Aram DE JORO BAZAR Fa* J* F* TAK Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN CORSETTENHUIS I I 10% KORTING! BLOEMINK DAT WAS BOFFEN Weutyi Veenendaal SLAPPE OOGLEDEN 1 Renswoude mms V A-tje RUI N VEENENDAAL Rijwielhandel REIN VEENENDAAL Kijk*"" 'J AWIBflElEJK Uit de Veenendaalse raadszaal Ruwe, harde huid Grote rubber warm-waterzakken Berger Stoom - Levertraan Zondagsdienst Doktoren Brillen en Bril-etui's De broederschap der bronzen draak VRAAG AANBOD PLAATST EEN Kost slechts 95 cent extra Reclame-aanbieding Eerste Veenendaalse Paardenslagerij 't Ken soms raar loope in een mense- leeve. Als een mens zooals ik veul tijd heb, en je ooge zijn nog goed, dan zit je een groot stuk van de dag met de krant voor je. Het is met mijn wel es zoo erg, dat Driek zeg, dat ik me heele verstand zit te verleeze. Ja, je moet maar durve. Maar om op me onderwerp trug te komme: As je dan een stukkie geleeze heb, d„n laat je dat ook weer es effies op je inwerke. Me ouwe leermeester zei altijd as ik zei, dat ik over een vraag moes denke: Wouter, je moet niet den- ke, maar naadenke jonge. En zoo doe ik dat dan ook met het leeze van de kran- te. En daarom heb ik zoo heevig moete denke over dat krantebericht, dat er in 't Veen tekstielkursusse zulle worde ge- geeve voor jonge weevers, spinners, twijners, omloopers enzoovoorts, enzoo- voorts. Ik snap dat niet zoo goed. In de tijd toen ik jong was, zouwe die kursussq best op hun plaats geweest zijn, want toen ginge alleen de jonge kerels uit de deftige stand studeere, ook al hadde ze nog zoo weinig verstand. Voor de „klei ne man" kon dat niet, De jonges, met zoo'n konfeksiepakkie an, zooals Loo- wie Davids zei, ja, die moeste noodge- dwonge wel an de schop of 't febriek of magezijn in. Ik denk dat er verschillen de geweest zouwe zijn, die toen bar graag een tekstielkursus gevolgd zouwe hebbe. Enfijn, dat kon toen vanweege de internaatsieoonaale toestand niet. Maar tegeswoordig, nou kan iedereen studeere, et maakt wat dat betreft niks geen verschil of je in de Jordaan het daglicht aanschouwde of in de Apollo- laan en of je herses heb of niet. Naar 't febriek gaan nou alleen maar de jonge keerels die heel geen zin hebbe om boekewurm te worde en van een klein zaksentje te moete leeve. En wat zie je nou gebeure? Dat ze van hoogerhand nou weer schoole gaan bouwe en kursusse gaan geeve om met de buitenlandse handel en zoo, die jonge keerels toch weer zooveul mogelik te gaan ontwikkele. Ik ken der met de pet niet bij. Zooiets is vast hoogere polle- tiek. Der is trouwes zooveel wat ik niet snap. Zoo wille ze van hoogerhand ook dat Veen van ons maar droog houwe, vooral de buitewijke. Ja, ja, als der in de bebouwde kom maar wat onder de kurk is, dan moete wij in de buitewijke maar drooggelegd blijve. Zelfs dat zwembad moet er onder lij je. Ook dat moet, op zondag, droog staan. De be- stuursleede sleepe hun prieveebadkuipe achter in de auto er wel effies heen en die maake er dan een fijne famielie- badplaats van. Ja, je moet maar in de zon gaan zitte als je botter op je hoofd .Êb! Me schoonvader zei vroeger altijd teege mijn en Driek as we over het hu welijk zaate te praate: Jelui moete je voete nooit verder wille steeke dan je laakens lang zijn. Zoo een wijze raad hebbe de heere van het Bevrijdings- feestkommietee vast nooit gekreege of 't was an doovemansoore gezegd, want anders zouwe ze nou niet met zoo een tekort gezeete hebbe. Ikke en Driek hebbe indertijd al fiks geofferd voor het feest, door alsmaar toegangskaart jes te koope en nou kunne we het mis schien door het belastingbiljet nog es dunnetjes overdoen. Ik zeg maar: Leeve de lol. Zoo zulle de boere in het Rouweveld der ook wel over denke. Die kenne hun eige verlichting gaan betaale, omdat ze de vrouw ook zo graag es een mooi schemerlampie kedoo wille doen en der eige wille gaan scheere met een elek- tries scheermes. Maar Leije is in last als diezelfde boere een paar cente te- veul voor de piepers of de eijers vraa- ge. Nou vraag ik jelui: zit et zaakie raar in mekaar of niet? Ik ga vanavond geen krant leeze, maar ik wil me gedachte een beetje ver zette en ga maar es naar dat mooie pluimvee kijke in de Eierhal. Wie weet, kan ik daar voor een prikkie een mooi goudvinkie koope. w. blauwkous. (Vervolg van pagina 1.) Dat laatste zou ik het liefst zien want er zijn duizenden Veenendalers die daarop wachten. Afgelopen zomer wa ren de baden zelfs in de verre omgeving op zondag vaak vol met Veenendalers. Men stond vaak in de rij om een kaartje te kopen. Wij ontnemen die mensen de gelegenheid om in het bij Veenendaal gelegen bad te gaan zwemmen. Wij hebben als gemeentebestuur daartoe niet het recht en dat gaat zich wreken. Spr. heeft al horen praten over plannen dat het Bergbad zich los wil maken van de gemeente en andere bronnen zoekt om de lening gegarandeerd te krijgen. De raad gaat dan aan de schandpaal om de weigerachtige houding. Het is de persoonlijke mening van de heer Van Es als hij motieven gaat noe men, welke pleiten voor het schrappen van de clausule in de garantie-voor waarden van de gemeente welke het open zijn van het Bergbad op zondag in de weg staat. Hetgeen ik ga zeggen wijkt geheel af van hetgeen mijn geest verwanten in deze voorstaan. Dat de bestuursladen van de Stichting Berg bad op zondag hebben gezwommen is niet in strijd met bedoelde clausule en dus slaan B W de plank mis als zij menen op die grond het bestuur te be rispen. Als zij daar zwemmen is het bad toch niet open. Als B W zeggen dat een en ander toch in ieder geval in strijd is met de geest van de voorwaar den door de Raad gesteld. Ik versta on der die geest dat de Raad bedoelt dat er niet aan mag worden meegewerkt dat op zondag wordt gewerkt b.v. door de badmeester, de cassière enz. en als het Hiervoor wordt een bijzonder zachte CREME MOUSON-behandeling voorge schreven. CREME MOUSON daarom niet inwrijven maar slechts licht aantippen en laten intrekken. wordt met CREME MOUSON in een paar minuten ver zacht. Dit geldt vooral voor handen met kapotte vinger toppen of eeltige plekken. Ook bij het verzorgen der nagels is CREME MOUSON een voortreffelijk hulpmiddel. Binnen enkele minuten maakt CREME MOUSON de nagelriemen zacht, die dan gemakkelijk teruggemasseerd kunnen worden, IMP. F. L. VOLLEMANS 4 ZONEN ROTTERDAM - UTRECHT BETAAL NIET TEVEEL met garantie f 2.75 per fles f 0.90 - per liter f 2.25 Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 bestuur zwemt is dat niet het geval. De heer Van Es vervolgt zijn uitvoe rig betoog met er op te wijzen, dat ga rantie-verlening voor het Bergbad een zakelijke overeenkomst is. Volgens de zondagswet is een badinrichting waar gezwommen wordt en zonnebaden ge nomen geen publieke vermakelijkheid en er wordt ook geen vermakelijkheids belasting van geheven. De Hoge Raad heeft dit uitgemaakt. Is het wel recht doen tegenover de tegenwoordige grote groep in Veenendaal als een meerder heid in de Raad het onmogelijk maakt op zondag het Bergbad te bezoeken? Het gemeentebestuur heeft ten aanzien van de openbare rust op zondag toch geen andere taak dan de bescherming van de kerkdiensten. Dus wel bescher ming voor de kerk maar geen recht doen aan hen die menen gerust op zon dag te kunnen gaan zwemmen. Hieruit zou inderdaad een conflict kunnen groeien. Wij mogen geen privé-opvat- tingen leggen in het bestuur van een gemeente. Dr. Kuijper zegt voor wat be treft de calvinistische opvatting, dat de overheid niet aan zijn opvatting kan opdringen aan andersdenkenden. Het standpunt van je kunt wel geld krijgen maar dan moet het bad op zondag dicht is niet houdbaar althans bij de tegen woordige verhoudingen in Veenendaal niet meer. De Raad geeft toch ook sub sidie aan het Humanistisch Verbond en aan de Arbeiders Kunst Kring. Daar toe voelt de Raad zich wel verplicht. Men kan zich dan ook gerust op het standpunt stellen van ik heb er zelf niets mee te maken en ik behoef er niet heen te gaan. Maar met het Bergbad, waarbij het gaat om de wens van dui zenden Veenendalers doet men wel on recht. Verder treedt de gemeente zo in het vrije beleid van het bestuur van de Stichting Bergbad. Het verzoek van dit bestuur om duizenden mensen in de ge legenheid te stellen de door hen ge wenste ontspanning in het Bergbad te genieten is redelijk en ik stem dan ook tegen het voorstel van B. en W., die het bad gesloten willen houden. De heer Van Kuijk sluit zich bij de vorige spreker aan en zegt dat de taak van de overheid in deze toch niet zo concreet is als voorheen wel eens door een raadsmeerderheid werd gesteld. Hij meent echter dat door de omstreden clausule te handhaven de gemeente te veel treedt in de persoonlijke vrijheden der burgers. De heer Kroesbergen (A.R) is het weer volledig met B. en W. eens. Ik vind dit in geen geval een A.R.- standpunt. Wij moeten deze zaak zui ver principeel stellen. Ik vind het erg jammer dat onze fractie over een der gelijke zaak zo verdeeld is. De heer heer Van Hardeveld voorstander is van zondags open, maar de heer Van Es kan hij niet volgen. Wij hebben aan het be gin van deze vergadering om Gods zegen gevraagd, maar als wij zo iets zouden doen, mogen wij geen zegen verwachten. Hij verwijt de heer Van Es de zaak als een echte advocaat te heb ben bepleit. De heer Van Es in tweede instantie verwijt zijn fractiegenoot de heer Kroesbergen niet zoveel studie van dit geval te hebben gemaakt als de heer Van Kuijk en hij gedaan hebben, want dan zou ook de heer Kroesbergen er anders over zijn gaan denken. Inder daad hebben wij ieder persoonlijk een taak ten aanzien van het gebod der zon dagsheiliging, maar dan toch niet via veld om toestemming te geven het bad open te doen zijn. Spr. wil alleen de be lemmering door de gemeente veroor zaakt wegnemen. Het is verder aan het bestuur van het Bergbad te beoordelen wat er gedaan moet worden. De heer Van Galen (CH) heeft dan gesproken over een schandpaal en een reactionnaire raad, maar dat kan hem niets schelen. Het is mijn overtuiging dat de clausule gehandhaafd moet worden en het bad gesloten pioet zijn. De zaak ligt niet eenvoudig en het moeilijkste is dat men in deze niet precies kan weten waar de grens van de bemoeiingen van een christelijke overheid ligt. De heer Van Deelen (SGP) er wordt hier wel gesproken over de overheid, maar niet over de Hoogste Overheid. Als wij weten wat God wil, dan weten wij toch ook wat hier moet gebeuren. De heer Budding (SGP) waar schuwt er voor dat de Bijbel openbare vermakelijkheden op zondag verbiedt mmmm. De voorzitter blijft van mening dat de houding van het Bergbadbestuur zeer te laken is. De zondagswet door de heer Van Es aangehaald, kan sprekers be wondering niet hebben. Verder gelooft hij niet dat de heer Van Es in de geest van dr. Kuiper gesproken heeft. Wet houder Van Stempvoort (AR) neemt het de opponent in zijn fractie, de heer Van Es, kwalijk, het te hebben voor gesteld alsof de meeste AR-fracties in het land zijn standpunt zouden delen. Ook heeft dit alles met de uitvoering zondagswet niets te maken. Mr. Van Es: Als wij Kuijper aanhalen dan moeten wij terug naar het jaar 1870, wij leven nu in 1955. Juridisch is er geen recht om het Bergbadbestuur in het ongelijk te stellen. Als dat zo is heb ik er nog lak aan ook, aldus de voorzitter. Komende aan de stemming zijn het de heren Van Eden, Van Es, Jansen, Van Kuijk, Verkuijl en Verwoerd die tegen het voorstel tot handhaving van de zondagssluiting stemmen; de ver houding was dus 10 tegen 7. de overheid. De overheid moet alleen optreden als er zich excessen bij voor doen. En dan horen wij ook vaak de opmerking maken: Veenendaal is er nog niet rijp voor. Verder zit ik hier niet als advocaat voor het Bergbad maar als raadslid. Ik ben het niet helemaal eens met de heer Van Hardeveld als hij zegt: dan moeten wij de garantie maar intrekken, want dat kan de gemeente niet eens doen. „Maar dat weet ik wel!" onderbreekt de heer Van Hardeveld, „opzeggen kan niet eens". De heer Van Ojik (CH) vindt dat als de gemeente een garantie geeft zij indirect meewerkt aan het opleggen van arbeid op zondag. „Ik wil mij in de discussie van de A.R.- fractie onderling niet mengen, maar ik weet wel dat de gemeente de garantie niet eens opzeggen kan. De heer Van Ojik (CH) vindt dat de gemeente door deze garantie indirect zou meewerken aan zondagsarbeid. De heer Van Har develd dient een voorstel in toestem ming te verlenen het bad voortaan op zondag open te doen zijn. Ook de heer Verkuijl (PvdA) meent dat men door bedoelde clausule mensen iets ontzegt waarop zij recht hebben. Er zijn zo veel CH-fracties in het land die hier voor zouden stemmen en in Veenen daal blijft men star en eist men dat willen wij, zo en zo moet het gebeuren. De heer Van Es kan niet meegaan met het voorstel van de heer Van Harde- Ondanks maatreg-^ai van Sultan Ben Joessoef om het larfd'lbt rust te bren gen, heerst in Marokko een wanorde die tot uiting komt in menigten die trachten van de toestand te profiteren door bloe dig wraak te nemen op de tegenstanders (Vervolg van pagina 1.) seweg en de Bekerweg. Ook spreker weet wel dat dit geen wegen van de gemeente zijn, maar kan de gemeente dan de bewoners niet eens tegemoetko men? Zij kunnen toch niet alles zelf be kostigen. De voorzitter zegt hierover, dat reeds besprekingen gaande zijn, doch dat ook hier de ruilverkaveling meespeelt. Tenslotte vraagt de heer Wolleswin- kel of de bordjes aan de onbewoonbaar verklaarde huizen, niet verwijderd kun nen worden. Kan de gemeente deze wo ningen niet aankopen en dan als ze een maal leeg zijn slopen en door nieuwe vervangen? Dit zal de Dorpsstraat toch een heel ander aanzien geven. Hierop antwoordt de voorzitter, dat de bordjes niet kunnen worden verwijderd, het is voorschrift. Wat betreft het laatste, dit is ook het streven van B. en W. en zij hopen tot aankoop te kunnen over gaan. De heer Zweers vraagt of er geen ver andering kan worden aangebracht in de w.c.'s bij de laatst gebouwde huizen in de Taets van Amerongenweg. Men heeft hier veel last van stank. De voorzitter zegt dat hem hierover niets bekend is. De gemeentesecretaris zegt dat het hem wel bekend is. De bewoners hebben n.l. stenen of iets dergelijks in de reservoir- bakken gedaan om water te besparen. Zij gebruiken dan b.v. vijf liter water in plaats van acht. Niets meer aan de orde zijnde werd de openbare vergadering geschorst en ging men met gesloten deuren verder. VEENENDAAL Geboren: Kornelis, z. v. J. v. d. Sluis en G. v. d. Bos; Johanna Cornelia, d. v. R. J. v. Kooten en M. v. Verseveld; An- nigje, d. v. J. Ridder en C. Gaasbeek; Marinus Evert Antonie, z. v. W. van Hensbergen en H. Inkenhaag; Aaltje, d. v. G. Ariesen en M. C. Verboom; Jan netje, d. v. A. Harteman en W. v. d. Scheur; Maria Willemijntje, d. v. W. v. d. Heuvel en P. v. Vonno; Gerrit Jan, z. v. A. v. Braak en J. Hardeman. Getrouwd: Jan Dirk Bronsdijk, 29 j. en Jantien v. Essen, 38 j.; Geurt Mijn- dert Henken, 23 j. en Gerritje Jannetje v. Baaren, 20 j.; Frederik Engelage, 23 j. en Teuntje v. Engelenburg, 21 j. Overleden: Jan Willem Hensen, 74 i., echtg. v. H. v. Manx. RHENEN Geboren: Klazina Cornelia, d. v. A. Wortman en M. M. v. Hattem, Boven- weg 47; Antonia, d. v. R. v. Ommeren en R. Pitlo, Rijksstr.w. 38; Gijsbertha, d. v. J. Albers en H. J. Anbeek, Ede; Eli sabeth Anje, d. v. W. C. v. Aalderen en W. Stel, Candialaan 31; Neeltje, d. v. C. H. v. d. Klift en J. G. v. Leur, Ame- rongen. Ondertrouwd: Dirk Hendrikus Rijn- ders, Veenendaal en Petronella Cor nelia v. Laar; Gerrit Baardman en Gretha Schuil; Franciscus Swagers en Bertha Margarete Schulz. Gehuwd: Aart v. d. Horst en Antonia Arrisje v. Thuijl. VERPLEGING EN VERPLICHTING Herinner u een paar voorvallen uit uw leven: Toen u eens uit de narcose ontwaakte, bestond er maar één steun en toeverlaatdat was de verpleeg ster, die u geduldig bijstond en u met zachte overtuiging verzekerde, dat het morgen al veel beter zou gaan. Toen uw eerste kind werd geboren, wie nam toen al die kleine en grote angsten weg? Ook van de nerveuze va der? En wie hielp de moeder in dat lange, lange uur van smartdat was die rustige zuster, van wie zo'n heil zame kracht uitging. In de gang van het ziekenhuis hebt gij dat vertrouwelijke en vaak zo op beurende woord van haar ontvangen, als u gebroken was van de zorgen, wan neer uw kind, uw moeder „doorlopend oezoek" mocht hebben. Ontelbaren koesteren warme herin neringen aan zoveel plichtsgetrouwe verpleegsters, die nu eindelijk eens een beroep op u doen. Want vele honderden moegewerkte verpleegsters is niet het toch zo verdiende geluk van een onbe zorgde ouderdom beschoren. Vrouwen, die uw lijden eens hebben verlicht, lij den thans zelf. Thans kunt gij de duis ternis wegnemen, die haar levensavond zo somber en triest maakt. Het Erefonds voor oud-verpleegsters stelt u in staat, een ereplicht te ver vullen. Doe dit nu niet morgen! Stort uw bijdrage op postgironummer 382714 van de Rotterdamse Bank N.V., kantoor Veenendaal, t.b.v. het Ere fonds voor Oud-verpleegsters. Voorkom dat gevoel van spijt, dat zo vaak volgt op „afstel door uitstel", dat steekje van berouw: „Toch niet aardig van me om dat te vergeten". Wees even spontaan. Breng uw gering offer uit pure, menselijke erkentelijkheid. Het plaatselijk comité: E. M. Diepeveen-Blom. E. S. P. van Stuyvenberg-Reevers N. van der Walle-Klok. N. Rodenburg. J. Welle. VEENENDAAL. Markt 9.30 u. ds. Vroegindewey, 5 u. ds. v. d. Pol. Julia- nakerk 9.30 u. ds. v. d. Pol, 5 u. ds. Wis- gerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 u. ds. Wisgerhof, 5 u. ds. Vroegindewey. Veen- eind 3 u. ds. v. Viegen van Achterberg, woensdag 7.30 u. ds. Middelkoop van Schiedam. Dijkstraat 2.45 u. ds. v. d. Peut van Eist. Sola Fide 9 u. ds. G. P. Klein van Driebergen (Jeugddienst), 10.30 u. dr. J. G. Thoomes, 5.30 u. ds. Goedhart. Ger. Kerk 9 en 10.30 u. ds. Overduin, 5 u. ds. v. Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. Slofstra van Har derwijk. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstr.) 9.30 en 5 u. leesdienst, donderdag 7.30 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Ned. Prot. Bond 10.30 u. dhr. Ninaber van Veenendaal. R.K. Kerk (Nieuwe- weg) 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 5 u. Lof. Salvatorkerk 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Leger des Heils 10 u. Heiligingsdienst, 12 u. zondagsschool, 7 u. openluchtsamenkomst, 8 u. verlos singssamenkomst. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O., gebouw Sola Fide kleine zaal 8.15 en 3 u. leesdienst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 u. dhr. J. v. d. Born van Huizen. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. N. Kooreman, 5 u. ds. De Vries van Driebergen. Prot. Bond Hotel Laheij 10.30 u. ds. J. Schmidt van Zeist. Ger. Kerk 10.30 en 17 u. ds. Kouwenhoven van Wagenin- gen. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 u. leesdienst. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst, donderdag 10 en 19 7 u. ds. Mieras van Krimpen a. d. IJssel (Dankdag). RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 3 u. ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk geen opg. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst, dinsdag 2.30 en 7 u. ds. Mieras van Krimpen a. d. IJssel. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. v. Viegen. OVERBERG. Woensdag 7 u. dhr. Kamp van Utrecht. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen dr. Rey- don, Kerkewijk. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achter- bergsestraatweg 191, Tel. 328. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van zaterdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 u., alleen voor dringende gevallen dr. Van Ommeren van Eist. Tel. K 8377-217. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Hey van De Klomp. Tel. K 8387- 200. ZIE ONZE PRIJZEN EN BETAAL MINDER 1 O korting t/m 5 decem ber. BRILLENSPECIALIST Meester-Opticien Kerkewijk - Onder aan de Markt VEENENDAAL (48) „Hoe hebt ge dit kunnen doen?" barst burcht- graaf Bizzi los, zodra Aram en Presto de torenka mer verlaten hebben. „Nu hebt ge Heer Aram voorgoed tot Uw vijand gemaakt." „Daar schijn ik nu eenmaal een aangeboren aanleg voor te bezit ten", roept Balthazar driftig uit. „En mijn schurk achtige broeder helpt me nog een handje, door me bij al die ridders zwart te maken. Het zij zo, één vijand meer of minder maakt geen verschil meer, mijn zaak staat toch al hopeloos." „Het zijn Uw drift en Uw trots, die U steeds weer in moeilijk heden brengen. Nu hebt ge de gastvrijheid van mijn huis geschonden", moppert de oude graaf. „Ik zal trachten, Heer Aram tot bezinning te brengen, maar dat zal heel wat woorden kosten". Als de oude man al mopperend het vertrek verlaten heeft, zet Bal thazar zich met een wanhopige zucht in zijn stoel neer. Hij bemerkt niet, hoe achter hem het gordijn van het hemelbed geruisloos opzijgeschoven wordt. Behoedzaam laat Angelo, die zich al die tijd ver scholen gehouden heeft, zich op de grond zakken. Zachtjes sluipt hij naar de stoel van zijn broeder en heft de gebalde vuist. En voor Balthazar beseft, wat er met hem gebeurt, treft Angelo's slag hem op de slaap en tuimelt hij met een verschrikte kreet voorover van zijn stoel. (Wordt vervolgd.) 95 ct. per advertentie t.m. 10 wourden, elk wourd meer 7 cent Gevraagd kapster of kap per. Dameskapsalon Van de Kraats, Kerkewijk 66, Tel. 2251, Veenendaal. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk als huishoudster, wed. zonder kinderen of ongehuwde dame in de leeftijd van 55 tot 65 jaar, bij man alleen, niet onbe middeld. Br. ond. nr. 2612 a. h. bur. v. d. blad. Te koop een haard (Etna). Patrimoniumlaan 103, Vee nendaal. Gevraagd flinke zelfst. in wonende hulp in de huis houding bij gezin met twee kinderen (2 en 4 jaar) in modern huis. Mevrouw De Beaufort, Amersfoortse- weg 13, Maarn. (Telefoon K 3432-326.) Biedt zich aan voor de dag een net meisje liefst in Veenendaal. Poelweg 6, Ederveen. Te koop aangeboden z.g.a.n. damesrijwiel sport, klein model merk Juncker en een i.g.st.z. herenrijwiel merk Pon. G. Mater, Eng- weg 19, Eist (U). Huisslachters, voor var kensdarmen naar Van Rhee's slagerij, Valleistraat 21, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen. Westersingel 47", Vee nendaal. Te koop wegens overcompl. in prima staat zijnde zwar te damesmantel maat 44 46 voor spotprijs. Br. ond. nr. 2614 a. h. bur. v. d. bl. Te koop z.g.a.n. accordeon merk Crosetti, 98 bassen, en een banjo. J. v. Berg, Talmastraat 11, Veenen daal. Te koop 100 jonge hennen (wit x rood) tegen de leg, te bevragen Rijksstraatweg 41a, Eist (U.). Jong echtpaar zonder kin deren zoekt voor tijdelijk 2 gem. of ongem. kamers met keuken of gebruik daarvan. Br. onder nr. 2613 a. h. bur. v. d. blad. Te koop een kinderwagen. Buurtlaan 78, Veenendaal. Te koop Vauxhall bouwjaar '48, 4-deurs. 4 cyl. Spotpr. f 675,—. Van Eist, Verlaat 4, Veenendaal. Tel. 2327. Te koop 2 bietenmachines merk „Vleeshouwer", nr. 2 en nr. 5. Te bevragen bij G. van Ravenswaaij, Fluiters straat 42, Veenendaal. Huisslachters, voor spek enz. naar de rokerij van Van Rhee's slagerij, Val leistraat 21, Veenendaal. Jongeman, vrouw en één kind, zoeken kamers met kookgelegenheid in Vee nendaal of Rhenen. Br. onder nr. 2615 a. h. bur. v. d. blad. Aangeboden in prima staat verkerende gierbak op luchtbanden, 'n goed paar dentuig, tevens ijzeren pomp, geheel compleet, slechts één jaar oud. J. v. Gent, Ruisseveen 9, Vee nendaal. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij D. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Te koop 6 beste biggen, bij M. van Herikhuizen, On derweg 4 (Dijkje), Eder veen. Thuiswerk gevraagd door gehuwde vrouw met veel vrije tijd, onverschillig wat. Br. onder nr. 2617 a. h. bur. v. d. blad. Te koop 100 roeden knol len. M. Groeneveld, Cune- raweg 325, Veenendaal. Gevraagd twee gebruikte autopeds. M. Joosten, Kade 17, Ede. Tel. 2397, Vee nendaal. Gevraagd werkster of een meisje voor enige morgens in de week. Kerkewijk 63, Veenendaal. Te koop damesrjjwiel in goede staat. Klaas Kater straat 59, Veenendaal. Gevraagd een nette werk ster bij M. van Otterlo, Pa trimoniumlaan 7, Veenen daal. Woningruil: Aangeboden een vrijstaand huis met tuin. Gevraagd een nieuwe woning in Veenendaal. Br. onder nr. 2618 a. h. bur. v. d. blad. Voor zo spoedig mogelijk een bekwaam chauffeur gevraagd. Van Stempvoort, Zandstraat 9, Veenendaal. Jongeman, 24 jaar, gehuwd, enige jaren ULO, in het bezit v. middenstands diploma, zag zich gaarne geplaatst als vertegenwoor diger. Br. onder nr. 2616 a. h. bur. v. d. blad. Juffr. biedt zich aan voor kraamhulp. Br. onder nr. 2619 a. h. bur. v. d. blad. Te koop gevraagd een per ceeltje bouwgrond in Vee nendaal voor de bouw van één of een dubbel huis. Br. onder nr. 2620 a. h. bur. v. d. blad. Biedt zich aan een nette werkster voor de ochtend uren, ook voor kantoor schoon te houden. V.g.g.v. Br. onder nr. 2621 a. h. bur. v. d. blad. Te koop vulkachel, bijzon der grote maat, geschikt voor groot lokaal. Te be zichtigen Dijkstraat 135, Veenendaal. Gevr. meisje v. d. morgen uren. Autoweg 36, Rhenen. DIVERSEN Electr. wasmachine te huur per dag en per uur. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal. Tel. 2533. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Ve_nendaal. Slaclitkonijnen te koop ge vraagd, beslist de hoogste prijs. Hardeman, Beneden eind 25, telef. 2987, Vee nendaal. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zn., Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-254. Een praktisch Sint-Nico- laascadeau is een Anker zig-zag machine waarmee u wonderen doet. Koomen, Zandstraat 72, Veenendaal. Voor paraplureparatie naar Ackerman, Klaas Kater straat 109, Veenendaal. Een praktisch Sint-Nico- laascadeau is een naai machinelamp. Koomen, Zandstraat 72, Veenendaal. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3126, Veenendaal. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten Electr Schoenmakerij T. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, telefoon 3184. Veenendaal. Een praktisch Sint-Nico- laascadeau is een Fridor naaimachine waarop u veel kunt doen. Koomen, Zand straat 72, Veenendaal. Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement en asbest- platen. Jan Kool. Holleweg 4, Veenendaal. Tel. 2463. Voor het repareren van bedden, matrassen en ge stoffeerde meubelen. J. Baars, Nieuweweg 28, Veenendaal. Tel. 2667. Ma trassen in één dag klaar. Slaapt gezond onder een deken van J. Baars, Nieu weweg 28, Veenendaal. Concurrerende prijzen. Durable's Plastic Zolen. Onverslijtbaar, alleen bij R. Valkenburg Zn. Ook voor het vulcaniseren van rubberlaarzen. t/m woorden T/m zater dag 3 dec. een van 3/4 kg. kookworst voor f 1.50. Valleistraat 21, Veenendaal Sint Nicolaas lachte en zei 't is bac D TV *7 A Q In ieder verlanglijstje staat ean cadeau uit de JK*J M\.\J D/\A//\K Tc Heb daar een mooie pop gezien, 't adres is nu DAVIDSPLEIN 10 Zo'n fijne trein staat daar, vanaf 2,60 maar Een Blokbouwdoos vanaf 0.38, Gezelschapspelen 0.80 ook Mikado Mooie sortering Auto's, Kranen vanaf 1.95, Houten Meccano dozen vanaf 0.98 Voor meisjes nieuwste Vangspel, Fornuisjes s0,60, Borduurdozen, Serviesjes, Winkeltjes, Weegschaaltjes eoz. Zo'n prijs 't is haast ongekend, IVoor iedere beurs is daar wat bij En dan zijn ze allemaal even blij, Gaat daarom allen naar Davidsplein 10 Telefoon 2614 Deelnemer pepernootactie. (Ook op betaalzegels) Pracht Sint Nicolaasgeschenken vindt U bij Steps in de kleuren rood, blauw én groen. Kinder- VOOKELUE LEEF (N EtfcE PR VS f rijwielen in diverse maten en kleuren reeds vanaf f 75, LEREN MOTORHANDSCHOF.NEN vanaf f 7,50 per paar, Dan nog een nieuw model HANDSCHOEN met richtingaanwijzer, het nieuwste. KERSTVERLICHTING 16 lampjes vanaf f 6,95 (met 1 reservelampje) Grote kenze ZAKLANTAARNS reeds vanaf f 0,55 verder elk gewenst model ook in rubber leverbaar. STOFZUIGERS vanaf f 105,- f 120,- f 135,- met volle garantie, 2 hulpstukken. WAS-WRINGERS vanaf 42,50 Grote sortering RIJWIELTASSEN Kom eens kijken en U vindt Uw keus bij Gortstraat 1 Telefoon 2456 Veenendaal Ik kocht voor het hele gezin in de nieuwe zaak van Corsettenhuis Anbeek uit een grote sortering deze cadeaux. Daar moet iedereen vooral naar toe om juist die betere kwaliteiten, want als je wat geelt, g e e f d an wat goeds, vooral in Corsetten en B.H's Kousen Nylon - Lama enz. Dames zakdoeken vanaf 28 ct. Dames Swan zakdoeken 50 en 60 ct. Swan ontbijtlakens ook met vingerdoek jes 8.75 en 12.75 Glacé Handschoenen - Dames shawls - Dames Pyama's - Peignoirs - Baby en Kleuterkleding - Teddy jasjes In die nieuwe zaak koopt men prettig maar let op het juiste adres: Q Hoofdstraat 66a Telefoon 2976

De Vallei | 1955 | | pagina 2