LET OP CORSETTENHUIS %£AAr$T0fci Tak s Levertraan Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN halve prijs Heerlijke Erwtensoep Veenendaal muis ©mm Rhenen A merongen BLOEMIJSK Eist Renswoude H. Naar ding OUE-STOOK-KA CHEL atrer>stoi ABOVENSCHEN Rhenen'H0F12*TEL:}19 sd,<xO P I C K-U P van Heen Co. B. Kop Soep gratis!! uitfOMcieïlïj/^ goed Voor ccn Merk-vulpen o.a. Parker Osmia Gimborn Union Pelikan enz. Vóór 1955 een BRIL gekocht „CRESCENDO" in het zilver Fa. J. F. TAK Zondagsdienst Doktoren De broederschap der bronzen draak VOOR: Damespyama's en Nachthemden Teddy Jasjes Cape's en Reiscape's Baby-Artikelen Zakdoeken Glacé Handschoenen Vasana-Hillop en Nylon kousen AVW1E1EI& BAKEN ANTI-RHEUMATIEK Kousen-Reparatie „De kleine Hema" „De kleine Hema VRAAG 6 AANBOD HALLO! HALLO! Automatiek „Patrimonium" VEILING „Brand." Met een schok werd ik wak- ger doordat Driek mijn op mijn ge- dachtekissie zat te timmere en alsmaar dat „brand", „brand" lag te loeien. Siereenegeloei heb ik niks van ge hoord. Och, ik bin met geen zeuve peer- de naar bed te krijge, maar as ik een maal gaa, dan slaap ik ook meteen zoo vas, dat ik voor niks en voor niemand wakker word. Al zou der een heele komplete drumbent an me bed staan dan zou ik nog niet met de ooge knip- pere. Maar ala, deze keer werd ik door het aanhoudende getrommel op men heufd door mijn weederhelf dan toch wakker. En voor ik het wis sting ik in men „appelbloesem"-pantaalon in de tuin te kijke of ik wat kon ontdekke. En ja, al gauw had ik in de gaate dat het ergens in de buurt van het Spoor moes zitte. Omdat ik het toch wel een bietje koud kreeg met zoowat niks an me boddie, ging ik maar naar binne om de kooi weer in te kruipe. Laat ik nou buite de waard gereekend hebbe, ik be doel netuurlik de waardin. Want nau- weliks had ik me neus binne de deur laate zien of daar begon Driek met mijn de boovekleere an te reike, die ik altijd netjes op de leunstoel in de mooie kaamer leg 's avons. Of ik wou of niet, ik moes en zou der op uit om te zien wat er nou persies brande en of der ook slagoffers waare. Op dat gebied zijn vrouwe harstikke niewsgierig. Enfijn, ik was nou toch eenmaal uit bed, dus ik dach: oost, west, tuis is het ook niet alles; laat mijn maar es effen- tjes gaan kijke. Nou, ik zag al gauw meer minse, die der op uitgestuurd waare en der liep nog een man die teege mijn begon te praate en zoo zijn we al praatende naar de brand getooge. Ik moet zegge: we hadde een eersterangs plaats. We stinge op de spoorlijn en vandaar hadde we een pracht uitzich. Maar wat heb ik daar een gekke minse gezien. Het leek wel een groot avond- fees van koning Faroek. Ik heb nooit geweete, dat er zooveul minse bij ons in het Veen in het bezit van avond- kleeding waare. Bij de kerels ging het nog zoo'n bietje. Verschillende hadde witte troopebroeke onder de dikke win terjas an. Ik zag hoogwaardigheidsbe- kleeders met ijstruitjes an en slaap- mutse op, maar over het geheel ge- noome waare die. wel ordentelik ge kleed. Maar de vrouwtjes, die maakte het bont. Ik zag der vrouwgies bij die ik goed ken, die overdag niet graag met een pantaalon, zelfs niet in de tuin, zouwe wille loope Maar nou hadde ze de lange boks an. Echte ouwerwetse nachtponne zag-ie ook veul en een hee- leböel hadde de krulspelde nog in het haar. Kiemoonoos met zilvervosse zag je ook veul. Waar al die minse nou voor kwaame snap ik nog niet. Want ze stinge maar te kwebbele. En naar de brand kijke, hoo maar. We moeste zelfs nog een paar keer om stilte verzoeke. Ik voor mijn ik denk dat ze onze niewe brandmees ter eens aan het werk wilde zien. Nou die mag der zijn. Het is eëh jonge die van wante weet. Hij gaf merakels gauw waater. Ik bedoel netuurlik die brand spuit. Der waare minse die zeije: Die niewe brandmeester, die moete we niet hebbe. Dat is net een magneet, die trekt de brand an. Hij is net één week baas en nou hebbe we al twee keer brand gehad. Ik voor mijn, ik geloof dat het best zal gaan. Het is net alsi met een goeie kie per in het Nederlands elftal. Die trekke de bal ook an en dan kenne ze aan het publiek pas laate zien wat ze in de mars hebbe. We zulle Zaterdag ook es in het Franse Gat gaan kijke als de BB aan De Modeshow van Fa. G. van Schuppen Woensdagavond was er dan in ge bouw Eikenlaan de modeshow van de Fa. G. van Schuppen. Deze show kenmerkte zich vooral door het vele nieuwe dat wij hier zagen en niet in de laatste plaats ook door de uitstekende organisatie en een prettige sfeer. Ook hier bleek hoezeer yersey en wevenit de overhand hebben ook al werd er veel Tinneroy, Ottoman en tweed in verschillende kleuren, waar onder de nieuwe en zeer mooie kleur blauw, geshowd. Zwart blijft ook nog favoriet naast groen en de zandkleur. De pakjes waren prachtig van lijn, met wijde- zowel als getailleerde rok ken. Verschillende pakjes vormden één geheel met blouses van hetzelfde ma teriaal en aangeknipte mouwen. Een ensemble dus dat vrijwel het gehele jaar kan worden doorgedragen. Opvallend van deze show waren ook de grote kragen met lange revers, die de schouders breder doen zijn. Ook wordt er weer veel met schouderver hoging gewerkt. Mouwen waren er zo wel aangeknipt als ingezet en de laatste in zeer veel variatie. De halsuitsnijdin gen zijn over het algemeen zeer be scheiden dit jaar. Ook bij deze show zagen wij de rokken weer veelal ge- plisseerd, geplooid en geklokt. De ge sloten rok werd trouwens ook in veel variatie geshowd. De wollen truien en blouses worden veelal lang over de rok tot op de heup gedragen. Overheersend waren de Weense mo dellen, maar ook prachtige Italiaanse en Franse en niet in de laatste plaats ook Nederlandse modellen werden /.en- nelijk door de dames in de zaal be wonderd. Niet ongenoemd mogen blijven de poplin-blouses, heerlijk warm en mooi met rijke garnering van broderie en kant. Ze waren er in talrijke kleuren en het is wel een bewijs van de uitge breide en gevarieerde collectie van de Fa. Van Schuppen, dat ook in de grote maten zeer veel getoond kon worden. In de pauze werd nog even een de monstratie gegeven met de nieuwe Playtex girdle waarbij de aanwezige heren op verzoek en onder applaus van de dames de zaal even verlieten. Na de pauze kwam het meer geklede genre aan de beurt. Grote indruk bij de dames maakte de ontdekking dat de wollen cocktailjapon niet behoeft onder te doen voor de zijden. Zeer mooi waren de zwarte toiletten met de fijne plissé rok en de garneringen van kraaltjes en stiksels. Als waardig slot van deze zeer in teressante en geslaagde show werd een collectie prachtige avondkleding ge toond, gedecolleteerd met een fraaie stola of bolero. Mej. Van Schuppen dankte na afloop de mannequins met een bouquet bloe men en het was dan ook zeker in be langrijke mate aan deze dames te dan ken dat de show zo'n succes werd. Met het organiseren van een dergelijke show heeft de Fa. Van Schuppen ongetwij feld vele dames aan zich verplicht. Vermeldenswaard is zeker ook het aandeel dat de Fa. F. van de Bosch hierin heeft gehad en menigeen was verbaasd over de uitgebreide en rijk gevarieerde collecties handschoenen en byouteriën welke steeds weer met veel smaak gecombineerd en in goede ver houdingen gedragen werden. KLEEFSMAN's Boekhuis Zandstr. 3 Patrim.laan 22 het oefene gaat. Die lui, wille zich ook van hun beste kant laate kijke. En het is heus geen kinderspelletje wat ze speule. Het is alleen jammer, dat de meeste minse dat nog niet zien, want er ontbreeke nog altijd een heelebocl manne en vrouwe. Op iedere twee man moet de derde er nog bijgezocht worde. Want die derde man, die brengt, zooals jelui weete, de aardigheid er an. Ik wens jelui veul geluk in de Win kelweek en denk dan ook nog eens aan die derde man. w. blauwkous. VEENENDAALSE DAMCLUB BEGON MET NEDERLAAG De Veenendaalse Damclub VDC is deze week haar compeitie begonnen. Het werd in de eerste thuiswedstrijd, welke in het „Trefpunt" werd gespeeld een 713 nederlaag tegen UDG I. Ook het tweede tiental ging tegen UDG 3 met dezelfde cijfers ten onder. De gedetailleerde uitslag van Vee nendaal I UDG I was: J. Edink M. L. Vos 11; G. van Dijk v. Barneveld 20; H. v. d. Brandhof v. d. Voort 11; C. Hei kamp De Nas 02; H. Edink Den Hartog 02; A. Valkenburg Carle- bar 02; W. van Manen Thunissen 11; J. Roks De Lange 11; R. de Gooyer Harskamp 11; W. v. d. Hor Van Santen Kolff 02. De resultaten aan de verschillende borden bij Veenendaal 2 U.D.G. 3 waren: E. de Kleuver De Vries 11; H. v. Beek Eimers 02; R. v. Rotter dam v. Randwijk 11; E. v. Raven- swaay v. d. Kraats 11; J. v. Dik- kenberg Nigon 20; B Valkenburg Sluis 20; D. van Baaren Hoen ders 0—2; E. Wels v. d. Kamp 0—2; A Keyman Broekman 02; J. Bos Pitlo 0—2 sedert 1 Jan. 1955 wéér recht op Ziekenfondskorting Hoofds'.r. 51 - Tel: 3184 - Veenendaal DWIGHT D. EISENHOWER (Vervolg van pagina 1.) Het verder verloop van de oorlog ligt ons nog vers in het geheugen. Eisen hower was een van de grote figuren in de gigantische strijd tegen Hitler-Duits- land. De generaal met de grote talen ten, met het vrijwel nimmer falende inzicht, die zich niet schaamt een kerk ganger te zijn, voerde zijn troepen aan tijdens de invasie en daarna in de wan hopige strijd tegen het stuiptrekkende Duitsland. CHEF VAN DE STAF VAN DE V.S. Na de capitulatie van de Duitsers sprak Eisenhower in Europa een rede uit, waarin duidelijk naar voren kwam dat deze eenvoudige, ronde Amerikaan uit Kansas zichzelf was gebleven. Hij schreef zijn eigen succes toe aan de mannen, die onder hem hadden ge diend. Op 20 November 1945 benoemde president Truman hem tot opvolger van generaal Marshall als chef van de staf der Verenigde Staten. De hoogste post was bereikt, zo dacht de wereld althans en misschien Eisenhower zelf ook wel. Het is bijna tien jaar geleden, dat» de generaal een bezoek bracht aan het pas vrij geworden Nederland. Op 6 October 1945 kwam hij ons land binnen, waar men hem stormachtig begroette. On danks het verbod bloemen te strooien, lag in zijn wagen een tapijt van bloe men. Tijdens zijn bezoek bewees Ike, dat hij niet bij het heden was blijven stilstaan. „Ik zou," zo deelde hij toen mee, „graag willen, dat de uitvinding van de atoombom een oorlog in de toe komst onmogelijk zal maken. De enorme sommen, die thans aan bewapening worden besteed, zouden kunnen worden aangewend voor een verhoging van het levenspeil der volkeren. De atoomkracht kan veel beter de beschaving ten goede komen dan gebruikt worden voor de vernietiging." En op de vraag of er nog een oorlog zou komen, antwoordde Eisenhower glimlachend: „Ik denk het niet. In ieder geval niet meer tijdens mijn leven We zijn tien jaar verder en er is veel veranderd in de wereld. De man, die eens hoge onderscheidingen ontving uit handen van presidenten van de Ver enigde Staten, is nu zelf president en pleiter voor volkerenvrede en humani teit en heeft daarmee bewezen zichzelf te hebben onderschat, toen hij zei het niet verder dan kolonel te zullen bren gen. Van zijn in 1945 geuite wens: „Als ik mijn werk gedaan heb neem ik een klein huisje midden in de bossen waar niemand mij kan vinden" is niets te recht gekomen. Misschien in de toe komst. Voorlopig heeft het kleine huisje plaats moeten maken voor het enorme Witte Huis,, dat niet in de bossen staat en waar iedereen de president kan vinden. S.G.Z. Huurverhoging in Rhenen in sommige gevallen 6 °/o P.v.d.A. ZAL VRAGEN STELLEN De afdeling Rhenen van de Partij van de Arbeid kwam Donderdagavond in het Eigen Gebouw in ledenvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer H. L. Veenstra. Tijdens de rond vraag vestigde een van de aanwezige leden er de aandacht op, dat in som mige gevallen door het gemeentebestuur voor woningwetwoningen niet de door de minister besloten 5 ®/o verhoging van de huur wordt aangehouden, doch dat het bijna 6% is geworden. Uit de dis cussies die daarop volgden bleek, dat het hier ging om afrondingsverschillen. Men vond de zaak echter wel zó be langrijk, dat er in de eerstkomende raadsvergadering vragen over zullen worden gesteld. De voorzitter herdacht in zijn ope ningswoord het heengaan van Koos Vorrink, waarna alle aanwezigen staan de een ogenblik stilte in acht namen. Spreker noemde het nieuwe seizoen zeer belangrijk in verband met de te voeren verkiezingsactie. Andere par tijen hebben zich ook al geroerd, aldus de heer V. De strijd zal hoofdzakelijk worden gevoerd over het punt „door braak". Hij memoreerde, dat een door- braakfonds in het leven is geroepen, waarin Rhenen f 1500,zal hebben bij te dragen, in te zamelen onder de leden. Een nieuwe ledenwerfactie zal op touw worden gezet. Onderzocht zal worden of de uitgifte van z.g. bedrijfskranten verantwoord is. Aan de collecte voor de vluchtelingenhulp zal worden deelge nomen. Inmiddels werd door de bur gemeester een commissie geïnstalleerd, bestaande uit de volgende personen: voorzitter Wittich, leden mevr. v. d. Berg-Hensen, mevr. v. Leeuwen, mevr. Westera, mevr. Nedorost, mevr. Otting, mevr. Vink, de heer Blom, de heer Dirk- se en de heer Veenstra. Spreker wekte de aanwezigen op zich aan te melden als collectant. Voor de bijeenkomst van fakkeldra gers po 22 October in Utrecht gaven verschillende leden zich op. Ook in Rhe nen zal het werk van de fakkeldragers binnenkort weer worden aangepakt. KOSTELOZE INENTING Burgemeester en wethouders der ge meente Amerongen brengen ter open bare kennis, dat gelegenheid tot koste loze inenting tegen pokken van kinde ren tussen l/t en 2 jaar zal worden ge geven op Dinsdag 4 October a.s.: te Amerongen: in het wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Koningin Wilhelminaweg alhier des namiddags te 5 uur; te Overberg: in een lokaal van de bij zondere lagere school aldaar des na middags te 4 uur, uitgezonderd de kinderen, die kort geleden zijn ingeënt tegen diphterie, kinkhoest en tetanus. Tevens wordt gelegenheid gegeven tot herinenting van kinderen en vol wassenen. Men wordt verzocht trouwboekje en inentingskaart mede te brengen. Bedoelde verklaring moet gesteld worden op een ter gemeentesecretarie verkrijgbaar formulier. De vreugde van beter zien wacht U in de vorm van DE JUISTE BRIL Rijks gediplomeerd Opticien Erkend Ziekenfondsleverancier Kerkewük 1 - Tel. 2764 - Veenendaal (Vervolg van pagina 1.) dat de zenuwen de kersverse muzikan ten parten speelden. Het onthaal door Graaf Bentinck was er echter niet min der hartelijk om. De pettenhistorie ligt de meesten nóg zwaar op de maag. Door een vermeende gulle gever werd de raad gegeven maar muziekpetten aan te schaffen met het geld zat het wel goed. Er werd besteld en gepast. Ach teraf bleek echter dat het grootste deel uiteindelijk zelf betaald moest worden. En f 2,10 voor zo'n ding was een heel bedrag in die tijd. Toch bleek „Cres cendo" in de vooroorlogse jaren wel zijn bestaansrecht veroverd te hebben. Voor de oorlog werd ook nog tot de aankoop var\ een muziektent overge gaan, welke f 80,kostte. In de oorlog vonden de Duitsers er een voordelig stookobject in. De resten werden echter onder diens handen weggehaald en verkocht aan een aannemer voor f 200,-. Berooid kwam „Crescendo" na de oorlog weer ten tonele. De schade werd begroot op f 1300 en dit bleek voor een culturele vereniging te weinig volgens de schadecommissie voor een uitkering wegens oorlogsschade. Het bestuur bleek echter nog steeds erg vindingrijk. Er werd een grote collecte op touw ge zet waarbij Canadeze militairen en de burgers van Eist het mooie bedrag of ferden van ruim 4000. In 1948 werd een muziekconcours in Eist georgani seerd dat een groot succes werd. Daar na geraakte „Crescendo" weer op het hellende vlak. Weer werd een beroep op de bevolking gedaan in de vorm van een instrumentenfonds. En het tegen woordige bestuur, bestaande uit de he ren N. de Kroon, president, dr. S. M. van Ommeren, ere-voorzitter, G. J. Hulsebos, voorzitter, E. J. Zwanepol, secretaris, D. van Nieuwamerongen, penningmeester, T. v. d. Berg, H. Doo renspeek en J. van Lienden, heeft de zaken weer eens flink aangepakt. Het resultaat wordt tijdens de grote jubi leum-uitvoering, die op 7 en 8 October gehouden wordt, bekend gemaakt. Bij deze uitvoering zal door de leden behalve een concert, ook een toneel opvoering worden gegeven, getiteld: „Een huis vol gekken". Een en ander vindt plaats in de zaal van café Van Leth. De eerste avond is uitsluitend voor genodigden en donateurs. Zater dagmiddag 8 October zal het bestuur van de jubilerende vereniging reci piëren in de zaal van café „De Morgen ster". Geef nu Uw kinderen weer verpakt in de bekende ronde flessen. Hoofdstraat 106 - Veenendaal VEENENDAAL Geboren: Teunis, z. v. E. van Bins- bergen en H. de Man; Maria Johanna Jacomina, d. v. J. Franken en J. Laros; Adrianus, z. v. C. H. de Kleuver en H. v. d. Brink; Celia, d. v. J. v. d. Kraats en J. Stuivenberg; Hermina Huiberta, d. v. W. C. v. d. Meijden en W. G. v. Baren; Jannetje, d. v. A. v. Schaik en G. H. Wildeboer; Hilbert, z. v. G. C. H. Rebel en H. Brugman; Geurt, z. v. S. Scholten en G. Diepeveen. Ondertrouwd: Jan v. Donselaar, 29 j. en Willemijntje Slok, 23 j.; Hendrik Bouman, 23 j. en Catharina Jacoba Wil- lemsen, 22 j.; Johannes v. Dorp, 22 j. en Neeltje Vink, 21 j.; Gerardus Met horst 21 j. en Cornelia v. Wijk, 19 j.; Arnoldus v. d. Haar, 26 j. en Willemina v. Kooten; Arnoldus v. d. Haar en Hen- drika Willemina v. Kooten, 21 j.; Jan Kok, 29 j. en Hendrika Willemina Alet- ta Budding, 29 j. Getrouwd: Jan Vonk, 26 j. en Helena Johanna Leander, 21 j.; Nicolaas Lazet, 24 j. en Grietje Gaasbeek, 25 j.; Paulus v. Hardeveld, 19 j. en Willemijntje v- Deelen, 18 j.; Cornelis Hendriksen, 26 j. en Johanna Clasina Francisca Rothuij- sen, 22 j.; Arie van de Kolk, 28 j. en Gijsje Versteeg, 25 j. Overleden: Clara Alida Beek, 78 j, wed. v. Johannes v. Thuijl. RHENEN Geboren: Maria, d. v. Peter Tijssen en Cornelia Hovestad, Herenstraat 80; Jo- zina, d. v. Hendrik v. Tuil en Maria Mol, Populierenlaan 15; Hendrikus Jan, z. v. Evert v. Soest en Maria Geertruida Slok, Veenendaal; Herman Bernard, z. v. Gerrit Jan v. d. Brink en Dina Har- mina Lieverdink, Franseweg 80; Bar bara Emilie Johanna, d. v. Hans God schalk en Agatha Maria van der Meer, Veenendaal. Ondertrouwd: Henrij Huijdink, Uden en Dirkje v. d. Scheur; Steven Drost en Dickie Albertha Nijenhuis; Evert Ho vestad en Maria Rijksen; Ewold Erends en Teuntje Drost. Getrouwd: Gerrit Gijsbertus van Gel deren en Adriana Cornelia van Veenen daal; Teunis Houweling en Maria van Daalen. AMERONGEN Ondertrouwd: T. van Capelleveen, 23 j. en H. J. v. Remmerden, 19 j.; R. van Zetten, 31 j. en J. P. v. Doornebal, 28 j. Getrouwd: Jan van Beek, 26 j. en Neeltje van Grootveld, 24 j. Overleden: Maria Helena Meyer, 68 j. VOETBALPROGRAMMA Zaterdag: Merino's Musketiers (4 uur); Musketiers II Sportclub Rhe nen 3 (4 uur). Jeugdvoetbal: DVSA a Musketiers a (2.45 uur); HDS a Oranje-Wit A (4 uur). Zondag: HDS Eist (2.30 u.); Scher- penzeel Oranje-Wit (2.30 uur). Zaterdag gaat Musketiers naar Vee nendaal om haar naaste concurrent De Merino's te bekampen. Het zal er wel gaan spannen daar beide clubs elkaar in kracht niet veel ontlopen. Zondag speelt Eist in Leersum tegen HDS. Beide clubs slaagden er tot op heden nog niet in een winstpunt te be machtigen. Een voorspelling is dan ook moeilijk te geven. Dit geldt ook voor de wedstrijd Scherpenzeel Oranje- Wit. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 u. ds. Vroegindewey, 5 u. ds. v. d. Pol. Julianakerk 9.30 u. ds. v. d. Pol, 5 u. ds. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 u. ds. Wisgerhof, 5 u. ds. Vroeg indewey. Veeneind 3 u. ds. v. Wijngaar den. Dijkstraat 2.45 u. ds. v. d. Peut van Eist. Sola Fide 10 u; ds. Goedhart (bed. H.A.), 5.30 u. ds. Goedhart (bed. H.A. en dankz.). Ger. Kerk 9 en 10.30 u. ds. Overduin, 5 u. ds. v. Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 u. leesdienst, 4 u. ds. De Joode van Ede. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstr.) 9.30 en 5 u. leesdienst Ned. Prot. Bond 10.30 u. dr. Golterman van Amsterdam. Leger des Heils 10 u. Heiligingsdienst, 12 u. Zondagsschool, 7 u. Openlucht samenkomst, 8 u. Verlossingssamen- RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. Kooreman, 5 u. ds. v. d. Ros van Leer sum. Ned. Herv. (Ger.) Evangelisatie 10 en 5 u. dhr. Wildschut van Rotterdam. Ger. Kerk geen opgave. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. B. Nijholt van Tiel. Ger. Gem. 10 en 5.30 u. leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Moolenaar. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. v. d. Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u. leesdienst. Woensdag 7.15 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst. Woens dag 7 u. ds. De Jong van Kralingseveer. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. v. Viegen. OVERBERG. Oud Ger. Gem. Woens dag 7 u. ds. v. d. Poel van Ede. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst, Donderdag 7.30 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst, Vrijdag 7 u. dhr. Slager van Stavenisse. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen dr. H. E. G. Pilon, Kerke wijk, tel. 2481. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr., Heren straat 83, tel. 432. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot 6 u. dr. v. Om meren. Na Zaterdagmiddag 6 u., al leen voor dringende gevallen dr. Kars van Amerongen. Tel. K 3434—273. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. v. d. Scheur van Lunteren. Tel. K 8388-460. INDELING DAMMERS KOMENDE COMPETITIE De Renswoudse damvereniging „Strijd en Kunst" is voor het komende seizoen weer ingedeeld in de tweede klasse B. Verder spelen in deze afdeling de vol gende clubs: Tuindorp 2 (Utrecht), Cu- lemborg 1, Neerlangbroek 1, Austerlitz I, Amerongen 2, Doorn 1 en Ons Ge noegen 3 (Zeist). De competitie is op 26 September be gonnen. Doordat Renswoude nog niet uitgespeeld is in het Barneveldse- Couranttournooi, zal de competitie voor deze club enige weken later beginnen. Hedenavond speelt „Strijd en Kunst" de laatste wedstrijd in het kader van bovengenoemd tournooi. De tegenstan der is Barneveld, dat tot nog toe onder aan de ranglijst staat. (32) Terwijl Angelo met zijn ridder de vluchten de Aiglon achtervolgt, snijdt een van zijn dienaren de boeien van Aram en de wapensmid los. Aram staat nog zijn verstijfde polsen te wrijven, als de ridders van de bronzen draak al weer het rotspad afkomen. „De adelaar is gevangen" roept Angelo triomfantelijk, terwijl hij op de roofridder wijst, die stevig vastgebonden achter hem aanrijdt. De jonge prins springt lenig uit het zadel en stapt op Aram toe. „Dat heeft niet veel gescheeld, heer Aram, of ge waart door die booswicht in de afgrond gewor pen. Gelukkig kwamen wij nog juist op tijd." Ge roerd drukt Aram de hand van zijn redder. „Gij hebt mij het leven gered, edele prins," zegt hij ern stig, „ik zal voor altijd uw schuldenaar blijven. Maar met een luchtig gebaar wimpelt Angelo alle dankbaarheid af. „Het was niets dan onze ridder plicht, u te redden uit de klauwen van Aiglon," zegt hij kalm. „In ieder geval sluit ik mij nu aan bij de ridders van de bronzen draak," kondigt Aram lachend aan. „Tezamen zullen wij uw broeder, Bal thazar, eens een lesje lezen." „Balthazar?" vraagt Angelo verbaasd. En dan vertelt Aram de jonge prins, dat Aiglon slechts een huurling is van zijn tweelingbroeder, prins Balthazar. (Wordt vervolgd.) Voor Pedicuren, steunzolen volgens gips en blauwafdrnk Med. Ged. Chiropodiste Kerke wijk 173 Veenendaal Ook aan huis te ontbieden. Tel. 3031 ONZE SPECIALE OPLEIDING IS UW WAARBORG, dat U Uw geld goed besteedt DEALER voor RHENEN en OMSTREKEN het juiste adres! Vanaf heden nieuwe wagens te huur zonder chauffeur Ook verzekerd voor het bui tenland. Het juiste adres voor auto rijles. Erkende autorijschool met meer dan 20 jaar ervaring. GARAGE Fa. Hogendoorn en Zn Tel. 2454 - Veenendaal Let op het juiste adres Een toevallige ontdekking, die tot talloze ge nezingen van verschillende rheumatiekgevallen heeft geleid. Het Baken Antl-Rheumatiek is een van de doeltreffende bestrijdingswijzen van rheumatlek. In Frankrijk als behandeling, in korte tijd populair. Sedert kort ook In Nederland verkrijgbaar. Stuur onderstaande gratis bon direct op om vrijblijvend alle inlichtingen thuis te krijgen. Doe het dirèctl HANDELSONDERNEMING BRACO Stadhouderskade 2 9 - Tel. 730145 AMSTERDAM B O N Aan Handelsonderneming Braco Stadhouderskade 29 -Amsterdam Stuur mii gratis en zonder enige verplichting olie Inlichtingen over Baken Antl-Rheumatlek. NAAM STRAAT PLAATS i V Verzending in open enveloppe met 2 cent postzegvl Vy Tijdens de Winkelweek als reclame worden Uw Kousen gerepareerd voor de Dus dames alle met Uw Kousen naar Pr. Bernhardlaan 21 tt 95 ct. per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent f Hulp in de huishouding gevr., zelfst kunn. werken. Meerdere hulp aanw. Pret tige omg. Salaris tot nadere overeenk. Mevr. Matser, Raadhuisplein 5, Wage- ningen. Te koop: Eiken slaapkamer ameubl.; Etna Sun 1030 kachel; opklapbed met eiken ombouw, vloerbedek. en lampen. Mr. Heemskerk straat 10, Veenendaal. Voor de lange winteravonden is een met platen onmisbaar Wij hebhen voor U bijna alle merken pick-ups en voor ieders smaak platen: KLASSIEK EN JAZZ; POPULAIR OF DANSMUZIEK! Komt U eens kijken bij Fa. Markt 3 Telefoon 3019 Veenendaal Gezien het succes van vorig jaar starten wij vanaf vandaag weer met de verkoop van onze Wij doen wel niet mee aan de najaars actie maar toch geven wij volgende week bij aankoop van 11.- - ALLEEN BIJ - B. VERMEER en W. DE KLEUVER Wegens overcompleet 4 prima duivinnen en 2 dof fers te koop. A. van Enge lenburg, Pelikaanstraat 28, Veenendaal. Gevraagd Linguafoon- cursus, Engelse conversa tie, met opgaaf van prijs. Br. onder nr. 2556 a. h. bur. v. d. blad. Stalling voor auto's bij Betje ter Burg-Clements, .Cuneraweg 411, Rhenen. - Te koop drachtige zeug, bijna uitgeteld. G. van de Zandschulp, Spoorlaan 72, Veenendaal. Gevraagd nette werkster, 1 of 2 dagen per week. Lin- denlaan 20, Veenendaal. Te koop pracht trouwjapon zilvergrijs, m. 42, met on derjurk. Tevens prima fiets, half transport. Nieu- weweg 119, Veenendaal. Te koop 2 fauteuils met 4 stoelen met wollen bekle ding. Boslaan 111, Veenen daal. Gevraagd door dame alleen een zit- en slaapkamer eventueel met gebruik van keuken of warme maaltijd. Br. onder nr. 2557 a. h. bur. v. d. blad. Te koop aardappels, Noor delingen, 11 ct. per kg. M. van Apeldoorn, Dwarsweg 10, Rhenen post Veenen daal. De prima echte Noordelin gen worden voor f 7,per mud thuisbezorgd. A. van 't Voort, Spoorlaan, Vee nendaal. Te koop zuivere heide-, raat-, slinger- en persho ning en tevens appelen. C. van Holland, Ruisseveen 8, Veenendaal. Te koop wegens overcom pleet in zeer goede staat zijnde kamerkachel. „De Rimboe", Achterbergse Meent. Te koop prima eetaardap- pelen, Noordelingen, f 7, per mud. C. van de Pol, Spinnebosweg 7, Ederveen. Witte kool te koop. „De Rimboe", Achterbergse Meent. Woningruil: Aangeboden: te Rotterdam, nieuwe 4- kamerwoning, benedenhuis met tuin. Douchecel aan wezig. Gevraagd: in Vee nendaal of omgeving, een behoorlijke beneden- of vrije woning. Inlichtingen: W. Lems, Sternstraat 19a, Rotterdam. Te koop grote kachel, ge schikt voor groot lokaal, en een wit kolenfornuis. Pa rallelweg 41, Veenendaal. Gevraagd een meisje of een werkster. Lindenlaan 36, Veenendaal. Voor prima miskleur siga ren: Sigarenmag. „Zuid", Slot. de Bruïneplein. Tel. 2613, Veenendaal. Gevraagd voor spoedige in diensttreding mannelijke werkkrachten v. opleiding tot breier, om na enige maanden als zelfst. breier op te treden. Aanm. Tricot- fabriek Harwig N.V., Can- dialaan 3, Rhenen. Te koop een huishoud- kachel. Kostverloren 62, Veenendaal. Te koop prima Noordelin gen a f 7,— per 70 kg. Ook voor een dubbeltje per kg. Witte kool te koop voor de inmaak bij G. A. Harde man, Griftweg 6, Gld. Vee nendaal bij De Klomp. Te koop prima consumptie aardappelen Noordelingen Ook wel per roede. B. Oos terink, Barneveldseweg Renswoude. Legerkleding, schoenen, meubelen, bedden enz. Vos bij de Boterfabriek, Rens woude. Tel. K 8387-307. Te koop prima vulkachel, merk Pelgrim. Nieuweweg 6 Ederveen. Te koop half Engelse kin derwagen in prima staat, 's Avonds na 7 uur. Kulik, Klompersteeg 15, De Klomp. Te koop haver- en rogge- stro. R. van Apeldoorn, Utr. straatweg 102, Rhenen. Elke dag Schapenvlees voorradig. Slagerij Van Rhee, Valleistraat 21 Vee nendaal. Te koop een prima viool, compl. met kist en strijk stok f 75,En te huur wegens ruimtegebrek zeer goede eikenhouten Duitse kruissnarige piano. Muziek school „Ars Musica", Sta tionssingel 10, Veenendaal. Te koop gevraagd een of twee goed onderhouden burger woonhuizen. Br. on der nr. 2558 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd een flink meisje, Zaterdagmiddags en Zon dags vrij. Mevrouw J. van de Bosch, Kerkew. 5, Vee nendaal. Aardappelen kunt U goed houden tot ver in de zomer. Vraagt inlichtingen. Drog. Rein Kok, Gelderland 10, (Hoek Hoogstraat). Telef. 2656. Eist, Rijksstr. 61, Tel. 288. Te koop prima Noordelin gen, f 7,— per mud. C. Har deman, Dijkstr. 115, V'daal. En tevens 150 roeden voe derbieten te koop. Woningruil: Aangeb. groot alleenst. huis m. schuur en grote tuin voor kleinere woning in V'daal. Br. Mun- nikenweg 22, Veenendaal. Gevraagd een huisnaaister, goed kunnende naaien en verstellen. Mevr. van Hun- nik, Hoofdstr. 35, Veenend. Te koop 1 ton's gesloten be stelwagen. Peugot '48. Te bevragen Eenvoudlaan 40, Veenendaal. Te koop prima witte kool. P. Spelt, Nieuweweg 249, Veenendaal. Te koop 120 Kleurkanaries, Oranje rood. Broed 1955. Mooi nachtverblijf kana ries. L. M. de Frel, Scher- penzeelseweg 46. Leersum. Andijvie te koop. Nieuwe weg 36, Veenendaal. Te koop andijvie voor de inmaak bij G. Vlastuin, 2e Melm 8, Veenendaal. Te koop een goed onderh. wit- emaille fornuis. Rijn berk, Zandheuvel 9, Rhe nen. Te koop een prima vul kachel a. n. Dijkstraat 112, Veenendaal. Notaris P. W. Maris te Veenendaal, is voornemens op Woensdagen 5 October 1955 bij inzet, en 12 Octo ber d.a.v. bij toeslag, tel kens des avonds om 7 uur in Hotel „De Korenbeurs", aan de Markt te Veenen daal, publiek te verkopen, ten verzoeke van: A. de Erven van wijlen Mej. G. J. v. d. Lust- graaf: Een blok van acht wo ningen met erven en tuin te Veenendaal, aan het Kostverloren num mers 4 tot en met 18 (even) en een blok van twaalf woningen met erven en tuin te Vee nendaal aan het Kost verloren nummers 20 tot en met 42 (even), kad. Veenendaal sectie D nos. 630 t.m. 641 en 3108 tezamen groot 36 a. 32 ca. Verhuurd als volgt: nos. 4 t.m. 14 elk tegen f 5,90; no. 16 tegen f 6,05; no. 18 tegen f 5,85; no. 20 tegen f 3,75; no. 22 te gen f 3,75; no. 24 tegen f 3,80; no. 26 tegen f 3,70; no. 28 tegen f 3,80; nos. 30, 32, 34, 38 en 40 elk tegen f 3,65; no. 36 te gen f 3,80 en no. 42 te gen f 3,60 per week, wa ter inbegrepen. B. de Erven van wijlen de heer N. Slotboom en de heer H. v. d. Veer: Een blok van elf wonin gen met erven en tuin, te Veenendaal, aan het Kostverloren nummers 44 tot en met 64 (even), kad. Veenendaal sectie D nos. 619 t.m. 629 en 3109, tezamen groot 20 a. 25 ca. Elke woning verhuurd tegen f 4,85 per week, behalve no. 52 tegen f 4,95 per week, water inbegrepen. Alles te veilen in diverse percelen en in diverse mas sa's. Betalen en aanvaar ding 12 December 1955. Eerder te aanvaarden bij vroegere betaling. Bezichtiging Dinsdag voor inzet en toeslag van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris voornoemd. Uw BRUILOFT verzorgd HOTEL - RESTAURANT „STUIJVENBERG" Tel. K 8377-200 Eist Intieme zalen voordiv. gelegenh. Iedere dag verse zalm en paling cent per stuk in handig blikje van 20 stuks.

De Vallei | 1955 | | pagina 2