K WF COLLECTANTEN gevraagd Chn Technische School is begonnen De Raad van Renswoude vergaderde elis ©mm LUXOR THEATER „Het Schaap met vijf poten" De Troubadour „De Zoon van Niemand BLOEMINK Rhenen De vreugde van beter zien DE JUISTE BRIL Het jubileum van Ds R. KOK speculaas Ontdekking van ds. Kok Officiële Bekendmaking Zaagloods bij verkeersbrug ging in vlammen op Dr. J. C. v. Heusden Geen Spreekuur De Vallei Uw blad KOUSENREPARATIE knopen STOF gespen ceintuurs Van Schaik Stationsstraat 9 P. v. Beek A. Achterberg M. v. Dijk F. v. d. Bosch P. v. d. Bovenkamp E. v. Hunnik J. Sukkel VERWACHT tt tt tt De broederschap der bronzen draak Maandagmorgen werd een begin ge maakt met het onderwijs aan de Chr. Technische school te Veenendaal. In het geheel gemoderniseerde voor malige gebouw „De Tekenschool" wa ren de leerlingen deze eerste morgen welkom geheten door de directeur der school, de heer C. Th. H. Kroes. Na de opening met gebed schetste de heer Kroes de enorme vooruitgang van Vee nendaal van veenkolonie tot industrie plaats en de mogelijkheden die er in de toekomst voor Veenendaal zeker te verwachten zijn. Duidelijk liet hij uit komen welk aandeel een technische school kan hebben, wanneer de leer middelen aanwezig zijn en er door leerkrachten en leerlingen met toe wijding en liefde gewerkt wordt. Juist op een christelijke school is dit laatste een eerste eis. Er zal een bewijs ge leverd moeten worden, dat deze school zijn naam waardig is. Hij wekte allen op hieraan hun beste krachten te leve ren door zich volledig te geven. Vervolgens schetste hij de ontwikke ling van het technisch onderwijs in de loop der jaren, de ingrijpende wijzigin gen die er na 1945 hebben plaats ge had en de wijze waarop nu in Veenen daal met het technisch onderwijs wordt begonnen. De" heer Kroes sprak de wens uit, dat hij al deze leerlingen over drie jaar in BETROUWBAARHEIDSRITTEN De serie van vier of vijf avond-ritten welke onder de titel „Om de Nacht pit" was georganiseerd en waarvan he denavond de eerste rit gereden zou worden, is afgelast moeten worden aan gezien hiervoor van overheidswege geen toestemming werd gegeven. VEENENDALER BIJ ZWOLLE DOOR AUTO AANGEREDEN De technisch ambtenaar van het bu reau gemeentewerken, de heer Pofl- kamp, is Zondag bij een aanrijding in de buurt van Zwolle zo ernstig ge wond, dat hij aldaar in het ziekenhuis moest worden opgenomen. VZC WON WEDEROM VAN MARINIERS De revanche-wedstrijd VZC Ma riniers (Doorn) is wederom geëindigd in een VZC-overwinning. Ondanks het sublieme spel van de hoofdklasse-spe ler Ruimschotel en VZC-aanvoerder Rompes, die de gelederen van de mari niers versterkte, moesten de landver- dedigers met een 51 uitslag in hun na deel genoegen nemen. SCHUTTERSWEDSTRIJD PRINS HENDRIK—RITMEESTER Zaterdagmiddag hield de Schiet vereniging Prins Hendrik haar eind- wedstrijd als besluit van de zomer- oefeningen op haar baan aan de berg. Tevens was hieraan verbonden een wedstrijd van twee vijftallen tussen „De Ritmeester" en „Prins Hendrik". De uitslagen waren als volgt: In de eerste klas wist C. v. Amerongen be slag te leggen op de eerste prijs met 90 punten. Tweede werd W. Kroesbergen met 88 p. Daarna volgde N. N. A. van Schuppen met 87 p., 3e prijs, H. v. Ma nen met 87 p. 4e prijs, H. G. van Schup pen 86 p. 5e prijs, G. van Beek, 86 p. 6e prijs, J. van Amerongen, 85 p. 7e pr., J. Roks, 81 p., 8e pr., S. Kroesbergen, 81 p., 9e pr., G. J. Schoonhoven, 78 p., 10e prijs., M. v. Beek, 73 p., lie prijs, A. v. Leeuwen, 71 p., 12e pr. In de tweede klas verwierf J. van Kooten de eerste prijs met 88 p., Ad. v. wacht U in de vorm van Rijks gediplomeerd Opticien Erkend Ziekenfondsleverancier Kerkewijk 1 - Tel. 2764 - Veenendaal Amerongen, 85 p., 2e prijs, G. Bouman, 82 p., 3e pr., H. Wels, 76 p. 4e pr., J. Boogaard, 73 p., 5e pr., C. J. v. Ame rongen, 71 p. 6e pr., G. Hardeveld, 68 p., 7e pr. De beide vijftallen van Ritmees ter waren goed opgewassen tegen de vijftallen van Prins Hendrik. Tot vlak voor het einde was niet te zeggen wie de overwinning zou behalen. Het eind resultaat was echter dat beide prijzen ten deel vielen aan Prins Hendrik. Haalde het eerste vijftal van Ritmees ter 415 punten, Prins Hendrik ging met 421 punten hier boven. Ook het tweede vijftal van Ritmeester, dat 191 punten behaalde, werd door Prins Hendrik verslagen. Deze laatste wedstrijd werd alleen op geweer gehouden, al de ove rige op buks en geweer. Een gezellige, spannende en spor tieve middag is het geweest. VEENENDAALSE POLITIE DERDE IN DEN BOSCH De deelname aan de volleybalwed strijden, in het stadion van Den Bosch georganiseerd naar aanleiding vail het 25-jarig bestaan der Ned. Politie Sport bond is voor de Veenendaalse politie niet onfortuinlijk geweest. Men eindigde hier op de derde plaats, na van Maastricht te hebben verloren en tegen Zeist en Nijmegen gelijk te hebben gespeeld. MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen 140.000 eieren aange voerd. Prijzen van f 16,50 tot f 17,20 voor grote eieren en f 10,tot f 13, voor kleine eieren per 100 stuks. Er was een vlugge handel. Op de biggenmarkt bedroeg de aan voer 70 stuks. Prijzen van f 35,tot f 45,per stuk, handel matig. het nieuwe schoolgebouw aan de In dustrielaan een getuigschrift zou kun nen uitreiken. Tevens deelde hij mede, dat, zodra het gebouw geheel gereed is, de ouders en belangstellenden voor be zichtiging van de school zullen worden uitgenodigd. Vervolgens werden de regels der school besproken en gingen de leerlin gen met hun verschillende leraren naar de leslokalen, waar moderne teken tafels, werkbanken, schoolbanken enz. gereed stonden voor het eerste lesuur. (zie verder pagina 2) ook voor u onbekeerde zondaar. Wel heb ik veel verdriet gehad om hen die zich aan onze gemeenschap onttrekken en niet meer naar de kerk komen. Na het zingen van Psalm 138 2 zei ds Kok nog te willen jubileren met Paulus en als Paulus daarbij voor- en achter uit te kijken. Het was me een vreugde in Veenendaal en in de vorige gemeen te te mogen arbeiden. Ge hebt mij met mijn gebreken verdragen. Ik hoop nog lang mijn krachten te mogen geven als werf-officier voor Jezus Christus en vele paarlen te mogen hechten aan zijn middelaarstroon. Hierna sprak de ouderling B. Ver steeg de jubilerende predikant na mens de kerkeraad toe. Hij stond daar bij o.a. stil bij het feit, dat ds Kok in die 25 jaar nimmer door ziekte of an- t De Roem Huis Ons heerlijk is er weer met amandelen 60 ct p. 250 gr. Haa het is van QYKSTRA GEVONDEN EN VERLOREN In het tijdvak van 25 Augustus tot en met 31 Augustus 1955 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de volgende voorwerpen als verloren aan- gegevén: 1 collectebus met inhoud; 1 groen da mes vest; 1 damesbril; 1 witte regenjas; 1 geëmailleerde broche; 1 zwart wollen damesvest; 1 witte badmuts en blauw badpak met wit anker; 1 zakje met fo to's; 1 zwart plastic damestasje met in houd, waaronder bankboekje bril, enz.; 1 bruin manchester windjack; 1 schou dertas, inhoudende een zonnebril; 1 da- mesportemonnaie met inhoud, waaron der spoor en buskaartjes; 1 wit geruit groen damesschort; 1 groene regenjas; 1 portefeuille, inhoudende rijbewijs, kentekenbewijs, belastingkaart, zomede geld en postzegels; 1 electrisch scheer- apparaat; 1 rode kanarie; 1 zilveren hangertje met maansteen. In hetzelfde tijdvak werden aan het bureau van politie onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven: 1 zilveren armbandhorloge met lede ren bandje; 1 nikkelen damesarmband horloge met dito bandje; 1 grijze dames IN RHENEN NOG WAT OVER VAN VACANTIE Aan het postkantoor en het daaron der behorende ressort werd gedurende de maand Augustus 1955 een bedrag van f 48.806,60 ingelegd in de rijkspost spaarbank, terwijl er 22.536,90 werd te rugbetaald. De Rhenenaren hebben dus kennelijk nog wat van hun vacan- tiegeld overgehouden. PROJECTIEL IN WEILAND In een weiland nabij de verkeers- brug-in-aanbouw werd door een vee houder uit Rhenen een projectiel ge vonden, afkomstig uit de laatste wereld oorlog. Het bleek een vliegtuig-granaat te zijn. Het oorlogstuig werd overge bracht naar het politiebureau, waar het door de Mijnopruimingsdienst zal wor den afgehaald om daarna onschadelijk te worden gemaakt. EEN ZEER BIJZONDERE TOMAAT Een inwoner van Rhenen, die zijn moestuin aan de Prins Bernhardstraat heeft liggen en daar zulke mooie toma ten kweekt, dat hij de trots van zijn fa milie is geworden, kan vanaf vandaag helemaal geen kwaad meer doen. Toen hij namelijk van zijn „plantage" terug keerde met een heerlijk maaltje van die rode, sappige vruchten, bleek hij er één te hebben geplukt van een wel heel bij zondere vorm. Het waren eigenlijk drie tomaten aanéén, een zgn. Siamese-to- maten-drieling zouden we het kunnen noemen. Twee stuks hadden de gewone voor de Kankerbestrijding melden: GEMEENTE-SECRETARIE HOOFDSTRAAT 98 GESLAAGD Voor het vakdiploma banketbakker slaagde te Amsterdam de heer B. Kroesbergen uit Veenendaal. dere omstandigheden had behoeven te verzuimen, al is hem veel bitterheid aangedaan. De schutters hebben veel op U geschoten, maar zijn boog is stij- vigheid gebleven door de machtige Ja cobs. Spreker wenste ds Kok toe dat hij het Evangelie waarop hij veroor deeld is nog vele jaren zal mogen predi- ken.De heer Versteeg verzocht de ge meente ds Kok staande toe te zingen Psalm 20 1. De voorzitter van de jubi leum-commissie, de heer G. Diepeveen sprak namens de gemeente. U zegt zelf in Veenendaal veel verdriet gehad te hebben. Maar wij kunnen zeggen in U veel vreugde te hebben beleefd. U ging als een vader door de gemeente. Waar nood en verdriet was daar kwam ook ds Kok. Wij hebben vaak meer van u ontvangen dan het wel eens leek. Van af de eerste Zondag dat u in Veenen daal preekte hebt u gewezen op dood en leven op zegen en vloek. U hebt altijd gewezen op de ruime genade van God. De heer Diepeven besloot zijn toespraak met het aanbieden van een couvert met inhoud. Vervolgens sprak burgemeester A Bakker. Ook als bestuur van de bur gerlijke gemeente feliciteren wij u van ganser harte. Veenendaal heeft in u een zeer waardevol burger. Het is een ze gen voor de gemeente dat u hier 25 jaar lang het Evangelie hebt kunnen predi ken. U onderscheidt zich op bijzondere manier door een goede levenswandel. Een levenswandel naar de Schrift. Heel Veenendaal weet van uw voorbeeldig gezinsleven en ook dat u nog dezelfde bent van 25 jaar geleden. Men spreekt in Veenendaal over u met lof en over uw christelijke mededeelzaamheid en hulpvaardigheid ook uit eigen zak. Nu kunt u zeggen dat mensenlof geen waarde heeft, maar toch geeft het uw woord in de gemeente meer kracht. De burgemeester hoopte dat ds. Kok nog vele jaren in Veenendaal zal mogen zijn. Hierna sprak ds. D. van Enk namens het plaatselijk convent van predikan ten. Om het feit dat ds. Van Enk de jubilerende predikant het langst kent is hem verzocht namens het convent het woord te voeren. Ds. Van Enk merkte verder op dat ds. Kok eerst in het be gin van de oorlog werd ontdekt. Voor die tijd wisten we wel dat er een ds. Kok was, een zware dominé die dik wijls onverzettelijk was, meer eigenlijk niet. Een van de lichten uit die tijd was dat wij ds. Kok hebben gevonden. Hij werd bewonderd om zijn houding tij dens de evacuatie. Andere dominé's werden niet genoemd maar de naam van ds. Kok was op ieders lippen. Die ontdekking ging ook in de latere oor logsjaren verder en werd al verrassen der. Ds. Van Enk haalt dan persoon lijke ondervindingen daarvan aan. We hebben samen over muren geklommen om bij de mensen in de kelders van de fabriek van Van Leeuwen te komen. Het was een vreselijke tijd die oorlog, maar toch ook een prachttijd. Ook al omdat wij u toen hebben leren kennen. U bent ook de samenbindende figuur in het convent. Onze vaderlijke vriend. Wij zijn er dankbaar voor dat de pre dikanten thans zo goed met elkaar kunnen en ik hoop dat dit zo zal blij ven. Ik heb weieens horen beweren dat het met ds. Kok verkeerd gegaan is sinds hij, contact heeft met een dominé aan de Vaartbrug. Dat is niet waar, want als er sprake is van invloed, dan is dat van ds. Kok op mij. De rij van sprekers werd gesloten door ouderling Valk uit Westzaan. Hij wees op het belangrijke werk dat ds. Kok thans voor vele gemeenten ver richt Namens de gemeente van West zaan en ook andere gemeenten bood ook hij een couvert met inhoud aan. Ds. Kok dankte hierna voor de waar derende woorden tot hem en zijn vrouw gesproken en nadat hij in dankgebed was voorgegaan liet hij nog zingen Psalm 75 vers 1. Na afloop van de dienst was er ge legenheid voor de genodigden en voor de belangstellenden van buiten, de pre dikant geluk te wensen en hiervan werd zeer druk gebruik gemaakt. handtas met inhoud, waaronder R.K. kerkboekje en rode portemonnaie; 1 witte jongensonderbroek; 1 huissleutel; 1 doos inhoudende één corset; 1 aan steker (pistoolmodel); 1 zakje foto's en negatieven; 1 grijze kinderregenjas; 1 rode zwembroek en een witte ban- handdoek met blauwe rand; 1 geruit zeildoeken rijwieltas; 1 herenportemon- naie met inhoud; 1 motorluchtfilter; 1 sleutel No. 4706; 1 groene regenjas. KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT LICHTING 1956 De burgemeester van Rhenen maakt bekend dat alle oproepingen voor de keuring voor de lichting 1956 zijn ver zonden. Zijn er in 1936 geboren man nelijke personen, die in een der Neder landse bevolkingsregisters zijn opge nomen of daarin hadden behoren te zijn opgenomen en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht van niet- inschrijving nog niet hebben ontvan gen, dan moeten zij zich vóór 1 Januari 1956 ter gemeentesecretarie aanmelden. Rhenen, 1 September 1956. De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. vorm. prachtig rond en de derde zou den we zoals één van de buurttuin- der het noemde kunnen vergelijken met het wormvormig aanhangsel. Het was een koddig gezicht. De tomaten- kweker was maar wat trots op zijn pro duct! Zaterdagavond ontdekten enkele Rhe nenaren een vuurgloed in de nabijheid van het werkterrein van de in aanbouw zijnde verkeersbrug over de Rijn bij Rhenen. Aanvankelijk was men van mening, dat er een schip in brand stond doch bij nader inzien bleek het een loods te zijn, staande aan de overkant van de rivier. Enkele Rhenenaren be gaven zich per roeiboot naar de over zijde van de Rijn om te gaan blussen. Er viel echter niets meer te redden en ^e loods, waarin een zaagmachine stond opgesteld, ging geheel in vlammen op. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Vrijdag was de gemeenteraad van Renswoude in openbare vergadering bijeen. Aanwezig waren: wethouder Vermeulen (A.R.), de raadsleden Joh. van de Brandhof (CHU), E. Zweers (P vdA), W. v. d. Brandhof (GB) en G. Hardeman (SGP). Afwezig waren we gens verblijf in het buitenland de heer H. Lokhorst (CHU) en wegens ziekte de heer J. T. Wolleswinkel (CHU). De voorzitter, burgemeester J. A. Ho- sang, opende met gebed. De agenda ver meldde slechts 11 punten. In zijn ope ningswoord merkte de voorzitter op, dat ook de gemeenteraad van Renswoude weer een drukke tijd tegemoet gaat. Hij sprak verder de wens uit dat het lid J. T. Wolleswinkel weer spoedig ge heel van zijn ziekte hersteld zou zijn. Vervolgens deed de voorzitter de mededeling dat de gunningsopdracht voor de aanbestede twaalf gemeente woningen, te bouwen aan de Taets van Amerongenweg, nog niet was toege wezen. Inzake het wegdek van de Oude Holleweg zijn onderhandelingen gaan de. Aan het doofstommeninstituut „Ef- fatha" werd een subsidie verleend van f 20,voor het jaar 1955. Het belang rijkste agendapunt was een beschik king op een verzoek van het bestuur van de Vereniging tot Stichting en In standhouding van de School met de Bijbel te Renswoude, waarbij mede werking werd gevraagd voor de bouw van een leslokaal aan genoemde school, zulks wegens voortdurende toeneming van het aantal leerlingen. Zonder hoofdelijke stemming werd hiertoe besloten. Voorts werden de leden van de com missie van advies inzake vordering woonruimte op één na herkozen. Het zijn de heren G. van Ginkel, G. J. Meu- leman, A. J. Verdam en E. Zweers. Niet herkozen werd de heer G. R. van Leeu wen. In zijn plaats werd de heer W. v. d. Brandhof gekozen. Het bestuur van de Stichting Vor ming Bedrijfsjeugd „De Zonnebloem" te Veenendaal had verzocht om toeken ning van een subsidie ten behoeve van" de van die stichting uitgaande cursus voor werkende meisjes, en wel voor twee leerlingen, afkomstig uit deze ge meente. Het jaarlijkse subsidie der gemeente Renswoude zou kunnen worden gesteld op 20% der jaarlijkse exploitatiekos ten, voor zover deze betrekking heb ben op leerlingen, afkomstig uit Rens woude. Ten einde echter te voorkomen, dat het bedrag van het subsidie onbe perkt wordt opgevoerd, menen B. en W., dat het wenselijk is, daarbij een maximumbedrag per leerling op te ne men, dat kan worden gesteld op f 12, per jaar. De voor 1954 hieruit voort vloeiende kosten bedragen slechts 2 x f 3,is f 6,aangezien de cursus eerst op 1 September is aangevangen. Zon der op- of aanmerking viel na een korte bespreking de hamer voor dit voorstel. Hierna werden de pensioengrondsla gen voor het gemeentepersoneel vast gesteld. Punt 8 van de agenda: Herziening van een raadsbesluit d.d. 24 Maart 1955, inzake garandering van rente en aflos sing hypothecaire lening te behoeve van de heer G. J. van de Vendel, werd met gesloten deuren behandeld. Daarna werd de salaris- en loon- verordening 1955 voor gemeenteperso neel herzien en vastgesteld. RONDVRAAG De heer Joh. van de Brandhof infor meerde wanneer de Emmikhuizerlaan nabij de beek verbeterd zou worden. De voorzitter antwoordde dat dit zal gebeuren als de machines aankomen voor de verbetering van de Oude Holle- weg. Een datum is hier nog niet te noemen, maar een en ander zal niet lang op zich laten wachten. De heer Zweers merkte op dat het fietspad van het Dijkje tot aan de R.K. Kerk slecht wordt onderhouden. De UMO krijgt hiervoor toch een aanzien lijke subsidie. De voorzitter zegde toe dat een en ander met de UMO zal wor den besproken. De heer Zweers infor meerde vervolgens hoe het gesteld is met de wachthuisjes voor de lijnbus sen (NMB en De Haas). De voorzitter zei dat hiervoor nog geen geschikte plaatsen te vinden zijn. Dan vraagt de heer Zweers of er na bij het monument niet een waarschu wingsbord geplaatst kan worden met het oog op gevaar voor de schoolgaan de kinderen bij het oversteken van de Rijksweg. De voorzitter antwoordde dat deze zaak niet de gemeente maar de Rijkswaterstaat aangaat. B. en W. kun- Speciaalzaak in BRILLEN Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal Ziekenfondsleverancier nen echter een verzoek tot deze instan tie richten. Inderdaad betreft het hier een zeer gevaarlijk punt en voorzitter betreurt het ten zeerste dat er in Ne derland geen maximum snelheid be staat. Tenslotte wees de heer Zweers op de slechte toestand van de wandelpa den in de Dorpsstraat. Wanneer komt hierin verandering? De voorzitter deelde hieromtrent me de dat een en ander gelijktijdig met de asfaltering van de Rijksweg zal wor den aangepakt. De heer W. van de Brandhof vroeg of de Biesbosserweg niet wat uitgesnoeid kan worden. Volgens de voorzitter zal dit ten spoedigste geschieden. De heer Hardeman vraagt of er aan de Hopeseweg niet een lantaarn ge plaatst kan worden, daar dit punt, vooral met het oog op de naderende winter veel gevaar oplevert. De voor zitter antwoordde dat een en ander reeds in bespreking is geweest met de PUEM. Men zal deze instantie er echter nogmaals op attent maken. Een zeer moeilijk probleem haalde de heer Hardeman tenslotte aan, door te vragen hoe het met een zuiverings installatie aan de Rode Haan gesteld is. De voorzitter antwoordde hierop dat hij geen concreet antwoord kon geven. Ook hij weet dat het daar in een warme zomer niet te harden is van de stank. Niet alleen Renswoude kent dit pro bleem, maar ook Veenendaal. Tot nu toe is er echter nog geen oplossing ge vonden. Vele factoren spelen hierbij een rol. Hierna sloot de burgemeester de vergadering en vergaderde de raad verder geheim. FAMILIEBERICHTEN Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze innig geliefde zorg zame Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, barenDina navest sinds 16 Maart 1930 we duwe van Hendrik Vie- gen, in de ouderdom van 86 jaar. Fam. G. J. H. Schrijver, Fam. H. van Viegen Geen bloemen. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op de oude begraaf plaats te Amerongen op Donderdag 8 September te ongeveer 2.30 uur; vertrek van het sterf huis, Vogelenzangweg 2 te Rhenen, n.m. 2 uur. Rhenen, 3 Sept. 1955 Vogelenzangweg 2 Huidarts Wageningen Vrijdag 9 September Gevraagd licht administra tief thuiswerk. Br. onder nr 2526 a. h. bur. v. d. blad. Woningruil: Wie heeft flin ke arbeiderswoning te koop of wil er een ruilen in Vee nendaal tegen dito woning in Veenendaal of Gelders Veenendaal. Br. onder nr. 2516 a. h. bur. v. d. blad. Gevr. nette werkster voor 2 dagen of 4 morgens p. w. Fa. J. van de Bosch, Markt Veenendaal. Gevr. Woonruimte met stookgelegenh. voor gezin van 7 personen van half October tot half November in Veenendaal of omgeving. Br. onder nr. 2527 a. h. bur. van dit blad. Kosthuis gezocht door da me. Liefst omgeving Zand straat. Br. onder nr. 2528 a. h. bur. van dit blad. Elke dag schapenvlees voorradig. Bij Van Rhee's Slagerij, Valleistr. 21 Vee nendaal. Gevraagd ongem. kamer met stookgelegenheid voor dame alleen. Omg. Rhenen. Br. onder nr. 218 Boekh. Stolk Rhenen. Zoek geraakt Maandagmid dag 5 Sept. rood gelakt kinderfietsje merk 'Crown' Tegen beloning terug te bezorgen. Chrisje Boers, Julianastraat 9, Veenend. Prima Transportfiets te koop aangeb. Valleistraat 21, Veenendaal. Te koop damesfiets, geheel vernieuwd. G. Mater, Eng- weg 19 Eist (U). Aangeboden: mooi Eiken houten Huisorgel 13 reg. en kruk, event, muziek. Te bevr. Emmalaan 16, Rhe nen. Woningruil aangeb. huis te Amersfoort of Rhenen. Gezocht wordt huis te Vee nendaal. Br. Hogeweg 170, Amersfoort. Te koop 2 in goede staat zijnde Haardkachels „DA- VO", wegens verandering in oliestoken. Talmapl. 4, Veenendaal. Gevraagd een werkster v. 2 halve dagen per week. Mevr. Elenbaas, Leinwe- berstr. 40, Veenendaal. Te koop aangeboden een houten wasmachine met motor en wasbok m. wrin ger. Te bevr. Sav. Lohman- straat 19, Veenendaal. Te koop 600 roeden gras om af te weiden. Valleistr. 118, Veenendaal. Wie wil ruilen? Grote wo ning Veenendaal-Z., voor kleinere woning eveneens Veenendaal-Z. Goed gesch. voor groot gezin. Br. onder nr. 2525 a. h. bur. v. d. blad. Electr. wasmachine te huur per dag en per uur. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Geld. Veenendaal. Tel. 2533. Te koop. Op de kwekerij Sandbrinkstraat staan nog duizenden boerenkoolplan- ten op regen en op u te wachten. A. Loef, kwekerij Sandbrinkstr., Veenendaal. Te koop andijvie- en boe- renkoolplanten, Kwekerij A. Loef, einde Sandbrink straat, Veenendaal. Voor hooibroeithermome- ters MELIS Optiek, Hoofd straat 51, Telef. 3184, Vee nendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. Zandstraat 84 Emmalaan 28 Prins Bernhardlaan 201 Prins Bernhardlaan 321 Hoofdstraat 12 Patrimoniumlaan 23 Cuneraweg - Achterberg Molenstraat 1 - Rhenen VEENENDAAL FERN AN DEL in Op veelvuldig verzoek AMEDEO NAZZARI en YVONNE SANSON in Gevraagd ervaren Chauffeur liefst met trailer kunnende rijden. B. VEENENDAAL VAN DE BRINK Emmalaan 58 Telef, K 8385-2254 Veenendaal (25) Als hij enige tijd op fluisterende toon met Balthazar gesproken heeft, draait Aiglon zich om in het zadel. Zijn scherpe blikken boren zich in Arams ogen. „Mijn meester had u naar het tournooi weer genadig willen vrijlaten", snauwt hij zijn ge vangene toe, „maar nu is bij hem het vermoeden gerezen, dat ge deel uitmaakt van de broederschap der bronzen draak. Wat hebt ge hierop te zeggen?" „Die broederschap bestaat slechts in de overspan nen verbeelding van uw meester!" bijt Aram hem toe, „maar ik wenste wel, dat zij werkelijk be stond, ik zou dan spoedig tot haar aanhangers be horen." „Zwijg!" dondert de roofridder hem toe, „hoe waagt ge het prins Balthazar zo te beledigen?" Doorzoek zijn bezittingen en toon ons zijn strijd- helm!" snauwt hij één van z'n knechten toe, op de pakpaarden wijzend. Haastig begint de man de pakken los te knopen en al spoedig heeft hij Arams helm gevonden. Aiglon uit een verraste kreet als hij de bronzen draak ziet, die op de helm prijkt. „Ei, ei," grijnst hij dan spottend, „is dit ook overspannen verbeelding? Ik verbeeld mij hier toch duidelijk het teken te zien van de broederschap der bronzen draak!" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2