weits ommi Aram Jac. van Schuppen GORTSTRAAT 39 Renswoude-Elst Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN G- J, J- WOLTERS tBombardement' van het Veenendaalse station 3 JAC VAN SCHUPPEN „De Vallei" Uw blad Woutm BLOEMIN K Renswoude Vóór 1955 een BRIL gekocht Commando-wisseling bij de brandweer De vreugde van beter zien DE JUISTE BRIL De eerste grote oefening van onze B B Ds Jac. Vermaas De Najaars-show van Hein van Schuppen Firma J. F. Tak Zondagsdienst Doktoren ADIO BALLEGOIJEN „Wentelende Wieken" De broederschap der bronzen draak VRAAG 6 AANBOD Chr. Opcnb. Leeszaal en Bibliotheek Ze kunnen nog jaren meel! Vrijstelling van militaire Dienstplicht sedert 1 Jan. 1955 wéér recht op Ziekenfondskorting Hoofdstr. 51 - Tel: 3184 - Veenendaal Af en toe lij kent er veul op, dat we krek as in de Romeinse tijd, weer in de tijd leeve van brood en speele. Heb ten minste niks dan feeste tegeswoordig. De eene winkelweek is nouweliks ach ter de rug of de volgende start alweer. En of het nou „Vekansie-aksie" heet of „Najaarswinkelweek", dat speelt geen rol. De bedoeling is allemaal hetzelfde: en wel, de goegemeente sente uit de zak te kloppe. Zoo heel erg is dat nou ook weer niet. Want om sente uit de zak te kenne kloppe, moete ze der eers in zitte zeg ik maar. Bovedien ben je daar zeivers toch bij. Maar het gaat mijn zoo an me hart voor die minse, die hun ping-ping hard noodig hebbe voor andere dinge en die geen weer stand kenne biede aan al die verlijde- like aanbiedinge en dan de melkboer en de bakker weer tekort doen. Voor de melkboer zit er altijd ver haal in, die gooit doodgewoon een paar scheute water in de melkbus en hij kan weer zooveel lieters meer verkoope en dan heeft hij ze schadepost der zoo weer uit. We krijge in de koomende Winkel week ook een, zooals ze dat met een deftig woord noeme: Landbouwdag. Ik snap niet, waarom ze niet doodgewoon „Boeredag" zegge. Dat snappe wij ge- woone minse veel beeter en dan ga je der ook veel makkeliker naar toe. Dat andere woord klinkt zoo deftig en def tige boere hebbe wij niet. Trouwens, as je het Veense nieuws tegeswoordig lees, dan kom je vreemde woorde bij de vleet teege. Zoo las ik over „Instuif" en Mode- sjoow" en „Kaliefornie". Een instuif, dat schijnt een gezellig avondje te zijn, waar een heeleboel minse koome, die allemaal wat mee- brenge, zoodat de onkoste niet op één hoofd trecht koome. De een zorgt voor de gebakkies, de ander voor de drank jes en een derde voor wat hartigs, een vierde voor rookgerij en de laatste man die brengt de aardigheid der an, die schijnt dan te moete zorge voor een bietje vrouwvolk om de boel op te vroolike. Enfijn, daar loopt in het Veen ge noeg van dat spul. Anders moete ze maar es bij die Modesjoow gaan kijke. Daar zie je niks anders dan vrouw- minse. Knappe en leelikers, grote en kleine, dikke en panlatte. Manne kom- me daar heel niet aan te pas. Wat „sjoow' beteekent wee te de meeste ke rels niet, maar ze weete wel, dat het iets is, wat duur is. Het ouwe gezegde: „Wat niet weet, wat niet deert" is hier goed op ze plaats. Zoo gauw as de vrou we! ike sekte dinge gezien heb bij an dere, die ze zelf niet hebbe en toch graag zouwe wille hebbe, dan ben je een knappe- vent als je daar weerstand aan biede ken. Gelukkig dat Driek van mijn de jaare te boove is om naar die modesjoows te gaan. Natuurlik is ze ook wel iets met de tijd meegegaan, ze doet bijvoorbeeld een jaar of tien met haar mantel, ter wijl haar moeder daar twintig jaar over dee, maar de klok trug zette ken je nou eenmaal nie en het ken trouwes ook best aan de kwalieteit van de stof ligge. Nee, om de moode geef Driek niet zooveel, maar avontuur zit der nog best in. Toen ze in de krant las, dat er in de stad van de Cuneratoren een juffrouw woont, die, zoo maar op uitnodiging en op koste van een andere juffer, die hee- legaar in Kaliefornieje woont, voor zes weeke naar dat land mag komme, toen zei ze: „Daar heb ik nou me heele leeve naar verlangt om zooiets ook es te be- leeve. Maar de peerde die de haaver verdiene, die krijge ze niet. Je moet maar kruiwages hebbe." Ze had me vroeger al es verteld, dat ze in der jonge jaare een oogie gehad had op een koolooniaal die naar de oost ging, maar dat was niet weederkeerig geweest en zodoende was zij niet in Oost-Inje trecht gekomme. Maar daar over gefantaaseerd heb ze genoeg. En nou moet ze het doen met een water- sjienees. Gelukkig ben ik dat niet alleen. Niet dat ik bedoel, dat Driek meer water- sjieneeze heb. maar dat er meer van dat soort rondloope. Wat zouwe jelui denke van die wiel- renders, die hun eige heelegaar „leeg" rijje voor een kampioenschap voor hun klup. Ik heb ze gezien, met de tong uit de mond en ze konde geen pap meer zegge. ,,'k Heb nog „hup" geroepe teege Woutje Wagtmans en Wimpie van Est. Die gaave mijn een knipoogie alsof ze zegge wilde: laat ze maar peeze, wij weete allang wie het wint. Ja, zoo is het met een hoop van die dinge. Het is meestal van tevoore al lang bekokstoofd. Geef mijn maar een Kaliefornies appeltje. w. blauwkous. (vervolg van pagina 1) meentebestuur bood spreker daarop de jubilaris een prachtige tas en een reis- nécessaire aan. Verder zei de burgemeester er van overtuigd te zijn dat in de onder- commandant, de heer Van de Veen, een waardige opvolger is gevonden. Een man ook met een warm hart voor de brandweer die dezelfde weloverwogen besluitvaardigheid kent van de heer Jarings. De heer Jarings sprak hierna geroerd woorden van dank. Hij had dit alles, die vele bloemstukken en zoveel be langstelling niet verwacht. Het is in het grootste vertrouwen, aldus de heer Ja rings, dat ik het commando en het ma teriaal, dat nu een waarde van onge veer 100.000 gulden vertegenwoordigt, aan de heer Van de Veen overdraag. Ik weet ook dat het personeel achter hem staat. Het is met een handdruk van de scheidende en de nieuwe commandant dat de overdracht officieel een feit werd. De heer Van de Veen dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Het lijkt hem niet gemakkelijk de opvol ger te zijn van de heer Jarings. Deze heeft echter veel achtergelaten om op verder te bouwen. Daar is immers nog de noodzakelijkheid van een nieuwe ladderwagen, een brandweerkazerne en het beter beveiligen van scholen, ver gaderzalen en fabrieken. Hierna kwam er nog een verrassing voor de scheidende commandant, na melijk het zilveren kruis van verdien ste voor 30-jarige trouwe dienst in een leidinggevende functie van de Kon. Ned. Brandweervereniging. Het ere metaal werd hem door de burgemeester opgespeld. Het was de brandmeester, de heer J. van Hardeveld, die namens het brand weerpersoneel een fraaie pick-up aan bood. De heer Van Hardeveld die ook al 25 jaar deel uitmaakt van het corps, bracht in herinnering het handkarretje met ijzeren wielen en een 1 pk motor waarmee de Veenendaalse brandweer het lang heeft moeten doen en dat bij brand uit de stal van De Haas gehaald moest worden. Toen kwam de oude Ford welke voor f 75,kon worden gekocht en kortgeleden met een aardig winstje door de gemeente van de hand werd gedaan. In 1937 kwam er dan eindelijk een motorspuit en enkele ja ren geleden was het de nevelspuit waar van de nu aangekochte moderne mo torspuit een prachtige aanvulling be tekent. Wij zullen de heer Jarings missen. Na de uitstekende lessen op de oefen avonden wist hij het altijd weer ge zellig te maken. Spr. meent tenminste dat de nieuwe commandant niet kan goochelenDe heer Van Hardeveld hoopt dat de heer Jarings de oefenavon den nog zal blijven bezoeken. Ook van de N.V. Motorkracht kreeg de heer Jarings nog een cadeau aan geboden. De heer Jarings, onder de in druk van een en ander, het kruis van verdienste had hij allerminst verwacht, bracht nog eens dank voor dit alles en wees nogmaals op de noodzakelijkheid van een verdere perfectionnering van de brandweer in Veenendaal. Ook sprak hij over de wantoestand welke in deze omgeving aangetroffen wordt ten aan zien van de samenwerking tussen de brandweren der aangrenzende gemeen ten. Er is dan een regeling met Gelders Veenendaal, maar die luidt: Veenendaal mag alleen spuiten als er een school, een kerk of een fabrieksgebouw in wacht U in de vorm van Rijks gediplomeerd Opticien Erkend Ziekenfondsleverancier Kerkewyk 1 - Tel. 2764 - Veenendaal Dit was het moment waarop de heer Tj. Jarings het commando over het corps van de Vrijwillige Veenendaalse brandweer met een handdruk overdroeg aan zijn opvolger dhr N. Th. v. d. Veen. Op de achtergrond burgemeester A. Bakker en wethouder Ant. de Ruiter. brand staat. Branden b.v. vier huizen tegelijk dan moeten wij het maar laten branden. Het treurige geval dat zich kortgeleden nog op de grens met de gemeente Rhenen heeft voorgedaan ligt ons nog vers in het geheugen. Wij hebben prachtig ma teriaal dus kunnen ook snel en goed werken, waarom laat men ons dan niet spuiten. Zijn wij het eerst bij de brand en denkt de plaatselijke brandweer het verder te kunnen afmaken dan gaan we weer weg. De brandweer uit de om liggende plaatsen kan rustig gaan spui ten wanneer zij de eerste zijn bij een brand op Veenendaals grondgebied. De commandanten van de brandweercorp sen zijn het meestal wel eens, zo merk te de heer Jarings nog op. Hierna maakten de aanwezigen ge bruik van de gelegenheid de scheiden de jubilaris te complimenteren. Ook werd nog een felicitatie-telegram voor gelezen van de burgemeester van Rhe nen. Hierna waren de vele belangstel lenden nog geruime tijd gezellig bijeen. Morgen, Zaterdagmiddag, te begin nen om half drie, zal de Veenendaalse dienst Bescherming Bevolking voor een deel op haar paraatheid worden be proefd tijdens een grote oefening waar bij wordt gefingeerd dat uit een for matie van 12 bommenwerpers een vlieg tuig naar Veenendaal afzwenkt om het station te bombarderen. De bommen kwamen echter ook te recht in het Franse Gat. Diverse huizen gelegen aan de Jan Steenstraat, Jan Vermeerstraat, Rembrandtlaan, Mein- dert Hobbemastraat en de Ruysdael- straat werden getroffen. Er ontston den instortingen en enkele grote en kleine branden, veroorzaakt door een aan tal brisant- en brandbom men. Er zijn twintig ge wonden. Melders, die het blok snel verkend hebben, delen mede dat de blokploeg het niet aan kan en vragen hulp. De berichten worden doorgegeven naar de centrale comman dopost in de kelder van de openbare, school aan de J. G. Sandbrinkstraat, waar de zojuist ggeplaatste telefoon centrale en de telefoonverbindingen op hun deugdelijkheid worden getest. Het blijkt dat een mistspuit zal moeten aan rukken. Op de commandopost blijkt verder dat geen andere delen van Vee nendaal zijn getroffen. Zo is in kort bestek het verloop van de oefening waaraan zullen deelnemen het Valleiblok nr. 12 onder leiding van de blokhoofden de heren Bovenkamp en Van de Meijden en een combinatie van de blokploegen 7, 9 en 10 onder leiding van de blokhoofden de heren Nannen- berg, Veenendaal, Geenhuizen, Haal- boom en Van Beek. Zoals reeds op de eerste pagina van dit nummer wordt bericht, heeft ds. Jac. Vermaas, thans predikant te Bo degraven, het beroep naar de Ned. Her vormde gemeente van Veenendaal aan genomen. Ds. Vermaas werd op 17 Mei 1902 te Heineroord geboren. Na zijn studie te Utrecht werd ds. Vermaas in 1929 toe gelaten tot de bediening. Zijn vorige gemeenten waren Ter Aa, Hoogeveen, Huizen en Amersfoort. De Najaars-modeshow van Hein van Schuppen van deze keer onderscheidde zich in de eerste plaats door een enor me belangstelling. Was het Woensdag middag al veel drukker dan ooit het ge val geweest was; 's avonds was de gro te zaal van „Eltheto" werkelijk ei-vol en werden alle records gebroken. Zelfs op het balkon waren stoelen bijge plaatst. Het is verheugend dat zoveel dames van de gelegenheid, om in eigen plaats een modeshow van formaat te kunnen bijwonen, gebruik maakten. De toene mende belangstelling is het beste be wijs van de roep welke van de uiterst verzorgde en uptodate-shows van Hein van Schuppen uitgaan. Het lijdt geen twijfel dat het talrijke damespubliek ook bij de naj aars-show 1955'56 ent housiast waren. Er was weer zeer veel nieuws te zien en men kon zich een meer dan volledig beeld vormen van de nieuwe wintermode. Er was een zeer uitgebreide collectie mantels te bewonderen. Ook hier werd het duidelijk waarom de Nederlandse dames-kleding tegenwoordig in het buitenland absoluut toonaangevend is. Geheel in de geest van de nieuwe wintermode zagen wij zeer veel swag gers, waarbij een grote variatie dessins in Italiaans tweed werd getoond. Type rend voor de grote wintermode waren de grote kragen en jvijde manchetten, Zeer veel aandacht trokken de zwarte mantels met kralen-garneringen en de nieuwe bijna zwarte grafiet-kleur. Niet minder was het applaus voor de collectie bontjassen. Er was een ruime variatie in het zeer mooie Indolana imi tatiebont dat, hoewel licht in gewicht toch de warmte geeft van het originele bont. Verder werd prachtig persianer geshowd. Bij de japorinen was grijs on miskenbaar de overheersende kleur. De rokken waren veelal wijd en op tal van manieren gepliseerd. De stoffen? Wij weten het: Yersey en wevenit voeren de boventoon. Evenals bij de mantels werden veel japonnen geshowd in grote maten. Bij de costumes en pakjes kregen de trois- en deux pièces zeer veel aan dacht. Ook hier veel tweed. De allerliefste hoedjes waren zonder VOETBALPROGRAMMA Zoals reeds elders in dit blad werd gemeld, speelt het eerste elftal van Renswoude Zondag a.s. een thuiswed strijd tegen „Eist". Het tweede elftal van „Renswoude" speelt een uitwedstrijd tegen „Hoog land 2". Dit is door nieuwe competitie indeling een geheel onbekende voor de Renswoudse reserves. Een voorspelling is hier dan ook moeilijk te geven. De samenstelling van het eerste elftal is weer gelijk aan dat van Zondag j.l., met dien verstande dat L. Stutvoet weer de midvoorplaats inneemt. De opstelling van de reserves is ongeveer gelijkge- bleven aan vorig jaar. VAN HET SCHIETFRONT De schietvereniging „Renswoude" heeft deze zomer weer een lid gehad, dat het gepresteerd heeft 10 maal ach tereen een roos te schieten en daarmee het maximale aantal punten nl. 120 te behalen. Dit is de tweede maal dat een dergelijk geval op deze vereniging voorkomt. De eerste maal schoot de heer W. Veldhuizen het volle aantal bij elkaar. Een fraaie prestatie van ge noemde schutters. Wie volgt? De uitslagen van de onderlinge com petitie luiden: 1. W. Veldhuizen 118 p.; 2. W. Bruggink 117 p.; 3. G. van Doorn 117 p.; 4. W. Lam 117 p.; 5. P. Over- eem 112 p.; 1. W. Veldhuizen 118 p.; 2. W. Brug gink 118 p.; 3. H. Vermeulen 117 p.; 4. H. Schoolderman 111 p. 1. W. Bruggink 119 p.; 2. W. Veld huizen 117 p.; 3. W. Lam 116 p.; 4. H. Vermeulen 115 p; 5. H. Schoolderman 115 p.; 6. P. Overeem 102 p. 1. J. Vermeer 117 p; 2. W. Lam 116 p.; 3. W. Bruggink 116 p.; 4. H. Schoolder man 114 p.; 5. W. Veldhuizen 114 p.; 6. P. Overeem 113 p.; 7. G. v. Doorn 113 p. Zondagmiddag a.s. zal het er op ter rein „De Hokhorst" in Renswoude wel weer om gaan spannen. Dan wordt n.l. de wedstrijd „Renswoude" „Eist" gespeeld. Tot nog toe zijn de prestaties van beide ploegen beneden de verwach tingen gebleven. Renswoude heeft in totaal nog maar één punt weten te be halen en Eist heeft wat winstpunten betreft nog een geheel schone lijst. We geloven wel dat Eist het tegen de rood- witten niet gemakkelijk zal krijgen. Een voorspelling blijft echter moeilijk daar beide elftallen in het verleden soms de wonderlijkste uitslagen lieten aan tekenen. Voor een BRIL natuurlijk naar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 - VEENENDAAL uitzondering uit het eigen atelier van Hein van Schuppen. Veel bewondering oogstte Mirage. Extra applaus kregen de wollen mutsjes van de jeugd, als mede de kralen-garnering en de vele mogelijkheden van de pothoed. Bij het laatste onderdeel van de show: de avond- en cocktail-toiletten, was de romantiek weer alle eer aange daan. De strap-less cocktails waren zwart. Kenmerkend voor de algemene tendens was de show van Hein van Schuppen ook voqr wat betreft de lage prijzen. Bij herhaling gaf het publiek blijk van zijn verbazing wanneer er een prijs genoemd werd. Het werd ook bij deze gelegenheid duidelijk dat er vaak meer van de prijs af is dan de be kende 10 procent ZENDINGSAVOND Op Woensdagavond j.l. werd in het gebouw aan de Eikenlaan door de Ned. Herv. Evangelisatie Vereniging „Sola Fide" de jaarlijkse zendingsavond ge houden. Door een tijdige vóór-verkoop van toegangsbewijzen was de opkomst VEENENDAAL Geboren: Jan Arnold Dirk, z. v. E. Achterberg en A. H. van Woerkum; Jo- han, z. v. H. J. Visscher en T. Keulen; Abraham, z. v. J. W. van Barneveld en G. Drost; Jenneke Anna Catharina, d. v. J. G. Nieboer en G. Diepe veen; Ca tharina Elisa, d. v. S. IJ. Demoet en C. J. Merlijn. Ondertrouwd: Gerrit Jan Heikamp, 22 j. en Dingena Cornelia Snijder, 17 j.; Jan Donkelaar 27 j. en Evertje v. Doorn 24 j.; Dirk v. Oeveren, 26 j. en Pietje Hensen, 24 j. Dirk Bouman, 27 j. en Petronella v. Dorland, 23 j.; Gijsbert Pieter Smit, 25 j. en Hentera v. Viegen, 21 j.; Rijk v. d. Sluis, 24 j. en Christina Hendrika Kole, 22 j.; Andries Schoe- man, 24 j. en Cornelia v. Engelenburg 21 j. Getrouwd: Antoon Arris Keijman, 23 j. en Hendrika van Barneveld, 22 j.; Gerrit Meerveld, 28 j. en Grietje van Eden, 31 j.; Peter Gerrit v. Ojik, 27 j. en Aartje van Beek, 24 j. Overleden: Beatrix Aaltje van Essen. 17 j. d. v. A. van Essen en C. Ch. Prins. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Evert A., z. v. E. A. Rijken en R. M. G. v. Engelenburg; Francina, d. v. G. v. Hunen en E. v. d. Craats; Evertje, d v. M. v. Wagensveld en J. Henzen; Cornelis, z. v. C. Buurman en P. v. d. Blaak; Breunis, z. v. W. v. d. Pol en J. Knevel. Overleden: Hermanus Diepe veen, RHENEN Geboren: Jansje, d. v. Hendrik v. Vee nendaal en Elisabeth v. Os, Trambaan- weg 15; Willemina Katharina, d. v. Ger rit Annot en Catharina Koene, Veenen daal; Johan Willem, z. v. Hendrik^v. Santen en Gerritje Sukkel, Veenen daal; Geertruida, d. v. Carl Heinrich Ferdinand v. d. Meijden en Francina Willemijntje v. d. Pest, Cuneralaan 24; Hermina, d. v. Zwierinus Cornelis v. Dijk en Geurtje Gerritsen, Cuneraweg 387; Willemina Cornelia, d. v. Johannes v. Walsem en Hestrina v. Swetselaar, Rijksstraatweg 84; Jan, z. v. Maas Lod der en Lutje Geurtsen, Friesesteeg 5. Ondertrouwd: Joseph Hubertus Ma- thias Notermans en Victoria Bernardina Johanna Vedder; Matthijs van Laar, Veenendaal en Maria Elizabeth Haisch. Gehuwd: Willem v. d. Hor en Cor nelia Goet. Overleden: Betje Middelwijk, 73 j„ geh. m. Hendrik Jan Slagman, Rijks straatweg 49; Gijsbert Rauw, 84 j., we duwnaar v. Alberta v. d. Brandhof, Ho- gesteeg 22; Gijsbertus v. Putten, 77 j., geh. m. Anna Keijman, Stationsweg 20; Mannes Rijkse, 78 j., wedn. v. Alida de Wit, Cuneraweg 118. zeer bevredigend en vulden ongeveer 400 leden zowel als belangstellenden de grote zaal. De samenkomst stond onder leiding van Ds. W. Goedhart. Van de Geref. Kerk, de Chr. Geref. Kerk en het Leger des Heils waren er afgevaar digden aanwezig. De Herv. Kerk en de Geref. Gemeente van Ds. Kok hadden bericht van verhindering gezonden. Het hoofdthema was een zendingsfilm, die uitstekend aansloot aan de rede van Ds. P. J. Mackaay, secretaris van de Raad voor de zending. Uit rede en film kwam duidelijk naar voren, dat het uitgaan in de wereld ter verkondiging van het Evangelie slechts een zaak is van ge loof in Jezus Christus overeenkomstig en gehoorzaam aan zijn opdracht. Het zangkoor onder leiding van de heer G. van Zanten verleende mede werking en ondersteunde tevens de ge meentezang. De deurcollecte bracht het mooie bedrag op van rond f 300, SCHAAKNIEUWS Woensdag j.l. werden in het Trefpunt de volgende partijen gespeeld voor de onderlinge competitei, waarvan de uit slagen zijn: J. H. Schell D. Willenmsen 01 H. J. v. d. Veer S. P. J. Maas 01 C. van Genderen C. ter Hogt 10 C. Visser W. v. Dam 10 D. J. v. Manen C. E. Crosman 10 J. Piso W. G. Jansen 10 D. v. Manen D. de Man 10 VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 u. ds. Kooreman van Rhenen 5 u. ds. Vroegindewey. Julianakerk 9.30 u. ds. Vroegindewey, 5 u. ds. v. d. Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 u. ds. v. d Pol, 5 u ds. Knier van Doorn. Veeneind 3 u. ds. v. Viegen van Achterberg. Donder dag 7.30 u. ds. Middelkoop van Schie dam. Dijkstraat 2.45 u. ds. Vroeginde wey. Sola Fide 9 u. ds. C. M. v. Endt van Utrecht (Jeugddienst), 10.30 u. ds. Goedhart 5.30 u. ds. J. Langestraat van Vorden. Ger. Kerk 9 en 10.30 u. ds. v. Enk, 5 u. ds. Overduin. Chr. Ger. Kerk 9.30 u. prof. dr. Wisse van Driebergen, 4 u. ds. W. de Joode van Ede. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem (Fluiterstr.) 9.30 en 5 u. leesdienst Zaterdag 7 u. ds. Mallan, Donderdag 7.30 u. ds. v. d. Woestijne van Barne veld. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Padt van Ede. Hersteld Apostolische Zen dingsgemeente, lokaal Nieuweweg 54, 10.15 en 4 u. Voleindigingsarbeid. Woensdag 7.30 u. Voleindigingsarbeid. Leger des Heils 10 u. Heiligingsdienst, 12 u. Zondagsschool, 7 u. Openluchtsa menkomst, 8 u. Verlossingssamenkomst. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O., gebouw Eikenlaan (kleine zaal) 8.15 en 3 u. ds. G. Roukema. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 u. dhr. Dijkman van Rijssen. Dinsdag 7.30 u. dhr. Edelman van Dor drecht. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. v. d. Peut, 6 u. ds. Kooreman. Ger. Kerk 10 en 5 u. ds. Slingenberg van Ede. Ger. Gem. Bantuinweg 10 en 5.30 u. lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. Dinsdag 27 September 19 u. ds. De Jong van Kralingseveer. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Moolenaar. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 u. dhr. Meijer van Veenendaal, 6 u. ds. v. d. Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u. lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. v. Viegen. OVERBERG. Ger. Gem. Maandag 7 u. ds. De Jong van Kralingseveer. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 3 u. leesdienst. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen dr. J. H. Kets, Hoofdstraat, tel. 3056. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achter- bergsestraatweg 191, tel. 328. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 u., alleen voor dringende geval len dr. Van Ommeren van Eist, Telef. K 8377-217. RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 - Rhenan - Tel. 579 (Vervolg van pagina 1.) modern ingerichte molen zijn werk even goed, ja beter doet dan electrische gemalen. Is de Schermer na een flinke regen bui door zijn machtige molengroepen niet altijd eerder zijn overtollig water kwijt dan de Beemster met zijn mo derne gemalen? Zo staan ze daar, de Hollandse mo lens. Hun aantal neemt af, doch die er nog zijn ere men als nationaal symbool. Zoals zij over het leven waken, moeten wij het doen over hun voortbestaan. Wij moeten vechten voor de windwater molens, die velen de grond schenken waarop zij staan. We mooten vechten voor de korenmolens, die het graan voor ons dagelijks brood vaak malen, hoog boven polders en golvende akkers. (30) „Grijpt hem, ridders, maar doodt hem niet," schreeuwt Aram waarschuwend, als Angelo, ge volgd door zijn ruiters, zijn paard naar Aiglon toe- drijft. „Hij handelt in opdracht van Prins Baltha zar, die hem beval, mij in de afgrond te werpen en er toen snel vandoor ging." „Werpt hem omlaag, mannen, en dan op de paardendondert de roofridder, terwijl hij zijn rijdier tussen Aram en diens bevrijders indrijft. Opnieuw grijpen de knech ten de jonge ridder beet om dit bevel uit te voeren. Maar dan heft Prins Angelo bezwerend de hand op. „Dertig goudstukken voor jullie ieder, als je heer Aram onmiddellijk loslaat," roept hij de knechten toer „Hier komen ze, en maak je snel uit de voeten." Uit de plooien van zijn mantel trekt de prins een grote beurs, en: met een achteloos gebaar werpt hij een handjevol goudstukken over het rotspad. (Wordt vervolgd.) NIEUW SEIZOEN CHR. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Het reeds zo veelzijdig en met zorg samengestelde boekenbezit dezer bi bliotheek is met ingang van het nieuwe leesseizoen weer aanzienlijk uitgebreid met de nieuwste romans, ontwikkelings- lectuur en boeken voor jeugdige lezers. Men vindt er naast de beste romans van bekende binnen- en buitenlandse schrijvers, romans in vreemde talen, reisverhalen, levensbeschrijvingen, po pulaire lectuur op velerlei gebied als: De aarde en haar Volken, Mens en maatschappij, Godsdienst, gezin en op voeding, kunst, techniek, sport en spel enz. Dat deze bibliotheek voor onze plaats en omgeving van steeds grotere bete kenis is, blijkt vooral ook uit het feit, dat er zoveel vraag is naar ontwikke- lingslectuur. Hieraan is dan ook bij zondere zorg besteed. 95 ct. per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Terstond gevraagd nette werkster voor 2 of 3 da gen p. week. D. J. Meijer, Hoofdstraat 111, Veenen daal. Te koop aardbeienplanten. Kwekerij A. Loef, Sand brinkstraat, Veenendaal. Te koop damesrgwiel met blanke vellingen en ver lichting. Merk Eris, f 60, C. van Ekris, Nieuweweg 166, Veenendaal. Werkster gevraagd voor een halve of een hele dag in de week. Br. onder nr. 2553 a. h. bur. v. d. blad. Te koop goed onderhouden haard. Cuneraweg 396, Te koop z.g.a.n. konijnen hok en een meisjesfiets. Wilhelminastr. 20, Rhenen. Scharrenburg en Zoon Be- tonfabriek, levert: kippen hokken, varkenshokken, schuren, garages, karlood- sen, betonschuttingen, tuin- banden, afrasteringen, pa len en betontegels. Tegen concurrerende prijs. Staat ter dekking een pri ma bok. Dekgeld f 2,50. G. Stam, Cuneraweg 177, Ach terberg. Verloren een regenjas, waarschijnlijk op de Nieu weweg te Veenendaal. Te rug te bezorgen bij A. Veld huizen, Schalm 9, Rens woude. Te koop 1 drachtige zeug, 2e toom. 8 Oct. uitgeteld. Tevens 80 roeden knollen en 40 roeden bieten. J. Da- velaar, Nieuwstraat 45, Scherpenzeel. Te koop prima Noordelin gen aardappelen, thuisbe zorgd. En te koop gevraagd een goede fornuiskachel, bij W. de Koning, Brink- lapdseweg, Ederveen. Tel. 327. Gevraagd nette werkster voor twee halve dagen per week. Adres: Julianastr. 19, Veenendaal. Te koop haardkachel, we gens overcompleet. Zuini ge hete-luchtcirculatie. J. E. van Schuppen, Eiken laan 20, Veenendaal. Gevraagd nette werkster voor één dag per week, liefst Vrijdags. J. E. van Schuppen, Eikenlaan 20, Veenendaal. Gevraagd net meisje voor halve dagen of een nette werkster voor Vit dag per week. Mevrouw Hiensch, Hoofdstraat 27, Veenendaal. Te koop aangeboden een zelfvullende haard, haard kachel en een kleine haard. Te bevragen Bergweg 53, Veenendaal. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij T. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3126, Veenendaal. Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement en asbest- platen. Jan Kool, Holleweg 4, Veenendaal. Tel. 2463. Voor goede verzorging van uw winteraardappelen 1 kg. kiemremmingsmiddel, voor 7 mud f 2,25. R. van Wal- sum, Groeneweg 17, Rhe- nen. Voor een goed orgel, tevens voor schoonmaken en repa reren naar Muziekhandel A. van de Weerd, Beatrix- straat 60, Veenendaal. Tel. 2102. Voor de nieuwste gramo- foonplaten en platenspelers naar Muziekhandel A. van dq Weerd, Beatrixstraat 60, Veenendaal. Tel. 2102. Gevestigd in de Koningin juliana School - Kerkewijk Uitlening voor Volwassenen Woensdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur Jongeren Donderdagavond van 7—8.30 uur Vrijdags 4—5 uur Leesgeld Volwassenen f 4.— p. jaar voor 1 roman en 2 studieboeken p. week f 7.p. jaar voor 2 romans en 4 studieboeken p. week Jongeren f 4.p. jaar voor 1 boek p. week of 10 cent p. boek p. week f 7.p. jaar voor 2 boeken p. week Nieuwe lezers betalen van 1 Oct. tot 1 Jan. a.s. f 1.25 Laat U dat oude bed nu eens fijn helemaal opknappen door Als U 't van te voren afspreekt hebt U het binnen een dag weer keurig thuis EnU weet toch dat we ook netjes en heel voor delig Uw oude gestikte deken in een nieuw jasje steken? Werkelijk: U bespaart Guldens als U eens gaat praten met TELEFOON 2321 Heeft U moeilijkheden in Uw bedrijf door militaire dienstplicht. Wellicht is het ook voor U van belang te weten, dat wij naast VESTIGINGSVERGUNNINGEN. EXPORTVERGUNNINGEN enz. ook REQUESTEN VERZORGEN in verband met het verkrijgen van: VRIJSTELLING VAN MILITAIRE DIENSTPLICHT Indien U van mening bent, drt Uw zoon werknemer op reële gronden voor een dergelijke vrijstelling in aanmerking komt. stelt U zich dan met ons in verbinding. Het is vanzelfsprekend, dat wij indien nodig ook mondeling Uw zaak op het Ministerie of welke instantie dan ook bepleiten. Mede door onze bemiddeling verkregen onderstaande personen hun vrijstellingen ONZE DESKUNDIGHEID IS UW VOORDEBL H. Beyer, Middelb.weg 7, Veenendaal W. H, J. Spies, Uilenb.straat 5, Heteren A. v. d. Hatert, Liniestraat 34, Ochten A. Slokker, L. Laarderweg 17, Huizen N.H. Y. Dikkerboom, Aannemer, Utrecht W. Hoek. Gageldijk 260, Westbroek J. C. Hanse. Noorder.weg 32, Emmeioord Duizendstra, Javastraat 12. Zwolle M. Span, A 61, Lekkum Fr. G. van Dijk, Holtheme 5. Gramsbergen G. Remmink. Esweg 39. Den Ham (O.) H. Daalwijk. G. nr, 13. Borculo Groot Nibbelink, nr. 90, Breedenbroek J, Hommel. Fabristraat 57b, Schiedam J. A. Veens, Spoorstr. 22, Herveld A. Bergmans. St. Antoniusstr. 7. Waalwijk G. M. de Esch, Weltertuynstr. 29, Heerlen R, Buiter, Sophiastraat 30, Groningen N. A. Lindenhout, Tempclstr. 12, Beuningen J. Goudriaan, Sloterweg 1423, Haarlemmermeer C. Bruinsma. nr. 5, Wolsum J. Bergwerf, Amsterd.str.weg 327. Utrecht (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vri)st. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (algeh. vrijst. militaire dienst) (vrijstelling herh. oefening) (vrijstelling herh. oefening) (vrijstelling herh. oefening) (vrijstelling herh. oefening) (vrijstelling herh. oefening) Tientallen andere tevredenheids- en dankbetuigingen liggen op mijn kantoor te BENNEKOM voor iedere belangstellende ter inzage. Wij hebben geen bijkantoren Voor moeilijkheden, uw adres t MARIJKELAAN 17 BENNEKOM (GId.) TELEFOON K 8379 329

De Vallei | 1955 | | pagina 2