DIENST Maandag j.l. herdacht de heer C. van Kooten, nachtwaker, de dag, waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de Vee- nendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. De jubilaris werd toegesproken door de Directeur de heer L. M. Bonnike, die 'n enveloppe met inhoud overhandigde, alsmede een kistje sigaren. De heer Van Kooten trad in dienst voor opleiding tot wever, in welk vak hij tot 1940 gebleven is. Hierna werd hij ingeschakeld als nachtwaker. Er werden nog heel wat oude herin neringen opgehaald, waaruit bleek welk een trouwe medewerker de heer Van Kooten is. In 1947 werd de heer Van Kooten reeds de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toege kend. AUTO GESTOLEN Vorige week parkeerde de heer C. van Vliet op een avond zijn luxe auto bij zijn woonhuis, 's Morgens daarop bleek deze echter verdwenen te zijn. De poli tie heeft de zaak in onderzoek, maar tot nu toe ontbreekt ieder spoor. VEENENDAALSE HARMONIE „CAECILIA" NAAR ELST Zaterdag 3 September brengt de Vee nendaalse harmonie „Caecilia" een mu zikaal bezoek aan Eist. Omstreeks 5.30 uur wordt er voor een rondgang door het dorp gestart en daarna wordt nog een concert gegeven op het schoolplein. Een en ander wordt weer georganiseerd door de plaatselijke commissie Instrumentenfonds „Cres cendo". Het zal stellig ook deze Veenen daalse muziekvereniging in Eist niet aan belangstelling ontbreken. Voor een BRIL natuurlijk na ar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 VEENENDAAL Het uur der bevrijding is thans ook voor LI aangebroken. Het ogenblik, waarop ik en U met zoveel inspanning en ongeduld ge wacht hebben, is daar Ik weet van de bittere beproeving, waaronder gij, afgesneden van een deel van ons Vaderland, deze maanden hebt geleefd. Ik weet ook van de bovenmenselijke moed, waarmede gij de zwaarste ontberingen hebt gedragen, Ik hoop spoedig op Nederlandse bodem terug te keren om met Mijn verantwoordelijke raadgevers de leiding van 's lands zaken weer op Mil te nemen. Koningin Wilhelmina spreekt in Mei 1945 door de radio tot Nederland herrijst! het Nederlandse volk als een Leve het Vaderland! moeder tot haar kinderen- Het zal thans in 1955 drie kwart eeuw geleden zijn dat in Neerlands Oranje huis een blijde gebeurtenis plaats-vond: Koningin Emma schonk het leven aan een meisje, dat Wilhelmina gedoopt werd. Weinigen zullen toen vermoed heb ben, dat zij, zoals haar stamvader Vader des Vaderlands genoemd werd, de ere naam Moeder des Vaderlands zou ont vangen. Hoe is Nederland in die tijd veran derd: van rustig eiland bezijden de maalstroom tot snijpunt van wereldpo litieke lijnen, tot een land dat in sterke mate aan overbevolking lijdt. Wat niet veranderde was de historisch gegroeide liefde voor het Oranjehuis. Zoals onge veer vier eeuwen geleden de Lage Lan den hun vertrouwen stelden in Prins Willem van Oranje, zo stelden wij in de voorbije moeilijke jaren ons vertrou wen in de Koningin: Wilhelmina! 6 SEPTEMBER 1898 Het is 8 uur 's morgens en het eerste van de 101 saluutschoten davert over de hoofdstad des lands. Drie uur later schrijdt een jonge, edele gestalte van het Paleis op de Dam naar het oude historische gebouw daarnaast: de Nieu we Kerk. Het is de Koningin, dan nog kroonprinses Wilhelmina, gekleed in kant en satijn, de met hermelijn ge voerde koningsmantel over de ranke schouders. Het grote moment is gekomen, de jeugdige vorstin bestijgt de troon en op dat ogenblik spreekt Haar moeder de woorden: „Haar troon vinde een hechte steun in de innige verknochtheid en trouw van het Nederlandse volk. Moge God, de Almachtige, de beden verhoren, die worden opgezonden voor Koningin Wil helmina. Hij neme Haar onder Zijn heilige hoede en bescherming!" Het Wilhelmus weerklinkt, de jonge Koningin verheft zich van haar zetel en legt de eed af: „Ik zweer aan het Nederlandse volk, dat ik de Grondwet zal onderhouden en handhaven. Ik zweer, dat ik de on afhankelijkheid en het grondgebied des Rijks met al mijn vermogen zal verde digen en bewaren; dat ik de algemene en bijzondere vrijheid en de rechten van al mijn onderdanen zal bescher men en tot instandhouding en bevorde ring van de algemene en bijzondere welvaart alle middelen zal aanwenden, welke de wetten te mijner beschikking stellen, zoals een goed Koning schuldig is te doen. Zo waarlijk helpe mij God Almachtig!" Dan klinkt de kreet: „Hare Majesteit Koningin Wilhelmina is ingehuldigd. Leve de Koningin!" Dat was 6 September 1898. 50 JAAR LATER Wederom is de Dam in Amsterdam het middelpunt van aller belangstelling De 18-jarige, onervaren kroondraag ster is gerijpt tot begrijpende Lands- moeder. Eerst thans, na 50 jaar, acht Zij het ogenblik gekomen, Haar taak over te dragen aan Haar dochter, dan nog kroonprinses Juliana. 50 jaar Koningin, 50 jaren, die aan Haar en aan haar land niet ongemerkt zijn voorbij gegaan Toen in Mei 1940 de Koninklijke fa milie ter voortzetting van de onver zoenlijke strijd met de overweldiger moest vluchten, toonde H.M. de Konin gin begrip voor de behoefte aan nau wer contact met Haar onderdanen. Haar radiotoesprakenkwamen recht uit het hart en raakten daardoor onze har ten. Zodra na de Bevrijding persoonlijk contact weer mogelijk was, verkeerde zij in ons midden, bezocht Zij onze sol daten, de mannen en vrouwen in de ge teisterde gebieden, de nabestaanden der ondergrondse strijders. Nood, angst en scheiding hadden de Koningin en ons volk niet verwijderd, doch dichter dan ooit aaneengesmeed. Zo klonk er in het feestlied van het regeringsjubileum een lichte toon van droefheid door, want dit feest vormde tegelijk een afscheid. Zoals de Frans man zegt: „partir, c'est mourir un peu." Wellicht, en latere geschiedschrijvers zullen dat kunnen staven, is Koningin Wilhelmina naast de Vader des Vader lands de grootste van Haar geslacht ge weest en geen benaming komt Haar dan ook beter toe dan die van Moeder des Vaderlands, want een moeder voor ons Volk, dat is Zij in de ware zin des woords gedurende die vijftig jaar ge weest. DE VLAGGEN UIT! Vandaag is H.K.H. Prinses Wilhel mina 75 jaar geworden en wij steken (Van onze correspondent) Het wordt met de dag moeilijker om millionnair te worden en in feite loont het niet de moeite tot deze groep te be horen. Deze ontdekking is overigens niet van onszelf, want met millioenen hebben we geen ervaring, maar van de Amerikaan Bernard Beruch, beursex- nert. adviseur van Eisenhower en per soonlijk»» vriend van Churchill. Deze Mister Baruch is nu 84 jaren en hij heeft er meer dan een halve eeuw mil lion n air.si oopb a an on zitten. Hij spreekt dus ui* ervaring. Ziin eerste millioen menteel bedraagt ziin vermogen ten naastenbij vijftig millioen dollar. HET FABRIEKSGEHEIM „De laatste vijftig jaar is het vijfmaal zo moeilijk geworden om een millioen dollar bij elkaar te scharrelen," aldus Baruch, „maar ik kan al direct ieder een afraden om er aan te beginnen, want op de dag van vandaag is het sociale klimaat dermate veranderd, dat het geen zin heeft om millionnair te zijn." De belastingambtenaren zijn het roe rend met Baruch eens en hebben de Amerikanen inmiddels voorgerekend, Met een kleine drie kwartier vertra ging, vanwege een brandje in de motor van de rijkspolitie-ordonnans, arriveer den Maandagochtend de Engelse rol stoelpatiënten op het Fred. v. d. Palts hof in Rhenen, waar de oorlogsinvali den werden ontvangen in hotel Laheij. Het gehele gezelschap bracht daarna een bezoek aan het Grebbekerkhof, waar een Engelse kolonel en een Ne derlandse majoor, beiden invaliden uit de laatste wereldoorlog, namens alie oud-strijders een krans legden aan de voet van het nationaal legermonument. Er werden enige ogenblikken stilte in acht genomen, waarna deze zeer bij zondere plechtigheid werd beëindigd. Vanuit Rhenen werd een bezoek ge bracht aan „De Posbank" bij Velp. Vooral de Engelsen genoten hier van het schitterende landschap. Over prach tige binnenwegen en door een fraaie omgeving werd teruggereden naar Rhe nen, waar de gasten op de meest har telijke wijze in hotel Laheij werden ontvangen door de burgemeester en diens echtgenote. Rhenens eerste bur ger bood de heren een verfrissing aan en onderhield zich op ongedwongen wijze met hen. Een Engels officier dank te de burgemeester voor de gastvrije ontvangst. Aan het diner werd de heer Laheij een miniatuur Aardenburgbel aangeboden als herinnering aan deze dag. Woensdagavond bezoekt het „rad draaiers-comité" uit Rhenen Aarden burg, waar in de pauze van het dan te houden tuinfeest met het rad van avon tuur wordt gewerkt om geld in te za melen voor de reis van de Hollandse jongens naar Engeland. De veiling van Kesteren had gezorgd voor een fruitmand en de heer Knaap, eigenaar van de pottenbakkerij aan de Radboudweg, bood de gasten een asbak en een cigarettenpul van porcelein aan. Het is een onvergetelijke dag geworden. ZUSTER FEITSMA WACHT OP COLLECTANTEN De afdeling Rhenen van het Koning in Wilhelminafonds houdt van 1 tot 10 September in Rhenen, Eist en Achter berg de jaarlijkse geldinzameling. Het enige wat de afdeling nog tekort komt zijn de collectanten. Inwoners van Rhe nen en de beide buurtschappen kunnen zich aanmelden bij zuster Feitsma in het Wijkgebouw aan de Nieuwe Vee- nendaalseweg. Wij twijfelen er niet aan of voor dit menslievende doel, de kan kerbestrijding, zullen velen zich aan melden om de actie volledig te doen slagen. J. v. d. BERG WON WISSELBEKER EN SERVIES Zaterdagmiddag organiseerde de hen gelaarsvereniging „De Voorn" onder linge wedstrijden in de Rijn. Er namen 105 hengelaars aan deel, die gezamen lijk 5183 gram vis verschalkten. J. v. d. Berg won de eerste prijs, bestaande uit een fraai servies, terwijl hij bovendien de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. De uitslag was als volgt: 1. J. v. d. Berg, 360 gram; 2. A. Blan- kespoor, 298 gram; 3. J. H. v. Dijk, 242 gram; 4. L. v. Baaren, 241 gram; 5. N. ter Burg, 232 gram; 6. G. Drost, 230 gram; 7. W. van Zetten, 188 gram; 8. M. van Baaren, 180 gram; 9. H. Vos, 155 gram en 10. G. Lodder, 131 gram. De prijsuitreiking vond plaats in café „Cen trum" van de heer H. P. v. Noort aan de Van Deventerstraat. de vlaggen uit, niet „omdat het zo hoort" of „omdat iedereen het doet," maar om blijk te geven van de vreugde dat de Moeder des Vaderlands jarig is. Wij betuigen met dit vertoon onze dank voor de gegeven leiding, voor het feit, dat zij nog in ons midden mag ver toeven en spreken op hetzelfde moment de innige wens uit, dat Haar nog vele jaren in rust en vrede gegeven mogen zijn. j dat er weinig verstand, maar veel stotti I geluk plus 33 lange jaren van inspan ning voor nodig zijn om een aanvangs- kapitaal van 150.000 dollar om te zetten in een millioen. Hoe men aan die eerste 150.000 moet komen wordt niet gezegd. Dat is fabrieksgeheim. Dertig jaar ge leden duurde eenzelfde operatie maar elf jaren. „Waar is de goede oude tijd geble ven?" vragen ook de Amerikanen zich af. Er valt geen geld meer te verdie nen." Rond de eeuwwisseling honoreer de staalkoning Carnegie zijn rechter hand met een salaris van een millioen dollar per jaar en de fiscus in Wash ington kreeg er geen cent van. En in deze „slechte" tijden, nu de koopkracht van de dollar tot een derde is gedaald, ontvangt de directeur van de General Motors ter nauwernood 650.000 dollar en de fiscus eist er 540.000 van op. BEHOORLIJKE LONEN Maar er zijn in de States nog men sen, die meer verdienen dan de direc teuren der grootste bedrijven. Zo ver raadt de fiscus weer, dat er ook nu nog altijd 148 personen zijn, die een jaar loon genieten van meer dan een mil lioen dollar, maar de namen worden geheim gehouden. Maar vijf jaren ge leden telde deze gelukkige categorie nog 219 personen en 25 jaar geleden be stond ze zelfs uit 513 dames en heren. De oliemagnaten gaat het nog steeds voor de wind, want die mogen dertig procent van de winst opstrijken zonder belasting te betalen. Daarom komen er steeds meer oliemagnaten in Texas. DE LOL IS ER AF Maar de lol is er af. Het heeft geen zin meer millionnair te zijn. Dit is al thans de mening van de rijkste Ame rikanen. Vanderbilt, Carnegie, Rocke feller en de vele andere multimillion- nairs uit het grijze verleden konden doen wat anderen niet konden. Ze konden in een rijtuig rijden met zes paarden bespannen, naar Europa rei zen en hun vrouwen en dochters droe gen zijden kousen. Nu rijdt iedereen in een auto en heeft half Amerika geld om in een vliegtuig te verongelukken. De vrouw van de straatveger en de vrouw van de oliemagnaat dragen bei den nylonkousen en de mijnwerkers van Pennsylvanië gaan ook al op va- cantie naar Europa. Zelfs het televisie toestel is finaal verpeupeld. Men zou een nieuwe wereld moeten ontdekken vol sprookjes, ergens op de maan of desnoods op Jupiter en de reis er heen zou een millioen dollar moeten kosten. Dan zouden de Amerikanen zich weer gaan inspannen om het leger millionnairs uit te breiden. Nu is er niets meer aan om millionnair te zijn. In hun geweldige huizen vol comfort, raffinement en speeldozen regeert de verveling en alleen om iets om handen te hebben, om de indruk te hebben dat ze bewust leven, doen ze dan weer wat alle andere mensen doen: werken. Werken kan men ook zonder mil lioenen. Waarom dan die lange omweg? ALTIJD ONWEER Het aantal onweren is in onze breed tegraden niet groot. Ten gevolge van de talrijke onweren in de tropische zone wordt het totaal aantal echter op ruim 15 millioen per jaar geschat, zo dat men kan zeggen, dat het altijd wel ergens onweert. WAGENINGEN. Dezer dagen had op de Grebbedijk bij Wageningen een ver keersongeval plaats. De gewaarschuw de politie trof op de plaats van het on geval een gewond meisje aan dat met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Volgens de verklaringen van de betrok kene zou het meisje door de motor van een militair zijn aangereden en ook deze motor werd beschadigd op de be wuste plaats aangetroffen. Later bleek echter dat het hier opgehangen ver haal niet klopte en dat de toedracht hier een geheel andere zou zijn. De Kon. Marechaussee heeft daarop het onder zoek in handen genomen. WAGENINGEN. Op Woensdag 7 September a.s. wordt te Wageningen weer de jaarlijkse Najaarspaarden markt gehouden. Aan deze markt is ook een keuring verbonden. WIJZE WOORDEN GESCHIEDENIS De geschiedkundige waarheid is gemaakt uit het zwügen der doden. (Etnienne Rey.) KERKEWIJK «67 -TEt.?860 -VEENENDAA.

De Vallei | 1955 | | pagina 1