Aram Inkuilen en voeren in Koopavond oftiib BALLEGOYEN november en december Veenendaal Selectie wedstrijd voor de KNVB Renswoude Speculaas DYKSTRA PROFITEERT van de VRIJDAGSE in VEENENDAAL Huldiging Ds Overduin BRILLEN Zij deden het Beter Zij kochten hun Radio bh Opening van het Veenen- daais Automobielbedrijf Brelwedstrljd Ant. de Ruiter weer een groot succes Heropening Fa J. C. v. Hunnik Rubriek VOOR DE BOER Officiële Bekendmaking VRAAG 6 AANBOD TAFELTENNIS De broederschap der bronzen draak 4 A.s. zaterdagmiddag, aanvang half vier, zal op het terrein van de v.v. „Veenendaal" aan de Bergweg een districts-selectiewedstryd worden ge speeld voor de KNVB en wel tussen een Utrechts en een Arnhems amateurs elftal. De opstelling van beide elftallen is als volgt: Utrecht: doel: C. v. Kooten (Ve- lox); achter: J. Heikamp (Veenendaal) en A. Sambeek (Velox); midden: C. Heerschop (Donar), H. M. J. Kuus (Her cules) en P. Muller (Veenendaal); voor: W. Bakker (UW); C. Heikamp I (Vee nendaal), D. Caverloo (St. Boys), J. J. v. d. Horst (Velox) en A. v. Rhee (CDN). Reserves: J. Wiersma (Donar), W. van Heekeren (St. Boys), J. Hendriks (Ve lox) en G. v. d. Weerdhof (Veenendaal). Arnhem: doel: Janssen (WAVV); achter: Rikken (Esca) en Meinen (WA VV); midden: Weigraven (Arnh. Boys), Hellegering (WAVV) en Wessels (WA VV); voor: Derks (Ede); Roseboom (Ede); Steenbakkers (Esca), Van Reemst (WAVV) en Van Koppenhagen (Een dracht). Reserves: Sanders (VDZ) Wil- lems (VDZ) en Hamer (Arnh. Boys). KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend dat op onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gege ven tot kosteloze inenting en herinen ting tegen pokken, te Gelders Veenendaal: op dinsdag 15 november 1955, om 15.00 uur, in het ge bouw der hulpsecretarie te Gelders Veenendaal. Ederveen: op vrijdag 18 november 1955 om 15.00 uur, in de voormalige o.l. school te Ederveen. COLLECTANTEN GEVRAAGD VOOR KLAPROOSDAG Van de zijde van het plaatselijk co mité ter voorbereiding van de jaar lijkse Klaproosdag op zaterdag 12 no vember in Veenendaal vernemen wij dat steeds gebleken is dat de offervaar digheid op Klaproosdag, welke wordt Waar Haa het is van spreekt is de apart lekker smaak van ons met amandelen gehouden ten bate van het Nederlands Oorlogsgravencomité, groot is. Ook in Veenendaal. Hier zit men echter met het euvel dat er niet voldoende collec tanten en collectrices beschikbaar zijn. Zij die menen het werk van het Ne derlands Oorlogsgravencomité te moe ten steunen ter nagedachtenis van hen die voor de bevrijding van ons land in Nederland zijn gevallen, kunnen zich als collectant opgeven bij mevrouw Heij-van Buuren, „De Hoeve", Kerke- wijk, en bij mevrouw Van Leeuwen- Mackay, Cuneraweg 367. In dit verband zij er nog op gewezen dat onder de collectanten voor Klap roosdag 22 gratis reizen naar Londen worden verloot, op kosten van de grote Britse Oudstrijders-organisatie „The British Legion". ZIJ LIEPEN DE ZAAL UIT In Augustus 1873, toen Anton Bruck ner te Mariënbad verblijf hield, maakte hij van de gelegenheid gebruik, een be zoek te brengen aan Richard Wagner. Hij ging naar Bayreuth en met enige moeite gelukte het hem tot Huize Wahnfried te worden toegelaten. Van de partituren, die hij' ter beoordeling had meegenomen, beviel Wagner zijn Derde Symphonie in d-mol het best. Hierdoor aangemoedigd besloot Bruck ner dit werk eerbiedig op te dragen aan „de onovertroffen wereldberoemde en verheven meester der dicht- en toon kunst, de hoogweledelgeboren heer Richard Wagner." Toen de Derde Symfonie twee jaar later zou worden uitgevoerd, verklaarde het orkest kort en goed, dat ze niet te spelen was. Ondanks een geduchte om werking werd de eerste opvoering op 16 December 1877 een volledig fiasco. Na elke korte pauze verlieten de toe hoorders bij tientallen tegelijk de zaal en tenslotte stond Bruckner alleen op het podium, slechts omringd door een paar leerlingen en vrienden onder wie zich ook Gustaaf Mahler bevond die probeerden hem moed in te spre ken. „Laat mij alleen de mensen wil len niets van mij weten!" zo riep hij uit Tegenwoordig behoort de Derde Sym fonie tot de meest geliefde werken gen er niet bij blijven staan. We moe ten zoeken naar de inhoud. Met schaamte moet ik zeggen dat men de grootste bewondering had voor een preek die ik tevoren in een andere plaats hield, maar toen diezelfde preek in de eigen gemeente werd gehoord, kwam men er tegen in verzet omdat deze toen te persoonlijk werd. Ik heb b.v. laatst een voorbereidingspreek ge houden en toen waren er mensen die er iets anders van hadden verwacht en dan zeggen ze: Moeten wij het nu daar mee doen? Ik heb toen toch Gods Woord gepre dikt. In dit verschijnsel voel ik nu de gezagscrisis in de prediking. Wij beven niet meer voor het Woord van God. Wij kunnen gerust critiek hebben op de prediking, maar laten wij daarbij niet te lang blijven staan en de schatten welke er in waren niet wegwerpen. De duivel lacht. Die u hoort, hoort Mij en die u verwerpt, verwerpt Mij. Wij moeten zó prediken dat als de hoorder het verwerpt, hij dan ook God ver werpt. Anders zou ik niet willen pre diken. Als men het niet met een preek eens is, praat er dan met de predikant over. Of was die critiek eigenlijk meer een verzet tegen het Goddelijke Woord in de prediking en verschuilt men zich daarmee achter het menselijk gewaad. Ds. Overduin denkt dan aan die mensen die hem persoonlijk of per brief biecht ten dat zij hem hadden gehaat omdat hij niet gereformeerd zou zijn, en die later erkenden dat het alleen maar ver zet tegen Gods Woord was. Ik kan toch niet mijn preken inrichten op verzoek? B.v. een troostpreek als dat nu juist in de situatie van een bepaalde hoorder past. Gods troost ligt ook in verbrijze ling en faillissement. Eigenlijk heb ik weer eigenaardig ge preekt over onze tekst. Ik ben niet be gonnen op het hoge vlak van deze tekst, maar heb ons eerst de spiegels willen voorhouden, om ons daarna op te trek ken naar omhoog naar het troost- en genadewoord hierin. U hebt in mij geen gemakkelijke pre dikant gekregen, maar Paulus en de profeten en ook Christus waren niet gemakkelijk. Breekt u toch de beton nen muur rond uw hart af en luistert niet meer naar wat u al lang weet, maar bekeer u zo gauw mogelijk, want ik roep tot de Heilige Geest: Kom, opdat deze mensen niet zullen vergaan, zo besloot ds. Overduin de prediking. Na het zingen van psalm 25 2 was het burgemeester A. Bakker die de ju bilerende predikant namens het dage lijks gemeentebestuur toesprak. Na zijn mededeling dat wethouder Ant. de Rui ter en diens echtgenote wegens uitste- digheid niet aanwezig kon zijn, zei de burgemeester dat Veenendaal een plaats is waar nogal eens een predikant komt en gaat. En dan worden die pre dikanten besproken en beoordeeld. Vaak gaat dan een bepaalde roep of gerucht aan de komst vooruit en dan is het soms veel goeds, maar ook veel critiek. Zo was het ook bij de komst van ds. Overduin in Veenendaal. Wij als ge meentebestuur zijn echter van mening dat zijn komst naar Veenendaal een grote aanwinst voor de gemeente be tekende en heus niet alleen voor de Ger. Kerk. Zijn invloed strekt zich uit over alle plaatselijke kerken getuige zijn invloed bij het in stand houden en versterken van het convent van plaat selijke predikanten. Nu ik ds. Overduin beter ken is het mij duidelijk dat wij God mogen danken voor een burger Speciaalzaak in Ziekenfondsleverancier Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal De winkels in Veenendaal zijn iedere Vrijdagavond tot 9 uur geopend. V. als deze. De burgemeester sprak ten slotte de wens uit dat de jubilaris nog zeer veel zal kunnen doen voor de Ger. Kerk en ook voor de ganse Veenen- daalse samenleving. Ds. Vroegindeweij sprak hierna na mens het predikantenconvent. Hij zei blij te zijn nu op de preekstoel van deze kerk te mogen staan. Ook dit hebben wij misschien wel te danken aan de in vloed van de jubilaris. Wij kenden elkaar eigenlijk niet en wij beoordeel den en veroordeelden elkaar maar. Als wij elkaar ontmoeten komen wij tot de erkenning dat wij bij elkaar horen. Wij mogen niet te eenzijdig zijn, want wij hebben elkaar nodig om elkander vast te houden rond het Kruis en het Woord. Daarom ook geloof ik dat het convent van predikanten een zegen is. Ds. Buitink van Amsterdam sprak namens de vele honderden uit de vo rige gemeenten van ds. Overduin, ook namens de velen die van buiten de kerk gekomen zijn door de evangeli satie-arbeid welke de jubilaris in vlees en bloed zit. Het was zijn pastorale be wogenheid en de wijze waarop hij zich altijd weer met liefde inspande en eerst luisterde om de mensen dan onder het licht te brengen. Velen zijn hem zeer dankbaar. Ds. Van Enk sprak tenslotte namens de eigen gemeente de jubilaris toe. Hij zei daarbij o.m. dat het weieens prettig is de menselijke kant van grote figuren als ds. Overduin te leren kennen. Men moet hem b.v. meemaken in een auto, dan is hij vaak erg bang. Is hij ziek dan wil hij weer wat graag beter worden. Een kop goede koffie vindt hij heer lijk. In alles een gewoon mens dus. Maar daarin ligt juist het geheim van zijn opgang temidden van ons. Hij is ook de man die staat voor zijn predik ambt en dan niet alleen op de preek stoel maar ook als gewoon mens in het leven van alle dag. Wij hebben een dominé die zeer geleerd is. Hij heeft dan wel geen titel van professor, maar het zit wel in zijn hoofd. Hij studeert nog steeds hard. Dat ondervinden wij steeds in zijn preken en in gesprekken. Hij kent onze problemen en bespreekt ze met een warm hart. Persoonlijk bon ik zeer dankbaar voor zijn komst naar Veenendaal. De laatste jaren waren de rijkste welke ik hier gekend heb, mede dank zij deze collega. Het hart van ds. Overduin hangt nog naar Amsterdam. Daar ligt immers zijn hartewerk en hij is alles vergeten als hij in de hoofdstad nog weer eens een jeugddienst leidt. En wat moeten wij denken van de ruim 600 mensen die zaterdag op de receptie zijn geweest? Ds. Van Enk verzocht tenslotte de predikant toe te zingen met het laatste vers van psalm 134. Ds. Overduin dankte hierna de spre kers en zei o.m. in zijn antwoord op het gesprokene van ds. Vroegindeweij nog dat hij deze toespraken alleen daarom al zo belangrijk vond dat deze aanlei ding waren dat een Hervormd predi kant hier op de kansel stond. Wij moe ten niet ons eigen standje blijven ver dedigen want daar kan Christus niet achter staan en als Hij er niet achter staat lukt het toch niet. Verder zal het ons verlossen van de krampachtige theologische bokkesprongen welke daarvan het gevolg zijn. De jubilerende predikant verzocht tenslotte te zingen het laatste vers van gezang 24. Veilig en vakkundig onderhoud de jaren door Molenstr. 16 Rhenen Tel. 579 Zaterdagmiddag vond de officiële opening plaats van de uiterst moderne, aan de Industrielaan gebouwde garage van het Veenendaals Automobielbedrijf, dir. J. C. G. Kirpestein. De vele genodigden en belangstellen den die voor deze gelegenheid in de ruime en feestelijk met bloemen ver sierde garagehal waren samengekomen,, werden namens de directie welkom ge heten door de heer G. Th. Tien en ver volgens toegesproken door burgemees ter A. Bakker, die het bedrijf officieel zou openen. De burgemeester zei o.m. de uitno diging hiertoe te hebben moeten aan vaarden gezien de betekenis van deze nieuwe vestiging voor Veenendaal. Ook de aanwezigheid van het voltallig col lege van B. en W., de wethouder W. van Stempvoort en Ant. de Ruiter en ook de secretaris, de heer D. Blankespoor, zag hij als bewijs van het feit dat dit nieuwe auto-servicebedrijf een belang rijke aanwinst voor de gemeente is. En dan nog wel een bedrijf in een uitvoe ring als wij het hier aantreffen. Nauw verbonden aan dit bedrijf is de naam General Motors, en ongeacht voor welk automerk men de voorkeur heeft, Gene ral Motors heeft over de hele wereld een bekende en goede naam en wij Maandagavond vond in de zaal van gebouw „De Kegelbaan" weer de prijs uitreiking plaats van de brei-wedstrijd welke jaarlijks door Ant. de Ruiters manufacturenhandel wordt georgani seerd. Evenals voorgaande jaren werden de breiwerken (het waren er ruim 100, dus meer dan voorheen) welke door de deelneemsters ter beoordeling aan de jury, bestaande uit mevr. Van de Vet en mej. Van Heemert, waren voorge legd, in de zaal geëxposeerd en de vele dames maakten gretig van de gelegen heid gebruik eikaars werk te bewon deren. Opvallend was dat het ingezonden breiwerk ditmaal veel beter was en een grotere variatie te zien gaf dan in voorgaande jaren. In de zaal waarin, behalve de brei werkexpositie, ook nog andere nieuw tjes op textielgebied en prachtige brei- modellen van de Scheepjeswolfabrieken te zien waren, heerste een gezellige drukte en zelfs een feestelijke stem ming. Alvorens de eigenlijke prijsuitreiking plaats vond, werden de zeer talrijke dames toegesproken door de heer De Ruiter. De heer De Ruiter wees daarbij o.a. op het feit dat de wedstrijd en deze expositie hebben aangetoond wat men met zelf breien kan bereiken en dat ge breide kleding in geen geval voor an dere behoeft onder te doen en tal van voordelen biedt. Ook de grote voldoe ning welke het zelf breien schenkt, noemde spreker als een belangrijke factor. Tenslotte werden de prijswinnaars bekend gemaakt. De eerste prijs werd toegekend aan mevr. Kleut, Maander- buurtweg, Ede, voor een jurkje met vestje. De namen van de andere eerste tien prijswinnaars waren achtereenvol gens: mej. Roseboom, Veenendaal; mevr. Van Roekei, Ede; mevr. Kok; mevr. Flaman; mevr. Van de Kraats, allen te Veenendaal; mevr. Van Bar- neveld, Scherpenzeel; mevr. Boers en mevr. Janknecht, eveneens te Veenen daal. Alle deelneemsters werden in het be zit gesteld van het Scheepjes-Journaal terwijl de vijftig prijswinnaars tevens nog een fraai breiboek kregen aange boden. Men was nog geruime tijd gezellig bijeen terwijl door de Fa. Ant. de Rui ter koffie met gebak werd aangeboden. Uit een en ander bleek wel dat deze brei wedstrijd weer een groot succes is geworden. Wij kunnen niet ontkomen aan de indruk dat het winkeltype zo langza merhand algemeen een wijziging te zien geeft. B.v. de gesloten etalages moeten steeds meer het veld ruimen. Zo ook weer bij de verbouwing van de fa. J. C. Hunnik, handel in zuivelwaren en comestibles, Zandstraat 86. Vooral voor een bedrijf als dit is het van grote betekenis wanneer het in de winkel licht en fris is. En dat is hier ten volle bereikt. Alles blinkt u tegen. Nu de staltijd nadert en het zomer seizoen vrijwel ten einde is, lijkt het ons goed eens op bovengenoemd onder werp wat nader in te gaan. Als wij een vergelijking maken met de herfst van vorig jaar wat betreft de voederpositie, dan stemt dit tot volle tevredenheid. Bijna overal is meer en beter voer ge wonnen. Ook voor de streek Rhenen- Veenendaal is dit van groot belang. De L.E.I.-boekhoudingen van de zandbe- drijven over het afgelopen jaar ('54-'55 dus) getuigen dan ook van slechte uit komsten. En al zijn de arbeidslonen hoog, hetgeen voor de grote bedrijven een gevoelige factor is, op de kleinere bedrijven, dat meestal „gezinsbedrij ven" zijn, is de factor veevoer en melk productie niet van minder belang. Vele bedrijven hebben volgens de boekhou ding meer dan 1 ton krachtvoer per stuks grootvee gebruikt. Dit komt dus neer op meer dan 5 kg per koe per dag over de hele stalperiode. Indien hier mee de melkproductie niet in overeen stemming is, dan moet een ieder aan voelen, dat er van rendement geen sprake kan zijn. Hierop moet en kan dan ook be zuinigd worden. Hoe dan? Laten wij dit eens berekenen. Wij nemen daarvoor een koe die 500 kg weegt en 10 kg melk geeft met b.v. 3.50 °/o vet. Zij moet n.l. in staat worden gesteld in conditie te blijven en de productie te behouden. Het volgende rantsoen kan daartoe die nen voor de betreffende periode: 50 kg St.knollen 3 kg Hooi (gem.) 5 kg H/G stro 1 kg A. koek (In grammen) Dr.st. V.r.e. Z.w. 4500 650 3050 2520 162 972 4200 60 930 850 125 650 Behalve de vele prachtige tegels welke kunnen G.M. feliciteren met deze nieu - i-in deze geheel vernieuwde winkel zijn we Veenendaalse tak van haar wereld omvattende net. Vanuit Wageningen had de familie Kirpestein reeds vele goede en vriend schappelijke relaties aangeknoopt, zo ging de burgemeester verder, en zich speciaal tot mevrouw Kirpestein rich tende memoreerde hij de lang gekoes terde wens van haar overleden man om ook in Veenendaal een bedrijf te vestigen. En al heeft de heer Kirpestein het dan niet zelf meer mogen beleven, meende spreker toch dat het haar vol doening zal geven dat nu haar zoon di recteur is van dit prachtige bedrijf. Na de familie Kirpestein en mevrouw Kruisinga te hebben toegewenst dat het dit Veenendaals Automobielbedrijf goed zal gaan, verklaarde de burgemeester deze officieel voor geopend. De heer J. C. G. Kirpestein sprak hierna woorden van dank tot het ge meentebestuur voor de wijze waarop bij het voorbereiden en tot stand brengen van dit bedrijf medewerking werd on dervonden en dankte verder allen die op enigerlei wijze hun krachten hieraan hebben gegeven. Vervolgens kregen de aanwezigen ge legenheid het fraaie gebouw te bezich tigen en zich te overtuigen van de mo derne inrichting en waardevolle appa ratuur welke men hier aantreft. Men vindt er o.a. een electrische brug voor vrachtwagens van 6 ton, een z.g. Bean- apparaat voor het contróleren en in de juiste stand brengen van het voortrein- stel van automobielen, vooral van be lang voor een goede besturing van de wagen, en ook een moderne hogedruk smeerinrichting. De verwarmings installatie is eveneens zeer modern. Verder vindt men er ruime en prac- tisch ingerichte magazijnen. Vooral niet ongenoemd mag blijven de prachtige showroom welke verschillende van de nieuwste automodellen van Opel, Che vrolet, Buick en Pontiac, die hier deze middag te bewonderen waren, bevatte. Ook heeft deze showroom een goed ge kozen plaats in het buitenaanzicht van dit werkelijk fraaie en in prettig licht gekleurde steen opgetrokken gebouw. Het architectenbureau Nieuwenhuys en Brouwer alsook het Bouwbedrijf J. Boers leggen hiermee dan ook zeer veel eer in. verwerkt, is het de bijzondere kleuren combinatie, welke men hier aantreft. Niet minder dan negen kleuren en tink ten verf, uitstekend gekozen en met uiterste zorg over de winkel verdeeld. Een bijzonderheid op zichzelf. Het is éèn ontwerp van de heer H. van Hun nik, oud-Veenendaler en architect te Rotterdam, die trouwens de gehele ver bouwing heeft ontworpen. Naast al de genoemde verbeteringen welke hier zijn bereikt dient zeker nog vermeld de belangrijke uitbreiding wel ke de winkelruimte heeft ondergaan en ook de wijze waarop de winkel is in gericht, terwijl de zeer goede verlich ting ook niet ongenoemd mag blijven. Een compliment is hier zeker op zijn plaats voor de aannemers, de fa. Gebr." Nieboer. De heren Wesselo en Van Asselt wen sen wij tenslotte nog veel succes in hun vernieuwde bedrijf. 12.070 997 5602 Dr.st. Droge stof; V.r.e. Verteer baar ruw eiwit; Z.w. Zetmeelwaarde. Nodig voor 10 kg melk; 3.50 vet: Droge stof10 a 15 kg Verteerbaar ruw eiwit 950 gram Zetmeelwaarde 5400 gram Wat zien wij hieruit? a. dat 50 kg stoppelknollen per dag meer dan voldoende is. Geeft men meer dan krijgen de dieren teveel vocht en teveel eiwit binnen. Het gevolg is diarrhee, vermagering en lagere melk productie. b. dat een kleine hoeveelheid hooi in het rantsoen van groot belang is; allereerst door de veelzijdige samen stelling en verder als aanvulling van de droge stof en de zetmeelwaarde. c. dat hiernaast nog een flinke por tie stro gevoerd kan worden, wat weer de droge-stofbehoefte aanvult en de zetmeelwaarde, doch in mindere mate. d. dat 1 kg eiwitarme koek hierbij de meeste aanbeveling verdient. De conclusie die hieruit volgt is dus dat een dergelijk goed rantsoen maar 1 kg eiwitarm krachtvoer vraagt en dat 50 kg stoppelknollen per koe ruim vol doende is, wat betekent 1 roe per koe per dag. Nemen wij aan dat wij in No vember en December knollen kunnen voeren (dat is dus 60 dagen) dan is 8 are of 56 roeden knollen voldoende om vers op te voeren. Hebben wij meer stoppelgewassen of bijproducten ter be schikking, die niet tegen vorst bestand zijn, o.a. westerw. raaigras, zomerrogge, zomergerst, bietenblad en -kop, dan ad viseren wij deze in te kuilen. Doet men dit niet, dan is voerverspilling, slechte conditie en melkproductie en diarrhee het gevolg. Kuilt men in, dan is het ge wenst zeer snel af te werken (1 a 2 da gen), de producten zo min mogelijk te verontreinigen en gebruik te maken van suikerhoudende conserveringsmid delen. Hiertoe kunnen behalve melasse ook voeder- en/of suikerbieten of de koppen daarvan gebruikt worden. Deze laatste producten dienen daartoe, wil men verzekerd zijn van een goede kuil, gehakseld of gekneusd te worden. VAN HET TGROENE LAKEN Het eerste team van de biljartver eniging „Renswoude" is er ook in de tweede wedstrijd niet in geslaagd de volle winst mee naar huis te nemen. Het werd n.l. voor de tweede achtereen volgende maal een gelijk spel (44). Over het algemeen waren de prestaties nog niet daverend, hoewel de heer J. Vink een prima partij speelde. De tweede partij, gespeeld door de heer C. Vink, ging verloren, de derde werd door de heer C. de Fluiter gewonnen, terwijl ook de heer Van de Kaa het niet tot winst kon brengen. Het tweede team speelt morgen, donderdag, een thuis wedstrijd tegen WIK 3 uit Wageningen. Het gemeentebestuur van Rhenen maakt bekend, dat de woningcommis sie iri plaats van op woensdag 2 no vember 1955 zitting zal houden voor het publiek op maandag 7 november 1955 van 19.30 tot 20.30 uur. De zittingen voor het publiek zullen in het vervolg weer gehouden worden op maandag in plaats van op woensdag. Rhenen, 26 oktober 1955. Het gemeentebestuur voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris Th. v.d. WILLIK. DOORN. J.l. maandag werd het mu seum van Huize Doorn voor het winter seizoen gesloten. Bij een telling bleek dat het museum dit jaar weer door ruim 70.000 personen werd bezocht. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Climax 1 heeft het in Amsterdam niet kunnen bolwerken tegen het sterke Povac 2. De Veenendalers gaven goed partij, maar moesten toch de technisch en tactisch uitstekende Amsterdammers de overwinning laten. Geen der Cli maxspelers zag dan ook kans een winst punt te boeken. Alleen het dubbelspel kwam op naam van Climax, zodat de eer toch nog gered werd en de uitein delijke uitslag 91 werd. De overige uitslagen waren: 2e kl. C. Ritac 2 Ritac 3 6—4; RTTV 1 Tempo 1 8—2. 3e kl. E. ZTTC 1 Ri tac 4 82. 4e kl. H. Hollandia 2 Pan ter 2 10—0. RTTV 3 Ritac 6 9—1. Panter 2 ZTTC 2 7—3. 4e kl. I. Ritac 5 Sorry 2 37; Fortissimo 2 Fort. 3 9—1. Sorry 2 Tempo 2 10—0. Pan ter 1 SKF 1 10—0. Res. 4e kl. C. Hol landia 3 Panter 30—10. Ritac 7 Ritac 8 7—3. Swift 6 VSW 4 7—3. Zaterdag krijgt Climax 1 bezoek van het ongeslagen UBTV 1 uit Hilversum, waarin o.a. de zeer sterke jeugdspeler Wijzenberg meespeelt, zodat Climax weer een moeilijke wedstrijd te spelen krijgt. Voor donderdag a.s. staat op het programma: 2e kl. C. RTTV 1 Hol landia 1; VSW 1 Climax 3. 3e kl. E. RTTV 2 Ritac 4. Te koop een zo goed als nieuwe handbreimachine 6er-deling, 40 cm breed. Compleet met naalden en gewichten f 150,Te be vragen Cuneraweg 419, Rhenen. Te koop bromfiets „Vicky", 2 versn., zeer voordelig. Populierenlaan 18, Rhenen. Te koop een toom biggen. Gebrs. van de Brink, We- teringsteeg 45, Achterberg. Net meisje zoekt betrek king voor dag en nacht in Veenendaal. Br. ond. nr. 280, Boekh. Stolk, Rhenen. Woningruil: Aangeboden: een woning bev. boven 2 slaapkamers en overloop. Beneden 2 kamers en keu ken en gr. tuin m. schuur. Huur f 4,35, alles inbegre pen. Gevraagd: een nieuwe woning in Veenendaal. Te bevragen Molenstraat 75, Veenendaal. Te koop 150 roeden beste stoppelknollen en een dik ke geitzeug, bij W. v. En gelenburg, Cuneraweg 376, Rhenen. Te ruil aangeboden flat woning voor andere woning in Veenendaal. Tevens te koop kinderwagen. Br. ond. nr. 2583 a. h. bur. v. d. bl. Prattenburg. Vanaf heden sprokkelkaarten verkrijg baar, bij J. van Velthuizen, boswachter, Veenendaal. Wie heeft mijn groene jasje gevonden? Br. bontkraagje en witte bontvoering. Gert van Benthem, Dr. De Vis serstraat 10, Veenendaal. Orgel te koop aangeboden, prima in orde, moderne kast, pracht toon. Mulders laan 55, Veenendaal. Nette juffr. vraagt thuis werk, ook stopwerk. Br. onder nr. 2582 a. h. bur. v. d. blad. Te koop raat- en slinger honing. Tevens te koop toom zware biggen. C. van Holland, Ruisseveen 8, Veenendaal. Te koop een bromfiets DMF en wintermantel maat 42, Parallelweg 124, Veenen daal. Te koop prima consumptie winterwortelen, 10 ct. per kg. J. Buitenhuis, Nieuwe Veenendaalseweg 200, Rhe nen. Voor naai- en verstelwerk: Wilhelminastraat 34, Rhe nen. Aangeb. wegens plaatsge brek: een prachtige kroon m. 9 armen. Grebbeweg 17, Rhenen. Woningruil. Aangeboden in Veenendaal-Zuid van eige naar riante middenstands woning. Bev.: beneden rui me kamer-en-suite, keu ken, enz., flinke tuin en schuur, en boven twee gro te slaapkamers en badka mer, flinke zolder. Gevr. in Veenendaal-Zuid woning met 3 slaapkamers en bad kamer. Br. onder nr. 2581 a. h. bur. v. d. blad. B.z.a. jongedame v. thuis werk of baby-sitter. Adr. te bek. Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Te koop een trapnaaima- chine, t.e.a.b. Heemskerk straat 14, Veenendaal. Woningruil: Aangeboden nette woning in Veenen daal, bev. 2 kamers, grote keuken, grote gang m. trap, 3 slaapkamers met over loop, vliering. Huur f 6,15 p. w. Gevraagd: nette wo ning in Veenendaal. Te be vragen Beatrixstr. 20, Vee nendaal. Woningruil. Aangeboden: woning Dr. Colijnstraat 83 te Veenendaal. Gevraagd: woning te Rhenen of om geving. Te koop prima vulkachel, als nieuw. Cederlaan 5, Veenendaal. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK. Hoofd straat 51, telefoon 3184, Veenendaal. Slaapt gezond onder eeen deken van J. Baars, Nieu- weweg 28, Veenendaal. Concurrerende prijzen. Wendt U voor al Uw ver zekeringen, financieringen v. auto's, motoren, brom fietsen en rijwielen, hypo theken, bouwkascontracten, tot J. H. van de Lustgraaf, Panhuis 24, Veenendaal. Voor het repareren van bedden, matrassen en ge stoffeerde meubelen. J. Baars, Nieuweweg 28, Veenendaal. Tel. 2667. Ma trassen in één dag klaar. Bloeminks brillen: beter zicht Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker- lfOtrHlr 1 VnpnonHool (41) „Wat heeft deze knecht van mijn broeder u allemaal voorgelogen, graaf Bizzi," zegt Balthazar koud, terwijl hij op de beide mannen toetreedt. „Heer Aram is een edel ridder, mijn prins, vergeet dat niet," zegt de oude burchtheer. „Als hij u on rechtmatig beschuldigt is dat, omdat hij door Angelo bedrogen wordt. Uw broeder heeft zich blijkbaar als uwe edelheid vermomd en als Balthazar aan Aiglon het bevel gegeven, heer Aram van de rotsen te werpen. Daarna is hij weggereden, heeft zijn valse baard en snor afgerukt om aan het hoofd van zijn vazallen heer Aram te „bevrijden" uit de klauwen van Aiglon, die rustig wachtte met de- voltrekking van het wrede vonnis, tot zijn meester kwam op dagen. Een doorzichtig spelletje. Zo heeft hij heer Aram tot een dankbare strijdmakker gemaakt voor het aanstaande tournooi en waarschijnlijk zal hij u nog aanklagen bij de koning ook." Er komt een sombere gloed in de ogen van Balthazar. „Hij durft wel ver te gaan," mompelt hij bitter, „voor niets deinst hij terug om op de troon te komen." Inmid dels is Presto uit zijn bed gesprongen. Haastig loopt hij op een kastje toe en grijpt de baret, die hij op het rotspad gevonden heeft. (Wordt vervolgd.)-

De Vallei | 1955 | | pagina 2