R ADio- Televisie Jonge vrouwen willen trouwen HERFST Regenjas of Tweedjas fa.H.j.WeyersöZn. ïo °4 Rene O GRATIS Garage fa. J. Hogendoorn Zn. CONDUCTEURS CONDUCTRICES Philips, Erres, Grundig, Blaupunkt, Telelunken Fa. W. van SCIIUPPEN Sparen is noodzakelijk een reep chocola VéGé-koffiemelk van~~5é^voor 35 ct of van^M^voor 22 ct vl Hiertegen gekleedt zijn wil zeggen een degelijke gekocht te hebben bij W E Y E R S WATERAFSTOTEND en WARM o.a. Poplinregenjas vanaf 28.- Egyptisch linnen geheel dubbel kleur khaki Gevoerd met wattine 3/4 model Giovanni met zijsplitten, taupe kleur Regenjassen diverse modellen en kleuren R.A.F. - petrol grijs enz. ook lengte maten 47.50 - Gabardine 100% wol 84.50 - Tweedjassen en Winterjassen alle kleuren en modellen 37.50 - Speciale werkkleding aanbieding Manchester WERKBROEK vanaf OVERALS, blauwe kleu 10.50 - 16.50 Bromfiets Jacks, wattine gevoerd 39.75 Voor jongens, met ritssluiting vanaf 20.25 ZEILJOPPERS vanaf 1 4.50 Een grote sortering C0STUUMS, ook buikmaten Overhemden - Dassen - Strikjes - Kousen - Sokken enz. enz. 33.- 44.50 62.50 57.50 - bleu - 54.50 98.50 1 25.- 17.50 N.V. NEDERLANDSE BUURTVERVOER MIJ ZEIST voor standplaats RHENEN: VRAAG 6 AANBOD FEUILLETON HEREN- EN J ON G E N S KLE Dl N G **Qenciult 4 1956 met de nieuwste snufjes op technisch gebied nu ook in Veenendaal vertegenwoordigd. In diverse kleuren leverbaar inclusief verwarming met of zonder schuifdak. Benzineverbru k 1:18. Prijs vanaf I 4190.— tot f 5475.— Vraagt vrijblijvend demonstraties bijt Nieuweweg 151-155 - Telefoon 2454 - Veenendaal Het verheugd ons U te kunnen med delen, dat wl) er in ge slaagd zijn, cp het gebied van RADIO en TELE ISIE, U de BESTE Binnen en Buitenlandse merken te kunnen aan bieden, die momenteel voor geld te koop zijn. Wij noemen U: Wij zijn trots op onze collectie, en zullen U gaarne de nieuwste modellen tonen en demorstreren. Ons vakmanschap garandeert U een vakkundige installatie en een coullante service. HOOFDSTRAAT 102 - VEENENDAAL UITKNIPPEN VjgGé Interessant nieuws van 1600 VéGé-kruideniers die zoveel geldzegels geven) le Jaargang No. 4. Oplage2.155.000. Verschijnt om de H dagen. Red.:Nes 84-86-88, A'dam-C. Daar komt tegenwoordig echter heel wat voor kgken. Vóór de grote dag aanbreekt moet het a.s. bruidje eerst sparen, sparen en nog eens sparen. Aan alle moeders, aanstaande schoonmoeders en andere verwanten, die hun steentje bij willen dra gen, is hier een goed advies. Neem een VéGé- kruidenier en spaar alle geldzegels op, die U daar krjjgt. Het zjjn er bergen! Belangrgk is, dat U die geldzegels extra krijgt. Wat U bij VéGé koopt, is bovendien van supe rieure kwaliteit en U hebt een kruidenier, die U een enorme keus biedt. Tegen de tijd dat het stel in het huwelijksbootje stapt, kan het varen op de stroom van guldens, gekregen voor de geldzegels die U voor ze gespaard hebt. Een bloemen-tip van Marja Mar ja Wat is precies een limerick Een limerick w een versje van I vijf regels, waarvan regel 1,1 2 en 5 op elkaar rijmen en regel 3 en 4. Zoals bij deze I leuke limerick van Mevrouw f Vogelzang-Steff ens, Wolve-\ gasterweg 3, Oudeschoot-Fr., I die deze week de f. 6.- aan f VéOé-artikelen won. Kijkt U maar Er was eens een meisje uit Loenen, Dat zag een paar pumps om te zoenen. 1 ZU antwoordde vlug "Ik kom zo weer terug!" Zij kocht op VéGé-zegels schoenen. Ziet wel f Loenen-zoenen- schoenen en: vlug en terug. Het is maar een weet I Als U nugeenvolleerdc limerick- dichter wordt, dan wordt nie- mand het. Bloemen in een vaas blüven langer mooi en fris, als U een Dispril- of As pirinetabletje in het water doetDe vaas en het water houdt U helder, door een paar druppels bleekwater aan het water toe te voegen. DEZE WEEK ter waarde van 10ct, bij aankoop van elk pakje VéGé*cacao een fles ij- aankoop van elk pak éGé-koffie van 250 gram bovendien op al deze artikelen Ï0% korting in geldzegels1 kleuren, olijf drap en grijs wordt ook geleverd naar maat, Wat Weyers U biedt, ewenaard een ander niet Hoofdstraat 38 Veenendaal SEDERT 1853 Telefoon 2805 Voor spoedige indiensttreding kunnen geplaatst worden Vereisten: voldoende medische keuring. Normaal gezichtsvermogen, niet brildragend. Leeftijd 18 tot 26 jaar. Bij gebleken geschiktheid bestaat kans dat betrokkene later als chauffeur wordt opgeleid. Ongehuwde jongedames van 1830 jaar kunnen worden opgeleid tot conductrice. Loon f 30,74 tot f 40,28 per week. Onregelmatig heidstoeslag f 4,per week. Verbeterde arbeidsvoorwaarden; vrije uniformkleding; vrij vervoer over lijnen der Maatschappij; 1 x per maand vergoeding reiskosten van standplaats naar woonplaats. Gegadigden zijn verplicht te wonen of te gaan wonen te Rhenen, Wageningen of naaste omgeving. Persoonlijke aanmeldingen: op donderdag 3 november 1955 van 19.00 21.00 uur op kantoor N.B.M., Grintweg te Wageningen. Persoonlijke aanmelding kan ook geschieden bij het plaatselijk Arbeidsbureau op de kantooruren. Eventuele schriftelijke sol licitaties te richten aan de Algemene Dienst N.B.M., Utrechtseweg 88 te Zeist. Vanaf zaterdag 29 okt. a.s. IK 't te ^QeHówoudc*. Met medewerking van de ,,cYïl siro-(£ombo'ó" AANVANG 8 UUR ENTREE F. 1. 95 ct. per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop: 3 HA goede stop pelknollen, staande aan de Driftweg te Eist. A. Put man, Rijnstr. 12, Ameron- gen. Door cond. N.B.M. te Rhe nen gevr. 1 of 2 kamers m. gebr. v. keuken. Br. lett S, Boekh. C. Waiboer. Twee drachtige geitzeugen te koop, bijna uitgeteld. C. Versteeg, Cuneraweg 306, Rhenen. Gevraagd nette werkster. Mevr. Van Dijk, Geerseweg 40, Veenendaal. Gevraagd ongeveer 400 sluitpannen. C. van Vliet, Rijksstraatweg 167, Eist Woningruil: Aangeb. ge hele woning Eenvoudlaan. Gevraagd woning in Vee- nendaal-Zuid. Br. onder nr. 2576 a. h. bur, v. d. bl. Te koop krielaardappelen, 20 mud, bij M. Baars, „De Dikkenberg", Achterberg. Te koop een toom zware biggen. Emmalaan 48, Vee nendaal. Te huur gevraagd gemeu bileerde of ongemeubileer de kamer. Br. onder nr. 2577 aan het bur. v. d. blad. Te koop 2 beste graskalve ren bij J. van de Berg, Franseweg 78, Eist. Ter overname aangeboden ETNA Tunis haardkachel, in prima staat. Dijkstr. 29, Veenendaal. Gepensionneerd magazijn beheerder biedt zich aan voor magazijn of kantoor werkzaamheden. Br. onder nr. 2578 a. h. bur, v. d. bl. Te koop aangeb. in prima staat C.Z. 1949. Tegen elk aannemelijk bod. L. Blad, Middellaan 95, Veenendaal. Woningruil: Aangeboden z.g.a.n. woning te Ameron- gen, huur f 3,85 p.w. Ge vraagd wordt goede woning te Achterberg, Rhenen of Veeneind. Br. Pr. Bern- hardlaan no. 65 te Ame- rongen. Te koop een ruime mid denstandswoning op mooie stand in Veenendaal. Br. onder nr. 2579 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd op klein fa- briekskantoor in Veenen daal mnl. of vrl. kracht m. kennis van boekhouden. Br. onder nr. 2580 a. h. bur. v. d. blad. Doe nu Uw wintervoorraad aardappelen op. Prima Be velanders van de klei f 7,75 per mud. Prima Noordelin gen (Zand) f 6,50 per mud. Niet goed geld terug. G. C. Berends, Middellaan 55, Tel. 3061, Veenendaal. Wegens buitengewone om standigheden in gezin van 2 personen net meisje ge vraagd als hulp in de huis houding, eventueel ook hel pen in de winkel, liefst voor dag en nacht. Sigaren magazijn „De Vallei", Pr. Bernhardlaan 199, Gelders Veenendaal. Te koop een DKW motor 98 c.c. en Berini compleet, en een losse motor (Berini) alles in prima staat. Te be vragen C. van Dijk, Bies- bosserweg 15, Renswoude. Te koop twee kinderfietsen 610 jaar. Middelbuurtse- weg 14, Veenendaal. Te koop kamgaren cos- tuum, weinig gedragen, m. 48. Lichtbruin met streep. Achterkerkstraat 58, Vee nendaal. Te koop prima houten schuur, 6 x 4. Te bezichti gen: Nieuweweg 168. Aan biedingen: Buurtlaan 80, Veenendaal. Te koop 6 zware biggen. T. A. van Gent, Haarweg 26, Overberg. Flink meisje gevraagd voor dag of dag en nacht. Ker- kewijk 33, Veenendaal. Een dienstmeisje kan in het Julianaziekenhuis te Veenendaal worden ge plaatst. Liefst met oplei ding huishoudschool. Aan melden bij de administra tie. Elke dag schapenvlees voorradig. Slagerij Van Rhee, Valleistraat 21, Vee nendaal. Voor het repareren van bedden, matrassen en ge stoffeerde meubelen. J. Baars, Nieuweweg 28, Veenendaal. Tel. 2667. Ma trassen in één dag klaar. Slaapt gezond onder eeen deken van J. Baars, Nieu weweg 28, Veenendaal. Concurrerende prijzen. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement en asbest- platen. Jan Kool, Holleweg 4, Veenendaal. Tel. 2463. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3l26, Veenendaal. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij T. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Wendt U voor al Uw ver zekeringen, financieringen v. auto's, motoren, brom fietsen en rijwielen, hypo theken, bouwkascontracten, tot J. H. van de Lustgraaf, i. Thomas Brackwieser staat in de hall geduldig te wachten. Een lichtgrijze autojas hangt over zijn linker schouder en zijn zwarte hoed staat achter op zijn hoofd. Hij loopt langzaam op en neer tussen de sierlijke Turkse hallmeube len, telkens het hoofd buigend als hij de grote waaierpalm in de hoek pas seert. Dan opeens blijft hij voor de spiegel staan en bekijkt zijn beeltenis; zijn uit muntend zittende smoking, de smette loze lakschoenen, zijn brede schouders, zijn blozend gezicht onder het volle blonde haar, de lichte, uiterst leven dige ogen, de smalle mond, de ronde kin, die hem iets zeer goedigs geeft. „Hij mocht er zijn" was zijn eigen milde oordeel; behalve, dat hij de laatste tijd een beetje dik begon te worden, dat kon hij zichzelf helaas niet ontkennen. Er moest niet veel meer bij komen of hij had een onderkin, en in de meeste ge vallen bleef een embonpoint dan ook niet lang meer uit! Afgrijselijk! En dat nog Wel bij zijn drukke werkkring, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was hij in de weer, slapen deed hij weinig en als hij er goed over nadacht was zijn leven eigenlijk zo ongezond en zenuw slopend als maar mogelijk was! Ieder ander zou in zijn plaats al lang mager en bleek zijn en last hebben van maag stoornissen hij daarentegen wordt steeds dikker en ziet er uit als het eeuwige leven. Leontine zei altijd: „Je eet te veel en te goed!" Ja maar, als je bij al je zor gen niet eens meer behoorlijk eten zou! Maar, a propos, waar bleef Tine eigen lijk weer zo lang? Een half uur geleden had ze beweerd, dat ze dadelijk klaar zou zijn en nu staat hij al minstens vijf minuten hier kant en klaar en Tine scharrelt boven nog rondhij draait een paar maal om zichzelf heen en tikt dan met zijn brede trouwring tegen de gong, die naast de deur van de eetka mer hangt, en een dof gedreun weer klinkt. Boven gaat een deur open en dicht, en even later worden een paar zwarte avondschoentjes en een wijde met ruches bezette rok op de trap zichtbaar. Thomas Brackwieser kijkt met vol doening omhoog. „Eindelijk, Tine! Wat heeft het vandaag weer een eeuwigheid geduurd eer je klaar bent!" „Wat bedoel je?" Ik ben al lang klaar. Ik heb alleen maar gewacht op de jongen; ik hoopte, dat hij nog komen zou voor wij weg moesten." „De jongen? Is die dan nog niet te rug? Maar dat is toch wel een beetje al te bar!" Leontine Brackwieser komt langzaam de trap af. Haar gezicht is smal maar haar trekken zijn tamelijk grof; zij heeft een vermoeide, bijna ziekelijke uitdrukking in haar ogen, die van een opvallende groene kleur zijn en waar omheen diepe schaduwen donkeren. Op de laatste trede blijft zij staan, haar lange rok opnemend en haar man verwijtend aankijkend. „Het is jouw schuld, dat hij zo'n lan terfanter geworden is. Je hebt hem veel te vroeg zogenaamd zelfstandig willen maken als het aan mij gelegen had was hij veel huiselijker opgevoed. Nu begin je het zelf vervelend te vinden, dat hij zo weinig thuis is. En weet je waar hij altijd rondhangt? Altijd in de oude stad. Onlangs heeft de- kapper hem voor de Azhar-Moskee gezien. Stel je voor! Wat heeft hij daar te zoeken! En als hij eens ruzie kreeg met die Arabieren!" „Maar Tine! Je doet of de jongen vijf jaar is inplaats van dertien. Laat hem maar gaan! Hij is hier nu eenmaal ge boren en zal hier zijn ervaringen moe ten beleven en bovendiendat hij in de oude stad rondscharrelt, dat vind ik niet erg; maar dat hij nooit op tijd thuis kan zijn cn nooit wil vertellen waar hij geweest is, zie je, daarover kan ik mij woedend maken. Maar kom nu mee, de jongen komt wel naar huis en wij kun nen de familie Jameson onmogelijk nog langer op ons laten wachten." Leontine kijkt besluiteloos naar de punten van haar schoenenOch, die familie Jameson, waar ze nu weer heen moesten; ze haatte al die zakelijke ver plichtingen, maar had er zich altijd bij neergelegd, in de overtuiging, dat ze noodzakelijk waren voor de carrière van Tom. Maar in de laatste tijd groei de het haar over het hoofd. Altijd en eeuwig vreemde mensen! Nu weer de familie Jameson uit Kaap stad; morgen de Joffreys uit Londen, 's avonds eens wat meer met hem sa men zouden zijn, hij en ik alleen zonder Tom als ik eens vertrouwelijk een beetje met hem zou kunnen babbelen, misschien zouden we dan wat nader tot elkaar kunnen komenmaar zij kan niet thuisblijven en Tom alleen laten gaan, hoe graag zij het zou willen! Bovendien, zij is er van overtuigd, dat Tom het nooit goed zal vinden; hij is er veel te veel aan gewend haar altijd EEN VRIEND VOOR JAREN - MiMM üSüStz dan weer mijnheer De Beauvillier uit Suez of de gebroeders Hinrichten uit Alexandrië. En altijd hetzelfde ver velende programma af te werken. Sou per thuis, of in een hotel, films zien waarbij je het liefst zou willen slapen en tenslotte ettelijke cocktails drinken in een Franse bar. „Ik zou veel liever bij de jongen thuis blijven," denkt Leontine. „Het is verkeerd, dat wij hem zoveel alleen laten. Hij is toch al zo moeilijk en in zichzelf gekeerd en doet alsof hij eene vreemde voor ons is. Als we naast zich te hebben en daarin is hij zeer egoistisch. Hij vindt, dat dit haar aandeel is om in het succes van zijn za ken bij te dragen. En zij vindt, dat hij gelijk heeft. Zonder haar hulp zou het de onbeduidende agent van een kleine levensverzekeringsmaatschappij nooit gelukt zijn de connecties aan te knopen die er tenslotte toe geleid hadden, hem tot directeur te maken van de bekende „Heliopolis Insurance Company" in Caïro. En toch; de tijden waarin de familie Jameson en dergelijke invloedrijke na men nodig waren om de positie van haar man te bestendigen, waren voorbij. Natuurlijk kon het nooit kwaad met hen in contact te blijven; maar abso luut noodzakelijk was het niet meer. En Leontine vond de opvoeding van haar jongen op het ogenblik veel gewichtiger dan haar sociale plichten. Zij moest zor gen, dat hij niet helemaal van haar ver vreemdde, voor het te laat zou zijn. Thomas gooide bij alles de schuld op de vlegeljaren en dacht er verder niet over na. Maar zij kon zich er niet mee verenigen, dat het kind langzaam maar zeker geheel van hen vervreemdde. „Waarom sta je zo lang te treuzelen?" onderbrak Thomas haar gepeins en hield met een ongeduldige beweging haar avondmantel, die op een laag stoeltje gelegen had, voor haar gereed. Leontine kijkt hem besluiteloos aan. „Weet je wat, Thomas," zegt ze einde lijk, „ik zou vanavond eigenlijk liever eens thuis willen blijven of tenminste een paar uurtjes later kunnen komen. Kijk eens, het is al half acht en René is nog niet thuis; ik ben eigenlijk een beetje ongerust, ik kan eenvoudig niet de deur uitgaan zonder te weten wan neer en hoe hij terug komt en waar vandaan. En zo belangrijk is het toch niet of ik nu al een uurtje vroeger of later bij Jameson kom!" „Zeg, alsjeblieft! En wat moet ik da beginnen? Alleen met die vervelend Jameson!" „Kom Tom, stel je niet zo aan! A' de jongen nu eens ziek was, zou i toch ook thuis moeten blijven." (Wordt vervolgd

De Vallei | 1955 | | pagina 5