Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De Veenendaalse buiten wijken blijven „droog" Grift vormt een f bijzonder gevaar... TEXTIEL CURSUS in Veenendaal Eerste galerij-woningen in Veenendaal B&W afwijzend tegenover Bergbad op zondag open MULDER Veenendaals Leger des Heils in een nieuw gebouw Fa. J. F. TAK Overberg Renswoude Nieuws uit de Omgeving 29e Jaargang WOENSDAG 23 NOVEMBER 1955 No. 90 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel „Oranjedag" vraagt subsidie wegens tekort bevrijdings-herdenking Openbare school in Veendaal-Zuid Schuilplaatsen bij bouw van nieuwe woningen AGENDA Vergadering gemeenteraad Gymnajuventa-film in Veenendaal ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Dc Pluimvee-tentoonstelling Terug uit Nieuw-Guinea Internationale belangstelling bij de opening a «4 mmm Hele dag markt 10%) extra korting op Bril en Brilreparaties Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk- woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Naar aanleiding van een verzoek van de heer W. G. alhier aan het gem.-be- stuur om de „drooglegging" van het Benedeneind op te heffen en aan H.M. de Koningin het verzoek te richten het aantal vergunningen voor de verkoop van sterke drank in Veenendaal uit te breiden van 11 tot 13 delen B W m hun prae-advies aan de Raad mede van oordeel te zijn dat het niet wenselijk is de „drooglegging" van de buitenwijken in het algemeen, althans voorlopig, niet op te heffen. Behalve het feit dat naar hun mening de Kroon op het ogenblik geen aanlei ding zal vinden hiertoe te besluiten Het gem.-bestuur heeft van de Ver. „Oranjedag" een verzoekschrift ont vangen waarin voor 1955 wordt ge vraagd om een subsidie van 9000 gul den uit de gemeentekas. Genoemd bedrag namelijk vormt het tekort ontstaan door de kosten verbon den aan het organiseren van de 10-ja- rige herdenking van de bevrijding. In de aan een en ander verbonden kosten is o.a. verdisconteerd het uitreiken van een dessert-couvert met inscriptie en étui aan niet minder dan 3487 leerlin gen en leerkrachten; het afsteken van twee vuurwerken welke in totaal 2325 gulden kostten en waarbij een schade post van f 1000.ontstond wegens het slechte weer, terwijl ook de kosten ver bonden aan de avond voor de ouden van dagen, de herdenkingssamenkomst en het organiseren van de historische optocht tegenvielen. B W zeggen in hun prae-advies dat de door „Oranjedag" georganiseerde feestelijkheden hun volle sympathie hebben en stellen de Raad dan ook voor het gevraagde subsidie voor deze ge legenheid te verlenen. Bij het gem.-bestuur is ingekomen een verzoekschrift van de afdeling Vee nendaal en omstreken van de Vereni ging „Volksonderwijs" waarin de ge meente gevraagd wordt maatregelen te willen treffen die kunnen leiden tot het stichten van een openbare school in Veenendaal-Zuid. B. en W. hebben de Raad voorgesteld dit verzoek weer in hun handen te stellen teneinde daar omtrent in een volgende raadsvergade ring prae-advies uit te brengen. In de raadsvergadering van a.s. don derdagavond zullen B W met een voorstel komen de bouwverordening zodanig te wijzigen dat het maken van een voorgeschreven schuilplaats, welke de bewoners in geval van oorlogshan delingen bescherming moeten bieden, verplicht gesteld wordt. Het gaat hier om het aanbrengen in de onderbouw van meergezinshuizen, nl. een al dan niet vrijstaand gebouw, waarin twee of meer woningen zijn gelegen en waarin de vloer van tenminste één der hoofd woonvertrekken meer dan 5 meter bo ven het omringend terrein is gelegen. ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimi^^. IIIHU hui minim i minimin mm fm immuun mum iniiiiiiiiiiin^^ II §5 Heden, woensdag 23 november (In geb. Eikenlaan) 8 uur, ds. J. Overduin spreekt over „Is godsdienst angst?" Donderdag 24 november (In de Eierhal) Prov. Pluim veetentoonstelling. (In tijd. raadszaal voormalig postkantoor) 7.30 uur open bare vergadering van de Vee nendaalse Gemeenteraad. (In geb. ,,'t Trefpunt") lezing mevr. C. Kooiker over „Mees ter Rembrandt". Vrijdag 25 november (In geb. Eikenlaan) 's avonds, voorstelling toneelgezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer in textielon der auspiciën van Arbeiders Kunstkring. (In de Eierhal) Provinciale Pluimveetentoonstelling. Zaterdag 26 november (Grenspaal Kerkewijk) 2.45 uur, aankomst in Veenendaal If van Sint-Nicolaas; ongeveer 15 fl minuten later ontvangst door 1| burgemeester A. Bakker voor fl het gemeentehuis. (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, |f zang- en toneelavond van Chr. 11 Gem. Koor „Zang en Vriend- H schap". rï (In de Eierhal) Provinciale H Pluimveetentoonstelling. Luxor Theater Heden woensdag en morgen II donderdag de film „The Robe"'. 1 r i! aangezien de plaatselijke omstandighe den sinds de laatste uitbreiding van het aantal vergunningen, vijf jaar geleden, weinig of niet zijn veranderd, achten B W het vooral ten aanzien van het Benedeneind niet verantwoord om tot opheffing van de „drooglegging" over te gaan. In dit verband wijzen zij op het feit dat de bewoners daar veelal alleen via bruggen over de Grift hun woningen kunnen bereiken terwijl ook een behoorlijke weg langs de Grift ont breekt. In hoeverre die bruggen en het water van de Grift met het al of niet opheffen van de „drooglegging" aan het Bene deneind in verband gebracht kunnen worden hebben B. en W. in hun prae- advies niet nader omschreven. A.s. donderdagavond 24 november komt de raad der gemeente Veenendaal in een openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemees ter A. Bakker. Deze vergadering begint om half acht en wordt gehouden in de tijdelijke raadszaal in het voormalig postkantoor aan de Kerkewijk. De Chr. H.B.S.-vereniging „Eldora do" vertoont vrijdagavond a.s., 25 no vember, een film van de „Gymnaju- venta". De „Gymnajuventa" is een interna tionaal sportevenement, dat deze zo mer voor de eerste keer in Rotterdam heeft plaats gehad en waaraan o.a. leerlingen van de Veenendaalse H.B.S. en U.L.O. hebben meegedaan. Deze film zal worden vertoond in de gymnastiekzaal van de H.B.S.Tuin straat 2, Veenendaal. Zoals wy reeds eerder konden berich ten heeft het gemeentebestuur van de heer Th. W. van D. te Gelders Veenen daal een schryven ontvangen inzake het zwemmen op zondag in het „Berg bad". Omtrent deze aangelegenheid hebben B. en W. zich nader in verbinding ge steld met het bestuur van de Stichting Natuurbad „Bergbad". Dit bestuur geeft inderdaad toe, dat o.m. door hen op zondag wel eens in genoemd bad wordt gezwommen. Naar het oordeel van het college is dit in strijd met de bepalingen van de destijds door de Raad verstrekte garan tie, althans met de geest daarvan, ter wijl een dergelijke handelwijze als on juist is aan te merken. B. en W. stellen de Raad dan ook voor het bestuur van de Stichting Natuur bad „Bergbad" op het vorenstaande te wijzen en het schrijven van de heer Van D. voor kennisgeving aan te ne men. Reeds enige jaren bestaat er in Vee nendaal grote behoefte aan opleidings mogelijkheid voor werkers in de tex tielbedrijven. Na uitvoerige besprekingen met de ondernemers en de Stichting Vakop leiding Textielbedrijf „BETEX.. is het bestuur van de Chr. Technische School alhier er in geslaagd aan de Nijver heidsavondschool speciale cursussen te verbinden voor de opleiding van we vers, spinners en werkers in de trico tage-industrie, zowel voor de katoen als voor de wolsector. Het leerprogramma voor deze oplei dingen zal geheel worden afgestemd op de plaatselijke bedrijven. De theoretische opleiding zal in het schoolgebouw plaats vinden, terwijl in overeenstemming hiermede, de prak tische opleiding in de bedrijven zal ge schieden. De cursussen zullen verdeeld worden in 3-jarige, Algemene Textielcursus en 2-jarige gespecialiseerde cursussen voor de verschillende textielberoepen. Ter afsluiting van de cursussen zal zo wel praktisch als theoretisch een exa men worden afgenomen onder toezicht van de „Betex" ter verkrijging van het vakbekwaamheidsgetuigschrift. De lessen zullen drie avonden per week gedurende acht maanden worden gegeven. Hiermede zal een belangrijke stap worden gedaan om te komen tot het vormen van geschoolde textielwer- kers, hetgeen bij de moderne appara tuur en bij de steeds meer ingewikkel de en kostbare machinerieën belangrijk is voor de positie van de arbeiders en voor het op peil blijven van de Veenen daalse fabrieken in de internationale concurrentiestrijd. VERGADERING GEPENSIONNEERDE AMBTENAREN Donderdagmiddag 8 december a.s. zal in Hotel „De Korenbeurs" aan de Markt een vergadering worden gehouden van de Bond van gepensionneerde ambte naren. In deze vergadering spreekt het hoofdbestuurslid de heer J. H. Groen over het onderwerp „De Wet op de al gemene ouderdomsvoorziening en de eventuele gevolgen daarvan voor de gepensionneerden". MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdagmorgen 138000 eieren aange voerd. Voor grote eieren werden f 20, tot f 21,betaald) voor kleine eieren van f 18,tot f 19,per 100 stuks. De handel was vlug. Op de biggenmarkt waren 75 biggen aangevoerd. Prijzen van f 36,— tot f 46 per stuk. Handel kalm. KERKEWIJK 167 -TEL.2860 - VEENENDAAL Tevens ontving het gemeentebestuur van het bestuur van meergenoemde Stichting het verzoek om het bad des zondags voor het publiek geopend te mogen hebben. Naar aanleiding hiervan delen B en W de Raad mede, dat zij geen aanlei ding hebben kunnen vinden het in deze eerder ingenomen standpunt thans te wijzigen. Zij adviseren de Raad derhalve af wijzend op dit verzoek te beschikken. Morgen, donderdagmiddag om 3 uur, zal burgemeester A. Bakker de officiële opening verrichten van de Provinciale Pluimveetentoonstelling welke tot en met zaterdag a.s. in de Eierhal zal wor den gehouden. Van deze tentoonstelling welke wordt georganiseerd door de Pluimveeveren. „Veenendaal en Omstreken" zijn vooral vermeldenswaard de talrijke soorten hoenders en een bijzondere stand met vogels en eenden. Onze dorpsgenoot, de heer W. Jansen, Achterkerkstraat 67 arriveerde van daag met een KLM-toestel op Schiphol, na een verblijf van P/2 jaar als vrijwil lig marinier op Nieuw-Guinea. Het was zaterdag een historisch mo ment voor het Veenendaalse Leger des Heils toen burgemeester A. Bakker 's middags officieel het geheel geres taureerde „Ons Huis" aan de Fluiters straat opnieuw in gebruik stelde door de fraaie nieuwe deuren van het ge bouw te ontsluiten. Onder de aanwezigen hierby tegen woordig bevonden zich o.m. de Ameri kaan commissioner John J. Allen van het hoofdkwartier te Londen; zyn ad- Burgemeester en Wethouders hebben de Raad voorgesteld over te gaan tot de bouw van nog 57 woningwetwoningen, welke de gemeente nog beschikbaar heeft volgens het toegewezen bouwvo lume. Het is de bedoeling deze woningen te bouwen aan de Adriaan van Ostade- laan in „Het Franse Gat". Een bijzon derheid van deze bouwplannen is dat 15 van de woningen zullen worden op getrokken als zgn. galerij-woningen, welke bestaan uit blokken van 5 ge lijkvloerse woningen met tjaarboven iC woningen in twee etages. De bovenwo ningen zullen toegankelijk zijn via een aan de achterzijde van het complex lo pende galerij welke vanaf de straat te bereiken is door middel van overdekte trappen. Dit betekent dus weer een nieuw type woning in Veenendaal. De overige 42 woningen worden zgn. eengezinswoningen. De huurprijs van deze nieuwe woningen wordt voorlo pig geraamd op f 8,30 tot f 8,85 per week, exclusief waterleiding. De bouwkosten van de 57 wonin- GEMEENTELIJKE BIJDRAGE ELECTRIFICATIE IN DE MIDDELBUURT Een aantal bewoners van de Rauwe- veldseweg en de Wageningselaan heb ben de PUEM verzocht over te gaan tot aansluiting van hun woningen op het electrisch net. Volgens de PUEM komt de aanleg hier op f 102.000,waarvan f 72.000,onrendabel zal zijn. De PUEM nu zal een deel van deze kosten n.l. f 59.000,voor zijn rekening ne men zodat het restant, van f 13.000, door de betrokkenen zelf bekostigd zal moeten worden. B W zien het belang van een en ander en hebben nu de Raad voorge steld de bewoners nogmaals voor een derde deel in de door hen te betalen kosten tegemoet te komen. Het gaat hier om de aansluiting van vier wo- delingen bescherming moet bieden, ningen. gen worden geraamd op f 744.610,—, terwijl voor de grondkosten een bedrag van f 142.922,nodig zal zijn. B W hebben de Raad verder voorgesteld, mede op aandrang van Wederopbouw en Volkshuisvesting de bouw op te dra gen aan de aannemers van de woningen welke thans in het Franse Gat in uit voering zijn, t.w. de firma J. Boers Zonen, Loodgietersbedrijf Jac. Bouman en de firma G. H. Lansink voor het schilderwerk. In verband met Sint-Nicolaasdrukte zal volgende week dinsdag 1 december de markt de gehele dag duren. UITVOERING VAN „ACCORDEONETTE" Onze plaatselijke accordeonvereniging „Accordeonette" gaat op vrijdag 25 en zaterdag 26 november a.s. weer een uit voering geven en wel in de zaal van „De Ossenberg". Tijdens deze avonden, welke onder leiding zullen staan van de heer Henk Sel uit Ede, zal het programma worden afgewisseld met het opvoeren van ver schillende schetsjes. Zonder twijfel zal „Accordeonette" weer veel publieke belangstelling hebben. Alvorens tot de officiële heropening van het gerestaureerde gebouw van het Leger des Heils aan de Fluiterstraat werd overgegaan werd door de aanwe zigen voor het gebouw gezamenlijk een gezang gezongen. Op de foto zien wij v.l.n.r. o.m. de heer F. H. van Schuppen, gem.-secretaris D. Blankespoor, ds. S. C. van Wyngaarden, (vierde van links) mevrouw Bakker, daarnaast burgemeester Bakker en naast de burgemeester commissioner John J. Allen. VERGADERING VROUWENBOND Donderdag 24 november a.s. zal de afdeling Renswoude van de Nederland se Christen Vrouwenbond in gebouw „Rehoboth" haar maandelijkse verga dering houden. Op genoemde avond hoopt de weleerwaarde heer ds. De Kluis, hoofdlegerpredikant, te spreken over zijn werk onder de militairen op Nieuw-Gumea, welk onderwerp zal worden toegelicht met een door hem zelf vervaardigde film. De afdeling heeft van deze avond een bijzondere verwachting en nodigt dan ook ieder die interesse voor de Vrouwenbond heeft uit deze avond te bezoeken. RHENENAAR MET VOLKSWAGEN VAN DE DIJK De Rhenenaar J. M., wonende aan het Van Suijlenplein is onderaan de Greb- beberg ten gevolge van verblinding van de Grebbedijk gereden. De wagen maakte tot driemaal over een salto. De heer M. kwam er wonderwel zeer goed af met enkele builen op hoofd en an dere plaatsen. Zijn wagen was zwaar vernield. Verzekering dekt de schade. Zaterdag is de Veenendaalse drieling Jopie, Ilillie en Corrie Kalter een jaar geworden. Het zyn er velen geweest die deze dag te baat hebben genomen om de meisjes nog eens op te zoeken en eenstemmig was de lof: ze zien er patent uit. Ze doen dan ook in niets meer voor andere baby's onder, integendeel zelfs, hun gewicht is zeer behoorlyk, nl. I8V2 pond gemiddeld en Hillie en Corrie heb ben hun eerste tandjes. Na hun thuiskomst uit het ziekenhuis zyn ze geen dag ziek geweest. Ze blaken van gezondheid. Vorige week hebben ze hun kinderstoelen gekregen en zoals ook de foto laat zien, is het een alleraardigst gezicht de drie hummels in hun zelfde pakjes op een ry te zien zitten. Zo zitten ze trouwens meestal. Opde foto kyken ze wat verschrikt door de fotograaf, maar doorgaans hebben ze de grootste pret samen. Ze halen elkaar steeds weer aan en dan is het een on- ophoudelyk schaterlachen. Lastig zyn ze absoluut niet en dat is maar goed ook want mevrouw Van Har- develd zal, hoewel ze zelf zegt dat het erg meevalt, haar handen wel vol hebben aan zo'n span. RAADSVERGADERING Hedenavond hoopt de raad van de gemeente Renswoude in een openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen te komen. De agenda vermeldt slechts enkele punten, die waarschijnlijk zon der meer onder de hamer zullen door gaan. Als het vereiste percentage van de leden nu maar aanwezig is! NIEUWE ZAAK Blijkens een advertentie in dit num mer, zal de heer Van de Vendel op vrij dag 25 november a.s. in de Dorpsstraat tegenover het monument, een nieuwe winkel openen. De heer Van de Vendel, die zich speciaal op electrisch gebied heeft toegelegd, maakt hiermee onge twijfeld een geweldige vooruitgang. In ons nummer van volgende week woens dag komen wij hier uitvoeriger op terug. WAAROM MEER BETALEN tot en met 5 december Meester Opticien 1 ste klas Tel. 2576 - Hoofdstr. 106 - Veenendaal Ziekenfonds Leverancier. judant de Engelsman Badford; de com mandant van het Leger des Heils in Nederland de Deen commissioner E. Thykjaer; burgemeester en mevrouw Bakker, wethouder Van Stempvoort; ds. Goedhardt, ds. Overduin en ds. Van Wyngaarden. Voor de opening stond voor het ge bouw het muziekkorps van het Leger des Heils Apeldoorn Centrum opgesteld en alvorens It.kolonel W. Hoenderken in gebed voorging begeleidde dit corps de aanwezigen by het zingen van het gezang „Looft God". Daarna werd de burgemeester de sleutel van het ge bouw overhandigd en nadat hy de deu ren had geopend betrad men het fraaie gebouw. De samenkomst hier werd begonnen met het zingen van „Lof zij de Heer, de Almachtige Koning der ere" en Bijbel lezing uit Psalm 96. Als eerste spreker heette commissio ner Thykjear de aanwezigen welkom en dankte allen die aan het tot stand komen van het gebouw hebben mee gewerkt. Met name noemde spreker het gemeentebestuur en het comité van aanbeveling dat een belangrijke bij drage leverde bij de inzamelingsactie welke ten bate van de restauratie ge houden werd. Vervolgens wees spr. op het inter nationale gezelschap hier aanwezig, nl. een Amerikaan, een Engelsman, een Zweed en een Deen, waaruit weer dui delijk het internationale karakter van het Leger des Heils blijkt. Een bijzonder voorrecht noemde spr. het feit dat commissioner Allan die juist dezer da gen als vertegenwoordiger van het hoofdkwartier in Londen in Nederland was en daardoor in de gelegenheid deze opening bij te wonen. Commissioner Thykjaer memoreerde vervolgens de geschiedenis, welke aan het heropenen van dit gebouw vooraf ging. Nadat het Leger genoodzaakt werd het aanvanke lijk in gebruik zijnde gebouw te verla ten werd het oude en vervallen „Ons Huis' betrokken. Op het laatst was deze bouwval absoluut niet meer te bewonen en kregen wij de beschikking over de kleine zaal van „Eltheto". In die tijd echter rijpten de plannen voor het tot stand brengen van een eigen gebouw. Besloten werd „Ons Huis" aan te ko pen en het gebouw grondig te restau reren. Het was alles niet zo eenvoudig maar wij hebben op God vertrouwd. Hij - wist van onze plannen af. Wij danken Hem en ook de mensen die er aan heb ben meegewerkt. Dit gebouw legt een bijzondere verantwoordelijkheid op de schouders van kapitein Baris en luite nante Hessing en ik wens hun Gods ze gen toe bij hun werk in Veenendaal. HET LEGER EEN VOORBEELD Burgemeester Bakker, die daarna het woord voerde zei, hoewel hij geen lid is van het Leger des Heils een groot respect te hebben voor het werk van dit Leger, dat er bij tij en ontij op uittrekt om het Evangelie te brengen. Het is vaak beschamend voor ons niet-heil- soldaten als wij zien hoe het Leger des Heils zaken opknapt waar wij de neus voor zouden ophalen. Als wij een geval als hopeloos en verloren beschouwen gaat het Leger er op af. Spreker hoopte dat dit nieuwe gebouw kap. Baris en lt. Hessing weer nieuwe moed zal geven en ook dat er veel goeds van zal mogen uitgaan. Ook ds Overduin sprak de aanwezi gen toe en zei zich thuis te voelen bij het Leger des Heils. Het was hem een (Zie verder pagina 2.) „P.I.T. VERLOOR Gisteravond speelde de tafeltennis vereniging „PIT" een een vriendschap pelijke wedstrijd tegen „Ederveen". De ze wedstrijd werd wegens gebrek aan een zaal van de zijde van Ederveen in Lunteren gespeeld. De prestaties van de Renswoudenaren waren niet dave- rendte noemen, want zij verloren met liefst 15—3. Een combinatie van het tweede en derde team van „PIT" verloor kansloos van het eerste team van „Ederveen", nl. met 90. Het vierde team speelde tegen „Ederveen" 2 en verloor met 63. De heer F. van Wagensveld wist hier één partij te winnen, terwijl mej. T. Bos twee winstpartijen voor haar reke ning nam. Voor de onderlinge competitie itverden nog gespeeld: J. Jansen H. van Beek 02 J. Jansen J. van Voorthuizen 02 J. van Voorthuizen H. Hop 20 EDE. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de woning van de familie B. aan de Tielkemeijerweg te Ede. De bewoners waren niet thuis, zodat de ongenode gasten zich vrij konden bewegen. De gehele woning werd doorzocht en uit een kast werd een geldkistje ontvreemd, waarin zich, behalve enkele waardepapieren, een bedrag van f 120,bevond. LUNTEREN. Politie-ambtenaren von den zaterdag op de Postweg te Lunte ren de zwerver K. de V., die zoveel brandspiritus had gedronken, dat hij laveloos langs de weg lag. De man werd ter ontnuchtering in het politiebureau te Ede ingesloten. Toen hij weer vrij gelaten werd was zijn eerste daad, een nieuwe fles spiritus kopen LEERSUM. Op de Rijksstraatweg al hier liep donderdagmiddag een 2'/2-jarig meisje aan de hand van een 7-jarig buurmeisje toCn zij zich plotseling los rukte en de weg oprende. De kleine liep daarbij recht op een met grote snel heid naderende auto af. De bestuurder deed nog alles om een aanrijding te voorkomen maar vergeefs. Het kind werd op slag gedood. EDE. De herten in de Edese bossen zijn op het ogenblik zo talrijk en de schade welke deze dieren aan de bos bouw aanrichten is zo groot dat, indien het provinciaal bestuur zijn goedkeu ring zal onthouden aan het plan een hertenreservaat te stichten, overwogen moet worden de aanplant van jonge bonen te staken. WIJZE WOORDEN ARME MAN De gierigaard mist zowel wat hy heeft als wat hy niet heeft. (Publilius Syrus.)

De Vallei | 1955 | | pagina 1