Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendaalse BB paraat J BRUGPIJLER IN RIJN GAAT DE LUCHT IN MULDER Vier „openingen" in tijd van twee dagen Tak s Levertraan Onze correspondent liep op Rijn-bodem Het USO'Concert in Veenendaal AGENDA Eist Renswoude Rhenen 29e Jaargang WOENSDAG 5 OCTOBER 1955 No. 76 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Een verrassend goed geslaagde oefening Fa. J. F. TAK ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Teken van groei en vooruitgang Levensmiddelenbedrijf P. van Schuppen Duikerpak weegt 80 kg In het pak Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Een deel van de Veenendaalse Be scherming Bevolking heeft Zaterdag middag haar eerste grote oefening ge houden in de nieuwbouw van „Het Franse Gat". De gehele oefening had meer het karakter van een demonstra tie, omdat tevoren alles pasklaar was gemaakt. Daardoor verliep alles vlot volgens de gemaakte plannen. Aan deze demonstratie namen deel twee brandspuiten, een reddingsploeg, het mobiel Geneeskundig Team met de gehele Rode Kruis Colonne en twee blokploegen. Als verte genwoordiger van de commissaris der Koningin was de heer Küppers aan wezig en verder de kring- raad-voorzitter kring U 3, het kring- hoofd B.B., het hoofd 2 B. van Leusden en burgemeester A. Bakker. De oefening begon precies half drie, toen de eerste bommen in deze nieuwe woonwijk vielen en een zwarte rook kolom de plaats des onheils al van ver re aangaf. Eén minuut later was op de Commandopost in de B.B.-kelder aan de Sandbrinkstraat reeds melding van het bombardement, waarna een en an der aan de burgemeester en kringhoofd B.B. werd doorgegeven. Te 14.38 kwa men nadere bijzonderheden in de cen- traalpost via het wijkhoofd binnen. Het M.G.T. rukte met 15 man reserve-poli- tie uit; drie minuten later de reddings ploeg en weer een minuut later de brandweer. De nevelspuit werd ter as sistentie opgeroepen, zodat binnen 18 minuten na de aanval alle benodigde hulpverlening op het terrein van de ramp aanwezig en in actie was. Be heerst en in volkomen orde verrichte ieder zijn taak. Na afloop werd verzamelen geblazen in ,,'t Trefpunt", want door omstandig heden kon de Dienst Sociale Verzorging niet optreden, zodat op het terrein geen koffie en broodjes uitgedeeld konden worden. In ,,'t Trefpunt" voerde burgemeester Bakker het woord, waarbij hij ver klaarde getroffen te zijn door de pres taties van de beide blokploegen en de reddingsploeg. Ook aan de brandweer werden woorden van hulde gebracht. Na burgemeester Bakker sprak de heer Küppers. Als afgevaardigde van de Commissaris maakte hij veel oefe ningen mee en overal wordt enthou- Gcef nu Uw kinderen weer verpakt in de bekende ronde flessen. Hoofdstraat 106 - Veenendaal MEER HARINGEN Blijkens gegevens over het jongste haringseizoen, waren de vangsten van hen, die hun katoenen netten verwis seld hadden voor netten uit perion- koord, gemiddeld veertig procent ho ger dan normaal. De mededelingen hierover hebben zowel betrekking op de Noordzee als op de Oostzee. Het ge volg van deze gang van zaken is, dat het bestellingen voor perlonnetten regent! DE VEELZIJDIGE ARAGO De Franse Physicus Arago, be roemd door zijn onderzoekingen om trent de snelheid van de lichtstralen, kwam reeds op zeer jeugdige leeftijd in verband met zijn politieke acties in de gevangenis. Desondanks onderhield hij nauwe betrekkingen met de be roemde kunstenaars van zijn tijd, zoals Georges Sand, Chopin, enz. In 1831 behaalde hij een glansrijke overwinning bij de verkiezingen (afge vaardigde van Perpignan) en herhaal delijk (in 1832 en 1848) stond hij als strijder op de barricades. Deze tempe ramentvolle Catalaan stierf in October 1953. ii ii Donderdag 6 October (Op de Markt) 7.30 uur, Ama- teurs zetten hun beste been- tje voor". Il Vrijdag 7 October 's Avonds half acht, rondgang Scheepjeswol Harmonie. Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „De droom- footein van Rome". II II 2S KERKEWIJK 167 -TEL.2860 -VEENENDAAL siast gewerkt, maar hij feliciteerde burgemeester Bakker met deze ploegen. Volgens de heer Küppers gaat de B.B. een moeilijke tijd tegemoet, omdat het gerucht van oorlog op de achtergrond geraakt. Laten wij ons echter niet laten misleiden door een paar vriendelijke glimlachjes. Beter een B.B. zonder oor log, dan een oorlog zonder B.B. CATECHISATIES Nu het winterseizoen weer voor de deur staat nemen ook de catechisaties van de Ned. Herv. Gemeente van Eist weer een aanvang. Za wordt Dinsdags avonds om 8 uur de belijdenis-catechi satie weer gehouden in de pastorie van Ds. van de Peut en in „Pniël" op Don derdagsavonds om 6.30 uur voor meis jes tot 16 jaar, .om 7.15 jongens tot 16 jaar, om 8 uur meisjes boven de 16 jaar en om 8.45 uur jongens boven de 16 jaar. Hier zien wij een van de onderdelen van de BB-oefening van Zaterdagmid dag. Hier wordt een gewonde voorzich tig en deskundig op een brancard naar beneden gebracht. SPORTWEEK GAAT NIET DOOR Enige weken geleden plaatsten wij een artikel over de mogelijkheid, dat er dit jaar nog een sportweek gehouden zou worden. Dit gaat echter niet door. De oorzaak moet men voornamelijk zoeken in het feit, dat er te weinig initiatiefnemers te vinden zijn. Een en ander betekent voor de ingezetenen van Renswoude er is toch al zo weinig gelegenheid voor ontspanning en sport een teleurstelling. Het valt zeer te betreuren, dat er in onze gemeente geen personen zijn, die iets dergelijks willen organiseren. Langs deze weg willen wij echter diegenen, die nog getracht heb ben de Sportweek dit jaar door te laten gaan, danken. Dat zij er niet in ge slaagd zijn ligt niet aan die enkele personen. „STRIJD EN KUNST" WINT LAATSTE WEDSTRIJD De Renswoudse damvereniging „Strijd en Kunst" heeft ook de laatste wedstrijd in het kader van het Barneveldse- Couranttournooi tegen de damvereni ging „Barneveld" tot een goed einde ge bracht. De Renswoudenaren zegevier den met 137. Opmerkelijk was het in deze wedstrijd, dat de laatste vijf bor den voor de volle winst zorgden en dat de eerste vijf niet meer dan drie pun ten binnenhaalden. Eerder was dit al tijd tegengesteld. We moeten hierin toch wel zien dat de jeugd op het goede pad is. Renswoude heeft nu nog twee afge broken wedstrijden en wel tegen de leiders Voorthuizen en tegen nummer drie van de ranglijst Scherpenzeel. Renswoude, dat bekerhouder is, neemt in de voorlopige stand de tweede plaats in. De voorlopige standen in de afge broken wedstrijden zijn als volgt: Voorthuizen Renswoude85 Scherpenzeel Voorthuizen 84 Renswoude Scherpenzeel 99 De stand in dit tournooi is: Voorthuizen6 7 p Renswoude 6 6 p. Scherpenzeel 5 3 p. Barneveld 5 Op. JUDO EN JIU JITSU IN RHENEN In de sportschool „Madjoe" te Rhe nen werden onder leiding van sportle raar M. A. Stolk, houder van de zwarte band, examens afgenomen in judo en jiu jitsu. De namen der geslaagden lui den als volgt: 6 Kyu Witte band: J. ter Burg, Rhenen en W. Breeschoten, Veenendaal. 5 Kyu Gele band: Baars, Veenendaal en J. W. Henzen, Eist. 4 Kyu Oranje band: G. Baars, Vee nendaal. 3 Kyu Groene band: Schol ten en Rob bes beiden Veenendaal; Hovestad, W. Lodder en H. Baars, allen Rhenen; E. Budding, Opheusden en T. H. v. d. Hurk, K. de Jager en C. de Jager uit Wageningen. 2 Kyu Blauwe band: V. d. Brink en Van Dijk, Wageningen; De Bie, Tiel; Stoffelen, Dodewaard; B. A. de Gooijer, Opheusden en Wildeman, Eist. 1 Kyu Bruine band: A. Scheffer, Rhe nen. RIJKSPOSTSPAARBANK RHENEN Aan het postkantoor Rhenen en het daaronder behorende ressort werd ge durende de maand September 1955 in gelegd f 41.593,60 en terugbetaald f 28.728,40. KRAB TUSSEN DE KOEIEN De veehouder Ter Haar uit de Stok- weg onder Rhenen deed op zijn weiland nabij de Rijn een wonderbaarlijke vondst. Tussen de koeien, op grote af stand van de rivier, vond hij namelijk een springlevende, vervaarlijk uitzien de krab. Het beest moet een enorme tippel gemaakt hebben, want de rivier lag ver verwijderd van de vindplaats. Het dier was in prima conditie. De grie zelige poten waren slechts licht be haard. Om het van een gewisse onder gang te redden heeft Ter Haar het beestje, dat precies in een schoenen doos paste, afgeleverd in Ouwehands Dierenpark, waar het nu verder een rustig bestaan zal hebben. EXTRA GIFT VOOR TBC-COLLECTE De opbrengst van de collecte, die in Rhenen ten bate van het TBC-fonds „Draagt Elkanders Lasten", „Sonne- vanck en Zonnegloren" is gehouden, is door een paar nagekomen giften geste gen van f 1454,60 tot f 1482,10. KEGELCOMPETITIE NAM EEN AANVANG Op de banen van „Paul Krüger" ach ter hotel Het Wapen van Rhenen werd een aanvang gemaakt met de kegel wedstrijden om het kampioenschap van de Arnhemse Kegel Bond. „E.V.A." 2 versloeg „W.K.C." 2 uit Wageningen met 851 tegen 827 hout. „Paul Krüger" 1 moest tegen „WKC" het onderspit delven. De wedstrijd „EVA" Paul Krüger" werd door ziekte van verschillende spe lers uitgesteld. RHENUS HEEFT NIEUWE SECRETARIS De heer J. Tollenaar, K. E. Plantsoen 4 te Rhenen heeft het secretariaat van de voetbalvereniging „Rhenus" weer op zich genomen, nadat hij enige tijd als bestuurslid zonder functie werk zaam is geweest. RAV-RESULTATEN In de Dorestadloop veroverde de Rhe- nense Athletiek Vereniging de ploegen- prijs voor de drie best geplaatste ath- leten. Van Hoften werd le in de A- Hlasse met zijn clubgenoot Verkerk als derde. Van Soest werd 3e in de D-klas- se. D. v. Harn werd eerste op de 1500 m B-junioren. ZIEKTE DER MANAGERS In Duitsland en misschien ook in andere landen heerst een ware epi demie; alle kranten en geïllustreerde tijdschriften brachten lange artikelen over de zogenaamde ziekte der mana gers de leiders der bedrijven. Nu hebben wij in geen enkel artikel gelezen, dat een „manager" wat eten en drinken betreft, ook slechts een gewoon mens is. Mocht hij zich (niet) prettig voelen, dan moet hij maar minder in rooklucht zitten, minder roken, minder borrelen en zoveel rauw fruit en sla ge bruiken, dat hem tijd en maagruimte ontbreekt, om nog veel ganzenleverpas tei, kaviaar, kreeft en sterke mocca te consumeren. (Van onze correspondent) jjet zal beslist niet lang meer duren of de laatste resten van de voormalige spoorbrug over de Rijn bij Rhenen zijn verdwenen. Het grootste obstakel is wel de oude pijler, die ongeveer midden in de rivier staat. Deze moet namelijk totaal worden gesloopt omdat hij niet meer nodig zal zijn voor de nieuwe ver- keersbrug. Het steunpunt, dat hem zal vervangen, wordt tegen de zuidelijke oever geheel nieuw opgetrokken. De damwand is al geslagen en reeds is men be gonnen met het storten van beton. Er wordt maar eventjes 700 m3 in „geplonsd"! £)e bewuste oude pijler is al tot even boven de waterlijn afge broken. Dit werk wordt verricht door de Bergings firma's N. v. Scha- gen en Gebroeders Kauffeld afkom stig uit Rotter dam. Beide maat schappijen wer ken zeer nauw samen. Dat is c-ok nodig, want Van Schagen is de man die zorgt voor de knallen, die men steeds in Rhenen kan horen als er weer zo'n brok ge steente de lucht ingaat en de Gebr. Kauffeld en in Rhenen voornamelijk Nic. Kauffeld brengen de staven hexoniet (een explosieve stof) naar de voet van de pijler. Nic. Kauffeld is duiker van professie. Hij gaat dagelijks ettelijke malen de diepte in, om daar op de bodem van de Rijn, aan de voet van het obstakel, dat gevaarlijke goedje aan te brengen, waarmee nu in eerste instantie de houten damwand, die des tijds om de pijler is blijven zitten, wordt opgeblazen. Hij gebruikt 2 kg hexoniet per explosie. Er komen dan per keer drie tot vier enorme houten palen uit de diepte te voorschijn. Is de pijler een maal rondom ontmanteld en dat zal niet lang meer duren dan pas wordt de eigenlijke steenmassa aangepakt. Er moet een brok van 1700 m3 worden versplinterd. Dat is geen kleinigheid. De mannen van Van Schagen boren mo menteel op diverse plaatsen verticale gangen in de steenmassa. Deze worden opgevuld met explosieven. Wanneer duiker Kauffeld de houten damwand heeft verwijderd, kan hij met zijn arm onder de voet van de pijler komen. Hij stopt dan ook onder de vloer een grote hoeveelheid explosieven en de pijler is van top tot teen geladen. Eén druk op de knop zal dan voldoende zijn om hem in drie of vier stukken uiteen te doen vallen. Althans, zo luiden de berekenin gen. In de praktijk kan men voor niet voorziene moeilijkheden komen te staan, Seinhouder met andere hulp buigen zich voorover om de helpende hand te bieden als onze verslaggever op weg gaat naar de bodem van de RJjn, waar hij slechts diepe duisternis vindt. alhoewel deze maar uiterst miniem zijn. Het zijn immers geen kleine jongens., die daar in de Rijn bij Rhenen bezig zijn. Onder leiding van haar tweede diri gent Frits Knol, concerteerde Donder dagavond het Utrechts Stedelijk Orkest in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Het is een verblijdend verschijnsel dat dit orkest zich de laatste jaren niet tot haar bakermat, de stad Utrecht, beperkt, maar ook meer of minder be langrijke plaatsen in de provincie van haar kunnen doet genieten; mede daar toe in staat gesteld, door enige subsidie der gemeentebesturen. Het moet 'dus wel een eer voor Vee nendaal zijn dat een van de zes of ze ven beste symphonie-orkesten van Ne derland tweemaal per jaar een ver antwoord programma van goede mu ziek wil brengen. Bovendien nog mu ziek die voor het merendeel goed in het gehoor ligt. Het moet dan ook voor het plaatselijk organiserend comité een teleurstelling Donderdag en Vrijdag vond op vier plaatsen in onze gemeente een opening of heropening plaats, namelijk achter eenvolgens by het Levensmiddelenbe- drijf P. van Schuppen in de Zandstraat, bij Brood- en Banketbakkersbedrijf en Automatiek M. Bastmeijer in de Hoofd straat, de Handel in Ijzerwaren en Huisvlijtartikelen van Firma G. van Eist in de Zandstraat en tenslotte bij de Nederlandse Gasmaatschappy N.V. aan de Kerkewyk. Bij het laatstgenoemde bedrijf gold het de opening van een fraaie nieuwe toonzaal voor gasapparaten waar men zich uitstekend op de hoogte kan stellen van de nieuwste en vele mogelijkheden op dit terrein. Reeds van buiten af is dit het geval doordat men via een enorm groot raam de royale toonzaal reeds grotendeels kan overzien. Er bevinden zich tal van modellen en soorten gashaarden en verwarmings apparaten in het algemeen. Apparaten voor waterverwarming voor de keu ken en de badkamer of douchecel in een uitgebreide sortering, en niet in de laat ste plaats ook gasfornuizen en comforen in verschillende uitvoeringen. Dit alles kan in deze prachtige toonzaal in vol bedrijf worden gedemonstreerd en men zijn geweest dat, na alle moeite om deze concerten voor Veenendaal vast te leg gen, het U.S.O. tegen ongeveer 250 lege plaatsen aankeek en dat bij het eerste concert in dit seizoen! Verblijdend is, dat er zoveel rijpere jeugd onder het publiek, was. Een en ander werkt niet mee een be paald goede indruk te krijgen van de muzikale behoeften van Veenendaal en men kan zich zo indenken dat de velen die toch gekomen waren, zich wat schaamden tegenover het orkest. Het orkest zelf ondervond hiervan de terugslag, doch wist in de hoogte punten der uitvoerende nummers, haar kenmerkend fris élan toch nog tot uiting te brengen. Ook misten wij de ragfijne muzikali teit welke wij van dit orkest kennen. In het pianissimo deed zich somtijds eveneens een ruwer klankbeeld voor dan in deze zaal wenselijk is. Het orkest opende met een levende symphon.ie van Jos. Haydn, namelijk de Bes grote terts no. 98. Een vrolijk, uit vier delen bestaand werk, waarin vooral het Allegro uit het eerste deel en de Finale als laatste, uitblonken. Het tweede werk van Prokofief zal vele luisteraars weieens wat wonder lijk in de oren geklonken hebben. Door de uitstekende toelichting van Manus Willemsen was daarvoor echter niet veel gelegenheid. De verteller bewees tevens dat, wanneer men z'n stem op de juiste wijze weet te gebruiken, ook een klankvol gebouw goed te bespreken is. Hij was dan ook zonder microfoon vrijwel overal in de zaal duidelijk ver staanbaar. Of deze wijze van brengen van mo dernere muziek met een dergelijke toe lichting de juiste is, vermogen wij niet uit te( spreken. Het luisteren naar sprookjes ligt niet iedereen. Voor b.v. een jeugdconcert lijkt ons deze wijze van explicatie meer aan te bevelen. Het afzonderlijk de aan dacht vestigen op bepaalde instrumen ten was zeker interessant. Het kon dan ook niet anders dat o.a. „Grootvader Fagot" ook nu weer de lachlust op wekte. Voor hen die meermalen concerten bezoeken zou een herhalen van „Peter en de Wolf' zonder toelichting, direct na de pauze, wellicht aangenaam zijn geweest. Het orkest busloot de avond met een zeer dankbaar in het gehoor liggende symphonie, de Italiaanse in A grote terts, op. 90, van Mendelssohn-Bar- tholdy. Het publiek beantwoordde vooral het laatste stuk met een dankbaar ap plaus. krijgt er ruime voorlichting over het gebruik, de capaciteiten en de gebruiks kosten. De toonzaal had bij de opening een feestelijk aanzien door de vele prach tige bloemstukken welke ter gelegen heid hiervan werden ontvangen. De opening zelf is niet direct officieel geweest, ook al in verband met het feit dat de gebouwen van het gasbedrijf aan de Kerkewijk nog steeds niet hun de finitieve vorm hebben en ook omdat het voorterrein en de afdeling van Ga rage Van der Kolk nog niet klaar zijn. Het lijdt geen twijfel dat het totstand komen van een dergelijke interessante en uitstekend ingerichte toonzaal in niet geringe mate het gebruik van de moderne gas-apparaten zal bevorderen. Donderdagochtend vond de herope ning plaats van het Levensmiddelen- bedrijf annex Vleeswaren en Rook artikelen P. van Schuppen in de Zand straat. Hier betrof het dan de ingebruikne ming van een geheel nieuwgebouwd winkelpand,» nadat de heer Van Schup pen zich ongeveer anderhalf jaar in de tijdelijke behuizing op alle mogelijke manieren heeft moeten behelpen. In tegenstelling tot dit oude pand (Zie verder pagina 2.) Jk heb goede Onze Rhenense verslaggever op het droge, reeds verlost van de zware loden op borst en rug. Ook het kijkglaasje is al losgeschroefd. De wereld ligt weer open LEERSUM. Morgen, Donderdag 6 Oc tober zal minister S. L. Mansholt de of ficiële opening verrichten van de alhier gebouwde proefboerderij „Schevicho- ven". Deze preofboerderij wordt geëx ploiteerd door het Centraal Veevoeder Instituut, waar het gebruik van de ver schillende veevoedermiddelen, de huis vesting en verzorging van het vee in het algemeen een wetenschap is en in de practijk wordt toegepast. LUNTEREN. Dezer dagen werd al hier een konijn gegrepen, dat achteraf te ziek bleek te zijn om weg te lopen. Bij onderzoek door een inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst werd vastgesteld dat het dier een slachtof fer was van de gevreesde konijnenziek te myxomatose. WIJZE WOORDEN DE VADER Ofschoon trots geen deugd is, is hy de vader van vele deugden. (Churton Collins) de heer Van Schagen op een (of voor mij misschien wel kwade) dag ontmoet en met hem ge sproken over het werk. Dat was alle maal heel interessant. Het avontuurlijke voor mij was het duiken. Welnu, Nic. Kauffeld was in de buurt en al gauw zat ook hij aan tafel en mocht ik hem van alles en nog wat vragen. Bij die ge legenheid kwamen ook de verhalen van gevechten tussen duikers en gevaarlijke monsters op de proppen. Ik had wei eens gelezen van een intense strijd tus sen een duiker en een zwaardvis. Het sensationele ging er echter gauw af, want Nic. en hij kan het weten verwees al die verhalen naar het rijk der fabeltjes. Het bestaat nu eenmaal niet, dat een duiker, wanneer hij zich onder water bevindt, als een dolle stier gevechtshandelingen kan uitvoeren. Hij heeft dan genoeg aan zichzelf. Vanzelfsprekend kwam het gesprek op het werk aan de Rhenense pijler. In de aanhef van dit artikel is er al veel over vermeld. Nic Kauffeld klimt on telbare malen per dag het ijzeren buis laddertje af, dat aan de dekschuit hangt. Aan het begin van zo'n dag wordt hij door zijn trouwe helpers in het duikerpak ge stoken. Dat gaat met veel ceremo nieel gepaard. Hij trekt eerst dik ge breide wollen been stukken aan, waar overheen een van dezelfde stof ver vaardigde broek met tenslotte een wollen vest, alles tegen de kou. Is hij eenmaal aangekleed en gereed om af te dalen, dan hangt er maar eventjes 80 kg bepakking op zijn lichaam. Hij heeft letterlijk lood in zijn schoenen. Op zijn borst en ook op zijn rug worden verzwaringsstukken aangebracht. Is hij eenmaal onder wa ter, dan voelt hij die last niet meer door de opwaartse druk. Ik heb Nic. Kauf feld tenslotte ge vraagd wat hij daar allemaal op de bo dem van de Rijn ziet. Het antwoord was het teleurstel- lendste wat ik ooit had durven dromen namelijk: je ziet niks. Het is er aardedonker. Maar hoe kan een duiker dan werken, als hij niets ziet. Dat is een kwestie van gevoel. Je werkt met je blote handen; die steken namelijk als het enige vlees en bloed van een duikerslichaam uit het pak. Op een mooie herfstmiddag stond ik naast hem op de dekschuit midden in de Rijn. Dank zij de welwillende me dewerking van de directie bruggen bouw in Den Haag en van de technisch ambtenaar de heer Negrijn, die in Rhe nen met bekwame hand het oppertoe zicht uitoefent op dit gigantische wa terstaatswerk, mocht ik een reportage- bezoek maken, waarbij heel toevallig de fotograaf aanwezig was. yyat er uiteindelijk is gebeurd, laten de foto's u zien. Nic. Kauffeld had gelijk. Het mag daar beneden dan aar dedonker zijn, het was mij geel en groen voor ogen. Ik heb diep respect gekre gen voor deze kerels, die telkens maar weer, met goed vertrouwen op de luchtpompers en ook die verstaan hun vak in het onbekende afdalen en daar hun uiterst moeilijke werk tot in de finesses verrichten.

De Vallei | 1955 | | pagina 1