Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken If De JEHOVAH GETUIGEN Fa. J. F. TAK de VALLEI-riks Veenendaal woensdag weer aan de snert »Wat Lezers Schrijven« Rhenens gemeente-begroting voor 1956 Wist u. AGENDA Rhenen Overberg Waar is Nieuws uit de Omgeving 29e jaargang VRIJDAG 9 DE-EMBER 1955 No. 93 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Militairen met groot verlof verzorgen de distributie Kerst-declamatie Misverstand over éénrichtingsverkeer in de Tuinstraat Verjaardag van voort vluchtig Veendaals meisje.... Motorterreinwedstrijden op Grebbeberg Inwonertal van Rhenen stijgt gestadig HET BERGBAD-DEBAT Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, „Stenen voor brood" Ds L. Vroegindeweij sprak over: Grote rubber warm -waterzakken Berger Stoom - Levertraan Hy is f 5. - waard Redactie en admii>lstratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van versohjynlng DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zoals bekend wordt a.s. woensdag in Veenendaal weer de onderhand tradi tioneel geworden Snert-actie gehouden. Evenals voorgaande jaren zullen op die dag weer duizenden Veenendalers dui zenden liters soep souperen, echte mi litaire snert, klaar gemaakt door, en in samenwerking met de plaatselijke melkventers, thuis gebracht door mili tairen. Een en ander ten bate van de Militaire Steunfondsen. Alle bestellingen waren nog niet bin nen, maar het laatste aantal liters soep dat wü hoorden noemen was reeds 4000. Dus men zal woensdag de handen weer vol hebben. Met die „men" be doelen wij behalve het organiserende comité vooral de melkventers, die al veel moeite hebben gegeven bij het op nemen van de bestellingen en straks weer hun aandeel zullen leveren bij de distributie van de soep. In verband met een beschikking van de Minister van Oorlog is het niet meer mogelijk dat zoals in voorgaande jaren een afdeling militairen uit Ede de snert-actie verzorgt. Spontaan echter hebben zich een aantal Veenendaalse militairen met groot verlof zich be schikbaar gesteld en een halve snipper dag opgeofferd. Zij zullen voor deze ge- dat de toestand van het wegdek van de Kerkewijk van thans doet te rugdenken aan de winterperiode tijdens de Mobilisatie 1939—1940? dat de Kerkewijk nu aan een kant al zeer moeilijk te berijden is en dat dit dezer dagen ook aan de andere zijde zo zal worden? dat de vele duizenden die dage lijks van de Kerkewijk gebruik moeten maken dus voorlopig nog even de tan den op elkaar zullen moeten zetten en het stuur stevig in handen zullen moeten houden? dat het meestal eerst veel erger moet worden wil het straks beter worden? dat er bij het graafwerk overi gens bergen hout naar boven komen afkomstig van de bomen van de prach tige laan van weleer? dat er deze week tijdens een ver scherpte controle van 3 uur weer niet minder dan 83 processen-verbaal vielen wegens verkeersovertredingen? dat de politie ook nog op zoek is geweest naar een zadeldek dat zondag avond bij een meneer van de fiets ver dwenen was, aangezien er diefstal ver ondersteld werd? dat het mannenkoor „de Veen- zangers" volgend jaar 30 jaar bestaat7 dat dit jubileum dan met een bij zonder concert zal worden gevierd? dat dit koor, en het Veenendaals Dameskoor gezamenlijk, een uitnodi ging hebben aanvaard voor het verzor gen van een concert voor het personeel der Schimmelpenninckfabrieken in ge bouw „Junushof" te Wageningen op 24 januari? dat, waar uit een bericht in een vorig nummer ten onrechte was te lezen dat de vorige week 93 jaar geworden mej. C. van Schuppen, beter bekend als Tante Corrie, in Rhenen zou wonen, zij echter nog steeds in huize „Zonne gloren" op Kerkewijk 148 verblijft? dat Veenendaal het deze decem bermaand weer zonder de uitvoering van het Weihnachts-Oratorium moet stellen? dat de enige oorzaak hiervan ge zocht moet worden in moeilijkheden ten aanzien van de financiering? dat straks wel weer de Johannes- Passion zal werden uitgevoerd? dat in een put op het terrein van de Ritmeesterfabrieken een hoeveel heid zeer gevaarlijk oorlogstuig werd aangetroffen? dat de Mijnopruimingsdienst dinsdag en woensdag doende is geweest met dat spul onschadelijk te maken? Zaterdag 10 december (In geb. Eikenlaan) optreden Cabaret Pandora voor de afd. Veenendaal der Algem. Ned. Metaalbedrijfsbond. Woensdag 14 december Veenendaal eet soep van de Snert-actie. Donderdag 15 december (In geb. ,,'t Trefpunt") Kerst- wijdingsavond van Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Veenen daal met declamatie van me vrouw J. M. J. Verkerke-Tim- mermans uit Dordrecht. Vrijdag 16 december (In geb. Eikenlaan) Tentoon stelling Zang-, Kleur- en Pos tuurkanaries van de Kanarie- fokkersvereniging „De Gel derse Vallei". Zaterdag 17 december (In geb. Eikenlaan) Tentoon stelling Kanariefokkersveren. „De Gelderse Vallei". Maandag 19 december (In Cantine Ritmeesterfabrie ken) Kerstwijdingsavond Rit meester Mannenkoor. Luxor theater Van heden vrijdag tot en met maandag de film „Vergeef mij" en van dinsdag tot en met donderdag „De wraak van de vaandrig". II legenheid hun uniform weer aantrek ken. Ook zijn het militaire koks, die in hun vrije tijd de soep weer tot originele militaire snert zullen formeren. Naar wij vernemen staat deze mili taire snert-oefening toch niet op zich zelf, want tegelijkertijd zullen troepen afdelingen uit Ede in Veenendaal een gevechtsoefening houden. Een en ander ter opluistering waarschijnlijk. Zo is het woensdag dus toch weer militair wat de klok slaat. De distribu tie van de soep begint om half negen, zet dus uw pan klaar. Door de afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Vrouwenbond wordt donder dagavond 15 december in gebouw ,,'t Trefpunt" een Kerstwijdingsavond gehouden. Tijdens deze avond zal mevrouw J. M. J. Verkerke-Timmermans uit Dor drecht declameren. VIER NIEUWE WONINGEN VOOR GELDERS VEENENDAAL In de vergadering van de Gemeente raad van Ede van a.s. woensdag zullen B. en W. voorstellen over te gaan tot het bouwen van 18 woningen, waarvan 14 te Lunteren en 4 te Gelders Veenen daal. De aanbesteding en gunning van de bouw heeft reeds plaats gehad. In dezelfde raadsvergadering zal ook een voorstel komen de ontruimings- termijn van de onbewoonbaar verklaar de woning Prins Bernhardlaan 239 met een half jaar te verlengen. OPENBARE BIJEENKOMST JEHOVAH'S GETUIGEN Naar aanleiding van de lezing van ds. L. Vroegindeweij in de Julianakerk van woensdagavond j.l. is door de Jehovah's Getuigen een openbare bijeenkomst ge organiseerd voor a.s. zondagmiddag om 2.30 uur in het repetitielokaal van de Muziekvereniging „Caecilia" aan de Klaas Katerstraat. Het is de bedoeling dat na een lezing waarin enige christelijke leringen zullen worden uiteengezet, tot een gedachten- wisseling te komen met andersden kenden. In verband met het misverstand ten aanzien van het kortgeleden ingestelde éénrichtingsverkeer in de Tuinstraat, waarschijnlijk mede een gevolg van het nog niet compleet zijn van de verkeers borden, welke een en ander moeten aangeven, diene het volgende: Het één-richtingsverkeer geldt alleen voor motorvoertuigen. Dus wielrijders, bromfietsen, bespannen wagens e.d. mogen in twee richtingen van de Tuin straat gebruik maken. In verband met de aanwezigheid van de scherpe hoeken nabij de Helling is het 'grote vrachtwagens en wagens met oplegger en aanhangwagen toegestaan de Tuinstraat in de verboden richting weer terug te rijden aangezien deze niet in staat zijn door de genoemde hoeken te komen. Dit is een tijdelijke uitzonde ring want binnenkort zullen bedoelde scherpe bochten zo worden afgesneden, dat zij ook voor grote wagens geen be letsel meer zullen vormen. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Veenendaal maakt bekend dat hij a.s. dinsdag 13 december 1955 verhinderd is zijn ge wone spreekuur te houden. Maandenlang heeft de politie moe ten zoeken naar een Veenendaals meisje. Zij was ontsnapt uit een rijksinrichting en dus voortvluchtig. Deze week zou het- meisje 19 jaar worden, een feit dat ook de Veenen daalse politie niet ongemerkt voor bij wilde laten gaan, aangezien het toch niet helemaal onmogelijk was dat de jarige deze bijzondere dag bij haar ouders in Veenendaal zou door brengen. Men besloot dan ook maar eens op visite te gaan. Bij het huis gekomen gluurde men eerst even door de gordijnen, en ja hoor, men trof het. De jarige liep in levende lijve in de kamer. Het huis werd omsingeld en men belde aan. Is de jarige thuis? Als de politieman hun dochter be doelde, nee, die was er niet. En of de politieman nu al zei haar zelf in de kamer te hebben gezien, de ouders bleven bij hun verklaring dat ze niet thuis was. Ook een jonger broertje liep honderduit te verklaren dat zijn zuster er niet was. Toen ging de politie zoeken, het hele huis door. Ontsnapt kon ze niet zijn want daar zorgde de bewaking buiten voor. In alle nissen en kasten werd gekeken, maar het meisje bleek er toch niet te zijn. Op het laatst zouden de politiemannen aan zichzelf gaan twijfelen. Via een spie gel aan de wand echter zag een politieman de ouders nerveus met elkaar gebaren en betrsjpt als zij waren vielen zij daarna spoedig door de mand en vertelden waar het ja rige meisje zich bevond, n.l. onder de kamervloer. Er bleek inderdaad een keurig luikje in de vloer te zijn gemaakt waarop uitstekend gecamoufleerd een kleedje was gespijkerd. Het luikje werd gelicht, endaar ver scheen de langgezochte jarige Op 12 januari komt de Zuid-Neder landse Motorsportbond in jaarvergade ring bijeen te Eindhoven. Onder meer staat op de agenda van deze belangrijke vergadering het punt: vaststelling van de sportagenda voor 1956. Wij vernemen van de zijde van het Macro-bestuur, dat reeds twee wedstrijden voor het ko mende jaar vaststaan, namelijk op He melvaartsdag te Rhenen en op tweede Pinksterdag te Zaltbommel. Velen zul len zich nog herinneren de enerverende strijd van daverende motoren op de af gravingen van de Grebbeberg in dit voorjaar. Of de komende wedstrijden op deze zelfde plaats zullen worden ge houden, is nog niet bekend. Het stadje Rhenen aan de Rijn groeit nog steeds. Dit bleek gisteren nog, toen wij vernamen, dat op 1 december het aantal inwoners de 11.500 was gepas seerd. De dag, waarop de 10.000 was bereikt ligt nog vers in het geheugen. POLITIE HIELD SCHIET WEDSTRIJDEN OP REVOLVER Zowel de reserve rijkspolitie als de manschappen van de constante groep Rhenen namen deel aan schietwedstrij den op revolver, door de groepscom mandant adj. J. van Doesburg georga niseerd. Alras bleek de grote geoefend heid van het reserve-personeel, waar van zelfs de heer Van Doorn beslag wist te leggen op de tweede plaats in het eindklassement. De uitslag was als volgt: 1. K. Gerssen 114 p.; 2. Van Doorn 113 p.; 3. Eikhof 112 p.; 4. Hulsman 109 p.; 5. Kruithof IO8V2 p. Deze vijf eersten van de 18 deelnemers namen een spe- j culaaspop mee naar huis. Ook voor de l overige deelnemers was er een verras- 1 sing. BERTHA HERTOGH VERLOOFD MET DE SOLDAAT JOHAN WOLKENFELT. Bertha Hertogh met haar verloofde in de ouderlijke woning te Bergen op Zoom. N.a.v. het weinig verheffende debat in de gemeenteraadsvergadering lijst het gewenst er enige beschouwingen aan vast te knopen, vermits zulks mede een symptoom was van een zich in onze oriëntatie van het gemeenschapsleven. Een slechte vertoning overigens, dit debat, vooral tussen leden van de zeer christelijk ingestelde Anti-Revolution- naire Partij, waarin een merkwaardige begripsverwarring t.a.v. gehuldigde be ginselen tot uiting kwam. De meeste onzer vroede vaderen meenden nl. dat het niet gesloten zijn van het zwembad op zondag strijdig zou zijn met 's men sen religie. Financiële consequenties voor de Veenendaalse gemeenschaps gelden t.a.v. dit op Rhenens grondge bied zich bevindend Bergbad, behoor den o.a. geen gewicht in de schaal te leggen! Velen zijn blijkbaar vergeten, dat Christus uitdrukkelijk heeft verklaard dat Zijn Koninkrijk niet van deze we reld was. Of meer modern geïnterpre teerd: Scheiding van kerk en staat. De Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëligd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 eisen van de staat, de maatschappij, zijn immers andere dan die des geloofs, al is het goed de grondslagen van het geloof daarbij steeds in gedachten te houden, niet alleen bij het zwemmen in Gods vrije natuur, maar overal waar men zich ook moge bevinden. Veenendaal, met een tikkeltje over drijving weieens het kleine Eindhoven genoemd, is inderdaad sinds lang niet meer het Veen van weleer. Men behou- de de zin voor traditie, vooral voor wat betreft het vele goede en waardevolle dat in traditie aanwezig is, doch an derzijds moet men met verheugenis vaststellen, dat de plaats onzer inwo ning geleidelijk aan is uitgegroeid tot een zeer belangrijk industrieel en com mercieel centrum. En deze groei zet zich gestadig voort, gelukkig en dank zij de gunstige ligging van Veenendaal, aan de voornaamste en kortste verbinding, zo per spoor als autostrada (in aan bouw) met de zo belangrijke handels partner van Nederland, onze op dyna mische wijze zich opwerkende ooster buren. Veenendaal kan en mag zich niet veroorloven een min of meer sceptische, om niet te zeggen wantrouwige, houding te blijven aannemen ten opzichte van bedrijfsleven, handel en de eisen van het moderne verkeer en gemeenschaps leven. En afkerig blijven van vernieu wing en wat men dus in het Veen „vremd" placht te noemen. Wij moeten ons veeleer gelukkig prijzen deel te hebben aan deze evolutie, welke trou wens niet te stuiten is. Iemand die de vooruitgang zou wensen tegen te hou- (Zie verder pagina 2.) De Rhenense mondaccordeonvereni- ging „Kunst en Vriendschap" geeft vrij dag 16 december haar jaarlijkse mu ziek- en toneeluitvoering in het „Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan. Opgevoerd zullen worden enige muzieknummers en het toneelspel in vier bedrijven naar een radiohoorspel van G. A. Homburg, getiteld „Stenen voor brood". In de Julianakerk sprak woensdag avond ds L. Vroegindeweij van Game ren over „De Jehova-getuigen". De kerk was goed gevuld en het gespro kene werd door de aanwezigen met bij zondere belangstelling gevolgd. Aan de hand van tal van bijbelteks ten weerlegde spreker de leerstellingen en beweringen van de Jehova-getuigen, die op zovele kardinale punten van die van de Hervormden afwijken. In de kerk waren ook enkele Jehova getuigen aanwezig en toen er gelegen heid werd gegeven tot vragen stellen stond een van hen op en zei o.m. dat ds. Vroegindeweij in zijn toespraak de Je hova-getuigen en hun leerstellingen belachelijk had gemaakt. Ds. Vroegin deweij ontkende dit en vroeg hem dan aan te voeren op welke punten hy een verkeerde voorstelling van zaken had gegeven. Deze zei echter niet op een debat te zijn voorbereid en verliet daar op met nog twee medestanders de kerk. Na het zingen van Psalm 25 2 en 6 las ds. Vroegindeweij Matth. 24 130. Wat zijn de Jehova-getuigen eigen lijk, zo begon spreker zijn toespraak. Getuigen zij van een Evangelistisch Christendom? Het Evangelie is er om de zondige mens met God te verzoenen. De Jehova-getuigen hebben het Evan gelie verdraaid. Zij onderscheiden zich ook met ons ten aanzien van de zelf- critiek. Het is goed ons onder de critiek van God te stellen. De Jehova-getuigen zeggen echter dat zij alleen de uitver korenen en mensen van goede wille zijn. Zij zeggen ook dat er niets deugt van dominé's en de kerken. Zij zoeken naar een nieuwe hemel en een nieuwe aarde waar welvaart heerst en geen ziekte en geen dood meer zal zijn. Dat is materialistisch en vergod delijking van de mens. Zij verheffen de mens en doen dus God smaad aan. In Rom. 10 9 lezen wij dat geen mens rechtvaardig is, niemand, dus ook de Jehova-getuigen niet. Verder hebben zij het evangelie van de kern beroofd. Christus had volgens hen niets godde lijks. Het was een gewoon mens. Chris tus zou niet naar het lichaam uit de dood herrezen en zijn lichaam na de kruisiging verstopt zijn. Ook van de drie-enigheid van God willen zij niets weten maar de Bijbel vertelt ons toch steeds weer het tegendeel en spr. voer de verschillende bijbelgedeelten aan Christus heeft toch gezegd dat ook Hij God was. Ook van Gods oordeel zeggen zij dat het niet zo erg is. Niet meer dan een speldeprik. Wees maar niet bang zeggen zij. Waarom heeft Christus dan met zoveel bewogenheid gesproken van de buitenste duisternis, waar wening is en knersing der tanden? Wij spreken van Gods verborgen plan, maar de Jehova-getuigen weten precies wat er komt en in welk stadium Gods plan zich op het moment bevindt. Christus' wederkomst zou al plaats gevonden hebben en Hij is thans er gens in de lucht De Bijbel zegt ons duidelijk dat Christus bij zijn weder komst voor alle mensen zichtbaar zal zijn. Alle oog zal Hem zien. De Jehova getuigen geloven dat Christus al sinds 1874 op aarde is en bemerken dat o.m. door de vooruitgang van welvaart, we tenschap en techniek. Zij hebben Gods plan precies in perioden ingedeeld. Zo is in 1914 het 1000-jarig Rijk begonnen, waarin wij tot de heilstaat zullen ko men. Wij hebben er niets van gemerkt. Wel kwam er in 1914 de grote oorlog en nadien kwam er een nog veel ergere. In 1950 moest Abraham terugkomen. In Amerika bouwde men een huis voor „WAT LEREN ONS DE BEDRIJFSUITKOMSTEN" Over bovenstaand onderwerp zal door de hoofdassistent de heer G. G. Verkerk, specialist voor Bedrijfsecono mische aangelegenheden bij de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst voor de Provincie Utrecht, op maandagavond 12 december een lezing worden ge houden in de o.l. school alhier. Belang stellenden voor deze avond zijn hartelijk welkom. De post van een gemeentebegroting, waarnaar in de regel de meeste belang stelling uitgaat, is die betreffende pu blieke werken. Op de begroting voor 1955 van de gemeente Rhenen was f 60.202,94 geraamd, terwijl op de ra ming voor het komende jaar een be drag voorkomt van f 61.177,75. Het budget loopt dus niet zo erg uiteen. Uit de gewone dienst blijkt, dat diverse BETAAL NIET TEVEEL met garantie f 2.75 per fles f 0.90 - per liter f 2.25 Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 VEENENDAAL wegen van een nieuwe teerdeklaag zul len worden voorzien, waaronder de Achterbergsestraatweg. De totale op pervlakte van het te teren wegplan be draagt bijna 30.000 m2. Ook verschillen de wegen in Achterberg en Eist komen aan de beurt. De Defensieweg alleen al beloopt een oppervlakte van 9000 m2. Verwacht wordt, dat voor de Cunera- toren weer f 200.000,kan worden ver werkt, welke kosten van het Rijk wor den terugontvangen. Ten dienste van ruimingswerkzaamheden bij sneeuwval zal de raad worden voorgesteld een sneeuwslede aan te schaffen. De totale kosten van herbebossen en verbeteren van de stadsbossen zijn geraamd op f 185.300,Met de verbreding van de Achterbergsestraatweg van de Heren straat tot de Jan van Arkelweg hoopt het College van B. en W. in 1956 te kunnen beginnen. Voor de uitbreiding van de straatverlichting is ruim f 1000,- geraamd voor 9 lampen. Dit is slechts een kleine greep uit een overigens zeer sobere begroting, die door de gemeente raad van Rhenen over enkele weken zal worden behandeld. hem om er zijn intrek te kunnen ne men. Zolang Abraham er dan nog niet is wordt het gebruikt als winterverblijf voor de president van het genootschap en de medewerkers van zijn bureau. Ondanks dat er niets van dat alles uit komt blijft men er aan vasthouden. Gods verborgenheden begrijpen wij niet maar wel weten wij dat wij een God hebben, die wij mogen aanbidden. Wat voor genoegen hebben de Jehova getuigen er in God te beledigen. Zij hebben de Bijbel naar hun inzichten vertaald. Zij gebruiken ook alleen die bijbelgedeelten, die bij hun leerstellin gen passen en niet de gehele Bijbel. Zij vervalsen de Bijbel ook, soms alleen maar door het verplaatsen van een komma. Als Christus aan het kruis tot de moordenaar zegt „Ik zeg u, heden zult gij met Mij in het Paradijs zijn dan verplaatsen de Jehova-getuigen de komma achter „heden" en dan heb ben zij weer hun zin ten aanzien van hun stelling over dood, hemel en hel. Hoe durven zij. Na het zingen van Psalm 73 1 was er dan gelegenheid de spreker vragen te stellen, en de hierboven genoemde Je hova-getuige was de enige, die daarvan gebruik maakte. Hij riep de aanwezigen op, indien zij meer van de Jehova-ge- tuigen wilden weten, zondagmiddag naar het gebouw van „Caecilia" in de KI. Katerstraat te komen, waar naar aanleiding van de toespraak van ds. Vroegindeweij een bijeenkomst is be legd. Deze zei verder niet te willen de batteren omdat hij daarop niet was voorbereid. Toen hij ds. Vroegindeweij verweet zichzelf ten aanzien van dood en hel te hebben tegengesproken en de Jehova-getuigen als voorbeeld stelde om de wijze waarop zij langs de deuren gaan en er op uittrekken om hun bood schap te verkondigen, verliet hij het kerkgebouw. Ds. Vroegindeweij merkte hierna op, dat de man inderdaad verstandig had gedaan door, nu hij niets tegen zijn be toog kon inbrengen de kerk te verlaten. Toch kunnen wij ook iets van de Jeho va-getuigen leren, zo besloot spreker zijn toespraak, en hij prees de wijze, waarop zij hun geloof uitdragen en er opuit gaan de deuren langs. Met het zingen van psalm 42 1 werd de bijeenkomst besloten. Zoals wij reeds in ons woensdag nummer konden berichten, werd de VALLEI-riks, welke de vorige week by de firma Schimmel (v.h. Hofland) Kerkewyk 76 te Veenendaal, werd uitgegeven, gevonden. Daardoor is de premie weer teruggelopen tot f 2,50. Het nummer van de nieuwe VALLEI-riks is 1 AB 512505. Het is weer een roodgedrukt nummer, dus een riks met de beeltenis van Prin ses Wilhelmina. Kijkt u deze week daarom goed uit naar de rijksdaalder met het rode nummer 1 AB 512505. Indien u deze riks vóór a.s. donder dagmiddag 12 uur aan het bureau van ons blad kunt tonen, wordt u de vinderspremie direct in contan ten uitbetaald. De waarde van de riks is dus thans vyf gulden. EDE. Dezer dagen heeft Lt.-generaal A. T. C. Opsomer, commandant van het eerste legercorps, afscheid genomen van de legeronderdelen van dit corps welke in Ede gelegerd zijn, en wel in verband met het feit dat hij per 1 januari het leger met pensioen gaat verlaten. WAGENINGEN. Zaterdag recipieerde het bestuur van de Wageningse Arbei ders Voetbalvereniging in de Junushof, en wel ter gelegenheid van het onlangs behaalde eerste-klasserschap en het 30- jarig bestaan der vereniging. Er was enorm veel belangstelling ook uit de plaatselijke voetbalverenigingen en die uit de omgeving. Het Stedelijk Muziek gezelschap bracht 'n serenade, 's Avonds was er een feestavond in de grote zaal van het gebouw waar een amusements programma werd verzorgd door het radiogezelschop Harry Meijer. EDE. De heer H. P. Hoolboom zal don- derdagavind 15 december in de concert zaal Buitenlust alhier een lezing hou den over zijn reis naar de Nederlandse Antillen en Suriname. LUNTEREN. Het nieuwe postkantoor aan de Wilbrinkstraat alhier is bijna gereed. Maandag 19 december zal het worden geopend. EDE. Dinsdag 20 december a.s. zal door de Chr. Oratoriumvereniging „Ex celsior" alhier, in de Geref. Zuiderkerk een uitvoering met solistische mede werking geven van het Weihnachts- Oratorium van Joh. Seb. Bach. De be geleiding zal worden verzorgd door het Frysk Orkest. WIJZE WOORDEN HIJ WEET HET WEL Wie het hoogste zoekt, gaat altyd zyn eigen weg. (Hamerling)

De Vallei | 1955 | | pagina 1