©vm K lempo Aram Koopavond De Raad van Renswoude vergaderde Pakhuisruimte* Kousenreparatrice(s) leerling reparatrice(s) Familie-avond van de Christelijke Besturenbond Veenendaal Mm§ Ederveen Renswoude Rhenense jongen in Amerika PROFITEERT VRIJDAGSE in VEENENDAAL Textielhandel „Turkesteen" opende Speculaas DYKSTRA Officiële Bekendmaking DE volgende ochtend bij het ontsche pen ontmoette ik mijn nieuwe Rhenen was," zo vertelt Geerling, „en Westtown (80 miles) had ik m'n eerste kennismaking met het Amerikaanse verkeer. Allereerst in New-York het drukke verkeer met al die grote sleeën. Nieuwe modellen van vijf en vijftig, die nog niet in Holland zijn doorgedrongen en in oktober zouden de nieuwe mo dellen al weer uitkomen. Daarna op de grote weg met drie banen links en rechts, meer nieuwe auto's. RADIO B ALLEGOIJEN VRAAG 6 AANBOD De broederschap der bronzen draak Donderdagavond j.l. belegde de Vee- nendaalse Chr. Besturenbond zijn no- vember-propaganda-avond in de grote zaal van het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. De voorzitter, de heer G. J. Vunde- rink, sprak een openingswoord, waarin hij vooral belichtte het streven van de Chr. Vakbeweging, om te komen tot een meer vrije loonpolitiek, waarbij de bedrijfsgenoten werkgevers en werknemers meer vrijheid krijgen ten aanzien van het vaststellen van de loonhoogte etc., dan tot nu toe het ge val is. In een tijd van steeds toenemen de welvaart past niet het stelsel van geleide loonpolitiek, daar anders het gevaar gaat bestaan dat de werkne mers, die meewerken aan het behalen van gunstiger bedrijfsresultaten daarin niet op rechtvaardige wijze door mid del van hun loon meedelen. Ook ten opzichte van de doorvoering van de Wet op de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie pleitte de heer Vun- derink voor belangstelling. Daar het, aldus spr., gaat om de opbouw van een nieuwe maatschappelijke orde, is het alleszins de moeite waard daaraan mee te werken. In dit verband wees hij nog op de steeds verdergaande industrialisatie en mechanisatie. Het zal in deze snelle ontwikkelingsgang moeilijk zijn de mens in de arbeider te behouden. Hoe belangrijk het maatschappelijk werk is dat verricht wordt en hoe goed ook mo dern personeelsbeleid kan werken, het SCHAKEN Voor de onderlinge competitie der Veenendaalse Schaakvereniging wer den woensdag j.l. in ,,'t Trefpunt" de volgende partijen gespeeld: J. Elenbaas J. Schoeman V*Va C. v. GenderenJoh. Schoeman VaVa C. ter Hogt P. R. Brouwer 01 W. v. Esse veldJ. M. Moerdijk 01 A. v. Essen W. J. v. Manen 10 S. P. J. Maas J. H. Schell 0—1 Speciaalzaak in BRILLEN Mcester-Opticiën Ziekenfondsleverancier Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Van 1 t.m. 8 november werden aan het bureau van politie de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 l.bl. wollen handschoen; 1 rode da- mesportem. m. inh.; 1 zw. hondje m. w. pootjes en dito borst; 1 w. gebr. das; 2 sleuteltjes aan ringetje; 1 bl.grijs re genkapje, van binnen geruit; 1 br. jon genspet; 1 sn. kralen; 1 gele want m. groene str.; 1 sigarenpijpje m. eboniet; 1 herenarmbandhorl.; 1 p. noorse wan ten; 1 wollen sjaal; 1 jutte boodsch.tas; 1 étui m. kam en spiegeltje; 1 grijze damesglacé (rechter); 1 br. herenglacé (rechter); 1 Végé sp.boekje; 1 w. kin derschoentje; 1 rijwielsleuteltje; 6 muntbiljetten; 1 rode kinderportem. m. inh.; 1 zw. dameshandsch. (linker); 1 gev. zw. dameshandscsh. (linker); 1 br. herenportem. m. inh.; 1 st. steigertouw. In hetzelfde tijdvak werden als ver loren aangegeven: 1 p. l.br. dames- glacé's; 1 leesboek v. Kleefsmans lees- bibl.; 1 br. gebr. das m. gele str.; 1 auto slinger v. Ford Perfect; 1 gekl. trouw foto; 1 grijs zadeldek; 1 bl. autoped; 1 dubb. rijwieltas; 1 br. acte tas, inh. broodtrommel en fl. thee; 1 soort com binatietang; 1 rood geruite paraplu m. hoes; 1 zw. tasje, inh. krulsp., kerkb. en portem. m. inh.; 1 bril m. br. mon tuur; 1 p. beige herenglacé's; 1 p. br. herenhandsch. (Nappa). Wie liet op 31 oktober 1955, bij te rugkeer van week-endbezoek verloofde te Amsterdam, tijdens een hem ver leende lift naar Veenendaal een paar herenhandschoenen in personenauto achter? DE TOEKOMSTMOGELIJKHEDEN VAN HET KLEINE BEDRIJF De Rijkslandbouwconsulent voor de Veluwe, ir. J. Achterstraat, houdt aan staande dinsdagavond 15 november in hotel Hupkes te De Klomp een lezing over de toekomstmogelijkheden van het kleine landbouwbedrijf. Speciaal voor deze omgeving met haar vele kleine be drijven is dit een bijzonder interessant onderwerp. De heer Achterstraat kent het kleine Veluwse boerenbedrijf door en door en het zal daarom zeker de moeite waard zijn, deze lezing te gaan beluisteren. De vergadering, die wordt georgani seerd door de afdeling Ederveen van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, 'is ook voor niet-leden vrij toegankelijk. van de Dc winkels in Veenendaal zijn iedere Vrijdagavond tot 9 uur geopend. V. gaat hier om de persoonlijke instelling van de werknemers. Aan het slot van zijn toespraak wek te hij de aanwezigen op actief mee te werken aan de Chr. Sociale arbied van de Chr. Vakbeweging. Na een korte film over Zuid Afrika, volgde de vertoning van de film „Ik ben met U", waarin op zeer suggestieve wijze de moeilijkheden werden weerge geven van de zendingsposten in Afrika. Aan het einde van de avond deelde de voorzitter nog mede dat de Chr. Be sturenbond op 31 januari a.s. een fami lie-avond zal beleggen waarin de Chr. Toneelvereniging „Desto" uit Utrecht, welke vorig najaar het stuk „De beste jaren van ons leven" opvoerde, zal op treden. Ongetwijfeld zal het de zeer velen, die dezer dagen een bezoek brachten aan de nieuwe textielhandel „Turke steen" op Zandstraat 101 vergaan zijn als ons en zich hebben verbaasd over wat hier tot stand is gekomen. In de eerste plaats is de winkel veel groter dan men zou verwachten en bij de eerste indruk al doet alles even pret tig en gezellig aan. Ook de indeling en inrichting verraadt hier direct de man van de practijk. Bij nader beschouwing staat men nog weer verbaasd over de grote verscheidenheid in textielartike len en woningtextiel toe. Ook aan de afdeling werkkleding is zeer veel aan dacht gegeven terwijl boven de winkel nog weer een aparte ruimte is waar de sortering ledikanten en bedden zijn on der gebracht. Een belangrijk onderdeel van deze nieuwe zaak vormt ook de eigen kousenreparatie-inrichting. Verder dienen nog genoemd de aar dige oplossing welke men heeft gevon den voor het plaatsen van de drie toon- f Waar Haa het is van spreekt is de apart lekker smaak van ons met amandelen banken en niet in de laatste plaats ook de uitstekende etalage. Over het geheel kunnen wij de heer Turkesteen een alleszins gerechtvaar digd en welgemeend compliment ma ken en wij wensen hem tenslotte toe, dat zijn zaak een groot succes zal wor den. NIEUWE METHODEN VOOR HARTSPECIALISTEN Dr D. Ourror, hartspecialist verbon den aan het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam, heeft op 24 oktober j.l. ten congresse van het Amerikaanse Ge nootschap van hartspecialisten te New Orleans, een belangwekkende voor dracht gehouden over recente onder zoekingen, die hij samen met enige an dere specialisten heeft gedaan op het gebied der cardiologie. Dr Durror, die de supervisie heeft over alle medische keuringen van het vliegend personeel der K.L.M., gaf een overzicht van de nieuwe methoden, die ontwikkeld zijn om de werking van be paalde centra in het hart, waar de hart slagen ontstaan, te benaderen. Deze ontdekking is van belang voor een nauwkeuriger interpretatie van het electro-cardiogram, dat, zoals bekend, een zeer belangrijke rol speelt bij het hartonderzoek. .STRIJD EN KUNST" TREKT ZICH TERUG De damvereniging „Strijd en kunst" heeft zich voor de komende bondscom- petitie terug getrokken, dit naar aan leiding van een tekort aan beschikbare spelers. Er zijn nl. enkele zeer goede leden in de militaire dienst. Ook zijn enkele andere spelers niet steeds iedere week beschikbaar. Dit terugtrekken voor een jaar zal echter geen nadelige invloed hebben op de klasse waarin „Strijd en Kunst" nu uitkomt. Dit zal als men het volgende seizoen weer te rugkomt weer de tweede klasse zijn. VAN HET BILJARTFRONT Het eerste team van de biljartvereni- gingging „Renswoude" speelde vorige week tegen Nationaal 1 uit Wageningen. Ook in deze wedstrijd konden de Rens- woudenaren geen overwinning behalen, maar werd het voor de derde maal in successie een gelijk spel. Nog steeds kan Renswoude de juiste vorm maar niet vinden. De heren J. Vink en C. de Flui ter zorgden voor de winst, terwijl de heren C. Vink en G. van de Kaa ver loren. NIEUW TRAININGSLOKAAL De v.v. „Renswoude" heeft, nu het oude door de plaatwerkerij Van Herk i^ gebruik is genomen, naar een nieuw trainingslokaal moeten omzien. Intus sen heeft men dit gevonden, want ba ron Taets van Amerongen is zo wel willend geweest hiervoor geheel be langeloos het koetshuis van het kasteel af te staan. Voortaan zal men de Rens- woudese tricolores dus niet meer bij het gemeentehuis maar in het koetshuis aan het werk kunnen zien. AUTO IN DE SLOOT Zaterdagavond reed te pl.m. 11 uur op de Barneveldseweg een wagen in de sloot, ter hoogte van de Nieuwe Melm. Het zicht was door de dichte mist niet erg best. De bestuurder, die kennelijk een zeker vocht had gebruikt, kwam met de schrik vrij. De luxe wagen, die issipautó Vrijdagavond j.l. was de raad der gemeente Renswoude in openbare ver gadering bijeen. Na de gebruikelijke opening werden de notulen vastgesteld. Daar er geen in gekomen stukken te behandelen waren was men reeds bij punt 4 en 5 aange komen, de benoeming van leden tot het nazien van de rekening van het wo ningbedrijf en de gemeenterekening over het dienstjaar 1954, en de begro ting van het woningbedrijf en de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1956. In deze commissies nemen zitting alle raadsleden uitgezonderd de wet houders. De raad verhoogde hierna de huurprijs van verschillende gemeente woningen. Onder .deze huurverhoging vallen de woningen Taets van Ameron- genweg 2, 4, 6, 8, 10, 12, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 31, 33, 35, 37, 39 en 41. De woningen Taets van Amerongenweg 1 tot en met 15 oneven werden verhuurd voor het tijdvak van 1 januari 1956 tot en met 1 januari 1961 voor de huurprijs van f 6,45 per woning per week. Aan het bestuur van de lagere land bouwschool te Woudenberg werd met ingang van het cursusjaar 1954/1955 een jaarlijkse subsidie verleend van f 20, per leerling uit Renswoude. Het betreft hier tien leerlingen. Het volgende punt: verlenging van de ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woningen Dorpsstraat 49, 51, 53, 15, 55, 50, 52, 87 en 110, Kerk straat 1 en Munnikenweg 141 en 143 met een jaar, bracht de tongen in be weging. De heer E. Zweers (PvdA) vroeg of binnen afzienbare tijd voor deze gezin nen woningen beschikbaar zullen ko men. De voorzitter antwoordde, dat dit niet zeker was en dat men hierop niet mag rekenen. De heer Ilardeman (SGP) informeerde naar de mogelijkheid het bouwvolume vergroot te krijgen. Vol gens de voorzitter is dit een probleem waar zeer veel gemeenten mee zitten. Het bouwvolume voor de gemeente Renswoude tot 1 januari 1957 is reeds opgebruikt. De kans op meer woningen is vrijwel nihil. Nog steeds groeit de lijst van wachtenden in Renswoude, wat zeer te betreuren valt. Hierna ging het voorstel onder de kamer door. Ver volgens werd besloten de bouwverorde ning op enkele plaatsen te wijzigen. Op een vraag van de heer Zweers of er bij een complex huizen met één verdieping schuilplaatsen gebouwd moesten wor den, kon de voorzitter geen antwoord geven. Voorlopig dienen alleen schuil plaatsen gebouwd te worden bij flat- bouw en in grotere gemeenten. De woningen Dorpsstraat 8 en 10 wer den hierna wederom voor de tijd van een jaar verhuurd, met inachtneming van een huurverhoging van 5%. Dit zelfde geldt voor de woning Barneveld- sestraat 38. Aan de heer J. Groeneveld werd voor de tijd van 6 jaar wederom een stuk grond, gelegen achter de algemene be graafplaats, verpacht, met een prijs verhoging van 12 tot 16 cent per roede. Een wijziging in de verordening op de heffing van keurloon ging eveneens onder de hamer door. Verder werd be sloten tot verlenging van de rekening courant-overeenkomst met de Amster damse Bank N.V. te Veenendaal, met dien verstande, dat het maximum- crediet in verband met mindere be hoefte kan worden verlaagd van f 100.000,— tot f 50.000,—. RONDVRAAG Joh. v. d. Brandhof (C.H.) informeert of er niet een mogelijkheid bestaat een lantaarn te plaatsen bij de uitgang van de Emminckhuizerlaan op de Arnhem- seweg. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. zich hierover zullen beraden. De heer Zweers informeert hoe het met de verlichting onder het bos in de Dorps straat is gesteld. De voorzitter kan hier omtrent mededelen, dat de verlichting wordt aangebracht, doch dat de fabrie ken een levertijd voor masten vragen van 6 maanden. Inmiddels zijn toch wel reeds vier maanden voorbij. De heer W. v. d. Brandhof (G.B.) vraagt of er een mogelijkheid is de vuil nisbelt aan de Oude Holleweg te ver wijderen. De burgemeester antwoordt hierop, dat reeds plannen zijn gemaakt. Wethouder Vermeulen (A.R.) deelt nog mede, dat reeds een passende verhou ding met de nieuw aan te leggen weg is gevonden. De heer Zweers informeert of het z.g. „Heitje" achter de boerderij van Vlastuin geen geschikte plaats zou zijn. Dat is beslist geen goede plaats, aldus de voorzitter, daar het hier een stukje natuurschoon betreft. Na nog wat heen en weer gepraat zegt de voorzitter toe, dat B. en W. zich op dit punt zullen beraden. Hierna werd de openbare vergade ring geschorst en vergaderde men ver der met gesloten deuren. Welk een troost voor een vrouw om te zien, waar haar verloofde of man begraven ligt, om eens 'n ogenblik bij het graf van haar dierbare gestorvene te kunnen vertoe ven. Zij legt een boeket bloemen op het graf en neemt wat aarde mee van de grond die nu voor altijd een stuk Engeland zal zijn. Gedenkt daarom ook de Klaproos collecte, welke in deze dagen ook in onze woonplaats wordt gehouden om daarmede te eren hen die van verre kwamen en ook voor het verkrijgen van onze vrijheid in de oorlog in ons land zijn gevonden. gehuurd was, werd door het garage bedrijf Van Batenburg weer op de weg gebracht. De wagen was licht bescha digd. De bestuurder vervolgde hierna zijn reis. BENZINE- EN SERVICESTATION „RENSWOUDE" Blijkens een advertentie in dit num mer heeft de firma J. van Wikselaar Zn. haar bedrijf, Dorpsstraat 112, over gedaan aan Centrum-Garage Muurhui zen te Amersfoort, welke hier reeds een iliaal is begonnen onder de naam Ben- ine- en Servicestation „Renswoude". heer Van Wikselaar die in dit pand n bromfietsen- en rijwielhandel had, met daarbij een taxibedrijf heeft van de Esso Maatschappij een tankstation gekregen langs Rijksweg 12. Het nieuwe bedrijf, dat zich er voor namelijk op toe zal leggen de mensen langs de weg, in het dorp en in de naas te omgeving een zo goed en snel moge lijke service te verlenen, wordt binnen kort nog geheel vernieuwd en gemoder niseerd. Chef van deze zaak is de heer H. G. Bosman. We wensen de heer Bos man in Renswoude een voorspoedige tijd toe en hopen dat dit bedrijf voor Renswoude en ook voor de omgeving van grote waarde zal zijn. i De brandweer verzoekt de ingezete pen bij brandmelding steeds het vol gende in acht te nemen: 1. De centrale brandmeldingspost 541 op te bellen. 2. Steeds straat en huisnummer ver melden. 3. De aard van de brand melden, dus schoorsteenbrand, binnenbrand, uit slaande brand, bosbrand, hooiberg- brand, enz. |4. De naam van de melder noemen. Indien het bovenstaande steeds in jacht wordt genomen, zal zulks de alar mering zeer ten goede komen en dus jde uitruktijd van het vrijwillige korps Jverkorten. jRhenen, 8 november 1955. De commandant der brandweer Rhenen, N. SOUWERBREN. QNZE verslaggever Joop Bovenschen, heeft het eerste contact gehad met Geerling Klaassen, de Rhenense jonge man leerling van de Chr. HBS te Veenendaal die afgelopen zomer voor een jaar is uitgezonden naar Amerika tegen uitwisseling van een Amerikaanse jongen, die gedurende een geheel jaar de gast zal zijn van de familie Klaassen in Rhenen. EERSTE ERVARINGEN »HET is nu al weer enkele maanden geleden, dat ik voor het laatst in Rhenen was," zo vertelt Geerlinlg, „en sinds die tijd heb ik meer mensen ont moet en meer gezien dan in al de jaren in Holland. Meer mensen zouden de gelegenheid moeten hebben om hier rond te „tuinen". Je doet een ervaring op, die je je hele leven bijblijft. In Hol land hoor je altijd over die „crazy Americans" met hun ideeën over Hol land, maar onze ideeën over Amerika zijn al even gek. Het is waar, dat sommige mensen denken, dat iedereen op klompen loopt. Enkele weken geleden ging ik naar school met een paar sandalen aan mijn voeten. Die zijn erg gewoon in dit deel van Amerika. Plotseling vroeg een van de meisjes, die in mijn bus naar school gaan, wiens schoenen ik aan had. Ik voelde me niet zo erg plezierig met die vraag en antwoordde haar op een niet al te vriendelijke toon: „Denk je, dat ik op m'n blote voeten overgekomen ben?" Toen bleek, dat ze niets onvriendelijks bedoeld had, want ze zei, dat ze dacht, dat iedereen in ons land „wooden shoes" aan had. Ze vertelde, dat ze dat op de lagere school had geleerd uit een boek!" Geerling vertrok op 13 juni uit Rot terdam met de „Waterman". Aan dit moment was een tijd voorafgegaan van formulieren, papieren enz. „Maar ik kwam er door", zo vervolgde Geerling Klaassen, „en op de boot hadden we een heerlijke tijd, met een-jaar-in-een- vreemd-land voor me, met dingen waar ik nog nooit van had gehoord, of had durven dromen dat ze ooit zouden ge beuren. Het weer was niet zo goed, met het gebruikelijke gevolg. Soms was slechts de helft van de passagiers aan tafel. Ik heb echter maar één maal ge mist, waar ik maar wat trots op was. Met mij was de Amerikaanse jongen die vorig (school)jaar in Holland was. We gingen via Halifax in Canada. Daar hadden we een pracht gezicht op de stad, gebouwd tegen de heuvels met een grote baai als haven. Straten en bruggen waren verlicht. Elke meter, die je dichter bij land kwam na acht dagen alleen maar zee, zag je weer wat nieuws. We kwamen eveneens bij nacht in New-York aan. Al van heel ver kon je tegen de pikzwarte lucht een grote lichtparasol zien. Dit was op ongeveer 100 km afstand. Daarna begon alles vorm te krijgen. Daarna kregen de wol kenkrabbers vorm. Wat het meest te zien was, was het toplicht, dat ergens hoog in de lucht scheen te hangen en veel verlichte ramen. Het vrijheids beeld stond daar in het voetlicht, vrij dichtbij. Dit maakte de grootste indruk op me. De wolkenkrabbers had ik me groter voorgesteld, maar dit beeld is zo groot, het is werkelijk wat de andere landen over Amerika denken. NIEUWE „OUDERS" M'n eerste indruk van het land? De ronde heuvels lijken een beetje op Zuid-Limburg. Meer naar het noorden krijg je het idee van de Ardennen, maar het is vlakker, de valleien zijn breder, zodat het meer golvend is. In kleurenfoto's is het prachtig en de fo to's die je ziet van Canada in de week bladen, komen zeer goed met de wer kelijkheid overeen. De farm, of eigen lijk twee farms, waar ik kwam m'n pleegvader bezit twee grote boerde rijen, met ongeveer 120 koeien heeft slechts weinig schade gehad van de jongste overstromingen. GEBROKEN ARM 'J'OEN ik aankwam was het juist hooi tijd. We werkten van 's ochtends half zes tot 's avonds 7 uur om al het werk gedaan te krijgen. Het hooi werd (Zie verder pag. 4.) NEEM HET BESTE! Wanneer U een nieuw radiotoe stel gaat kopen. Neem een toestel wat tientallen jaren mee kan en waar U steeds meer genoegen van zult beleven. Bij RADIO BALLEGOYEN hebt U een zeer ruime keuze uit de ALLERBESTE merken. En om U het juiste onderhoud voor Uw toestel te bieden staan wij zelfs vele jaren later, altijd voor U klaar met een speciale radio- re paratie werkplaats. Schrijf of bel ons. Demonstratie en levering door de gehele provincie. PHILIPS - GRAETZ - ARISTONA BLAUPUNKT. enz. Betaling desgewenst in overleg. RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 Rhenen - Tel. 579 95 ct. per advertentie tm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop een opvouwbare kinderwagen, tevens als wandelwagen te gebruiken. Sav. Lohmanstraat 19, Vee nendaal. Te koop zo goed als nieuw electrisch stel, 2 platen. Br. onder nr. 2586 a. h. bur. v. d. blad. Ter overname gevraagd een i.g.st.z. uitneembare kinderwagen. Br. m. prijs opgave onder nr. 2587 a. h. bur. v. d. blad. Spoed woningruil. Aange boden: a. d. Bergweg van eigenaar, riante midden standswoning. Bev. bene den ruime kamer en suite, keuken, enz., flinke tuin en schuur, en boven twee gro te slaapkamers en badka mer, flinke houten zolder. Gevr. of te koop gevr. in Veenendaal-Zuid woning m. 3 slaapkamers en bad kamer of douchecel. Br. onder nr. 2589 a. h. bur. v. d. blad. Welk bejaard echtpaar wil zijn huis verkopen? Mag gedeeltelijk blijven wónen en ontvangt een goede ver zorging en/of verpleging, a. echtpaar z.k.m.l., vrouw verpleegster. Br. met of om inlichtingen onder nr. 2590 a. h. bur. v. d. blad. Slaapt gezond onder een deken van J. Baars, Nieu- weweg 28, Veenendaal. Concurrerende prijzen. Te koop bromfiets „Bata- vus", met 2 versnellingen, zo goed als nieuw. 6000 km gelopen. Dijkstraat 113, Veenendaal. Kinderwagen te koop aan geboden. Te bevragen: J. v. Beek, Westersingel 41 II, Veenendaal. Ter overname gevraagd poppenwagen, groot model. Patrimoniumlaan 13, Vee nendaal. Twee heren zoeken werk voor de middag- en avond uren, onverschillig wat. Br. onder nr. 2588 a. h. bur. v. d. blad. Mevr. Goedhardt, Kerke- wijk 22, vraagt meisje van 17 jaar, voor 3 a 4 halve dagen, of werkster voor 1 dag per week. Te koop aardappels (Noor delingen). W. v. d. Brand hof, Hooibroek, Renswou de. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, telefoon 3184. Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker- kewijk 1, Veenendaal. Wendt U voor al Uw ver zekeringen, financieringen v. auto's, motoren, brom fietsen en rijwielen, hypo theken, bouwkascontracten, tot J. H. van de Lustgraaf, Panhuis 24, Veenendaal. Voor het repareren van bedden, matrassen en ge stoffeerde meubelen. J. Baars, Nieuweweg 28, Veenendaal. Tel. 2667. Ma trassen in één dag klaar. Te huur gevraagd droge Brieven onder nr. 2591 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: of Aanmelding Kousen reparatie-inrichting Zandstraat 84 Veenendaal (43) Haastig sluipt Angelo naar de hobfdgang en kijkt spiedend om de hoek. „Balthazar," sist hij tot zichzelf. Ondanks het halfduister van de gang ziet hij het voorwerp, dat zijn tweelingbroeder in de hand geklemd houdt. „De baret," mompfelt hij met een geesmoorde verwensing. „Een van hen moet dat ding op hel rotspad gevonden hebben. En nu gaat hij hun natuurlijk tonen, dat zijn baret nog op z'n kamer hangt. Verduivelde pech. „Een ogenblik staat Angelo besluiteloos in het duister stil. Dan snelt hij haastig de gang in en peKiimt een slenen trap, die spiraalsgewijs omhoog voert. Als de deur aan het einde der trap luid krakend opendraait door de druk van zijn schouder klinkt plotseling een be velend „Sta pal" en een schildwacht richt de punt van zijn lans dreigend op Angelo's borst. „Rustig aan, vriend, het is de prins van Napels die voor je staat," grinnikt Angelo, terwijl zijn blikken haastig de omgeving opnemen. Hij bevindt zich blijkbaar op de weergang, die rond de burcht over de zware bui tenmuur loopt. „Waar is de kamer van mijn broe der, prins Balthazar?" vraagt hij de wachter, die onthutst zijn lans heeft laten zakken. „Daar, edele heer." En de soldaat wijst naar een zware hoek toren, die zijn puntige dak hoog in de strakblauwe lucht verheft. „Het is de kamer onder de toren kamer. Maar ge kunt hem slechts langs de hoofd gang bereiken, want de deur van de omloop is van binnen gegrendeld (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2