Deze zwaar-verzilverde lepel tijdelijk voor 40 cent I bij aankoop van één Klok-Pakket! DE VALLEI jo (4 René VEENENDAAL EN BE QUICK PROTESTEREN NA AFLOOP DVSA bracht Rhenus eerste nederlaag toe RENSWOUDE BOEKTE 1-1 DRAW (waarde f 1.25) Rsaa Voor beide partijen bevredigende eindstand V.R.C. NEEMT DE LEIDING OVER O* Voor de Jeugd 13 eege voor R.K.V.U.V. E.S.A. met 20 geklopt Wageningen - 't Gooi 1-0 Officiële Bekendmaking b. En in Uw Klok-Pakket zitten de wijd en zijd bekende allerbeste wasmiddelen, die U nu en volgende week en over twee weken toch nodig hebt. En natuurlijk ook een fraai cadeau dat altijd in een Klok-Pakket zit VERKEERSREGEL VOORBIJ! FEUILLETON Veenendaal heeft het in Zutphen niet tot een overwinning kunnen brengen. Beide ploegen hebben redeiyke kansen gehad op een overwinning, doch zy hebben deze niet benut. De 11 uit slag, zü het dan van beide partyen on der protest, kan echter bevredigend worden genoemd. De eerste goede scoringskans kwam reeds na enkele minuten voor Be Quick, toen rechtsbinnen Van Laar al leen voor keeper Cornelissen kwam, doch zijn schot ging hoog over. Ab Ree- bergen kreeg aan de andere zijde een kansje, maar zijn keiharde schot werd door de doelverdediger keurig tot cor ner verwerkt. Zo ging het de gehele •wedstrijd. Toch leek het er in de 33ste minuut op, dat Be Quick de leiding zou nemen. Keeper Cornelissen was reeds gepasseerd, maar de bal ging, tot opluchting van al wat Veenendaal was, via de paal het veld weer in. In de laatste minuut nam Veenendaal de leiding, toen Ab Reebergen een hard schot loste, dat doelman Welmers kans loos sloeg. Tegen het toekennen van dit doelpunt tekende de thuisclub pro test aan, daar de tijd reeds verstreken zou zijn. Na de rust kreeg het publiek een zelfde spelbeeld te zien, wat beslist niet onaardig was. Be Quick kwam echter steeds meer in de aanval en de overi gens hechte Veenendaal-defensie kwam menigmaal voor hete vuren te staan. Linksbinnen Teunissen trakteerde Cor nelissen op enkele schuivers, die hij vakkundig verwerkte, doch waarbij het houtwerk ook nu weer redding bracht. Ab Reebergen werd in deze periode vervangen door zijn broer. Langzamerhand ontkwam Veenen daal aan de druk en ging het weer een woordje meespreken. Een vrije trap op de rand van het strafschopgebied werd door G. van de Weerdhof hoog overge- knald. In de 33ste minuut kreeg Henny Muller de bal van de keeper, die niet voldoende wegwerkte. Zijn schot was onhoudbaar maar scheidsrechter Bon- gers had reeds buitenspel geconsta teerd. Veenendaal tekende hiertegen protest aan, aangezien Muller niet bui tenspel stond, daar hij de bal van de keeper „kreeg". Drie minuten later benutte midvoor Witkamp een fraaie pass van rechtsbuiten Klaassen. Zijn kopbal was voor Cornelissen onhoud baar en de stand kwam hierdoor op 11. Het laatste woord ls nu aan de protestcommissie. Wij geven zowel Zutphen als Cornelissen c.s. weinig kans op een eventuele 10 overwin ning voor de thuisclub, of een 12 overwinning voor Veenendaal. RKVUV heeft zondag weer eens een overwinning weten te behalen en zij hebben zich hierdoor iets verder ver-J wijderd van het hoekje waar de klap-J pen vallen. De bezoekers waren reeds direct vanaf het begin iets sterker. Tien minuten was er gespeeld, toen de mid voor een goede pass van rechts benutte door de eerste goal te scoren. Zuppelli kon twaalf minuten later de voorsprong tot 02 vergroten, terwijl de midvoor nog voor rust de bal voor de derde maal in het net deponeerde. Na de thee kwam de thuisclub wat meer in het offensief, doch verder dan één doelpunt bracht zij het niet, zodat de puntjes mee naar Renswoude gingen. SINTERKLAAS IN DE V.S. In de V.S. bestaat een kleine stad „Santa Claus". Daar werkte een post directeur, die op verzoek der ouders honderdduizenden brieven met „Santa Claus" liet afstempelen. Het uitermate belangryke treffen tussen VRC en het Arnhemse ESA is door de Veenendalers verdiend met 20 gewonnen. Door deze overwinning hebben de geelblauwen de leiding in hun afdeling kunnen nemen. De weers gesteldheid was niet best, maar het spel was prima, wat voor de bezoekers toch het voornaamste is. Na een half uur spelen wist Beb Jan sen de thuisclub de leiding te geven. Deze stand bleef tot aan de rust ge handhaafd. Na de gebruikelijke ver kwikking kwam het ESA-elftal in een gewijzigde opstelling in het veld. Nu waren de Arnhemmers wel iets beter, maar op het beslissende moment ble ven zij falen. Het schot ontbrak deze toch beslist niet onaardige ploeg. In de 35ste minuut bracht Heemsbergen de score op 20. Het pleit voor de bezoe kers, dat zij, ondanks deze achterstand, moedig partij bleven geven, hetgeen echter niets opleverde. De stand in deze afdeling is thans: Renswoude is zondag jl. weer een punt op Rhenus ingelopen, alhoe wel de roodwitten zelf ook met een draw genoegen moesten nemen, 't Was in Leersum niet te zien, dat hier de rode-lantaarndragers tegen een elftal speelden, dat nog een kans op het kam pioenschap heeft. Zowel de thuisclub als de bezoekers lieten een party voet bal zien welke alle bekoring miste. Misschien was Renswoude in technisch Het is wel een bijzonder spannende wedstrijd geweest op de Wageningse Berg. Beide ploegen speelden technisch goed. Wageningen verscheen met Leander op de midvoorplaats. Deze verving de geblesseerde Kroesbergen. Direct na de aftrap trok de Gooi-voorhoede ten aan val. Schaap schoof zijn midvoor Hooyer de bal toe; deze schoot echter naast. Bij een volgende Gooi-aanval wist keeper Kramer een schot van Schaap onschadelijk te maken. Wageningen nam hierna de aanval over. Door snel uitlopen wist de Gooi-keeper Bekkering onheil te voorkomen. Direct hierop los te Van de Weerd een hard schot. Kee per Bekkering wist, al was het ten koste van een hoekschop, de bal uit zijn doel te stompen. Wageningen bleef aanvallen maar doelpunten bleven uit. Hoe Van de Weerd of Leander ook schoten, steeds weer was het keeper Bekkering, die redding bracht Na de rust ging de Wageningse voor hoede tot de aanval over; steeds was het weer keeper Bekkering, die de Wa- geningers de voet dwars zette. Bij een hoekschop op het Gooi-doel wist Van de Kolk de hoge bal keurig in te kop pen. Stopper Bak bracht redding door de bal uit het lege Gooi-doel te trappen. Wageningen, aangemoedigd door het publiek, bleef in de aanval. Het was echter steeds keeper Bekkering die doelpunten wist te voorkomen. Bij een gloeiende kogel van Leander bleek hij zijn pols te hebben gekneusd. Nadat hij geholpen was speelde hij door. Aan de andere kant trachtte Het Gooi onder aanvoering van Schaap de Wa geningse achterhoede uit haar even wicht te spelen maar ook dat lukte niet. De Wageningse middenlinie stuwde haar voorhoede steeds ten aanval. Op nieuw trok Van de Weerd, goed com binerend met Leander en Knevel, er tussenuit. Door twee Gooispelers ge hinderd wist hij de bal onhoudbaar voor opzicht nog wel iets beter, maar het verband in de voorhoede en ook met de achterlinie was volkomen zoek. Na een kwartier kon HDS de leiding nemen. Renswoude beantwoordde deze treffer tien minuten later. Stutvoet kreeg de bal te pakken, een slap schot volgde, de keeper blunderde en de score was gelijk. Een toevalstreffer, welke, zoals later bleek, toch voor Renswoude nodig zou zijn. De stand onderging zowel voor als na de rust n.l. geen verandering meer. Na de thee kreeg de wedstrijd ook nog een hard karakter. Ook het pu bliek begon zich te roeren, wat hiertoe mede oorzaak was. Een slechte beurt van de Leersummers. Voor beide doe len ontstonden nog enkele gevaarlijke momenten. Eenmaal kreeg linksbinnen Van Raay een goede kans van 5 meter afstand, doch hij schoot in de handen van dé keeper. C. Vink kreeg in de al lerlaatste minuut nog een kans, doch op het moment dat hij zou schieten floot de arbiter voor de laatste maal. Het is zondagmiddag daar op „Can- dia" in Rhenen een buitengewoon span nende wedstryd geworden tussen het leidende „Rhenus" en „D.V.S.A." !t Amerongen. De stryd werd bügewoond door een veeltallig publiek, dat onge- twyfeld waar voor geld heeft gekregen. In de „Rhenus"voorhoede was weder om opgesteld T. Hovestad, die enkele wedstryden op de reserveiy'st was ge plaatst. Toen de rust inging stonden de gas ten met 01 voor. Rhenus kreeg na de thee een penalty toegewezen, welke werd benut (11). Een Amerongse speler werd het veld uitgezonden, het geen de gemoederen langs de lijn ver hitte. Heel lang bleef de stand 11 gelijk, doch ongeveer een kwartier voor het einde maakte DVSA er 12 van. Hierin kwam geen verandering meer en Rhenus heeft de eerste nederlaag in dit seizoen te pakken. DVSA heeft een verdiende overwin ning geboekt. keeper Bekkering in te schieten (10). Er was toen nog tien minuten te spe len. Alles wat Gooi is trok nu ten aan val. Bij een dezer aanvallen wist Looys een zeker schijnend doelpunt te voor komen. 't Gooi kreeg nog een drietal hoek schoppen te nemen, welke echter geen doelpunten brachten. Toen de goed leidende scheidsrechter het einde aankondigde had Wageningen een verdiende en zwaar bevochten zege behaald. V.I.O.S 9—14 D.T.S 9—13 E.S.A 9—13 S.K.V 10—11 Oranje-Blauw 8—7 S.S.S.E 8—3 A.Z.S.V 8—3 S.K.V.W 9—0 HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van H. Puyk, Utrechtsestraatweg 58 te Rhenen, om vergunning tot het oprichten van een benzine-opslagtank ondergronds met een inhoud van 4000 liter en met daarop door middel van leidingen aan gesloten electrische benzine-aftappomp in gesloten metalen kast. Gedurende tien dagen na de dag tekening van deze bekendmaking be staat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op donderdag 22 dec. a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en'degene die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Rhenen, 8 december 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL, burgemeester. Th. v. d. WILLIK, secretaris. RATTENBESTRIJDING Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen nogmaals ter kennis van de ingezetenen, dat in het kader van de actie ter bestrijding van ratten in de periode van 14 tot 21 december 1955 aan het bureau van gemeente werken de benodigde lokaasporties kosteloos verkrijgbaar zijn. Rhenen, 12 december 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. Th. v. d. WILLIK, secretaris. WIJZIGING KEURLONEN Burgemeester en wethouders van Rhenen maken bekend, dat de keur lonen volgens de Vleeskeuringswet in gaande 13 dezer zijn gewijzigd. Zij bedragen voortaan voor het keu ren van: a. een eenhoevig dier of een rund (geen kalf of pink) 7, een pink (rund zonder bre de tanden' 4,50 een vet kalf, graskalf, veu len of varken 3,50 een schaap, lam, nuchter kalf of geit 1, met dien verstande, dat verschuldigd is voor de huisslachting van een var ken f 5,en van een schaap of geit f 2,—. Omtrent de wijziging der z.g. invoer- keurlonen worden ter gemeentesecre tarie (afdeling algemene zaken) inlich tingen verstrekt. Rhenen, 12 december 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. Th. v. d. WILLIK, secretaris. c. d. Bovendien steeds nieuwesteeds mooiere cadeautjes! Kinderen jubelen! Moeders zijn trots I Waar U ook gaat: voor zo'n ver zilverde, gebeeldhouwde lepel be taalt U overal minstens f 1.25! U betaalt echter maar 40 cent als U een Klok-Verrassingspakket haalt, waar voor Uw kinderen ook nog zo'n fijn cadeau in zit! Leg dat mooie lepeltje eens op Uw hand, U geniet er van. En U zult zeggen: zo wil ik er 12 zien te krijgen. En U hebt gelijk Nog nooit kocht De Klok zoiets moois voor UI Daarom zult U er blij mee zijn. Haal ze èn voor Uzelf èn spaar ze. Het zijn juwééltjes, ook om straks aan Uw moeder, Uw tante, Uw zuster cadeau te geven. Of als huwe lijksgeschenk voor Uw nichtje! 6 of 12! Een waarde van vijftien gulden. En voor U nog geen vijf gulden. Veertig cent voor zo'n fantastisch mooie en zware lepel. Onbegrijpelijk! V» 8SS Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal ONZE JARIGEN 8 dec. Cobi Ariesen. 8 Nelleke v. d. Kuinder. 8 Gerrit Voorsluys. Henny Schuilenburg. Bertus Hament. Petrus v. Limbeek. Jansje Veer, Eist. Eefje Diepeveen. Piet v. Eden. Gijsbertus Blankenstijn, Eist. Peter de Ruiter. Selia v. d. Brink. 1 11 1 11 11 1 11 1 Oplossing raadsels I. 1. Standvogels. 2. Vlissingen. 3. Imker. 4. Gent. 5. Mijnschacht. II. Ham - wak - sla - erf - lor - Eem - Sem. Haarlem. NIEUWE RAADSELS Welke rare bakker is het, Die wel nooit, al wil 't geval, Dat hij geeuwen gaat van honger, Eigen baksel eten zal? HET ONGELUKSGETAL II. Op neven staande figuur lig gen 48 centen zo danig, dat er op elke rij 13 liggen. De vraag is: wie kan er nu 4 cen ten wegnemen en de andere dan zo verleggen, dat er toch op elke rij 13 liggen? De volgende vraag is: Wie kan er nu nog eens 4 centen weghalen, terwijl er toch weer 13 op elke rij komen? We gaan nog verder. Wie kan er weer 4 centen weghalen, er steeds voor zorgend, dat er op elke rij 13 stuks ko men? Ditzelfde kun je nog wel twee maal herhalen. Probeer maar eens. SLIMMERIK Moeder: „Kees, je mag niet altijd al leen maar aan jezelf denken. De helft van de tijd mag zusje de slee hebben." Kees: „Dat heeft ze toch, moeder! Ik heb de slee als hij de heuvel afgaat en zij als hij hem opgaat!" z'n drieën naast Rijdt nooit met elkaar op de fiets! Sinterklaas ging weer naar Spanje, Groot en klein is weer voldaan. Ieder nam op Sints verjaardag, Blij weer zijn cadeautjes aan. Vader kreeg een nieuwe vulpen, En een hart van speculaas. Moeder kreeg een mooie naaibox, En taai-taai van Sinterklaas. Zus Cato kreeg drie paar nylons, Want die heeft ze altijd stuk. Als je zuslief wilt geloven, Komt dat steeds per ongeluk. Broer André kreeg mooie boeken En een worst van marsepein. Van lezen houdt hij wel het meeste, Maar snoepen vindt hij ook wel fijn. Tiny kreeg een rood serviesje Daar is ze dol gelukkig mee. Ze vraagt haar poppen op visite, En drinkt twintig kopjes thee. Pietje wou wel graag een hijskraan, Maar die vond de Sint zo duur! Daarom kreeg hij 'n grote bouwdoos. En bouwt tevreden aan een schuur. Jan stopt z'n mond vol pepernoten (Je kunt hem nauwelijks verstaan) En zegt: „O goeie, gulle bisschop, Kom elke week maar bij ons aan!" TESTAMENT IN STIJL Een restaurateur te Chicago heeft zijn testament op een servet geschreven. Daarop stond precies aangegeven, hoe hij zijn vermogen, dat meer dan dertig duizend dollar groot was, wenste te verdelen. Enige minder begunstigden hebben dit testament aan het Gerechtshof te Chicago voorgelegd, welk Hof nu zal moeten beslissen, of deze laatste wil al dan niet rechtsgeldig is. door H. Westen berger Vertaling: Minny Musaph Blydenstein (11) Verontwaardigd heeft de jongen het bord met meloen van zich afgeschoven. Neen, merci, hij heeft geen zin om te eten, als er van hem gedacht wordt, dat hij liegt. En nu was zijn hele avond be dorven en hij wou maar, dat hij helemaal niets verteld had van die mensen en er eenvoudig naar toe gegaan was „Maar, Jo!" Nou ja, wat had hij er nou van, dat hjj het verteld had? Herrie, anders niks en nu begint moeder nog te huilen ook, dat mankeerde er net nog aan. En als het zo doorgaat, begint hij ook nog! Maar van woede. En hij vertikt het eenvoudig om te huilen! Hij wil niet, begrepen; hij wil eenvoudig niet! En die hele familie Brackwieser kan hem geen laars schelen, geen laars! Als mammie nou maar niet zo huilde! Dat kan hij niet uitstaan, en als zij nu niet dadelijk ophoudt, gooit hij zijn bord nog op de grond hij weet een voudig niet meer wat hij doet ,Het domste, wat ik doen kan, is nu te huilen,' denkt Helga; en niettegenstaande snikt zij aan één stuk door. Zij kan niet anders. Maar tussen haar tranen door komt als een zonnestraal een glimlach, die zij dadelijk naar haar jongen door stuurt „Jo, kerel, kom eens hier, brom niet zo tegen je moeder! Zie je, ik ben op 't ogenblik erg zenuwachtig. En als je nu absoluut naar die mensen toe wilt gaan „Nee, moeder, ik ga niet." „Nu dan, kerel, dan is alles immers weer in orde. Kom hier, geef mij een kus, niemand ziet het behalve ik en ik zal niet kijken." Nog een beetje onder de indruk maar zichtbaar opgelucht, gaat Joachim naar zijn moeder en geeft haar een klappende kus. „Maar hou nu op met huilen!" „Ja Jo, en ga jij nu je meloen opeten." Een korte aarzeling, een schouder ophalen, en edelmoedig begint Joachim zijn meloen te verorberen. Maar dat moeder zo'n drukte maakt over die fa milie Brackwieser, daar moet iets ach ter zitten. Maar wat? En zal hij er toch maar niet stilletjes naar toe gaan? Niet om die boot! Die boot kan hem al niets meer schelen! Maar om er achter te komen, wat die mensen zijn moeder eigenlijk gedaan hebben daarom al leen. De hele verdere avond vreest Joachim, dat zijn moeder hem zal laten beloven, dat hij niet naar de familie Brackwieser toe zal gaan. Maar Helga laat hem niets beloven. Zij vertrouwt haar jongen. Hoofdstuk X. Als de eerste schaduwen van de avond over Cairo dalen, als van hon derden minaretten de gelovigen tot het gebed worden opgeroepen, als van de hotelterrassen de booglampen opflikke ren en op het plein bij de opera de auto's in lange files voortschuiven, dan begint in het Eskebije-park de open luchtbioscoop. Midden tussen hoge bomen, geurende Eukaliptus en zwaarbladerige ahorn bomen wordt een reusachtig doek ge spannen en daarvoor krioelt in een bonte mengeling het volk van Cairo: Frans sprekende vrouwen uit de kleine burgerstand, de kinderwagens voort duwend, werklieden van allerlei natio naliteiten, zwartogige Arabieren, de witte burnous statig om de brede schou ders gedrapeerd, Turken met kromme benen in wijde broeken, Engelse Tom mies met witte handschoenen aan de forse handen, sierlijke vrouwen uit de Levant, Arabische studenten met het insigne van de Adzarmoskee op de wit te kleding, Amerikaanse, Duitse en Engelse touristen, met fototoestellen aan de schouders bengelend, Franse handelsreizigers met glad gekamde ha ren en costuums naar de laatste mode. En daar tussen in, schreeuwend, joe lend, over de tuinstoelen klauterend en vallend, massa's kinderen van alle rassen. Vandaag is de drukte al bijzonder groot, want er zal een nieuwe Ameri kaanse vliegeniersfilm worden ge draaid. Dat trekt vooral de kinderen en het wordt pas rustig, als daar op het witte doek de twee dappere vliegers een teder afscheid van hun verloofden hebben genomen en in hun vliegmachi nes opstijgen. Het knetterend geraas van de moto ren vermengt zich realistisch met het getoeter van autosignalen en het ge schreeuw van krantenventers in de naastbijzijnde straat die slechts door een ijzeren hek van het park is ge scheiden. „Alsof je op het vliegveld was!" denkt René Brackwieser en leunt met een zucht van plezier achterover op zijn wankel ijzeren parkstoeltje. Hij zit op de laatste rij. Naast en achter hem is een geweldig gedrang van de velen, die helemaal geen stoel meer hebben kun nen bemachtigen, ja het is niet eenvou dig het uitzicht vrij te houden en op te passen, dat niemand voor je heen dringt en zodoende het hele uitzicht belem mert! Die kleine Arabieren zijn er bij zonder handig in, om zich tussen de stoeltjes in te werken; voor je er op verdacht bent, zit zo'n bruine rakker naast je en duwt je haast van je plaats! Plotseling, juist op het ogenblik dat de twee vliegers in gevecht geraken met een onbekende vijand en als gieren in de lucht rondzwaaien, voelt hij, dat hij op zijn schouder wordt getikt. Als hij omkijkt ziet hij een kleine, blonde jon gen naast zich staan; hij heeft de pet van de Franse school op. „Leen mij een hoekje van je stoel," zeg hij zacht. „Ik heb mijn voet een beetje verzwikt bij de gymnastiek." René Brackwieser aarzelt, hij houdt niet van deze manier van aanpappen Maar de jongen is al op het hoekje van de stoel geschoven en René kan niet anders doen dan een beetje, plaats maken. „Dank je," zegt de blonde jongen. Maar René doet alsof hij dat niet hoort en geeft zijn volle aandacht aan het witte doek, waarop zich de meest interessante dingen afspelen: het snoe zige blonde meisje schiet vanuit een ci tadel op de vijandige vliegenier, maar in zijn val sleurt hij de Amerikaan mee en samen storten zij nu op ontzettende manier naar beneden, terwijl de derde wanhopig over hen heen cirkelt. „Waarom heeft hij geen parachute," „Komt nog wel," stelt de andere jon gen hem gerust. En werkelijk, nu zoekt de gewonde vijand in zijn brandende machine naar iets „Dat haalt hij niet meer," fluistert René in spanning. Maar de ander geeft hem een bemoedigende duw: „Zeg, als ze nu alle twee zouden doodvallen, zou de film al afgelopen zijn en er komen nog vier bedrijven René kijkt hem over zijn schouder heen aan. „Ja," zegt hij kleintjes en be gint te lachen. Intussen worden de verwikkelingen in de film steeds dramatischer. De mo tor van de derde vliegenier weigert plotseling. Misschien zal hij ook nog naar beneden storten en zullen de twee snoezige, blonde meisjes met de prach tige krullen en de stralenkrans van lange zijde-achtige wimpers zich we nend over hun verongelukte helden buigen. Ja en in vredesnaam, wat is dat nu weer? Terwijl de derde vliegmachine in zweefvlucht naar beneden glijdt, daalt uit de tweede de vlieger met de parachute en is het te gelovenals er nu geen wonder gebeurt, trekt de derde machine in haar val de parachute nog mee naar beneden Het publiek leeft in ademloze span ning mee. De dikke Franse vrouw, die naast René zit, laat haar kind bijna van haar schoot vallen en de jongeman op de rij voor hem wrijft zenuwachtig met zijn zakdoek door zijn hals. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 4