DE VALLEI Aram Bloemink Brillen Jo o.(. René Hervormingsdag vraag 6 aanbod Veenendaal MUi$ ©mm Renswoude Amerongen Voor de Jeugd &mia brengt een federe/rass/n? wen t/e/errgdl V A-tje Corsettenhuis A N B E E K vierde 20 jarig bestaan in fraai nieuw pand Climax wint eerste wedstrijd Overwinning van de Veenendaalse Damclub Ons nieuwe feuilleton De kunst van het fietsen! Hoop op genezing De broederschap der bronzen draak HOE?? HEEL EENVOUDIG!! PLAATST EEN Kost slechts 95 cent Voor uw trouwpartij zijn wij thans speciaal ingericht. Wed* A. W. dc Haas Waar iedere verbouwing of nieuw bouw in de Hoofdstraat in grote mate van invloed is op het aanzien van onze belangrijkste winkelstraat, heeft menig een al steeds uitgezien naar wat er ten slotte zou groeien uit het nieuwgebouw de winkelpand op nummer 66a. Donderdagmiddag was het dan zover toen de heer Anbeek zijn nieuwe cor settenhuis opende en men een en ander eerst goed kon beoordelen. Zoals meestal het geval is, waren ook hier de verwachtingen van een nieuw te bouwen pand hoog gesteld. Hier laat het echter geen twijfel: dit fraaie win kelpand betekent een zeer waardevolle aanwinst voor onze Hoofdstraat. Aller eerst wekken de bewondering de uit stekend geslaagde en aantrekkelijke etalages, en die vormen toch het meest belangrijke onderdeel van het buiten- aanzien van een winkel. De kopers die nen in een etalage een goede indruk te krijgen van de zaak en een globaal overzicht van wat er te koop is, en dat is hier beslist het geval. Met deze eta lages en de winkelportiek heeft men een prettig en uitnodigend aandoende entree weten te scheppen. In de winkel zelf treft men eveneens een aangename sfeer. De inrichting en de kleuren zijn helder en fris en toch doet alles vriendelijk en gezellig aan. Men is er buitengewoon in geslaagd de juiste inrichting voor deze zaak te vin den. De koper ziet direct bij welke af deling hij moet wezen want de vele open vitrines tonen een uitgebreide sor tering in de artikelen welke de heer Anbeek voert. Wij zeiden het reeds: deze nieuwe winkel betekent een werkelijke aan winst voor de Hoofdstraat en de heer Anbeek kan uitermate voldaan zijn over wat hier tot stand kwam. Trou wens, ook de vele belangstellenden die meteen na de opening al gebruik maak ten van de gelegenheid een en ander te kunnen bewonderen, waren allen even enthousiast en terecht ging menig com pliment uit naar de bouwer, de Fa. J. Croese aan de Kanaalweg en naar de architect, de heer Van Kleef uit Wa- geningen. Zonder twijfel zullen de talrijke ont vangen bloemstukken welke de fraaie winkel een feestelijke versiering gaven, tevens bedoeld zijn als attentie bij het 20-jarig bestaan van de zaak, dat ge lijktijdig met de opening werd her dacht Ook van deze plaats nog onze geluk wensen. voor de familie Anbeek voor wie het stellig een onvergetelijke dag geworden zal zijn. Speciaalzaak in BRILLEN Ziekenfondsleverancier Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal kinderen de naastenliefde, waar zoveel over gesproken wordt, in praktijk heb± ben gebracht. Het zijn weieens ondeu gende jongens, zoals bijna alle jongens', maar jullie ouders kunnen trots o; jullie zijn, aldus de heer Martens. Op per Schouwenaar vertelde dat hij we eens op de jongens had gemopperd als zij ondeugende streken uithaalden. Maar hun gedrag op de 26e januari was schitterend en hun aandenken hebben zij ten volle verdiend. r ZIEKENFONDSLEVERANCIER Climax heeft haar eerste overwin ning in de overgangsklasse behaald. Het won met 64 van het bezoekende Achilles 1 uit Hilversum. Ritac maakte een prachtig debuut in de le klasse. Het speelde tegen Seel- beeck te Oosterbeek en ontving bezoek van PMS 2 uit Arnhem. Het won beide wedstrijden met sprekende cijfers (19 en 91). De overige uitslagen waren: le kl. A. Treffers 3 Swift 1 3—7 3e kl. E. RTC 2 RTTV 23—7 4e kl. H. VSW 2 Fortissimo 1 7—3 4e kl. I. SKF 1 VSW 35—5 Panter 1 RTC 310—0 Res. 4e kl. C. RTC 4—Kr. en Vr. 4 5—5 Het programma voor deze week is: Woensdag: le klasse A PTT 1 Climax 2 Seelbeeck 1 Kr. en Vr. 1 Swift 1 Tios 1 2e klasse C Swift 2 Tempo 1 3e klasse E Ritac 4 Sorry 1 Swift 4 Climax 4 4e klasse H Ritac 6 Swift 5 4e klasse I VSW 3 Ritac 5 Hollandia 2 VSW 2 Res. 4e kl. C Ritac 7 Swift 6 Donderdag: 4e klasse H RTTV 3 Fortissimo 1 Markt - Veenendaal - Telefoon 2764 De Veenendaalse Damclub heeft na drie opeenvolgende nederlagen nu haar eerste overwinning behaald in de hoofdklasse. Met 146 bleven de Vee nendaalse dammers de baas tegen OKK in Baarn. Hierdoor zijn de kansen voor VDC om zich in de hoofdklasse te hand haven, aanmerkelijk gestegen. Veenen daal 2 won van OKK 3 met 119. De volledige uitslagen waren: Chr. Bakker J. Edink 11 J. Hogenaars G. van Dijk02 M. Bakker H. v. d. Brandhof 20 A. Foppele C. Heykamp 11 G. Schmidt H. Edink 02 G. Kempers A. Valkenburg 02 J. W. Kuyer J. J. Roks20 M. v. Twillert R. de Gooyer 02 A. v. OosteromW. S. d. Gooyer 02 C. v. Oosterom E. de Kleuver 02 Totaal OKK Veenendaal614 A. J. Breuker regl20 D. Hut H. van Beek0—2 R. Nolte A. Kwakernaak20 C. Daams E. v. Ravenswaay 02 H. v. d. Hoef B. Valkenburg 02 J. Klomp E. Wels 1—1 B. Tap A. Keyman02 B. Keddeman J. Bos20 W. Glastra J. P. Bloemink 20 W. Kotten P. van Schuppen 02 Totaal OKK 3 Veenendaal 2.9—11 INTERKERKELIJKE VERGADERING Door de Ned. Herv. Jongelingsvereni ging „Immanuël" is voor maandag avond a.s. in de kleine zaal van ge bouw „Rehoboth" een interkerkelijke vergadering belegd in samenwerking met de Gereformeerde Jeugdverenigin gen. De avond zal in het teken van de Hervormingsdag staan. In deze verga dering zijn belangstellenden ook van harte welkom. De heer B. Veldhuizen hoopt te spreken over de kerkhervor ming naar aanleiding van een bijbel gedeelte uit Kronieken. Verder zal door een lid van de M.V. „Dorcas" na de pauze nog een vrij on derwerp worden behandeld. MOEDIG GEDRAG BELOOND Op 26 januari van dit jaar was het ijs op de uiterwaarden verre van be trouwbaar meer. Desondanks kon de jeugd niet genoeg krijgen van de ijs- pret. Enkele kinderen waagden zich een eind op de uitgestrekte, reeds natte ijs vlakte, totdat zij er op een gegeven ogenblik doorzakten en kopje onder gingen. Met veel moeite wisten zij zich, door aan het steeds afbrokkelende ijs vast te houden, boven water te houden. Op hun hulpgeroep kwamen twee jon gens in actie, nl. de 10-jarige Jan van Zomeren, die zelf echter ook door het verraderlijke ijs ging en Joop Vonk, 14 jaar oud, die eerst Jan van Zomeren en later ook de twee andere jongens uit het water wist te halen. De opperwachtmeester, postcomman- dant der rijkspolitie de heer Schouwe naar, adviseerde de burgemeester, dit geval ter kennis te brengen aan het Carnegie Heldenfonds. De burgemees ter was het hier roerend mee eens. Ge volg: beide jongens kregen een prach tig en waardevol aandenken aan deze daad van zelfopoffering. Aan Joop Vonk reikte de burgemeester namens het Carnegiefonds een polshorloge met inscriptie: „Aan J. H. Vonk, voor moe dig gedrag op 26 Januari 1955" uit en aan Jan van Zomeren een zwaar zil veren vulpotlood met de inscriptie „Voor moedig gedrag". Alvorens tot deze uitreiking over te gaan, hield de burgemeester een kort toespraakje tot de jongens en hun ouders waarin hij opmerkte, dat deze In ons eerstvolgende nummer zul len wij de eerste aflevering opnemen van ons nieuwe feuilleton „Jo of René", geschreven door H. Westen burger en vertaald door Minny Mu- saph-Blijdestein. Jo Frank en René Brackweiser zijn twee jongens uit geheel ver schillende Duitse gezinnen die 13 jaar geleden op dezelfde dag en in hetzelfde ziekenhuis in Cairo wer den geboren. Zij wisten van elkan ders bestaan niet af totdat de moe der van René, die voor zijn welge stelde ouders een vreemde en niet te benaderen jongen is, ontdekt dat een blonde, aardige jongen waarmee zij toevallig in aanraking komt een sprekende gelijkenis vertoont met haar man. De vrouw komt er ach ter dat het Jo Frank is en na even met hem gesproken te hebben komt zij tot de bijkans waanzinnige con clusie dat de blonde Jo en niet haar zwartharige René haar echte zoon is die 13 jaar geleden in het bewuste ziekenhuis werd verwisseld. Zij is een verstandige vrouw maar tenslotte, wanneer zelfs haar man haar voor overspannen houdt kan zij haar moeder-instinct niet meer beheersen en neemt, als haar man 14 dagen naar het buitenland is, alle middelen te baat de jongen bij haar te krijgen. Dit blijkt echter niet zo eenvoudig en de ene moeilijkheid stapelt zich op de andere. Jo Frank is de zogenaamde zoon van mevrouw Frank, een vrij jonge weduwe die voor het onderhoud van haar kleine gezin hard moet werken. Hoewel het hart van mevrouw Brackweiser geheel uitgaat naar Jo Frank, zou zij toch ook geen afstand kunnen doen van René, die zij toch 13 jaar lang verzorgde en haar lief de gaf, ook al is hij dan de vreemde ongenaakbare jongen. En de moe der van Jo, mevrouw Frank, is niet voornemens haar prachtige zoon af te staan. Is de verwisseling van pasgeboren babys uitgesloten? De laatste maan den hebben wij kunnen lezen over dergelijke gevallen in ons land en men onderzoekt thans het vermoe den of jaren geleden niet tientallen babys tegelijk werden verwisseld. De consequenties van dergelijke ver wisselingen zijn meestal niet te over zien en de lezer begrijpt reeds dat „Jo of René" ons midden in de moei lijke situaties van een kinderverwis- seling plaatst en wij kunnen u ver zekeren dat de ontdekking van me vrouw Brackweiser even interessant als boeiend is beschreven en als feuilleton buitengewoon goed gele zen kan worden. Wij menen dan ook hiermee een goede keus voor onze feuilleton-rubriek te hebben gedaan. (Vervolg van pagina 1.) wijze waarop men elkander bejegent heel wat aan wantrouwen en bitterheid heeft ingeboet, toch mene niemand dat daarmede de principiële tegenstelling RomeReformatie doorbroken is. Het komt alles neer op de vraag: Is dit van zuiver kerkelijk-organisatorische aard (Rome) of van geestelijk bindend ka rakter (Reformatie)? En dan wordt ons meteen duidelijk waarom de tegenstelling Rome en ex treem Marxisme in deze dagen zo fel wordt opgevoerd. Het gaat in die anti these niet om het sociaal karakter. Wat dat betreft heeft Rome reeds getoond over een verbazingwekkend aanpas singsvermogen te beschikken. Neen, het gaat ten diepste om deze formele en ma teriële kernvraag: wat beheerst alle uitingen van het leven in zijn volle vrij heid: de kerk of de marxistische staat? Is het dus: de kerk boven de staat of de staat boven de kerk? GEWETENSVRIJHEID Het is in deze problematiek, dat de reformatie haar eigen vrije geluid laat horen. Haar grondprincipe is dit ge weest: noch de kerk boven de staat, noch de staat boven de kerk. De reformatie wees zowel kerk als staat haar eigen terrein aan, met dien verstande, dat zowel de kerk op haar terrein als de staat op zijn territoir heeft te gehoorzamen aan het Woord van God. Dat Woord van God, dat geen onfeilbare uitlegster nodig heeft, omdat het goddelijk genoeg is om zijn eigen uitlegster te zijn. Al dat streven naar een onfeilbare uitlegster ziet de Refor matie ten diepste als een miskenning van het Goddelijk karakter van het Woord Gods zelve. En dat is dan ook een van de grote principia, die de reformatie in de zes tiende eeuw de mensheid voorhield. Naast het sola fide (door geloof alleen) en het gratia (door genade alleen) voer de het een ontzaglijk pleit voor het sola scriptura: de schrift alleen. Maar hoe het ook zij: niet te ontken nen valt, dat de Reformatie een ge weldig pleit betekent voor de vrijheid van het geweten. Aan dat vrijheids begrip komt geen enkel totalitair sy steem toe, het fascisme niet, het extre me marxisme niet en zoals aange toond ook het rooms-katholicisme niet. HERVORMINGSDAG Het is op zichzelf al een zegen, dat het gesprek Rome en de Reformatie in de laatste jaren op edeler plan is komen te staan, dan in tijden van muffe, klein burgerlijke verdachtmaking het geval was. De tijden, dat men in Luther niet meer kon zien dan een wellustige mon nik, die om zijn sexualiteit te bevredi gen de kerk verliet, is gelukkig ver achter ons. Men beseft ook van Roomse zijde heel goed, dat ideeën, die zich de eeuwen door hebben gehandhaafd, niet terzijde te stellen zijn op de wijze van een al te goedkope kruideniersmentali teit. Wie het Nederlandse volkskarakter wil peilen, stuit altijd weer opnieuw op het reformatorisch vrijheidsbewustzijn. Ook Rome weet dit en beseft terdege dat men met organisatie alleen onmo gelijk de geest van een volk kan omzet ten. De vrijheidslievende mens in Hol land voelt zich nog altijd ten diepste meer aan de reformatorische gedachte Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE ZIJN ER JARIG? 27 oktober Jopie Bos. 30 Aplonia Jenner. j)l Carolina v. Dam. 31 Mies Edink. ZILVERPAPIER ONTVANGEN VAN: Matty en Teusje Budding. Willy en Evert Hasselaar. Johan v. Kooten. Henk v. Ravenswaay. Willy de Doelder. Mevr. Looijen. Allemaal weer hartelijk dank! WIST JE dat men nog nooit een dode oli fant heeft gevonden, die zomaar ergens in het bos was gestorven? Als een olifant voelt, dat hij gaat sterven (ze worden 150 tot 200 jaar oud) dan gaat hij naar een geheime plaats, een olifantenkerkhof, om daar te ster ven. Zelfs die olifantenkerkhoven zijn bijna altijd onvindbaar. Een goed fietser zal zich nooit door een auto laten meetrekken. Het is ver boden en.... gevaarlijk. NIEUWE RAADSELS I. Mijn eerste is niet zoet, mijn twee de is een vrucht en mijn derde is een benaming voor een onaangenaam mens. II. Vier getallen zijn samen tien. Trek je het eerste en het derde getal van het vierde af, dan is de uitkomst nul. Welke getallen zijn dat? III. Wie kan de volgende spreek woorden op de juiste wijze aan elkaar plakken? 1. Het hinkende paard is geen timmer hout. 2. Wie de schoen past, is buurmans gek. 3. Al te goed is altijd een dief. 4. Wie met pek omgaat, komt achter aan. 5. Wat in 't vat zit, doet eten. 6. Verandering van spijs verzuurt niet. 7. Wie ééns steelt, trekke hem aan. 8. Alle hout wordt er mee besmet. Een sensationele kwestie, welke niet alleen ontelbare rheumatieklijders met interesse vervulde, maar die, dank zij artikelen in de Franse pers, een bran dende vraag werd voor het Ministerie van Volksgezondheid te Parijs. Sinds jaren is in Frankrijk in de handel ver krijgbaar een eenvoudig, klein appa raatje, onder de naam „Bouée anli- tartre" (baken anti-ketelsteen) een sim pel, nietig ballonnetje van glas, een soort ampul in een plastic, beschermend foudraaltje. De inhoud van die ampul bestaat uit kwikzilver en enkele gassen (neon, he lium, argon e.d.), gevuld onder vacuum. De uitvinder is een Franse ingenieur, Remagny te Grenoble. Vervaardigd voor industriële doeleinden, zoals radia toren van auto's, centrale verwarmin gen, ketels van stoommachines etc., heeft het de eigenschap vorming van ketelsteen volkomen onmogelijk te ma ken. Dank zij de vulling van het appa raatje ontstaan electronische uitstra lingen, welke de zouten, die zich in het water bevinden in opgeloste vorm hou den, waardoor zich de harde lagen niet kunnen vastzetten. In een absoluut donkere kamer zijn deze electronische uitstralingen zelfs voor het blote oog waarneembaar. Een bekend industrieel uit de omge ving van Grenoble maakte zich zorgen over het te vlug warm worden van zijn automotor en hij veronderstelde dat zijn radiator door kalksteen gedeelte lijk verstopt zou zijn. Zijn garagehou der wees hem op dit miraculeuze mid del „anti-tartre". Inplaats van nu dit apparaatje direct in die radiator te han gen, stak hij, gehaast door zijn drukke werkzaamheden, het apparaatje in zijn zak. De man, lijdende aan rheumatiek, ervoer dat de volgende dag die pijnen veel minder en enkele dagen later zelfs geheel verdwenen waren. Maar vanzelf sprekend dacht hij er niet aan, dat dit te danken was aan het kleine apparaat je, keurig in zijn zak geborgen. Tot het moment, dat hij er aan herinnerd werd door de abnormale warmte van de mo tor van zijn auto en het hem te binnen schoot, dat gekochte buisje aan het kettinkje in zijn radiator te hangen. Prompt na twee dagen werd zijn motor minder warm, doch had hij opnieuw aanvallen van rheumatiek. Hierover na denkend bracht hij de tijd, dat hij het buisje „anti-tartre" bij zich droeg, hier mede in verband. Het zekere voor het onzekere nemend, stapte hij naar zijn auto, nam het buisje uit de radiator, stak het opnieuw bij zich, waarop (Zie verder pagina 4.) ^plossing raadsels I. Wilg - den - linde - berk - eik - es en esp. II. Aalten - Monster - Ede - Roer mond - Soest - Franeker - Oss - Olden- zaal - Rhenen - Tilburg. Op de kruisjeslijn komt Amersfoort. III. Natte stenen. verwant dan aan de totaliteit-gebonden idee. Zelfs zij, die voor de nationalisti sche of socialistische ideologieën te hoop lopen, zijn als het er op aankomt, meer beïnvloed door de vrijheidsgedachte der reformatie dan zij zich zelf wel bewust zijn. Het bloed kruipt altijd waar het niet gaan kan. Vier eeuwen reformato rische traditie verloochenen zich nooit. Niets wat meer tegen ons volkskarakter indruist, dan de gedachte aan handen en voeten gebonden te zijn in het een of andere totalitaire dwangsysteem. Men moge op alle mogelijke christelijk heid smalen zoveel men wil, men moge zich zelve verheven wanen boven de grote geestelijke problemen, die aan de orde van de dag zijn of zweren bij zijn eigen materialistisch bepaalde levens opvatting niet weg te cijferen is, dat de kerkhervorming hier te lande een geestelijk klimaat schiep, waarin ook de andersdenkende naar hgrtelust kan ademen. (39) Presto zit rechtop tegen het rolkussen van zijn groot hemelbed. Nieuwsgierig luistert hij naar de stemmen van zijn meester en de oude Graaf Bizzi, die op gedempte toon op de gang een gesprek voeren. „Maar ik verzeker u, heer ridder, dat Bal thazar een goed mens is," zegt de graaf met klem. Hij zou een schurk als Aiglon nooit in zijn dienst nemen, die roofridder heeft u maar wat op de mouw gespeld." „Laat ik u dan vertellen, dat ik hem zelf gezien heb, op het rotspad in de Apennijnen," kaatst Aram koel terug. „Zijt ge daar wel zeker van?" vraagt de oude burchtheer. „Was het misschien niet een ander, die zich als Balthazar vermomd heeft? Iemand die veel op hem lijkt?" En de graaf kijkt Aram doordringend aan. „Ge.ge doelt toch niet op zijn broeder, Prins Angelo?" roept Aram ver rast uit. (Wordt vervolgd.)) Op de bekende Pasteurmerken krijgt U ,,g e z e 11 i g h e i d cadeau. Bij Uw winkelier ligt een folder voor U waar alles in staat. Haalt U er gauw één? ggmia'S Margarine is volledig gepasteuriseerd dus Veel fijner van smaak 95 ct. per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop 60 70 roeden knollen. Aan hetzelfde adres een toom beste zware biggen. Nieuwe weg 300, Geld. Veenendaal. Aangeboden een honden- ren, tevens een prima ko nijnenhok. Larikslaan 16, Veenendaal. Kinderwagen ter overname aangeboden. Paulus Pot terstraat 11, Veenendaal. Te koop grote Salamander- kachel. Beatrixstraat 56, Veenendaal. Te koop een Solex en leren damesjas maat 40, zwart. Eenvoudlaan 38, Veenen daal. Te koop consumptiewortels, 8 ct. per kg. ongesorteerd, en 11 ct. per kg. gesorteerd. L. van de Meijden, Cunera- weg 194, Veenendaal. Te koop 160 roeden knollen en 60 roeden bieten. Dijk- straat 187, Veenendaal. Te koop 200 roeden knol len en 60 hennen, ook in gedeelten. Joh. Breescho- ten, Rode Haan 68, Veenen daal. Winterwortelen te koop a 10 ct. p. kilo. Bij M. Schee- Ie, Franseweg 77, Eist. Wie wil kleiner wonen? Aangeboden in Veenendaal Zuid: keurig onderhouden geriefelijk en betrekkelijk nieuw huis, bevattende be neden 2 kamers, bruynzeel- keuken, ondiepe kelder, schuur, en boven 3 slaap kamers, royale badcel met warm water, zolder. Ge vraagd: ruimere woning in Veenendaal-Zuid. Br. ond. nr. 2572 a. h. bur. v. d. blad. Aangeboden te Amsterdam vrij bovenhuis, bev.: 4 ka mers en keuken, waranda, zolder en kamer enz. Gevr.: woning omgeving Rhenen- Ede. Br. onder nr. 2575 a. h. bur. v. d. blad. Te koop aangeboden pr. spelende radio, Erres LMK Golf f 75,Acacialaan 18a, Rhenen. Na 7 uur. Te koop aangeboden kin derwagen f 30,wieg f 10,kinderstoel f 30, huiskamerlamp met pendel f 10.alles i.g.st. Adr. te bekr Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Voor het repareren van bedden, matrassen en ge stoffeerde meubelen. J. Baars, Nieuweweg 28, Veenendaal. Tel. 2667. Ma trassen in één dag klaar. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, telefoon 3184. Veenendaal. Bloe minks brillen: beter zicht Bloeminks glazen:: punctueel afbeeldend. Ker- kewijk 1, Veenendaal. Voor paraplureparatie naar Ackerman, Klaas Kater straat 109, Veenendaal. Te koop i.g.st.z. bromfiets „Eysink", 2e Achterkerk- dwarsstraat 3, Veenendaal. Te koop 250 roeden Groen kraag voederbieten. J. La ger weij, Prattenburg, Gem. Rhenen. Twee drachtige zeugen te koop (2e worp) bijna uitge teld). Bij J. Hendriksen, Cuneraweg 440, Rhenen, post Veenendaal. t/m 10 woorden Wendt U voor al Uw ver zekeringen, financieringen v. auto's, motoren, brom fietsen en rijwielen, hypo theken, bouwkascontracten, tot J. H. van de Lustgraaf, Slaapt gezond onder eeen deken van J. Baars, Nieu weweg 28, Veenendaal. Concurrerende prijzen. Nieuwe 68 pera. auto's disponibel. Zeer voordelige tarieven. N.V. v/h Fa. Markt 16 - Veenendaal

De Vallei | 1955 | | pagina 2