mm ©mm Aram »Wat Lezers Schrijven« Koopavond Gem.-bestuur vraagt blanco crcdict voor opruimen van munitie Scheepjeswolharmonie oogstte veel succes bij Airborne Wandeltocht BLOEMIN K „Pinguins" uit Woerden winnen sluitingstournooi in het Bergbad Achterberg Eist Ederveen Renswoude De verlaging van de grond belasting in de gem* Ede speculaas DYKSTRA PROFITEERT van de VRIJDAGSE in VEENENDAAL Vóór 1955 een BRIL gekocht Winnaars van dc laafsfc 10 Kinderfietsen Toelagen en Vergoedingen voor Vrijwillige Brandweer De vreugde van beter zien DE JUISTE BRIL Lampegietersavond ADI0 BALLEGOIJEN VRAAG 6 AANBOD De broederschap der bronzen draak Bij de negende Airbornetocht, die Zaterdagmiddag j.l. te Oosterbeek werd gehouden en waar 14.000 deelnemers aan de start verschenen, heeft de Scheepjeswolharmonie een zeer groot succes gehad. Luide werd zij overal langs de route en tijdens het défilé voor hotel Hartestein, waar Luitenant-Ge neraal A. T. C. Ópsomer Apeldoorn de parade afnam, door de duizenden en nog eens duizenden toeschouwers toe gejuicht, terwijl de diverse marsen die zij door Oosterbeek maakte, alom de aandacht trokken van het talrijke pu bliek, dat niet naliet haar bewondering te uiten. In een onderhoud dat wij met gene- raad Opsomer tijdens het défilé had den, uitte ook hij zijn bewondering voor dit uitstekende muziekcorps. Zij heeft de organiserende vereniging, de Pol. Sportvereniging „Renkum" uit de nood geholpen. Toen de Kon. Harmonie zon der meer wegliep, was het de Scheep jeswolharmonie uit Veenendaal, die ter stond inviel, zodat de parade en het EEN CURSUS VOOR DE OPLEIDING KRAAMVERZORGSTER Gezien de nog steeds in aantal toe nemende bevolking heeft het bestuur van de Vereniging „Het Groene Kruis" besloten over te gaan tot uitbreiding van het Kraamcentrum. Uiteraard zijn hiervoor ook meer krachten nodig en om hierin te voor zien heeft men nu een cursus voor de opleiding van deze krachten in het leven geroepen. Voor verdere bijzonderheden hierom trent verwijzen wij naar de in dit num mer van ons blad voorkomende adver tentie. In het kader van de maatregelen ter verlichting van de druk der belastingen is het de regering gewenst voorgekomen de ten behoeve van de gemeenten ge heven opcenten op de grondbelasting te verlagen. De wijziging van de gemeentewet houdt in dat, met ingang van het belas tingjaar 1956, het getal opcenten op de grondbelasting voor de gebouwde eigen dommen tot 60 en voor de ongebouwde eigendommen tot 30 kan gaan. Tot he den was dit getal opcenten resp. 190 en 110. De gemeenteraad van Ede heeft nu tot bedoelde verlaging besloten. WIJZIGING POLITIEVERORDENING GEMEENTE EDE Burgemeester en wethouders der ge meente Ede maken bekend, dat gedu rende drie maanden op de secretarie der gemeente (3e afdeling), zomede op de hulpsecretarie te Gelders Veenen daal, voor een ieder ter lezing is neer gelegd de „Verordening tot wijziging van de Algemene Politie Verordening 1953" vastgesteld bij raadsbesluit van 4 Augustus 1955, nr. 31. Deze verordening treedt in werking op de derde dag na dagtekening dezer af kondiging. t De Roem Huis Haa het is van Ons heerlijk is er weer met amandelen 60 ct p. 250 gr. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvank van 1 t.m. 8 Septem ber werden aan het bureau van politie te Veenendaal de volgende voorwerpen als verloren aangegeven: 1 zw. ceintuur van damesjapon; 1 herenbril met br. montuur; 1 zw. regenjas m. ceintuur; 1 rode damesportem. m. inh.; 1 l.br. Duit se herder m. zw. dek; 1 d.bl. portef., inh. o.a. paspoort en rijbewijs; 1 legitimatie bewijs werkpl. „Het licht"; 1 zieken- fondskaart t.n.v. v. d. Weerdhof; 1 dubb. rijwieltas, inh. zakboekje en lange stof jas; 1 rode autoped m. luchtb.; 1 rood plastic kindertasje, inh. kammetje en zakdoekjes; 1 br. herenportem. m. inh., w.o. foto's en postz.; 1 postw. t.b.v. f 30,1 br. schakelriem; 1 grijs da- mesvest; 1 militaire jas en br. actetas m. inh., waarin papieren v. beurs te Brussel; 1 w. kinderschoentje; 1 rood bruine rijwieltas m. inh., w.o. 1 paar zw. schoenen, 1 wit katoenen jasje, 1 fototoestel „Zeis Ikor" (box) en bana nen; 1 kinderarmband; 1 rode knip- portem. m. inh. In hetzelfde tijdvak werden onder staande voorwerpen als gevonden aan gegeven: 1 p. herenklompsokken; 1 si garettenaansteker; 1 tiroler vestje; 1 w. sigarenmakersschort; enkele muntbil jetten; 1 rode damesportemonnaie m. inh.; 1 rood driewielig kinderfietsje; 1 oud grijs jongensjasje; 2 duiven; 1 beige ceintuur. De winkels in Veenendaal zijn iedere Vrijdagavond tot 9 uur geopend. défilé toch omlijst werd door muziek en de talrijke militairen en politiegroepen konden marcheren op het strakke rhythme van de muziek van dit corps. De negende Airborne-Wandeltocht is in alle opzichten een groot succes ge worden. Er waren ruim 500 groepen uit alle delen van ons land vertegenwoor digd. Uit onze omgeving zagen wij di verse groepen, w.o. W.S.V. „Veenen daal", W.S.V. De Woudlopers, Ameron- gen, R.K.W.S.V. Jeugd Appèl, Veenen daal, Ritmeester Wandelver., Rode Kruis Rhenen en de 2e Luchtwacht- groep van het corps Luchtwachtdienst, post Rhenen. Nadat de duizenden deelnemers Oos terbeek waren binnengestroomd, was er om 11.30 uur de officiële ontvangst van de genodigden en leden van het ere- comité in hotel Hartestein, waar hoofd inspecteur Waldkötter en de burge meester D. Matzer van Bloois de gas ten verwelkomden. Onder hen bevon den zich de vertegenwoordiger van de Engelse ambassade, mr. en mrs. Cart- wight, Luit.-generaal A. T. C. Opsomer en talrijke andere militaire, politie- en burgerlijke autoriteiten. Bij de burgergroepen buiten Renkum kregen „De Woudlopers" uit Ameron- gen een 10e prijs. Bij de jeugdvereni ging was het W.S.V. „Veenendaal", dat de 10e prijs won van de 15 km.-tocht. Prachtige prestaties als men het wel zeer grote aantal deelnemende groepen in aanmerking neemt. sedert 1 Jan. 1955 wéér recht op Ziekenfondskorting Hoofdstr. 51 - Tel: 3184 - Veenendaal Verschillende bewoners van de Pa rallelweg hebben zich tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek de zo genaamde „spoorsloot" langs die weg te zuiveren van de zich daarin bevindende munitie, zulks in verband met het ge vaar van eventuele ontploffingen. Aangezien B. en W. dit gevaar even eens niet denkbeeldig achten, hebben zij zich in verbinding gesteld met de Hulpverleningsdienst van het Ministe rie van Binnenlandse Zaken (de zoge naamde Mijnopruimingsdienst) met het verzoek een deskundige beschikbaar te stellen, die aanwezig zal zijn bij het uit baggeren van de sloot. De Commandant van de Hulpverleningsdienst berichtte hiertoe bereid te zijn, mits de gemeente het salaris van de deskundige ad f 94,82 per week, vermeerderd met de reiskos ten, voor haar rekening neemt. Voorts zullen de kosten van verbruikte spring stoffen en de eventueel' aan derden toe te brengen schade ten laste van de ge meente komen. Daar de sloot op de eenvoudigste wij ze met een dragline schoongemaakt kan worden, heeft het gemeentebestuur zich gewend tot een plaatselijke firma, die bereid werd gevonden de benodigde ap paratuur aan de gemeente te verhuren. Enige weken geleden werd met het werk een aanvang gemaakt, doch na enkele dagen werken was de dragline machinist, niettegenstaande er slechts wat oud roest werd opgehaald, in ver band met vermeende gevaren niet meer DE ZOON VAN NIEMAND Vandaag en morgen, Donderdag, draait in het Luxor Theater, op veel vuldig verzoek, nog eens de film „De zoon van niemand". De korte inhoud van deze film is als volgt. De arbeiders van een marmergroeve worden door hun opzichter Anselmo erg slecht behandeld. Anselmo is op eigen voordeel bedacht en heeft hierdoor steeds conflicten met Guido, de zoon van Gravin Carani, de eigenares van de groeve. Anselmo bemerkt dan, dat Guido liefde heeft opgevat voor Louisa, de dochter van de bewaker van de groeve en hij wreekt zich op Guido door de gravin in te lichten. Deze wil niets weten van een huwelijk tussen Guido en een eenvoudig meisje en stuurt Guido naar het buitenland, zogenaamd om hem gelegengheid te geven zijn plannen tot vernieuwing der arbeidsmethoden in de groeve te verwezenlijken. Als Guido weg is, worden zijn brieven aan Louisa onderschept. Deze denkt, dat Guido haar vergeten is en als Anselmo probeert haar met geweld voor zich te winnen, vlucht zij de donkere nacht in. Anselmo weet het zo in te kleden, dat men ge looft, dat zij zelfmoord gepleegd heeft. Als Guido terugkeert en het ontstellen de nieuws verneemt, besluit hij weer naar het buitenland te gaan om aflei ding te zoeken. Zijn moeder maakt hier van gebruik een huwelijk tussen hem en Helena een meisje uit een voor name familie voor te bereiden. Ten slotte stemt Guido in dit huwelijk toe. Louisa heeft inmiddels onderdak ge vonden bij een afgelegen wonende oude vrouw en daar een zoon Bruno ter wereld gebracht. Door een toeval komt de Gravin dit te weten en ook dat Bruno Guido's zoon is. Zij vreest dat dit het huwelijk tussen Guido en He lena in de weg kan staan, doch Ansel mo weet een oplossing; hij ontvoert Bruno en steekt het huisje van de oude vrouw, waar Louisa met haar zoontje woonde, in brand, zodat iedereen denkt, dat Bruno in de vlammen is omgeko men. Louisa trekt zich nu terug in een klooster, terwijl Bruno op kosten van de gravin in een kostschool wordt groot gebracht. Later ontdekt Bruno, dat An selmo geregeld schoolgeld voor hem betaalt. Hij loopt weg van school om bij Anselmo te gaan informeren wie zijn ouders zijn. Anselmo stuurt hem met een kluitje in het riet en als Bruno weigert naar de kostschool terug te ke ren, geeft Anselmo hem werk in de groeve. Nu zijn moeder overleden is, besluit Guido een reorganisatie in de groeve door te voeren. Hij begint met Anselmo te ontslaan, waarop deze de arbeiders tegen Guido ophitst en hen er toe over haalt de groeve op te blazen. Als alle voorbereidingen daartoe getroffen zijn, valt Anna het dochtertje van Guido en Helena in een beek bij de groeve. Bruno redt haar, doch als Guido hem wil bedanken, gedraagt Bruno zich zo brutaal tegen Guido, dat deze de jon gen een pak slaag wil geven. Helena kan het nu niet langer uithouden. Ein delijk vertelt zij, dat Bruno Guido's zoon is. bereid verder te baggeren. Het werk is toen stopgezet en tot nu toe is het de firma niet gelukt één van haar drag line-machinisten bereid te vinden het werk voort te zetten. B. en W. hopen echter, dat de werkzaamheden spoedig voortgang zullen kunnen vinden. De uitvoerder van het werk heeft zijn personeel en de apparatuur tegen even-., tuele ongevallen of schade verzekerd, terwijl de gemeente zal zorgdragen voor verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid tegenover derden; de algemene W.A.-polis van de gemeente sluit deze schade namelijk uitdrukke lijk uit. Aangezien geen raming van kosten is te maken de duur en omvang der werkzaamheden is zelfs niet globaal te schatten stellen B. en W. de gemeen teraad voor een blanco crediet te ver lenen voor de zuivering der genoemde sloot. De laatste 10 kinderfietsen van de ge houden Reclame-vacantie-actie der' Veenendaalse Winkeliersvereniging zijn gewonnen door: G. Ariesen, W. C. Bee-" remansstraat 6, Veenendaal; H. v. d. Berg, Heuvel 18, Veenendaal; G. J. W., van Dijk, Rijksstraatweg 241, Eist (U.); A. G. v. d. Haar, Vendelseweg 53, Vee nendaal; A. Jacobsen, Emmalaan 50, Geld. Veenendaal; J. M. F. de Kleuver, Rembrandtlaan 7 II, Veenendaal; G. v. Kooten, Wilhelminastraat 3, Veenen daal; J. A. Rothuysen, De Sav. Loh- manstraat 116, Veenendaal; D. Treep, Eenvoudlaan 38, Veenendaal; C. Wort- man, Patrimoniumlaan 122, Veenendaal. Een mud kolen op de volgende num mers van het strooibiljet: 6614, 9954, 21619, 24073, 25143. Zoals elders in dit nummer wordt be richt zal op Dinsdag 20 September a.s. in gebouw Eikenlaan door het Veenen daalse Meisjes- en Knapenkoor een her opvoering worden gegeven van de kin deroperette „Sprookjesmelodie" waar mee dit koor enkele jaren geleden een bijzonder groot succes oogstte. Tot nu toe heeft het personeel van de vrijwillige brandweer zich geheel be-' langeloos van zijn taak gekweten. De laatste tijd echter zijn veel gemeente besturen er toe overgegaan aan het brandweerpersoneel een vergoeding toe te kennen, hetzij in de vorm van een jaarlijkse toelage, hetzij in de vorm van een vergoeding per uur. Hoewel het aanvankelijk voor Burge- meesetr en Wethouders de vraag was of het verlenen van een toelage aan het personeel van de vrijwillige brandweer wel juist is, gezien het feit, dat de werkzaamheden immers vrijwillig wor den verricht, huldigen zij thans de op vatting, dat die vrijwilligheid geen be letsel is om een vergoeding toe te ken nen voor de tijd, dat men zich beschik baar stelt. De op 25 Augustus 1952 in werking getreden Brandweerwet eist een veror dening voor de organisatie en regeling der vrijwillige brandweer. Bij die ver ordening worden aan het personeel ver schillende eisen gesteld. De functiona rissen moeten blijk geven van voldoen de theoretische- en practische kennis, waarvoor zij dan cursussen behoren te volgen. Het gevolg is, dat het personeel steeds meer tijd beschikbaar moet hou den voor een functie bij de vrijwillige brandweer. Het dringt daarom temeer hun hiervoor een schadeloosstelling te verlenen. Zij menen dan ook de Raad te moeten voorstellen een vergoedings regeling in het leven te roepen. Rekening houdende met het feit, dat de personeelsbezetting van de brand weer binnenkort van< 25 tot 30 man zal moeten worden uitgebreid worden de kosten, aan een en ander verbonden be groot op f 5400,per jaar. wacht U in de vorm van Rijks gediplomeerd Opticien Erkend Ziekenfondsleverancier Kerkewqk 1 - Tel. 2764 - Veenendaal Het waterpolotournooi in het Berg bad, georganiseerd door de VeenenV daalse Zwemclub VZC is Zaterdagmid dag gewonnen door „De Pinguins" uit Woerden. Zij versloegen in de eerste ronde VZC met 32 en wonnen daarna de finale tegen Flevo (Nykerk) met 4—2. Met dit tournooi sloot de Veenen daalse Zwemclub het zwemseizoen af, terwijl ook „Bergbad" na dit tournooi haar poorten sloot. „De Pinguins" hadden in de wed strijd tegen VZC al spoedig een 20 voorsprong. Koomen slaagde er in de Veenendaalse achterstand tot 21 in te lopen, maar een strafworp bracht de ruststand op 31. In de tweede helft weerde VZC zich beter, maar verder dan een doelpunt uit een strafworp kwam men toch niet. Flevo bleek in de tweede wedstrijd veel sterker te zijn dan het Tielse Va- halis. In de eerste helft hielden de Tie- lenaren de balans nog in evenwicht door de 10 achterstand nog voor de rust weg te werken. Dat deed Jan Mekking uit een strafworp. Bij het uitzwemmen maakte de Flevo-midvoor er direct weer 21 van. In de tweede helft had Flevo de zwakke plekken in de Tielse poloclub al spoedig ontdekt. De Tielse verdediging was verzwakt door inval ler doelman W. Sanders, die zich ech ter volkomen gaf. Vahalis probeerde het met zeer verre schoten op het Nij- kerkse doel, echter zonder resultaat. De Flevo-aanval deed dit beter en voerde de voorsprong tot 51 op. Ook in de verliezersronde tegen VZC ging Vahalis met 51 ten onder. Door dat C. de Widt uit het water werd ge zonden kon Koomen <ïe Veenendalers een 10 voorsprong bezorgen. Opnieuw werd De Widt daarna uit het water ge zonden, waardoor v. d. Loosdrecht ge legenheid kreeg de numerieke meerder heid van VZC in een doelpunt uit te drukken. Mekking maakte er weliswaar 21 van, maar uit een vrije worp, ge nomen door Koomen, scoorde v. d. Loosdrecht nog voor rust het derde Veenendaalse doelpunt. Na de rust maakte Kets er al spoedig 41 van, terwijl Koomen de eindstand op 51 bracht. Door deze overwinning plaatste VZC zich derde in dit tournooi. De finale tussen De Pinguins en Fle vo had een spannend verloop, omdat beide zeven-elftallen alles in het werk stelden de eerste plaats in dit tournooi te behalen. De Woerdenaren namen met 'n beheerst schot de leiding, waarna Flevo voor de rust nog uit een doel- worsteling gelijk kwam. Na de hervat ting speelde de Pinguins technisch be ter. Zij voerden de score tot 41 op. Het doelpunt dat Flevo in de laatste minuten maakte en dat de stand op 42 bracht, kon de Woerdense overwinning niet in de weg staan. Zelfs niet het doelpunt dat Flevo juist bij het eind signaal maakte en dat niet meer ge noteerd werd. Eindstand: 1. De Pinguins, Woerden. 2. Flevo, Nijkerk. 3. VZC, Veenendaal. 4. Vahalis Tiel. Mijne Heren, Nu het a.s. Maandagavond weer Lam pegietersavond is richt ik me tot u met een verzoek. Wilt u via uw blad eens een „beroep" doen op de „oudere jeugd" om die avond het plezier van „de kleintjes" niet te bederven door het gooien met rotjes, het afschieten van donderbussen enz. Laten ze b.v. daarmee wachten tot half tien, dan zijn de kleintjes allemaal weer thuis. U dankend voor uw medewerking verblijf ik met de meeste hoogachting, Een Veense moeder van kleine kinderen. (Naam en adres van de inzendster zijn ons bekend. Red.) FOK- EN CONTROLEVERENIGING ORGANISEERT WEER JONGVEE KEURING Door de Fok- en controlevereniging „Cunera" alhier, wordt in samenwer king met de „Stichting Marktcommis- sie" te Rhenen, evenals vorig jaar een jongveekeuring georganiseerd. Aan de voorbereiding hiervan wordt reeds druk gewerkt. Het ligt in de be doeling deze keuringen belangrijk uit te breiden. Gezien het grote nut van een en ander en het doel, n.l. het peil van de fokkerij en de melkproductie op te voeren, verwachten de organisatoren van de zijde der veehouders grote be langstelling. Er zullen weer verschillen de fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. Verdere bijzonderheden volgen nog per advertentie in dit blad. MOEDERCURSUS Donderdag 29 September a.s. zal, on der auspiciën van het Groene Kruis en onder leiding van zr. Van Schelven uit Arnhem, de moedercursus weer een aanvang nemen. Deze cursus is niet alleen voor moe ders, maar ook zeer aan te bevelen voor jongere dames; deze zijn dan ook zeer welkom. De cursus zal gegeven worden in de Chr. school (Schras) en vangt aan om half acht. Eventuele inlichtingen zijn te ver krijgen bij de wijkzuster. „STRIJD EN KUNST" HERSTELDE ZICH KEURIG De Renswoudse damvereniging „Strijd en Kunst" heeft zich na de enigszins verpletterende 155 nederlaag tegen de damvereniging „Voorthuizen" weer keurig hersteld, door nu met dezelfde cijfers van „Barneveld" te - winnen. Mede doordat, „Voorthuizen" het in Scherpenzeel niet verder dan een ge lijke stand kon breng&üï (1010) is de spanning weer geheel teruggekeerd. Renswoude staat nu nog één punt achter op de leiders. Er werd in de wedstrijd tegen Barne veld niet alleen om de Barneveldse Courant-beker gespeeld, maar tevens om de wisselbeker, vorig jaar uitge loofd door het organisatie-comité van de „Sportweek". Deze beker, die in het bezit van „Barneveld" was siert nu dus de prijzenkast van „Strijd en Kunst" weer. KONING ALS COMEDIE-SCHRIJVER Koning Frederik de Grote van Pruisen, die zoals dit in zijn tijd gebruikelijk was, zijn particuliere correspondentie met het buitenland in het Frans deed, heeft ook eens een comedie geschreven „De Mode-Aap". De Fransen waren er lange tijd trots op dat de koning de tekst direct in hun taal had opgesteld. DE HEER E. P. VAN DIJK SPRAK IN ELST Zaterdagavond werd alhier een open luchtmeeting gehouden. Deze meeting was georganiseerd door de plaatselijke kiesvereniging der Vrije Partij en werd ingeleid door de heer H. Nagel. Hierna" voerde de heer E. P. van Dijk uit Rhe nen het woord. Deze belichtte op zijn eigen kernachtige wijze de gevoerde gemeentepolitiek en verschillende poli tieke en economische vraagstukken. Spreker memoreerde wat er sinds 1919, het begin van zijn raadslidmaat schap, veranderd en verbeterd was op het gebied van straten en wegen, ge zondheidszorg, onderwijs, verzorging der armen, weduwen en wezen, lonen der arbeiders en ambtenaren en de ver zorging der werklozen. Daarbij haalde hij aan wat de secre taris van het NVV zeide over: „Hoe komt de arbeider aan zijn trek". Spre ker stelde vast dat ondanks loonstop en prijsstop er enige loonronden waren gekomen en dat de arbeidersklasse nog lang niet toe was aan datgene wat haar is beloofd, n.l. het rechtmatig deel der welvaart in Nederland. Daarna riep hij de aanwezigen toe: Zorg dat gij, oude ren en jongeren, zo vlug mogelijk de energie, strijdlust en het solidariteits- RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 Rhenen - Tel. 579 gevoel van voor de oorlog weer kunt opbrengen om datgene te verkrijgen waar wij arbeiders recht op hebben. Want na deze tijd komt onherroepelijk een andere en dan komt er wellicht een loonsverlaging wegens laagconjunctuur. Eerst als wij krijgen waar wij volgens een belofte recht op hebben, kan er van socialisme sprake zijn. Tot besluit nam de heer Nagel weer het woord waarbij hij o.a. ook de heer Van Dijk de hartelijke gelukwensen aanbood in verband met diens jubileum wegens zijn 30-jarig lidmaatschap van de Raad van Rhenen. PADVINDERIJ IN ELST Er is een streven om ook in Eist een afdeling van de Nederlandse Padvinde rij te stichten. Een en ander zal zeer zeker kunnen slagen daar deze instel ling ongetwijfeld veler sympathie heeft en een middel is om de jeugd van Eist nuttige vrije-tijdsbesteding te bieden. Naar wij vernemen is er inmiddels een bestuur gevormd bestaande uit mevr. Kouwijzer en zr. Terwij, terwijl de lei ding van de op te richten afdeling be rust bij mevr. Van Ommeren, mevr. Engelenburg, Truus van Lienden en mej. De Vries. De bijeenkomsten worden gehouden, uiteraard voorlopig alleen voor meisjes van 8 tot 10 jaar, in het „kabouterhol" dat is ingericht achter het huis van dr. S. M. van Ommeren. De eerste bijeen komst wordt gehouden a.s. Vrijdag middag 16 September. Verder iedere week eveneens Vrijdagsmiddags. Mocht dit plan slagen dan is het niet uitgesloten dat in de toekomst ook an dere groepen van de Nederlandse Pad vinderij in Eist gevormd zullen worden. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop herenrywiel merk Batavus, 3 versn., Beere- mansstraat 9, Veenendaal. Weggevlogen 2 jonge par kieten. Gaarne terug bij KI. Katerstraat 19, Veenendaal. Witte kool te koop, 25 cent per stuk. „De Rimboe", Achterbergse Meent. Aangeboden gemeubil. ka mer, tegen 1 Oct. Zo ge wenst met pension. Brie ven onder nr. 2535 a. h. bur. v. d. blad. Woningruil: Aangeboden nieuwe woning in „Franse Gat" te Veenendaal. Ge vraagd andere woning in Veenendaal. Brieven onder nr. 2536 a. h. bur. v. d. bl. Te koop alle maten gummi laarzen. Bosman, t.o. de kerk, Eist (U.). Tel. 280. Dame zoekt ongemeubil. zit-slaapkamer, met stook- en wasgelegenheid. Brieven onder nr. 2537 a. h. bur. v. d. blad. Heer op leeftijd zoekt kost huis met huiselijk verkeer, bij nette juffrouw of wed. zonder kinderen, van Chr. beginselen. Br. onder nr. 2538 a. h. bur. v. d. blad. Thuiswerk gevraagd door echtpaar. (Mag ook naai- verander- of licht admini stratief werk zijn.) Br. ond. nr. 2538 a. h. bur. v. d. bl. Te koop twee tomen big gen. H. Hoonhorst, Haar- weg 63, Overberg. Kosthuis gevraagd, liefst in arbeidersgezin. Br. onder nr. 2539 a. h. bur. v. d. blad. Kosthuis gezocht door on derwijzer, die per 1 Oct. a.s. benoemd is aan de Chr. ulo-school te Veenendaal. Aanbiedingen p.a. dr. J. G. Thoomes, Kerkewijk 55, Veenendaal. Te koop (Tromp) hetelucht- kachel. In prima staat. Dr. de Visserstraat 5, Veenen daal. Gevraagd te Rotterdam meisje v.d.e.n., boven 20 jaar, in gezin met 3 kind. tussen 510 jaar. Werk ster v. alle ochtenden aanw. Loon f 100,p. m. Br. ond. nr. B 2424, Adv.Bur. J. Grij seels Jr., Nwe Binnenweg 166, Rotterdam. Voor uw paraplu-reparatie naar Ackerman, KI. Kater straat 109, Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, telefoon 3184. Veenendaal. Electr. wasmachine te huur per dag en per uur. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Geld. Veenendaal. Tel. 2533. Wij leveren de Eysink bromfiets voor slechts f 498,-. Tevens Union, Pan ther en N.S.U. bromfietsen. Ook in termijnbetalingen. N. van Ek, Pr. Bernhard laan 1. Motor- en Rijwiel handel, Geld. Veenendaal. Tel. 2533. (27) Nauwelijks is de ruiter om een bocht van het bergpad verdwenen of Presto springt haastig uit zijn schuilplaats te voorschijn. Verwonderd raapt hij de baret van de grond en bekijkt het hoofddeksel aandachtig. „Maar dat is de muts van Prins Bal thazar" zegt hij dan verrast tot zichzelf. „Hij heeft die schurk Aiglon zeker opgewacht op een afge sproken plaats, om te zien, of heer Aram wel ge vangen genomen is. Maar waarom gooit hij zijn mooie fluwelen baret zo maar weg? Ik begrijp er niets van." Nog verbaasd over het gedrag van Bal thazar loopt Presto verder, de baret in de hand ge klemd. Maar plotseling, daar waar het rotspad een scherpe wending maakt, blijft hij als aan de grond genageld staan. Vol ontzetting staart de jongen naar het tafreel, dat zich daar op het smalle rotspad af speelt. Hoog op zijn paard zit Aiglon, de roofridder. Met een wreed lachje kijkt hij naar Aram, die wan hopig aan zijn boeien rukkend door twee knechten naar de rand van de afgrond gesleurd wordt (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2