Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken In Amerika leest men geen boeken meer Verstaf gelegen vindplaats Winden in Oostenrijk MULDER Eist Renswoude Amerongen Overberg Nog niet van een kunstmaan gehoord Rhenen Ederveen AGENDA Firma J. FTak 29e jaargang WOENSDAG 9 NOVEMBER 1955 No. 86 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Uitslag ballonwedstrijd bekend Ballonnen waren vaak vijf dagen in de lucht Ritmeester won de radio-wedstrijd Auto kantelde van spoordijk Tentoonstelling van „De Veenendaalse vogelvrienden" H Contact-avond op Gelders Studie-avonden Christelijke Besturenbond O Koning Voetbal Ds. J. Bakker spreekt voor „Sursum Corda" Zang- en toneelavond „Zang en Vriendschap" Geen tijd meer voor het lezen Hoe Rhenen de vluchtelingen hielp ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 14 cent Speciale contractpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten .15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zoals men weet werden op 1 oktober j.L, bg het begin van de najaarswinkel week ongeveer 2000 luchtballonnen op gelaten. Aan deze luchtballonnen hin gen labels met in 4 talen het verzoek aan de vinder om deze label naar het bureau van de Veenendaalse Winke liersvereniging terug te zenden. Als sluitingsavond werd 1 november aan genomen. Thans zyn ongeveer 400 van deze la bels terug ontvangen, waarvan onge veer 150 uit Nederland en verder voor het overgrote de'el uit Duitsland. Uit Frankrijk kwamen 5 kaarten binnen, uit Zwitserland 8 en uit Oostenryk 12. De luchtballon van het 7-jarige meis je Sietske de Haan, Groen van Prinste- rerstraat te Veenendaal kwam terug uit Winden, post Kematen aan de Krems in Ober-Ostenreich. Dit bleek na een nauwkeurig onderzoek de verste plaats te zijn. Op de label staat aangegeven „Gelandet 5.10.'55", dus 5 dagen na de Mocht men in Veenendaal zaterdag geluisterd hebben naar de hersengym- nastiekwedstrijd tussen de Ritmeester Sigarenfabrieken en de British Ame rican Tobacco Co. dan zal men zich waarschijnlijk ook verheugd hebben met de uitslag. Onze plaatsgenoten wis ten n.l. deze radiowedstrijd te winneii met 18 punten tegen I6V2. Het aantal gestelde vragen bedroeg 20, zodat een percentage werd behaald van 90%. Een mooi resultaat dus. Tot aan de 17e vraag had de Ritmeester groep nog geen verliespunt en het be gon er op te gelijken dat de 100% werd gehaald. Een muzikale vraag en een vraag over sterrekunde werd he laas gemist. Niettemin is het een feli citatie waard. Wij hopen de Ritmees ters nog eens voor de radio te horen en wensen hen bij voorbaat weer succes! Zondagmorgen omstreeks half elf reed de heer D. uit Venlo met zijn personenauto met grote snelheid op de Klompersteeg. Toen hij voor de spoor wegovergang wilde inhouden weiger den de remmen. Tot overmaat van ramp naderde van tegenovergestelde zijde een auto, bestuurd door L. uit Rotterdam. Er ontstond een botsing, waarbij de wagen van D. door de grote snelheid doorschoot en op de spoorlijn terecht kwam. De bestuurder gooide daarop het stuur naar links om het af sluithek te ontwijken en hobbelde on geveer 15 meter langs de spoorrails, waarna hij in het daarnaast staande eikenhakhout tot stilstand kwam. De drie inzittenden waren licht gewond, doch konden, na door dr. Reydon te zijn verbonden, met een taxi naar huis terugkeren. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Naaf wij vernemen zal onze plaatse lijke vereniging „De Veenendaalse Vo gelvrienden" voor vrijdag 18 en zater dag 19 november a.s. in het gebouw aan de Eikenlaan een interessante vogel tentoonstelling organiseren. Behalve een groot aantal kanaries zullen op deze tentoonstelling ook ver schillende soorten parkieten en fazan ten te zien zijn, terwijl er ook tal van tropische vogels aanwezig zullen zijn. Aan deze tentoonstelling is ook een keuring verbonden, welke zal worden verricht door de bondskeurmeester, de heer Van Herik uit Amsterdam. IHIIi!" in"ui ■■111 minimi iiiiiiiiiiinniiiiiiniii^^ li Maandag 14 november (In openb. school, Pr. Bern- hardl) 8 uur, contact-avond van burgemeester en wethou ders van Ede. Dinsdag 15 november (in hotel „De Roskam") ,7.30 uur, uitgestelde lezing van mevr. Straalman-Delleman over „Sexuele hervorming" en vertoning van de film „Ont wikkeling en geboorte". Donderdag 17 november (In geb. „Rehoboth") Dijkstr.) 7.30 uur, ds. J. Bakker van Giessendam-Nederhardinx- veld spreekt onder ausp. van knapen ver. „Sursum Corda", Vrydag 18 november (In geb. Eikenlaan) tentoon stelling van „De Veenendaalse se vogelvrienden". Zaterdag 19 november (In geb. Eikenlaan) tentoon stelling van „De Veenendaalse se vogelvrienden". Luxor theater Heden woensdag en morgen donderdag de film „De cata comben van Berlijn". I'lBESftBSSBISSS ss opstijging in Veenendaal. Hierdoor krijgt Sietske de Haan als eerste prijs een kinderfietsje. De overige prijswinnende labels kwamen allen uit Ober Oostenrijk. Na onderzoek werden de volgende prijzen toegekend 2e prijs: J. v. Leemput, v. Hogen- dorpstraat 20, Veenendaal. 3e Henny van Burken, Zandstr. 4, Veenendaal. 4e B. de Ruiter, Sav. Lohman- straat 16, Veenendaal. 5e Kees Meyering, Heuvel 18, Veenendaal. 6e D. de Kleuver, Middelbuurl- seweg 29A, Veenendaal. 7e Rika van Kooten, Zandstr. 129, Veenendaal. 8e Nina van Barneveld, Wilhel- minastraat 5, Veenendaal. 9e Evert Haalboom, Valleistraat 85, Veenendaal. 10e Joke van Es, Markt 5, Vee nendaal. lie Willy v. Engelenburg, Bart Poesiatstraat 2, Veenendaal. 12e Riekje Alberti, Sav. Loh- manstraat 25, Veenendaal. Aan alle afzenders wordt deze week een ansichtkaart van Veenendaal ge zonden, terwijl alle binnengekomen la bels aan de afzenders terug gezonden zullen worden, eventueel met de bijbe horende correspondentie. De prijzen, welke bestaan uit gelds bedragen kunnen aan het bur. van de VWV in de Hoofdstraat worden afge haald. Op maandag 14 november a.s. des avonds om 8 uur hopen Burgemeester en Wethouders van Ede wederom een contact-avond te houden met de bevol king van Gelders Veenendaal in een lokaal van de openbare lagere school aan de Prins Bernhardlaan. Gezien de grote belangstelling die er in het verleden bestond voor deze avonden, wordt men verzocht op tijd aanwezig te zijn. Alle vragen, het gemeentebeleid be treffende, kunnen naar voren worden gebracht en worden door de burge meester of de betrokken wethouder beantwoord. Schriftelijke vragen moeten uiterlijk zaterdagmorgen a.s. vóór 12 Uur wor den ingeleverd op de hulpsecretarie. BELANGRIJKE VERBETERING VOOR BRANDWEER VAN GELDERS VEENENDAAL In het urgentieplan 1956 van de ge meente Ede is o.a. opgenomen het ver bouwen van de brandspuitbergplaats en het aanschaffen van een tankwagen voor de brandweer. De verbouwing van de brandspuit bergplaats is geraamd op 5000 gulden en het aanschaffen van de tankwagen op 19.000 gulden. Een en ander zal ongetwijfeld een belangrijke verbetering betekenen voor de brandweer van Gelders Veenendaal. LEZING EN FILM SEXUELE HERVORMING UITGESTELD Zoals ook blijkt uit een in dit num mer voorkomende advertentie, is de voor woensdag 9 november aangekon digde lezing en film van de Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming door omstan digheden uitgesteld moeten worden. Deze avond zal nu gehouden worden dinsdag 15 november a.s. en wel in ho tel „De Roskam", 's avonds om half acht. Naar reeds eerder werd medege deeld zal mevrouw Straalman-Delle man een lezing houden over „Sexuele Hervorming" terwijl ook een film ge titeld „Ontwikkeling en geboorte" zal worden vertoond. Het bestuur van de Chr. Besturen bond te Veenendaal besloot evenals het vorig jaar ook in dit winterseizoen weer een 3-tal Studie-avonden te be leggen. Deze vergaderingen zijn in de eerste plaats bedoeld voor scholing van het plaatselijk kader der Chr. Vakbewe ging, doch ieder die belangstelling heeft voor de hedendaagse sociale- en so ciaal-democratische vraagstukken is hartelijk welkom. Bedoelde studie-avonden worden ge houden in een zaal van hotel „De Ko renbeurs". Als data en sprekers zijn gekozen: Donderdag 24 november: de heer H. R. Plomp (secr. CNV) over „de a.s. wette lijke ouderdomsvoorziening"; donder dag 26 januari: de heer B. Roolvink (secr. CNV) over „de hedendaagse loon politiek" en donderdag 15 maart de heer C. J. v. Mastrigt (2e voorzitter CNV) over „arbeid en arbeidswaarde- ring". MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen te Veenendaal aange voerd 140.000 eieren. Prijzen voor grote eieren van f 19,50 tot f 19,90 per 100 stuks, kleine eieren van f 17,tot f 18,De handel was vlug. Op de biggenmarkt waren 80 biggen aangevoerd. Prijzen van f 40,- tot f 52,- per stuk. Handel kalm. In een bericht elders in dit num mer wordt melding gemaakt van een auto-ongeval zondagmorgen op de Nieuweweg. Een personenauto, afkomstig uit Venlo, waarin drie voetbal-enthou siasten waren gezeten, op weg naar de wedstrijd NederlandNoorwe gen, moest bij de spoorwegovergang vaart minderen. De remmen weiger den en de wagen schoot de spoorlijn op om vervolgens de dijk af te kan telen. Een andere automobilist schiet on middellijk te hulp. De drie gewon den zijn, al kreunend van de pijn, reeds bezig zich uit de wagen te bevrijden. Al meteen heeft de hulp vaardige automobilist door dab de drie ongeluksvogels op weg waren naar de wedstrijd, en plotseling maakt de hulpvaardige in hem plaats vopr de voetballiefhebber. In plaats van de gewonden bij te staan vraagt hij allereerst of zij de kaartjes voor de wedstrijd niet aan hem willen overdoen omdat zij die nu toch wel niet meer nodig zouden hebben Ds. J. Bakker van Giessendam- Nederhardinxveld, voorheen te Vee nendaal, hoopt donderdagavond 17 no vember a.s. een spreekbeurt te ver vullen voor de Knapenvereniging „Sur sum Corda" en wel in gebouw „Reho both" aan de Dijkstraat. Aanvang half acht. Het Chr. Gemengd koor „Zang en Vriendschap" zal ook nu weer haar jaarlijkse uitvoering in Veenendaal ge ven onder leiding van Mej. Elisabeth Hendriks. Ook het reciteer-gezelschap zal me dewerking verlenen door het opvoeren van het familiedrama „Ik heb gezon digd" en wel in gebouw Eikenlaan op zaterdag 26 november a.s. Zonder twijfel zal het de vereniging weer niet aan belangstelling ontbreken. In Eist wordt een grote oud papier en metaalaötie op touw gezet. De baten OUD PAPIER- EN METAALACTIE vor< Hctit hiervan zullen ten goede komen aan de plaatselijke muziekvereniging „Cres cendo" Doorgaans worden oude kran ten en dergelijke als waardeloos be schouwd en weggegooid, maar in grote hoeveelheden kunnen deze echter voor deze vereniging nog van groot belang zijn. Alles word netjes afgehaald. A.s. zaterdagmiddag zal deze huis-aan-huis- actie gaan draaien, dus kijk uw zolder- of rommelhoekjes eens na. In het vervolg worden trouwens deze materialen elke tweede zaterdagmiddag van de maand afgehaald. FOTOWEDSTRIJD In de jeugdherberg De Eikelenkamp werd zaterdag en zondag een fotowed strijd georganiseerd voor leden van de Ned. Jeugdherberg Centrale. Een keur van zeer verdienstelijke amateurfoto's, waaronder veel opnamen van de Nationale Trekkersronde welke in september j.l. werd gehouden, was hier te bewonderen. FEESTAVOND ALGEMENE TEXTIELBOND Zaterdag j.l. organiseerde de afdeling Eist van de algemene bond van textiel- en kledingindustrie „De Eendracht" een feestavond. Deze goed geslaagde avond, gehouden in hotel Stuyvenberg, werd mede georganiseerd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de bond. Behalve de heer Joh. van Hardeveld uit Veenendaal, die deze avond opende, voerde ook de districtsbestuurder, de heer Kruit, het woord. De heer Kruit liet nog eens de geschiedenis van de af gelopen 60 jaar de revue passeren. Voor muziek zorgde deze avond „De valse noten", „De Jantjes", het „Tiroler Trio" en de Elsterse boerenkapel „De Zwoe gers". Als dank voor de belangeloze medewerking van „De Zwoegers" werd nog een collecte gehouden ten bate van „Crescendo". Het mooie bedrag dat deze collecte opbracht werd door de heer A. Stuyvenberg verdubbeld. Ook werd er aan de leden van de jubileren de bond een herdenkingsbaddoek uit gereikt. „De Eendracht" kan in Eist op een geslaagde feestavond, die uitste kend was georganiseerd, terugzien. Opening van de jacht wordt ingeluid door de trompetten van Saint Hubert. De eerste jacht vindt plaats in het bos van Rambouillet. Samenkomst voor de jacht in het kasteel van de hertog en her togin De Brissac te La Celle-les-Bordes. (Rambouillet.) „LEVENSWENDING" De Ned. Herv. Jongelingsvereniging „Immanuël" heeft voor de komende jaarvergadering, gecombineerd met de M.V. „Dorcas", het toneelstuk „Levens wending" in studie genomen. Dit is een stuk, gegrepen uit het leven van alle dag en zal dus zeer interessant zijn. Deze jaarvergadering zal medio januari gehouden worden. „P.LT." SPEELT TEGEN EDERVEEN" De tafeltennisvereniging „P.I.T." zal volgende week een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Ederveen. Deze wedstrijd zal in verband met de zaal moeilijkheden, waar Ederveen nog steeds mee te kampen heeft, in Lunte- ren gespeeld worden. Het tweede- en een damesteam van „P.I.T." zal deze wedstrijd spelen. BAZAR T.B.V. ZWERFDIERENPARK „DE HAZENBERG" Op 11 en 12 november a.s. wordt te Amerongen in het koetshuis van het kasteel een bazar gehouden ten bate van het Zwerfdierenpark „De Hazen berg". Het is namelijk dringend nodig, wil men de steeds uitbreidende werkzaam heden van dit, voor ons land unieke, zwerfdierenpark naar behoren kunnen doen om een gebouw te plaatsen op het landgoed „De Hazenberg". Daar echter de middelen van het be stuur niet toereikend zijn om dit te kunnen bekostigen is het houden van deze bazar een van de pogingen om aan het benodigde kapitaal te komen. UITVOERING IN HET KAMP Het winterseizoen is voor de bewo ners van „Kamp Overberg" weer aan gebroken. Een gelukkig verschijnsel is, dat vele verenigingen bereid blijken gedurende deze lange wintermaanden belangeloos toneel, muziek en zang ten beste te geven. Woensdag j.l. was de „Accordeon vereniging „Oosterbeek" zo vriendelijk veel kou te trotseren om hier in het kamp een uitvoering te geven. Een grote verdienste van „AVO" was dat zij hierbij heeft getoond, dat ook goede muziek op accordeons kan wor den gespeeld. Ook traden enige solisten op verdienstelijke wijze voor het voet licht. Vooral de jonge pianist toonde al heel wat in zijn mars te hebben. Na het dankwoord werd een bloemen mand door de jongste bewoners van het kamp aan de dirigente aangebon den, terwijl een daverende ovatie deze muzikale avond besloot. Voldaan keer de ieder huiswaarts of maakte de no dige aanstalten voor de nachtrust. (Van onze correspondent.) WASHINGTON. Voor de ameri- kaanse uitgevers breken er slechte tij den aan, want boeken worden er in het land der onbegrensde mogelijkhe den vrüwel niet meer gelezen. Een opinie-onderzoek bracht aan het licht, dat meer dan 65 miljoen Amerikanen de laatste twee jaren geen enkel boek hebben gelezen en er ook niet aan den ken met deze gewoonte te breken. Boe ken vragen te veel tijd en nu de afbeta- lingszorgen, de politieke spanningen, de auto-week-ends en de televisie-avon den ieder vry ogenblik opeisen, komen de bewoners van de nieuwe wereld niet meer tot het lezen van boeken Sedert het beroemde Gallup-instituut zo hevig blunderde met de presidents verkiezingen, hebben zijn voorspellin- BINNENBRAND MET BURENHULP GEBLUST Maandagochtend omstreeks zes uur brak brand uit in de woonkamer van het perceel Servetstraat 16, bewoond door het gezin Akkerman. De bewoners hebben met burenhulp door hard wer ken kans gezien het vuur te overmees teren en erger te voorkomen. Deson danks wordt de schade, aangericht aan huisraad, geschat op ongeveer f 900,—, terwijl aan de woning voor ongeveer f 200,werd vernield. Zowel woning als inboedel waren verzekerd. Omtrent de brandmelding vernemen wij, dat deze om tien tot twaalf minu ten over zes telefonisch werd gemeld aan de brandweercentrale. Ongeveer een klein kwartier later werd de alarm sirene getrokken, waarna de brand weer eerst arriveerde. De spuitgasten behoefden toen geen dienst meer te doen. De ontstemming over dit late uitruk ken van de brandweer is groots De oor zaak moet worden gezocht in het feit, dat eerst ter plaatse een onderzoek is ingesteld naar de omvang van de brand. Pas daarna werd het alarmeringsappa raat in werking gesteld. Wanneer men bedenkt, dat het vuur anders had kun nen uitpakken, was een ramp niet denk beeldig geweest. In de woning naast het betreffende perceel, onder dezelfde kap, sliep een alleenwonende man, die bovendien stokdoof is. Buren hebben met alle macht op de deur gebonsd, om hem te wekken, doch dit bleef zonder resultaat. In geval van overslaan van het vuur had de man levend kunnen verbranden. De brandmelding moge dan vaag zijn geweest, het is altijd nog beter dat de brandweer tienmaal vergeefs uitrukt, dan éénmaal te laat. Het ware te wensen, dat kracht dadige maatregelen worden getroffen om herhaling te voorkomen. Het ge beurde geeft de inwoners van de Greb- bestad nu niet bepaald een veilig ge voel! De collecte, die in de gemeente Rhe nen ten bate van de vluchtelingen werd gehouden, bracht f 1045,83 op, zijnde f 0,09 per inwoner, hetgeen een behoor lijk resultaat mag worden genoemd. Mulo 5 kg Openbare lagere scholen Rhe- nen-stad4,35 kg Openbare lagere school Eist 5,40 kg Openbare lagere school Achter berg 3,50 kg Padvinderij Rhenen 7,88 kg Collectanten 7,30 kg Totaal 33,43 kg Sedert enige jaren wordt in West- Duitsland gewerkt aan een grote snel- verkeersweg van Kopenhagen via Flensburg, Rendsburg, Hamburg, Han nover naar Frankfurt en, uiteindelijk, naar Barcelona. Nu van deze weg een grootste deel klaar is en in gebruik ge nomen, doen zich van week tot week grotere moeilijkheden voor bij de draai brug van Rendsburg, waar een onaf zienbare rij auto's soms twee a drie uur lang moet wachten Daarom zijn plannen ter tafel gekomen voor de bouw van een grote hangbrug met lange opritten, zowel als de bouw van een tunnel. Waarschijnlijk zal het een tunnel worden. De totale lengte is becijferd op anderhalve kilometer, met vier banen van 3Ve meter breed. De kosten van het geheel zijn geraamd op 47 millioen gulden. Nord-Ostsee-Kanol Tunnelprojekt in Rendsburg Tunnelquerschnitt gen veel aan waarde verloren, maar kort daarop kregen de medewerkers nieuwe directieven. De openbare me ning wordt thans veel nauwkeuriger gepolst en de laatste jaren is weer ge bleken, dat aan het Gallup-onderzoek grote waarde kan worden gehecht. De uitgevers van boeken geloven er in en remmen iedere activiteit af en ook de grote reisbureaux hebben er hun con clusies uit getrokken. De nieuwe test onderzocht namelijk ook de vraag of de Amerikanen genegen waren om als toerist de Sovjet-Unie te bezoeken. De reisbureaux hadden aanvankelijk ge meend, dat de nieuwsgierigheid groter zou zijn en projecteerden reeds massa- reizen voor het aanstaande voorjaar. Maar nu blijkt dat er van de 105 mil joen amerikaanse kiezers slechts een derde deel onder zekere voorwaarden bereid is een vacantie in Rusland door te brengen. Zeventig miljoen willen er niet eens heen gaan, al krijgen ze een gratis retoertje naar Moskou. Slechts een maximale minderheid van het volk, ongeveer veertig procent, is ingenomen met een vrije-toeristenuitwisseling met Rusland. De overgrote meerderheid is te gen een berichtenuitwisseling met Rusland, want tachtig miljoen zijn van mening, dat de Russen deze uitwisseling toch niet eerlijk zul len doorvoeren. Veertig miljoen zijn voor en vijftien miljoen heb ben geen mening. Ondanks de ont- spanningspolitiek van Rusland en in weerwil van alle losgelaten witte duiven blijven de Amerika nen dus nog wantrouwend. Ook Eisenhower heeft een veeg uit de pan gekregen. Gallup stelde name lijk de volgende vraag: „Stel voor, dat Roosenvelt nog leefde, zou u dan hem of Eisenhower tot president hebben gekozen?" Volgens de onderzoekers zou Eisenhower dan geen president zijn geworden, want 55% van de kiezers spreken zich nu voor Roosenvelt uit. We behoeven ons niet meer te scha men als we niet weten, wat een kunst maan is. Ook in Amerika hebben de kranten er over volgestaan, maar nu blijken nog precies vijftig procent der lezers nimmer van een kunstmaan te hebben gehoord. Van degenen, die wel wisten wat een kunstmaan was, vonden precies vijftig procent het onverstandig, dat Amerika had bekendgemaakt, dat het in 1957 een kunstmaan zou loslaten. Voor een BRIL natuurlijk naar Ziekenfondeleverancier HOOFDSTRAAT 106 VEENENDAAL RECONSTRUCTIE VAN DE HOOFD WEG EN DEMPING VAN SLOOT LANGS SCHRAS Door het gemeentebestuur van Ede is in het urgentieplan 1956 o.m. opge nomen het dempen van de sloot langs het Schras en verbetering van het weg dek hier. De kosten hieraan verbonden worden geraamd op 10.000 gulden. Verder is in dit plan opgenomen een algehele reconstructie van het wegdek van de Hoofdweg, aangezien deze voor het verkeer te smal en te bochtig is ge worden en in verband met de verkeers veiligheid hier zal een en ander worden verbeterd. Voor de uitvoering van deze werken is een bedrag van 500.000 gul den uitgetrokken. AANLEG VAN RIOLERING EN EEN ZUIVERINGSINSTALLATIE Het plan om in verband met de vor ming van een dorpskern alhier en de hierdoor noodzakelijk geworden ver betering van de afvoer van het huis- houdwater, riolering te leggen en een zuiveringsinstallatie te bouwen, is even eens in het urgentieplan 1956 van de gemeente opgenomen. De uitvoering van deze werken wordt geraamd op een bedrag van 350.000 gulden. WAGENINGEN. Donderdag 17 no vember a.s. komt in de Junushof alhier de bekende dichter Bertus Aafjes een lezing houden over zijn eigen werk en wel onder de titel „Egypte en mijn werk". WIJZE WOORDENv ERNST EN SCHETS Misplaatste ernst is nog onver- draagiyker dan misplaatste scherts. (W. C. Capel) KERKE WIJK 167 -TE 1.2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1