Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Ds J* Overduin werd hartelijk gehuldigd Een unieke filmavond van Jan P* Strijbos f Het gezamenlijk concert van Scheepjesharmonie en Ritmeesterkoor MULDER Renswoude AGENDA V.',v Rhenen Firma J. F. Tak Ederveen 29e jaargang WOENSDAG 2 NOVEMBER 1955 No. 84 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Overweldigende drukte lens de receptie tij di Kon. onderscheiding voor Belgische Veenendaler Grote postduivententoonstelling Geslaagde winkelbeurs ,Potasch 6 Perlemoer in Textiel**.' I Edink won eerste partij om Nationaal kampioenschap Verbetering van wegen en rioleringen Folkert Nienhuis (5 jaar) vond inbrekerstuig met twee revolvers Voor een BRIL natuurlijk naar Herfst - kat jesn EEN JUWEEL ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zaterdag en zondag vierde ds. J. Overduin met de gemeente der Geref. Kerk van Veenendaal zijn 25-jarig ambtsjubileum. Door een jubileumcommissie van de Ger. Kerk werd de jubilerende predi kant zaterdag een receptie aangeboden in gebouw ,,'t Trefpunt" welke door zeer velen werd bezocht. Tevoren vond al een huldiging plaats waarbU ds. Overduin namens de ge meente een nieuwe fiets en een envelop met inhoud en mevrouw Overduin een nieuw gasfornuis werden aangeboden. Onder de meer dan 600 personen die ds. Overduin en echtgenote kwamen gelukwensen bevonden zich o.m. het voltallige college van B. en W., burge meester Oldcnhof van Ede, ds. Harder uit Amsterdam, verschillende deputa ties uit Sleen, Kampen, Arnhem en Am sterdam en de vroegere commissaris der Koningin in Gelderlaud, baron Van Heemstra. DE GEDACHTENISDIENST Zondagavond was het gebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Kerkewijk overvol toen daar ter gelegenheid van het jubileum van ds. Overduin een bij zondere dienst werd gehouden. Onder de genodigden hierbij aanwezig bevon den zich o.m. de plaatselijke predikan ten ds. R. Kok, ds. Goedhart, ds. A. Vroegindeweij, ds. A. Wisgerhof, ds. S. C. van Wijngaarden, ds. Buitink van Amsterdam, burgemeester A. Bakker, wethouder W. van Stempvoort, ge meentesecretaris D. Blankespoor, dr. J. G. Thoomes en tal van afgevaardigden van de Gereformeerde kerken in de omgeving, alsmede van de vorige ge meenten van de jubilaris: Steen, Kam pen, Arnhem en Amsterdam. Ds. Overduin die in deze dienst, welke werd begonnen met het zingen van psalm 150 1, voorging, had voor de schriftlezing gekozen de eerste brief van Paulus aan de Thessalonicenzen, hoofdstuk 1 1 tot 12 en hoofdstuk 4 1 tot 12 en als uitgangspunt voor zijn prediking 1 Thess. 2 13: „Daarom dan ken wij ook God zonder ophouden, dat, als gij dat aangenomen hebt, niet als der mensen woord, maar gelijk het waarlijk is, als Gods Woord dat ook werkt in u die gelooft". Ds. Overduin zei heel sterk te voelen dat aan een dienst als deze grote be zwaren en gevaren zijn verbonden. Maar, hoewel hij liever zou preken in een gewone dienst, hoopte hij dat Gods genade de gevaren zou wegnemen. Ds. Overduin zei dankbaar te zijn jegens God voor die 25-jarige ambtsbediening en voor het vele goede in die tijd ont vangen. Dankbaar als hij ook was voor het verdriet en leed. Als wij ook dat in geloof ontvangen is het altijd goed. Verder dankte de jubilerende predi kant, mede namens echtgenote en doch ter alle belangstellenden, ook van bui ten de gemeente en voor de vele ca- deaux. Met name werd genoemd ds. Van Enk voor de collegiale samenwer king welke uitermate goed is. PREDIKING IN GROTE GEZAGSCRISIS Komende tot de prediking bond ds. Overduin zijn gehoor op het hart, het woord ook in deze dienst als het Woord van God aan te nemen. God heeft na melijk een groot waagstuk aangedurfd door Zijn Woord te hullen in het ge waad van mensenwoorden. Dat biedt natuurlijk alle kansen voor Hemzelf, maar ook een kans voor de duivel in de persoonlijke invloed welke de pre diker als mens daarin kan leggen. In dit verband zei ds. Overduin dat bewondering en lof van mensen voor een preek geen indruk op hem maken, omdat die grotendeels voos zijn. Soms betrapt men er een predikant op zijn bepaalde stokpaardje in de preek te hebben verwerkt. Vaak maar in één zinnetje en bij een nabeschouwing of een beoordeling van de preek wordt daarover dan zolang doorgepraat dat men aan de rest, aan de eigenlijke pre diking voorbijgaat. Men kan het zich als predikant gemakkelijk maken en in een toga of een zwart pak op de kansel vertellen dat men Gods Woord komt brengen. Maar daarmee zijn we er niet. Onze prediking verkeert in een grote gezagscrisis omdat zij op een te men selijk vlak is gekomen. De apostelen waren ook gewone mensen, maar zij eisten gezag voor hun prediking in de overtuiging dat zij het Woord van God brachten. Ik zou geen dag langer do minee willen zijn als ik die overtuiging niet had. Het is geen menselijk zaakje. Dan kan ik beter in de handel gaan en' zou dan meer verdienen. Het is mo gelijk uit geloofsmoed en veel worste lingen tot die overtuiging te komen. Ik zie mijn ambt iedere dag hoger en stu deer dan ook hard. God moet het niet met ons eens worden, maar wij met God. De predikant moet niet werken voor populariteit maar desnoods vallen met Christus, aldus ds. Overduin. PAULUS VOLDAAN OVER ZICHZELF Hoe hoog was niet het niveau van Paulus' prediking. Toch zegt hij over zichzelf dat hij zoveel goeds gedaan heeft en zo vriendelijk was voor de mensen. Hij verdedigt zichzelf. Som mige mensen vinden Paulus daarom onuitstaanbaar. Paulus was als een lammetje als het om zijn eigen persoon ging, maar als ze aan God kwamen was hij een leeuw en had gezag en ging in de ambtelijke bediening voor niets op zij. Hij kon dat alles doen in zijn ge loof. In de prediking is Gods Woord verwerkt in mensenwoorden. Het is toch niet reformatorisch als wij blijven hameren op dogma's. Predikanten moe ten geen ogendienaars, maar dienaars van het Woord zijn, en desnoods dwars door alles eh alle kerken heen kunnen gaan. Ze hebben mij weieens verweten dat ik eigenlijk nergens bij in te delen ben en daar ben ik dankbaar voor. Als ik maar ergens bij Christus ingedeeld kan worden. GEBREK AAN EERBIED VOOR HET WOORD Veel heeft ds. Overduin ondervonden van het gebrek aan eerbied voor het Woord. Ook in de gemeente van Vee nendaal. Theologisch dienen wij inder daad het nodige te weten, maar dan ook alleen als uitgangspunt en wij mo- (Zie verder pagina 2.) Door burgemeester Bakker werd za terdag aan de heer J. B. van Dijck al hier de ere-medaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Van Dijck kwam in 1914 te gelijk met een groot aantal Belgische vluchtelingen in Veenendaal aan en werd ondergebracht bij de familie Slot boom. Hij werd tewerkgesteld in de grossierderij en is al die jaren daarna magazijnbeheerder geweest bij deze firma. Ook nu nog verricht hij zijn ar beid opgewekt en heeft er nimmer spijt van gehad in Veenendaal te zijn ge bleven. Op 23 en 24 december a.s. wordt te Veenendaal in gebouw „Eltheto" een grote postduivententoonstelling, ge organiseerd door de postduivenvereni ging „De Luchtreizigers", gehouden. Deze tentoonstelling wordt een streektentoonstelling, zodat men uit vele plaatsen van „Kring West" en „Werbo" inzendingen verwacht. Toen zaterdagavond de deuren van het beursgebouw om elf uur werden ge sloten, was iedereen zeer tevreden. Overtrof de belangstelling de eerste twee avonden de stoutste verwachtin gen, zaterdagavond was deze overwel digend. Op alle gebied werden goede zaken gedaan. Vrijdagavond troffen we onder de belangstellenden o.m. aan het voltallige bestuur van de Veenendaalse winkeliersvereniging „Handel en Nij verheid", dat eveneens vol lof was over hetgeen tot stand was gekomen. Ook schaarde burgemeester Hosang zich zaterdag weer onder de belangstellen den. Op deze beurs werden ook ver schillende prijzen beschikbaar gesteld door de deelnemers. Als er honderd bezoekers waren geweest werd er een prijs uitgeloot. In totaal werden niet minder dan vijftien prijzen uitge deeld, waaruit men kan opmaken, dat het aantal bezoekers de vijftienhonderd heeft overschreden. De belangstelling kwam niet alleen uit Renswoude, doch ook van buiten de gemeente zijn er zeer velen naar Renswoude getrokken om een en ander zelf te zien. De resultaten van de beurs zijn uit- Onthulling door HKH Prinses Irene van het monument ter ere van de Koninklyke Nederlandse Brigade „Prinses Irene" HKH Prinses Irene in gesprek met de beeldhouwer, E. Baron Speyart van Woerden, en Gene raal B. R. P. F. Hasselman. Rechts Ir. C. Staf, Minister van Oorlog. Zoals bekend heeft de Arbeiders Kunstkring alhier ook een voorstelling van het gezelschap Johan Kaart met het bekende toneelstuk „Potasch en Per lemoerin textiel" op het program ma staan. Dit toneelstuk, dat reeds 1500 maal werd opgevoerd, wordt voor het eerst in Veenendaal gebracht op vrijdag 25 november a.s. en wel in het gebouw aan de Eikenlaan. Zonder twijfel zal het stuk ook hier zeer veel belangstelling trekken. iiiiiiimiiiMiiiMiimitnimiiiiiaiiiiiiiiiin iiiuuiiiiiiiiiuuiiiiliuiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii Donderdag 3 november (In geb. Ger. Gem. Hoofdstr.) 7.30 uur Hervormingssamen komst met als sprekers ds. A. Wisgerhof, ds. D. van Enk en ds. R. Kok. (In geb. Eikenlaan) 's avonds, vertoning van de film „Ik ben met u", onder ausp. van het II CNV. |l Vrydag 4 november (In geb. Eikenlaan) AVRO- programma „De AVRO trekt aan de bel". |I Dinsdag 8 november (In geb. Eikenlaan) 8 uur, |l filmavond van Jan P. Strij- II bos onder ausp. van Vogel- beschermingswacht „Zuid- 1= West Veluwe". Luxor teater Heden woensdag en morgen donderdag de film „Der Trau- mende Mund". Het gezamenlijk concert van het Rit meester Mannenkoor en de Scheepjes- wolharmonie van zaterdagavond was aangekondigd als een experiment en naarmate de uitvoering van het aan trekkelijke programma vorderde ver meerderde onze bewondering voor wat hier, kennelijk dank zij grote inspan ning van de koren en dirigenten en de wil tot doorzetten, van dit inderdaad gewaagde experiment werd gemaakt. Een eivolle zaal heeft er ten volle van kunnen genieten. Na de opening met de pittige mars „B.B. and C.F." door het orkest, volgde het eerste gezamenlijke optreden met een bewerking van ,,'k Heb geloofd", waarbij al meteen bleek, dat het zoveel tientallen stemmen tellende mannen koor misschien niet zozeer krachten te kort kwam als wel dat het koor hele maal achter op het podium moest zin gen en niet voldoende door het orkest, dat zelfs grotendeels in de zaal zat, heen kon komen. De stemmen bleven als het ware in het orkest hangen. Hoewel het in dit opzicht naderhand beter werd, nadat het koor zich wat be ter had ingezongen en ook het orkest zich beter had ingesteld, zou dit euvel zich blijvend doen gevoelen. Dat het Ritmeester Mannenkoor on der leiding van de energieke dirigent Wim Hartsuyker, alweer belangrijke Zaterdagmiddag speelde de Utrechtse provinciale damkampioen, de heer J. Edink te Veenendaal zijn eerste wed strijd om een plaats in het komende tournooi om het nederlands kampioen schap dammen. De strijd ging tussen de heer Edink en de kampioen van Gelderland, de heer Onnink uit Aalten. Na een uiter mate spannende partij won de Veenen daler zijn eerste partij. MARKTBERICHTEN Dinsdagmorgen waren op de weke lijkse eiermarkt 145.000 eieren aange voerd. De prijzen varieerden van f 18,50 tot f 19,25 per 100 stuks voor grote eieren en f 15,tot f 17,voor kleine eieren. De handel was vlug. Op de biggenmarkt waren 80 biggen aangevoerd. Prijzen van f 40,tot f 50,— per stuk, bij een kalme handel. vorderingen heeft weten te maken bleek vooral bij de uitvoering van „Gott mei- ne Zuversicht" van Schubert en het extra applaus van de zaal was dan ook verdiend. Bij het „Soldatenkoor" en „Land of hope and Glory" hadden koor en orkest elkaar al weer veel beter ge vonden en de uitvoering van „The Voice of Freedom" vormde onmisken baar het hoogtepunt van het gezamen lijk optreden van deze avond. Alle lof en bewondering zowel voor koor als orkest en niet in de laatste plaats ook voor de duidelijke en uitstekende lei ding van de dirigent, de heer M. de Graaff. Al is het dan niet zo eenvoudig, toch kan hetgeen men met „The Voice of Freedom" wist te doen voor beide B. en W. van Ede hebben op de ont werpbegroting voor 1956 verschillende posten opgenomen voor de verbetering van wegen en van de waterafvoer in Gelders Veenendaal. Zo ligt het in de bedoeling de Valleistraat te verbeteren, waarvoor een bedrag van f 22.500, nodig is, dat gezamenlijk door de ge meentebesturen van Ede en Veenen daal zal worden betaald. Ook de Mulderslaan, de Prinsesse- laan, de Koninginnelaan, de Emmalaan en de Prins Bernhardlaan zullen wor den verbeterd. Hiervoor is een bedrag van f 78.000,uitgetrokken. Verder is een bedrag van f 22.000,— gevoteerd voor het aanbrengen van een dubbele slijtlaag op de Griftweg en eenzelfde bedrag voor de verbetering van de Hol- leweg. Aan de verbetering van de Holle weg, die op de grens van Rens woude en Gelders Veenendaal ligt, zal de gemeente Renswoude ook f 3000,— betalen. Een bedrag van f 100.000,is ge raamd voor de gedeeltelijke uitvoering van het ontwateringsplan, waardoor men een einde hoopt te maken aan de wateroverlast, welke na regenval van enige betekenis steeds ontstaat. Tenslotte is gebleken, dat het riool in de Buurtlaan door veenzuren is aan getast. Dit riool moet daarom worden vernieuwd en daarna zal deze belang rijke verbindingsweg tussen Veenen daal en Ede worden verbreed en ge moderniseerd. Hiermee is een bedrag van f 150.000,gemoeid. stekend, zodat men mag verwachten, dat ook Renswoude nu wel spoedig een winkeliersvereniging zal hebben. Het is bewezen, dat iets dergelijks ook in Renswoude zeer goed mogelijk is. NED. HERV. EN GER. JEUGD VERENIGINGEN VERGADERDEN Maandagavond j.l. kwamen de jeugd verenigingen van de Ned. Herv. en de Ger. Kerk in vergadering bijeen. Deze avond stond ook in het teken van de hervorming. De leiding berustte bij ds. W. Hop. De heer B. Veldhuizen leidde deze avond een onderwerp in, hande lende over 2 Koningen 22. Dit onder werp paste zeer goed bij deze avond, daar het ging over Josia, die eveneens een hervorming aanbracht. Na de pauze behandelde mej. F. van de Fliert een onderwerp, getiteld: Catharina van Bo ra, de vrouw van Luther, in haar meis jestijd. Het was een leerzame avond. koren niet anders dan een aanmoediging zijn bij het voornemen om ook in de toekomst meer samen muziek te maken en ons nog vaker op een dergelijk con cert te onthalen. Het werd een waar dig besluit van deze concertavond. Min der te waarderen was dan ook dat als toegift direct hierop nog een, overigens zeer verdienstelijk gespeelde, mars werd ten beste gegeven. Een niet onbelangrijk aandeel in het welslagen van deze muziekavond werd geleverd door de solisten Henk Dries- sen, bariton, Ria Borgmeijer, piano en Jan Marinus, trompet. De eerstge noemde maakte bij zijn optreden van na de pauze weer alles goed waar wij het tevoren beter van hem hadden ver wacht. O.a. de vertolking van Elia's „Est ist genug" werd meer dan mat gezongen. Misschien was het de dan ook wel wat te beperkte entourage voor deze zanger van formaat. De trompet- soli van Jan Marinus waren een lust voor ieders oor in de zaal. Ademloos luisterde men naar de heldere en schit terende toon van zijn prachtig bespeel de instrument en vooral met Largo en Roses of Picardi kreeg hij een warm en dankbaar applaus. Het zo gevoelige pianospel van Ria Borgmeijer was meer dan actief en in tens begeleiden van zang en trompet. Het vormde een glorieus optreden op zichzelf, en toen zij na afloop een fraai boeket bloemen kreeg aangeboden, liet de zaal met een hartelijke ovatie zijn volle instemming blijken. TWEETAL In de vacature ds. R. Slofstra is door de Chr. Geref. Kerk van Veenendaal op het tweetal geplaatst ds. P. N. Ribbers te Ulrum en ds. M. Vlietstra te Eemdijk. Vele duizenden kwamen reeds onder het gehoor van de populaire cineast Jan P. Strijbos. Aan de jacht met ca mera en kijker verpandde hij heel zijn hart en onuitputtelijk was zijn geduld en vindingrijkheid om onder de ongun stigste omstandigheden zijn vogelfilms te vervaardigen. Zwervend langs beemd en wei, bos en hei, strand en wad legde hij het leven van alle in Nederland voorko mende vogelsoorten op de gevoelige plaat vast. Ook tot het buitenland strekte hij zijn onderzoekingen uit. Zo filmde hij in het hooggebergte van Spanje allerlei soorten gieren (o.a. de vale gier, een vogel met een vlucht van bijna drie meter), in het zuidpoolgebied de pinguins en in de woestijngebieden van Afrika de aldaar voorkomende avifauna. Op dinsdag 8 november a.s. is er ge legenheid met deze internationaal be kende vogelcineast in Veenendaal ken nis te maken in het Verenigingsgebouw De vijfjarige Folkert Nienhuis, wo nende aan de Weversstraat te Rhenen, was aan de zanderige oever van de Rijn nabij het gemeentelijk pontveer Rhe- nen-Kesteren aan het spelen, toen hij' in de modder een vreemde vondst deed. Eigenlijk was het zuiver toeval. Zijn kousjes waren vuil geworden en toen hij deze aan de andere kant van de krib zou uitspoelen, zag hij plotseling een kogel op de bodem van de rivier liggen. Het water was aan de kant erg helder. Daar bleef het echter niet bij, want al gauw vond hij een tweede, een derde en tenslotte had hij zelfs een hele verzameling. Ook bij deze munitie bleef het niet. Er lag een eindje verder een revolvertas. Ook deze werd opgevist en in de buurt van deze tas lagen twee re volvers, een klein en een groot model. Ouderwetse wapens, doch, naar men ons later verklaarde, voor onmiddellijk gebruik gereed. En om het zaakje te completeren, vond de knaap ook nog een bos sleutels. Er zaten k!e:«rtjes aan, maar ook hele grote exemplaren, tot lopers toe. De vondsten gingen van hand tot hand, want er waren nog meer kinde ren aan het spelen. De 17-jarige Bep Coops, die dit alles had gezien, deed er zeer verstandig aan het gevaarlijke speeltuig onder zijn hoede te nemen en het op het politiebureau in Rhenen te bezorgen. Hier stond men voor een raadsel. Jammer, dat de wapens en de andere voorwerpen door zoveel handen waren gegaan, anders had men er misschien nog vingerafdrukken op kunnen terug vinden. Dit werd nu een onbegonnen werk. In ieder geval heeft de rijkspolitie te Rhenen de zaak in onderzoek genomen. Het vermoeden wordt gewettigd, dat het weggeworpen inbrekerstuig is. Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 - VEENENDAAL aan de Eikenlaan, dank zij het initiatief van de Vogelbeschermingswacht „Zuid- West Veluwe". In overleg met de heer Strijbos maakte deze vereniging een keurpro- gramma van zijn films op. Een ieder, die belangstelling heeft voor de levende natuur, neme deze unieke gelegenheid te baat om kennis te maken met zijn films en zijn interessante, soms humo ristische, toelichting. Dat was me een last met die drie jonge Elsterse katjes. Kouwelijk kleumden ze maar bij de kachel en naar buiten, ho maar! Zelfs niet voor het allernodigste. Dan hier een hoop je, dan daar een plasMaar nu was er dan toch wel zoiets geks. Een doordringende, specifieke geur, duidde weer onmiskenbaar op een kattengeschenkje, maar waar men zochtniets. Alles werd overhoop gehaald want zo'n treiterig geurtje werkt op de sterkste zenuwen. Zoeken, weer zoeken. Niets. En toch bleef de geur onverminderd voortduren. Een my sterie! Tot pa zijn pet afzette Bent u sterk in het raden? Wel nu, pa's pet had die morgen op de vloer gelegen. Juist met de opening omhoog! En och, nu de dagen weer wat korter worden kan men wel iets over het hoofd zien, nietwaar? Over hoofden gesprokener was flink wat zeep nodig! BIJNA EEN MILJOEN VOOR RIOLERING EN VERBETERING VAN WEGEN Op de ontwerpbegroting voor 1956 zijn enkele belangrijke bedragen uit getrokken voor de verbetering van de Hoofdweg en de Schras en voor de aan leg van riolering en de bouw van een zuiveringsinstallatie. De Hoofdweg, die hoe langer hoe meer betekenis krijgt voor het door gaande verkeer, is op dit intensieve verkeer niet berekend. De weg is Veel te smal en bovendien zitten er enkele gevaarlijke bochten in. Er is een bedrag van f 500.000,uit getrokken om deze weg te verbreden en de bochten te verbeteren. De kosten voor de aanleg van riole ring en de bouw van een zuiverings installatie worden geraamd op 350.000 gulden. Nu Ederveen steeds meer een dorpskern krijgt en bovendien door de verbeterde waterafvoer de sloten soms nagenoeg droog staan, wordt de afvoer van het huishoudwater een probleem dat om een oplossing vraagt. Zodra deze riolering is aangelegd zul len ook de sloten langs de Schras wor den gedempt, waarna deze weg kan worden verbreed en verhard. De kosten hiervan worden op f 65.000,begroot. VZC IN WINTERCOMPETITIE KNZB Het eerste herenzevental van de Vee nendaalse Zwemclub „VZC" zal deel nemen aan de wintercompetitie van de KNZB. VZC speelt met Brandenburg 2 (Bilt- hoven), Flevo 1 (Nijkerk) de Fuut 1 (Maarssen), Mooi-Zeist 1, de Robben 4 (Hilversum) en Z.C. Zeist 1 in de af deling heren C. H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Neder landen hebben wederom dertien onbekende speciale foto's van de vier Prinses sen willen bestemmen voor de Prinsessen Kalender van „Pro Juventute". Deze bijzondere foto's zijn genomen door Z.K.H. de Prins der Nederlanden en enkele Zijner vrienden. Dit vorstelijk geschenk - waarvoor „Pro Juventute" zeer erkentelijk is - heeft het verschijnen mogelijk gemaakt van „Pro Juven- tute's" Prinsessen Kalen der 1956, waarvan de netto opbrengst zoals u waar schijnlijk weet, geheel ten goede komt aan het doel van „Pro Juventute": Kinderen-in-moeiiykheden bescher men en steunen. „Pro Juventute" staat op de bres voor bedreigde kinderen van alle gezindten terwille van die kinderen zelf, ter- wille van het gezin en terwille van de maatschappij en doet dit met vol ledige eerbiediging van de levensbe schouwing van de ouders. Wilt u „Pro Juventute" hierbij hel pen? Wilt u uzelf, uw familie en uw vrienden in Nederland en daarbuiten een groot genoegen doen? Koop dan de als steeds keurig verzorgde en op kunst drukpapier uitgevoerde Prinsessen Ka lender 1956 van „Pro Juventute". Het is een juweel! Te bestellen a f 2,75 by alle vereni gingen en afdelingen „Pro Juventute". Waar niet verkrijgbaar volgt toezen ding na ontvangst van f 2,75 per ka lender, per postwissel of op postgiro 51.74.00 van de Kalenderactic „Pro Juventute", Prinses Margrietstraat 17, Amsterdam-Zuid II. Op maandag 21 november speelt VZC zijn eerste wedstryd tegen Z.C. Zeist in het sportfondsenbad te Amers foort. WIJZE WOORDENv LEERGELD! Op vele mensen maken slechts de ervaringen van hun beurs indruk. (Sirius.) KERKEWUK 167 -TEL.2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1