Aram REIN KOK A* C DE MEER Avicilinc Tak s Levertraan IVOROL: De Tandpasta van standing Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN AANBESTEDING AANBESTEDING Mijnhardl's tabletten Veenendaal Ederveen Renswoude Amerongen BLOEMINK Wat lezers schrijven Fa. J. F. TAK Twee inbraken in één nacht Voor P.I.T. op pad ÜILIS Zondagsdienst Doktoren Officiële Bekendmakingen Achterberg De broederschap der bronzen draak Injectie Spuiten VRAAG 6 AANBOD Gevraagd voor ons kantoor A'dam Personeel voor Laad- en Loswerkzaamheden een woonhuis E. J. v. d. HOEF, Architect Bergweg 48 - VEENENDAAL - Telefoon 3132 een woonhuis E. J. v. d. HOEF, Architect Bergweg 48 - VEENENDAAL - Telefoon 3132 Gistere bin ik met Driek een daggie uit geweest. Zoo af en toe heb een mins daar behoefte an. Je moet daar netuur- lik geen gewoonte van maake, want al les wat gewoon is, daar is de aardigheid gauw af. Maar een keer of twee in het jaar gaan we vast zoo'n daggie d'r tus senuit. Och, jelui weete hoe dat gaat. Doordat ik bij verschillende minse de tuin wel es schoonmaak en de heg knip en zoo, verdien ik d'r nog een aardig sentje bij. Afrekene met die minse doe ik zoo es eens in de drie maande en dan heb ik meteen een mooi bedraggie bij mekaar. Driek moet daar vanzelvers de helft van hebbe, dat wil zegge, dat hou ik maar voor gewoonte, want anders zou de boot toch an zijn en de andere helft die is netuurlik voor ikke. Nou heb ik van de week afgerekept en zoodoende zijn we maar meteen te velt gegaan. De eene keer gaan we dan naar de ouwe grijze Bisschopstad, om dat die domtoore altijd zoo groote in druk op ons gemaak heb en omdat daar onze eene dochter woont en de andere keer gaan we krek de andere kant uit, naar het Gelders Haagje, omdat daar onze andere dochter zit. Voorheen ginge we altijd met de bus, maar deze keer zei ik teege Driek: laate we nou maar es met de trein gaan. We hebbe nou een nieuwe dienstregeling en kunne ieder uur gaan' en komme en bovedien is Driek in de bus gauw wa- geziek. Zoodoende zitte we in de bus eigelik nooit rustig. Maar deze keer;ging het best. In drie kwartier za&te we middenin Arnhem. Toen, we onze kaar tjes afgaave aan die man, die bij de uitgang ze van je afneemt, vroeg die: Komme jelui soms uit 't Veen? Ik wou eerst kwaad worde, want ik dacht dat die vent ons de gek wou aansteeke. Maar toen Driek en ik aarzelend „ja" knikte, zei de knotrooleur, dat ie ge hoord had, dat je in 't Veen in de win kels alles voor de helft van de prijs krijgt. Wij zeije: Ga het maar es pro- beere, maar omdat die man er niks van snapte zijn we maar verder gegaan, hebbe in de kaffetaaria eenlekker kommetje koffie met room gedronke en zijn toen wat boodschappe gaan doen. Netuurlik moeste d'r ook een paar flauwe kul-dingetjes bij voor de klein- kinders. Ik voor mijn, ik was blij, dat we bij m'n dochter een poossie fijn konde uit- ruste en ik m'n boord kon afdoen en de schoene uit en m'n eksterooge wat rust kon geeve. De terugreis verliep zoo mogelijk nog vlotter dan de heenreis. Tenminste tot De Klomp, maar toen begon de ellende. Toen we bij de bus kwaame, was die al bijna vol. Ik snapte daar niks van. want wij waare het eerste uit de trein. Al gauw bleek, dat die andere minse met de trein uit Utrecht waare gekom- me en al bijna een half uur zaate te wachte op ons, dat wil zegge niet persé op Driek en mijn persoon, maar op de passagiers uit de richting Arnhem. De stemming in de bus was op kookhitte. Jelui hadde es moete zien hoe kwaad ze keeke toen ik een kort praatje met de sjooffeur begon. Die - goeie jonge wist zich ook geen raad. Hij zei: „Blauwkous, praat me d'r niet van. De minse die met de trein van 't Veen naar Utrecht wille en die met de trein van Utrecht naar Veenendaal komme, die zijn van die nije dienstreegeling de duup ge worde. Want voorheen ree je d'r twee busse, één voor de Utrechtse en één voor de Aarumse trein. Maar uit be- zuinigingsmaatreegel rijd er nou maar één bus en nou moete de minse naar of van Utrecht ieders keer maar een poossie wachte. Want per slot van ree- kening kenne die heelemaal met de rooje busse op hun besterryning. komme en als ze nou toch met geweld met de trein wille reize, dan moete ze daar ook maar wat voor over hebbe." Ik zei teege die bestuurder, dat-ie maar gauw moest gaan rijje, maar ik dacht bij me eige: dat noeme ze -nou het Veen een goeije dienst bewijze. Ik voor mijn ik heb daar een andere opvatting van. Gedag, w. blauwkous. ZENUW - HOOFDPIJN-LAXEER WAT M|jnHARPt mAAKT 15 GOED (Vervolg van pag. 1.) Staan er woningen in brand, welke niet op de grens liggen, dan mag geen enkele Veenendaalse spuit, ook al arri veert deze als eerste, water geven. Dat de hierboven door mij geschetste voorstelling ook niet op fantasie berust kan ik de Burgemeester van Ede met praktijkgevallen aantonen. In September 1950 b.v. gingen aan de Valleistraat een hooiberg en een schuur in vlammen op. Gelukkig kon deze brand onder de „grensgevallen" worden geschaard, anders was er meer ver brand, aangezien de Gelderse brand weer eerst later ten tonele verscheen. Ik wil hiermede1 niets ten nadele van de brandweren van Geldersch Veenen daal of Ede beweren, integendeel, maar het is nu eenmaal, zo, dat de thans be staande overeenkomst tot onaangename verwikkelingen aanleiding geeft. Een voorbeeld van zeer recente da tum. Donderdag 6 October j.l. ontstond een begin van brand in het service station van de fa. S. van Wijk aan de Prins Bernhardlaan te Geldersch Vee nendaal. Het brandje was reeds gedoofd voordat de Veenendaalse Brandweer aankwam; maar, indien dit nu eens een grote brand was geweest? Wat dan? Van de Gelderse Brandweer waren enkele manschappen aanwezig. Even wel zonder spuit. Hadden deze Gelderse Brandweerlieden dan met de Veenen daalse mistspuit moeten werken? Tegen de gemaakte afspraak van 1950 waarvan ik naar de mening van Ede's Burgemeester niet zo zeer op de hoogte ben is van Veenendaalse zijde nooit enig bezwaar gemaakt, zo heeft de Bur gemeester gezegd. Hieruit moge ik concluderen, dat de Edelachtbare Heer Oldenhof nimmer de moeite heeft genomen één blik in de terzake bestaande correspondentie te werpen, voordat hij deze volzin de open baarheid inzond. Van Veenendaalse zijde is er herhaal delijk op aangedrongen de overeen komst -uit te breiden, in die zin, dat beide brandweren zullen uitrukken, ongeacht of de brand op Geldersch- Veenendaal dan wel in Veenendaal woedt. De eerst-gearriveerde brand weer zal met de blussing beginnen en zodra de tweede brandweer ter plaatse is zullen de commandanten overleg plegen welke brandweer met de blus-, sing voortgaat; als regel is dit de Gel- Geef nu Uw kinderen weer verpakt in de bekende ronde flessen. Vannacht omstreeks half vier werd op twee plaatsen een inbraak gepleegd, namelijk bij de heer G. aan de Berg weg en bü de heer B. in de P. H. van Rijnstraat. Waarschijnlijk is op beide plaatsen dezelfde man bezig geweest die in deze omgeving werd gesignaleerd. In beide gevallen werd de inbreker gestoord en heeft dan waarschijnlijk ook geen kans gezien iets mee te nemen. Op de Bergweg wist hij binnen te ko- NIRUWE TELEFOONAANSLUITINGEN 433 Bastiaan, A., Café „Ruimzicht", Hoofdweg 4; 412 Boer, J., Landb. Wittenoordseweg 1, Renswoude; 404 Coöp. Boerenleenbank „Renswou de", Barneveldsestraat 11, Rens woude; 400 Ginkel, E. J. van, Schalm 7, Rens woude; 437 Ginkel, W. van, Wittenoordseweg 3, Renswoude; 439 Hupkes, Joch., ,,'t Witte Huis", de Klomp 4; 413 Kleiwerd, W„ Hoofdweg 124; 426 Leppers, G., veehandelaar, Dorps straat 15, Renswoude; 428 Maanen, H. van, vert. Zaadhandel, Meikade 8, Ede; men door een openstaand raam-terwijl in de P. H. van Rijnstraat van een open staand WC-raampje werd geprofiteerd. De politie is thans bezig met het on derzoek, maar hedenmiddag was men er nog niet in geslaagd de dader op het spoor te komen. WEER EEN NEDERLAAG VOOR VDC De Veenendaalse Damclub kreeg in Bussum haar derde achtereenvolgende nederlaag te slikken, thans met de zeer grote cijfers 173. Het ziet er naar uit dat VDC behoor lijk moeite zal hebben zich in de hoofd klasse te handhaven. Wanneer men Donderdag a.s. in Baarn van OKK weet te winnen (dit is ook een zwak tiental) is er nog kans, om hoofdklasser te blij ven. VDC 2 verloor van Bussum 2 met 14—6. Hoofdstraat 106 Veenendaal derse brandweer op grondgebied van Ede en de Veenendaalse op Stichts ter ritorium. Bovenstaande regeling is op mijn ad vies voorgesteld aan Ede door de Bur gemeester van Veenendaal bij schrijven van 17 Nov. 1949, nr. 5634 en ik heb er persoonlijk met klem op aangedrongen, toen Burgemeester en Wethouders en de heren raadsleden van Ede in 1950 de Veenendaalse mistspuit kwamen be zichtigen. Ede heeft deze voorstellen echter steeds afgewimpeld. Men meende, dat het aanbeveling verdiende de samen werking niet verder uit te breiden. Waarom? De tegenstrijdigheid in des Burge meesters beweringen stijgt ten top, als hij gaat zeggèn, dat men de huidige re geling niet te eng mag opvatten en dat het blussen van een brand bij de Gel derse autoriteiten steeds het belang vormt, dat het zwaarst weegt. Waarom dan niet een ruimere af spraak gemaakt, waardoor radicaal aan alle twijfelgevallen een einde wordt ge maakt? Dan zijn we toch meteen uit de brand. Eerlijk gezegd, heb ik Ede's stand punt ten opzichte van deze vreemd soortige overeenkomst nooit goed be grepen, maar thans, na de visie van Burgemeester Oldenhof op het geval, is het me volkomen duister. Ik weet dan ook maar één afdoende oplossing, welke iedereen ten goede korpt; Blussen waar brand is! Ik hoop, dat men in Ede hierover in gelijke zin gaat denken en ik meende het bovenstaande èn de bevolking van Veenendaal èn de inwoners van Gel dersch Veenendaal niet te mogen ont houden. Een ieder is bij doelmatige brandblussing gebaat. Overigens heb ik niets dan lof voor de Edese brandweerkorpsen en de goe de samenwerking heb ik altijd ten zeer ste op prijs gesteld, terwijl ik de hoop uitspreek, dat deze samenwerking door een betere overeenkomst nog mag wor den verstevigd. Tenslotte dank ik de Redactie van dit blad van harte voor de mij geboden plaatsruimte. TJ. JARINGS, Oud-commandant van de Vrijwillige Brandweer te Veenendaal. De jaarlijkse landelijke P.I.T.-collecte staat weer voor de deur. In het gehele land zullen de collectanten in de week van 17 t.m. 22 October op pad gaan met intekenlijst of collectebus. Ook in Vee- nertdaal zullen ze bij U aankloppen. Dat is nodig, omdat er voor onze jonge mannen in uniform nog veel gedaan moet worden. In Nederland wachten vele garnizoe nen op een militair tehuis. Er moet b.v. nog een dergelijk oord komen in De Lier, Schaarsbergen, Rozenburg en Val kenburg. In het afgelopen jaar gingen de deuren van een protestants militair tehuis open in Appingedam, Maastricht en Harskamp. De inrichting er van kostte handenvol geld, want de Kon. Ned. Mil. Bond Pro Rege, één der sa- menwerkenden in het Protestants In terkerkelijk Thuisfront, gaat uit van de stelregel, dat de jongemannen, die voor ons hun dienstplicht vervullen, een aan trekkelijke omgeving moet worden ge boden. In Nieuw-Guinea werd het prot. militair tehuis te Hollandia-Haven uit gebreid. Met de bouw van een tehuis te Biak wordt weldra begonnen. Te Ma- nokwari is «en militair tehuis ingericht. Het vorig jaar te Aruba (Ned. Antillen) geopende tehuis blijkt alweer te klein te zijn. In Suriname kregen onze mannen een goed gelegen en ingericht militair te huis te. Paramaribo. Vraag niet wat dit alles kost! De geestelijke verzorging van onze strijdkrachten kon worden uitgebreid. Er kwamen méér vloot- en legerpredi- kanten. Zij moeten bijbels, goede boe ken en lectuur kunnen blijven uitdelen. Voor al deze arbeid wordt vanwege het PIT van het Nederlandse volk een gave gevraagd in de week van 17 tm. 22 October a.s. De deuren van de pro testantse militaire tehuizen staan voor elke militair open. Laat dan elke Ne derlander de PIT-collecte goed be denken. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING VAN „HET GROENE KRUIS" Op a.s. Maandagavond, 17 October zal onder leiding van dr. Ringelestein, in de Kleuterschool een buitengewone vergadering worden gehouden van het „Groene Kruis" afd. Ederveen en om streken. Op deze vergadering zullen belang rijke mededelingen gedaan worden aan gaande het te bouwen wijkgebouw. Het welslagén van het plan tot het bouwen van een wijkgebouw zal voor een groot deel'afhangen van de opkomst der leden, zodat ieder lid wordt aange raden deze vergadering te bezoeken. BELANGSTELLING VOOR OPENBARE LEESZAAL Op 7 October is in Ederveen gestart met de eerste uitlening van de Openba re leeszaal en bibliotheek te Ede. De toeloop was de eerste avond reeds zeer groot. De leden, die zich tevoren hadden opgegeven, kwamen bijna allemaal boe ken halen en bovendien kwamen ver schillende nieuwe leden zich melden. 435 Raay, Mej. W. van, Dorpsstraat 42, Renswoude. 417 Scholten, H. J., Hoofd O.L. School, Stationsstraat 127, Veenendaal. 424 Verbeek, D. A., Utrechtseweg 1, Renswoude. 408 Vries-Heij, M. J. de, Ubbenscho- terweg 2, Renswoude. 406 Wegen, Joh., Muziekleraar, Hoofd weg 47. 402 Worst, J. H., Handel in granen en veevoeders, Barneveldsestraat 10. SAMENSTELLING BILJART-TEAMS Nu de bondscompetitie voor de bil jartclub „Renswoude" weer voor de deur staat, zijn ook de teams weer in gedeeld. Renswoude zal dit jaar weer met twee viertallen aan de competitie deelnemen. De samenstelling is als volgt: le team: 1. C. Vink, 2. J. Vink, 3. C. de Fluiter, 4. G. van de Kaa; 2e team: 1. J. de Boer. 2. T. Hardeman, 3. H. van de Kaa, 4. J. van Voorthuizen. OOK HIER KONIJNENZIEKTE Door een jachtopziener in deze ge meente werd geconstateerd dat ook op het grondgebied van Amerongen de in hoge mate besmettelijke ziekte onder de konijnen, de myxomatose, voorkomt. Ook in verschillende omliggende ge meenten werden gevallen geconstateerd. Teneinde een overzicht te krijgen om trent de uitbreiding van deze ziekte is het zeer belangrijk om alle gevallen, ook die waarbij slechts een vermoeden bestaat, en dan zowel bij wilde als tam me konijnen aan te geven bij de politie. De volgende verschijnselen treden op bij myxomatose: traag, geen eetlust, ge zwollen oogleden met vocht- en etter afscheiding, vuile neus met zwelling er omheen, knobbels onder de huid van o.a. onder de oren en van de ledematen. Bij aantreffen in het veld van gestor ven konijnen dienen deze ter plaatse te worden begraven teneinde besmetting zoveel mogelijk' te beperken. „RENSWOUDE" WINT VAN „LOPIK" Zaterdagavond werd in hotel „De Hof" een schietwedstrijd gehouden tus sen Renswoude en Lopik. De Renswou- denaren wonnen deze sportieve ont moeting. Vorig jaar werd de eerste prijs, een wisselbeker, gewonnen door Lopik. nu siert hij echter de prijzenkast van Renswoude weer. Dat Renswoude veel sterker was moge blijken uit het feit dat de eerste vijf plaatsen in het indi- viduële klassement alle door Renswou- denaren werden bezet. De beste schut ter van de avond was de heer G. van Doorn, op de tweede plaats volgde de heer W. Lam, terwijl de heer W. Veld huizen de derde plaats innam. BERICHTEN OVER DE BALLONNEN De laatste dagen zijn er op het secre tariaat van het Comité „Ouden van Da gen" reeds verschillende slips van ge vonden ballonnen binnengekomen. Het wonderlijke is, dat bij het loslaten de ballonnen in noordwestelijke richting wegdreven en de slips thans uit zuide lijke richting binnenkomen. Tot nu toe kwam de verste ballon in Luxemburg terecht. Teneinde de kinderen in staat te stellen na te gaan waar hun ballon 1 gevonden werd, zal o.a. bij de winke- 1 liers P. Schouten en J. H. Visser een 1 lijstje worden opgehangen waar dage- lijks de naam van het kind en de even tuele vindplaats naar binnenkomst der berichten zullen worden genoteerd, j Wanneer over enige tijd bekend is van welk kind de ballon het verste kwam J wordt zowel aan dit kind als aan de vinder een prijs uitgereikt. VERKOOP BALLONNEN Na de ballon wedstrijd voor de kinde ren, georganiseerd door en ten bate van het comité „Ouden van dagen" zijn er nog een aantal ballonnen overgebleven Aangezien een voorraad ballonnen voor het Comité een verliespost zou beteke nen werd besloten deze Zaterdagmid dag a.s. aan belangstellenden te verko pen. De opbrengst van deze verkoop komt derhalve volledig ten bate van de jaarlijkse autotocht voor onze bejaar den. Met een wagen wordt door het dorp getrokken. „VOORTHUIZEN" „RENSWOUDE" UITGESTELD De voor Dinsdag vastgestelde wed strijd „Voorthuizen" „Renswoude" in het kader van het Barneveldse Cou- ranttournooi werd wegens omstandig heden een week uitgesteld. Deze wed strijd zal beslissend zijn voor de eerste plaats. Nog deze week spelen Scherpen- zeel en Voorthuizen hun afgebroken partijen uit, zodat na de wedstrijd Voorthuizen Renswoude waarschijn lijk de kampioen van dit jaar bekend zal zijn. In deze wedstrijd is de voorlo pige stand 84 in het voordeel van Voorthuizen. In de afgebroken partijen hebben de Renswoudenaren echter nog goede kansen. Ook heeft Renswoude nog een afgebroken wedstrijd tegen Scherpenzeel te goed, welke eventueel ook nog van invl<S*d kan zijn. NIEUWS VAN „PIT" Voor de onderlinge competitie van de tafeltennisvereniging „PIT" werden in de afgelopen week de volgende wed strijden gespeeld: B. Veldhuizen F. Wagensveld 20 J. v. VoorthuizenF. Wagensveld 20 H. Hop B. Vink0—2 B. Veldhuizen T. Bos 20 N. Bos G. v. d. Veer02 H. v. Beek H. Hop 20 B. Vink N. v. Beek2—0 GESLAAGDE ACTIE VOOR DE TOCHT VOOR BEJAARDEN Amerongen heeft het afgelopen week einde in het teken gestaan van de actie voor de tocht ouden van dagen 1956. De oude vertrouwde draaimolen van Range, die nu reeds 75 jaar in Ameron gen komt was weer aanwezig, bemand door een aantal (draaierige) leden van het comité. Gelukkig was het weer heel goed, zodat er vooral Zaterdagavond op de Hof een gezellige drukte was. Ook de Zaterdagmiddag gehouden ballon wedstrijd voor de kinderen is een groot succes geworden. Enige honder den kinderen hebben een ballon ge kocht en deze op de Lekdijk, in de stra lende zon, opgelaten. Het was een prachtig gezicht om al deze gekleurde ballonnen te zien opstijgen en met een enorme vaart in de blauwe lucht te zien verdwijnen. De muziekvereniging „Ons Genoegen" die voor dit doel haar eigen actie heeft uitgesteld, gaf aan het ge heel een vrolijke noot, door het spelen van een aantal marsen. Ook de autoped wedstrijd kon door gang vinden, dank zij het feit dat een 25 gegadigden zich voor deelname op gaven. Er werd met ware hartstocht „gestept". Over het geheel genomen mag deze actie als prachtig geslaagd beschouwd worden. De netto opbrengst bedraagt ongeveer f 450,Dit bedrag is echter nog maar een deel van het totaal beno digde, zodat evenals vorige jaren nog wel enkele acties zullen volgen. VEENENDAAL Geboren: Adrianus, z. v. J. van Koo- ten en J. Hensen; Johannes Pieter Coenraad, z. v. J. Huibers en C. Nell; Adrianus, z. v. W. v. Zanten en J. de Kleuver; Aline, d. v. W. Slotboom en H. Valkenburg; Grada Jacoba, d. v. A. v. Ravenswaaij en C. v. d. Brandhof. Ondertrouwd: Anthonie Schoeman, 22 j. en Hendrika Beukhof, 20 j.; Evert Bos, 27 j. en Cornelia Beijer, 24 j.; Ger- rit v. Eist, 27 j. en Teuntje v. d. Boven- kamp, 23 j.; Evert Slok, 25 j. en Johan na Pieternella v. Ginkel, 22 j.; Johan Pieter v. d. Bosch, 25 j. en Pietje Jo hanna Kloot, 22 j.; Leendert v. Donk, 27 j. en Evelina Johanna Brouwer, 24 j. Getrouwd: Jan v. Domselaar, 30 j. en Willemijntje Slok, 23 j.; Johannes v. Dorp, 22 j. en Roeltje Vink, 21 j.; Hen drik Bouman, 23 j. en Catharina Jaco ba Willemsen, 22 j.; Rijk v. d. Sluis, 24 j. en Christina Hendrika Kole, 22 j.; Gerardus Methorst, 21 j. en Cornelia v. Wijk, 19 j.; Jan Kok, 29 j. en Hendrika Willemina Aletta Budding, 29 j. GELDERS VEENENDAAL Geboren: Dirk, z. v. J. G. Diepeveen en D. Klok; Alberdina A. M„ d. v. J. H. H. Nijland en H. T. J. Radt. Ondertrouwd: Clazina v. Kooten en Wilhelmina v. Burken. Getrouwd: Hendrik v. Zanten en A. G. v. Doornik; C. v. d. Brink en H. G. Achterberg. RHENEN Geboren: Jan, z. v. Cornelis Rande- wijk en Cornelia v. Appeldoorn, Snij- dersteeg 16; Bernardus Anthonius, z. v. Johan Duis en Teunisje v. Aggelen, Ju- lianastraat 18; Gerardus, z. v. Gerardus v. d. Haar en Orselina Catharina v. Hattem, Klein Dikkenberg 2; Cornelis Aalbert, z. v. Aalbert v. d. Haar en Ger- ritje Heikamp, Cuneraweg 417a; Elisa beth, d. v. Geurt v. Dolderen en Geer- truida Koster, Grebbeweg 7; Jacoba, d. v. Gerrit Drost en Teuntje Brienesse, Franseweg 37a; Gerrit Gijsbertus, z. v. Antonie Albertus Reede en Johanna v. Soelen, Rijksstraatweg 53; Gerrit Cor nelis, z. v. Bart Wildeman en Nieske Hendriksen, Rijksstraatweg 10; Antonie Hendrikus, z. v. Hendrik v. Amerongen en Anna v. Wijk, De Dijk 33; Anton, z. v. Gerrit Nellestijn en Jacoba Johanna v. d. Heuvel, Nieuwe Veenendaalseweg 8; Cornelis, z. v. Cornelis Berck (overl.) en Paula Antoinette Baée, Nieuwe Vee nendaalseweg 234. Ondertrouwd: Jan v. Dijk en Elisa beth Lodder. Getrouwd: Joseph Hubertus Mathias Notermans en Victoria Bernardina Jo hanna Vedder; Henrij Huijdink en Dirkje v. d. Scheur; Ewold Erends en Teuntje Drost; Evert Hovestad en Maria Rijksen; Steven Drost en Dickie Alberta Nijenhuis. Overleden: Jan van Aggelen, 62 j., ge huwd m. Woutje ter Haar, Tramb.w. 17. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt, 9.30 u. ds. Wisgerhof, 5 u. ds. Hop van Renswoude. Julianakerk 9.30 u. ds. v. d. Smit van Maarssen, 5 u. ds. Vroegindewey. Vredeskerk 9 en 10.30 u. ds. Vroegindewey, 5 u. ds. Wisgerhof. Veeneind 3 u. ds. Vroegindewey. Woens dag ds. Mulder van Voorthuizen. Dijk- straat 2.45 u. ds. Wisgerhof. Sola Fide 9 u. ds. P. W. Spruyt van Amsterdam (jeugddienst), 10.30 u. ds. G. Wassenaar van Harderwijk, 5.30 u. ds. Goedhart. Ger. Kerk 9 en 10.30 u. ds. Overduin, 5 u. ds. v. Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. Jongeleen van Bussum. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstr.) 9.30 en 5 u. lees- dienst. Donderdag 7.30 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Riemens van Zeist. RK Kerk Nieuweweg 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Salvatorkerk 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Leger des Heils 10 u. Heiligingsdienst, 12 u. Zondagsschool, 7 u. Openluchtsamen komst, 8 u. Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evange lisatie 10 en 5 u. dhr. Oostende van Onstwedde. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. N. Kooreman. 5 u. ds. Knier van Doorn. Prot. Bond 10.30 u. ds. N. Padt van Ede. Ger. Kerk 10 en 5 u. ds. v. Enk van Veenendaal. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 u. leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. Woens dag 19 October 7 u. ds. v. d- Poel van Ede. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 u. ds. Hop, 6.30 u. ds. B. N. B. Bouthoorn em. pred. te Bennekom Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Moolenaar. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. v. d. Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. lees dienst. Vrijdag 7 u. ds. Toes van Kin derdijk. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. v. Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. Bouthoorn van Bennekom, 3 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. lees dienst. Vrijdag 7.30 u. ds. v. d. Ketterij van Alblasserdam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst. AMERONGEN Geboren: Hans Thomas, z. v. J. H. Molenaar en J. M. M. Rooke. Gehuwd: F. G. Balfour van Burleigh, oud 31 j. en T. T. v. d. Klok oud 32 j.: R. v. Zetten, 31 j. en J. P. Doornebal 28 j. Speci aalzaak in BRILLEN Ziekenfondsleverancier Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk, tel. 2134. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 u., alleen voor dringende ge vallen dr. Van Ommeren van Eist. Telefoon K 8377-217. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. v. d. Scheur van Lunteren. Tel. K 8388-460. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstraat 93. Tel. 315. VERGADERING COMMISSIE VAN TOEZICHT GEMEENTELIJK WONINGBEDRIJF Burgemeester en wethouders van Rhenen maken bekend, dat de vergade ring van de commissie van toezicht van het gemeentelijk woningbedrijf in plaats van' op 17 October 1955 zal wor den gehouden op Maandag 24 October 1955 des nam. van 78 uur. Rhenen, 12 October 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal De secretaris, G. J. Bleumink, wn. s. HOOIBERG WAS NIET VERZEKERD In tegenstelling tot anders luidende berichten zijn wij gemachtigd mede te delen, dat de hooiberg van de heer J. v. Silfhout, Achterbergsestraatweg 166, welke op Zaterdag 3 September j.l. grotendeels door brand werd vernield, niet was verzekerd. (36) „Angelo, Aram, Panthimo.... van Parma, van Acellino," mompelt Prins Balthazar, terwijl hij de nieuwaangekomenen spiedend opneemt. „Maar wie is die gevangene? Het w»pen op zijn wambuis is een rode zwijnskop op een zwart veld. Dat moet die beruchte roofridder, Aiglon zijn." Zijn broeder An gelo steekt de burchtheer lachend de hand toe. „Ge groet, Graaf Bizzi, ge krijgt hier een stel slaperige gasten op Uw slot. Wij hebben namelijk de ganse nacht geen oog dichtgedaan, dank zij deze schurk, die het nodig vond ons kamp te overvallen. Heer Aram hier, is zelfs aan een wisse dood ontsnapt, maar dat vertel ik u morgen wel. Eerst de adelaar in zijn kooitje, en dan kruip ik meteen onder de wol." Op een wenk van de oude graaf grijpt een der wachters de roofridders beet om hem naar de ker ker te voeren. Nog even draait Aiglon zich om, zijn stekende blik glijdt langs de gezichten der aan wezigen. „Wacht maar af, broeders," sist hij drei gend, „eenmaal zal het de adelaar zijn, die op zijn beurt jullie achter de tralies werpt. „Dan laat hij zich gewillig wegvoeren naar de donkere gewelven, onder het slot (Wordt vervolgcfc> van Dr. de Zeeuw) ter behandeling van snot bij pluimvee Hiervan is de prijs sterk verlaagd Voorheen f 0.30 per kip Thans I 0.27 per kip in flesjes van 20 c.c, I 0.26 60 c.c. Ook leveren wij met roestvrije naald Wij geven U alle gewenste inlichtingen Voor nog geen 2 eieren, heeft U Uw kip ingespoten Speciaal adres voor Veegeneesmiddelen DROGISTERIJ Gelderland 10 (hoek Hoogstraat) VEENENDAAL - TEL. 2656 ELSTRijksstraatweg 61 - Telefoon 288 Hoogstraat 8 - Veenendaal - Telefoon 3194 Voor Uw uurwerken Goud, Zilver, Pleet Wij hebben voor U een enorme keuze AVIA horloges van 42,50 af Bij aankoop van Uw horloge verzekeren wij het voor U gedurende 2 jaar tegen Verlies, Brand, Dief stal en Vermissing 95 ct. per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop een kippenhok (4 x 3 m.) bij J. Bolderman, Molenstraat 34, Veenendaal Leeftijd tot 50 jaar. Pensionkosten worden vergoed. Voor gehuwden wekelijkse ver goeding van reiskosten voor gezinsbezoek. Voor ongehuwden reisgeldvergoeding voor ouderbezoek 2 x per maand. Voor jongere flinke krachten mogelijkheid tot opleiding VORKTRUCKRIJDER In het bezit van rijbewijs ook opleiding tot CHAUFFEUR-BESTELLER vrije dienstkleding. Aanm. bij de N.V. van Gend Loos, Stationsplein 2 of 4 te Veenendaal van 9.00 tot 20.00 uur. of schrift, soil, te richten aan N.V. van Gend en Loos, Afdeling Personeelszaken Moreelsepark 1 te Utrecht. Laat Uw verouderde brilleglazen vervangen door U ziet er beter meel Rijks Gedipl. Opticien LEVERANCIER ALLE ZIEKENFONDSEN i Kerkewijk 1 - Veenendaal - Tel. 2764 Gevraagd een nette werk ster voor V/t dag per week. Hiensch, Hoofdstraat 27, Veenendaal. Elke dag schapenvlees voorradig. Slagerij Van Rhee, Valleistraat 21, Vee nendaal. Te koop prima eetaardappe- len f 6,50 per mud. En een toom zware biggen, bij H. van Ravenhorst, Holleweg 10, Renswoude. Te koop prima eetaard- appelen Noordelingen, kl. maat f 5,per mud. Tevens voeraardappelen, worden thuisbezorgd. C. Robbert- sen, Veenweg, Renswoude. Tel. K 8387-356. Prima klei-aardappelen, Bevelanders f 7,75 per mud. Niet goed geld terug. H. v. Leeuwen, Beatrixstraat 11, Veenendaal. Te koop Noordelingen f 7, per mud. Worden thuisbe zorgd. J. Laros, Middel- buurt 53, Veenendaal. Te koop zo goed als nieuwe Jacquetjas met vest, maat 48. Patrimoniumlaan 18, Veenendaal. Tel. 2528. Te koop Va ha. best gras, ge legen te Achterberg. Adres: Benedeneind 22, Veenen daal. Gevraagd een zelfstandig flink meisje boven 18 jaar v.d.e.n., voor zaak en huis houding. Werkster aanwe zig. Eikenlaan 8, Tel. 2425. Aanm. tussen 7 en 8 uur. Mooie biggen teJcoop. Val leistraat 108, Veenendaal. Te koop een z.g. als niet gedragen lederen heren- en damesjas. Parallelweg 88, Veenendaal. Te koop prima Noordelin gen bij C. G. van de Berg, Pr. Bernhardlaan 83, Geld. Veenendaal. Te koop een zo goed als nieuwe stofzuiger, Excel sior. Prijs f 80,Brieven onder nr. 2570 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd een nette werk ster voor vaste dienst van 4 tot 6 uur iedere dag. W. Koenders, Wilhelminastr. 37, Veenendaal. Werkster voor kantoor voor Zaterdagmiddag gevraagd. A. A. van Ommen, Grebbe- ,weg 62, Rhenen. Weggelopen jonge herders hond. Terug te bezorgen bij Nieuweweg 238, Veenen daal. Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige een net dagmeisje in gezin van 2 personen, /s. Zaterdagsmid dags en 's Zondags vrij. Aanmelden bij Mevr. Pilon. Kerkewijk 129, Veenen daal. Te koop jongensfiets 10 tot 12 jaar. Te bevragen Holleweg 34, Veenendaal. Te koop aangeboden we gens overcompleet een 2- persoons opklapbed met ombouw, 4 stoelen en 2 fauteuils, 1 dressoir, eiken hout, wasfornuis 150 liter (emaille) en een wasmachi ne merk Erres met oliebad. Te bevragen Vendelseweg 67, Veenendaal. Te koop een zeug en toom beste biggen. Parallelweg 96, Veenendaal. Per 1 Nov. gevr. meisje v.d. e.n. Mevr. Stegeman, He renstraat 93, Rhenen. Gevraagd meisje voor de morgenuren of een werk ster voor 2 a 3 dagen per week. Pr. Bernhardlaan 83, Veenendaal. C. v. d. Berg. Te koop ongeveer 130 roe den zware voederbieten. Ook per ton en 150 roeden bietenkoppen. „De Rimboe" Achterbergse Meent. Te koop wegens overcom pleet een beste bruine wol len herenjas, als nieuw, eenmaal gedragen, van f 110,voor f 70,Maat 47/48. Bevr. Franseweg 3, Eist (U.). Te koop i.g.st.z. kinderwa gen. Buurtsteeg 44, Geld. Veenendaal. Te koop half Engelse kin derwagen, in prima staat. Klomperst. 15, De Klomp. Weer ontvangen grote par tij gemengde spijkers, f 2, per pak (5 kg.). J. Drost, Eist. Tel. 284. Te koop Groenkraag voe derbieten, koolrapen, als mede voeraardappelen per autolading. Franco huis. Gerritsen Fourages, Telef. 298, Ederveen. Te koop 10.000 kg Luzerne- hooi. Gerritsen Fourages. Tel. 298, Ederveen. Andijvie te koop voor de inmaak. G. Heikamp, Klompersteeg 13, Ederveen. Te koop een goede motor 200 cc. (Zündapp). Dijk- straat 171, Veenendaal. Cement en golfplaten uit voorraad. J. Drost, Eist. Tel. 284. Legerkleding, schoenen, meubelen, bedden, ledikan ten, spiralen, radio enz. Vos bij de boterfabriek te Renswoude. Tel. K 8387- 307. Slaap- en woonkamer be hang. Wij hebben momen teel een grote sortering. U kunt rustig uitzoeken. Drog. Rein Kok, Gelderland 10, (hoek Hoogstr.). Telef. 2656. Eist, Rijksstraatweg 61, Tel 288. In Augustus heeft U nog puike aardappelen, mits U ze met poeder behandelt. Drog. Rein Kok, Gelderl. 10 (hoek Hoogstr.). Telef. 2656. Eist Rijksstraatweg 61, Tel. 288. Wendt U voor al Uw ver zekeringen, financieringen v. auto's, motoren, brom fietsen en rijwielen, hypo theken, bouwkascontracten, tot J. H. van de Lustgraaf, Panhuis 24, Veenendaal. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij T. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, telefoon 3184. Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3126,. Veenendaal. Ondergetekende is voornemens, namens zijn opdracht gever aan te besteden het bouwen van aan de Franscheweg te Elst-Rhenen. Besteding heeft plaats Vrijdag 21 October '55 des n.m. 8 uur in Café Henzen te Eist. Besteding in 4 percelen, Perceel A METSEL- TIMMER- EN SMIDSWERK B LOODGIETERSWERKEN C SCHILDERWERKEN D ELECTRICITEITSWERKEN Bestek en tekening verkrijgbaar bij ondergetekende h f 5v- per stel. Restitutie f 2.per stel, Ondergetekende is voornemens namens zijn Opdracht gever op Maandag 24 October '55. des n.m. 8 uur in Hotel „La Montagne" aan te besteden het bouwen van a.d. Driftweg te Eist-Rhenen. Besteding heeft plaats in 3 percelen Perceel A METSEL- TIMMER- en SMIDSWERK B LOODG1ETERSWERK C SCHILDERSWERKEN Bestek en tekeningen verkrijgbaar bij ondergetekende a f 5.- per stel. Restitutie f 2.per stel

De Vallei | 1955 | | pagina 2