Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Binnen 14 dagen ruim 100 bekeuringen Heeft Marilyn Monroe kiespijn? HERVORMINGSDAG MULDER Renswoude Achterberg Nieuws uit de Omgeving 29e Jaargang WOENSDAG 26 OKTOBER 1955 1 No. 86 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Verkeers-onveiligheid vraagt ook in Veenendaal strenge maatregelen Sinds 1 Januari 938 bekeuringen. AGENDA Declamatieavond Sonja Later Herdenking van de Hervorming Volleybalcompetitie begint E.B* weet alles van filmsterren Firma J. FTak ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES AdvcrtentleprUs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Het gaat niet goed met de verkeers veiligheid in Veenendaal. Als bewijs hiervan moge dienen het feit dat het aantal verkeersongevallen thans veer- tigmaal zo groot is als b.v. in 1940, en dan spreken wij alleen nog maar van het aantal gerapporteerde verkeers- incidenten. Hierbij kan worden aangevoerd dat het verkeer na de oorlog zoveel inten siever is geworden, maar ook dit klemt dan nog meer tot het nemen van maat regelen voor een betere beveiliging van straten en wegen. Hoeveèl leed en schade wordt er niet door verkeersongevallen veroorzaakt? Wij schrokken van het aantal slacht offers van de ontzettende watersnood van Februari 1953, maar er komen in Nederland jaarlijks meer mensen om bij verkeersongevallen. Ook in Veenen daal waren in de afgelopen jaren meer dere doden als slachtoffer van de ver keersonveiligheid te betreuren. In het hele land trouwens luidt men thans de alarmklok voor de onveilig heid op de weg. Wat kan er in Veenen daal nog gedaan worden om een grotere veiligheid van de duizenden die zich dagelijks door onze straten bewegen, te verkrijgen? Het is waar: op verschil lende punten in onze gemeente is er ten aanzien van de wegen verkeerstech nisch nog veel te verbeteren en geluk- nisch nog veel te verbeteren, en geluk kig, (wij denken aan de veelgebruikte het wegdek betreft, maar ook verkeers technisch een juweel belooft te worden), er wordt aan gewerkt en er wordt zeer veel geld aan besteed. Toch, als de oorzaak van de verschil lende verkeersongevallen in Veenen daal wordt nagegaan blijkt dat de slachtoffers het in de meeste gevallen aan zichzelf hadden te wijten, omdat zij zich niet hadden gehouden aan de ver- keersvoorschriften. Vaak had men maar raak gedaan, men kijkt niet uit, geeft geen richting aan of steekt par does de straat over. Het is toch eigen lijk verschrikkelijk als men door eigen schuld lichamelijke verminking of ma teriële schade oploopt. Nóg veel ver schrikkelijker is het wanneer men door de verkeersvoorschriften niet in acht te nemen de oorzaak is van letsel of de dood van een medemens. En dan vaak omdat men het gek vindt om een arm uit te steken en de richting aan te ge ven. Ook getuigt het van gebrek aan sociaal gevoel en verantwoordelijk heidsbesef. Wij leven nu eenmaal in gemeenschap en moeten de straten en wegen met medemensen delen. Nogmaals: het is verschrikkelijk door onachtzaamheid schuld te hebben aan leed een ander of onszelf aange- ^HiiiiiliiiimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiiiiiiiiiiii II Donderdag 27 oktober (In geb. „Eltheto") Bazar t.b.v. II Hengelsportver. De Rietvoorn. 1= ll (In geb. ,,'t Trefpunt") lezing van mr. C. W. I. Wittewaal van Stoetwegen, lid Tweede Ka mer, over „Tien jaren Ver enigde Naties" onder ausp. v. Ned. Chr. Vrouwenbond. (In gebouw „De Kegelbaan") 's avonds, KRO-filmavond. Vrijdag 28 oktober (In geb. „Eltheto") Bazar t.b.v. Hengelsportver. De Rietvoorn. Zaterdag 29 oktober (In geb. Eikenlaan) 's avonds, gezamenlijk concert Ritmees ter Mannenkoor en Scheepjes- wolharmonie. (In geb. „Eltheto") 's middags en 's avonds, bazar t.b.v. Hen gelsportver. De Rietvoorn. Dinsdag 1 noveyiber (In uitleenzaal Chr. Openbare Leeszaal) Declamatie-avond Son ja Later. Donderdag 3 november (In gebouw Ger. Gem. Hoofd straat) 7.30 uur, Hervormings samenkomst met als sprekers ds. A. Wisgerhof, ds. D. van Enk en ds. R. Kok. (In geb. Eikenlaan) 's avonds, vertoning van de film „Ik ben met u" onder ausp. van C.N.V. Vrijdag 4 november (In geb. Eikenlaan) Avro-pro- gramma „De AVRO trekt aan de Bel". Luxor theater Heden woensdag en morgen donderdag de film „Opstand der Khyberhorden" en vrijdag en zaterdag „Canaris, de man die alles wist". itliiiuiiiiillll iriifiiiiiiiNU i llllHttllllllltllllllHI MilHillllllli II daan. En waar reeds werd vastgesteld dat in de meeste gevallen onachtzaam heid en het niet opvolgen van de ver keersvoorschriften als oorzaak moet worden aangewezen, kan het niet an ders of men dient de strenge en onaan gename maatregelen van de politie te gen verkeersovertreders niet alleen te billijken maar zelfs toe te juichen. Niets geeft ons meer ergernis dan het betalen van een bekeuring. Behalve dat men zich betrapt voelt, is er nog het feit dat men niets voor dat geld terug ziet. We zouden het nog liever in de kachel smijten. En dan te weten dat er sinds 1 janu ari van dit jaar in Veenendaal niet minder dan 938 verbaaltjes zijn geval len, waarvan 100 alleen al in de laatste 14 dagen. Dit laatste is mede een gevolg van het optreden van de extra politie patrouilles, welke thans dagelijks door onze straten gaan met de opdracht van iedere verkeersovertreding een proces verbaal op te maken. Er wordt door de politie niet meer gewaarschuwd. Ver der vernamen wij, dat dit geen tijdelij ke maatregel is maar voorlopig zal dit zo blijven. Dus of wij willen of niet, of er ons geen tijd voor gunnen, wij zul len gedwongen worden ons aan te pas sen aan de eisen welke het steeds toe nemende verkeer aan ons stelt in ons eigen belang en dat van een ander, wil len wij tenminste aan de nu onvermij delijke en gehate bonnetjes ontkomen. Bonnetjes, die naar verwachting in de toekomst steeds duurder zullen wor denEen gewaarschuwd man telt voor twee en dus nu maar studie ma ken van de wettelijk voorgeschreven verkeersvoorschriften Onder auspiciën van de Chr. Open bare Leeszaal alhier zal mej. Sonja La ter uit Utrecht dinsdagavond 1 novem ber a.s. een declamatie-avond verzorgen. Deze declamatieavond wordt gehou den in de uitleenzaal van de Leeszaal in de Kon. Julianaschool aan de Kerke- wijk. OUDERAVOND CHR. TECHN. SCHOOL De Chr. Techn. School alhier hield de eerste ouderavond op woensdag 19 ok tober in de tekenzaal der school. Daar deze tevens als opening der school voor de ouders bedoeld was, hield de voorzitter de heer H. G. Hey, een openingsspeech. De heer Hey me moreerde, dat de plannen tot oprichting uitgegaan en uitgewerkt waren door de heer C. Goote, als lid van het Werklie- denverband „Patrimonium". Aangezien de bestuurswerkzaamheden aan een technische school overstelpend zijn, is er daarna een nieuwe vereniging ge sticht. Voorts wees de heer Hey op de nood zakelijkheid van goed technisch onder wijs in verband met de voortschrijden de industrialisatie en de daarmede ver band houdende export- en concurren tiemogelijkheden op de wereldmarkt. De steeds verdergaande mechanise ring vraagt kostbare machines, die door vakkundig geschoold personeel moeten worden bediend. Wij verwachten, dat onder de kundige leiding van de heer Kroes, de directeur, en zijn bekwame medewerkers, de heren leraren, de school zal groeien en voorzien in een dringende behoefte, niet in het minst wat de textielafdeling betreft, daar de ze een unicum in ons land belooft te worden. Wij meenden er een christelijke school van te moeten maken; niet uit arrogantie, maar uit een ons, in dienen de ootmoed, diep afhankelijk weten van Christus. Hierna sprak de directeur de ouders toe en liet door woord en filmstrip zien wat een goede technische school beoogt en wat een goede en enthousias te leerling kan bereiken. Voorts toonde de heer Kroes de ma quettes van de in gebruik zijnde school en de gebouwen, die volgend jaar in gebruik zullen worden genomen. Dit deel der samenkomst werd door de heer Van Galen met dankgebed ge sloten. De ouders kregen nu gelegenheid met de diverse leraren te spreken. Dit ccAtact verliep tot groot weder zijds genoegen. Mr. G. A. DIEPENHORST 25 JAAR LID VAN GEDEPUTEERDE STATEN Op 28 oktober a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat Mr. G. A. Diepenhorst werd benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Op vrijdag 28 oktober 1955, des na middags van 35 uur, bestaat gelegen heid de heer en mevrouw Diepenhorst geluk te wensen in de Statenzaal van het Provinciehuis (Achter St. Pieter 20). MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdagmorgen te Veenendaal 140.000 eieren aangevoerd. Voor grote eieren betaalde men van f 18,tot f 18,50 en voor kleine eieren van f 14,tot f 16,50 per 100 stuks. Handel matig. Op de biggenmarkt waren 80 biggen aangevoerd. Prijzen van f 40,- tot f 50,- per stuk. Handel redelijk. Ter herdenking van Hervormingsdag wordt onder auspiciën van het Neder lands Bijbelgenootschap op donderdag 3 november a.s. in het kerkgebouw van de Ger. Gem. aan de Hoofdstraat een interkerkelijke Hervormingssamen komst gehouden. In deze samenkomst zullen de plaat selijke predikanten ds. A. Wisgerhof, ds. D. van Enk en ds. R. Kok respectieve lijk spreken over; „De Bijbel, het boek van God"; „De Bijbel, het boek van de mens" en „De Bijbel, het boek van God en de mens". De aanvang van deze bijeenkomst is gesteld op half acht. De volgende week gaat de volleybal competitie weer beginnen. De Veenen- daalse Volleybalvereniging „VVV" neemt met vijf teams, nl. drie heren en twee damesteams, aan de competitie deel. Deze teams zijn ingedeeld in de volgende klassen van de afd. Utrecht: Dames: VVV 1 le klasse, VVV 2 in de 3e klasse. Heren: VVV 1 in de 2e klasse, VVV 2 en VVV 3 in de 3e klasse. Voor a.s. zaterdag staat op het pro gramma: Dames: VVV 1 SOS III (Utrecht). VVV 2 Phylos II (Utrecht). Heren: VVV 1 VC 1845. VVV 3 Athlon IV (Utrecht). Het tweede herenteam speelt een uitwedstrijd tegen SVV 3 (Utr.). De damesteams en het eerste heren team spelen hun wedstrijden in het gymnastieklokaal aan de Sandbrink- straat, de overige herenteams spelen in het gebouw aan de Hoogstraat. GOUDEN JUBILEUM Maandag herdacht de heer P. van Viegen de dag waarop hij 50 jaar gele den in dienst trad bij de Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij N.V. In de showroom werd de jubilaris door de directeur de heer J. C. Bottenheim ge huldigd. Hierbij werd hem een enve loppe met inhoud en een kistje sigaren aangeboden. De heer van Viegen wist nog heel wat te vertellen over veranderingen die in de loop van zijn diensttijd plaats von den. In Mei 1949 ontving de jubilaris reeds de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer van Viegen was achtereen volgens werkzaam in de volgende af delingen van het bedrijf: weverij, ga renververij en rubberafdeling. Verder is de heer van Viegen bekend om zijn Vierdaagse-marsen. NOTEERT U EVEN? In de afgelopen weken zijn ook in Renswoude weer verschillende nieuwe telefoonaansluitingen tot stand geko men. Deze zijn als volgt: 412 Boer, J., Landb., Wittenoordse- weg 1. 404 Coöp. Boerenleenbank „Renswou de", Barneveldsestraat 11. 400 Ginkel, E. J. van, Schalm 7. 437 Ginkel, W. v., Wittenoordseweg 3. 426 Leppers, G., veehandelaar, Dorps straat 15. 435 Raay, Mej. W. van, Dorpsstraat 42. 424 Verbeek, D. A., Utrechtseweg 1. 408 Vries-Hey, M. J. de, Ubbenschoter- weg 2. 402 Worst, J. H., Handel in granen en veevoeders, Barneveldsestraat 10. B.V. „RENSWOUDE" LIET DE WINST GLIPPEN Dinsdagavond j.l. speelde het eerste team van de biljartvereniging „Rens woude" haar eerste wedstrijd in dit seizoen. De tegenstander was Nieuw Ede 2. De topspelers van Renswoude bleven onder de middelmaat, zodat de twee eerste partijen reeds dadelijk ver loren gingen. De laatste twee werden echter gewonnen, zodat toch nog een gelijk spel uit het vuur kon worden ge sleept. De beste speler van deze avond was de heer G. van de Kaa. De individuele uitslagen luiden: J. Vink B. v. d. Bosch -.01 C. Vink K. v. d. Bogert01 C. de Fluiter J. Kampert 10 G. v. d. Kaa T. Veldhuizen 10 Ook het tweede team van Renswoude bracht het er niet bijster goed af en moest in een thuiswedstrijd tegen Wormshoef uit Lunteren met 62 het onderspit delven. Alleen de heer J. de Boer kon zijn partij tot winst brengen, met een overigens fraai gemiddelde. Dit was dan ook het enige lichtpunt. De individuele uitslagen zijn: J. de Boer G. van Staveren 10 H. van de Kaa St. Middendorp 01 J. v. Voorthuizen W. de Koning 01 L. Stutvoet A. Lagerwey01 J. A. Hosang. BURGEMEESTER D. KODDE SPREEKT VOOR S.G.P. In gebouw „Eben Haezer" aan het Veeneind alhier, spreekt a.s. vrijdag 28 oktober de heer D. Kodde, burgemees ter van Zoutelande, voor de St. Gere formeerde Partij, afdeling Rhenen- Achterberg. Deze bijeenkomst begint 's avonds om kwart voor acht. (Br.) „Eergister om zeven minuten over zeven heeft Gina Lolobrigida ei genhandig pannekoeken gebakken en ze heeft ze opgediend met marmelade, gesuikerde kastanjes en honing. Waar Danny momenteel is? Een ogenblikje, ik zal even zyn dossier nemen. Danny vertoeft in Europa. Momenteel zit hij in het vliegtuig voor Parys. Enige da gen geleden was hy de gast van konin gin Juliana van Nederland E.B. weet namelijk alles over defilm- sterren en ge kunt hem ieder ogenblik van de dag en de nacht opbellen om in lichtingen maar altijd op conditie, dat ge geabonneerd zyt op zyn dienst, want voor niets, gaat de zon op. E.B. verdient millioenen met zyn in formatie-dienst. „IK SLAAP IN EEN BLAUWE PYAMA" E.B. wil zeggen Earl Blackwell. Hij is een elegante Amerikaan, die naar Londen en Parijs vliegt om een cos- tuum te laten aanmeten en die weelde kon hij zich ook al veroorloven voor zijn informatiedienst bestond, want zijn vader is een steenrijke industrieel met een huis vol dure effecten. Jaren gele den kwam hij in contact met Margaret Mitchell, de bekende Amerikaanse schrijfster, die een groot acteur in hem zag. Ze stuurde de jongeman naar Hol lywood en dank zij deze introductie, dank zij ook zijn goed gevulde beurs gingen vele deuren voor hem open. Hij werd de vriend van tientallen stars, maar acteren vond hij te vermoeiend. Na enige jaren Hollywood kende hij al le grootheden van het witte doek en toen kreeg hij plotseling op een regen achtige Maandagmiddag het idee van zijn leven. Hij vloog terug naar New- York en poende een „inlichtingenbu reau", dat zich ging bezig houden met „een Bulletin der Beroemdheden". En nog steeds is Amerika het land der onbegrensde mogelijkheden. Mo menteel is Earl Blackwell zo beroemd, dat iedereen hem E. B. noemt, want zijn correspondenten schaduwen dag en nacht een slordige honderdduizend beroemdheden in de meeste landen ter wereld. Zij bulletin, waarop alle ster ren, regisseurs, producers, journalisten, uitgevers en vele andere personen zijn geabonneerd levert hem jaarlijks al een zuivere winst van 5 millioen papieren guldens. Hij heeft nu bureaux in Holly wood, New-York, Washington, Londen, Parijs en Rome. De telefoon staat er nimmer stil, want zijn abonnées hebben ook vaak midden in de nacht een in lichting nodig. Vele stars houden hem vrijwillig op de hoogte. Wie geen outsider is in de geestelijke vraagstukken, die momenteel voor het forum der belangstelling treden, weet, dat de beide grote confessionele stro mingen, die het Christendom beheer sen het reformatorisch katholicisme en het rooms-katholicisme momen teel een andere houding jegens elkan der aan de dag leggen dan die van een traditionele onverschilligheid. Talrijke invloeden zijn hier aan te wijzen, die het hernieuwde contact aannemelijk maken. De totalitaire ideologieën van de twintigste eeuw hebben zowel het re formatorisch als het roomse denken zich weer doen bezinnen op het totali taire karakter van het Christendom. Het Christendom is naar zijn daad even totalitair als het nationaal-socialisme of het marxisme pretendeert te zijn. Wie een Christen is, heeft zich ook als zo danig te openbaren niet alleen in de kerk, waartoe hij behoort, maar in al de verhoudingen waarin hij in het vol le leven is geplaatst. Hij heeft Christus te belijden in alle cultuuruitingen, on verschillig of die cultuuruitingen, poli tiek, sociaal, artistiek, wetenschappelijk of practisch georiënteerd zijn. TOTALITAIR CHRISTENDOM In dit opzicht is er geen enkel ver schil tussen het reformatorisch denken en het roomse denken. De geesten gaan slechts uiteen op deze vraag: wat heeft in deze totalitaire structuur de leiding? En dan is het antwoord van de refor matorische belijder: alléén het Woord Gods. Het antwoord van de discipel van Rome luidt: alléén de Kerk. De reformatorische Christen is hui verig voor een totalitair systeem, waar in de kerk zou gaan heersen over het politieke, sociale, culturele geweten, ja zelfs ook over het individuele geweten. De zoon der reformatie erkent geen en kele bemiddelende instantie tussen God en de mens. De gehele worsteling van het Protestantisme is nog precies de zelfde als in Luther's dagen: om de vrijheid van de Christenmens. De vol geling van Rome tekent tegen deze vrijheid, die alleen bepaald wordt door het Woord Gods, appèl aan. Een derge lijke geloofsvrijheid is voor hem een voudig niet denkbaar. Volgens hem Voor een BRIL natuurlijk naar ZiekenfoudBlevrrancier HOOFDSTRAAT 106 VEENENDAAL moet dat Woord Gods in elk geval een onfeilbare tolk hebben. En die tolk is voor hem de kerk met haar pauselijk onfeilbaar leergezag. Men kan volgens Rome dat Woord Gods niet overlaten aan de interpretatie van het individu ele geweten. Hier heeft de kerk als eer ste geloofsacte het aanvaarden van Gods Woord, de zoon der Moederkerk begint met te belijden de goddelijkheid der Kerk. De kerk staat als onfeilbaar uitlegster boven het woord. En het is dit conflict, dat in de zes tiende eeuw tot vulcanische uitbarsting kwam. TOTALITAIRE GEAARDHEID Nu mag men over de aard van dit fundamentele debat denken zoals men wilt. Men kan het betwijfelen of er bij zo verschillend uitgangspunt ooit van wezenlijke verzoening der beide stro mingen sprake zal kunnen zijn. De hou ding van Rome b.v. ten opzichte van de wereldraad van kerken spreekt in dit opzicht duidelijke taal genoeg. Een kerk die zich zelf als de enige onfeilbare kerk proclameert, kan uiter aard moeilijk de gelijkwaardigheid van andere kerken erkennen. Niettemin is de houding van het Ned. Episcopaat vanuit het totalitair-roomse denken vrij soepel te noemen. De felle pole miek van vroeger tijden is afgeluwd. Zelfs werd in alle roomse kerken ge beden in verband met het bekende Amsterdamse congres. Maar hoewel de (Zie verder pag. 2) „Mijn beste klanten zijn de directeu ren van hotels en casino's", zei E. B. hetgeen te begrijpen is. En de portiers en kamermeisjes van de hotels vormen weer zijn lpronnen. Ginger Rogers belde hem eens midden in de nacht en zei: „Beste E.B., sorry, dat ik je zo laat bel, maar het kamer meisje heeft geen gelegenheid gehad le constateren, dat ik een asperine heb genomen en te bed lig met een blauwe pyama. Wil je het even noteren?" „Thanks, Ginger, ik slaap vannacht in een rode pyama." Gina Lollobrigida in Amsterdam voor de wereldpremière van haar film „De mooiste vrouw ter wereld". Gina Lollobrigida op Schiphol. RIJWIELPADEN LANGS OUDE RIJKSWEG UTRECHT—RHENEN Langs de oude rijksweg Utrecht-Ame- rongen-Rhenen ligt tussen Leersum en Rhenen aan één zijde een rijwielpad, dat niet gescheiden is van de rijbaan voor het snelverkeer. Bovendien moe ten de wielrijders dit pad in beide rich tingen berijden. Zowel voor de wielrij ders en bromfietsers op dit pad, als voor het snelverkeer dat immers steeds bedacht moet zijn op uitwijkende wiel rijders is deze situatie buitengewoon gevaarlijk, aldus de A.N.W.B. De Bond verneemt thans echter, dat de Rijkswaterstaat plannen ontwerpt om tussen Leersum en Eist te komen tot een aanzienlijke verbetering. In ver band met de lange tijd, die met de uit werking van dit project gemoeid is, zal de uitvoering zeker dit jaar niet meer plaats kunnen vinden. LUNTEREN. De 83-jarige tuinman P. Weijer is ondanks zijn hoge leeftijd nog steeds aan het experimenteren in zijn grote tuin aan de Berkhofweg. Toen hij half juli nog wat oude con sumptie-aardappelen over hield, be sloot hij deze maar te poten, al was de officiële poottijd dan ook reeds drie maanden verstreken. De aardappels groeiden desondanks zeer voorspoedig en deze week kon hij zijn Noordelingen rooien. De opbrengst van dit late gewas bleek zeer goed te zijn en de smaak van deze aardappelen is voortreffelijk. Dat zelfde geldt trouwens ook voor de Bint jes ,die hij nog een maand later heeft gepoot en die nu ook een flinke op brengst geven. LEERSUM. Conform de eis van de Officier van Justitie veroordeelde de Utrechtse Politierechter de 44-jarige slager F. v. B., alhier wegens overtre ding van de Vuurwapenwet 1919 tot f 5G,boete, subs, vijfentwintig dagen hechtenis. De slager had vanaf de bezettingstijd, toen er inkwartiering in zijn huis was geweest, een kist met een tweetal sten- guns, palroonhouders en diverse soor ten kogels bewaard. In het begin van dit jaar verkocht hij dit verboden wa pentuig aan een 21-jarige slagersknecht te Zeist, waar het niet ongevaarlijke goedje in Augustus j.l. door de politie werd ontdekt. Het slagersknechtje werd deswege tot f 25,boete veroor deeld, maar de Leersummer, die beter had moeten weten, dat men zulke voor werpen niet in zijn bezit mag houden, nog minder er voordeel uit trekken, kreeg een dubbele straf toebedeeld. Hij mag intussen blij zijn, dat het zo is af gelopen, want de wet stelt op het bezit van verboden vuurwapenen een maxi mum straf van vier jaar gevangenis of f 6000,boete. WIJZE WOORDEN LUISTER EENS. De kunst van luisteren is dikwyls moeilyker dan die van spreken. (Wynaendts Francken) KERKEWIJK 167 -TEL.2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1