^eg,,a&r$T«£4 oetbal programma 1 Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN BALLEGOYEN ft jf WÊ CF MF ff 1 fljg „E.V.L.I" Bloemink Brillen vraag 6 aanbod ïsTtj Firma J. F. Tak It snendaal Renswoude Kou en Pijn l Q PO Apart verzamelaarsloket op postkantoor KINDERPOSTZEGELS Tafe tennis-program ma Fa. D. van Leeuwen heropende wrijft U weg met Officiële Bekendmaking Zij deden het Beter Zij kochten hun Radio Zondagsdienst Doktoren GEVRAAGD NET dagmeisje M. BASTMEYER De broederschap der bronzen draak De mense zijn nog lang niet uitge praat over de Sinterklaasfeeste. De winkelstand heb volgens de krante geen reede tot klaage deze keer, want Sint heb dit jaar allemaal bar duure kadoo's gekocht. Vroeger kocht die het eene jaar de lookoomootief van de speelgoed- trein en het volgend jaar één wagen en zoo vervolgens, maar van het jaar werd alles ineens kompleet gekocht. Ook werd er veel in het zilver omgezet. Scheerkwaste met zilver handvat; da- mesparapluus met zilver knop en punt; verders veel lantaarepaale voor in het saalon en langspeelplaate. Wat dat voor dinge zijn, dat weet ik eigelik niet goed. Het schijnt zooiets te zijn van radioo- muziek in blik. Zoodoende zijn ook de mense die al die kedoo's gekreege hebbe bar te- vreede. Zelf heb ik der niet veel last van ge had; een lekker pakkie pruimtabak en een paar nieuwe wolle wante was alles wat ik in de schoorsteen vond. Ik heb Driek een maatje oo-de-klonje gegeeve, daar was ze net doorheen en een paar nieuwe sloffies. De kinders hebbe et best met ons gemaakt. Van die kant kreege we een lekkere zij spek en een paar rookworste. Daar heb ons soort mense meer an, dan an al die lif- laffies van banket of marsepijn of hoe al dat gerij nog meer mag heete. Niet dat ik bang ben veur me kieze, want die doen mijn allang geen pijn meer, maar je krijgt er een flauwe smaak van in de mond. Van kieze gepraat; ik moet jelui al tijd nog es iets vertelle, wat een kam- meraad van mijn overkomme is. Hij heb et mijn eigelik wel in het geheim verteld, maar jelui weete toch niet wie et is, want z'n naam zal ik niet noeme. Men kammeraat dan, ik zal em voor et gemak maar Bart noeme, had bar veul last van pijn in zen mond. Zen vrouw had al verschillende keere teege em gezegd, dat ie naar de tandedokter moest gaan. Maar zoo erg was de pijn niet, dan dat-ie daar toe kon beluite. Teege mijn vertelde hij, dat-ie al drie keer langs het huis van de tande dokter geloope was, maar dat-ie daar iedere keer iemand had zien uitkomme met traane in de ooge en dan liep Bart maar weer^-door. Maar' toer? die een heele week lang snachts van de pijn niet geslaape had (ook al had-ie de mond vol met zout genoome en gespoeld met een klaartje), besloot-ie om de stooute schoene an te trekke en toch maar de wachtkaamer van de tandedokter binne te stappe. Het zat daar al behoorlik vol en bijna was-t-ie nog weer weggeloope, vanwe ge al die verhaale die de mense daar zaate te doen. Het eene was nog be roerder dan het andere, maar toen die opstont om weg te gaan kreeg-t-ie net weer een heevige scheut. Af en toe schrok-t-ie als der uit de spreekkamer van de dokter een kreet van pijn opklonk, maar hij hield dap per vol. Eindelijk was Bart zelf an de beurt. De dokter had em eerst een beet je op zen gemak gesteld, door een praatje te maake over de kippe en over de mooie witte kuif van Bart en zoo had den dokter em in de stoel gekreege. De stoel zakte een beet jee achterover en Bart had et gevoel dat-ie tuis in zen rookstoel zat. Uit zen eige dee Bart de mond al oope en toen kon de tandedokter, die net als de mijnwerkers een lampie op zen voorhoofd had em eens goed an de binnekant van zen fiezelemie bekijke. De dokter trok wel een vies gezicht af en toe; het rook daar zeeker niet al te fris van binne. Opeens tikte de dokter op een stukkie van zen kaak dat zóó zeer dee, dat-ie dacht, dat ie door de stoel zakte. Hij gaf den dokter van de weeromstuit een douw teege de arm, zoodat de tang op de grond viel met een smak. Ik heb et al gezien Bart, zei den dokter, daar zit een leelikerd, die zulle we der maar effe uitwippe. Da's bestig, zei Bart, maar hij dacht bij ze eige, hij moet maar zien hoe die hem der uit krijgt, maar ik doe de mond niet meer oope. En hoe de dokter ook praatte, Bart dee et niet. Maar die dokter zit ook niet voor één zeere kies gevange en die had al gauw zen krijgsplan klaar. Ongemerkt had-ie een seintje igegeeve an zcii vrouw, die instruumente stond uit te kooke. Die ging zonder dat Bart, die met de ooge dicht zat, et zag, met een fikse baakerspeld gewaapend ach ter Bart staan. Toen de dokter klaar was met zen voorbereidinge gaf-t-ie een teeken an zen vrouw, die op het zelfde oogeblik de speld een fiks end in het ondereind van Bart zen rug drukte. Bart had meteen de mond oope gedaan om „Au" te roepe, maar voor die dat kon, had den dokter zen tang in de mond geweerkt en liet effies laater de zieke kies met een zwaai an Bart zien. En Bart, wat zeg-ie daarvan? vroeg de dokter toen Bart een beetje bekoo- me was van de schrik. Nou, zei Bart, ik moet eerlik bekenne dokter, da'k nooit geweete heb, dat een kies zulke lange wortels ken hebbe. Ik zal et voor vandaag hier maar bij laate. Jelui denke misschien toch, dat ik jelui maar een verhaaltje verteld heb, maar Bart heb et mijn voor de vaste waarheid gezeid. W. Blauwkous Voor een BRIL natuurlijk naar Ziekenfondsleverancier HOOFDSTRAAT 106 - VFF.NFNDAAL Het postkantoor te Veenendaal zal, voorlopig bij wijze van proef, overgaan tot openstelling van een afzonderlijk verzamelaarsloket voor verkoop van in de Nederlandse Antillen, Suriname en Nieuw-Guinea uitgegeven postzegels. Dit loket zal elke dinsdag van de maand van 17.30 tot 18.30 uur geopend zijn, voor het eerst op dinsdag 13 dec. a.s. Verkrijgbaar zijn de normale fran keer-, lucht- en postzegels van de Overzeese Rijksdelen en de volgende speciale uitgiften: Koninklijk Bezoek Nederlandse Antillen (f 0,80) en Suri name (f 0,20), Jaarbeurs Suriname (f 0,10) en Rode Kruis Nieuw-Guinea (f 0,55). GEMEENTERAAD VAN EDE VERGADERT De Raad der gemeente Ede komt a.s. woensdag 14 december om 3 uur in openbare vergadering bijeen in „De Bergpoort" te Ede. Tot 13 januari zijn de kinderpost zegels op het postkantoor verkrijgbaar. De zegels zijn het gehele jaar 1956 geldig. De firma Ant. de Ruiter, Hoogstraat 12, heeft weer een speciale stand van kinderzegels en kaarten in de winkel voor het comité beschikbaar gesteld. Daar zijn Kerst- en Nieuwjaarskaarten f 0,25 verkrijgbaar, ook met Engelse tekst. Iets nieuws is de kerstgroet op handbedrukt linnen. Denk aan het misdeelde kind. „WAT LEZERS SCHRIJVEN" (Vervolg van pagina 1.) den, zou zich vereenzelvigen met de trag'i-komische figuur van Don Qui- chotte, die oudtijds zelfs tegen draaien de molenwieken ten strijde trok! Onze goede gemeente draagt de stem pel van christelijke deugdzaamheid, waarmede wij ons gelukkig achten, te meer omdat christelijke leerstellingen zeer bepaald geen beletsel vormen voor waardering van het sociaal en econo misch welzijn van het individu, integen deel. Het conflict in de gelederen der anti- revolutionnaire vroede vaderen in het gemeenteraadsdebat «moet tegen deze achtergrond worden bezien. Namelijk van hen, die deze stelling onderschrij ven, tegen hen, die zulks onverenigbaar achten met Gods gebod. Door de eerste burger onzer gemeente werd o.a. ver wezen naar de beginselen van wijlen dr. Abraham Kuyper, die leefde in de tijd der wolkammers van het kleine dorpje, dat Veenendaal toen nog was, hetgeen, aan de anti-revolutionnaire jurist on der de vroeden, de volkomen juiste op merking ontlokte, dat wijlen dr. Kuyper wel een andere zienswijze zou hebben gehuldigd, indien hij in de tweede helft van deze eeuw nog zou hebben geleefd. Men kan inderdaad de juistheid van de stelling niet betwisten, dat ieder tijd perk zijn eigen problemen meebrengt, welke men niet kan beoordelen naar verouderde maatstaven. De tijden ver anderen en de mensen veranderen met haar mee. Deze waarheid constateerden oudtijds reeds de Griekse wijsgeren. Het enige dat eeuwig dezelfde, on vergankelijke waarde behoudt is de Heilige Schrift en Het Woord, en het is voor ieder mens nodiger dan brood het geloof te behouden. Ongeacht in welke geloofsrichting men het moge vinden in ons levensbeschouwelijk zozeer ver deeld volk. Doch het is tevens onmisbaar, dat men belangstelling hebbe voor het maatschappelijk systeem, hetwelk men ter voldoening van de sociale, culturele en economische behoeften van zichzelf en van al zijn naasten, kortom de sa menleving als geheel, meent als heil zaam en nuttig te moeten nastreven. De dynamiek der evolutie toch stelt de maatschappij telkens voor veranderen de omstandigheden, waardoor ook de gestelde overheid verplicht wordt naar gelang der omstandigheden de nodige voorzieningen te treffen of te wijzigen, wijl anders een ontoelaatbare verstar ring ten nadele van het gemeenschaps leven het onvermijdelijke gevolg zou zijn. En geen redelijk mens zal een ac tief, vooruitstrevend gemeenschapsbe leid kunnen betichten van inbreuk te maken op geloofswaarden, die de per soon immers innerlijk en individueel aanspreken. Wel zeer typisch was, dat de a.r. wet houder ter vergadering in debat bracht een brief, ontvangen van het Centraal Comité der A.R. kiesverenigingen, waarin werd geadviseerd, dat „een Raad van een dergelijke samenstelling als in Veenendaal" een voorstel tot ope ning van het Bergbad (op zondag) dien de te verwerpen! Door dit advies heeft het comité slechts blijk gegeven ook al geen inzicht te hebben in de behoeften van de hedendaagse Veenendaalse sa menleving, hetgeen uiteraard te ver wachten was. Want een goede buur is altijd beter dan een verre vriend. Nu is het denkbaar, dat een a.-r. wet houder advies vraagt van de centrale leiding van zijn staatkundige partij, ook over plaatselijke vraagstukken, doch het is op zijn minst genomen bepaald onverstandig om te proberen door de publieke behandeling van zulk een advies-van-buitenaf twee fractiegeno ten tot andere gedachten te brengen. Want een ieder zal begrijpen dat ge meenteraadsleden, die zich van hun verantwoordelijkheid bewust zijn, zich zeker niet als stoute jongens in de hoek zullen laten zetten, zoals nader ook bleek. Het enige wat daarmede bereikt werd, is dat de drie andere politieke fracties in de gemeenteraad, die der C.H.U., P.v.d.A., S.G.P. en de gemeen tenaren deelgenoot werden gemaakt van de interne verdeeldheid in de a.r.- fractie. Inderdaad geen goede beurt. Hoofdzaak is echter dat er wat meer gezond leven schijnt te komen in „de Raad van dergelijke samenstelling", met welke bewoordingen de vroede va deren onzer autonome (d.w.z. zelfstan dige!) gemeente in de merkwaardige adviesbrief werden getypeerd. Overi gens, waar leven is, is ook groei. Het is tenminste te hopen. In dit opzicht is het voorgevallene in de Raadsvergadering belangrijk. SERVUS. (Naam en adres steller bekend. - Red.) Het programma voor de tafeltennis- competitie ziet er voor de eerstkomend de dagen als volgt uit: Vrijdag: le kl. A. PMS 2 PTT 1. 4e kl. H. Kr. en Vr. 3 VSW 2. 4e kl. I. Fortissimo 2 Tempo 2. 3e kl. E. Kr. en Vr. 2 Climax 5. Zaterdag: le kl. A. Ritac 1 Treffers 3. 2e kl. C. Climax 3 Swift 2. 3e kl. E. Climax 4 Swift 3. Maandag: le kl. A. Kr. en Vr. 1 Ritac 1. 2e kl. C. Tempo 1 Hollandia 1. 3e kl. E. Sorry 1 ZTTC 1. RTC 2 Kr. en Vr. 2. 4e kl. H. VSW 2 Swift 5. Res. 4e kl. C. RTC 4 Swift 6. Nog maar ruim anderhalf jaar gele den opende de heer D. van Leeuwen als VIVO-kruidenier een fraaie winkel op De Sav. Lohmanstraat 24. Donder dag 1 december was het al weer zover dat hij met de verbouwing, welke de winkelruimte verdubbelde, gereed kwam en zijn zaak feestelijk kon her openen. En dan wat voor een zaak. Wat de koper direct opvalt is de pret tige en frisse inrichting en de enorme verscheidenheid artikelen welke hier aanwezig zijn. Alles is even zindelijk en overzichtelijk in de talrijke vitrines ondergebracht terwijl verder de arti kelen naar hun aard in aparte afdelin gen zijn gehouden. Het geheel van deze vergrote en nog weer fraaier geworden zaak getuigt van de ervaring en het vakmanschap van de heer Van Leeuwen als kruidenier. Dat zijn zaak in eén behoefte voorziet bleek wel uit de grote toeloop van de afgelopen dagen, waarbij de nu veel grotere capaciteit van de winkel al meteen op de proef werd gesteld. Wij wensen de heer Van Leeuwen ook verder veel succes toe in het vertrou wen dat in zijn vernieuwde zaak alle voorwaarden hiertoe aanwezig zijn. Voor a.s. zondag staan zowel voor de hoger als de lager spelende clubs be langrijke wedstrijden op het program ma. Veenendaal heeft een heel moeilijk bezoek aan Be Quick te Zutphen voor de boeg. Het gaat in deze wedstrijd te vens om de bezetting van de eefste plaats in de tweede klasse Oost. Het is hier wel heel moeilijk te zeggen wie er als winnaar uit de bus zal komen, we hopen natuurlijk op een eervol resul taat voor de geelblauwen, doch geven de meeste kans op de punten aan de thuisclub. De leider in de tweeede klasse van de UPVB, Rhenus, krijgt op Candia be zoek van DVSA uit Amerongen. De DVSA-ers hebben al vaak voor ver rassingen gezorgd, doch dat zij in staat zullen zijn de Rhenenaren in eigen home te verslaan is niet te verwachten, zodat wij de beste kansen ook hier aaii de gastheren toekennen. Met de wedstrijd HDS (Leersum) Renswoude is het anders gesteld. Rens- woude, dat met Rhenus een verwoed gevecht om de eerste plaats levert, zal DEMONSTRATIE VOOR SLECHTHORENDEN Woensdag 14 december zal bij de fa. Melis Optiek een demonstratie worden gegeven, die speciaal voor slechthoren den van betekenis zal zijn. Hier zal nl. getoond worden de zgn. hoorbril, het onzichtbare hoortoestel, dat in een brilmontuur is gebouwd. Voorts worden de nieuwste all-tran- sistor hoortoestellen met zeer laag bat terij-verbruik gedemonstreerd, o.a. het kleinste. Tijdens de demonstratie zullen fabrieks-deskundigen een toelichting geven VAN HET DAMFRONT Voor de onderlinge competitie van de damvereniging „Strijd en Kunst" wer den de volgende wedstrijden gespeeld: J. v.d. Vliert SrJ. v.d. Vliert Jr 02 J. Vermeulen A. v. d. Vliert 11 G. Valkenburg M. v. Raay 02 J. v. d. Vliert Jr J. Vermeulen 20 J. Vermeulen M. van Raay 11 H. v. d. Broek J. v. d. Vliert Sr. 11 J. v. d. Vliert Jr.G. Valkenburg 11 G. Valkenburg A. v. d. Vliert 20 H. v. d. Broek M. v. Raay 20 J. v. d. Vliert Sr. J. Vermeulen 20 A. v. d. Vliert H. v. d. Broek 20 ziph door HDS wel niet van de wijs la ten brengen, en een zege voor de rood- witten ligt dan ook wel in de lijn der verwachtingen. Unitas speelt thuis tegen SVMM. Een lastige opgave voor de Renswoudena- ren, doch met een goede wil is in deze wedstrijd nog wel wat te bereiken voor de thuisclub. Voor zaterdag staan ook al belangrij ke ontmoetingen op het programma. Het belangrijkste treffen is ongetwij feld de strijd VRC ESA. De Arn hemmers hebben één punt meer dan de Veenendalers en staan op de eerste plaats in de vierde klasse Oost. De be zoekers hebben ook nog een wedstrijd minder gespeeld. Een strijd om de voorlopige bezetting van de eerste plaats dus. Aan spanning zal het wel niet ontbreken en wij zijn zo vrij VRC de beste kansen te geven. Een derby is de laatste tijd heel ge woon, dus ook nu maar weer één en wel Triangelboys GVVV. GVVV heeft nog steeds een redelijke kans op de eerste plaats en ook mogen wij de Buurtlaanbewoners wat kwaliteit be treft wel hoger aanslaan. Wij rekenen er dan ook op dat de punten voor de gasten zijn. Matjan, de bezetter van de derde ©laats in deze afdeling heeft goede kan- Sèn in de ontmoeting met EDO uit ,trecht. Mocht GVVV een fout maken, n zullen zij hiervan gretig profiteren. ZIEKENFONDSLEVERANCIER Markt - Veenendaal - Telefoon 2764 VEENENDAAL Geboren: Johanna Maria, d .v. H. v. Ommeren en N. v. Baaren; Diederik Jan, z. v. J. H. Buddingh en H. de Vries Lentsch; Eric, z. v. G. Schrijver en R. v. Ravenswaaij; Jan, z. v. R. v. d. Pavert en H. Vonk; Wouterina, d. v. W. v. d. Craats en H. Hensen; Neeltje Clazina, d. v. H. van Spanje en C. E. de Kamper. Ondertrouwd: Wouter Eijkelenboom, 36 j. en Gerda Alida Stappenbelt, 26 j;; Franciscus Hendrikus de Koning, 25 j. en Hermina Gerhardina v. d. Wetering, 23 j. Overleden: Hendrik Haanschoten, 68 j. en 5 m., echtg. v. M. M. Camblar. GELDERS VEENENDAAL Geboren: Aaitje, d. v. H. J. Blitters- wijk en G. J. Schoeman; Gijsbertha, d. v. J. Albers en H. J. Anbeek; Cornelis, z. v. J. B. Rijnberk en G. A. v. d. Scheur; Gijsbertha A., d. v. J. Lefers en J. v. Zanten; Anna, d. v. J. Budding en M. R. A. Roelofsen; Dirkje, d. v. B. Bos en D. v. Huigenbos; Jan L., z. v. L. J. Koops en N. v. Manen. Ondertrouwd: Lambertus Hol en Hen- drikje v. Amerongen; Aalbert Heijkamp en Maria Werkman. RHENEN Geboren: Bertha Johanna, d. v. N. G. Schoonderbeek en J. op 't Landt, Rens woude; Hendrika, d. v. Tj. Kuipers en M. Terpstra, Duistereweg 4; Gerrit, z. v. J. v. Dolderen en T. v. Dijk, Friesesteeg 10; Rijk, z. v. M. de Bruin en E. Sieme- tje Peterse, Eikenlaan 65 I. Gehuwd: Gerrit Baardman en Gretha Schuil; Franciscus Swagers en Bertha Margarete Schulz. Overleden: Berend Berends, 68 j., geh. m. Zwaantje Jonker, Grebbeweg 25; Jo hanna Timmer, 86 j., geh. m. P. J. Rijk- se, Cuneraweg 116. Gemeente Rhenen COMMISSIE VAN TOEZICHT WONINGBEDRIJF Burgemeester en wethouders van Rhenen maken bekend, dat de com missie van toezicht van het gemeen telijk woningbedrijf in plaats van op 19 december 1955 zitting zal houden op maandag 12 december 1955, n.m. van 7 tot 8 uur ten gemeentehuize afd. finan ciën). Rhenen, 7 december 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v.d. WILLIK. AIRCONDITIONING Het regelen van de temperatuur in particuliere huizen en op kantoren is zo populair geworden, dat de air conditioning-industrie, die ruim een halve eeuw oud is, de mijlpaal van een billioen dollar omzet heeft bereikt. Aan de aandeelhouders van de Carrier Cor poration werd medegedeeld, dat een vijfvoudige vermeerdering van de te genwoordige omzet binnen de komende 50 jaar wordt verwacht. De tegenwoor dige omzet van 1 biljoen dollar per jaar is een opmerkelijke vooruitgang sinds de dag, waarop een halve eeuw geleden de maatschappij haar eerste air-con- ditioning-systeem in een steendrukkerij te New-York installeerde. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt, 9.30 u., ds. B. N. B. Bouthoorn van Bennekom, 5 u. ds. Vroegindewey. Vredeskerk 9 en 18.30 u. ds. Vroeginde wey, 5 u. ds. Wisgerhof. Veeneind 3 u. ds. Vroegindewey. Dijkstraat 2.45 u. ds. Wisgerhof. Sola Fide 10 u. ds. M. A. Krop van Groningen, 5 u. ds. Goedhart (zangdienst). Ger. Kerk 9 en 10.30 u. ds. Overduin, 5 u. ds. v. Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. M. Vlietstra van Eemdijk. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstr.) 9.30 en 5 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Padt van Ede. R.K. Kerk (Nieuweweg) 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoog mis, 5 u. Lof. Salvatorkerk 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Leger des Heils 10 u. Heiligingsdienst, 12 u. Zon dagsschool, 7 u. Openluchtsamenkomst, 8 u. Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 u. dhr. Zwijnenburg van Utrecht Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. N. Kooreman, 5 u. ds. L. v. d. Peut van Eist; Prot. Bond Hotel Laheij 10.30 u. ds. J. A. de Koning van Utrecht. Ger. Kerk 10 en 3 u. ds. Mees ten Oever van Wageningen. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 u. lees dienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 u. leesdienst. Woensdag 7.30 uur ds. Mallan van Bruinisse. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Gerk 10 en 6.30 u. ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 3 u. ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Maandag 7 u. ds. De Jong van Kralingseveer. ELST. Ned. Herv. Kerk geen opgave. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. v. Viegen. OVERBERG. Oud Ger. Gem. Donder dag 7 u. dhr. Gebraadt van Capelle a.d. IJssel. BI] Veilig en vakkundig onderhoud de jaren door Molenstr. 16 - Rhenen - Tel. 579 VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen, dr. J. P. Vergouwen, Kerkewijk 61, tel. 2469. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstr- 93, tel. 315. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van zaterdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 u., alleen voor dringende gevallen dr. Bakker van Leersum. Tel. K 3434- 495. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Ringelesteyn van Ederveen. Tel. K 8387-201. 95 ct. per advertentie Lm. 16 woorden, elk woord meer 7 eent Woningruil: Gevraagd een woning met tuin omgeving Veenendaal. Aangeboden nieuw huis te Scherpen- zeel. Br. onder nr. 2642 a. h. bureau v. d. blad. Biedt zich aan net meisje voor hulp in de huishou ding voor hele dagen. Br. onder nr. 2637 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd net dagmeisje. Woensdagmiddag, zater dagmiddag en zondags vrij. Zelfst. kunnende werken. W. J. Meijer, De Sav. Loh manstraat 160, Veenendaal. Tel. K 8385-2306. Te koop een Austin 8 „Eed" 4-deurs, bouwjaar 1948. Spotprijs f 550. De Gooijer, Pr. Bernhardlaan 185, Vee nendaal. Gevraagd bij alleenwonen de dame, hulp in de huis houding, v. dag en nacht. Niet beneden 25 jaar. Mevr. Kroes, Eikenlaan 4, Vee nendaal. Hoofdstraat 66, Veenendaal Prima guitaren v.a. f 27,50. Muziekhandel f A. van de Weerd, Beatyxstraat 60, Tel. 2102, Veenendaal. Ukeleles vanaf f 10,75. Mu ziekhandel A. v. d. Weerd, Beatrixstraat 60, Tel. 2102, Veenendaal. Biedt zich aan ervaren chauffeur, in tiet bezit van Rijbewijs B, C, D, E. Kan ook met trailer rijden. Br. ond. nr. 2640 a. h. bur. v. d. blad. Te koop radio met platen- wisselaar in kast. Het ge heel in prima staat. Prijs f 190,Parallelweg 4, Veenendaal. Biggen te koop bij M. van Herikhuizen, Onderweg 4, (Dijkje), Ederveen. Mevrouw VanTIus, Dr. Co- lijnstraat 30, Veenendaal, zoekt flinke werkster voor halve dag (4 uur) per week. Gevr. dagmeisje of werk ster, halve dagen. Banket bakkerij Dijkstra, Hoofd straat 21, Veenendaal. Te koop een z.g.a.n. rund lederen motorjas. Koopje Lindenlaan 3, Rhenen. Gevraagd flinke werkster, in klein gezin! voor halve dag per week of per 14 da gen. Dr. Colijnstraat 15, Veenendaal. Twee dames vragen thuis werk, onverschillig wat. Br. ond. nr. 2638 a. h. bur. v. d. blad. Gemengde spijkers f 2,p. pak (5 kg). Joh. Drost, Theo Veerweg, Eist. Tel. 284. Voor een geroutineerde typiste, omstreeks 20 jr., liefst in het bezit van Mulo diploma, is op ons kantoor een plaats vacant. Hoog salaris. Br. ond. nr. 2641 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd een dienstbode v.d.e.n. bij G. H. van Leeu wen, Hoogstraat 5, Veenen daal. Gevraagd net winkelmeisje. De Sav. Lohmanstraat 24, Veenendaal. Hardboard, uit voorraad leverbaar. Scherpe prijzen. Joh. Drost, Theo Veerweg, Eist. Tel. 284. Te koop Old-finish ameu blement best. uit: uitschuif- tafel, 2 fauteuils, 4 stoelen, staande leeslamp en divan met pluche kleed. Br. ond. nr. 2639 a. h. bur. v. d. bl. Ontvangen 'n partij prima kruissleutels. Joh Drost, Theo Veerweg, Eist. Telef. 284. Veehouders: Beste eiken tonnen vanaf f 11,voor spek- of was-, meel- en speciekuipen. Gegalv. pla ten enz. J. van Daatselaar, Marktstraat 57, Scherpen- zeel. De ondern. A. Haze- leger. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, Telefoon 3184, Veenendaal. Electr. wasmachine te huur per dag en per uur. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal. Tel. 2533. Voor het repareren van bedden, matrassen en ge stoffeerde meubelen. J. Baars, Nieuweweg 28. Veenendaal. Tel. 2667. Ma trassen in één dag klaar. Slaapt gezond onder een deken van J. Baars, Nieu weweg 28, Veenendaal. Concurrerende prijzen. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene er. bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol. Gortstraat 49, Telef. 3'.26. Veenendaal. Steeds nette inboedels ge vraagd en aangeboden, ook in ruil. J. van Hierden, Hoofdweg 64, Tel. 204, Ederveen. Slachtkonynen te koop ge vraagd, beslist de hoogste prijs. Hardeman, Beneden eind 25, telef. 2987, Vee nendaal. Tricótfabr. Harwig N.V., vraagt spoelsters, vanaf 18 jaar. Aanm. a. d. fabriek, Candialaan 3, Rhenen. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zn., Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-254. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij D. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Zaterdagmiddag 10 december a.s. om 3 uur zal de officiële plaats vinden van ons nieuwe bedrijfs pand gebouwd aan de Zuivelstraat. Wij nodigen U uit hierbij aanwezig te zijn. Uw bezoek zullen wij zeer op prijs stellen. EERSTE VEENENDAALSE LAS-INDUSTRIE Zuivelstraat 7, Tel. 2958, Veenendaal (52) De gehele dag rijden de ruiters in gestrekte draf verder. Angelo praat honderduit en vermaakt Aram en Presto met zijn kwinkslagen. Brock, Arams trouwe wapensmid, verliest de geboeide roofridder geen moment uit het oog, maar Aiglon zit gelaten en somber zwijgend in het zadel en schijnt er niet aan te denken een poging tot ontvluchting te wagen. Tegen het vallen van de avond, als de zon reeds als een bloedrode schijf op de kim rust, verrijzen in de verte de torens en daken van een ommuurde stad. Als zij de stad reeds dicht genaderd zijn, zien Aram en Angelo voor zich op het pad een dikke man met een grote luit op de rug, die moeizaam voorts jokt over het mulle zand. „Aha," lacht Angelo vrolijk, „daar zie ik al de eerste speelman, die ongetwijfeld op weg is naar het tournooiveld te Napels. Hij en zijn makkers zullen daar wel een lieve duit ver dienen." „Maar die man ken ik," roept Aram ver rast uit. „Heidaar, troubadour." Nieuwsgierig kijkt de muzikant over zijn schouder. „Heer Aram!" roeptfhij dan verheugd. En Aram kijkt in het ronde, olijke gezicht van Bliondello, de troubadour die hem destijds heeft geholpen het raadsel van Ro- vanna te ontsluieren(Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2