Zo ruimt alleen.... DIEPEVEEN langer vers. Fa. J. F. TAK Burgelijke Stand r KERKDIENSTEN Anton Achterberg HOUT VERKOPING Zie onze etalages met z'n vele RESTANTEN en U^'zult verbaast zijn over zulke LAGE PRIJZEN Veenendaal BlUL RECEPT BLOEMINK cadeau .J LopenLopen Uit de Raadsvergadering Truc Paarde-antwoord Oud worden Voor twee koeien Zelfmoord Moeder De mode is in Brillenland Hebt U ook al eens zo'n moderne Bril gepast? Speciaalzaak - Hoofdstraat 51 De Meester in Optiek is ÜÜjl lllLIS Grote rubber warm -waterzakken Berger Stoom Levertraan Het is Uw recht De broederschap der bronzen draak 1 miniatuur flesje (gevuld) CAFE HENSEN - ELST Gevraagd: flinke JONGEN Flinke KRACHT L. van Wijngaarden 6 Zonens Tapijten- en Mattenfabriek RHENEN VRAAG 6 AANBOD Oudejaarsavond Nieuwjaarsdag Zondagsdienst Doktoren elWSBEH^en Van Achterberg gaat uitverkopen PRATTENBURG-RHENEN j contant publiek verkopen: Zit- Slaapkamer HOLLANDIA TRICOTAGEFABRIEK Dames Mantels en Swaggers 29.90 - 19.90 - 9.90 Dames Japonnen 14.90 - 9.90 - 6.90 Blouses Yersey en Wolstof v.a. 4.90 Rokken in Kamgaren en Gabardine v.a. 6.90 Regen Mantels zeer mooie popeline Geheel dubbel 1 9.90 Coupons Japonstoffen tegen halve prijzen Dames Shawls 0.98 Heren Costuums in prima Kamgarens 69.- - 59.- - 49.- Sport Colberts wollen Tweeds v.a. 19.90 Pantalons zuiver wollen kamgarens alle maten 1 9.90 Tweed- en Winterjassen 29.90 - 19.90 Jacks met wattine voering en teddy kraag 14.90 Heren Shawls in Ruitdessins en Uni 0.98 Meisjes Mantels v.a. 14.90 Meisjes Jurken v.a. 4.69 Meisjes Joppers diverse maten 9.90 Meisjes Vesten diverse maten 5.90 Meisjes Rokjes 3.98 Jongens Plusfours sterke Tweedstoffen 6.90 Jongens Joppers v.a. 9.90 Jongens Jassen alle maten 1 9.90 „Delana" Jongens Blouses diverse maten 5.90 HOOFDSTRAAT [23 Woninginrichting HOOFDSTRAATL61 J Manufacturen HOOFDSTRAAT 65 Kleding en Stoffen mmm VEERTIGJARIG HUWELIJK Woensdagavond is het bruidspaar J. Gijsbertsen, Valleistraat 24 gehul digd door de Blokploegen 4 en 12 van de Bescherming Bevolking, ter ere van hun 40-jarige echtvereniging. Ter ge legenheid van deze gebeurtenis werd het bruidspaar een ganglamp aange boden. Daar de bruidegom lid van de B.B. is, verschenen de ploegen in uni form. BRAND IN DE VUILNISWAGEN Vermoedelijk tengevolge van nog na gloeiende sintels welke vervoerd wer den, geraakte donderdagmiddag de ge meentelijke vuilniswagen op de Paral lelweg in brand. De bestuurder wist de wagen nog naar de vuilnisstortplaats aan het Be nedeneind te rijden en daar was, door ingrijpen van de inmiddels gewaar schuwde en gearriveerde brandweer de smeulpartij spoedig geblust. De schade aan de wagen viel gelukkig mee. De Wethouder van Openbare Wer ken, de heer A. de Ruiter, was bij de blussing aanwezig. TERAARDEBESTELLING C. M. BOS Onder grote belangstelling uit de ge meenten Zeist, Amerongen en Vee nendaal werd gistermiddag op de Alg. Begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen de heer C. M. Bos, in leven gemeente-ontvan ger te Zeist, die op Eerste Kerstdag ten huize van zijn schoonouders te Ame rongen plotseling overleed. Onder de aanwezigen merkten wij op de predikanten Van de Pol, Vroeg- indeweij en Wisgerhof. Voorts was aan wezig het College van Burgemeester en Wethouders van Zeist, vergezeld van de gemeente-secretaris, de heer Tim mer, alsmede de Commissaris en de Hoofdinspecteur van Politie, en vele andere hoofden van dienst van de ge meente Zeist en vele andere gemeen telijke functionarissen. Namens het ge meentebestuur van Veenendaal was aanwezig wethouder W. v. Stempvoort. Ds. A. Wisgerhof sprak op de be graafplaats woorden van troost tot me vrouw Bos en de andere nabestaanden en bracht de dank namens het kerkbe stuur voor alles wat de overledene in dienst van Gods Koninkrijk verrichtte door middel van zijn orgelspel in de kerk alhier. Burgemeester Korthals Altes van Zeist sprak namens de mede werkers van de overledene voor alles wat hij voor hen, zowel ambtelijk als persoonlijk betekend had. Een zwager, de heer Van Bemmel van Harmeien, dankte de aanwezigen na mens de familie voor de belangstelling en de hartelijke troostwoorden. Een schat van kransen en andere bloemstukken bedekte de baar. (Vervolg van pagina 1.) De voorzitter meent dat verkeerslich ten alleen nodig zijn op de spitsuren. Dan zal de heer Van Galen 's avonds nog voorzichtig moeten rijden bij het kruispunt, want dan hebben wij nog geen verkeerslichten bij de voorrangs- weg, merkt de heer Van der Woerd op. Maar hij rijdt toch altijd voorzichtig, zegt de voorzitter. Men komt er echter niet uit en beslo ten wordt dat B. en W. in een volgende vergadering rapport zullen uitbrengen over de vraag of de tweede installatie verplaatsbaar moet zijn of vast. Over de noodzakelijkheid van een tweede installatie was men het kennelijk wel eens. i RONDVRAAG De heer Scholten zegt blij te zijn met de verlichting in het Franse Gat. Wij hebben in de Pelikaanstraat nu mooie huizen gekregen, zo merkt de heer Slok op, maar ook daar heeft men nog geen straatverlichting. Wethouder De Rui ter kan echter mededelen dat de licht masten al klaar liggen en dat er elke dag aan begonnen kan worden. Zo ook aan de verlichting van de Industrielaan tot aan de Groeneveldselaan toe. De heer Kroesbergen (AR) spreekt over het dodelijke ongeluk vorige week op de Kerke wijk aan een meisje over* komen. Dit mag toch niet weer gebeu ren. Spr. zou willen voorstellen het vol gende onder ogen te zien om de veilig heid op de Kerkewijk en in de Hoofd straat te verbeteren: 1. Maximum snelheid beperken. 2. Parkeerverbod op de Kerkewijk zolang daar gewerkt zal worden. 3. Het uitgaan van de verschillende fabrieken op verschillende tijdstippen stellen zodat niet meer in tijd van 10 minuten half Veenendaal zich op de Kerkewijk bevindt. De voorzitter zegt dat het verre van hem is enige schuld aan te wijzen van het vreselijke ongeluk. Wel kan hij zeg gen dat de wielrijders meer dan on verantwoordelijk over de weg gaan. Vaak met vier en zes naast elkaar. De politie treedt streng op maar men is hardleers. Maximum snelheid bepalen is op het ogenblik wettelijk niet mo gelijk, hoewel er wel weer op wordt aangedrongen die wet weer in te stel len. Een parkeerverbod voor de Kerke wijk is te overwegen. Verder zal voor zitter contact opnemen met fabrieks- directies inzake het verwisselen van het uitgaan der fabrieken. De heer Van Eden wijst op de race partij op bromfietsen welke gewoonlijk op vrijdag-, zaterdag- en zondagavond door de Hoofdstraat, Markt en Tuin straat gehouden wordt door jongelui. Ook andere raadsleden is dit opgeval len en het gaat er vreselijk gevaarlijk aan toe. Er zal op worden gelet. De heer Van Deelen wijst er op dat nu al een jaar geleden begonnen werd met de bouw van de aula op de begraaf plaats. En het is nog niet zeker wan neer deze klaar zal zijn. Intussen is het alweer winter. De heer Van Galen vindt het een schandaal. Zo'n klein gebouw kan toch ook in drie maanden worden opgetrokken. Voorzitter vindt het even eens een schandaal en zal nog eens in formeren. De heer Bastmeijer vraagt om een trottoir in de J. P. C. Leinwe- berstraat. Het wemelt daar van de modderpoelen. Dat is een hoofdstuk apart zegt de voorzitter. Een en ander houdt verband met een moeilijke zaak en het zal nog wel even aanlopen. Tenslotte staat de voorzitter nog even stil bij het feit dat het de laatste vergadering in 1955 is geweest. Hij dankt raadsleden, wethouders de se cretaris en stenografen voor de vlotte medewerking en de prettige samenwer king. De gang naar de raadsvergade ringen valt nooit zwaar omdat de sfeer goed is en hier met plezier wordt ge werkt. Spr. wenst allen voor het nieuwe jaar veel voorspoed. Als nestor van de Raad dankt de heer Van Hardeveld voor deze woorden en hij kan de voorzitter namens alle leden gelukwensen met het feit dat hij de vergaderingen op zo prettige wijze heeft weten te leiden. Wij hebben een goede samenwerking gekend, ook al was er wel eens een heftig verschil van mening. Laat dit ook in het nieuwe jaar zo mogen zijn, is de wens van de heer Van Hardeveld. Het zal ook dan wel niet zo erg zijn als wij elkaar eens in de haren vliegen, al wordt dat onder hand ook al wat moeilijker.(Gelach.) Met deze gewaardeerde grap, welke het hoofdhaar van de verschillende raadsleden in het middelpunt der be langstelling plaatste, werd deze ge animeerde vergadering gesloten. NEDERLANDSE AUTOPARK SINDS 1949 VERDUBBELD Volgens de telling van het Centraal Bureau voor de Statistiek naar de stand op 1 augustus 1955 omvat het Neder landse motorrijtuigenpark thans 381.528 automobielen. In vergelijking met 1 augustus 1954 betekent dit een toene ming met bijna 60.000 stuks of 19°/o. Het aantal automobielen op 1 augus tus 1955 kan als volgt worden onder verdeeld: Personenauto's 267.888 (vorig Jaar 219.411), autobussen e.d. 6.722 (6.359), vracht- en bestelauto's 97.699 (87.609), trekkers met oplegger 4.275 (3.846), spe ciale voertuigen 4.944 (4.588); totaal 381.528 (321.813). Op 1 augustus 1949 bedroeg het totale aantal auto's in ons land 190.373. In de laatste 6 jaar is het autopark dus ver- Een Parijse heer heeft er het volgen de op bedacht om op plaatsen waar dat niet mag, toch te parkeren. Hij bewaart een oud bekeuringsbriefje en plaatst dat achter de voorruit van zijn wagen. De surveillerende agenten denken dan: ah, daar is een collega me al voor geweest en laten de auto met rust. Een Engelse eigenaar van renpaarden heeft enige van zijn dieren de volgende namen gegeven: „Ik ben het vergeten"; „Ik kan het niet zeggen"; „Niets". Dit zijn de antwoorden die hij zonder ophouden moet herhalen tegen degenen die hem voortdurend lastig vallen om tips voor de rennen. Een journalist die tot taak had men sen van honderd jaar en ouder te in terviewen, ontmoette een man die er oud uit zag met zijn gerimpelde gezicht en grijze haren. Wat doet u om oud te worden? vroeg hij hem. Zes jonge Fransen, onder wie als enige vrouw de 22-jarige Ingrid Berghs, kampeerden in Afrika aan de voet van de Kilimanjaro. Zij sloten daar vriend schap met de inboorlingen en toen ze gingen vertrekken kwam een van die inboorlingen opdagen met twee koeien. Hij zei tegen de leider, de 27-jarige Gérard Naudin, dat hij die koeien wil de ruilen tegen de knappe Ingrid. Met veel moeite bracht Gérard hem aan het verstand, dat dit beslist niet ging, om dat hij niet wist hoe die koeien mee naar Frankrijk te nemen, waarop blank en zwart als vrienden scheidden. In het Zweedse parlement is een voorstel ingediend om een artikel van de wet als volgt te wijzigen: „Als een man zijn vrouw doodt omdat deze zijn leven vergiftigde door onophoudelijke jeremiades, dan zal als doodsoorzaak zelfmoord worden gerekend en niet doodslag." Degene die dit voorstelde, kende waarschijnlijk niet dit woord van de Griekse filosoof Socrates: Trouw, om gelukkig te worden, om filosoof te wor den, voor een man is dat altijd nuttig. (Socrates was getrouwd met Xantippe.) De Russische schrijver Dostojewski zei het weer anders: Getrouwd zijn? Dat is tegelijk in de hemel en in de hel Op een Parijs' restaurant staat te le zen: „U vindt hier een stijlvol perso neel, dat met zijn klanten even be minnelijk omgaat als een moeder die haar dochter wil uithuwelijken." EDE. Toen de afsluitbomen van de spoorlijn in de Telefoon weg woensdag middag om kwart voor drie weer om- hoog gingen, nadat,een trein was ge- Dat is nogal eenvoudig, was het ant- passeerd, zette de stoet van wachten den zich aanstonds in beweging. Eén van de afsluitbomen viel echter plot seling van ongeveer drie meter hoogte weer naar beneden en trof mevrouw M. v. d. H.-K. op het hoofd. Zij liep daarbij een bloedende wonde aan het voorhoofd en boven het linkeroog op. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld, woord. Ik eet voor m'n ontbijt een flinke biefstuk en 's middags een groot stuk gebraden vlees met een fles goede bourgogne; 's avonds doe ik me te goed aon gebraden kip met champagne en het gezelschap van een aardige vrouw. Buitengewoon, zei de verslaggever, maar hoe oud bent u dan? BETAAL NIET TEVEEL met garantie I 2.75 per fles I 0.90 - per liter I 2.25 Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 VEENENDAAL LUNTEREN. Marian de Koning, een Lunters meisje, is uitverkoren om de hoofdrol te spelen in de nieuwe Ita liaanse film „Een Amerikaanse in Flo rence". Op 1 februari beginnen de op namen voor deze film en deze duren tot 10 maart. Gedurende die periode geniet Marian een salaris van f 1200,— per dag. Marian is afkomstig uit een eenvou dig gezin. Zij heeft zes broers en zus ters. Eén van haar broers is enkele ja ren geleden naar Corsica vertrokken, een zuster woont in de Verenigde Sta ten en een andere zuster emigreerde anderhalf jaar geleden naar Canada. Marian trad enkele jaren geleden in dienst bij de Touringclub Holland, waarvan de heer J. Switser uit Lunte- ren directeur is. Zij werd tewerk ge steld in het vacantie-oord van deze club te Antibes aan de Rivièra. Daar leerde zij een Italiaanse jongeman, Alfred Ladenius, kennen. Bijna drie jaar geleden trad zij met Fred in het huwelijk, waarna het jonge paar zich te Florence vestigde, waar de heer La denius verbonden is aan de Film Maat schappij Perseo. Terwijl men nog op zoek was naar een hoofdrolvertolkster voor de nieuwe film „Een Amerikaanse in Florence", waarvoor men eigenlijk een Ameri kaans of Engels meisje op het oog had, werden Fred en Marian uitgeno digd tot een diner met de directie van Perseo en enkele naaste medewerkers. Tijdens dit diner kwam men tot de overtuiging, dat Marian geknipt was voor deze rol, zowel om haar aantrek kelijke verschijning als om haar grote talenkennis. WAGENINGEN. Zondagnacht werd alhier een 14-jarige jongen dood op zijn bed aangetroffen. Er kon niet direct een doodsoorzaak worden aangewezen en na sectie door dr. Hulst kon eerst wor-" den vastgesteld dat kolendampvergif tiging de oorzaak was. VEENENDAAL Geboren: Teunis, z. v. W. v. Eist en G. Goet; Frederik Leonardus, z. v. C. v. d. Haar en M. v. d. Broek; Cornells Wilhelmus, z. v. P. J. Zesstraten en J. Tijmensen. Ondertrouwd: Joost Zijderveld, 21 j. en Teuntje Hermana Henzen, 22 j. Getrouwd: Wouter Eikelenboom, 36 j. en Gerda Alida Stappenbelt, 26 j.; Fran- ciscus Hendrikus de Koning, 25 j. en Hermina Gerhardina v.d. Wetering, 23j. Dirk Jan v. Manen, 28 j. en Gullbritt Marianne Feltzing, 19 j. Overleden: Martha Budding, 79 j. en 3 m., wed. v. W. Hardeveld; Maria Christina Boers, 72 j., ongeh.; Cornelia Gerardus v. Hardeveld, 79 j., echg. v. E. W. v. Lent. RHENEN Geboren: Gerritje, d. v. J. Versteeg en A. v. d. Weerd, Cuneraweg 282; Rijkje, d. v. J. v. Laar en D. G. Wisserhof, Lijn- weg 8; Everdina, d. v..J. Haast en E. Hovestad, Prunuslaan 9; Willem, z. v. J. v. d. Heuvel en E. Looijen, Rijks straatweg 253. Overleden: Gerdina v. d. Zandschulp, 61 j., geh. m. C. Versteeg, Cuneraw. 306. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Dirk, z. v. J. Bouman en A. L. Finkelflügel; Aart, z. v. D. v. d. Weerdhof en M. v. Verseveld; Johanna, d. v. O. v. Dijk en J. A. Bos; Cornelia, d. v. J. v. d. Kolk en G. C. Scholtus; Gerritje, d. v. R. Davelaar en M. S. v. Wakeren; Reijer, z. v. G. v. Dijk en B. Koops. AMERONGEN Geboren: Geertrui Anna, d. v. J. de Haas en T. W. v. d. Geer; Johannes, z. v. J. Essen en S. Menger. Getrouwd: T. Herken, 33 j. en A. Blaauwendraad, 29 j.; W. van Essen, 29 j. en J. v. d. Lustgraaf, 25 j. Overleden: Cornelis Marinus Bos, 51 jaar. Om uiterste nauwkeurigheid te eisen van Uw opticien bij de uit voering van Uw Kies de opticien, die 't nauw keurig doet, BRILLENSPF.CIALIST Onderaan de markt Telefoon K 8385-2764. Veenendaal Op de avond van eerste Kerstdag reed de heer Van St. met zijn auto op de Kerkewijk, toen hij in hevige bot sing kwam met een bus van de N.B.M. De heer van St., die juist terug kwam van een sterfgeval, was daarvan blijk- braar nog zo onder de indruk, dat hij de N.B.M.-bus niet gezien had. (57) „Het spijt mij, waarde vriend, maar ik ben niet van plan je ook maar een stuiver te betalen", lacht Angelo snottencL .Maar,edele Heer" stottert. de burgemeester verontwaardigd, „deze man draagt schoenen, waarvan de punten langer zijn dan zes tien duim, daarop staat een boete, volgens de wet ten des Konings. Hier heb ik het zwart op wit", hij klopt driftig op de perkamentrol, „en gij hebt be loofd, de zilverducatons te betalen". „Ik heb be loofd, het bedrag aan diegene te betalen, die het volgens de wetten des Konings toekomt", kaatst Angelo terug, „en wie zou dat wel zijn". „De koning n^iurlijk". „Juist". „Maar ik moet het geld innen, arqjfc*» hot yan feet.iatr ote-boete a.an de sohst- kistpewaarder te kunnen overdragen", protesteert de burgemeester. „Dat is deze keer niet nodig", grinnikte Angelo, „ik ben namelijk de zoon des Ko nings, ik ben op weg naar het hof en het zal mij een genoegen zijn de ducatons persoonlijk aan mijn va der; te overhandigen". Luid lachend om het beteu terde gezicht van de burgemeester stijgt hij te paard, welk voorbeeld door Aram en Presto gevolgd Tijdens de feestdagen g<-ven wij bij aankoop van elke liter sterke drank ter waarde van 60 ct. voor wevershulp of magazijn. voor cocos en sisalspoelcn. Flinke kracht voor de ververij Kantoor: Vogelenzangweg 35 tot 17.15 95 ct. per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 eent Te koop een schuur, z.g.a.n. 3'/2 X 2.20 m. De Sav. Loh- manstr. 155, Veenendaal. Jongeman, alg. ontw., zoekt werk in de avonduren. Br. onder nr. 2660 a. h. bur. v. d. blad. Te koop Jawa motor 150 c.c., z.g.a.n. en wringerbok. Parallelweg 90, V'daal. Te koop zware beuken brandhout en 12 vim beu ken takkenbossen, bij G. Heikamp, Cuneraweg 336, Veenendaal. Te koop een noodwoning. Middelbuurtseweg 48, Vee nendaal. Te koop ongev. 150 schit terende jonge hennen. Utr. strw. 142 (Stokweg) Rhenen Te koop Jawa motor, 250 c.c. W. J. Veenendaal, Gort straat 1, Tel. 2456, V'daal. Gevraagd werkster voor 3 morgens per week of an derhalve dag per week. Kerkewijk 43. Veenendaal. Te Koop aangeboden een i.g.st.z. FIAT bouwjaar '48. J. Beijer, Haspel 1), V'daal. Te koop 4 biggen. T. A. van Gent, Haarweg 26, Over- berg. Te koop wegens overcompl. Citroën 11, sport, 1951, in pracht staat, geen oliever- bruik. Voor de spotprijs van f 1375,Inl. Eiken laan 10 of Tel. 2425, V'daal. Te koop prima waakhond, oud 2 jaar. Radio m. Pick up en Vicusplant, hoog 1.80 meter. Groeneveldselaan 1, Veenendaal. Te koop gevraagd enige vimmen droge takkenbos sen. Bakkerij. Parallelweg 82, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. damesman tel maat 38. Keuchenius- straat 5, Veenendaal. Voor paraplu-reparatie naar Ackerman, Klaas Ka terstraat 109, Veenendaal. Wy ruimen op partij over alls, prima kwaliteit. Nic. van Leeuwen, Davidsstr. 3, Veenendaal. Wij ruimen op partij inter lock. Nic. v. Leeuwen, Da vidsstr. 3, Veenendaal. Voor Oud en Nieuw hebben wij weer onze heerlijke appelbeignets en oliebollen met krenten en rozijnen. Heeft u ze al eens gepro beerd? Brood- en Banket bakkerij Marius Bos, Hoofdstraat 48, Veenen daal. Te koop of te huur gevr. typemachine. A. v. d. We tering. Verl. Oude Veenen- daalseweg 30, Rhenen. Te koop 400 gekruiste hen nen, 9 weken, ook te ruil tegen oude kippen. D. Quint Engweg 35, Eist (U.). Te koop beste biggen en 8-weekse hennen en 2 beer- gelten. Middellaan 46, Vee nendaal. Te koop gevraagd midden standswoning, leeg aan vaardbaar, of 4 5000 m2, grond waarop huis kan worden gebouwd. Br. m. prijsopgave onder nr. 2661 a. h. bur. v. d. blad. Wie wil lopen met pynloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij D. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Laat uw oud en versleten ameublement opnieuw stofferen of bekleden. Komt als nieuw terug. Prijs zeer billijk. Matrassen in een dag klaar. Stoffeerderij A. Beekhof, Klaas Katerstraat 5, Veenendaal. Tel. 2287. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Tricotfabr. Harwig N.V., vraagt spoelsters, vanaf 18 jaar. Aanm. a. d. fabriek, Candialaan 3, Rhenen. Brillen en Hoortoestellen. MELIS OPTIEK, Hoofd straat 51, Telefoon 3184, Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zn., Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-254. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 2460. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3126. Voenendnnl aj~d wordt. „Ik zal Uw groeten overbrengen aan het hof", roept Angelo spottend tot de burgemeester, die beseft, dat zijn plan om eenaHftk^m het geld in''eigen "zak ce Steken, misiuki is om draait. De Prins wendt zich not tot Jonker Tobias. „En U Jonker, zie ik U nog op het tournooi?" „Het zal mij een eer zijn, Uw tegenstanders daar in het stof te doen bijten", snoeft Jonker Tobias. En als de ruiters in de straten van Casarta verdwijnen wuift hij hen nog lang na met zijn oude punthoed. „Welk een edelman", gnuift hij tegen Bliondello. „En hij heeft mij op het tournooi uitgenodigd". VEENENDAAL. Markt 7.30 u. ds. Wisgerhof. Julianakerk 7.30 u. ds. v. d. Pol. Vredeskerk 7.30 u. ds. Vroeginde- wey. Ger. Kerk 7 u. ds. Overduin. Sola Fide 7.30 u. ds. Goedhart. Chr. Ger. Kerk 7 u. ds. H. Visser van Sassenheim. Ned. Prot. Bond 6.30 u. dhr. Ninaber. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evan gelisatie 7.30 u. dhr. Hoeksma v. Doorn spijk. N. H. Kerk 7.30 u. ds. Kooreman. Ned. Prot. Bond 7 u. ds. B. Dufour van Wageningen. Ger. Kerk 8 u. ds. Volten. Ger. Gem. (Bantuinweg) 7.30 u. lees- dienst. Ger. Kern. (Plantsoen) 7.30 uur leesdienst. RENSWOUDE. N. H. Kerk 7 u. ds. Hop. Ger. Kerk 7.30 u. ds. Moolenaar. EDERVEEN. N. H. Kerk 7.30 u. ds. Treure. Ger. Gem. 7 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 7 u. leesdienst. OVERBERG. N. H. Kerk 7.30 u. dhr. Van Noort. ACHTERBEHG. N. H. Kerk 7.30 u. ds. v. Viegen. VEENENDAAL. Markt 9.30 u. ds. v. d. Linden van Scherpenzeel, 5 u. ds. Wis gerhof. Julianakerk 9.30 en 5 u. ds. v. d. Pol. Vredeskerk 9, 10.30 en 5 u. ds. Vroegindewey. Veeneind 3 u. ds. Vroeg- indewey, woensdag 7.30 u. dhr. Zwij- nenburg. Dijkstraat 2.45 u. ds. Wisger hof. Sola Fide 10 u. ds. Goedhart, 5.30 u. ds. H. J. van Schuppen van Lunteren. Ger. Kerk 10 en 5 u. ds.T. Smal van Pretoria (Zuid-Afrika, voorber. H.A.) Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. H. Vis ser van Sassenheim. Ger. Gem. (Hoofd straat) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (FluiterstrT) 9.30 en 5 u. leesdienst, don derdag 7.30 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. R.K. Kerk (Nw.weg) 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 5 u. Lof. Salva- torkerk 7.30 u. H.- Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Leger des Heils 10 u. Heiligings- dienst, 12 u. Zondagsschool, 7 u. Open luchtsamenkomst, 8 u. Verlossingssa menkomst. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. (gebouw Sola Fide, kl. zaal) 8.15 en 3 u. leesdienst. RHENEN. N. H. (Ger.) Evang. 10 en 5 u. dhr. Hoeksma van Doornspijk. N. H. Kerk 10 u. ds. Kooreman, 5 u. ds. C. v. Leeuwen van Maarsbergen. Ger. Kerk 10 en 3.30 u. ds. Volten. Ger. Gem. (Ban tuinweg) 10 en 5.30 u. leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 u. lees dienst, woensdag 7.30 u. ds. v. d. Woe stijne van Barneveld. RENSWOUDE. N. H. Kerk 10 u. ds. Hop (bevestiging ambtsdragers) 6.30 u. ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Moo lenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst, dinsdag 7 u. ds. Toes van Kinderdijk (bed. H.D.). ELST. N. H. Kerk geen opg. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst, maandag 7 u. ds. De Jong van Kralingseveer. ACHTERBERG. N. H. Kerk 10 u. ds. v. Viegen (bev. ambtsdr.), 7 u. ds. Van Viegen. OVERBERG. N. H. Kerk 10 en 6.30 u. dhr. v. Noort. Oud Ger. Gem. donder dag 7 u. ds. v. d. Poel van Ede. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 u., alleen voor zeer dringende gevallen dr. C. P. Engel, J. G. Sandbrinkstr., tel. 2529. RHENF-N „Dr. G^ E.jjj^j^j|^jhterb. zaterdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 u., alleen voor zeer dringende ge vallen dr. Kars van Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Ringelesteyn van Ederveen, tel. 08387-201. 2e keus ondergoed tegen zeer lage prijzen WOLLEN KINDERTRUITJES voor f 2,95 LAKENS iets vuil geworden 180 x 240 1 6,<*5 SLOPEN voor 1 1,65 BADDOEKEN vanaf f 1.35 YERSEY DAMESVESTEN 1 12,95 GOEDKOPE SPORTKOUSEN TRAININGSBROEKEN grote maat 1 2,95 z ijuvua ut uiuuii^j ytvi behalve op merkartikelen KORTING MANUFACTURENHANDEL Dr. Slotem. de Bruineplein Veenendaal Notaris J. G. van Rhijn te Rhenen zal op Maandag 16 januari 1956, des morgens 10 uur precies, in de garage bij het kasteel Praitenburg onder Rhenen, Voor de Hoogwelgeboren heer Jhr. mr dr L. H. K. C. van Asch van Wijck, Ongeveer 250 percelen hout, bestaande uit zware grove dennen, beuken, douglassparren, amerikaanse eiken geschikt voor zaaghout, berg roeden, paalhout. Verder slieten, rekken, scho ren, bonenstaken, brandhout en 3 percelen tak kenbossen. Acht dagen voor de verkoop zal alles uitgebakend zijn. Aanwijzer G. DROST, Cuneraweg 434 bij Pratten- burg Rhenen. HOLLANDIA TRICOTAGEFABRIEK zoekt per begin februari voor haar Oostenrijkse Afdelingschef een of een Zit- en Slaapkamar met verwarming in beschaafd milieu. Kerkewijk 57 Veenendaal blU"

De Vallei | 1955 | | pagina 2