Aram Kwartjesweek bij Albert Heijn Winkelweek-attracties tot nog toe een groot succes Jac. v. d. Wetering BALLEGOYEN Heropening BLOEMI1SK Rensieoude Edammer kaas 25 Saks. Leverworst 25 Choc. Pralines 25 Drop Toffee's 25 Gebroken Rijst Huishoudzeep Veel deelname voor de diverse wedstrijden BALLONNEN KWAMEN IN DUITSLAND TERECHT De lawaai wedstrijd Instelling huurbeschermings- commissie Gelders Veenendaal en Ederveen De Landbouwdag Verlichtingsartikelen - Wasmachines Stofzuigers - Radio's enz. enz. De vreugde van beter zien DE JUISTE BRIL Vier „openingen" in twee dagen BRILLEN Banketbakkerij en Automatiek M. Bastmeijer Zij deden het l Jeter Zij kochten hun Radio Firma G. van Eist: een verrassing De broederschap der bronzen draak TOT EN MET ZATERDAG 8 OCTOBER PROFITEER! MEER OAN 40 KOOPJES - ELK EEN KWARTJE. 25 25 EN 250 GRAM AMANDELSPECULAAS VOOR 50 CT Brood- Banketbakker A. Hoogendoorn VOLKS WAGEN Van den Broek De eerste dagen van de najaarsweek van de Veenendaalse Winkeliers Ver eniging hebben reeds een enorme drukte te zien gegeven. Een van de meest aantrekkelijke onderdelen van de actie vormt zonder twjjt'el weer het gratis kopen en onwillekeurig zal de meeste belangstelling uitgaan naar het bekend worden van de winkeliers die worden aangewezen in de hoop dat men daar zyn geld besteed heeft, om dan de helft van het bedrag weer terug betaald te krijgen. Voor de eerste dag van de actieweek, namelijk Vrijdag 30 November, was het Fotograaf Bakker in de Hoofdstraat, voor Zaterdag 1 October de damesconfectie zaak van Hein van Schuppen in de Hoofdstraat, voor Maandag 3 October het Electro-technisch bureau Fa. G. J. Hiensch in de Zandstraat en voor gisteren Dinsdag 4 October was het de Fa. Geha van Leeuwen in de Hoogstraat. Zij die op genoemde dagen bij de betreffende winkeliers hebben gekocht kunnen zich dus aan de plaatselijke banken vervoegen om de helft van het bestede be drag terugbetaald te krijgen. De Zaterdagmiddag gehouden ballon optocht werd een succes op zichzelf. Nog onverwacht groot was de kinder schaar welke, voorafgegaan door het Pijperscorps „Prins Bernhard" van de Eierhal in optocht naar het terrein aan de J. G. Sandbrinkstraat trok. Niet minder dan 2000 ballonnen werden uit gereikt en het was dan ook een fees telijk gezicht al die VWV-ballonnen door de gezellig drukke winkelstraten te zien dansen, meegevoerd door tal loze verrukte kinderen. De climax van dit alles werd het ver beide moment waarop alle ballonnen als een enorme wolk van gekleurde bal len de lucht ingingen. De wind dreef de ballonnen met vrij grote snelheid in zuidelijke richting en het wachten is nu op 1 November, de datum waarop zal moeten blijken wiens ballon de grootste afstand zal hebben afgelegd. Maandagmiddag en gisteren kwamen er reeds tientallen labels, welke aan de ballonnen waren gehecht bij het VWV- bureau binnen. Ze waren terechtgeko men in het Duitse Rijnland, o.a. in de plaatsen Solingen, Dinslaken, Keulen, München Galdbach en Dusseldorff. Ook waren er meldingen uit Brabant en Limburg. De Maandagavond gehouden wed strijd Ketelmuziek is een complete lawaaiwedstrijd geworden, welke ook, naar men wel mocht verwachten, een enorme deelname heeft te zien gegeven. De duizendkoppige menigte, welke deze lawaai-optocht aan zich voorbij liet trekken, verging horen en zien. Bij de keuring van de verschillende groepen, welke tevoren in de Eierhal plaats vond, bleek men er veelal in ge slaagd te zijn dit lawaaimaken correct en zelfs met fantasieslag aan te pakken. De groep welke hierin het meest uit blonk was wel die van de jongens uit de Zandstraat. Van de jury, welke be stond uit drie tamboer-maitres van de plaatselijke muziekcorpsen, kregen zij 69 punten toegewezen. De overige prijzen werden als volgt toegekend: Door Burgemeester en Wethouders van de gemeente Ede werd een aanbe veling opgesteld voor de samenstelling van de z.g. Huurbeschermingscommis- sie welke dient te worden ingesteld na het van kracht worden van de gewij zigde huurwet. In bedoelde aanbeveling zijn de vol gende personen opgenomen voor wat betreft Kamer 3 voor Gelders Veenen daal en Ederveen: G. Hardeman, Hoofd weg 55, Ederveen; W. van Oostenbrug- ge, Buurtlaan 5, Gelders Veenendaal; G. Diepeveen, Prins Bernhardlaan 3, Gel ders Veenendaal; G. Bosma, Buurtlaan 79, Gelders Veenendaal; T. Schoeman, Prins Bernhardlaan "144, Gelders Vee nendaal en A. R. van Ekeris, Vallei straat 105, Gelders Veenendaal. Waarschijnlijk zal deze commissie in de raadsvergadering welke morgen wordt gehouden, worden benoemd. 2e pr. ULO-meisjes met 60 p.; 3e pr. Gortstraat, 59 p.; 4e pr. Oude Molen, 57 p.; 5e pr. Fluitersstraat, 53 p.; 6e pr. Stationssingel, 51 p.; 7e pr. Gortstraat I, 49 p.; 8e pr. Paulus Potterstraat, 48 p.; 9e pr. Panhuis, 41 p.; 10e pr. Zandstraat II, 37 p.; lie pr. Parallelweg, 36 p.; 12e pr. Eenvoudlaan, 29 p. Gisteren werd dan de in het kader van de Najaarswinkelweek georgani seerde Landbouwdag gehouden. Op het gemeentelijk terrein aan de J. G. Sand brinkstraat was een landbouwshow ge organiseerd waar verschillende hande laren in landbouwmachines en andere houten en metalen gebruiksvoorwerpen voor de boerderij hadden tentoonge steld. Op hetzelfde terrein werden 's mid dags behendigheidswedstrijden voor tractoren gehouden en 's avonds in de Zandstraat was er ringsteken voor deze „benzinepaarden". 2408 2097 2093 3031 2408 2388 3166 2084 2450 2366 NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Brouwer J., Ph. van Rijnstr. 38. Chr. Lagere Techn. School, Ker ke wijk 69. Lindhout C. A., Buurtsteeg 79. Naarding H., Med. gedipl. Chiro- podiste (alg. voetverzorging), Openbare leeszaal en bibliotheek Chr., Ph. van Rijnstraat 38. Pol, B. van de., Begrafenisond., kleermaker, Emmalaan 20. Smits B., Vert. N.V. Zutphense Brandewijnstokerij v.h. Mispel blom en Co., v. Hogendorpstr., 21. Stierman W., v. Limb. Stirum- straat 5. Veenend. Automob. Bedrijf N.V., General Motors Dealer, Indu strielaan. Wiessing, J. M. J., van Hogen- dorpstraat 24. MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen 140.000 eieren aange voerd. Prijzen van f 18,25 tot f 18,50 voor grote eieren en f 14,tot f 16, voor kleine eieren, alles per 100 stuks. Er was een vlugge handel. Op de biggenmarkt waren 80 biggen aangevoerd. Prijzen van f 42,tot f 52,per stuk. Handel redelijk. SPREKEN IN HET OPENBAAR Men verzocht ons de aandacht te wil len vestigen op de eerste oefenavond van de cursus „Spreken in het open baar" van het Instituut „Nederlandse Spreekclub", die gehouden zal worden te Veenendaal op Woensdag 5 October in Hotel „De Korenbeurs", Marktplein, aanvang half acht. Daar ook de eerste oefenavond kan worden bijgewoond zonder enige verplichting tot deelne ming, wordt hier een goede gelegenheid geboden om nader kennis te maken met deze cursus en de aparte methode van onderricht in het vlot en vrij uiten van de gedachten tegenover de medemen sen. Op VRIJDAG 7 OCTOBER a.s. n.m. om 6 uur heeft de heropening plaats van onze nieuw verbouwde en modern ingerichte zaak in Met onze thans nog grotere en meer overzichtelijke sor tering artikelen in diverse merken hopen wij U nu en in de toekomst steeds meer van dienst te kunnen zijn. Onze jarenlange ervaring staat U borg voor een vlotte service en coulante bediening. Ook vestigen wij Uw aandacht op onze Wikkelinrichting en Motorenhandel. Uw bezoek aan onze zaak zal voor U zeker de moeite waard zijn en door ons zeer op prijs worden gesteld. Geheel tot Uw dienst, RADIOELECTROTECHNISCHBUKEAU Nieuweweg 108 hoek Emmalaan - Veenendaal - Tel. 2169 PROPAGANDA-AVOND VAN DE VEENENDAALSE E.H.B.O. Woensdagavond werd door de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O., afdeling Vee nendaal een propaganda-avond gehou den. Deze avond werd verzorgd door de afdeling Propaganda van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. te Amsterdam. De zaal was flink bezet. De voorzitter, dr. G. Annot, opende met een uiteenzetting over het doel van de avond en gaf daarna gelegenheid aan de filmdienst voor het draaien van enige E.H.B.O.-films. Hierin werd een duidelijk beeld gege ven van wat een goed E.H.B.O.-er kan doen bij een ongeval voordat de dokter er is, terwijl men ook kon zien hoe het niet moet. Vervolgens hield de heer Van Rhoon van het Hoofdbestuur een propaganda- toespraak, en spoorde de aanwezigen aan om de E.H.B.O. te steunen door lid te worden van deze vereniging of don- nateur, ofwel een cursus te volgen om zodoende daadwerkelijk te steunen. Een aantal personen gaven zich op als lid of donnateur. Na de pauze werden 45 diploma's uit gereikt aan de nieuwe E.H.B.O.-ers. Hiervan waren 37 leden van de E.H.B.O. en 8 voor de B.B. Tevens werd aan 7 personen, die alleen de elementaire cursus gevolgd hebben een getuig schrift uitgereikt. Tenslotte sprak de heer Wilmink P.H.B.B. een opwekkend woord voor de B.B. en spoorde de aanwezigen aan zich aan te sluiten bij de B.B. want ook in Veenendaal ontbreekt nog de onbeken de derde man. Het was een prettige en leerzame avond. wacht U in de vorm van Rijks gediplomeerd Opticien Erkend Ziekenfondsleverancier Kerkewyk 1 - Tel. 2764 - Veene«daal 50-JARIG VSW-JUBILEUM Op 29 September j.l. was de heer A. de Kleuver 50 jaar werkzaam bij de Veenendaalsche Stoomspinnerij en We verij N.V. De heer de Kleuver werkte achter eenvolgens in de volgende afdelingen van het bedrijf: spinnerij, weverij, meetkamer, ruwerij en aandraaierij. In de show-room vond de huldiging plaats, waarbij hem door de directeur de heer L. M. Bonnike onder een hartelijke speech een enveloppe met inhoud en een kistje sigaren werden overhandigd. De heer de Kleuver is iemand, waar in de V.S.W. zeer veel vertrouwen stelt. Tijdens de huldiging werden nog vele oude herinneringen opgehaald. Bij de huldiging waren mede. aanwe zig de heren W. J. de Kleuver, J. Nij- hoff en de Personeelschef. In 1949 ontving de jubilaris reeds de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 28 September 1955 tot en met 4 October 1955 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 witte plastic handrijwielpomp; 1 rode kinderportemonnaie met inhoud, w.o. oorbelletjes; 1 lipsleutel No. 33; 1 rechter kinderschoentje maat 25; 1 paar witte sokjes; 2 paar nieuwe sportkou sen; 1 plaat triplex; 1 jute boodschap pentas; 1 zwarte kanarie; 1 rood kin dermutsje met geel geborduurd; 1 da mes sportbroek; 1 bruine herenporte- monnaie met inhoud. In hetzelfde tijdvak werden als verlo ren aangegeven de navolgende voor werpen: 1 arbeidskaart ongehuwde vrouw; 1 oorbelletje met groen balletje; 1 bank biljet van f 10,1 zwarte damespor- temonnaie met inhoud; 1 lipssleutel no. 594; 1 blauw kindervestje; 1 bruin le deren actetas inhoudende boeken en folders; 1 blauwe schoudertas, inhou dende padvinderijpapieren; 1 zwarte kinderportemonnaie met inhoud, w.o. foto's en 2 sleuteltjes; 1 ziekenfonds- kaart en een tandartskaart; 1 glas van een rijwiellamp. DE BR AND WEER WEDSTRIJDEN OP GELDERS Zaterdagmiddag werden weer de jaarlijkse wedstrijden gehouden voor de zeven vrijwillige brandweerploegen uit de gemeente Ede. Ditmaal was het brandweercorps te Gelders Veenendaal de gastvrouw en zij kweet zich op een uitnemende wijze van die taak. De opgave, die was opgesteld door de heer Tiemens uit Apeldoorn, bestond uit het blussen van een denkbeeldige brand in een „garage", waarachter, zich een werkplaats bevond en waarnaast een met benzine gevulde tankauto stond die wegens een defect niet verwijderd kon worden en daarbij moest er voor al op worden gelet, dat de tankauto en de werkplaats niet door de vlammen werd aangetast. Na afloop gaf de commandant, de heer H. E. van de Velde, een korte na beschouwing, waarin hij er op wees, dat geen enkele ploeg de opgave ge heel feilloos had afgewerkt. Wel mag worden vastgesteld, dat het elk jaar beter gaat en de paraatheid van de brandweer door deze wedstrijden sterk wordt bevorderd. De jury bestond uit de heren M. van As (Ede), Van de Woerd (Barneveld), Kiks (Putten), Van de Klok (Nijkerk) en Kranenburg (Barneveld). Wedstrijd leider was de heer Van de Weerd uit Wageningen. De uitslag was: 1. Ede 605.7 p.; 2. Lun- teren 604 p.; 3. Otterlo 550.8 p.; 4. Geld. Veenendaal 541.3 p.; 5. Bennekom 508.9 p.; 6. De Valk 477.5 p.; 7. Ederveen 225.5 p. TWEE AANRIJDINGEN IN TWEE UUR Gisteravond om kwart over zes kwam een volkswagen nabij de afrit van Rijksweg 12 in aanrijding met een bus van de firma Wed. A. W. de Haas. De bestuurster van de volkswagen verleen de geen voorrang. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, doch de luxe wagen werd totaal vernield. De bus werd aan de voorzijde beschadigd en liep een lekke benzinetank op. Om 8 uur stapte mevrouw van D., woonachtig in Ederveen, uit een bus van de firma de Haas, komende uit de richting Utrecht. Mevrouw v. D. liep achter de bus langs, zonder uit te kij ken. Het gevolg was, dat zij door een uit tegengestelde richting komende luxe wagen werd gegrepen. Mevr. v. D. werd door leden van het Rode Kruis, die di rect aanwezig waren bij één der om wonenden naar binnen gedragen. Dr. Hey van de Klomp verleende de eerste hulp. Mevr. v. D. werd in ernstige toe stand naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal overgebracht. De bestuur der van de volkswagen trof geen schuld. V.V. „RENSWOUDE" KWAM IN LEDENVERGADERING BIJEEN Vorige week kwam de v.v. „Rens- woude" in café „De Zwaan" in een le denvergadering bijeen. Nadat de voor zitter, de heer J. Overeem, alle leden een welkomstwoord had toegeroepen, gaf hij het woord aan de secretaris, de heer J. van de Veer,- om de notulen van de vorige vergadering te lezen, die on der dankzegging van de voorzitter wer den goedgekeurd. De penningmeester, de heer H. de Ruiter, gaf vervolgens een verslag van de kas in het afgelopen jaar. Hij kon tot aller vreugde een behoorlijk batig saldo vermelden. Eén van de belangrijkste punten was on getwijfeld de bestuursverkiezing. De heer J. B. Blanken had zich niet her kiesbaar gesteld. De heer J. van Har- develd werd in zijn plaats gekozen. De heer D. Vonk had wegens omstandig heden bedankt als lid van de elftal commissie. Zijn plaats wordt nu inge nomen door de heer M. van de Kaa. Over de op 7 en 8 October te houden bazar konden nog steeds geen defini tieve beslissingen worden genomen. Van de rondvraag werd door ver schillende leden gretig gebruik ge maakt. De heer C. Vink stelde twee be kers beschikbaar en wel een voor die speler, die zich tijdens dit seizoen het sportiefst gedraagt op het gebied van de te spelen wedstrijden in deze compe titie. De tweede beker werd beschik baar gesteld voor die speler, die zich op de trainingsavond het best gedraagt. Een en ander zal ongetwijfeld de spor tiviteit en het bezoek van de trainings avonden ten goede komen. (Vervolg van pagina 1.) heeft hij nu de beschikking gekregen over een ruime winkel welke geheel op zijn bedrijf is ingesteld. De inrichting en indeling van deze moderne winkel getuigt tot in alle on derdelen van het vakmanschap en de jarenlange ervaring van de heer Van Schuppen. Het is bewonderenswaardig zoals men er hier in geslaagd is de wel zeer uitgebreide artikelenreeks welke men in dit soort bedrijven gewoonlijk aantreft, toch in aparte afdelingen on der te brengen, waardoor de koper vrijwel in één oogopslag de verschil lende soorten van een bepaald artikel kan overzien en gemakkelijk zijn keuze kan maken. Zo vinden wij er b.v. de kaas, de koekjes, de snoepjes en andere artikelen steeds weer in een ruime sor tering in vakken bij elkaar. Dit heeft ook het voordeel dat de koper niet licht boodschappen zal vergeten. De afdeling vleeswaren verdient de bijzondere aandacht. In een van de fraaie en ruime toonbanken is name lijk een vrieskast ingebouwd welke aan de voorzijde een glazen wand heeft waardoor men ook de vleeswaren in een grote verscheidenheid en smakelijk opgemaakt in hun frisse staat kan over zien. Deze koelkast is geheel nieuw in zijn soort en de heer Van Schuppen was de tweede in het land die dit apparaat heeft gekocht. Ondanks de veelheid van artikelen is het toch in alle opzichten gelukt de winkel cachet en stijl te geven door een juiste verhouding van de fraaie betim mering en de vitrines. Het geheel doet zeer fris en prettig aan en door een groot etalageraam wordt het daglicht vrij tot de gehele winkelruimte toege laten. Het verschil met de oude winkel is enorm en waar het niet anders kan dat deze nieuwe en volledig naar de eisen van het bedrijf ingerichte zaak vele nieuwe kopers trekt, zal de heer Van Schuppen van de verhuizing en al wat daaraan vastzit, geen spijt hebben. De belangstelling op de dag van de opening en trouwens ook daarna, is enorm geweest. Zo werden er niet min der dan 76 bloemstukken geteld. Speciaalzaak in Ziekenfondsleverancier Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal Donderdagmiddag volgde de Brood- en Banketbakkerij en Automatiekhal van de heer M. Bastmeijer in de Hoofd straat in de rij met de heropening in een eveneens nieuwgebouwd pand. Hier is het wel in de eerste plaats de bewondering die ons van het hart moet de wijze waarop men er in geslaagd is gedurende de bouwerij de verkoop gaande te houden. Of men nu bezig was met de sloop van het oude pand (het zoveelste in de Hoofdstraat dat nu al heeft moeten plaats maken voor een modern en nieuw gebouw) of met het optrekken van het nieuwe, de kopers konden vrijwel steeds terecht. Het be hoeft geen betoog dat een en ander van de heer Bastmeijer en zeker ook van de aannemer, de Fa. J. Croes, veel aanpas singsvermogen en overleg heeft geëist. Al is het hier verrezen nieuwe win kelpand nog niet geheel klaar (de an dere helft dat door het Corsettenhuis D. J. Anbeek zal worden betrokken moet nog worden afgewerkt), toch kan reeds worden gezegd dat het hier weer een niet geringe aanwinst en verfraaiing van onze belangrijkste winkelstraat be treft. Noemden wij hiervoor reeds de naam van de aannemer, de Fa. J. Croes, ook de architect, de heer Van Kleef uit Wageningen, verdient alle lof voor wat hier tot stand kwam. Ook wat men met de winkel en niet BIJ Veilig en vakkundig onderhoud de jaren door Molenstr. 16 - Rhenen - Tel. 579 te vergeten met de automatiekhal heeft weten te doen is in één woord af. De etalage vormt een juweel op zichzelf. Deze heeft men, zo ingericht dat eigen lijk de gehele winkel etalage is. De winkel is een lust voor het oog. Wij doelen dan niet in de eerste plaats op de grote verscheidenheid van heerlijk heden welke men hier ziet, maar meer op de inrichting, het prachtige hout werk en de fraaie lambrizëring en de toonbanken vitrines. Men is er verder uitstekend in geslaagd deze smaak- en stijlvolle inrichting te combineren met een practisch gebruik van de winkel ruimte welke niet alleen beduidend veel groter is dan voorheen, maar door alle factoren samen kan men veel be ter dan voorheen het aanwezige gebak overzien. Ook is het hier gelukt het volle daglicht in de winkel te brengen. De nieuwe automatiekhal doet het ook goed en in de fraaie hal komt deze eerst nu pas goed tot zijn recht. De heer Bastmeijer kan over het ge heel zeer tevreden zijn en zonder twij fel zal een dergelijke winkel zijn zaak belangrijk ten goede komen. Ook de grote belangstelling bij de opening zal hem veel voldoening hebben gegeven. De nieuwe winkel van de firma G. van Eist vormde een bijzondere ver rassing. Wie hier ook in het nieuwe pand weer de bekende huisvlijt-artike- len had verwacht kon na de heropening van Vrijdagmiddag zijn ogen haast niet geloven. Van buitenaf al valt het op: er is hier meer te doen. De grote sor tering keukengerei, zinkwerken, tim mermans- en tuingereedschappen, de verschillende keuken- en zelfs electri- sche apparaten, welke men er vindt, laten geen twijfel meer. Velen wisten wel dat men ook voor heen voor al deze artikelen bij de heer Van Eist uitstekend terecht kon. Maar waarschijnlijk waren er meer voor wie de naam Van Eist hoofdzakelijk een be grip was voor huisvlijtbenodigdheden want in de oude winkel voerde dit ar tikel de boventoon. Niet dat deze branche in de nieuwe zaak verwaar loosd is, maar zoals nu bleek wel in de juiste verhouding geplaatst tot wat er eigenlijk in deze zaak omgaat. Waar ergens dan is het wel hier dat een nieuwe winkel in dit opzicht een openbaring wordt. Dit houdt echter slechts goede verwachtingen in voor de toekomst. Alle voorwaarden voor een opvoering van de omzet zijn dan aan wezig. En dan hebben wij nog niet gesproken over de inrichting van de nieuwe win kel. Hier is men met practisch inzicht en gevoel voor goede verhoudingen aan het inrichten en indelen geweest. Het geheel is volkomen aangepast aan hei karakter van de artikelen. De fraaie vitrines en de afbeeldingen op de tal rijke ladekasten geven een duidelijk overzicht van de enorme verscheiden heid van klein-gereedschap welke men van een ijzerhandel kent. Wij waren eigenlijk niet verwonderd te vernemen dat de ontwerper de heer Van Eist zelf was. Trouwens, niet alleen de winkel, maar het pand in zijn geheel, d.w.z. ook het gedeelte van het Levensmiddelen- bedrijf P. van Schuppen, is volgens zijn ontwerp gebouwd. En wie dit dubbele winkelpand in zijn geheel beschouwt, zal het, ook wat de pui betreft, zonder meer als een waardevolle aanwinst voor de zich uitbreidende winkelstand van de Zandstraat bestempelen. In dit verband is ook een compliment op zijn plaats voor de bouwers de firma's Bouwmeester en De Koning. Voegen wij tenslotte onze gelukwens bij de vele welke de heer Van Eist deze dagen hebben bereikt. (33) Zwijgend rijden de ruiters iri het grauwe morgenlicht door het heuvelachtige landschap. An- gelo, nog geheel onder de indruk van, het feit, dat zijn broer zulk een schurkachtige rol gespeeld heeft, kijkt somber voor zich uit. Ook Ararr» is niet vro lijk gestemd en denkt steeds met afgrazen aan het moment, dat hij door Aiglons knechten naar de af grond werd gesleept. Alleen Presto is in zijn nopjes, nu hij weer in het zadel op zijn ponypaardje zit en tracht zijn meester wat op te beuren. Als zij tegen de middag een eenzame burcht naderen, hoog op een heuvel gelegen, krijgt Presto opeens een inval. „Een ding van uw vijanden heb ik toch kunnen be machtigen," zegt hij trots tot Aram, en hij toont hem de baret, die Balthazar die nachti op het rots pad heeft geworpen. „De muts van Prins Baltha zar," roept Aram verwonderd, „hoe kom je daar aan?" „Hij wierp hem weg toen hij u op het rotspad achterliet en mij passeerde," verklaart Presto. En Aram vraagt zich verbaasd af, wat dat zonderlinge gedrag van Balthazar te beduiden heeft. ZIEHIER EEN PAAR VOORBEELDENI 100 GRAM 1 50 GRAM 500 GRAM 3 STUKKEN GEVRAAGD Behoeft geen wijk te lopen Alleen winkelverkoop Zaterdagsmiddags vrij Aanmelden le Jac. van Campenstraat 40 Amsterdam (Z.) TE KOOP een prima Hoofdstraat 52 - Veenendaal

De Vallei | 1955 | | pagina 2