KW F COLLECTANTEN gevraagd Aram Om het behoud van Lampegietersavond Tafeltennis-competite gaat weer draaien Wordt Gortstraat kampioen in groep II? Geslaagde feestelijkheden in ♦♦Eikeldam Om de VALLEI-BEKERS Achterberg Ouden van dagen van Ederveen hadden een mooie dag Bennekotn tt Renswoude Wat Lezers Schrijven K.WJF. Müm ©mm Musketiers won het RKVU V-tournooi Bloemink voor Brillen voor de Kankerbestrijding melden: GEMEENTE-SECRETARIE - HOOFDSTRAAT 98 Ziekenfonds - Brillen De broederschap der bronzen draak (Vervolg van pagina 1.) Men zou het echter zeer op prijs stel len indien andere Veenendaalse vereni gingen en bedrijven er blijk van gaven ook iets voor de goede zaak over te hebben, b.v. door de optocht een succes te doen zijn en mee te doen met mooie praalwagens, verklede groepen en der gelijke. De VWV zal dan weer het be schikbaar stellen van prijzen op zich nemen. Men stelt zich voor dit als volgt te doen: Voor de mooiste kalebassen prijzen van f 10,f 5,en f 2,50. Voor praalwagens prijzen van f 25,f 15, f 10,en f 5,Voor grote (lopende) groepen van minstens vijf personen f 17,50, f 15,—, f 10,— en f 5,—. Voor groepen van minstens twee personen f 10,f 7,50 en f 2,50 en voor indivi- duelen prijzen van f 7,50, f 5,f 2,50 en f 1, Verder heeft men het gemeentebe stuur verzocht b.v. voor de mooiste praalwagens een wisselbeker beschik baar te stellen, welke dan b.v. in het bezit komt van de vereniging of groep welke driemaal achtereen een eerste prijs behaalt. Ook heeft het VWV- bestuur een beroep gedaan op de mu ziekcorpsen om in financieel opzicht aan de goede zaak mede te werken en ook daarmee de kosten zo laag mogelijk te houden. Ook wij zijn er van overtuigd dat het Lampegietersavondfeest, indien het door een zo groot mogelijk deel van de bevolking gedragen wordt, zeker niet voor ons verloren behoeft te gaan. Het hiervoor bedoelde initiatief van de VWV verdient dan ook stellig de in stemming en medewerking van iedere plaatselijke instelling of individueel die meent hiertoe een steentje te kun nen bijdragen. Men wordt dan ook ver zocht bijtijds van dit voornemen aan het VWV-bestuur kennis te geven en wel aan het bureau in de Hoofdstraat. Nu het competitieseizoen begint te naderen voor de tafeltennissers, is er al de noodzakelijke activiteit bij de ver schillende verenigingen te bespeuren. Climax 1 promoveerde naar de over gangsklasse en komt dit seizoen uit in de volgende afdeling: Barna 2 (Utr.); BSM (Dongen); Climax (Veenendaal); Cor du Buy (Den Bosch), Never Down (Zaltbommel); Never down 2; OTTC (Oss) Tilburg; Vice Versa (Den Bosch) en Wilskracht (Utrecht). Nadat vorig jaar gestart is met af zonderlijke damesafdelingen is het af delingsbestuur thans overgegaan tot in stelling van een provinciale afdeling dames le klasse, waarvan aan het einde van het seizoen de kampioen zal kun nen deelnemen aan de wedstrijden om het Nederlandse kampioenschap. In de afdeling Gelderland zijn geplaatst: Het jeugdtournooi van RKVUV is ge wonnen door Musketiers, dat in de fi nale met 52 van DVSA won. In de halve finale won Musketiers met dezelfde cijfers (52) van GVVV, terwijl DVSA in de halve finale met 44 gelijk speelde tegen Scherpenzeel en zich door strafschoppen in de finale plaatste. In de verliezersronde wist GVW met 21 van Scherpenzeel te winnen, waardoor de GVVV-jeugd zich derde in dit tournooi plaatste. Aan Musketiers werd een fraaie be ker uitgereikt. Een iets kleinere beker kwam in handen van DVSA en GVVV, terwijl Scherpenzeel als vierde een lauwertak in ontvangst kon nemen. Het was een uitstekend geslaagd tournooi, dat door een prima organisa tie op de minuut afgewerkt kon worden. Stand van de Jeugdvoetbalcompetitie op 29 Augustus. Groep II (1316 jaar) Gortstraat 11 9 2 20 Kostverloren (ADO) 11 8 2 1 18 Dennenlaan 12 7 3 2 17 Talmaplein 12 7 1 4 15 De Sav. Lohmanstr. 12 6 2 4 14 Nieuweweg 10 3 4 3 10 Beatrixstraat 12 3 4 5 10 Dijkstraat 12 4 2 6 10 Parallelweg 12 4 2 6 10 Mulderslaan 11 4 7 8 Julianas traat 11 3 1 7 7 Klaas Katerstraat 12 2 3 7 7 Fluiterstraat 12 3 1 8 7 De wedstrijd GortstraatKostverlo- ren (ADO) moet dus voor de bezetting van de eerste en de tweede plaats de beslissing brengen. De Gortstraat heeft aan een gelijk spel voldoende om als kampioen te eindigen. Wint daarente gen Kostverloren (ADO), dan moet een beslissingswedstrijd worden gespeeld. Er is dus nog alles mogelijk. De wed strijd Gortstraat Kostverloren (ADO) welke op het le DOVO-veld zal worden gespeeld, vindt plaats op Vrijdag 2 Sep tember a.s. te 18.45 uur. OPSTELLING ELFTALLEN Donderdagavond te half zeven wordt op het terrein van GVW aan de Buurt- laan een wedstrijd gespeeld tussen GVW, versterkt met enkele „Veenen- daal"-spelers en het garnizoenselftal uit Ede. De opstelling van GVVV is: Doel: Cornelissen (Veenendaal); achter: G. v. d. Bo venkamp en J. Harde veld; midden: G. Leppers, v. Essen en A. Harde veld; voor: P. Muller Veenendaal), v. d. Weerdhof (Veenendaal); A. Leppers, J. Prins en A. Rebergen (Veenendaal). Het garnizoenselftal uit Ede ziet er als volgt uit: Doel: v. Dijk (Sparta); ach ter: Blank water (RCH) en Kemper (Stadskanaal); midden: Hulcher (Go Ahead), Hendriks Ajax) en Brugman (Amsterdam); voor: Lupher (DHC), v. Alphen (Volewijkers), v. d. Berg (DHC), v. d. Gaag (Xerxes) en Heyne (Haarlem). AVRO'S JEUGDOMROEP IN VEENENDAAL Ook in Veenendaal bestaat een af deling van Minjon, AVRO's Jeugdom- roep. Door deze afdeling zal a.s. Don derdag een vergadering worden gehou den in gebouw ,,'t Trefpunt". Mignon omvat jongelui van 16 tot 25 jaar. De consul voor Veenendaal en omstreken is Nico van der Veen, Kerkewijk 142. VEENENDAALSE POLITIE SPORTVERENIGING NAAR DEN BOSCH De Veenendaalse Politie Sportvereni ging zal in Den Bosch deelnemen aan het aldaar op 1 September in het sta dion „De Vliert" te houden sporttoer nooi ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Ned. Politie Sportbond. De Veenendaalse Hermandad zal hierbij uitkomen in een volleybalwedstrijd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 19 t.m. 24 Augus tus 1955 werden aan het bureau van politie de volgende voorwerpen als verloren aangegeven: 1 br. lederen riem; 1 beige kinderhandtasje; 1 zilv. damesarmbandhorloge m. grijs lederen bandje; 1 geel wollen damesvest; 1 lederen portem. m. inh., w.o. aantek. v. kalkinjectie; 1 br. lederen portef. m. inh.; 1 R.K. kerkboek (brevier); 1 bl. zwembr. m. w. str.; 1 bel.kaart solex; 1 sleutelbos aan ring; 1 meisjeshorloge m. zw. bandje. In hetzelfde tijdvak werden onder staande voorwerpen als gevonden aan gegeven: 1 windjack; 1 br. portem. m. inh.; 1 studieboek automobielen; 1 bad handdoek en rode zwembroek; 1 sleu teltje; 1 rode autoped m. luchtbanden; 1 doublé armbandje; 1 bruine jongens- portem. m. inh. jeugd waterpolotournooi werd amersfoortse aangelegenheid Het door de Veenendaalse Zwemclub georganiseerde jeugdwaterpolotournooi is een Amersfoortse aangelegenheid ge worden, omdat de eerste prijs werd ge wonnen door A.Z. en P.C. en de tweede prijs door K.Z.V.A., eveneens uit Amersfoort. De VZC-jeugd kon in dit milieu niet mee komen, omdat doel man Sj. Suyderdorp niet geheel her steld was van zijn ziekte en zich daar door moest laten vervangen door Bep Steffers, die als invaller uitstekend vol deed, maar toch niet de capaciteiten van Suyderdorp heeft. Bovendien was Kees van Schuppen nog met vacantie. De resultaten waren: A.Z. en P.C. Vahalis (Tiel) 3—1; KZVA VZC 3—1; Verliezersronde Vahalis VZC 73; Finale AZ en PC KZVA 7—2. Het eindresultaat was: 1. AZ en PC, Amersfoort; 2. KZVA, Amersfoort; 3. Vahalis, Tiel; 4. VZC, Veenendaal. Verjaardagscadeau door het gehele Nederlandse volk voor H.K.H. Prinses Wilhelmina op haar 75ste verjaardag. Het plaatsen van borden tussen Arn hem en Nijmegen. Het initiatief is in Eist (Betuwe) geboren om op 31 Aug. zodanig te rijden dat geen enkel ernstig ongeluk op de weg zal plaats hebben. Arnhem; Climax (Veenendaal); Heide- my (Arnhem); Hercules (Nijmegen); Kr. en Vr. (Renkum); PTT (Arnhem); Ritac (Veenendaal); Swift (Wageningen); Treffers (Arnhem) en Well Shot (Nij megen). De tafeltennisvereniging Climax zal Donderdag 1 September a.s. met drie teams deelnemen aan nederlaag-wed strijden, georganiseerd door de TTV „Zeist". Behalve de organiserende ver eniging en Climax zijn ook uitgenodigd Quick (Hilversum), Barna (Utrecht) en Hilversum. verkeersongeval Door de mist ontdekte de heer O. Maandagavond te laat de waarschu wingsborden op de Rijksweg 12, die aangeven dat dit het einde van de auto weg is. Hij gooide het stuur van zijn bestelwagen naar rechts en vervolgens weer naar links, waardoor de auto enkele malen kantelde en op de linker zijkant bleef liggen achter de afsluit hekken. De heer O. uit Veenendaal liep een zware hersenschudding op en enkele snijwonden aan hoofd en handen. Dok ter Hey was spoedig ter plaatse om de eerste hulp te verlenen, waarna het slachtoffer per auto naar zijn woning werd -overgebracht. De auto liep flinke schade op. „kunst en vriendschap" een dagje uit Het is bij de muziekvereniging Kunst en Vriendschap zo langzamerhand tra ditie geworden om met de leden, hun vrouwen en genodigden jaarlijks een uitstapje te maken. Woensdag j.l. ver trok men om 7.15 uur per touringcar van garage Vonk. De tocht ging via Soest en Soestdijk naar Hilversum waar werd gereden langs de studio's en het prachtige stadhuis. Vervolgens ging het naar de bekende speeltuin Anna's Hoeve. Hier werd koffie ge dronken en kon men zich nog geruime tijd vermaken in de speeltuin. Om 10 uur startte het gezelschap weer en ging het naar Amsterdam, waar een rondvaart werd gemaakt door de grachten en de havens. Via Haarlem vervolgde men de reis door de Bloe- mendaalse duinen, naar het strand. Hier hebben allen van de geboden ge legenheid gebruik gemaakt om zich heerlijk te verfrissen en te genieten van zon en water. De terugreis ging via Haarlem, waar werd gestopt en de da mes gelegenheid kregen om te win kelen. Van hier ging de tocht langs de vlieghaven Schiphol, naar Amsterdam. Daar bracht men een bezoek aan Carré, waar de bekende revue „Hollandse nieuwe" met Willy Walden en Piet Muizelaar, alias „Snip en Snap" draai de. Dit vormde een waardig slot van deze prachtige dag. Het was reeds laat toen het gezelschap in goede stem ming huiswaarts keerde. Donderdag 25 Augustus j.l. werd aan de ouden van dagen te Ederveen de jaarlijkse autotocht aangeboden. Begunstigd met stralend zomerweer vertrokken de ouden van'dagen te 11.30 uur uit Ederveen met een grote tou ringcar. Het eerste gedeelte van deze tocht leidde naar Elten. In het pavil joen van het Kurhotel werd een kop soep aangeboden en een lunchpakket uitgereikt. Vanuit dit paviljoen had men een prachtig uitzicht over de Rijn. Na nog een verfrissing te hebben gebruikt, ging de tocht via het prachtige Mont- ferland naar Apeldoorn. In Apeldoorn werd de speeltuin „De Julianatoren" bezocht en ook hier werd weer een con sumptie aangeboden. Diverse oudjes maakten hier dan ook nog een dank baar gebruik van de attracties die deze speeltuin rijk is. Na zich hier ruim een uur vermaakt te hebben ging de tocht weer verder naar Harderwijk. Ook deze route, die dwars door de Veluwe leidde, was bui tengewoon prachtig. In Harderwijk werd de gezamenlijke broodmaaltijd ge houden en werden weer de nodige con sumpties aangeboden. Vele oudjes maakten hier nog een wandeling langs de Boulevard en het IJselmeer, terwijl de oudjes, die slecht ter been waren, rustig vanaf het terras van een restau rant genoten van het uitzicht over het AANMELDING NIEUWE LEERLINGEN Wij wijzen er op, dat de bekende cur sussen van het Instituut „Dubbel W" beginnen in de week van 510 Sep tember a.s. De aanmelding hiervan dient derhalve zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk voor 7 September te ge schieden. Dat dit Instituut goede resul taten weet te bereiken, bewijst alleen het feit, dat in het afgelopen jaar alle candidaten voor het mondelinge ge deelte van het Middenstandsexamen zijn geslaagd. Wij verwijzen voor verdere bijzon derheden naar de in dit nummer voor komende advertentie. IJselmeer. Helaas liet de tijd niet toe om hier lang te vertoeven, zodat de terugtocht naar Ederveen weer werd aanvaard. Te omstreeks acht uur 'arri veerden de oudjes weer in Ederveen, waar zij werden opgewacht door het muziekcorps „Irene", dat de oudjes een paar pittige marsen toeblies. Ds. Treure, die de tocht had meegemaakt, sprak namens de ouden van dagen een kort dankwoord en bracht dank aan allen die deze prachtige tocht hadden moge lijk gemaakt. Allen waren uiterst dankbaar voor deze tocht, die buitengewoon prettig en vlot verlopen is. Ir. m. m. van hoffen overleden In zijn woning aan de Edeseweg overleed Vrijdagavond plotseling op 44-jarige leeftijd ir. M. M. van Hoffen, een bekend ingezetene van Bennekom, die zich vooral heeft beijverd voor de bewaring van dorps- en landschaps- schoon vooral ook in deze omgeving. De heer Van Hoffen werd op 23 Juli 1911 te Utrecht geboren. Hij studeerde aan de Landbouw Hogeschool te Wag- ningen en vestigde zich daarna als land bouwkundig ingenieur te Bennekom. Hij was een zeer actieve en dynamische persoonlijkheid, die zich op velerlei ge bied heeft bewogen. Hij was oprichter en voorzitter van de stichting Oud- Bennekom en in die functie heeft hij steeds onvermoeid op de bres gestaan voor het behoud van de weinige histo rische gebouwen, die in Bennekom nog zijn overgebleven. Dat de prachtige Hullenberglaan behouden bleef was mede aan zijn activiteit te danken. Hij ijverde ook voor het behoud van windmolens en als zodanig wist hij te bewerken, dat de oude Doesburgermo len bij Ede en de molens te Veenendaal en Wageningen gerestaureerd werden. De overledene was verder bestuurs lid van de Studiekring voor de Veluwe en als voorzitter van ene speciale werk- commissie voor het behoud van oude karakteristieke namen adviseerde hij vaak gemeentebesturen bij de naam geving van straten in nieuwe woonwij ken. Hij was verder lid van de Gelderse Archeologische Stichting en bestuurslid van de Edese Kunstkring. Zijn plotseling verscheiden betekent een gevoelig verlies, ook voor de we tenschap. Ir. van Hoffen was n.l. bijna gereed met zijn proefschrift over de sociologie van Bennekom, waarvoor hij speciaal onder de oude boerenbevolking van Bennekom door middel van een uitgebreide enquête een schat van ge gevens had verzameld. 't In Europa's grootste jeugdherberg te Eist werd voor de vijfde maal de Ne derlandse Trekkersronde gehouden. Ter gelegenheid van dit lustrum was het kamp omgedoopt in „Eikeldam" en het maakte door zijn imposante stadspoort, aardige geveltjes en goed gekozen ver siering dit jaar wel een bijzonder fees telijke indruk. Uit alle delen van het land waren de trekkers naar Eikeldam gekomen. Toen dan ook Vrijdag de stadspoort officieel werd ontsloten door de burgemeester van Eikeldam, de heer P. Tieleman, was het een drukte van belang. Na de plechtige vlaghijsing heette de burgemeester, mede namens het stadsbestuur, allen welkom. De ge schiedenis van dit stadje is duister, enkele weken geleden was het nog een visioen, aldus de burgemeester. Maar thans is het werkelijkheid geworden. Enthousiasme, fantasie en arbeid zijn de architecten van Eikeldam. De grote attractie van het stadje was wel de eindelijk afgedankte primitieve brand weerauto van Eist, die met zijn mas sieve bandjes versierd en omgedoopt in „De Kikker" over de stadswegen hob belde. Wij reden hiermee over de Eikel- damse kade naar „Huize Vreetsaam", de enorme eezaal, en het theater „Eikel- festie", langs de dierentuin Avivarken dat met het opschrift Neusi Dicht niets aan duidelijkheid te wensen overliet, en het restaurant Zuupesuut. Om halfacht startte men in het knus se openluchttheatertje, voor deze ge legenheid Koloszaal genoemd, met een aantrekkelijk programma met zang en dans en vele andere attracties. Deze vonden ook voor een deel op het hup pelplein plaats. De Zaterdag was wel het hoogtepunt van de trekkersronde. In de eerste plaats ook omdat in de middaguren de jaarvergadering van de Ned. Jeugd Herberg Centrale werd gehouden on der voorzitterschap van de heer Van Dis. Het was gezellig druk in Eikeldam, want ook de markt draaide op volle toeren en de diverse tentoonstellingen trokken veel belangstelling. Dat laat ste was ook het geval voor het impo sante standbeeld der stad, Naatje van Eikeldam en het verdienstelijk gecon strueerde Stervende Paard, een ab stract, vervaardigd van oude kachel pijpen. Het avondprogramma had weer af wisselend plaas in de Koloszaal en op het Huppelplein met als hoogtepunten de Joego-Slavische dansen en het le kenspel. De avond werd besloten met een fakkeldans en een massale fakkel optocht. Ook voor Zondag was er een aan trekkelijk en sfeervol programma. De zo zeer geslaagde trekkersronde werd om ongeveer half drie door de voor zitter der N.J.H.C. officieel gesloten. expresse-zending naar de unie van zuid-afrik a Met ingang van 1 September a.s. wordt de dienst der expresse-briefpost zendingen in het wederzijds verkeer tussen Nederland en de Unie van Zuid- Afrika en de dienst der expresse-post stukken in de richting Zuid-Afrika Nederland weer ingevoerd. kind dronk azijnextract Zaterdagmiddag werd het 5-jarig dochtertje van de familie B. naar het ziekenhuis gebracht. Het kind had n.l. uit een flesje met azijnextract ge dronken. De toestand is redelijk te noemen. raad komt bijeen Vrijdagavond 2 September a.s. komt de raad der gemeente Renswoude in openbare zitting ten gemeentehuize bijeen. Aanvang 7.30 uur. O.m. de vol gende punten staan op de agenda: In gekomen stukken; Beschikking op verzoek van het bestuur van de Ver eniging tot Stichting en Instandhou ding van een School met de Bijbel te Renswoude, d.d. 3 Juni 1955, waarbij medewerking wordt gevraagd voor de bijbouw van een leslokaal; Vaststelling pensioengrondslagen gemeenteperso- neel. pols gescheurd Vorige week kwam de jongeheer C. V. bij een partijtje voetbal nabij het schoolterrein van de Chr. Lagere School aan de Holleweg te vallen. i Toen hij onder doktersbehandeling was gesteld bleek dat hij zijn pols had gescheurd. Binnenkort zal Nederland leven in het teken van de kankerbestrijding, hier een nationale en overigens een in ternationale zaak van grote betekenis, omdat het gaat om d e ziekte nummer één, welke tegenwoordig een bedrei ging schijnt te worden voor oud en jong! Binnenkort zullen ook in de beide geslaagd Tijdens de in Utrecht gehouden exa mens van de ENMV slaagden voor cou peuse de dames L. Takken; voor eos- tumière M. Blankesteyn, A. v. d. Heu vel en K. de Koning. Zij genoten haar opleiding bij Modevakschool ENSAID. marktberichten- op de eiermarkt waren Dinsdag avond 150.000 eieren aangevoerd. Prij zen van f 16,tot f 16,50 per 100 stuks voor grote eieren en f 10,tot f 13, voor kleine eieren. De handel was kalm. Op de biggenmarkt waren 65 biggen aangevoerd. Prijzen van f 36,ot f 46, per stuk. Handel traag. Veenendalen de collectanten uitzwer men langs uw huizen om van u een bijdrage te vragen voor het Koningin Wilhelmina Fonds voor de strijd tegen de kanker! Hier moet geholpen worden! Met uw bijdrage inzake de collecte helpt u mee! Het bestuur van de afdeling Veenendaal van het K.W.F. Helaas hebben zich niet voldoende collectanten gemeld zodat er alsnog een ernstig beroep gedaan wordt op hen die weten wat kanker betekent voor de samenleving, om zich alsnog beschik baar te stellen als medewerker(ster). De wijkindeling is zodanig dat ieder slechts een klein aantal adressen voor zijn of haar rekening behoeft te nemen. Collectelij sten en ander materiaal kun nen dagelijks worden afgehaald ter ge meentesecretarie, Hoofdstraat 92. Hier zien wg het inhalen van de „bur gemeester" van „Eikeldam" door het „stadsbestuur". „strijd en kunst" verliest De Renswoudse damvereniging „Strijd en Kunst" heeft de eerste wedstrijd in het tournooi om de Barneveldse-Cou- rantbeker met 155 verloren. Rens woude, dat op het ogenblik in het be zit van deze beker is, zal dit jaar wel alles op alles moeten zetten om de titel van bekerhouder te prolongeren. Deze nederlaag mag men echter nog niet als verontrustend beschouwen, SPECIAALZAAK daar „Strijd en Kunst" vorig jaar de beide wedstrijden tegen de damvereni ging „Voorthuizen" eveneens verloor en toch de eerste plaats bezette. We reke nen er echter op dat Renswoude in Voorthuizen wel revanche zal gaan nemen. Voor Renswoude werden de winstpunten behaald door de heer A. van de Vliert die zijn partij won en de heren H. van de Broek, E. Meerveld en J. Vermeulen die remise uit het vuur sleepten. v.v. IN NIEUW KLEEDLOKAAL RENSWOUDE" OFFICIEEL GEBRUIK GENOMEN Zaterdagavond werd voor de aan vang van de damesvoetbalwedstrijd Holviams Rievelo het nieuwe kleed lokaal van de v.v. „Renswoude" ge opend. Allereerst dankte de voorzitter van Renswoude, de heer J. Overeem, de beide dameselftallen voor hun komst naar Renswoude voor deze gelegenheid. Naar de voorzitter verklaarde is het nieuwe kleedlokaal nog niet volmaakt, maar voor Renswoude is het een hele verbetering. Het is erg moeilijk in een kleine gemeente iets dergelijks tot stand te brengen. Verder dankte hij de heer Mosterd, bestuurslid van de afdeling Utrecht en van de hoofdklasser „HVC", voor zijn komst naar Renswoude. Hierna over handigde hij de heer Mosterd de sleu tels van het nieuwe lokaal. Vervolgens opende de heer Mosterd het kleedlokaal met de met rode en witte linten ge tooide sleutels en werd de vlag gehesen. Voor de aanvang van de damesvoet balwedstrijd bood de voorzitter van „Renswoude" nog bloemen aan aan de aanvoersters van beide elftallen. (24) „Prins Balthazar!" roept Aiglon verwonderd uit, „ik dacht u eerst in mijn burcht te ontmoe ten." Als antwoord wenkt de ruiter hem met een bevelend handgebaar naderbij te komen. Haastig drijft de roofridder zijn paard over het smalle rots pad en zodra hij de ander bereikt heeft, beginnen beide mannen op gedempte toon een gesprek. „Dus toch Balthazar," mompelt Aram grimmig, „dat is dus zijn dank voor mijn gastvrijheid." Broek, de wapensmid, laat een verachtelijk gesnuif horen. „De schurk!" gromt hij, „in mijn hele leven heb ik nog geen stap guiten ons goede koninkrijk gezet, maar als dat galgenaas nog eens koning van Napels mocht worden, dan poetst Brook de plaat!" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2