©mm Rhenens Burgemeester over brandbe strijding bij grens met Veenendaal LEERLINGEN CONDUCTEUR Veenendaal Ederveen Rensuoude Eist VRAAG 8 AANBOD Uitslag spreekwoor den prijsvraag „Wat lezers schrijven' De Huissleutel-actie In Rhenen heeft men geen last van annexatie" koorts, aldus Burgem. Bosch van Rosenthal BIJ ALLES WAT RADIO BALLEG0IJEN De broederschap der bronzen draak Op de versierde wagen, die op de laatste dag van de Najaarswinkelweek door Veenendaal reed, stonden vijf spreekwoorden uitgebeeld. Deze spreek woorden waren in de juiste volgorde: Een gegeven paard mag men niet in de bek kijken. 2. Hoge bomen vangen veel wind. 3. In 't veen kijkt men niet op een turfje. 4. Nieuwe bezems vegen schoon. 5. Schoenmaker blijf bij je leest. Er waren vele goede oplossingen bin nengekomen. De prijzen werden als volgt toegekend: lepr.: J. E. Bouman, Larikslaan 8, Veenendaal. 2e pr.. J. Roelofs, Dahliastraat 37, Vee nendaal. 3e pr.. D. Buddingh, Bergweg 6, Vee nendaal. 4e pr.: Rijk v. d. Scheur, Dijkstraat 148, Veenendaal. 5e pr.: C. J. Rebergen, Julianastraat 51, Veenendaal. 6e pr.: Mevr. J. Hofstede-Barneveld, Stationssingel 4, Veenendaal. 7e pr.: Marina v. Doorn, Zandstraat 43, Veenendaal. 8e pr.: N. v. Eykelenburg-de Graef, Bergweg 46, Veenendaal. 9e pr.: J. P. Knigge, Patrimoniumlaan 62, Veenendaal. 10e pr.: A. van Barneveld, Talmaplein 17, Veenendaal. De prijzen bestaan uit contant geld en kunnen aan het Bureau der V.W.V., Hoofdstraat 98 worden afgehaald. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 12 tot en met 18 oktober 1955 werden aan het bureau van politie de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 biege damesglacé; 1 goudkleurige manchetknoop; 1 paar lichtbruine da- mesglacé's; 1 rijwielkabelslot; 1 zilveren armband; 1 gevoerde zwart zijden want; 1 grijs-zwarte vulpen, 2 ledige kolen- zakken; 1 paar nylonkousen; 1 groene parkiet; 1 kinderportemonnaie met in houd; 1 witte (meisjes of dames) porte monnee met inhoud, w.o. sleuteltje; 1 witte plastic damesregenmantel; 1 licht bruine damestas met inhoud; 1 rode da mesportemonnee met inhoud; 1 doek met gereedschap, w.o. steeksleutels, schroevendraaier en bougie; 1 groen gevlamde vulpen; 1 pakje met ijzer; 1 rode kinderportemonnee met inhoud. In hetzelfde tijdvak werden als ver loren aangegeven de navolgende voor werpen: 1 damesarmbandhorloge (doublé), voorzien van doublé schakelarmband; 1 ongevoerde zwarte damesglac'; 1 man chester jongensjasje; 1 rode damespor temonnee met ritssluiting en inhoud, w.o. enige foto's; 1 gevoerde bruine he ren glacé; 1 lipssluetel aan plankje; 1 daraggarmband (schakelmodel) onder zijdezilver en bovenzijde goud; 1 licht bruine gevoerde dameshandschoen (wildleder); 2 autosleutels aan ring; 1 jonge bruine hond met zwart dek en vier witte voetjes: WIELRIJDER BRAK ZIJN BEEN Maandag is op het kruispunt Hoofd- weg-Schras te Ederveen een ongeluk gebeurd, waarbij de wielrijder B. uit Ederveen zijn rechter dijbeen heeft ge broken. De wielrijder wilde tegelijk met een vrachtauto, bestuurd door B, even eens uit Ederveen afkomstig, vanaf de Hoofdweg de Schras inrijden en kwam daarbij in botsing met de vrachtauto. Hij is in het ziekenhuis te Arnhem op genomen. „SASKATCHEWAN" Vandaag en morgen draait in het Luxor Theater de film „Saskatchewan". De korte inhoud van deze film is als volgt. Terugkerend van een inspectiereis, die vrijwel de gehele winter geduurd heeft in verband met de hevige koude, redt inspecteur O'Rourke van de Ca nadese Bereden Politie een tempera mentvol Amerikaans meisje, Grace Markey, dat door indianen werd aan gevallen toen zij met een aantal ande ren door het gebied van de Canadese bergen trok. Zij is de enige overlevende en ondanks haar protesten neemt O'Rourke haar mee naar zijn stand plaats, Ford Saskatchewan. Daar aan gekomen hoort hij, dat het meisje van een moord in Amerika wordt beschul digd en sheriff Smith komt haar in ont vangst nemen om haar voor haar rech ters te brengen. Een plotseling opdringen van de Sioux indianen, die in Amerika Gene raal Custer en diens troepen een zware nederlaag hebben toegebracht en die nu het Canadese gebied binnenkomen, ver traagt Graces terugkeer. In het fort, waar een nieuwe commandant, Benton, is gekomen, hoort O'Rourke slecht nieuws. Op bevel van de regering zijn de Cree Indianen, die altijd vredelie vend waren en de regering goedgezind, ontwapend, omdat men bang is, dat zij met de Sioux zullen samengaan. O'Rourke, die zelf door Indianen is opgevoed, steekt zijn misnoegen over deze maatregel niet onder stoelen of banken, waardoor de verhouding tus sen hem en Benton al dadelijk vrij scherp wordt. Dan komt er bevel, dat Fort Saskat chewan ontruimd moet worden. De troepen moeten zich naar Fort Walsh begeven. Grace en de sheriff, die de zelfde kant op moeten, gaan zover mee. De tocht is vol incidenten, waarvan het hoogtepunt wel is: de weigering van O'Rourke om bevelen van Benton te gez hoorzamen. Benton beschouwt dit als muiterij en dreigt O'Rourke voor de krijgsraad te zullen roepen. Door de aanwezigheid van Grace, die grote be langstelling voor O'Rourke aan de dag legt, wordt ook de verhouding tussen O'Rourke en sheriff Smith uiterst ge spannen. Hij weet, dat Grace geen moordenares is, maar omdat hij verliefd (Vervolg van pagina 1) tuurarmer zal worden. Hebben we hier niet diverse zangverenigingen, kerkko ren, instrumentale ensembles, 'harmo nieën enz.? De beoefening der muziek moet hun leven toch voeren tot een intenser beleven van de kunst, niet om eigen prestaties te vergelijken met die van de orkestleden, maar wel om de behoefte aan wat de kunstenaar biedt te kunnen bevredigen. Hetzelfde geldt voor de toneelspelers, de leerlingen der middelbare scholen en die der ULO- scholen. Waarom bezoeken al deze lie den dan niet in groter getale de con certen, slechts twee per seizoen? Kunsten en wetenschappen zijn een Godsgeschenk. Schrijft Calvijn niet in zijn Institutie: „Het is oock nerghens verboden te laechen, of versadight te zijn, of nieuwe besittingen tot de vo- righ' en vaderlicke besittingen te voe gen, of in mustfeke vermaeck te schep pen, of wijn te drincken." (III 7). En hij gaat voort: „Wij en konnen oock niet missen die dinghen die meer schijnen te dienen tot vermaeck, dan tot noodt- druftigheydt" (III 10). En zegt Troeltsch niet, dat door de gemene gratie' de we reld vol is van sprankels der Goddelijke glorie? Het was mij een behoefte bovenstaan de opmerkingen te maken. Want het verging mij als Vondel zegt in zijn Ros kam: Maer wat op 's harten grond leyd Dat weltme na de keel: ick word [te stijf geparst, En 't werekt als nieuwe wijn, [die tot de spon uutbarst. D. PHILIPS (Vervolg van pagina 1) De 45 bedden werden „gekocht" met Nederlands geld en zij blijven beschik baar, zolang er vluchtelingen zullen zijn, die hulp en verpleging behoeven. NIEUWE KANSEN VOOR TBC- PATIENTEN Niet ver van het bij de toeristen zo bekende „Salzkammergut", bij Thal- ham, werd in 1947 een uit houten ba rakken bestaand sanatorium in gebruik genomen voor de verpleging van* t.b.c.- patiënten onder de vluchtelingen. En kele jaren geleden kon er, dank zij gel delijke bijdragen uit Noorwegen, een modern permanent paviljoen worden opgetrokken, waarin 20 vluchtelingen- patiënten, voornamelijk kinderen, dank zij een voortreffelijke verzorging, ge nezing vinden. Op het ogenblik worden plannen uitgewerkt voor een nog groter gebouw voor 80 patiënten, met een eigen keuken en behandelingskamers, enz. Een bedrag van f 400.000,aan Ne derlands geld zal aan dit project wor den besteed. En al is dit bedrag niet toe reikend, toch mag men zeggen, dat het gebouw tot stand zal komen dank zij de Nederlandse offervaardigheid. Het Nederlandse geld heeft het n.L mogelijk gemaakt het nog ontbrekende kapitaal uit andere bronnen aan te trekken. De geneesheer-directeur van dit sa natorium, dr. Tüchler, die zich met een bewonderenswaardige toewijding toe legt niet alleen op het bevorderen van het herstel van de patiënten, maar ook op het scheppen van een sfeer, waarin de vluchtelingen zich zoveel mogelijk thuis voelen, heeft verleden jaar een bezoek gebracht aan Nederlandse sa natoria. Onder de indruk van wat er in ons land wordt gedaan voor het „op vangen" van genezen patiënten, heeft hij een plan ontworpen om dichtbij zijn sanatorium een boerderij te kopen, waarop een 20-tal genezen patiënten nuttig werk zullen kunnen doen. Het geld voor de uitvoering van dit plan is er nog niet; wellicht zal uit de op brengst van de a.s. inzameling in Ne derland een gedeelte hieraan kunnen worden besteed. ANDERE PROJECTEN WACHTEN Dit waren drie voorbeelden van wat er in Oostenrijk gedaan wordt met het geld, dat verleden jaar door het Neder landse volk werd bijeengebracht. Er zijn nog veel meer voorbeelden te noe men, want onze landgenoot dr. Beer- mann heeft tal van projecten onder handen, die gefinancierd worden met Nederlands geld. Maar nog minstens evenveel nieuwe projecten moeten blij ven rusten tot er nieuw geld komt. De sleutelactie, die binnenkort door de Ne derlandse federatie voor vluchtelingen hulp georganiseerd wordt is er op ge richt het Hoge Commissariaat aan dat nieuwe geld te helpen. (Nadr. verb.) op haar is, wil hij haar zo snel mogelijk wegvoeren. Wanneer hij Grace het hof maakt ontstaat er ruzie tussen hem en O'Rourke. De sheriff bekent de hele ge- schiendenis en wil zich later op O'Rourke wreken door hem neer te schieten als hij ongewapend is, maar een goed gericht schot van Benton, die meer en meer begint bij te trekken als hij bemerkt, dat O'Rourke's advies het juiste was, doodt hem. Het vereist alleen maar moed en kun digheid om de troep Roodjassen veilig door het moeilijke bergland en het ter rein van de Saskatchewan te loodsen. De Sioux zijn vastbesloten om een nieu we zege te boeken en op allerlei manie ren moeten O'Rourke en zijn gids Ba- toche zich inspannen om de troep de behouden. Wanneer de Cree met de Sioux meedoen is de zaak verloren voor de Canadezen. O'Rourke is de enige, die inziet, dat men de zaak alleen kan red den door de Cree wapens te geven, die zij nodig hebben voor de jacht. Welis waar wordt hij, met zijn mannen ge vangen gezet wegens muiterij, maar met hulp van Grace kunnen zij ontko men en op zijn eigen houtje gelast O'Rourke de Cree wapens te brengen. Achteraf blijkt, dat dit de enige juiste strategie was. De Sioux hebben een massale aanval op de Bereden Politie gedaan, maar de Cree hebben, dank zij de wapens, opnieuw vertrouwen gekre gen in het Canadese bestuur en tezamen met de Cree kunnen O'Rourke en zijn uit de gevangenis ontvluchtte mannen de Sioux op de vlucht jagen, juist als zij Benton en de zijnen in de pan zullen hakken. In Fort Walsh erkent Benton, na de strijd, dat hij de situatie verkeerd be oordeeld had en hij trekt zijn aanklacht wegens muiterij in. O'Rourke wordt aangewezen om Grace naar Amerika te escorteren, opdat zij haar onschuld be wijzen kan en alles wijst erop, dat deze reis wel met een huwelijk zal eindigen. Na de officiële verklaring van de burgemeester van Ede over de bestrijding van branden in het grensgebied met Veenendaal, heeft thans ook de burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, in de gisteravond gehouden openbare raadszitting een officiële verklaring afgelegd over deze aan gelegenheid, met name betreffende de boerderybrand op Rhenens gebied onder de grens met de gemeente Veenendaal. De burgemeester zeide zich daartoe verplicht te gevoelen, naar aanleiding van al het krantengeschrijf en de verhalen die er omheen zjjn geweven. Omtrent de eigenlijke brand deelde de burgemeester mede, dat deze om streeks half twee in de middag was ge meld. Na het alarm werd snel uitgerukt naar „La Montagne" aangezien de plaats van het onheil niet nader was gepreciseerd. Daar aangekomen bleek mij, aldus de burgemeester, dat er 700 tot 800 meter slang moest worden uit gelegd, wilde men de vuurhaard be reiken. Op hetzelfde moment heb ik een brandwacht opdracht gegeven on middellijk telefonisch de assistentie in te roepen van de Veenendaalse brand weer. Het duurde toen 15 tot 20 minuten voor de Veenendaalse nevelspuit arri veerde, hoewel deze volgens de krantenberichten gereed zou hebben gestaan. Het gevolg was, dat beide brandweren vrijwel gelijktijdig water gaven. Dit alles heeft vele verhalen in de Veenendaalse raad en wild kranten geschrijf veroorzaakt. Wij zien maar één belang, n.l. dat bij brand zo goed Speciaalzaak in BRILLEN Ziekenfondsleverancier Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Vcenendaa „vechten en dienen" Gisteravond werd in gebouw „Reho- both" de film „Vechten en dienen" ver toond. Er was een matige belangstelling. Het openingswoord werd gesproken door ds. Molenaar. Vervolgens werd het eerste deel van de film vertoond. Dit liet zien het leven in de ziekenhuizen, gevat in de omlijsting van het leven van alle dag, in en buiten het zieken huis. Voor deze kant van het leven mogen wij onze ogen niet sluiten. Voor wij het weten of vermoeden kan immers deze kant van het leven ook onze kant zijn, zoals de film ons liet zien in het meisje, dat bij spel door een ongeval getroffen, in het ziekenhuis wordt opgenomen, om daar haar genezing te vinden. Maar ook nog om andere redenen vroeg deze film de aandacht. Zijn we niet allen verantwoordelijk voor de ver zorging van onze zieken? Net als het meisje in de hoofdrol denken wij er doorgaans te weinig aan, óf onze zieken wel de verzorging kunnen genieten, die hun toekomt, en of wij er wel voldoen de aan hebben meegewerkt, hun ver zorging mogelijk te maken. Tot wij op een ogenblik de ontstellen de ontdekking doen, dat wij op dit ter rein een grote achterstand hebben in te halen, zoals deze film heel duidelijk liet zien. De avond werd door ds. W. Hop met een toepasselijk woord gesloten. Spre ker wekte vooral op dit werk te steunen en liet zeer duidelijk naar voren komen, dat een christelijk ziekenhuis de boven toon moet voeren. „Vechten en Dienen", het devies van een oud ridderwapen moet ook ons devies worden. MUZIKALE RONDGANG De muziekvereniging „Crescendo" zal a.s. Zaterdagmiddag een muzikale rond gang door Eist maken. Deze rondgang is mede bedoeld om de bevolking de nieuwe instrumenten te laten zien en horen, die bij het 25- jarig jubileum werden aangeboden. Zoals bekend heeft de toneelgroep van „Crescendo" een nieuw toneelstuk in studie genomen voor een uitvoering, welke medio Februari gegeven zal wor den. MUZIKANTEN BEHAALDEN TWEE EERSTE PRIJZEN Zaterdagmiddag j.l. werd een solis tenconcours georganiseerd te Waddinx- veen door de bond van Harmonie en Fanfarecorpsen „Utrecht en Omstre ken". Bij dit concours behaalde onze plaatsgenoot de heer H. Doornspeek, in de ereafdeling met 147 punten de eerste prijs met zijn tuba. In de afdeling uitmuntendheid wist de heer Doornspeek in samenwerking met de heer E. Smits eveneens de eerste prijs te bemachtigen met 154 punten. en zo snel mogelijk moet worden ge holpen. Onze brandweer denkt daar precies zo over. Grenzen zullen er altijd blijven. Onze gedachten gaan uit naar een regeling, die er op neerkomt ge bieden op Rhenens en op Veenendaals terrein aan te wijzen, waar gelijktijdige alarmering zal gelden. Wie het eerst komt, geeft het eerst water. De brand weer, op wiens gebied de brand woedt, voert het commando. Deze regeling zal aan de naburige gemeenten worden voorgesteld. Wij moeten deze zaak zien zonder annexatiekoorts, vandaar dit rustige en nuchtere verslag van de feiten, aldus Rhenens burgemeester. Van andersluidende verhalen behoeven wij ons verder niets aan te trekken. De heer Van de Berg (SGP) zou ook het grensgebied met Amerongen hierin willen betrekken. De burgemeester bracht als zijn standpunt naar voren, dat aan eenzelfde regeling voor het Amerongse gebied gaarne zal worden meegewerkt, mits Amerongen er zelf om vraagt. Wij willen niet de indruk vestigen, ons te willen opdringen en ons te willen bemoeien met andermans zaken! De heer Kerkstra (CH) had gehoord, dat de betreffende woning gespaard had kunnen blijven, maar dat de Veenen daalse nevelspuit geen water had mo gen geven. Hierop antwoordde de bur gemeester, dat de nevelspuit er niet was toen hij arriveerde, doch dat hij onmiddellijk om assistentie had ge vraagd. Ware de nevelspuit er wel ge weest: geen bezwaar. Wij maken er geen prestigekwestie van. De heer Van de Steeg (GB) hoopte, dat Veenendaal overtuigd zou zijn, hoe wel hij dit betwijfelde, daar hij van mening was, dat men daar alleen maar een oplossing ziet door annexatie. Wethouder Klaassen (CH) zag de op lossing niet in grenswijziging, aange zien er dan een nieuwe grens komt met dezelfde moeilijkheden. Algemeen was men het tenslotte eens met de ontworpen regeling van weder zijdse hulpverlening, die thans aan de buurgemeenten zal worden voorgesteld. 26 woningen voor Eist Een besluit, waarover de bevolking van Eist te spreken zal zijn, is wel de bouw van 26 woningen aldaar, aan een nieuw aan te leggen weg in het kern plan. Met algemene instemming be sloot de raad deze bouw te gunnen aan de firma B. C. Drost te Veenendaal voor de som van f 318.200,De 20 eens gezinswoningen bevatten ieder een grote woonkakmer, een keuken, een kelder, 4 slaapkamers, een douche, een kleine vliering en een flinke schuur. In de 6 duplex-woningen hebben de bene den-woongedeelten ieder een woonka mer, een slaapkamer, een keuken, een kelder en een scshuurtje. De boven- woongedeelten hebben ieder een woon kamer, twee slaapkamers, een keuken, een kleine vliering en een schuurtje. De woningen zijn wat ruimer van opzet dan de laatste jaren gebruikelijk is, omdat zich meer en meer de behoefte aan wat grotere woningen doet gevoelen. De huur komt neer op f 8,60 per week voor de eengezinswoningen en op f 9,05 per week voor de duplex. ZES WONINGEN IN RHENEN In het kader van de sanering van de benedenstad van Rhenen besloot de raad over te gaan tot de bouw van 3 beneden- en 3 bovenwoningen aan de Rijnstraat, Koningstraat en Steile Straat. Ook deze woningen zullen on derhands worden gegund aan de firma Drost in Veenendaal voor de som van f 60.200,—. WEG MET VUILNISBELTEN! In de thans bestaande verordening op de reinigingsrechten is door de gebrui ker van elk gebouwd eigendom een recht verschuldigd, ongeacht deze al of niet van de reinigingsdienst gebruik maakt. Ingevolge de wens van Ged. Staten stelden B. en W. voor deze be lastingplicht te beperken tot hen, die er inderdaad gebruik van maken. De heer Van Dyk (Vrije Partij) maakte de opmerking: „Zeg tegen dat college: be moei je met je eigen zaken! Feitelijk is het rondom de gemeente één grote vuil nisbelt." Spr. was bang, dat het door deze maatregel, van hogerhand opge legd, nog erger zal worden. De voor zitter zeide, dat het berust op een be slissing van de Hoge Raad. Wethouder Klaassen (CH) gaf in overweging streng op te treden. De verordening werd ove rigens zonder meer gewijzigd. VERKEERSVERBETERING Over de aankoop van het perceel He renstraat 135 bestond bij de raadsleden geen versschil van mening. Dit huis staat in de weg. Onderaan de Bruine Engseweg is het levensgevaarlijk, om dat men er totaal geen uitzicht heeft. Vanuit Rhenen-noord bestaat hier een zeer druk verkeer, dat uitmondt op de al even drukke hoofdverkeersweg UtrechtArnhem. Een bezwaar blijft de NBM-bushalte, die juist op de hoek ligt. B. en W. beloofden zo snel moge lijk het pand, waarvoor f 7800,zal worden neergeteld, te slopen. onbillijke huurverhoging De heer Menting (PvdA) had een vraag ingediend over het feit, dat in sommige gevallen de laatstelijk toege paste huurverhoging op gemeentewo ningen niet 5 #/o maar 6 °/o bedraagt. De voorzitter deelde mede, dat imperatief was voorgeschreven ingevolge de Huur wet, dat de huurverhoging moet worden afgerond tot op 5 cent naar boven. De woningen in de Van Deventerstraat wa ren er bekaaid afgekomen. Het betreft 12 stuks. Inmiddels is ontdekt, dat er nog 29 woningen zijn, waarvan de huur ders in eenzelfde ongunstig geval ver keren dat de 5 °/o huurverhoging door de bewuste afronding bijna 6°/o is ge worden. De heer Menting vroeg bij de minister ontheffing te vragen. Wet houder Boelhouder (PvdA) ondersteun de dit. Dienovereenkomstig zal worden gehandeld. restanten Tot keurmeester in vaste dienst werd benoemd de heer H. Vlaanderen. Tot onderwijzer aan de ulo-school de heer G. I. Kostense te Zaltbommel. Tot lid van de studie-adviescommissie, in ver band met het vertrek van de heer T. Hartogh werd gekozen de heer A. Rad- staak. De burgemeester werd gemach tigd voor de benoeming van commissa rissen in de waterleiding stem uit te brengen op hemzelf en op de beide wet houders. Bij de benoeming van de nieuwe directeur zal stem worden uit gebracht op de heer Th. J. A. Groene- wegen, directeur van de waterleiding Doorn. Het doel is te streven naar een sterk streekbedrijf voor de gehele om geving tot aan Doorn toe. Van diverse personen in de Achter- bergse Meent was een verzoek ingeko men over te gaan tot electrificatie. To taal zullen de kosten f 102.000,be dragen. Van het onrendabele deel, zijnde f 72.000,— zal de PUEM f 59.000,— voor haar rekening nemen en belanghebben den f 13000,De gemeente Rhenen is gevraagd f 3560,— bij te dragen, waar toe werd besloten. Uit een overzicht van de schooltand- verzorging leidde de voorzitter af, dat een opwekking aan het adres van de ouders om medewerking, niet over bodig was. Er werd een huurcommissie ingesteld met als voorzitter de heer G. M. Brühl, Autoweg 10, vice-voorzitter de heer G. v. d. Steeg, leden G. Hooijer en D. de Jong, pl.v. leden A. v. d. Kraats en J. U aanschaft zult U er steeds om denken dat U het koopt bij een vakman want die zal U niet al leen van dienst zijn met een goe de voorlichting, maar veel langer. Radio Ballegooyen staat zelfs ve le jaren later altijd voor U klaar met een speciaal ingerichte repa ratie werkplaats. DUS koop veilig, denk om het onderhoud inde komende jaren en koop Uw nieuwe radio bij Ballegoyen. Schrijf of bel ons. Demonstratie en levering door de gehele provincie. PHILIPS - GRAETZ- - BLAUPUNKT. enz. Betaling desgewenst in overleg. a RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 Rhenen - Tel. 579 Hovestad. In de politieverordening zullen be palingen worden opgenomen met be trekking tot aangifteplicht voor hooi- broei. Meestal werd de brandweer te laat gewaarschuwd, zonder dat enig persoon hiervoor verantwoordelijk kon worden gesteld. De bouwverordening werd gewijzigd door opneming van be palingen over de bouw van schuilkel ders bij woningen, voornamelijk z.g. „hoogbouw". Op grond van de desbetreffende ver ordening besloot de raad ten behoeve van de bouw van een Christelijke Kleu- tersschool een geldlening te garanderen van f 97.000,De school komt aan de Prins Bernhardstraat. De beheersover eenkomst met de Ned. Heide Mij over de stadsbossen werd gewijzigd en aan gepast aan de huidige omstandigheden. De kosten werden opgevoerd van f 450 tot f 800 per jaar. De woning N.V. weg 47, een voormalige dienstwoning ten behoeve van een onderwijzer, werd verhuurd aan de heer H. Wiesenekker tegen een huurprijs van f 50,per maand. De waarde van de erfpachtspercelen toebehorende aan de heer H. Griffioen in de Achterbergse Meent werd vast gesteld op f 28.747,20. Tot lid van de commissie van toezicht op de handels avondschool werd benoemd de heer B. Drost te Eist. Bij begrotingswijziging werd besloten de aula op de algemene begraafplaats van een verwarmingsinstallatie te voor zien. 95 ct. per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Aangeboden in Veenendaal Zuid: keurig onderhouden, gerieflijk en betrekkelijk nieuw huis, bevattende be neden 2 kamers, Bruynzeel- keuken, ondiepe kelder, schuur, en boven 3 slaap kamers, royale badcel met warm water, zolder. Ge vraagd ruimere woning in Veenendaal-Zuid. Br. onder nr. 2572 a. h. bur. v. d. blad. Te koop een toom beste biggen. J. Lokhorst, Mun- nikenweg 40, Veenendaal. Te koop Noordelingen f 7, per mud. Worden thuisbe zorgd. J. Laros, Middel- buurt 53, Veenendaal. Te koop een luxe Austin, bouwjaar 1948 en een Ford- son bestelwagen, 250 kg. bouwjaar 1950. Prins Bern- hardlaan 85, Veenendaal. Te koop 1.5 HA zware stop pelknollen. C. Scheer, De Dikkenberg, Achterberg. Te koop kippenhok 4x3 m, met 40 hennen, tegen de leg. Panhuis 29, Veenen daal. Te koop goudreinetten en stoofperen Giezewildeman. Te bevragen bij R. v. Dijk, Achterberg bij de school. Biedt zich aan le bediende dames- en herenkapper. Net uiterlijk, prima getui gen. Brieven onder nr. 2571 a. h. bur. v. d. blad. Te koop glazen koelkast, eikenhouten toonbank met 8 laden en gedeelte van winkelopstand. Zandstraat 105, Veenendaal. Te koop Batavus bromfiets met 2 versnellingen, 5500 km gelopen. J. van Ginkel, 2e Achterkerkdwarsstr. 3, Veenendaal. Verloren: een gouden scha kelarmband (tussen Brin- kersteeg en Bergweg). Te rug te bezorgen Bergweg 62, Veenendaal. „Taverne". Te koop 40 roeden voeder bieten bij H. van Midden dorp, Oude Barneveldse- weg 21, Scherpenzeel. Te koop buisorgel en 40 hennen. Patrim.laan 90, Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker ke wijk 1, Veenendaal. Wendt U voor al Uw ver zekeringen, financieringen v. auto's, motoren, brom fietsen en rijwielen, hypo theken, bouwkascontracten, tot J. H. van de Lustgraaf, Voor paraplu-reparatie naar Ackerman, Klaas Ka terstraat Veenendaal. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, telefoon 3184. Veenendaal. DE N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN vraagt Vereisten: volledig lager onderwijs. Gegadigden moeten een be hoorlijk postuur bezitten en goed met publiek kunnen omgaan. Leeftijd: 20 t/m 30 jaar. Geboden worden levenspositie goed loon bijslag voor nacht- en Zondagsdienst speciale sociale voorzieningen voordelige reismogelijkheden kosthuisvergoeding. Sollicitaties te richten aan de 2e Afdeling van de Dienst van Per- soneelzaken der N.S. te Utrecht. Op de enveloppe in de linker bovenhoek vermelden No. 111/18 (37) Reeds spoedig na hun aankomst laten de ridders zich hun kamers wijzen, om iets van de verloren nachtrust in te halen. Maar nauwelijks heeft Graaf Bizzi, Prins Angelo in zijn slaapvertrek achtergelaten, of deze glipt behoedzaam naar het gordijn, dat zijn kamer van de gang scheidt. Voor zichtig schuift hij het opzij en kijkt spiedend de gang in. Aan het eind van de gang, voor zijn kamer, staat Aram nog in gesprek met zijn gastheer. Onop gemerkt sluipt Angelo de gang af in de andere rich ting. Als knaap heeft hij eens enige weken in deze oude burcht doorgebracht en zijn scherpe geheugen stelt hem in staat snel zijn weg te vinden. Spoedig daalt hij zonder dat iemand hem gezien heeft, de donkere trap af die naar de gewelven der burcht voeren. En Aiglon, de roófridder, die in zijn cel op een stenen bank zit, grijnst vergenoegd als hij het geluid van naderende voetstappen hoort door dringen in het stille gewelf. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2