Aram li r REIN KOK P.K. Z4 Tak s Levertraan BurgerlijkeStand KERKDIENSTEN 4IH PUROL merk P.K. vakkleding D.van der MEIJDEN Veenendaal Renswoude Achterberg Frans Diepeveen Uitnodiging G. Koomen zn. CHARME V A-tje tynia brvryteeff/evhwawty De brand van hedenmiddag „De AVRO trekt aan de bel" „WAT LEZERS SCHRIJVEN" Zondagsdienst Doktoren Fa. J. F. TAK Winkelbeurs Huidgenezing Officiële Bekendmaking De broederschap der bronzen draak VRAAG 6 AANBOD Gevonden Anker zig-zagn aai machines en Passap-breimachines Voor ÉÉN gulden per week SLANK CORP EX MELKDIEET De Vallei Uw Blad bij het kopen van Uw vakkleding. is sterk, w' duurzaam en billijk in prijs rit! 55 ct 4.95 PLAATST EEN Kost slechts 95 cent TIJDELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT Straatprediking gezelligheidcadeau HOE?? HEEL EENVOUDIG!! Ik heb eigelik nog iets te vereffene met die meneer van de Vallei. Der zit me namelik de laatste weeke iets dwars. Netuurlik hebbe jelui in de vekansietijd ook geleeze, dat wout blauwkous in hoogst eige persoon de prijze uit zouw rijke an de prijswinnende tiems van de jeugdkompetietsie van het vekansie- voetbal. Maar ik heb net zoo min een uitnoo- diging ontvange, als twee die der hee- lemaal geen een gekreege hebbe. Tot mijn groote verbaazing hoor ik me daar vertelle, dat die uitrijking al lang ach ter de rug is en dat dat gebeurt is door de Kommandant van onze Veense plies- sie. Nou is zooiets bij die kommandant in goeije hande, want die heb wel voor heetere vuure gestaan, maar jelui ken- ne toch zeeker wel begrijpe dat het mijn heelemaal niet lekker zat. Tuurlik weet ik niet, waarom ze nou eerst in de krant ginge zette, dat ik et zou doen, en dat Driek d'r misschien ook wel bij zou zijn. D'r ken netuurlik ook een vergissing in het spel zijn. Maar ik hou niet van onjuiste berichtgeving en Driek zat het ook goed verkeert. Door de Pers, met een groote pee, wor de we al genoeg bij de neus genoome, dan dat onze Veense nieuwsbron, die in duizende gezinne in de heele streek ge leeze wordt, daar ook nog aan mee hoeft te gaan doen. Ik durf heel niet meer in Ameronge of Renswoe te komme zoo langzaamerhand. Ze zouwe mijn maar uitlache. Maar vort met de geit! Ik heb der al weer lang genoeg over doorgedaasd. Van ruzie houw ik niet, want van ruzie komt ruzie en dat is der al genoeg in de wereld. Dat zien jelui nou ook weer bij dat brandblusse. De opper van de Veense nevelspuit heb bij ze afscheid in een bietje een overmoedige bui en meschien met een glaassie eerewijn achter de kieze, wat daar ook geen goed an ge daan heb, eenige hartige woorde gezegd over de buurehulp bij brand. En daar schijnt die goeie beste brave man in ze rondborstigheid net een gevoelige zaak angeroerd te hebbe. Een paar hoogwaar- digheidsbekleeders uit nabuurige plaat se hebbe tenminste in het opebaar daar over heevig van ketoen gegeeve. Ik voor mijn ik snap daar niks van. Inplaats da ze allemaal blij zijn, dat ze nou spuite hebbe die waater kenne geeve en brand spuitkerels die van wante weete, zoodat in de korts moogelike tijd het vuur be- streede ken worde, gaan ze als kleine jonges zitte kifte. Zouwe ze hun tijd niet beeter kenne gebruike? Ik dacht, dat zukke mense altijd zoo druk bezet waare. Trouwens ik snap het heele gedoe niet. De buurman zei gister ook tege mijn: „Als jouw Driek nou es in Juist bij het ter perse gaan van dit nummer, hedenmiddag omstreeks half twee, werd de Veenendaalse brandweer gealarmeerd voor een brand in de nieuwe garage van de firma Van der Kolk aan de Kerkewijk. Een van de auto's in de garage was in brand geraakt. Deze kon echter bij tijds naar buiten worden gereden en het brandje was spoedig geblust. Naar wij vernemen komt op Vrijdag 4 november a.s. de AVRO naar Veenen daal met het bekende programma „De AVRO trekt aan de bel" en wel in het gebouw aan de Eikenlaan. Aan dit programma werken mede Eddy Christiani met zijn gitaar en or kest, Truusje Koopmans, Frans Vrolijk, John de Mol, Freddy Verdo en The Johnsons. SCHAAKNIEUWS Voor de onderlinge kampioenschap van de Veenendaalse Schaakvereniging werden in het „Trefpunt" Woensdag j.l. de navolgende partijen gespeeld: J. Konings D. Willemsen V*Vt G. Kets D. J. v. Manen10 A. v. Essen D. v. EnkV* J. de Vries H. A. v. d. Veer 10 P. J. v. d. Wolf P. R. Brouwer 10 J. H. Schell U. R. v. d. Wal 0—1 J. Diepeveen J. N. Elenbaas VtVt S. P. J. Maas J. Wanders 10 D. J. v. Manen L. Ebskamp 01 het kraambed kwam te legge en de vroedjuffrouw en de dokter waare der nog niet, dan zou mijn Gerritje toch meteen komme. Nou, zoo is het volgens mijn met dat brandblusse ook." De buurman eni ik zijn het wel eens, behalve as zijn kippe in mijn hof worde losgelaate, maar dat gebeurt ook niet iedere dag, hoewel de maand oktoober daar wel de goeije tijd voor is. Vroeger zeije ze: Wijnmaand. Ik heb eigelik nooit gehoort waarom dat was. Het had beeter piepersmaand kenne heete, want het is langs de weg niks dan piepers wat de klok slaat. Het gekke is, dat het geen groenteboere zijn, die ze vervoere, maar doodgewone boere met paardewage of trektor. Zouwe de gewoone groente- manne soms te duur zijn met de pie pers? Driek zegt dat het zoo is en dan hou ik men mond maar verder. Dat is ook de reede, dat jelui mijn niet op de kermis gezien hebbe daar op de Salamanderhei. Ik zei dat het een klein lunapark was, maar Driek be weerde, dat het een kompleete kermis was en daar was ze niet bij grootge bracht. Een draaimoole, dat zou nog gaan, maar die stijle-wandrijers en zoo, dat kon der bij haar niet mee door. Maar kom, ik moet er langzamerhand weer es mee ophouwe, want ik bin nog druk. Ik moet de heele zolder ondersteboo- ve haale om ouwe sleutels te zoeke, want volgende week komme ze die haa le voor de vlugtelinge. Nee, die minse krijge die sleutels niet zelf in hande, maar die dinge worde verkocht aan de staalfebrieke voor oud ijzer om daar weer nieuw oorlogstuig van te maake en om op zoo'n manier weer nieuwe vlugtelinge te krijge. Op zoo'n manier blijft het werk in de winkel. De bove- meester zou zegge: dat is nou een vietsie en ze sirkel. Gedag, W. Blauwkous (Vervolg van pagina 1.) Veenendaalse brandweer met name: de mistspuit. Maar goed ik zal er, evenals de bur gemeester van Rhenen „de brand weren gaven vrijwel gelijktijdig water" geen prestigekwestie van maken. Ik kan evenwel de verleiding niet weerstaan de afstand (volgens Rhenens burgemeester 700 a 800 meter) drastisch in te krimpen. De afstand van de brand- kraan tot de boerderij bedraagt 300 meter; ik geloof, dat d« burgemeester in de raadsvergadering enkele honder den meters slang teveel heeft uitgerold. Maar is het, afgezien daarvan, niet betreurenswaardig, dat drie kwartier lang het vuur ongehinderd een boer derij grotendeels kon wegvreten, omdat een ongelukkige regeling de weg tot blussen versperde? Een overeenkomst, waarbij zonder assistentieverzoek van Rhenen de Vee nendaalse brandweer alleen branden mag bestrijden aan beide zijden van de Kerkewijk (dus woningen, welke aan de Kerkewijk liggen) tot en met hotel „La Montagne", terwijl daarbuiten niets mag worden geblust door Veenendaal zonder verzoek van Rhenen. Een overeenkomst welke in 1937 tot stand is gekomen en waaraan sindsdien niets is veranderd. Moet Veenendaal het initiatief tot wijziging nemen? Nee toch zeker; de belangen van de Rhe- nense inwoners zijn er mee gemoeid. En wij zouden met de burgemeester van Rhenen willen zeggen: „Wij willen niet de indruk vestigen ons te willen opdrin gen en ons te willen bemoeien met an dermans zaken!" Maar het is en blijft dringend nood zakelijk, dat er verandering in de be staande toestand komt. Bij brand in het Julianaziekenhuis b.v. mag door Veenendaal slechts op verzoek van Rhenen worden ingegrepen. Treurig en onverantwoordelijk! Dit is, volgens mij, toch wel iets an ders dan alleen maar „wild kranten geschrijf". Hier staan de belangen op het spel van velen, die door brand het dierbaarste kunnen verliezen. Ja, eindelijk hebben Rhenens magi straten eveneens in de gaten, dat er het een en ander aan de bestaande regeling schort, getuige de'op handen zijnde wij ziging. Ik ben er niettemin erg blij om, dat Rhenen een dergelijk voorstel gaat doen. Beter ware het geweest, indien deze brandweerkwestie al veel eerder was opgelost, dan was al het wilde kranten geschrijf en wat daarbuiten is gezegd en geschreven, voorkomen. Beter laat dan, nooit; en ik hoop, dat van de Rhenense bestuurstafel een re geling komt, waarover geen twijfel kan rijzen en welke een doelmatige en snelle brandblussing bevordert, geheel ten be hoeve van de mensen en instellingen op Rhenens grondgebied. U, mijnheer de redacteur, dank ik voor de plaatsruimte. TJ. JARINGS, Oud-commandant van de Vrijwillige Brandweer te Veenendaal. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen dr. J. P. Ver gouwen, Kerkewijk, tel. 2496. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr., Heren straat 83. Tel. 432. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van zaterdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 u., alleen voor dringende gevallen dr. Kars van Amerongen. Telefoon K 8377-217. ederveen-de klomp-lunteren. Dr. Hey van De Klomp. Telefoon K 8387-200. Geef nu Uw kinderen weer verpakt in de bekende ronde flessen. Hoofdstraat 106 - Veenendaal Op 27, 28 en 29 oktober a.s. zal er in Renswoude een winkelbeurs georgani seerd worden. Daar er in Renswoude geen winkeliersvereniging bestaat, heeft men een voorlopig bestuur gevormd waarin de heren J. Overeem, G. van Beek en G. J. van de Vendel zitting hebben. Wij twijfelen er niet aan dat deze beurs zal slagen. Reeds vele deel nemers hebben zich bij het bestuur aan gemeld. De beurs is van 's avonds 7 tot 11 uur geopend en wordt gehouden in het voormalige gebouw van de firma Van 't Riet, nabij het gemeentehuis. Verder zijn aan deze beurs voor de ko pers en belangstellenden verschillende attracties verbonden. Donderdagavond a.s., om zeven uur, zal de opening plaats vinden door onze geachte burgemeester broodkeuringswedstrijd Dinsdag j.l. vond in Veenendaal, Renswoude, Woudenberg en verschil lende andere plaatsen uit de omtrek een z.g. blinde broodkeuringswedstrijd plaats. Dit houdt in dat bij de bakkers in genoemde plaatsen, zonder dat zij daar iets van afweten, een brood wordt gehaald dat later wordt gekeurd. Deze broodkeuring ging uit van een bakkerij- grondstoffenfabriek uit Zeeland. Onze plaatsgenoot bakker Van Mourik be haalde daarbij met zijn brood de eerste prijs. Aangezien er vele deelnemers voor deze wedstrijd waren is dit een prestatie op zichzelf. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houd! de winter uit handen en voeten. OUDERLIJKE WONING ONTVLUCHT Donderdagmiddag werd door de po litie alhier op het fietspad gelegen langs de spoorlijn nabij de Zuidelijke Meent- steeg, een 15-jarig meisje aangehouden. Al spoedig bleek, dat het meisje, te Ede woonachtig, na een huiselijke twist de ouderlijke woning had verlaten, met on bekende bestemming. In overleg met de politie te Ede is het meisje later op de dag door haar vader naar de ouderlijke woning terugge bracht. VERGADERING VROUWENBOND Woensdagavond was de afdeling Ach terberg van de Ned. Christen Vrouwen bond in gebouw „Bethel" in vergade ring bijeen. Na behandeling van het huishoudelijk gedeelte, hield mej. T. de Jager uit Veenendaal een lezing met lichtbeelden over haar reis naar Ame rika. Mej. De Jager wist de aanwezi gen meteen te boeien met haar lezing welke zeer leerzaam en interessant was'. Gemeente Rhenen WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat een verzoek is ingekomen van de gemeente Rhenen om vergunning te mogen ontvangen voor het bouwen van 26 woningen op een terrein nabij de Woudweg te Eist, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie H nrs. 2529, 2483, 2266 en 326, met toepassing van art. 20 van de wederopbouwwet. De eigenaren der aangrenzende en nabij gelegen gronden, die tegen uitvoe ring van vorenbedoeld bouwplan, het welk ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken) ter inzage ligt, bezwa ren hebben, kunnen deze tot en met 4 november 1955 schriftelijk ter kennis van hun college brengen. Rhenen, 20 oktober 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, Th. v.d. WILLIK. VEENENDAAL Geboren, Ria, d. v. T. Willemsen en A. G. Heikamp; Johannes Gerardus Maria, z. v. H. P. M. Paardekooper en G. C. J. v. Leeuwen. Ondertrouwd: Albert Teunis v. d. Heuvel, 20 j. en Geurtje Boers, 22 j.; Willem v. Eden, 28 j. en Hendrika Al- berti, 24 j.; Willem v. Hardeveld, 27 j. en Hendrika Cornelia Slotboom, 23 j.; Wouterus v. Beek, 25 j. en Jannie Pol, 25 j.; Joseph Maria Terlage, 24 j. en Martha Knigge, 25 j.; Evert v. Eden, 21 j. en Wilhelmina Cornelia Jansen, 18 j. Getrouwd: Hendricus v. d. Boven kamp, 23 j. en Hendrika v. Barneveld, 23 j.; Johannes Cornelis v. Ginkel, 20 j. en Wijntje v. d. Scheur, 22 j.; Arnoldus v. d. Haar, 26 j. en Willemina v. Koo- ten, 21 j.; Anthonie Takken, 30 j. en Geertruida v. Mourik, 29 j.; Sijmen Schoeman, 23 j. en Maria Ederveen, 21 j. Overleden: Maria Antonia Bekkers, 84 j. en 4 m., wed. v. Jacobus Hannisse. Baaren, Zuidwal 26. GELDERS VEENENDAAL Ondertrouwd: Jan v. Dijk en Alberta v. Dijk; J. Kroesbergen en Everarda Gerdina v. d. Bosch. RHENEN Geboren: Jeanne Frederika, d. v. J. de Jong en S. D. Scheffer, Herenstraat 2; Hendrika, d. v. H. Randewijk en N. Schut, Boslandweg 60; Heintje, d. v. R. v. Gesink en A. A. v. d. Scheur, Cunera- weg 134; Hendrik Gijsbert, z. v. J. Hei kamp en C. de Kamper, Cuneraweg 334a; Joseph Willibrordus Maria, z. v. N. C. G. Jansen en A. M. de Wildt, Vo gelenzang 11; Coenraad Cunerus, z. v. C. G. v. Viegen en J. H. v. Zanten, Ach- terbergsestraatweg 197; Krijn, z. v. G. M. v. Baren en M. H. Wisgerhof, Rijks straatweg 111; Walter Gottfried, z. v. H. K. Hendriks en M. W. H. Looyschelder, Spoorbaanweg 31; Marianne, d. v. C. J. Pels en J. Rijksen, Achterb.str.w. 171; Adriana Maria, d. v. J. H. Vos en M. v. amerongen Geboren: Emma, d. v. J. Buying en G. Roest; Wilhelmina Maria, d. v. J. Hen driks en M. M. v. d. Kolk; Christina Wilhelmina, d. v. W. van Deelen en J. G. Teeuwsen. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt, 9.30 u. ds. De Zeeuw van Doorn, 5 u. ds. Vroegindewey. Julianakerk 9.30 u. ds. Van Vliet van Zetten, 5 u. ds. v. d. Pol. VredeSkerk 9 en 10.30 u. ds. v. d. Pol, 5 u. ds. Wisgerhof. Veeneind 3 u. dhr. Gaasbeek. Donderdag 7.30 u. ds. Dosman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 u. ds. Vroegindewey. Sola Fide 10 u. ds. Goedhart, 5.30 u. dr. W. S. v. Leeuwen van Rotterdam. Ger. Kerk 9 en 10.30 u. ds. v. Enk, 5 u. ds. Brouwer van Ren- kum. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. J. H. Carlier van Zutphen. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstr.) 9.30 en 5 u. lees- dienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. De Wolf van Enschede. R.K. Kerk Nieuwc- weg) 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 5 u. Lof. Salvatorkerk 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Leger des Heils 10 u. Heiligingsdienst. 12 u. Zondagsschool, 7 u. Openluchtsamenkomst, 8 u. Verlos singssamenkomst. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) Gebouw Sola Fide, kleine zaal, 8.15 en 3 u. ds. G. Roukema van Ede. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evange lisatie 10 u. geen dienst, 5 u. dhr. Van Galen van Schaarsbergen. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. A. Vroegindeweij, 5 u. ds. N. Kooreman, H. Doop. Ger. Kerk 10.30 u. ds. Brouwer, 5 u. ds. Van Enk. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 u. lees- dienst. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. Dinsdag 7 u. ds. Toes van Kinderdijk. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Moolenaar. EDERVEEN. N. H. Kerk 10 en 3 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Donderdag 7.30 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. v. d. Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld (Bed. H.A. en H.D.) Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. v. Viegen. OVERBERG. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. ds. Toes van Kinderdijk. Vrijdag 7 u. dhr. Gebraat van Capelle a.d. IJsel. (38) Als Aiglon opstaat en op het traliehek van «ijn cel toetreedt, maakt zich een gestalte los uit de schaduwen van het kerkergewelf. Het is Prins An- gelo. „Wel, heer Angelo, heb ik mijn rol goed ge speeld?" vraagt de roofridder grijnzend. „Uitstekend, ouwe schurk," lacht de prins. „Aram weet niet beter of je bent de huurling van mijn boze broer Baltha zarhahaha" Zijn spotlach kaatst echoënd tegen de klamme kerkermuren. Maar geen der beide man nen ziet de donkere gestalte, die in de schèduwen van het kerkergewelf hun gesprek afluistert. „Maar hoelang duurt deze grap nog?" vraagt Aiglon plotseling stug. „Ik heb mijn vrijheid lief «en het zitten in dit koude hok is geen pretje." „Eerst moet ge nog voor de rechterstoel des konings bekennen, dat ge Aram moest doden in opdracht van Baltha zar. Aram zelf en ik en mijn vrienden zullen Bal thazar dan aanklagen. Hij zal waarschijnlijk wel enkele vrienden, bij welke hij de afgelopen nacht heeft doorgebracht, meenemen om te verklaren dat hij tiiet op het rotspad kon zijn, daar hij bij hen was op dat uur. Maar wij zijn in de meerderheid en zo de koning tot een wapengericht besluit tijdens het tournooi zullen mijn ridders met de bronzen draak zeker zegevieren. Ik wordt koning, Balthazar wordt verbannen, gij wordt in vrijheid gesteld en tot schatkistbewaarder benoemd en we leven nog lang en gelukkig." „Gij zult toch niet vergeten mij dan te bevrijden en mijn beloning wellicht in uw zak steken, wel?" vraagt Aiglon plotseling dreigend. Maar met een geruststellend handgebaar grijnst Angelo: „Ik speel geen, dubbel spel, vriend, daar voor is de inzet, de kroon van Napels, »te hoog." 95 ct. per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop prima Goudreinet- en Jonathanappels. E. van Oort, Weteringst. 4, Ach terberg. Te koop prima winterwor tels. G. van Leeuwen, Mun- nikenweg 4, Veenendaal. Verloren: een gouden scha kelarmband (tussen Brin- kersteeg en Bergweg) Te gen beloning terug te be zorgen. Bergweg 62, Vee nendaal. „Taverne". Te koop een toom beste biggen bij Wed. M. van de Brink, Cuneraweg 274, Ach terberg. Te koop prima Noordelin gen, bij N. Baars, „De Dik- kenberg", Achterberg. Jongeman zoekt ruime ka mer. Dr. De Visserstraat 9, Veenendaal. Aangeboden p. 1 Nov. gem. zit-slaapkamer. Br. onder nr. 2573 a. h. bur. v. d. bl. Te koop zoete appelen als mede goudreinetten en bel lefleurs, bij G. R. van Leeu wen, De Melm, Veenendaal. Aan hetzelfde adres 10 bes te biggen te koop. Te koop F.ysink 125 c.c. bouwjaar 1939. Eikenlaan 69 I, Rhenen. Te koop baby-commode (crème) en een kinderwa gen (Riemersma), Lariks- laan 46, Veenendaal. Te koop en te koop ge vraagd alle soorten ras hondjes en rashonden, her ders, boksers, spaniels, keesjes, foxterriers, pin- chertjes en collies. Ook in ruilen. W. Pater, Dorpsstr. 79, Renswoude. Woningruil: Aangeb. vrij staand huis tegen kleinere woning of benedenwoning Dennenlaan. Te bevragen: Groenelaan 15, Veenendaal. Woningruil: Aangeboden een grote vrije bovenwo ning in Rotterdam-Zuid, bevattende woonkamer, achterkamer, waranda, 3 grote slaapkamers. Huur prijs f 7,70. Gevraagd te Veenendaal, Ede of omstre ken een vrije benedenwo ning voor twee personen Br. naar Boslaan 63, Vee nendaal. Te koop aangeboden een damesrijwiel. Te bevragen bij Meijer, Bart Poesiatstr. 4, Veenendaal. Werkster gevraagd voor donderdag- en vrijdagmor gen. Mevrouw De Geit-van Kreel, Kerkewijk 41 bis, Veenendaal. Te koop een prima hit, ge wend te venten. Te bevra gen bij J. van Maanen, Pr. Bernhardlaan 193, Gelders Veenendaal. Te koop een z.g.a.n. accor deon en een tafelvoetbal spel. Heemskerkstraat 45, Veenendaal. Te koop prima dakspanten, tegels en alle soorten golf platen vanaf f 2,50 per per plaat. W. van Harten, Nederwoud, Lunteren.* Kinderwagen ter overname aangeboden. Paulus Potter- straat 4, Veenendaal Gevraagd meisje of ster, zelfstandig. E bakkerij Dijl&tra, straat 21, Veenendaa werk- anket- floofd- Te koop hit en platte wa gen op luchtbanden. Nw. Veenendaalseweg 171, Rhe nen. Gevraagd voor tijdelijk, zo spoedig mogelijk, in gezin met kinderen voor hele da gen, net meisje boven 18 jr. Zelfst. kunn. werken. Br. m. verlangd salaris e.d. onder nr. 2574 a. h. bur. v. d. bl. Te koop rozenstruiken, ly- gustra en alle soorten bloembollen. Kwekerij A. Loef, Einde J. G. Sand- brinkstraat, Veenendaal. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, TeleL 3i26, Veenendaal. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij T. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, telefoon 3184. Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. Wendt U voor al Uw ver zekeringen, financieringen v. auto's, motoren, brom fietsen en rijwielen, hypo theken, bouwkascontracten, tot J. H. van de Lustgraaf, Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement en asbest- platen. Jan Kool, Holleweg 4, Veenendaal. Tel. 2463. Elke dag schapenvlees voor radig. Slagerij Van Rhee, Valleistraat 21, Veenendaal. Voor het repareren van bedden, matrassen en ge stoffeerde meubelen. J. Baars, Nieuweweg 28, Veenendaal. Tel. 2667. Ma trassen in één dag klaar. Slaapt gezond onder eeen deken van J. Baars, Nieu weweg 28, Veenendaal. Concurrerende prijzen. is het probleem van de meest ideale verwarming. De TARAKAN het nieuwe product van de beroemde BRANDARIS- FABRIEKEN is de mooiste en beste oliehaard ooit vervaardigd. (U kunt haar zien branden in onze zaak) Fraai uiterlijk, prachtig diepzwart gelakt, passend in elk interieur. 0 Grote glasdeur met mooi zicht op de vlam. 0 Dezelfde beroemde hetelucht kopcirculatie, welke ook in de Brandaris kolenhaard is aan gebracht. 0 Gepatenteerde Amerikaanse carburateur, welke onzichtbaar is ingebouwd, dus geen lelijke uitstekende delen. 0 Aangename frontverwarming in tegenstelling met. andere merken die alleen van boven warmte geven (geen koude voeten). Laag brandstoffenverbruik. Tien jaar garantie op branderpot. Brandt gegarandeerd reukloos, U betaalt als U dit zelf heeft geconstateerd Wilt U nog meer weten van deze ideale TARAKAN oliehaard informeer dan bij: Hoofdstr. 29 - Veenendaal Beleefd nodigen wij U uit op onze grote de monstratie op dinsdag 25, woensdag 26 en donderdag 27 oktober van 10—22 uur in onze zaak, Zand straat 72. TELEFOON 2924 VEENENDAAL door met Sinaasappelsmaak Per busje voor circa 3 weken f 3.25 Grote bus f 5.60 Gelderland 1 hoek (Hoogstraat) VEENENDAAL - TEL. 2656 ELST: Rijksstraatweg 61 - Telefoon 288 •VÉ i ^hans ook met 3x grotere slijtvastheid Prijs vanal II. 17.50 Let ook op het Double- Fort etiket de werkkleding specialist HOOFDSTRAAT 46 - TEL. 2639 - VEENENDAAL Bespaar U teleurstellingen met min derwaardige namaak. Juist, als U zélf schildert, is het van het grootste belang, dat U de goede verf kiest. RALSTON-AETHRON-VERF Zelfs zonder grondverf. JïicMi Droog in enkele uren. Spiegelglad, zonder kwasisirepen. Deze fantastisch gemakkelijk schilderende verf bij: kleinste busje flinke bus E. A. v. d. BROEK Hoofdstr. 52 Veenendaal t/m 10 woorden GEMEENTE RHENEN Ter vervanging van een leerling-ambtenaar, die wegens eerste oefening in militaire dienst moet komen, wordt gevraagd een voor eenvoudige kantoorwerkzaamheden. Het bezit van de diploma's u.l.o. en typen strekt tot aanbeveling. Bij 20-jarige leeftijd bedraagt de bruto-beloning f 147,per maand. Voor elk jaar beneden deze leeftijd wordt f 16,afgetrok ken. Sollicitaties aan de burgemeester vóór november a.s. - v Bij gunstig weer hoopt Ds. D. van Enk Zater dag 22 October, des avonds 8 uur op het Davidsplein te spreken over: „DE BREDE EN DE SMALLE WEG". Evangelisatie Geref. Kerk. Op de bekende Pasteurmerken krijgt U Bij Uw winkelier ligt een folder voor U waar alles in staat.

De Vallei | 1955 | | pagina 2