Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken DE WERELD van Week tot Week De winter blijft tzacht' Mannenoverschot weer kleiner geworden Fa* J* F* TAK Wat Lezers Schrijven de VALLEI- riks Wist U, Renswoude Amerongen mmm nieuwe BRIL Waar is Nieuws uit de Omgeving 3öe jaargang VRIJDAG 13 JANUARI 1956 No. 4 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel I DE EERSTE SNEEUW VIEL Stichts - Veenendaal ttel 16330 inwoners Meer vertrokken dan ingekomen Denkt u om het formulier Bevolkingsregister? 100 Nieuwe leden Rode Kruis AGENDA II „Als christen kopen en verkopen" Gemeentebegroting in de raadsvergadering Baby onder de snelbinder Fietser door auto geschept en zwaar gewond zeggen Duitse weerkundigen Toneelavond Christelijke Besturenbond „Werkende Jeugd" Betaal toch niet te veel Is de Kerkewijk zo gevaarlijk? «r Rest van de winter zacht? Hij isf12.50 waard Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Bij het tellen van het aantal inwo ners per 31 december j.l. bleek dat Stichts Veenendaal 16330 inwoners had. Op 31 december was dit aantal 15982 dus is de bevolkingstoename vorig jaar 348 geweest. Het aantal inwoners is te verdelen in 8033 mannen en 7949 vrouwen, en hoe wel het de laatste jaren regelmatig minder wordt, is er in Veenendaal nog steeds een mannenoverschot van 84. Dit in tegenstelling tot de meeste an dere gemeenten in ons land, waar men juist een vrouwenoverschot heeft. Evenals in voorgaande jaren was het aantal vertrokken personen 648 weer groter dan het aantal ingekomen personen: 538. Zowel voor wat betreft Nog niet alle inwoners hebben de contrölekaart bevolkingsregister aan gifte hondenbelasting teruggezonden, aan de gemeentesecretarie. Men wordt dringend verzocht deze kaart ingevuld en ondertekend zo spoedig mogelijk, doch in ieder ge val vóór zaterdag 14 januari a.s. terug te zenden. Het biljet kan zonder nadere adres aanduiding worden gepost; een post zegel behoeft niet te worden geplakt. het aantal vertrekken als het aantal vestigingen waren de vrouwen ruim in de meerderheid. In totaal werden in het jaar 1955 ge boren 344 kinderen waarvan 183 jon gens en 161 meisjes. Het aantal over leden ingezetenen beliep 106 waarvan 48 mannen en 58 vrouwen. Dus meer geboren dan overleden 135 mannen en 103 vrouwen, totaal 238. Het aantal gesloten huwelijken be liep vorig jaar 147, hetgeen niet bij zonder veel is. Er werden verder vier echtscheidingen ingeschreven. De onlangs aangekondigde leden werfactie is inmiddels ingezet. De start is alleszins hoopgevend. Reeds werden ongeveer 100 nieuwe leden t ingeschreven, zodat de actie, voorlopig in Veenendaal Zuid, wordt voortgezet. dat koeien er erg op gesteld zijn, dat hun baas. altijd hetzelfde pak aan heeft? dat landbouwer L. een vreselijk wilde jonge vaars had? dat hij er geen raad mee wist en het dier deze week maar bij slager M. in de Hoofdstraat verkocht? dat het dolle vaarsje gisteroch tend om half negen bij de slager uit de auto werd geladen en toen kans zag te ontvluchten? 1dat het dol geworden beest in wilde vaart door de Hoofdstraat stoof en daarbij ook nog enkele spiegelruiten van winkels probeerde? dat men terstond de jacht opende? jdat het beest echter in één run de Kerkewijk was afgestormd en de Industrielaan op? dat, toen daar ook politie-ver- sterking arriveerde, het dier over en dwars door hekken en weilanden ging springen en rennen en niet in zijn vaart te stuiten was? dat men het uithoudingsvermo gen van de vaars onderschat had want nadat deze driemaal de Industrielaan op en neer was gerend begon aan de onafzienbare Wageningselaan? dat het dier om kwart voor tien bij de landbouwer G. in de Achterberg- se Meent het erf op liep en zich rustig bij de kop liet nemen? dat landbouwer G. ongeveer de zelfde broek en jas aan had als de baas van de vaars gewoonlijk? dat de baas van de vaars dan ook een ander pak aan had toen hij naar de slager ging? dat het toch al licht ontvlam bare dier waarschijnlijk daardoor tot dollens toe geirriteerd werd? dat, toen het beest weer per auto tot voor de deur van de slager gebracht was, afdoende maatregelen waren ge nomen? dat de vaars nu overal touwen had zitten, aan de kop, de poten en een touw helemaal om het koeienlijf heen, waaraan men het dier beter zou kun nen grijpen dat niet minder dan acht man aan al die touwen stonden te trekken toen het vaarsje uit de auto kwam dat het door prikkeldraad reeds zwaar gewonde dier zich bij deze ge organiseerde overmacht gewonnen gaf en verder ook niet lang in de wacht kamer" van de slager is geweest 1= |l Heden, vrydag 13 januari (In geb. Eikenlaan) VARA feestavond o.a. met medewer- 1= king van het dansorkest „The Ramblers". If Zaterdag 14 januari (In geb. ,,'t Trefpunt") Knal- avond v.v. „VRC". Dinsdag 18 januari (In geb. ,,'t Trefpunt") 7 uur, jubileumvergadering van de C.J.B.T.B. afd. Veenendaal. Woensdag 18 januari (In geb. ,,'t Trefpunt") ver- gadering van Werkende jeugd van 1424 jaar. If Donderdag 19 januari (In tijd. raadszaal, voormalig postkantoor) 7.30 uur, open- bare vergadering van de Vee- nendaalse gemeenteraad. (In geb. ,,'t Trefpunt") lezing van mr. P. J. van de Hout |I over „Als christen kopen en verkopen" onder ausp. van de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Veenendaal. 11 Luxor Theater Van heden vrijdag t.m. maan- P dag de film „Zij die zich verkopen" en van dinsdag t.m. 1| donderdag „IJsco-toeristen". II Door de afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Vrouwenbond is voor don derdagavond 19 januari a.s. een lezing georganiseerd, te houden door de se cretaris van de Chr. Kruideniersbond, mr. P. J. van de Hout. Mr. Van de Hout heeft als titel voor zijn lezing gekozen: „Als christen ko pen en verkopen". Deze avond wordt gehouden in gebouw ,,'t Trefpunt". De gemeenteraad van Veenendaal is voor donderdagavond 19 januari a.s. in openbare vergadering bijeengeroepen. Het belangrijkste onderwerp in deze vergadering te behandelen is de ge meentebegroting 1956. De vergadering begint om half acht. DIRECTEUR D.S. HAD ONGELUK OP BOUWWERK Toen een der directeuren van de Scheepjeswolfabriek, de heer F., maan dagmiddag over het terrein van de in aanbouw zijnde fabriek aan de Nieuwe- weg liep om de vorderingen hier in ogenschouw te nemen, kreeg hij plotse ling een zware plank van een beton constructie op zijn hoofd. Na geholpen te zijn door de Bedrijfsgeneeskundige Dienst moest de heer F. met hoofdwon den en een lichte hersenschudding naar zijn woning worden vervoerd. Als een goede echtgenoot is het dat de heer H. vrijwel dagelijks zijn vrouw gaat bezoeken, die ziek ligt in het Julianaziekenhuis. Ja, en daar komt nog bij, dat H. ook niet zo jong meer is, zo om en nabij de zeven kruisjes. Nu heeft het echtpaar nog een baby van slechts enkele maanden oud en de vrouw van H. verlangt steeds zo naar dat kind. H. weet echter wel raad, en al verschillende keren is de baby mee geweest naar het ziekenhuis, op de fiets. In een cartonnen doosje met wat hooi en andere warme dingen ingepakt, óp de bagagedrager, en ónder de snel binder. Geen doen zegt u, en dat helemaal naar de Cuneraweg? Niks aan de hand hoor. Er zijn nog steeds geen nadelige gevolgen aan de baby te bespeuren Woensdagmiddag tegen 6 uur kwam de 65-jarige heer M., wonende te Am sterdam en werkzaam bij de S.K.F.- fabrieken, de Industrielaan afrijden. Toen hy de Kerkewijk wilde opgaan kwam hij pardoes voor de luxe wagen van dr. A. terecht welke in de richting Hoofdstraat reed. Het slachtoffer had de auto niet ge zien terwijl dr. A. geen kans meer had de wagen tijdig tot stilstand te bren gen. De man werd geschept en kwam op de motorkap terecht, om er ver volgens vanaf te vallen. Met zware verwondingen werd de man per ambulance-auto naar het Ju liana ziekenhuis overgebracht. Gister avond was zijn toestand redelijk. AFSCHEID DS. W. HOP Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van de Ned. Herv. predikant ds. W. Hop, die onlangs een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente van Nieuwe Tonge aannam, om op zondag 11 maart zijn afscheidspredikatie te houden. Zondab 18 maart doet hij dan zijn intrede in de gemeente van Nieu we Tonge. UITVOERING „ACCORDEONNETTE" Morgen, zaterdag 14 januari, zal het accordeongezelschap „Accoreonnette" uit Overberg een uitvoering geven in gebouw „Rehoboth". Op het program ma staan behalve accordeonmuziek voordrachten, schetsjes en toneel. BEZWEKEN DOOR KOLENDAMP In het Stads- en Academisch zieken huis te Utrecht is Mej. C. H. A. Ter- minck, woonachtig te Amerongen, over leden. Zoals in ons blad reeds werd be richt werden mej. Terminck en haar beide zusters op le Kerstdag vergiftigd door kolendamp. Twee der oude dames werden naar het ziekenhuis overge bracht, waar de jongste van de drie thans is overleden aan de gevolgen van deze vergiftiging. Zij bereikte een leef tijd van 66 jaar. Mej. Terminck was ge- pensionneerd onderwijzeres. Door ziek te was zij de laatste jaren niet meer in staat zich zelfstandig voort te bewegen. Zij maakte gebruik van een gemotori seerde invalidenwagen. (Van onze weerkundige medewerker.) BENOEMD De heer W. Gerding, adjunct commies B te secretarie van Amerongen werd met ingang van 16 maart 1956 benoemd tot commies le klasse ter secretarie van de gemeente Zuid-Beyerland. pp - Dinsdag 31 januari a.s. houdt de Chr. Besturenbond Veenendaal haar tweede familie-avond in dit seizoen. Het ligt in de bedoeling dat deze avond het Christelijk Toneelgezelschap „DESTO" uit Utrecht zal optreden, met het toneelstuk in drie bedrijven: Meeu wen boven Sorrento". „DESTO" is in Veenendaal geen on bekende, daar dit gezelschap vorig jaar ook een familie-avond van de C.B.B. verzorgde met het stuk: „De beste ja ren van ons leven". Ook deze familie-avond wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Woensdag 18 januari a.s. zal de ver eniging „Werkende Jeugd" alhier een vergadering beleggen in gebouw „'t Trefpunt" waar alle jeugdigen van 14 tot en met 24 jaar worden verwacht. De aanvang is gesteld op half acht. Dat, waar wij met Kerstmis tever geefs naar hebben uitgekeken, is deze week gekomen: de sneeuw, een ver schijnsel, dat nu eenmaal past by de winter. Het landschap ziet er dan weer zo uit, als ons op de befaamde ansicht kaarten wordt voorgehouden en alleen het getinkel der arresleden ontbreekt nog maar, uitgezonderd in een enkel dorp ten plattelande, waar iemand toe vallig nog zo'n museumstuk bezit. Voor de eerste maal in dit winter seizoen sneeuwde het dus en het is waarlijk wel de moeite waard om hier iets te vertellen over de gebeurtenissen op de weerkaart, die tot de inval van sneeuw en vorst hebben geleid. Men kan bepaald niet zeggen, dat de winter behoedzaam binnen onze gren zen is gekomen. Boven de Noordzee bevond zich vo rige week vrijdag nog een gebied van hogedruk, of beter gezegd een gordel, welke de verbinding vormde tussen een hogedrukgebied in Rusland en een ander op de oceaan. In de nacht van vrijdag op zaterdag begon de lucht druk in deze gordel op de Noordzee weliswaar langzaam af te nemen, waardoor er binnen niet al te lange tijd een einde aan het overwegend droge weertype, met boven het continent en op de Britse eilanden veel mist, scheen te zullen komen, maar aan een winter tje dacht toen nog niemand. Zaterdagavond veranderde dat. De luchtdruk op de Noordzee bleef maar dalen, wat leidde tot de ontwikkeling van een depressie. In 24 uur ging de wijzer van de barometer.17 streep jes achteruit. De reactie van de atmosfeer op een zo grote luchtdrukdaling liet niet lang op zich wachten, en terwijl de weer berichten nog spraken van „een enkel buitje", zagen de bewoners van Drente en Groningen vanaf zaterdagavond 9 uur a half 10, de eerste sneeuw uit een loodkleurige hemel omlaag dwarrelen. Bij een enkel buitje bleef het niet. Het sneeuwde de hele nacht door en in de ochtend lag er in Drente en Gronin gen een laag van 6 tot 8 cm.; in het uiterste noordoosten 10 cm.! Ook elders in het land sneeuwde het, maar de hoeveelheden waren hier niet bijzonder groot. Zondag dooide het in het grootste deel van het land een wei nig, maar de laag sneeuw in het noord oosten was dik genoeg om zich te hand haven. De nieuwbakken depressie van de Éi si 'v!i fi i illfc IBi De Hollandse schaatsenrijders in training te Hamar voor de Olympische Winter spelen in Cortina. Maarse (Ned. kampioen) en De Graaf tijdens de training te Hamar. Op de achtergrond geeft de trainer Helleboom aanwijzingen. RAUWKOST IS OUD Zeshonderd jaar voor Christus leef den in Peru de Inka's die cultureel hoog ontwikkeld waren. Dagelijks werd aan het begin der maaltijden rauw voedsel gebruikt. Zout werd in het ge heel niet genuttigd. De gezondheid der Inka's was uitstekend; op hoge leeftijd zagen zij er nog jeugdig uit. Drinke broers waren bij hen een hoge uit zondering. GESLAAGD Voor het examen autogeen lassen en snijden slaagde onze plaatsgenoot A. P. A. Stal. Het is altijd de moeite waard bij ons prijsopgaaf te vragen bij het aanschaffen van een REPARATIES - VLUG - BILLIJK Hoofdstraat 106 - Telefoon 2576 VEENENDAAL Ziekenfonds leverancier Ja, momenteel is de Kerkewijk wel wat gevaarlijker dan anders, omdat er reparaties aan die weg moeten gebeu ren. Maar fiets nu eens 's nachts over de Kerkewijk; och, dan is er niets bij zonders aan de hand! Wij, de gebruikers per fiets, per bromfiets, per auto en wij, als voet gangers, wij maken die Kerkewijk ge vaarlijk! Tenminste, zolang wij alle maal alleen aan onszelf denken en nooit aan onze naaste! Verbeter de wereld, maar begin met jezelf! Natuurlijk hebben de heer v.d. Craats en „een fabrieksarbeider" hier en daar ook wel gelijk. Verkeersregeling bij het uit- en aangaan van fabrieken is hele maal niet gek. Integendeel. Onze kleu teronderwijzeres,sen doen iets derge lijks en iedereen houdt er rekening mee. Maar wij, weggebruikers, wij moe ten nog steeds blijven leren de weg goed té berijden. En niet jakkeren en geen fouten maken. Er moet nu een maal orde en regel zijn! Dat wordt door vele weggebruikers nog zo vaak ver geten! En dat zijn inderdaad niet uit sluitend de fietsers! En laten wij ook aan het ziekenhuis denken! Een oudere fietser. 0 BEDE. De aartsbisschop van Boston heeft zijn gemeen teleden verzocht in hun ge beden te vragen dat de trei nen van Boston naar New- York op tijd vertrekken en aankomen en dat de wagons meer comfortabel worden in gericht. O WIJNSTOK. De grootste wijnstok moet stellig die in Schotland zijn, die - in 1831 geplant - 4000 m2 beslaat 0 WIE BEN IK? Het ver velende met de intellectuelen is, dat zij zichzelf niet zien zoals ze werkelijk zijn, zegt Luc Bérimont in zijn roman L'Office des ténèbres. 0 SPORTSNIPPERS. In te genstelling met Engeland stijgt de belangstelling voor voetbal in Hongarije en Duitsland. In laatstgenoemd land bezochten in 1955 5.212.000 mensen de wedstrijden tegen 4.563.000 in het jaar daarvoor. Veertigduizend Nederlanders hebben reeds een kaartje aan gevraagd voor de voetbalwed strijd Duitsland-Nederland op 14 maart. Het Rheinstadion in Dusseldorf kan 60.000 perso nen bevatten De Londense club Arsenal heeft een dokter in dienst genomen, die specialist is op het gebied der ademhalings organen. Want er bestaat een ademtechniek die een enorme invloed heeft op het uithou dingsvermogen. 0 KLOK. De rechtbank te Bagnères-de-Bigorre (Fran krijk) heeft zich niet bevoegd verklaard om het uur vast te stellen waarop de pastoor de klok mag luiden. De pastoor doet dat op een heel vroeg uur en haalt daarmee elke ochtend de gepensionneerde kolonel Galinie ontijdig uit zijn slaap. De kolonel had daarom een aanklacht ingediend, maar nu hem dat niet heeft geholpen zal hij het met de burgemees- ken zijn beulen hem wat al te zorgvuldig te hebben vastge bonden, zodat men hem pas kon bevrijden toen de vlam men reeds om zijn gezicht sloegen. Fernandel hield van dit avontuur een paar ver schroeide wenkbrauwen over. 0 RECORD. De gecontro leerde omzet van diamanten over de gehele wereld be reikte in 1955 het recordbe drag van 740 miljoen gulden. gaan de vrouwen er meer en meer even jeugdig uitzien als ze voorgeven te zijn. 0 JEUGDZONDE. Een pas toor in een Frans dorpje heeft een brief geschreven aan de directie van de Parijse métro: „Lang geleden heb ik een tijd lang de gewoonte gehad om eerste klas te reizen met een kaartje tweede klas. Ik zend u nu hierbij het te weinig be taalde." Bij de brief was een ter moeten opnemen, want aldus de rechter alleen die is bevoegd het vroege gebeier van de pastoor te verbieden. 0 LEEFTIJD. En tot slot een uitspraak van de Franse schrijver André Maurois: „De intellectuele activiteit is op zijn hevigst tussen het vierde en achttiende jaar. Met vier jaar kent men alle vragen, met achttien alle antwoorden." O AANGEBRAND. In de film Don Juan speelt Fernandel de rol van iemand die veroor deeld wordt om levend te worden verbrand. Daarbij ble- 0 DE TWEE LO'S. De laatste overwinning van de Italiaanse filmster Gina Lollobrigida op haar rivale Sophia Loren, is dat de belasting haar jaarin komen op 300.000 gulden heeft geschat tegen dat van Sophia slechts op 120.000. Sophia Loren hoopt echter het volgende punt te boeken door harder en beter auto te rijden in de rallye van Cannes, waarvoor beide sterren heb ben ingeschreven. 0 OUD. Ik begin oud te wor den, heeft de Franse toneel- en filmspeler Sacha Guitry onlangs gezegd, want voor mij chèque gevoegd van 400 franc (ongeveer 4, 0 MISTINGUETT. De ne gerdanseres Josephine Baker heeft bij de dood van de Franse cabarettière Mistin- guett gezegd: „Ik kan niet aan haar dood geloven. Zij was de top van de cabaretkunst. Destijds, toen ik uit Amerika in Parijs aan kwam bezat ik niet genoeg geld om een zitplaats in het Casino de Paris te betalen en ik heb toen staande die fee van het cabaret toegejuicht. Later leerde ik haar kennen en van haar houden. Zij bezat een hartstocht voor de plan ken. Ik heb meer van haar geleerd in drie jaar dan ik zal leren in mijn hele loopbaan. In februari 1955 het was de laatste keer dat ze uitging mocht ik met haar het uitko men van haar miljoenste gra mmofoonplaat vieren." Maurice Chevalier over Mis- tinguett: „Ik heb met haar de grootste liefde van mijn leven verloren." 0 IJDELHEID. De beroemde schoonheidspecialisten Helena Rubinstein en Elisabeth Arden gaan in Amerika schoonheids salons voor heren openen. Het is namelijk gebleken dat de vrouwelijke ijdelheid na het derde huwelijksjaar gaat af nemen, terwijl het bij de man nen net andersom is. 0 ANTI-LAWAAI. Op het postkantoor te Karlsruhe (Dl.) kan men naast de brievenbus het volgende lezen: „Om elk overbodig lawaai te weren en de zenuwen van ieder te ont zien, verzoeken wij u geen vuistslag te geven op de post zegels die u op uw brieven plakt. Een druk van de duim is voldoende." 0 VREEMDE RAAF. Aan de kust van Frankrijk schoot een jager een raaf neer, die in zee viel. De hond van de jager dook er vlug achteraan en keerde terug met een kabel jauw van vijfeneenhalve kilo. Noordzee was inmiddels ten westen van ons land naar het Engelse Kanaal „gewandeld", wat tot gevolg had, dat de wind naar zuidoost tot oost draaide en koudere lucht van het continent ons kon bereiken. In de loop van maandag kreeg de winter vastere voet in West- Europa. In het algemeen kan over de sneeuw nog dit worden gezegd. De meeste sneeuw valt bij een temperatuur om het vriespunt of bij een temperatuur van 1 a 2 gr. C (ook deze week). Wanneer de vlokken groot zijn, is de kans op dooiweer groot. Bij lagere temperaturen kan soms een felle sneeuwjacht voorkomen, die het zicht sterk doet verminderen. Bij een toe stand met krachtige oostenwinden ont staan dikwijls de gevreesde sneeuw- duinen. (Eind februari 1955 in fries land.) Gaat sneeuwval vooraf aan dooi, dan worden de vlokken geleidelijk groter om langzamerhand over te gaan in wat hagel en regen. Dit gebeurt, wanneer een storingsfront van een oceaandepressie, voorafgaande aan zachtere lucht, over Nederland naar het noordoosten trekt. Brengt een snel over-België of Frankrijk naar het oos ten koersende depressie sneeuw, dan volgt er meestal geen directe dooi. (De strenge winters uit de veertiger jaren.) Een in Duitsland verschijnend dag blad heeft aangekondigd, dat de rest van deze winter definitief zacht zal zijn. Duitse weerkundigen huldigen deze opvatting, nadat zij het hogedruk gebied boven Scandinavië in december en de eerste week van januari hebben zien falen^in zijn poging om de winter in west- en midden-Europa te doen in vallen. Een enkele week vorst achten zij niet onmogelijk, maar voor de schaatsliefhebbers is dat niet voldoen de. Wanneer de Duitse weermannetjes het bij het rechte eind hebben, zit er voor hen dus niets anders op dan te wachten tot het volgende seizoen. De VALLEI-riks van de vorige week, welke werd uitgegeven bij Drogisterij J. F. Tak, Hoofdstraat te Veenendaal, werd niet gevonden. Hierdoor is de waarde van de VAL LEI-riks, welke één dezer dagen weer in het verspreidingsgebied van ons blad zal worden uitgegeven, weer opgelopen en in waarde geste gen tot f 12,50. Het nummer van de nieuwe VAL LEI-riks is 2 AT 750058. Het is ook nu weer een rood gedrukt nummer om het zoeken te vergemakkelijken, dus een riks met de beeltenis van Prinses Wilhelmina. Kijkt u deze week daarom goed uit naar de ryks- daalder met het rode nummer 2 AT 750058. Indien u deze riks vóór a.s. don derdagmiddag 12 uur aan het bu reau van ons blad kunt tonen, wordt u de vinderspremie, welke dus thans tien gulden bedraagt, direct in con tanten uitbetaald. WAGENINGEN. Een agent van poli tie waarschuwde maandagavond een buschauffeur omdat de verlichting van de bus niet in orde was. Een voorbij ganger maakte daarop beledigende op merkingen tegenover de politieman. Toen die voorbijganger gearresteerd werd was het weer een vriend van deze die de gearresteerde wilde ont zetten. Een vechtpartij ontstond waar bij de beide mannen de benen namen toen de agent van zijn wapenstok ge bruik ging maken. Tevergeefs werden zij thuis door de politie gezocht. De volgende dag meldden zij zich echter aan het politiebureau. EDE. De stichting Edese Schaaps kudde moet een andere schaapherder zoeken, want Jacob Mouw gaat met 1 april Ede verlaten. Hij geeft er de voorkeur aan een wat rustiger omge ving op te zoeken en vertrekt daarom naar Kootwijk. WAGENINGEN. Dinsdag 17 januari a.s. komt Charlotte Kohier in de schouwburg „Junushof" alhier in een voorstelling van „Frasyuita". WIJZE WOORDENv WEINIG BEMOEDIGEND Geen grote geest zonder een greintje waanzin. (Seneca) Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1956 | | pagina 1