Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken II Meerderheid in de Raad (11-6) besluit tot invoeren van rioolbelasting en verhoging vuilnisemmer-retributie Verlaging grondbelasting weer teniet VORMT RESERVE THANS GEVAAR VOOR GEMEENTE? ONGEVALLEN DOOR ELECT RI CI TEIT Succesvolle jubileum-uitvoering van de Elsterse muziekvereniging MULDER AGENDA j Firma J. F. Tak Achterberg; Rhenen Overberg Nieuw» uit de Omgeving Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel HET TEKORT OP DE GEM-BEGROTING 1955 J| Dr Frijlink gehuldigd 25 jaar leider Cons, bureau Lunapark op de „Salamander" Gekocht voor helft van de prijs Zijn alle snoeren in orde? Het bleef niet bij nieuwe instrumenten ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN 29e Jaargang WOENSDAG 12 OCTOBER 1955 No. 78 Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(j de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Het belangrijkste punt van bespreking in de raadsvergadering van Maandag avond vormde zonder twijfel het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het instellen van een rioleringsbelasting en het verhogen van de jaarlijkse vuil nisemmer-retributie van f 3,tot f 5, Vrijwel alle leden van de Raad voerden over dit onderwerp het woord. Het bleek een harde noot om te kraken en zowel B W als een meerderheid - de Raad zagen zich, zy het met grote tegenzin, tot deze maatregelen gedvv. o; u om het tekort op de gemeentebegroting 1955 van 120.000 gulden door een o m kering uit de Rijkskas gedekt te krijgen. Het is namelijk vrijwel zeker dat Vee nendaal deze extra uitkering zal ontvangen indien voldaan wordt aan de voor waarde dat de gemeente de mogelijkheden tot het heffen van belastingen In he eigen belastinggebied tot „eeen redelijk peil" heeft opgevoerd. Veenendaal vol doet aan deze voorwaarde, met uitzondering echter van een rioolbelasting (welke hier nog niet was ingevoerd) terwijl de regering zich verder op het standpunt stelt dat de vuilnisemmerretributie van f 3,te laag is en opgevoerd dient te worden tot f 5,per jaar. Ten aanzien van de vraag of al of niet tot het instellen van een rioolbelasting en het verhogen van de vuilnisemmer-vergoeding moet worden overgegaan ont spon zich een interessant en levendig debat over de gemeentelijke financierings- politiek. Overigens kwam men al meteen tot de conclusie dat er weinig keus overbleef en dat het er om gaat of Veenendaal de extra uitkering van 120.000 gulden uit het Gemeentefonds al dan niet zal ontvangen. Slok; En dat in een tijd van welvaart Even voordat het bedoelde voorstel aan de orde kwam had de Raad beslo ten tot het verlagen van de heffing van opcenten op de grondbelasting. Hierom en ook omdat wij toch algemeen het streven zien het volk meer te laten pro fiteren van de huidige welvaart, vindt de heer Slok (AR) het voorstel van B W bepaald tegenstrijdig. Het instel len van een ri oolbelasting vindt hij niet zo erg' omdat deze meestal alleen de beter gesitueerden (huiseigenaren ten laste komt. Maar in deze tijd van verla ging en af schaffing van belastingen, waarmee men het volk tege moet wil ko men, wil hij van een verho ging der vuilnisemmerretributie abso luut niets weten. De heer Van Hardeveld (PvdA) is de volgende spreker en hij zegt hel niet juist te vinden dat de gemeentelijke overheid de verlaging op de grond-be lasting in de zak gaat steken. Verder acht hij het niet billijk dat alle huisei genaren deze rioolbelasting zullen moe ten betalen, ook al zijn hun huizen niet op de riolering aangesloten. En dat dan alleen omdat B W geen kans zien om er achter te komen hoeveel woningen er nu wel, hoeveel er niet op de riolering lozen. Er zijn er echter nog heel veel die niet aangeslo ten zijn Hier gaat het om een onbil lijkheid tegen over de beter gesitueerden, maar nu moe ten ook de ar beiders, die er toch al zo be kaaid afkomen nog eens een verhoging van de vuilnisem mer-retributie betalen, tributie heeft mijn fractie geadviseerd de em mers te verhuren. De meerderheid van Van Hardeveld; Wij zijn voorheen veel te zuinig geweest Wij hadden nooit aan een re- moeten beginnen. Indertijd li Er II s= li 11 li Is rr li 11 II 11 s Donderdag 13 October (In Chr. Ger. Kerk) 's avonds lezing ds. H. C. van de Ent over „De geestelijke graan- en wijnoogst". (In geb. „Eltheto") 8 uur, le zing en demonstratie „Opmars der techniek". (Terrein „De Salamander") vanaf 2 uur, Lunapark. Vrijdag 14 October (In geb. „Eltheto") 8 uur, le zing en demonstratie „Opmars der techniek". (Terrein „De Salamander") vanaf 2 uur, Lunapark. Zaterdag 15 October (Terrein „De Salamander") vanaf 2 uur, Lunapark. Donderdag 20 October (In cantine Panterfabriek aan de Spoorlaan) Tentoonstelling handenarbeid van welpen der Ned. padvinders. Zaterdag 22 October (In geb. Eikenlaan) 's avonds eerste winteruitvoering Sup portersvereniging „Caecilia". Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „Angst" en van Vrijdag t.m. Maandag „Ontvoerd uit de harem". de Raad is toen dom geweest en nu zit ten wij met de gevolgen en wordt er een verhoging verlangd van f 2,per jaar, in ruil voor een extra-uitkering uit het Gemeentefonds. De Voorzitter bestijdt de mening van de heer Van Hardeveld en zegt dat ook al had de gemeente voorheen geen ver goeding voor de vuilnisophaaldienst ge vraagd, dan zou het Rijk nu toch deze eis gesteld hebben en hij noemt de ge meenten Tiel en Den Haag als voor beeld. De heer Van Hardeveld merkt verder op dat Veenendaal voor de oorlog veel te zuinig is geweest. Veenendaal be hoorde tot de enkele gemeenten in ons land die niet noodlijdend waren. In d noodlijdende gemeenten heeft men ech ter indertijd maar volop goedkope stra ten aangelegd. Meïi tom'er Chans ma zonder meer huizen aan bouwen. Vee- nendaal, dat aitijd zuinig is geweest, moet voor het bou wen van nieu we woningen eerst dure stra ten en riole ring aanleggen. Veenendaal heeft dan nog steeds een re serve van 900 duizend gulden, maar deze vormt eigenlijk een gevaar voor de ge meente. Niet dat wij het geld, dat tenslotte het geld is van de bevolking, over de balk willen gooien, maar nu gaat de overheid eerst allex-lei eisen stellen alvorens een extra uitkering te geven. Al eerder hebben Ged. Staten gezegd dat de vuilnisem- mermetributie te laag was en tot f 5, moest worden opgevoerd. Toen heeft het gemeente-bestuur geweigerd het bedrag te verhogen en nu bij de aan vraag van 120.000 gulden extra uitke ring uit de Rijkskas zeggen Ged. Staten: nu hebben we Veenendaal! Een derge lijk dictatoriaal standpunt ligt ons niet en daarom stel ik voor: laat ze het maar Van Galen Maar 4 cent in de week Op 1 October 1955 was het 25 jaar ge leden, dat dokter Frijlink, kinderarts te Amersfoort, benoemd werd tot Pro vinciaal kinderarts en o.a. de leiding nam van het Consultatie-bureau voor zuigelingen te Veenendaal. Aldaar is dit jubileum een dezer da gen na een zitting van het consultatie bureau op intieme wijze gevierd. De voorzitter van het Groene Kruis, dr. Vergouwen, dankte dr. Frijlink voor het vele goede, dat hij voor moeders en kinderen in Veenendaal in deze kwart eeuw heeft gedaan. Bijna 6000 zuige lingen zijn regelmatig door hem gecon troleerd gedurende ongeveer 1200 zit tingen van het consultatie-bureau. Namens de „staf", de wijkverpleeg sters, dankte zuster Van Leeuwen de jubilaris hartelijk voor het steeds pret tige samenwerken en niet het minst voor het vele, dat de wijkzusters van hem mochten leren. Nog dagelijks pro fiteren de wijkzusters daarvan in het belang van vele moeders en van vele zuigelingen! Deze eenvoudige jubileum-herden king was voor Dokter Frijlink kenne lijk een grote verrassing en vooral toen aan het slot mevr. Van Dijk met haar 6-jarig dochtertje Feiteke hem een bos bloemen aanbood. Dankbaar gestemd door dit alles zei dokter Frijlink, dat hij met volle moed in dit werk wenste voort te gaan. Voor een BRIL natuurlijk naar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 VEENENDAAL Burgemeester Bakker; De gemeenten zullen binnenkort moeten bezuinigen, en dan hebben wij onze reserves nog. houden en laten wij het tekort dekken uit de reserves van die 9 ton. De heer Van Ojik (CH) vindt het ook onbillijk om voor woningen die niet eens op de riolering zijn aangesloten rioolbelasting te laten betalen. Dit is ook de mening van de heer Bastmeijer (CH) en noemt als beste oplossing het zo spoedig mogelijk in alle straten leg gen van riolering. Ook de heer Kroes- bergen (AR) sluit zich hierbij aan, ter wijl de heer Van Kuyk (AR) mededeelt dat zijn fractie zich op het standpunt (Zie verder pag. 2) Van morgen Donderdag 13 October tot a.s. Zaterdag 15 October zal op het terrein „De Salamander" van de v.v. „Veenendaal" een lunapark met ver schillende attracties zijn opgesteld. Als onderdeel van dit lunapark ver melden wij steilwandrijders, rutsch- .baan, schiettent, bumpersport, glasbla zen, vliegbomsport, hoofd van Jut, •schommels en waarschijnlijk een auto baan en een draaimolen. Dit laatste is nog niet geheel zeker in verband met ziekte. Verder zullen verschillende kra men met allerlei lekkernijen op het terrein aanwezig zijn. De baten van dit lunapark komen ten goede aan het bouwfonds van de voet balvereniging „Veenendaal". Dit fonds beoogt het stichten van een verenigings gebouw met verschillende gebouwen waar men, in de eerste plaats de jeugd bezig wil houden met verschillende binnenhuissporten zoals sjoelen, tafel tennis en dergelijke. Het is de bedoe ling dit gebouw een plaats te geven aan het terrein in „De Salamander". Gemeente in onteigeningsproces Zoals bekend is het gemeentebestuur nog steeds doende met de aankoop van gronden nabij het Panhuis ten behoeve van de aanleg van een sportcomplex. Bij deze aankoop heeft de gemeente vrij veel moeilijkheden ondervonden met de betreffende eigenaren. Nu ech ter bij Koninklijk Besluit goedkeuring is ontvangen van het plan om tot ont eigening over te gaan, zijn drie van de vier grondeigenaren op het aanbod van het gemeentebestuur om een en ander in der minne te schikken, ingegaan. De vierde eigenaar echter, de heer D. v. d. V. in Bennekom, wilde geen schikking en dus zal de onteigeningsprocedure tot de laatste phase moeten worden voort gezet. De gemeenteraad heeft Maandag dan ook besloten de onteigeningsprocedure ;in rechte aanhangig te maken. MET VEERTIEN KINDEREN NAAR AUSTRALIË. Vrijdagmiddag scheepte de schoenhersteller J. G. Staienberg zich met vrouw en 14 kinderen in op de „Johan van Oldebarneveld" om van Amsterdam naar Australië te emigreren. De familie Staienberg op de valreep. Winteruitvoering Supporters vereniging „Caecilia" De eerste winteruitvoering van de Supportersvereniging „Caecilia" wordt gehouden op Zaterdag 22 October a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Eiken laan. Aan deze avond werkt mee het radio ensemble Charles Aerts met een non stop programma. Medewerkenden zijn Cas Rus, Kost ja van Katwijk, Charles Aerts, The Cori- ta's en Gery en Fery. CNV-filmavonden Voorlopige besprekingen tussen de Veenendaalse Chr. Besturenbond en de Cefa (Chr. filmactie) hebben tot resul taat gehad, dat de „Cefa" zich bereid heeft verklaard ook deze winter weer enkele CNV-filmavonden te verzorgen De eerste van deze avonden zal waar schijnlijk reeds binnen enkele weken worden georganiseerd. De meest belangrijke Cefa-film van dit seizoen, nl. de film „Ik ben met u" zal dan worden vertoond. De winkeliers welke in het kader van de Fifty-fifty-actie van de Veenendaal se Winkeliersvereniging werden aange wezen als de adressen waar men op de twee laatste dagen van deze actie, na melijk Vrijdag 7 en Zaterdag 8 October voor de helft van de prys heeft gekocht waren voor Vrijdag de Fa. C. van Har develd in de Hoofdstraat en voor Za terdag Firma Geha van Leeuwen in de Hoogstraat. Hieruit blijkt dus dat de Firma Geha van Leeuwen tijdens deze actie-week tweemaal werd aangewezen. Verder zij nog vermeld dat men met de bonnen waarop de helft van het bij bedoelde winkeliers bestede bedrag wordt terugbetaald tot en met Maandag 24 October bij de plaatselijke banken terecht kan. ZILVEREN JUBILEUM ALS ORGANIST Zondagochtend werd na de kerk dienst de organist van de Ned. Herv. Gemeente van Achterberg, de Rhene- naar L. P. van Voorthuisen, door Ds. C. van Viegen, hartelijk toegesproken in verband met het feit, dat de heer Van Voorthuisen gedurende 25 jaar de ge meente als zodanig had gediend. Ds Van Viegen legde er in zijn toespraak de nadruk op, dat het werk door de jubi laris in hoofdzaak belangeloos was ver richt. De gemeente zong de organist daarna toe Ps. 134: Dat 's Heeren zegen op U daal. De heer Van Voorthuisen werd Maan dagavond bezocht door predikant en kerkeraad, ter gelegenheid waarvan hem een enveloppe met inhoud werd aangeboden. De dagtn korten dat betekent steeds meer stroomverbruik Goed, iemand kan eens een schok krygen, maar wat voor ernstige on gelukken gebeuren er nu verder eigenlijk met electrische stroom? Daar zou u nog vreemd van op kijken wanneer u de officiële rap porten eens onder de ogen kreeg. In 1953 kwamen er nl. 263 door electrische stroom veroorzaakte on gelukken ter kennis van de arbeids-, inspectie, waarvan 21 met dodelijke afloop. Uit „Ongevallen door Electriciteit", overdruk uit het Centraal Verslag der Arbeidsinspectie over het jaar 1953, ne men wij enige tragische gevallen over, die voor onze lezers, vooral nu de da gen weer gaan korten van bijzonder be lang zijn. Iedereen zal daardoor de dringende noodzaak inzien alle snoeren van elec trische apparaten aan een grondig on derzoek te onderwerpen. Worden deze deugdelijk bevonden, dan blijkt uit de aangehaalde voorbeelden van welke be tekenis het is ervoor te zorgen, dat de isolatie van deze snoeren ook verder in tact blyft! TAFELLAMP Een 13-jarige jongen zou 's morgens in zijn slaapkamer bij lamplicht nog schoolwerk nazien. Een uur nadat zij hem had gewekt, trof zijn moeder hem levenloos op de vloer voor de wasbak Hondenshow aan voet Cuneratoren Ter gelegenheid van Dierendag hield de afdeling Rhenen van de Nederlandse Vereniging voor Dierenbescherming Za terdagmiddag een hondenshow. Van te voren was bekend gemaakt, dat ieder een kon deelnemen. Het gevolg was, dat de meest uiteenlopende rassen (en niet- rassen) op het pleintje aan de voet van de Cuneratoren bij de brandweer kazerne werden voorgeleid. De grote Sint Berphard en de kleine Pincher stonden broederlijk (of zusterlijk) naast elkaar. Het viel nogal mee met het la- -wajai. De kleinste honden keften om het hardst. De afdeling had kans gezien de keur meester Th. de Haas van de Kinologen- club Den Haag te charteren voor de keuring. Deze geschiedde op het onder houd van de dieren. De voorzitter van de afdeling Rhenen, die werd bijgestaan door zijn echtgenote, had de handen vol om de zaak in goede banen te leiden. Uit de zeventien deelnemers kwam tenslotte als eerste prijswinnaar naar voren „Pronkrug" van Willemien Sandbrink, Lijstereng. Zij legde beslaga op de hoofdprijs: een halsband naar keuze. De overige uitslagen waren als volgt: 2. „Pincher" van Post, Zuid wal; 3. „Poedel" van Van Daalen, Nieuwe Veenendaalseweg; 4. „Cocker spaniel" van M. Favejee, Spoorbaanweg 27; 5. „Cocker spaniel" van H. van Wijngaar den, Cuneralaan 12; 6. „Witte Kees" van T. Maassen, Julianastraat 41 en 7. „Bruine Poedel" van mevrouw Liese, Reumers. Er was nóg een hond, die echter bui ten de prijzen viel, doch waarvan we wel even melding willen maken. Dat was de negen weken oude „Tilly" van Hennie Veenendaal, Utrechtsestraat weg 16. Hennie liep in „de ring" met de kleine „Tilly" onder zijn jas. Het was een koddig gezicht, dat kleine honden kopje boven het jasje te zien uitsteken. EMIGRATIE CANADA Hedenavond, 12 October, zal er in de zaal van de „Ossenberg" te Overberg een voorlichtingsavond worden gege ven, betreffende de emigratie naar Canada. Er zal deze avond een uitvoe rige uiteenzetting worden gegeven om trent de mogelijkheden, lonen, sociale voorzieningen enz. Verder zal een film worden vertoond. De muziekvereniging „Crescendo" herdacht haar 25-jarig bestaan met uitstekende jubileumuitvoeringen. De zaal van Café-restaurant Van Leth was deze avonden tot de laatste plaats be zet, waaruit blijkt, dat „Crescendo" een belangrijke plaats inneemt bij de Els terse bevolking en in hoog aanzien staat bij de verenigingen in de omtrek. Het mooiste compliment werd wel ge geven tijdens de receptie van Zaterdag middag bij monde van Rhenens burge meester. Deze sprak waarderende woor den over „Crescendo" en noemde de plaats die deze vereniging inneemt in het dorpsleven in Eist „zeer eervol" Als wij zien naar deze vereniging blijkt wel dat Eist een hechte dorpsgemeen schap bezit, die ook in dit opzicht een vooruitstrevende genoemd kan worden. Deze woorden werden overduidelijk be vestigd bij de aanbieding van het re sultaat van het plaatselijke instrumen tenfonds. De voorzitter van „Crescen do", de heer G. J. Hulsebos, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de af gelopen 25 jaar, waarbij spreker dank bracht voor de financiële en morele steun die de vereniging steeds onder vond. Speciaal van de bevolking van Eist. De oud-voorzitter, de heer J. de Kroon, bracht daarna gebeurtenissen in herinnering uit de eerste jaren van het bestaan van de vereniging. Vervolgens zorgde de heer D. Slok, namens het in strumentenfonds de mannen van „Cres cendo" de grootste verrassing. Namens het fonds bood deze niet minder dan 19 nieuwe muziekinstrumenten aan. Niet minder verrassend was dat de muziek vereniging der D. S. Scheepjeswolfa- brieken te Veenendaal 28 fraaie uni formpetten aanbood. En de rij van ge schenken werd gesloten met 12 nieuwe stoelen aangeboden door de moeders en echtgenoten van de leden en vijf com plete marsen van, de muziekver. „Trein en Spoor" te Groningen. De reactie op deze prachtige geschenken kwamen het beste tot uiting door de woorden van de voorzitter van „Crescendo": „Hoe bestaat het!". Hierna werden enkele muzieknummers geblazen waarna ook (Vervolg op pag. 2) aan. hij hield een nog brandende tafel lamp in de hand geklemd. De lamp had een koperen mignon- lamphouder, waarin een gat was ge boord om het snoer binnen te leiden. Op de scherpe rand van het gat bleek de isolatie zover te zijn ingesneden, dat een koperkern contact maakte met de lamphouder, waardoor de geheel uit metaal vervaardigde lamp uitwendig onder spanning stond. Aangenomen moet worden dat de jongen tegelijkertijd de kraan en de lamp heeftaangevat. WASMACHINE In het verslag-jaar deden zich enige dodelijke ongevallen voor bij het ge bruik van een electrische wasmachine. In twee dezer gevallen had de gebruik- ster een wasteil op de aansluitleiding van de wasmachine geplaatst. Naarmate deze teil wérd gevuld, drukte zij steeds zwaarder op de lei ding, zodat de scherpe onderrand ten slotte door de isolatie heendrong en in aanraking kwam met een der koper kernen. Bij het aanvatten van de teil werd in het ene geval een 18-jarig meisje, in het andere geval een oudere vrouw getroffen. Let dus op de leidingen. Waak tegen knikken en knopen. Trek geen stekker uit het stopcontact door een ruk aan het snoer, want dan trekt u de blanke uiteinden los! Plaats geen electrische apparaten in keuken of badkamer, waar de waterdamp sluiting kan veroorza ken. Kom niet tegelijk aan lamp of elec trische kachel en een waterkraan. Ver vang uitgedroogde verlengsnoeren en laat ze niet onder spanning staan. Een ongeluk schuilt in een klein hoekje (Nadruk verboden.) ZESJARIGE KNAAP ONVOORZICHTIG Het viel heel erg mee met de zes- arige V., die Zaterdagavond, toen de duisternis reeds lang was ingevallen, onderaan de Molenstraat het Fred. v. d. Paltshof overstak, zonder daarbij te letten op het drukke verkeer. Een uit Arnhem afkomstig automo bilist zag de jongen echter wel en door zeer krachtig remmen kon hij een ern stig ongeval voorkomen.* De knaap kwakte tegen de auto en viel daarna op de weg. Hij kon zonder noemenswaar dig letsel naar huis worden vervoerd. Vele voorbijgangers waren danig ont hutst van het huilende geluid van de over het wegdek schurende autoban den. „ONS GENOEGEN" OP DE PLANKEN De toneelgroep van de muziekvereni ging „Ons Genoegen" heeft het stuk „Stormeiland" in studie genomen. Het ligt in de bedoeling de uitvoering om streeks half Januari te houden. „CHROMATICA" GAAT DE GOEDE KANT OP Het mondaccordeontrio „Chi'omatica", dat nog niet zo lang geleden werd op gericht, heeft kans gezien in het zwaar bezette amateursconcours in Veenen daal beslag te leggen op de derde prijs in de tweede afdeling. Het trio bestaat uit de heren R. van Laar, Wegh en Van de Brug. Een keurige prestatie. WAGENINGEN. Alhier zal een ge heel naar de eisen ingericht dierente huis worden gebouwd. Het is de be doeling met dit gebouw dierenleed, ontstaan door het ontbreken van een behoorlijk dierentehuis, te voorkomen. Dit dierentehuis zal omvatten 12 dag verblijven, 15 hokken voor pension gasten, een kattenafdeling, een zieken en behandelingsafdeling en een ruimte voor het pijnloos afmaken van zieke huisdieren. De bouwkosten worden ge raamd op 1600 gulden. LUNTEREN. Aanstaande Zaterdag 14 October viert de Landelijke Rijvereni- ging „De Lunaruiters" haar tweede lustrum met een oriënterings- of ter- reinrit door de Lunterse bossen. De start vindt plaats tussen 12 en 3 uur bij het Pannekoekhuis. Om de drie minu ten zal van dit punt een ruiter vertrek ken om aan de hand van een routebe schrijving een tocht door de mooie Lun terse bossen te maken. Er is in ruiterskringen veel belang stelling voor deze rit. In het begin van deze week waren reeds 70 deelnemers geboekt. WIJZE WOORDEN MET EN ZONDER APPLAUS De trots heeft aan zichzelf genoeg, de ijdelheid verlangt applaus. Massimo d' Azeglio. KERKEWIJK 167 -TEL.2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1