Achter de streep blijven Geen haast..., u Grujter i Verdiende overwinning van „Veenendaal" op Silvolde Matjan-Levu 4-0 Sportclub „RHENEN" zette de competitie goed in RHENUS WON OVERTUI GEND VAN VELOX -de CANADESE ERFENIS- Slecht debuut van „Eist" Montfoort - G. V# V* V. 3-6 Achilles-W.A.V*V* 11 in 2e klasse A Woudenberg met 3-1 verslagen Incident aan het slot Omstreden strafschop leidde Renswoude's nederlaag in tegen Oranje-Wit Haarlem-Wageningen 1-4 Musketiers won van Scherpenzeel FEUILLETON U kunt komen wanneer U wilt: U krijgt bij De Gruyter Uw koffie iedere dag kersvers uit aroma- beschermende silo's. Koffie die geen spoor van geur en smaak verloren kan hebben. Dat merkt U in Uw koffiemolen: het knapt en krakt en kraakt van-versheid I En dan de 10% korting; dat scheelt U stukken In de prijs. want De Gruyter's koffie is vandaag maar ook morgen en overmorgen volop vers en geurig voorradig! DE K OFFIE- EN THEEZAAK „Veenendaal" is de voetbalcompetitie begonnen met een verdiende 21 zege op Silvolde. Deze eindstand geeft het technische overwicht dat de geel-blauwen in deze sportieve wedstryd hadden, nog zeer slecht weer, want de Veenendaalse voorhoede haalde lang niet alles uit de geboden kansen. Voor rust was de cornerverhouding reeds 9 tegen 3 in, het voordeel van Vee nendaal, na de rust 74. Van de Scheur had zich op de Veenendaalse spilplaats laten vervangen door Van de Heuvel. Kort na het begin van de wedstryd stuurde de scheidsrechter het Silvolde- elftal weer naar de kleedkamer, omdat de shirts van de beide elftallen teveel op elkaar leken. Silvolde kwam daarna met rode shirts weer het terrein op. Na een kwartier spelen scoorde Joop Heikamp het eerste Veenendaalse doel punt, hetgeen echter wegens buitenspel werd geannuleerd. Doelman Cornelissen moest daarna alle zeilen bijzetten om een Silvoldes doelpunt te voorkomen, toen hij bij een doeltrap de bal juist voor de voeten van een Silvoldes voorhoedespeler plaatste. Hij was nog juist op tijd on der de lat, om het verrassende schot onschadelijk te maken. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft kwam daarna het eerste Veenendaalse doelpunt. Een corner, genomen door Joop Heikamp, kwam precies voor de voeten van G. van de Weerdhof terecht, die op prachtige wijze raak inschoot. Nog voor rust benutte dezelfde speler opnieuw een corner, zodat met een 20 GWV heeft een uitstekend debuut in de eerste klasse van de Zaterdagmid dagcompetitie gemaakt, door met 63 de moeilijke uitwedstrijd tegen Mont foort tot een goed einde te brengen. De Veenendalers hadden binnen een minuut reeds succes door een doelpunt van W. Viegen. Montfoort maakte ech ter vlot gelijk en na 7 minuten scoorde Montfoorts mid voor reeds 21. Tien minuten later keek GWV tegen een 31 achterstand op. De Buurtlaanbe- woners gaven de moed echter niet op. Viegen zorgde voor rust nog, dat de achterstand tot 23 verkleind werd. In de tweede helft was GWV over wegend sterker en in ieder geval pro ductiever. Door midvoor Leppers, die een dribble maakte door de gehele Montfoortse verdediging werd het ge lijk. Viegen zorgde er voor dat zijn club aan een 43 voorsprong kwam, waarna midvoor Leppers in de reste rende tijd nog twee treffers plaatste. Matjan is dit seizoen voortreffelijk gestart door een klinkende 40 over winning op het Utrechtse Levu. Dat de score nog niet hoger was, danken de Utrechtenaren hoofdzakelijk aan hun doelman, die soms op uitstekende wijze doelpunten voorkwam. Van het begin af waren de Panter- mensen sterker, al was de afwerking van de goed combinerende voorhoede vooral voor rust niet bijzonder fraai. Eerst in de 25ste minuut kon v. d. Poel met een prima doelpunt Matjan de lei ding geven. In de tweede helft was het midvoor Bolderman, die met drie doel punten de stand op 40 bracht, waarbij Chr. Tanis een belangrijk aandeel had. voorsprong voor Veenendaal gedraaid kon worden. Silvolde begon de tweede helft met linksback Wilderbeesd naar voren te dirigeren, waar hij op de midvoorplaats als stormram dienst deed en hoge eisen stelde aan de Veenendaalse achter hoede. Vooral linksback Hensen bleek echter in prima conditie te zijn, zodat het uiteindelijk doel van Silvolde, om de achterstand in te lopen, vooralsnog niet gelukte. Wel juichte de Silvolde aanhang op een gegeven moment voor een doelpunt, maar het bleek dat het schot in het zijnet was beland. Doelman Cornelissen werd daarna aan zijn hoofd gewond, hetgeen er aanvankelijk lelijk uitzag, maar gelukkig niets te beteke nen had. Aan de andere zijde kon de Silvolde-doelman een keihard schot van midvoor Heikamp nog juist op de vuist nemen en tot corner verwerken. Het doorzetten van midvoor Wilder beesd had tenslotte 15 minuten voor tijd succes, waardoor de eindstand op 12 werd gebracht. Al probeerde daarna de thuisclub nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, de Veenendalers hielden hun doel verder schoon, Beide elftallen hebben in deze wed strijd de talrijke bezoekers een aardige wedstrijd voorgeschoteld en spel, dat op goed peil stond. Beide ploegen gaven elkaar weinig toe en het gelijke spel geeft de verhouding goed weer Er waren tien minuten gespeeld, toen de Asser achterhoede een steek liet val len. Rechtsbinnen Zeiler profiteerde hiervan handig en met een laag hard schot passeerde hij keeper De Jonge: 01. Schiller zette hierna enkele goede aanvallen op, welke enkele hoekschop pen opleverden. Uit een hiervan ont stond een kritiek moment voor het WAVV-doel. Rechtsbuiten Hogebrink ving de bal op en een hard schot volgde. Keeper Jansen was echter op zijn post en wist de bal uit het uiterste hoekje te grabbelen. Aan de andere kant moest doelman De Jonge handelend optreden bij een hard schot van Van Reemst. Het was bijna rust, toen opnieuw een Asser aanval werd opgezet. Bij een goede voorzet van rechtsbuiten Hogenbrink, ving linksbinnen Pesman de bal op en onhoudbaar voor keeper Jansen diri geerde hij het leer in het net 11. Na de rust weer een gelijk opgaande strijd. Bij een goede WAVV-aanval was het Van Reemst, die een voorzet van rechts buiten Van Ernst inschoot. Keeper De Jonge wist echter op keurige wijze de bal te stoppen en weg te werken. Aan de andere kant vonden schoten van Pesman en Hogenbrink geen genade bij keeper Jansen. Het laatste kwartier zette de WAVV-ers alles op alles om de overwinning in de wacht te slepen. Keeper De Jonge vormde echter een te groot struikelblok. Ook de Asser voor hoede trachtte in de laatste minuten een overwinning te forceren. Bij een laatste WAVV-aanval was het Van Ernst, die een goed aangegeven bal van linkshalf Wessels rakelings langs schoot. De voetbalvereniging „Eist" debu teerde j.l. Zondag niet direct fraai in de tweede klasse A. In de eerste uitwed strijd tegen Wijk bij Duursetde werd een nederlaag geleden van 51. Het spel van beide ploegen was slecht. Wij twijfelen er echter niet aan of Eist zal gezien de mooie resultaten van vorig jaar, zeer zeker deze compe titie met betere resultaten uit de bus komen. Sportclub „Rhenen" begon Zaterdag middag de voetbalcompetitie 1955'56 met een minuut stilte, ter herdenking van de in de Rijn bij het zwemmen om gekomen clubmakker Gijs van Neer bosch. Toen scheidsrechter Van Barne- veld uit Veenendaal voor de tweede maal floot, werd de bal aan het rollen gebracht en stond SCR voor de moei lijke opgave Woudenberg het hoofd te bieden. Woudenberg is overgestapt van de Zondag- naar de Zaterdagmiddag competitie. Haar krachten werden niet onderschat. De gastheren pakten dan Wageningen heeft in Haarlem een verdiende overwinning behaald. Haar lem speelde zeer zwak. Het is nu toch wel duidelijk, dat Van de Weerd een geduchte versterking betekent voor de Wageningse voorhoede. Na vier minuten spelen was het al 01. De Haarlemse keeper Snijders sloeg lelijk mis bij een voorzet van Van de Kolk en linksbuiten Knevel kopte in. Haarlem trachtte het spel te verplaat sen, maar de onsamenhangende aanval len liepen dood op de Wageningen-ver- dediging. Toch kon Haarlem gelijk ma ken, door een grote blunder van keeper Kramer. Een voorzet van midvoor Ja cobs sloeg hij in eigen doel 11. Vrij spoedig was het 12. Bij een der vele gevaarlijke aanvallen kreeg Van de Weerd de bal in goede positie en dat be tekende een doelpunt 12. Nauwelijks was afgetrapt, of een harde kogel van Van de Weerd werd door de paal ge keerd. Nog voor de rust werd het 13. Bij een goede Wageningse aanval treu zelde rechtsachter Van Nors. Midvoor Kroesbergen profiteerde hiervan han dig en passeerde keeper Snijders voor de derde maal. In de tweede helft kwam het betere spel van Wageningen nog meer tot uiting. Steeds zat de Wageningen-voorhoede voor het Haarlemse doel, dat met kunst en vliegwerk voor doorboringen ge spaard bleef. Na een kwartier spelen benutte en doelman Snijders geen schijn kreeg Van de Weerd de bal te pakken en gaf een afgemeten pass aan zijn linksbuiten Knevel, die deze kans fraai van kans gaf 14. Met deze voorsprong speelde Wageningen nog zelfbewuster. In de eerste competitie-wedstrijd heeft Oranje-Wit tegen Renswoude 1 van zich afgebeten en een verdiende 42 zege behaald. In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit. Bei de ploegen waren aardig tegen elkaar opgewassen. Beurtelings kwamen de doelen in gevaar doch beide achterhoe- de's konden de zaak klaren. In de 10e minuut leek het er op dat Renswoude de score zou openen toen een der O.W. backs onnodig hands maakte binnen het strafschopgebied. De toegestane strafschop werd ongeoorloofd genomen en de scheidsrechter kon niet anders doen dan O.W. een vrije trap toeken nen. Hiermede kroop O.W. wel door het bekende oog van de naald. Ook in de 22e minuut had Renswoude pech toen een hard schot tegen de paal vloog. Hiermede was schijnbaar het vuur bij Renswoude geblust want daarna domi neerde Oranje Wit. Als spoedig ver scheen zij gevaarlijk voor het Rens woude doel en een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Het was de jeug dige linksbuiten die scoorde maar het doelpunt werd terecht wegens buiten spel afgekeurd. Het was toch dezelfde speler, die even later succes had en uit een goede aanval van verre afstand hard en zuiver inschoot 10. Enkele kansen werden hierna nog onbenut ge laten en de rust kwam met 10 voor Oranje Wit. Na de thee was binnen een minuut de gelijkmaker geboren. Een schot ging tegen de lat en kwam voor de voeten van J. v. Raay die toen heel gemak kelijk kon inschieten 11. Weer volgde een gelijkopgaande strijd met O.W. iets gevaarlijker. Dit duurde tot aan de 32e minuut toen O.W. weer ten aanval trok over rechts. De rechtsbuiten trok de bal prachtig voor het doel en de vrij staande linksbinnen faalde niet en kop te goed in 21. De O.W.-ploeg drukte na dit doelpunt goed door en kwam herhaaldelijk voor het Renswoude doel terug. Eenmaal zagen we de midden voor nog een juweel van een kans mis sen maar even later faalde deze niet en bracht met een prachtig schot de stand Musketiers dat Zaterdag Scherpen zeel op bezoek had, boekte een ver dienstelijke 21 zege. Het was een ge lijkopgaande strijd, doch Musketiers bleek iets schotvaardiger te zijn. Even na het eindsignaal belandde een schot van een scherpenzeelspeler nog wel in het Musketiersdoel, maar werd terecht wegens het verstrijken van de tijd af gekeurd. Men nam geen risico en de falende Haarlem-voorhoede kreeg haast geen kans om een schot te lossen. Toch kreeg de Wageningen-achterhoede in de laat ste minuten nog enkele angstige ogen blikken te doorstaan. De paal moest keeper Kramer een keer te hulp komen bij een schot van midvoor Jacobs, ter wijl Kramer nog enkele schoten van dezelfde speler wist te stoppen. Het ein de kwam met een verdiende overwin ning voor de groenwitten. (53) Hij likte met evenveel plezier zijn slobberemmer schoon en ging rustig in een hoekje liggen herkauwen, al stond er nog zo'n menigte zich voor zijn deur te vergapen. Het vak van impressario lag Eric niet. Hij vond de belangstelling alleen maar vervelend. Dan was die eerste tocht, die hij in gezelschap van twee anderen had gemaakt, heel wat gemoedelijker ge weest. Het bijeendrijven en inladen van de beesten was toen al een heel avon tuur op zichzelf. De koeienjongens had den bij de najaars „round-up" het slachtrijpe vee uitgeschift en naar de ranch gedreven. Vandaar ging het in grote groepen naar het station. Tot op dat moment waren de dieren bijna zonder uitzondering nog vrijwel nooit door een mensenhand aangeraakt en het was een krachttoer de sterke beesten in de wagon en vastgebonden te krijgen. Een driejarige os had Eric op een gegeven moment driemaal het stationsplein rondgesleurd. Het dier had reeds een lasso om de horens, maar rukte zich los en Eric, die dit werk nog nooit had meegemaakt, greep het af hangende touw en zorgde voor kosteloos amusement voor de verenigde veedrij vers, die niet gewend waren, dat iemand zich druk maakte over zo'n al ledaags voorval. Je moest nu weer een groen hebben om te proberen met je handen een halfwilde os te grijpen! Als ze niet zo gelachen hadden, zou Eric misschien wel losgelaten hebben, maar nu hield hij vast en werkte zich gelei delijk naar de kop van het dier. Een paar maal slingerde hij gevaarlijk dicht langs een muur, maar toen de vluchte ling een ogenblik stopte om op adem te komen, wist hij hem een lus om de neus te slaan en een ogenblik later kla terde het applaus op, toen de os snui vend op de knieën zakte. Een paar koeiendrijvers, die tot nu toe slechts toeschouwers waren geweest, schoten daarop toe en het gevangen rund ver loor zijn laatste kans om nog ooit op de wijde prairie terug te keren. Dat inla op 31. Dit vond Renswoude blijkbaar te bar en kwam sterk opzetten. Inder daad slaagde zij er nog in, de stand op 32 te brengen maar kort daarna ,was het alweer 42 toen de O.W. rechts binnen de Renswoude doelman pas seerde. De zege was volkomen verdiend. Het eerste elftal van Rhenus speelde Zondag een vriendschappelijke wed strijd tegen de eerste klasser van de Arnhemse Voetbalbond „RKSV-Velox". De groenwitten hadden enkele nieuwe lingen opgesteld, waaronder midden voor Van Miltenburg, afkomstig van „Oranjewit", Eist. A. v. d. Horst was verhuisd naar de rechtervleugel. Na enige verkenning aan weers zijden probeerde Rhenus over links en rechts het Velox-doel te doorboren. Van de Horst, Miltenburg en Spies kregen enkele prachtkansen, die alle over of naast gingen. Het offensief van de gastheren bleef echter aanhouden en werdin de zestiende minuut beloond met een doelpunt van de voet van spil v. d. Oosterkamp, die strak achter de aanval opereerde (10). De Rhenus-aanvallen bleven gevaar lijk, doch voorlopig hield de Velox- verdediging stand, hoewel vrouwe For- tuna menigmaal naast de doelman stond. Toen midvoor Van Miltenburg de bal echter in vrije positie kreeg toe gespeeld was het tweede Rhenus-doel- punt een feit (20). Er was op dat mo ment ongeveer vijf en twintig minuten gespeeld, waarin Rhenus ver in de meerderheid was. Een even latej- door Ophof ingesschoten bal werd door de scheidsrechter geannuleerd wegens buitenspel. Gedurende de rest van de eerste helft bleven de gastheren ster ker. Hoewel Velox nog eenmaal ver naar voren opdrong, handhaafde Rhe nus tot aan de rust haar verdiende voorsprong. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Ve lox. sterk in de verdediging om een fel aanvallend Rhenus van het lijf te hou den. In de zevende minuut scoorde T. Spies, na alleen een doorbraak te heb ben geforceerd, het eerste doelpunt van de tweede helft (30). Rhenus geloofde het nu wel. De ploeg ging er met de pet naar gooien, aan gezien de gasten geen tegenstand meer boden. Even voor het einde scoorde spil Oosterkamp het vierde doelpunt, na vanaf het middenveld in z'n eentje op 't doel af te zijn gerend. (40) Hier na ontstond een handgemeen met de Velox-doelverdediger, hetgeen de ge moederen nog een ogenblik verhitte. Met dit incidentje kwam het einde aan deze zeer eenzijdige wedstrijd. ook van stonde aan goed aan. Na on geveer een minuut of tien stonden Van Gelderen en Evers voor een verlaten Woudenbergdoel. Een toesnellende back van de gasten kon nog juist wegwerken. Opnieuw kwam Sportclub terug, nu door midvoor Van Selm, die echter door te lang aarzelen zijn kans teniet zag gaan. De twee daarop genomen cor ners werden evenmin door de gastheren benut. Na ongeveer een half uur hard nekkig te hebben verdedigd, zagen de gasten kans met een hard schot van rechtsbuiten Koudijs de leiding te ne men (01). Sportclub kwam feller terug. Evers en v. d. Sluis kregen juweeltjes van kansen, doch zij wisten die niet te be nutten. Na rust nam Woudenberg het initia tief over, doch na ruim een kwartier had SCR zich van de druk bevrijd. Evers kreeg er genoeg van, bracht op zijn eentje de bal zeer ver naar voren, gaf een pracht voorzet aan midvoor Van Selm, die op zijn beurt doorgaf aan de vrijstaande rechtsbuiten Van Gelderen. Laatstgenoemde bracht met een zuiver gericht schot de stand op 11. De ach terstand was weggewerkt en in de vijf- en dertigste minuut bezorgde Van Gel deren zijn ploeg zelfs de leiding (21). Alsof dit nog niet voldoende was, brak Evers nogmaals alleen door nu door het middenveld en scoorde hij met zijn rechtervoet (hij is geheid links!) het derde doelpunt (31). Sportclub Rhenen had daarmee de eerste winstpunten binnengehaald. RHENUS 2 VELOX 2 4—2 De vriendschappelijke wedstrijd Rhe nus 2 Velox 2, die Zondagmiddag op Candia te Rhenen werd gespeeld, ein digde in een 42 overwinning voor de Rhenenaren. RHENUS BLIJFT IN DE AFDELING UTRECHT Het bestuur van de voetbalvereni ging „Rhenus" heeft onlangs een ver zoek ingediend bij het hoofdbestuur van de KNVB om voor de inmiddels aangevangen competitie 19551956 te worden ingedeeld in de vierde klasse van genoemde voetbalbond. Zaterdagavond werd telefonisch me degedeeld, dat het verzoek definitief was afgewezen en dat Rhenus zal blij ven uitkomen in de 2e klasse A van de afdeling Utrecht. Goudmerk 250 gram ff 2,45 Roodmerk 250 gram ff 2.22 Blauwmerk. 250 gram ff 2,06 Oranjemerk 250 gram ff 1,88 Coff. vrije koffie blik ff 2,92 Oploskoffiebusje ff 2,45 55091S den was het zwaarste geweest; onder weg beperkte de verzorging van de die ren zich tot water geven en oppassen, dat er geen doodgedrukt werden. Ver der hadden de drie mannen alle tijd het landschap en de stopplaatsen te bekij ken; maar van Chicago had Eric niets gezien. De trein was er in de nacht bin nengekomen en rechtstreeks naar de veekwartieren gereden. Met het lossen hadden ze niets te maken en met de eerste trein waren ze weer naar Alber ta teruggekeerd. Hij behield slechts een herinnering aan eindeloze emplacemen ten, veestallen, vuile fabrieken en tries te woonkazernes. Nu was hij uitgekozen om Archibald naar Ontario te brengen en als hij wil de, kon hij daar op de Glenora-lane Farm blijven. „Een beste baan", had Owen Man- field, de rentmeester gezegd, je krijgt er alleen het toezicht op de tentoon- stellingsdieren. Mooie stallen, veel rei zen en tentoonstellingen en behoorlijk loon." Eric had nog niet gehapt, al vond hij het een buitenkansje, dat hij op deze voordelige manier naar het oosten terug kon keren. Hij kon nu eindelijk naar Mac Intosh Valley gaan, die voortdu rend door zijn gedachten spookte, al had hij al die tijd niet geschreven. Van week tot week stelde hij het uit met het motief, dat hij eerst precies wilde we ten, wat hij in de toekomst zou gaan doen. Maar als hij in Ontario terug was, zou hij het schrijven toch niet langer achterwege laten. Evelyn zou wel op kijken, als ze plotseling hoorde, dat hij weer in de buurt was. Die verbazing van Evelyn zou echter niet zo groot ge weest zijn, want zelfs in Mac Intosh Valley kwamen kranten en Archibald was er met zijn verzorger herhaaldelijk in afgebeeld. „Dat is Eric", had Jack op een goede avond uitgeroepen, toen hij de krant openvouwde. „Wat? Ja werkelijk, dat is 'm!" Evelyn zat naast hem met haar elle bogen op de tafel en bekeek nauwkeu rig het plaatje. Twee, driemaal las ze het artikel, dat er bij stond. „Hij komt deze kant uit. „Wat een reis heeft ie gemaakt!" Er klonk afgunst in de stem van de jonge Hollander. „Hij schijnt ons helemaal vergeten te zijn." ,,'t Heeft er veel van." Evelyn schoof de krant van zich af; maar later op de dag, toen Jack in de stal was, zocht ze het blad weer op en keek lang naar het vertrouwde gezicht, totdat haar hart pijn deed van verla tenheid. Ze huilde nu niet meer, maar een bitterheid welde in haar op om het verloren geluk, dat haar met een vleu geltip aangeraakt had, om dan weer in de warrelige lucht van een onbestemde toekomst uit het gezicht te raken. Liefst Was ze er niet meer aan herinnerd en toch voelde ze een kleine voldoening, omdat ze nu wist, waar Eric was en wat hij deed. Maar 's avonds komt Edmond op de boerderij om nog eens te praten over de verkoop en dan heeft ze niet meer de lust of de kracht om zich te blijven verzetten. „Heb je je gedachten er nog eens over laten gaan, Evelyn?" begint Edmond. „Waarover?" zegt ze, quasi niet be grijpend. „Wel, over het verkopen van de boerderij natuurlijk." „Moet je dat nü al weten? Wat heb je toch een haast! Jullie trouwt toch niet tegen de winter?" „Nee, natuurlijk niet. Een bruiloft valt in het voorjaar." „Dan is er toch nog tijd genoeg." „Hoor eens, 'je weet net zo goed als ik, dat een boer een behoorlijke tijd van te voren dient te, weten, waar hij komt te wonen. Ik wil jou niet dwingen te verkopen. Maar als je beslist niet wilt, zeg 't me dan. Ik kan dan naar iets an ders uitkijken." „Dat kan je tóch wel doen." „Ja, maar ik heb liever zekerheid. Veronderstel, dat ik een bedrijf vind, dat me wel zou aanstaan, maar dat ik het mijn neus voorbij liet gaan om op jouw beslissing te wachten, wat dan?" „Dat zou niet verstandig zijn." „Evelyn, draai er niet omheen. Je weet, dat ik deze plaats liever heb dan enige andere. Ik ben hier bekend, mijn ouders wonen er naast, ik weet, wat ik koop en ik heb de minste kosten met de inrichting, omdat ik alles van onze ei gen boerderij uit in orde kan maken." Evelyn geeft geen antwoord. Haar ge dachten draaien in een cirkel rond Eric is in Ontario en hij komt niet hier. Hij is me vergeten; moet ik nog langer wachten? Moet ik 't maar opgeven? Als hij iets om me gaf, zou hij toch wel ge schreven hebben, dat hij hier in de buurt terugkwam. Waarom moet ik het uit de kranten lezen „Ik zal de taxatie-waarde betalen. Zo eerlijk als wat." (wordt vervolgd)

De Vallei | 1955 | | pagina 4