Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De OPTOCHT van Lampegietersavond Toch een provinciale subsidie voor reconstructie van de Kerkewijk Dc VALLEI-riks I Ook in Veenendaal een Commissie Huurbescherming Rijnbrug bij Rhenen komt volgend jaar nog niet klaar MULDER Renswoude Rhenen Nieuws uit de Omgeving 29e Jaargang WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1955 No. 70 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Lampegietersavond voor de Wereldomroep Cabaretavond Frans Dumée 0p Zondag zwemmen in het Bergbad Kinderoperette „Sprookjes-melodie" werd gevonden V. AGENDA Voor een BRIL Firma J. FTak Rhenens gemeentebestuur zal zich beraden over een naam Aan onderbouw wordt hard gewerkt Stalen wegdek Film over Rhenen is gereed De Gouden Spijker ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Eedactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven 4 Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Omtrent de voor a.s. Maandag, Lam pegietersavond, aangekondigde traditio nele optocht vernemen w\j dat er al tal van groepen en wagens voor deelname hebben ingeschreven terwijl het orga niserend VWV-bestuur in de komende dagen nog meer deelname verwacht. Voor wat betreft het programma ver melden wij nog dat die groepen en in- dividuelen die voor een van de hieron der genoemde aantrekkelijke prijzen in aanmerking willen komen uiterlijk 7 uur bij de Eierhal in de Achterkerkstraat aanwezig dienen te zijn. In en bij de Eierhal wordt trouwens evenals voor heen weer de optocht opgesteld en hier voor is het nodig dat alle deelnemers omstreeks dezelfde tijd alhier aanwezig zijn. De jury, bestaande uit de heren A. P. de Kleuver, H. Konings en D. Philips, zal hier de prijzen toekennen. Omstreeks acht uur vertrekt de stoet van de Eierhal om dan ongeveer „Op de slag van hallef negen" in de Hoofd straat te zijn. Van de traditionele route wordt deze keer in zoverre afgeweken, dat de ontbinding zal plaats vinden in de Stationswijk. De route is dus: Kost- verloren, Zandstraat, Hoogstraat, Hoofdstraat, Kerkewijk en Eikenlaan. De Veenendaalse Harmonie „Caeci- lia" en de Scheepjeswolharmonie zullen De Wereldomroep zal a.s. Maandag avond tijdens het Lampegietersavond- feest een drietal reportages maken van dit folkloristisch feest. Radio-reporter Idserda verzorgt de reportage in het Nederlands, de heer Schultz in het Zuid-Afrikaans en sig- nor Olona maakt een reportage voor een Spaanse uitzending. Het is nog niet bekend wanneer deze op de band op te nemen reportages zullen worden uitge zonden. Onder auspiciën van de Arbeiders Kunstkring alhier zal het gezelschap Frans Dumée Zaterdagavond 24 Sep tember een cabaretavond verzorgen in het gebouw aan de Eikenlaan. Aan het programma zullen behalve Frans Dumée nog medewerken Ellen Castell, Ria Verda, Fred Wiegman en Joop Reynolds, welke laatste komt met als speciale attractie „The Fleski's" illusionnisten-show. Bij het gemeentebestuur van Veenen daal is vorige week een schrijven bin nengekomen van de heer Th. W. van D. wonende te Gelders Veenendaal inzake het zwemmen op Zondag in het Berg bad. Zoals bekend heeft de Gemeenteraad indertijd voor het verlenen van een ge meentelijke subsidie voor het Bergbad als voorwaarde gesteld dat dit bad op Zondag gesloten moet zijn. In zijn schrijven aan het gemeentebe stuur nu zegt de heer Van D. dat door hem is geconstateerd dat op Zondag 4 September j.l. een twintigtal dames en heren van de gelegenheid tot zwemmen in het Bergbad gebruik maakte. Burgemeester en Wethouders hebben de Gemeenteraad verzocht dit schrijven wederom in hun handen te stellen ten einde daaromtrent in een volgende raadsvergadering prae-advies uit te brengen. de optocht weer een muzikale omlijs ting geven. De voor de optocht beschik baar gestelde prijzen zijn: Voor de mooiste kalebassen prijzen van f 10,f 5,en f 2,50. Voor praal wagens f 25,f 15,f 10,en f 5, Voor grote (lopende) groepen van min stens vijf personen f 17,50, f 15,f 10, en f 5,Voor groepen van minstens twee personen f 10,f 7,50 en f 2,50 en voor individuelen prijzen van f 7,50, f 5,— f 2,50 en f 1,—. Deze jeugdoperette waarmee het Vee nendaalse Meisjes- en Knapenkoor en kele jaren geleden zulk een overweldi gend succes oogstte, wordt Dinsdag avond 20 September a.s. weer uitge voerd door hetzelfde koor in het Ver enigingsgebouw aan de Eikenlaan. Naar wij vernemen wordt weer veel zorg besteed aan costuums, decors, be lichting, enz., terwijl de prestaties van dit koor, dat in de loop der jaren (mede door haar radiouitzendingen) zo'n grote bekendheid verwierf, garant zijn voor een prima uitvoering. Voor nadere bij zonderheden leze men de advertentie in dit blad. In de Raadsvergadering in Mei j.l. werd door het lid, de heer Van Harde- veld, de vraag gesteld of rekening moest worden gehouden met de moge- lijkheid, dat Gedeputeerde Staten dezer provincie hun aanvankelijke subsidie toezegging voor de reconstructie van de Kerkewyk zouden intrekken. De voorzitter antwoordde daarop, dat Gedeputeerde Staten deze mogelijkheid inderdaad in overweging hadden geno men in verband met de eventuele aan leg van een rondweg om de bebouwde kom van Veenendaal ten behoeve van het doorgaand verkeer, waardoor de provincie geen belang meer zou hebben bij een eventuele verbetering van de Kerkewijk. Naar aanleiding van deze mededeling van Gedeputeerde Satten hadden B en W een onderhoud met een commissie uit het college van Gedeputeerde Sta ten. Het resultaat daarvan was, dat de aanwezige leden van Gedeputeerde Sta ten zich bereid verklaarden t.z.t. aan het volledig college voor te stellen de aanvankelijke subsidie-toezegging te handhaven. Later ontving het gem. bestuur van Gedeputeerde Staten bericht, dat de bedoelde bespreking inderdaad het ge wenste resultaat heeft opgeleverd; Ge deputeerde Staten hebben namelijk als- VERLENGING ONTRUIMINGS TERMIJN ^BEWOONBARE WoTVINGEN Gezien de heersende woningnood en het feit dat voor de betrokken bewoners nog geen andere woningen beschikbaar zijn, zien Burgemeester en Wethouders zich andermaal genoodzaakt de Raad voor te stellen de ontruimingstermijn van een aantal onbewoonbaar verklaar de woningen te verlengen. Het betreft hier de woningen Achter kerkstraat 52, Gortstraat 54, Middellaan 127, Tuinstraat 3 en 5, Vendelseweg 11 en Zandstraat 21. De verlenging beloopt wederom drie maanden. nog besloten het provinciaal subsidie voor de verbetering van de Kerkewijk te handhaven, mits echter de gemeente Veenendaal zich bereid verklaart t.z.t. van de aanlegkosten van de rondweg om Veenendaal een met de bij deze aanleg betrokken gemeentelijke belan gen overeenstemmend deel voor haar rekening te nemen. De redelijkheid van de voorwaarde inziende hebben Burgemeester en Wet houders de Raad nu voorgesteld deze te aanvaarden. BENOEMD TOT HOOGLERAAR Onze vroegere plaatsgenoot ir. A. H. de Klerck, hoofdingenieur en procura tiehouder bij Werkspoor N.V. te Am sterdam, werd benoemd tot leraar aan de Technische Hogeschool te Delft. Maandagochtend moest de heer J. W. van Tuil, Beeremansstraat 22 te Veenendaal, nog iets met zjjn vrouw verrekenen. Het ging over een be drag van ongeveer f 2,50 en zjjn vrouw betaalde met een r^ksdaalder. Het was er een met een rood num mer. Dat had zij Zaterdagmiddag, toen zij deze met geld wisselen ont vangen had, ook al gezien. Ook was het haar niet ontgaan dat het num mer van deze rijksdaalder begon met de letters AP evenals het num mer van de VALLEI-riks van deze week. Zij had er echter niet meer naar gekeken, met de gedachte: dat geluk hebben wij toch niet. Ook Maandagochtend zei ze nog tegen haar man: „We kunnen eerst nog wel even kjjken of het de VALLEI- riks is, maar het zal wel mis zijn. De heer Van Tuil zei nog: „Als het hem is mag jij hem hebben". En hij was het. i Maandagmiddag kwam mevrouw Van Tuil de VALLEI-riks bij ons tonen en kreeg daarop meteen de premie, welke dan wel niet, zoals de vorige keer, tot 25 gulden, maar toch nog tot het niet te verwaarlozen be drag van 10 gulden was opgelopen. Mevrouw Van Tuil wist zich nog vrij zeker te herinneren dat zij de riks ontvangen had bij het wisselen met 'n bediende van Bakkerij De Gooijer in het Gelderland te Veenendaal, en inderdaad werd de VALLEI-riks even te voren bij deze man uitge geven. In ons blad van a.s. Vrijdag wordt weer het nummer van de nieuwe VALLEI-riks bekendgemaakt. WIJ STAMMEN UIT DE ZEE De beroemde physioloog Van Bunge zegt in zijn leerboek „Physiologie der Mensen" tweede deel: „De gewervelde dieren van het vaste land stammen uit de zee. Ze zijn bezig, zich aan hun keu- kenzoutarme omgeving aan te passen. Door veel keukenzout te gebruiken, hou den wij dit aanpassingsproces tegen." ><iiini iiiiiii.iiiiiMiliniiiiHiipniiiiiniiiiiiiiiMiiiiiHiiii'iuiiiiiMiiiiiil Donderdag 15 September (In tijd. raadszaal, voormalig postkantoor) 7.30 uur, open bare vergadering van de Vee nendaalse gemeenteraad. (In geb. ,,'t Trefpunt") lezing van ds. G. Meynen van Hil versum over „Vrije-tijdsbeste- ding", onder ausp. van Ned. Chr. Vrouwenbond. Zaterdag 17 September (In geb. „Eltheto") 7.30 uur, opvoering van toneelstuk „De verkochte bruid" ten bate van bouwfonds Rode Kruis. Dinsdag 20 September (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, opvoering van de grote kin deroperette „Sprookjesmelo die". Woensdag 21 September (In geb. „Eltheto") 3 en 8 uur, modeshow Fa. Hein v. Schup- pen. (In geb. Eikenlaan) Zendings filmavond. Zaterdag 24 September (In geb. Eikenlaan) Cabaret avond gezelschap Frans Du mée, onder ausp. van Arbei ders Kunstkring. Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „De zoon van niemand. GEMEENTE KOOPT WONING WELKE MOET VERDWIJNEN Na de aankoop door de gemeente van de woningen Dijkstraat 41 en 43, welke bij het doortrekken van de westelijke Randweg zullen moeten worden ge sloopt is gebleken dat ook de woning Dijkstraat 45 hierbij in de weg zal staan en mettertijd moet verdwijnen. Een en ander is aanleiding voor het gemeentebestuur ook tot aankoop van laatstgenoemde woning over te gaan. Vrijdagmorgen vond te Benne- kom de eerste steenlegging plaats van het prot.-christelljk streekziekenhuis door Z.K.H. Prins Bernhard. Onder toezicht van een metselaar brengt Z.K.H. de specie aan het voetstuk voor de eerste steen. KONINGIN JULIANASCHOOL TE KLEIN Bij het gemeentebestuur is een schrij ven binnengekomen met het verzoek om financiële medewerking bij het huren van twee lokalen van het gebouw „Pro Rege" aan de Kanaalweg. Het huren van deze lokalen is nodig geworden aangezien de Koningin Juli- anaschool, in verband met het steeds toenemende aantal leerlingen twee schoollokalen tekort komt. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM De leden van de Commissie tot we ring van schoolverzuim alhier zijn thans aftredend. In deze commissie hebben thans zitting de heren J. van Hardeveld, C. van Amerongen, J. van der Walle, S. de Man, A. C. Schilperoort, H. Wels en S. Kreosbergen. Burgemeester en Wethouders hebben nu de volgende heren ter benoeming aan de gemeenteraad aanbevolen: J. van Hardeveld, G. van Beek, C. van Ame rongen, R. H. de Ruiter, J. van der Wal le, J. H. de Boer, S. de Man, J. H. den Hengst, A. C. Schilperoort, D. Dillingh, E. Wels, W. Verburg, S. Kroesbergen en G. G. de Ruijter. Si ii EE Sinds de wijziging van 15 Augustus j.l. bepaalt het eerste lid van artikel 8 der Huurwet, dat op verzoek van de huurder van een woning, waarop de huurverhoging van 5°/o wordt toegepast, alsmede van degene, die krachtens huurbescherming in het genot is van zodanige woning, kan worden beslist, dat die woning als gevolg van verwaar lozing, welke aan de verhuurder is te wijten, kennelijk niet voldoet aan de eisen, die daaraan in verband met in standhouding en bewoonbaarheid rede lijkerwijze kunnen worden gesteld en dat op grond daarvan gedurende het tijdvak, dat de woning in die toestand verkeert, de huurprijs is: de huurprijs op 31 Augustus 1955. Het tweede lid van genoemd artikel zegt, dat de beslissing, bedoeld in lid 1, alsmede de op verzoek van de ver huurder te nemen beslissing, dat de in dat lid bedoelde toestand een einde heeft genomen, berust bij Burgemeester eni Wethouders van de gemeente waar binnen de woning is gelegen. Vervolgens bepaalt het derde lid, dat de Kroon gemeenten kan aanwijzen, waar de beslissing, bedoeld in de beide voorgaande leden, berust bij een door de gemeenteraad in te stellen huurcom- missie. Bij Koninklijk Besluit is ook Veenen daal aangewezen als gemeente, waar de bedoelde beslissing berust bij een huur- commissie. In het tweede lid van deze Algemene Maatregel van Bestuur wordt bepaald, dat in de door de Kroon aangewezen gemeenten dus ook in onze gemeen te de Raad binnen zes weken een huurcommissie moet instellen. Ter verkrijging van een verantwoord evenwicht hebben B en W de gemeen teraad voorgesteld de leden der huur commissie voor de helft te benoemen uit de categorie „Verhuurders" en voor de helft uit de categorie: „huurders" en zij hebben daarbij de volgende aanbe velingen gedaan: Voorzitter: a. A. J. Beekman, Kerke wijk 140; b. Mr. J. F. van Leeuwen, Hoogstraat 5. Vice-voorzitters: 1. a. A. de Ruiter, Hoogstraat 12; b. W. van Ga len, Munnikenweg 129. 2. a. W. van Stempvoort, Eikenlaan 40; b. Mr. W. A. van Es, Markt 5. Leden (categorie ver huurders): 1. a. G. G. de Ruijter, Ka naalweg 8; b. C. A. van Stuijvenberg, Kerkewijk 131. 2. a. G. de Geit, Kerke wijk 41; b. D. Boers, Julianastraat 32. Leden (categorie huurders): 3. a. S. Kroesbergen, Talmastraat 1; b. J. Scholten, Larikslaan 22. 4. a. H. J. van der Woerd, Panhuis 50; b. J. van den Dikkenberg, Dennenlaan 48. natuurlijk naar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 VEENENDAAL KOMT ER NOG EEN SPORTWEEK? Naar ons werd medegedeeld, bestaat er een kans dat dit jaar de „Sport week toch nog gehouden zal worden. Een en ander zou heel goed mogelijk zijn, daar er in deze week spelen wor den beoefend als: tafeltennis, dammen, schieten, biljarten, voetbal enz. Dit} zijn dus over het algemeen spelen, die men bij de lange winteravonden beoefend. Daar het organisatie-comité nog steeds doende is een programma samen te stel len, kan een en ander nog niet worden gepubliceerd. „ONS GENOEGEN" CONCERTEERDE IN WOUDENBERG In het kader der ruilconcerten gaf het harmoniegezelschap „Ons Genoe gen" onder leiding van haar directeur, de heer B. van Hees uit Veenendaal Zaterdagavond een uitvoering in de muziektent in het „De Beaufortpark" te Woudenberg. Deze uitvoering mag zeer geslaagd heten. Het programma dat de Rens- woudenaren ten beste gegeven hebben was uitstekend gekozen. Het 30 man sterke corps maakte ook nu weer met haar uniformen een frisse indruk. De verkeersbrug over de Rijn bij Rhenen zal vermoedelijk volgend jaar nog niet in gebruik kunnen worden ge nomen. Dit deelde ir. Lambrechtsen van Rijkswaterstaat Donderdagmiddag het Rhenense gemeentebestuur mede, dat voor het eerst sedert de aanvang van de werkzaamheden een bezoek bracht aan het werkterrein. De vertraging vindt haar oorzaak in gestagneerde staal- leveranties uit Duitsland. De brug heeft nog geen naam. Het Rhenense gemeentebestuur is thans ge adviseerd voorstellen daaromtrent bij de Minister van Waterstaat in te dienen. Wil het met de bovenbouw nog niet al te zeer vlotten, met de onderbouw gaat het dubbel zo hard. Met de af graving van het bruggenhoofd aan Rhenense zijde is een aanvang ge maakt. Op de hardstenen blokken staat met witte driehoeken aangegeven tot op welke hoogte de zaak zal worden gesloopt. Daar de vroegere spoordijk hier breder wordt dan voorheen, zul len de wegen, die er langs lopen, dus Cuneralaan en Zwarteweg, gedeeltelijk worden omgelegd. Het heiwerk voor de eerste tussenpijler op de noordelijke oever is gisteren klaar gekomen. De tweede pijler is „ontkleed" en wordt van een betonmantel voorzien met na tuursteen, een Noorse granietsoort. Het betreft hier dus de restauratie van een vroegere spoorbrugpijler. Met het oog op de toekomstige kana lisatie van de Rijn hebben de technici besloten de rivierpijler te laten ver dwijnen. De stroomsterkte wordt in een gekanaliseerde rivier minder, hetgeen tot gevolg heeft, dat de scheepvaart toeneemt. Er wordt dus meer ruimte gemaakt voor de schepen. De middelste steunpilaar is al grotendeels gesloopt. Alleen het gedeelte dat onder water zit ZONNEWEIDE OUWEHANDS ZWEMBAD GEREED De zonneweide, die is aangelegd ach ter het bad-restaurant van Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg, is deze Maandag het gras wordt ingezaaid. Men vlakte van 1,4 ha geëgaliseerd, gemest, geëgd en gefraised, terwijl komende week gereed gekomen. Er is een opper- verwacht, dat het omstreeks 1 October uit de grond zal komen. Deze zonneweide is het begin van het natuurbad, waarop momenteel een bouwverbod ligt. Dit verbod is lande lijk. Er mogen voorlopig geen zwem baden worden gebouwd. Het betekent een handicap voor Ouwehands Dieren park, dat zo graag volgend jaar had ge opend. In ieder geval wordt getracht vergunning te verkrijgen, dat er de ko mende winter aan mag worden door gewerkt. DANKBETUIGING VOOR LOES VAN ESSEN De commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, Graaf van Lynden van Sandenburgh, heeft in zijn kwali-» teit van voorzitter van het Prins Bern- hardfonds in de provincie Utrecht, een schriftelijke dankbetuiging gezonden aan de exploitante van de Panorama molen te Rhenen, Mej. Loes van Essen, vanwege het zeer gewaardeerde feit, dat door mej. van Essen ten bate van het Anjerfonds het grootst aantal foto kaarten van het Koninklijk gezin is verkocht in het kader van de Anjerdag acties. moet nog worden opgeblazen. Dit zal plaats hebben in October. De pijler, die gaat verdwijnen, wordt vervangen door een nieuwe, die op de Betuwse oever wordt opgebouwd. De stalen damwand is hiervoor al geslagen. Er zal een fundering in worden gestort van 700 m3 beton, zonder heiwerk, aan gezien de bodemgesteldheid van dien aard is, dat er rustig op gebouwd kan worden zonder het slaan van palen. Ook aan de Betuwse zijde staat nog een pijler, die is overgebleven van de vroegere spoorbrug. Ook deze is al ge heel ontmanteld en zal eenzelfde be handeling ondergaan als die op de Rhenense zijde. De vier volgende steun punten van de oude verwoeste brug zijn tot op bepaalde hoogte afgebroken en voorzien van een nieuwe betonnen bovenbouw. Met behulp van twee betonmolens van olifantformaat en een enorme ver plaatsbare kraan was een staf van per soneel bezig beton te storten aan het nieuwe bruggenhoofd aan de Betuwse zijde. Er moet 180 m3 worden verwerkt. Dit bruggenhoofd sluit nu reeds aan op de nieuwe asphaltweg, die de Betuwe inleidt. Vanaf dit punt heeft men een fantastisch vergezicht op Rhenen, dat daar op de helling van de Grebbeberg en de uitloper van de Utrechtse Heuvelrug ligt. De brug, die geheel van staal wordt geconstrueerd, zal ook een stalen weg dek krijgen van een centimeter dikte, besmeerd met een dun laagje asphalt. Deze vinding wordt voor het eerst in Nederland toegepast. De brugleuning zal van een sierlijke constructie zijn. Het montagewerk zal voor het grootste deel ter plaatse ge schieden, zodat men langzaam maar ze ker de nieuwe verkeersbrug zal kunnen zien groeien. Er zal geen verlichting op worden aangebracht, zolang de toegangswegen niet worden verlicht. Omdat Rhenen zo hoog gelegen is, kan bij deze brug een hogere constructiehoogte worden toegepast dan normaal. Het geheel komt op stalen rollen te liggen met het oog op krimpen en uitzetten. Er heerst momenteel een grote be drijvigheid, zowel aan de Betuwse als aan de Utrechtse kant en zelfs midden op de rivier, waar een grote kraan het puin en de vele basaltblokken rond de te slopen pijler opruimt. Een duiker staat gereed om, wanneer dat nodig is, in het water af te dalen en de helpen de hand te bieden. LEDENVERGADERING De voor j.l. Vrijdag vastgestelde le denvergadering van de tafeltennisver eniging „P.I.T." heeft door omstandig heden geen doorgang kunnen vinden. Deze vergadering is nu vastgesteld voor a.s. Vrijdagavond in gebouw „Re- hoboth". Van het secretariaat van de arbei dersmuziekvereniging „Oefening Baart Kunst" vernemen wij, dat de film, die over Rhenen en het verenigingsleven in de Grebbestad is gemaakt, op Woens dag 28 September in gebouw „Irene" zal worden vertoond. In de middaguren bestaat gelegen heid voor de Ouden van dagen boven 70 jaar de dan te geven voorstelling gratis bij te wonen. In de steile muur van hardstenen blokken, die het bruggenhoofd aan de Rhenense zijde op zijn plaats moest houden en thans reeds grotendeels is gesloopt, zat eens een gouden spijker. Het was als het ware een groot mo del punaise, die in één van de voegen was geslagen en daar jaren lang on wrikbaar in de dikke muur zat en tot de verbeelding van de Rhenenaren sprak. Het verhaal van de gouden spijker ging van vader op zoon, van moeder op dochter. Op Zondagen hielden vele wandelaars stil om de spijker te be wonderen en de kleintjes te vertellen, dat dit nu de gouden spijker was. We hebben ons al vaak afgevraagd, wat er van dit verhaal eigenlijk klopte. De spijker was in ieder geval niet van koper, want dan zou hij groen zijn ge worden. Hij was inderdaad geelkleurig. Sommige inwoners van de Grebbestad beweren, dat Z.M. Koning Willem III bij de opening van de brug de gouden spijker erin moet hebben geslagen. Een ingenieur van rijkswaterstaat, met wie wij dezer dagen over deze spij ker spraken, gaf als zijn mening te ken nen, dat het een hoogte-aanduiding moet zijn geweest. Ook hij kon echter geen verklaring geven over het niet groen worden of het niet roesten van deze spijker. In ieder geval heeft een goudzoeker het zekere voor het onzekere genomen, want na de oorlog, toen de Rhenenaren van de evacuatie terugkwamen, was „het kleinood" verdwenen! KNMV-KAMPIOENSRIT WORDT IN RHENEN GESTART De kampioensrit van de KNMV, die op 29 October wordt gehouden, start in de nacht van Donderdag op Vrijdag bij hotel De Grebbeberg te Rhenen. De eerste rijder zal om 00.01 uur vertrek ken. Het nachtparcours leidt naar Val kenburg. EDE. In verband met het tragisch overlijden van een der raadsleden heb ben burgemeester en wethouders be sloten de jubileumherdenking van het gas- en waterleidingbedrijf te verschui ven naar October. Het programma wordt nu als volgt: Maandag 10 October, 9 uur, bezoek van burgemeester en raadsleden aan het gasbedrijf. Dinsdag 11 October, 3 tot 5 uur, receptie in het Hof van Gelderland. Woensdag 12 October, 7.30 uur, per- soneelsavond in „Ons Huis". Donderdag 13 October, 6.30 uur, slui ting herdenking in besloten kring (ge meenteraad plus staf van de bedrijven). De bedrijfsexcursies op Maandag 12 September gaan gewoon door. BARNEVELD. Zaterdag werd alhier het gemeentelijk sportterrein officieel geopend door de burgemeester van Barneveld. Het terrein heeft een uit stekende accomodatie. Behalve een prachtig veld vindt men er ook twee fraaie en ruime kleedkamers met was gelegenheid, toiletten en een bestuurs kamer. De plaatselijke voetbalvereni ging SDV werd de gelukkige huurder van het terrein. EDE. Het Comité Orgelconcerten te Ede heeft voor de eerste helft van het komende seizoen een serie van drie con certen vastgesteld. Op Woensdag 28 September treedt het bekende Buur kerkkoor op onder leiding van Mees van Huis en met orgelbegeleiding van Stof fel van Viegen. De organist en de diri gent zullen deze avond ook enkele or- gelsoli geven. Op Maandag 31 October geeft Feike Asma een Hervormings concert en op Zaterdag 24 December geeft hij weer een orgelbespeling, welke dan in het teken van het kerstfeest zal staan. De concerten worden gegeven in de oude Hervormde Kerk. WIJZE WOORDEN BENT U GEESTIG? Alle geestigheid ter wereld is on nut voor hem die er zelf geen heeft. (La Bruyère) KERKEWIJK 167 -TEL.2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1