Aram Bloemink Brillen f Voetbal programma Burgerlijke Stand BALLEGOYEN KERKDIENSTEN r i T l van den t fasen 4 T$T«ia Wo&m Veenendaal &p 2e 3*Cerótdag verloven zich VERLO VINGSGESCHENKEN I Achterberg MOLENSTR. 16 - TEL. 579 RHENEN Zondagsdienst Doktoren De broederschap der bronzen draak VRAAG 6 AANBOD DIVERSEN Aangeboden CHEVROLET 1954, luxe uitvoering, in staat van nieuw CITROËN 1 948 prima staat f 1000.- GHEVROLET 1 947, zeer goed, I 1000.- Garage „De Rhoter" e de Eschenbach-serviezen behoren tot de beste en meest verfijnde servie zen-collectie welke momenteel in Holland gebracht wordt. GERO-ZILVIUM en ZILMETA-artikelen zijn verlovingsgeschenken, die bij de zilveren bruiloft nog dagelijks gebruikt worden! Drinkserviezen in kristal en glas van LEERDAM, Krisftalunie en bekende buitenlandse fabrikaten. Je mag tegeswoordig ook niks meer doen. Nog niet eens in je eige huis je eige verjaardag viere. Dat hebbe jelui gezien? met dat meissie van duuzend weeke oud of daaromtrent. Dat kind schijne ze indertijd teege der zin in een soortement rijksinrichting gestopt te hebbe. Wat voor een soort inrichting dat geweest moet zijn, stond der niet bij. In ieder geval zal et daar niet zo lekker geweest zijn, anders loop-ie daar niet weg. Laate we nou eerlik zijn. Maar goed 't is et kind gelukt en nou moest ze zelf jammer genoeg onder de grond, met de familie en de vrijer van et deerntje boove de grond, der neege- tiende verjaardag viere. Neegetien is nou wel geen kroonjaar, maar 't is toch wel de moeite waard om zooiets te viere. 'k Weet nog heel best de tijd, dat Driek neegetien werd, mense, mense, wat was ze toentertijd rank en wat was 't een knap jong vrouwmens. Ze is nou een beetje uitge zakt, ze heb der eige tande niet meer en der huid hangt eene beetje in plooije hier en daar. Toch ken je nog wel an der zien, dat 't vroeger een mooi ras- peerdje was. En daarom kan ik zoo meelij hebbe met dat kind van neegetien, die daar een paar maande als een onderduikster onder de grond heb moete zitte, omdat een heel stel groote keerels, op zichzelf eerlikke huisvaaders, vanweeges hun beroepsuitoefening jacht op dat kind hebbe gemaakt. Eindelik hebbe ze der dan toch gekreege. Der stond in de Vallei niet bij of de verjaarsviesiete ook nog een bossie blomme meegenoome had of dat et feest op het pliessieberoo soms nog een poossie is voortgezet. Intusse zit et bewuste kind misschien alweer in die rijksinrichting waar ze uitgekomme was en mag ze dag in, dag uit weer de piepertjes van de andere gaste jasse of andijvie spoele. Toevallig zag ik een advertensie, waar met groote letters stond, dat een maatig mens zen vrijheid waard is. Wat moet je, als dat waar is, nou al van zoo'n kind van neegetien jaar denke. Ik weet et niet meer. 't Zal voor ons kranteleezers wel een raadsel blijve. Zooals der trouwens wel meer raadsels -zijn. Zoo zag ik een paar daage geleeje, dat voor een school waar ze onze meis- sies zoogezeid opleide voor huisvrouw, een flinke werkster gevraagd werd. Driek zei meteen toen ze 't las, dat dat best iets voor haar zou kunne zijn. Ik heb et haar sterk afgeraaje. Zeg jelui nou zellef, wat zou een flinke werkster nou eigelik an zoo'n school moete doen? Der zijn netuurlik twee oplossinge moogelik. De eene is, dat ze je noodig hebbe om an die schoolkinders te laate zien wat of nou eigelik goed werke is in een huishouding (want wij keerels onder mekaar wij kankere wel es op onze Driekies en Jaantjes en Gijssies of hoe die schepsels nog meer heete magge, maar ik heb wel bekeeke, dat goed-huishouwe-doen heus niet enkel Veenendaalse Damclub voorlopig gelijk tegen Hilversum De Veenendaalse Damclub besloot het seizoen met een thuiswedstrijd te gen het H.D.G. uit Hilversum, die maandagavond in „Het Trefpunt" werd gespeeld. Het eerste tiental van Vee nendaal speelde voorlopig 88 gelijk, zodat de twee afgebroken partijen de beslissing moeten brengen. Wellicht blijft de stand gelijk 10—10. De vraag of VDC zich zal handhaven in de hoofdklasse zal maandag a.s. worden beslist als men in Nijkerk de afgebro ken partijen gaat uitspelen uit de on langs gespeelde wedstrijd tegen Ve- luwezoom. Het tweede tiental van Veenendaal won met 119 van H.D.G. 3 zodat ook hier de competitie is afgelopen. De re serves van V.D.C. zijn op de derde plaats geëindigd. Volledige uitslag Veenendaal I H.D.G. I J Edink G. Rump 1—1; G. van Dijk J. Birkhof 0—2; H. v. d. Brand- hof A. Beemer 11; C. Heykamp A. Ates 1—1; A. Valkenburg C. van Dijk 20; W. van Manen A. J. Siertsema 1—1; J. J. Roks A. Bakker afg.; R. de Gooyer D. Ysselsteyn 20; W. v. d. Hor W. van Aggelen 0—2; E. de Kleuver J. Novius afg.; Voor lopige uitslag 88. Veenendaal 2 H.D.G. 3: H. van Beek J. Giezen 02; R. v. Rotterdam A. Kuiper 02; E. v. Ra- venswaay K. v. d. Werf 2—0; B. Val kenburg W .Wolfrat 11; D. van Baaren K. Marinus 02; E. Wels W. Splint 2—0; B. v. Ruiswijk J. Kreunings 20; J. Bos P. Hooger- brug 0—2; A. Keyman regl.2—0; J. P. Bloemink J. Sluiter 20. Einduit slag 119. middenklassen werd opgevoerd „De Jaargetijden" en door leerlingen van de hoogste klassen „De Pannekoek". Beide stukken vielen zeer in de smaak en werden uitstekend weergegeven. Na de pauze werd de film „De blinde passagiers" in zes delen vertoond. Er werd hartelijk gelachen om de dwaze avonturen van Watt en Halfwatt. Na een tweetal verlotingen met fraaie prij zen werd de avond gesloten. In de pau zen werden allen ruim getrakteerd. Zeer voldaan ging men om 11 uur naar huis. ZIEKENFONDSLEVERANCIER Markt - Veenendaal - Telefoon 2764 GESLAAGD De heer J. Reinders, ambtenaar op de afd. Financiën ter gemeente-secre tarie van Veenendaal, slaagde deze week voor het te 's-Gravenhage ge houden examen Gemeente-Financiën, le gedeelte. SINT-NICOLAASFEEST OPENBARE LAGERE SCHOOL Zaterdag j.l. werd het traditionele Sint-Nicolaasfeest van de leerlingen en ouders van de O.L. school te De Klomp gehouden, in de garage te De Klomp, die daartoe bereidwillig door de eige naar beschikbaar was gesteld. Het hoofd der school, de heer Schol ten, opende het feest met een woord van welkom. Natuurlijk deed Sint Ni- colaas in eigen persoon met zijn trouwe knecht Pieterbaas zijn intrede op het feest en werden beiden door de jeugd enthousiast toegezongen. Door een aantal leerlingen van de KERSTWTJDINGSDIENST Dinsdagavond a.s. om 8 uur, zal in het buurtschapshuis een Kerstwijdings- dienst worden gehouden. Ds. C. v. Vie- gen zal in deze Kerstwijdingsdienst voorgaan. Medewerking verleent de verenigde Chr. zangvereniging „Eben Haezer", onder leiding van de dirigent, de heer L. P. van Voorthuizen. O.a. wordt uit gevoerd de Kerstcantate „Gloria in Ex- celsis". Alle belangstellenden zijn wel kom. bestaat uit lekkere puddinkies bakke of een goed bakkie leut zette), maar in dat geval hadde ze beeter een werkster - leeraares op kenne roepe, want daar draait et dan toch op uit. De andere oplossing is, dat ze je noo dig hebbe om an die schoolkinders te laate zien hoe of het niet moet. In dat geval dien je dus louter als een soort aamusement voor al die juffies, die het zoogezeid veel beeter weete en daar acht ik mijn Driek toch te goed voor. Ik zeg maar zo: veele hande maake licht werk. Als al die deerntjes een beetje poot-aan speele, dan kon dat werk daar ook best voor mekaar kom- me. Per slot ben ik maar een leek, maar ik geloof toch wel, dat er nog andere proobleeme bestaan in het leeve. Dat zien jelui wel met dat zwembad- zaakie. Steeds meer penne komme in beweeging en waar dient het voor? Der zouwe nog ernstige moeilikheede uit voort kenne vloeije. 't Is meer gebeurd in ons kleine Vaaderland. Je heb vroe- geer de Hoekse en Kabbelj auwse twiste gehad, verders is der oorlog geweest tusse de mense uit het Sticht en die uit het Gelderse en nou zou je hier in 't Veen zooiets kunne krijge tusse Sluiters en Niet-sluiters (van het Bergbad). Ik voor mijn, ik blijf der maar buite Ik zwem toch niet meer en verschoone doe ik me onder de does. W. BLAUWKOUS (Vervolg van pagina 1.) Het boerenbedrijf immers is een onder neming, evenals de fabrieken en mid- denstandsbedrijven. In deze zaken werkt men met een zekere hoeveelheid kapitaal met als doel: het maken van winst. Ook de boer werkt met kapitaal, geïnvesteerd in gebouwen, machines en vee. Zijn doel is ook het maken van winst. In dit opzicht staat de boerderij dus op één lijn met Industrie. Als wij het boerenbedrijf van tegenwoordig eens vergelijken met vroeger, dan zien we dat enorme verschuivingen zijn op getreden. Toen beschouwde men het boeren als een simpel vak waar ieder een voor geschikt was. Thans weet men wel beter, daar er voor het boeren een veelzijdige kennis nodig is. Wij kunnen dit ook zien aan de hoe veelheid geld dat wordt omgezet op de boerderij. Spreker gaf een voorbeeld met strookjes papier op een flanel bord, van een gemengd zandbedrijfje van ll't ha. In het boekjaar 48/49 was er een totaal aan uitgaven van ongeveer f 7700,en in boekjaar 54/55 was dit f 24600,Een enorme stijging van de uitgaven dus. De ontvangsten waren ook wel gestegen, doch niet in dezelfde verhouding, hetgeen tot uitdrukking kwam in de winst. Deze was namelijk in 48/49 in '48/'49 ongeveer even groot als in '54/'55 namelijk f 5000,per jaar. PROGNOSES VOOR DE KOMENDE WEDSTRIJDEN Rhenus, dat met één punt de leiding heeft in de tweede klas afd. A, speelt komende zondag een thuiswedstrijd tegen De Kieviten uit Voorthuizen. Geen gemakkelijke opgave voor de groen-witten, doch met wat doorzet tingsvermogen ligt hier een kleine overwinning binnen het bereik. Renswoude heeft vorige week een steek laten vallen en de grote vraag is nu of zij het zondagmiddag in „de der by der lage landen", zo kan men de wedstrijd tegen Scherpenzeel gerust zien, klaar kunnen spelen de punten thuis te houden. De uitslag zal wel niet ver van een gelijk spel af lig gen, maar we houden het deze keer op een kleine overwinning voor de „rode duivels". Oranje Wit krijgt het in de uitwed strijd tegen Amerongen heel zwaar te verduren. Amerongen, een ernstige candidaat voor het kampioenschap, zal zich wel niet van de wijs laten brengen en de puntjes zullen ook deze keer wel niet op de weg van de Elstenaren lig gen. Eist moet „slag" leveren met HDS uit Leersum. Het gaat hier om de be zetting van de laatste plaats. Beide clubs ontlopen elkaar weinig en hier kon het terreinvoordeel wel eens door slaggevend zijn voor de thuisclub, dus voor Eist. Als voornaamste oorzaak noemde spr. het sterk gestegen arbeidsloon. Aan arbeidskosten had deze boer in '48/'49 f 2800,—. In '54/'55 f 6700,—. Met deze kosten wordt onvoldoende gerekend want ook met eigen personeel moet men daarvoor ook loon rekenen gelijk aan het loon dat een volwaardig arbeider verdient, n.l. ongeveer f 4500,per jaar. Maakt zo'n boer nu in een bepaald jaar een winst van f 5000,— en hij heeft met een volwassen zoon het gehele jaar op het bedrijf gewerkt dan hebben zij dus elk nog maar f 2500,verdiend, dus nog niet zóteel als een arbeider. Zo zijn er nog tal van voorbeelden zoals spreker nog verder uiteenzette. VEENENDAAL Geboren: Jannetje, d. v. J. Bouman en J. Willemsen; Johan Dirk, z. v. J. Turkesteen en A. v. d. Wijngaard. Alida, d. v. K. v. Ginkel en A. Bruijs. Ondertrouwd: Franciscus Hendrikus de Koning, 25 j. en Hermina Gerhar- dina v. d. Metering, 23 j.; Teunis De- moed en Maagje v. Manen; Dirk Jan v. Manen, 28 j. en Gulbritt Marianne Peltzing, 19 j.; Albertus de Bruin, 51 j. en Janna v. Ingen, 48 j. Getrouwd: Hendrikus Cornelis v. d. Pol, 23 j. en Geertruida Gijsberta v. d. Bovenkamp, 22 j.; Hendrik v. Dijk en Geertruida Woutrina Blom; Pieter Al bertus de Haas. 27 j. en Cornelia Adria- na Huiting, 22 j. Overleden: Jannetje Prattenburg, 82 j., wed. v. H. S. v. Zanten; Gerard De- moed, 71 j. GELDERS VEENENDAAL Geboren: Dirkje J., d. v. J. Blanke- stijn en H. Goris; Hendrika, d. v. A. W. Brinkhuis en C. v. Geerenstein. Ondertrouwd: Cornelis v. d. Dikken- berg en Willempje v. Amerongen. Getrouwd: L. Hol en H. v. Amerongen Overleden: Klaas de Kamper, 64 j. RHENEN Geboren: Anneke Gerrigjen, d. v. A. Kimmels en J. v. Zanten, Prunuslaan 10; Maria Rijkland, d. v. A. W. Rutgers en J. P. Schut, Stokweg 2; Herman Jo nathan Henri Wilhelm, z. v. D. C. de Vos en G. Zwanepol, Prunuslaan 23; Jantjen Jacoba Wanderina, d. v. P. v. Capellen en J. J. W. v. Laar, Vreewijk straat 7; Johannes Everardus, z. v. E. Hooft en M. C. W. Jaspers, Cuneralaan 20; Johannes, z. v. G. Kooistra en A. Dasselaar, Cuneraweg 243; Adriana, d. v. T. J. v. d. Meijden en A. v. d. Glind, Boslandweg 12; Gerrit, z. v. G. J. v. d. Berg en A. v. Rotterdam, Rijksstr.w. 170. RADIO-TELEVISIE-STOFZUIGERS BARNEVELD. De maandag alhier ge houden Pluimveedag, georganiseerd door de provinciale landbouworganisa ties, de A.B.T.B. en de Nederlandse Pluimveefederatie, heeft zich doen kennen door een wel zeer magere be langstelling. Er waren 5000 uitnodigin gen verzonden terwijl het aantal aan wezigen totaal nog geen 20 beliep. De gehouden lezingen waren echter zeer interessant en stonden op hoog peil. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk, Markt, 9.30 u. ds. v. Leeuwen van Maarsbergen, 5 u. ds. Vroegindewey. 5 u. ds. v. d. Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 u. ds. v. d. Pol, 5 u. ds. Knier van Doorn. Veeneind 3 u. ds. v. d. Peut van Eist, donderdag 7.30 u. ds. Middelkoop van Schiedam. Dijkstraat 2.45 u. ds. Vroegindewey. Sola Fide 10 u. ds. H. A. Visser van Amsterdam, 5.30 u. dr. J. G Thoomes. Ger. Kerk 9 en 10.30 u. ds. V. Enk, 5 u. ds. Overduin. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. J. W. de Bruin van Zwaag-Westeinde. Ger. Gem. (Hoofd straat) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 u. leesdienst, dinsdag 7.30 u. dr. Steenblok van Gou da. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Jacobs van Den Haag. R.K. Kerk (Nieuweweg) 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 5 u. Lof. Salvatorkerk 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoog mis, 7 u. Lof. Leger des Heils 10 u. Hei- ligingsdienst, 12 u. zondagsschool, 7 u. Openluchtsamenkomst, 8 u. Verlossings samenkomst. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. Sola Fide, kl. zaal, 8.15 en 3 u. leesdienst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 u. dhr. v. Hoeven van Bent huizen. Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. J. de Jager van Amerongen, 5 u. ds. N. Koo reman. Ned. Prot. Bond (Hotel Laheij) 10.30 u. Kerstwijding o.l.v. dhr. G. U. Anema. Ger. Kerk 10 u. ds. Mees ten Oever van Wageningen; 5 u. ds. Kou- wenhoven van Wageningen. donderdag. 7.30 u. ds. Steenblok, Gouda. Ger. Gem. 10 en 5.30 u. leesdienst. Ger. Gem. (Ban- tuinweg) 10 en 5.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 u. ds. Bieshaar van Vollenhove. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst, donder dag 7 u. ds. v. d. Woestijne van Barne- veld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk geen opg. ontv. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. lees dienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. v. Viegen. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen, dr. Annot, Kerkewijk, tel. 3198. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van zaterdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 u., alleen voor dringende gevallen, dr. v. Ommeren van Eist. Telefoon K 8377-217. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Hey van De Klomp. Tel. K 8387- 200. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achterb. str.weg 191, tel. 328. (54) Als Aram, Presto en Angelo van hun paard stappen en op de rare man in het voetblok toe treden, barst deze plotseling los in ejen stortvloed van jammerklachten. „Oh, Bliondello," roept hij kreunend uit, terwijl hij wild met zijn vuisten in de lucht zwaait. „Welk een kwelling doet gij mij aan, door deze edele heren getuigen te doen zijn van mijn afschuwelijke vernedering. Ridders! Breekt u het hart niet in de nobele borst in duizend stuk ken bij het aanschouwen van dit gruwelijk toneel? Hoe nu? Wat zie ik? Gij staat daar kalm te kijken, uw handen niet voor de ogen om dit mensonterend tafereel niet te hoeven zien? Klopt er dan een straatsteen in uw borst? Beseft ge niet, dat hier voor u zit, tot vermaak van elke grove of burger, nie mand minder dan Tobias Bluff, Jonker van Plau- derstein?" „Maar wie heeft u dan hier gevangen gezet?" vraagt Angelo geamuseerd. „En waarom?" voegt Aram er aan toe. „Wie dat gewaagd heeft?" briest Jonker Tobias woedend. „De schout van dit verduivelde gehucht heeft me in het blok gesloten op last van die zwijnskop van een burgemeester. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 eent Gevraagd net meisje voor enige middagen per week, of werkster voor de mor genuren. Kerkewijk 58, Veenendaal. Box te koop gevraagd. Br. onder nr. 2651 a. h. bur. v. d. blad. Woningruil. Gevraagd: wo ning te Veenendaal of Rhe- nen. Aangeboden woning te Amersfoort. Br. onder nr. 2652 a. h. bur. v. d. bl. Te huur of in huurkoop gevraagd werkplaats of schuur, liefst met woning te Veenendaal. Br. ond. nr. 2653 a. h. bur. v. d. blad. Te koop aangeboden we gens verhuizing een ameu blement (Old-finish), be staande uit: dressoir, zwa re uitsch.tafel, 2 fauteuils, 4 stoelen en theemeubel. Dressoir en theemeubel kunnen ook apart verkocht worden. Verder nog een licht eiken dressoir en een radiotoestel „Erres",, Zand straat 30, Veenendaal. Aangeboden wegens over compleet prima haard. Si garenmagazijn Van Wal- sem, Dr. Slot. de Bruïne- plein 31, Veenendaal. Werkster gevraagd voor zaterdagmorgen, bij Van Dijk, Parallelweg 6, Vee nendaal. Wegens huwelijk der tegen woordige gevraagd net meisje. Per 1 of half janu ari. B. Wallet, Mulderslaan 54, Geld. Veenendaal. Te koop een meisjesfiets 8-12 jaar, f 25,Piano klavier 32 bassen in prima staat en H.D. motor met zijspan 2 cyl. 1000 c.c. bj. 1936. Motor of zijspan ook los te koop. Elk aann. bod. Patrimoniumlaan 124, Vee nendaal. Met ingang van februari 1956 is er op ons kantoor te Veenendaal plaats voor een vlotte typiste (tienvin- ge«L Bij voorkeur met Mu lodiploma. Voor een prima kracht goede vooruitzich ten en zeer hoog salaris. Br. onder nr. 2655 a. h. bur. v. d. blad. Te koop aangeboden een in prima staat zijnde koffer schrijfmachine. Paulus Pot terstraat 11, Veenendaal. Twee vlotte meisjes willen met de a.s. feestdagen ge zellig uitgaan. Wie heeft er idee? Leeftijd ongeveer tot 30 jaar. Br. liefst met foto v.e.n.z. onder nr. 2654 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd hulp in de huis houding voor de ochtend uren of een werkster voor 1 of 2 dagen in de week. A. van Barneveld, Gortstraat 11, Veenendaal. gij stort u niet handenwringend ter aarde, gij slaat En waarom? Omdat ik muilen draag, waarvan de punten langer zijn dan zestien duim. Het dragen van muilen met een punt, langer dan zestien duim is alleen toegestaan aan edellieden. Een zeer goede bepaling. Maar die os van een burgemeester gelooft niet dat ik, Jonker Tobias Bluff van Plauderstein, van adel ben. Ha, daar komen die melkmuilen juist aangelopen." En hij wijst driftig naar een tweetal mannen, die met dreigende blikken komen aan lopen. (Wordt vervolgd.) Te koop een partij kool rapen. Rode wortelen als mede voeraardappelen. Gerritsen Fouragehandel. Tel. K 8387-298, Ederveen. Te koop: zwarte wollen wintermantel, grote maat. Te bevr. Boekhandel Stolk, Rhenen. Wij vragen te koop kana riemannen, f 6,50 p. stuk, poppen één gulden p. stuk. Bezorgen t. e. m. zaterdag middag. Blankesteyns Vo- gelhandel, Nieuweweg, Veenendaal. Te koop donkerbl. Engelse kinderwagen en box met vlonder. Koningshof 6 te Rhenen. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, Telefoon 3184, Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. Slaapt gezond onder een deken van J. Baars, Nieu weweg 28, Veenendaal. Concurrerende prijzen. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zn., Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-254. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julian astraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3t26, Veenendaal. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingspiachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij D. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Kamermeisje gevraagd v. hele of halve dagen, in- of extern. „De Kloek", Berg weg 7, Amerongen. Telef. 582. Te koop nieuwe donkerbr. heren winterjas. Maat 46, voor f 50,Mr. Heems kerkstraat 64, Veenendaal. Gevraagd hulp in de huis houding v.d.e.n. in gezin v. twee personen. Veel vrij. Aanmelden tussen 5 en 6 uur. Larikslaan 18, Veenen daal. Slachtkonynen te koop ge vraagd. Beslist de hoogste prijs. Voor eerste kwaliteit f 2,50 per kg. Hardeman, Benedeneind 25, Tel. 2987, Veenendaal. Gevraagd een meisje of werkster. Aanmelden na 6 uur. Mulderslaan 17, Vee nendaal. Te koop jonge vette kal koenen, zware ganzen en zware jonge eenden, f 4, p. stuk. Kookkachel 3-gts. met beugel en plaat. Bij Butagas-Depöt, Cunera weg 411, nabij Bergbad. Mevr. Van Leeuwen, „Hui ze Marianne", Kerkewijk 43 te Veenendaal, vraagt een flinke dienstbode voor dag en nacht. Tel. 2874. U.S.A. legerkleding, schoe nen, truien, regenkleding, meubelen, bedden, radio, enz. Vos, bij boterfabriek Renswoude. Tel. K 8387- 307. Laat uw oud en versleten ameublement opnieuw stofferen of bekleden. Komt als nieuw terug. Prijs zeer billijk. Matrassen in een dag klaar. Stoffeerderij A. Beekhof, Klaas Katerstraat 5, Veenendaal. Tel. 2287. Voor de Kerst alle soorten kerstboomverlichting v. a. f 9,90. Het verlichtingshuis, R. van Eden, Hoofdstr. 58, Veenendaal. Tricotfabr. Harwig N.V., vraagt spoelsters, vanaf 18 jaar. Aanm. a. d. fabriek, Candialaan 3, Rhenen. Voor het repareren van bedden, matrassen en ge stoffeerde meubelen. J. Baars, Nieuweweg 28, Veenendaal. Tel. 2667. Ma trassen in één dag klaar. RINGEN met een mensenleeftijd GARANTIE RINGEN Graveren, indien gewenst, met 1 uur gereed zo'nrmej VCM ^FaS.BOS GOUD XMïA, UURWERKEN HOOFDSTRAAT 91- 93 VEENENDAAL N.B. Gezellig zitje om onze 15 modellen te passen. Al onze gladde ringen zijn verpakt in een voornaam porceleincn doosje. TELEFOON 200 - RHENEN In onze etalage treft U een uitgezochte collectie aandie door de jonge verloofden zeker met vreugde zullen worden begroet. Stuk voor stuk juweeltjes van vorm en afwerking. Alle onderdelen zijn steeds bij te leveren ende prijzen vallen U be slist mee! Prachtig uitgevoerde servies-folders liggen voor U klaar. Een uitgebreide collectie CASSETTES en kleinere etuis maakt U de keuze gemakkelijk. Alle glazen zijn ook afzonderlijk verkrijgbaar. Van een der meest gerenommeerde Duitse fabrieken ontvingen wij zo juist een schitterende collectie hors d'oeuvre-schalen, compote-schalen, brood- en fruit manden, jampotten, peper en zoutstellen enz., bestaande uit verzilverde schotels met kristal. Een verfijnd verlovingscadeau Onze collectie modern serviesgoed van FRIS, MOSA en GOEDEWAGEN is zeker de moeite waard Ook hiervan is ieder onderdeel afzonderlijk verkrijgbaar. Folders van deze serviezen liggen op U te wachten. Hoogstraat 9-11 Telefoon 2292* Veenendaal Wij verzorgen de verzending van Uw Cadeaux door geheel Nederland.

De Vallei | 1955 | | pagina 2