DE VALLEI iT) MOCCA FROU-FROU c,.« 65 5IM0N DE WIT Jo 4 René DOVO nam revanche door be scheiden 3-2 zege RHENUS WON VAN RENSWOUDE Voor de Jeugd Sperciebonen Coedatoeedfom MATJAN VERLIEST MET 1-4 GVVV scoorde aan de lopende hand Wageaingen-Haarlem 0-0 Kulan werd met 21 verslagen Musketiers zakt plaats f op ranglijst AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Mnl. of Vr. BEDIENDE Jongste bediende J EMIGRATIE emigratie-voorlichting Belangrijke Gereedschappen veiling te Veenendaal een grote partij gereedschappen o.a. 20 gebr. bijlen, bankschroe ven, beitels enz. enz. Alsmede zeer veel klein gereedschap. EMPLOYÉ (mann.) T\ 2 melkkoetjes HANDIGE MEISJES Grof gebroken rijst QO Capucijners Gerookt vet spek OjT Populaire Gelderse worstjes per stuk Het uithangbord Wij verwachtten bij onze voorbe schouwing reeds, dat DOVO een goede kans op revanche had in de thuiswed strijd tegen VVOG. Er werd nu met 32 gewonnen, doch deze verhouding in punten geeft het juiste spelbeeld niet weer. DOVO is gedurende de ge hele wedstrijd in de meerderheid ge weest en een 42 score had de verhou ding in het veld wel beter weergegeven. Voor de aanvang van de wedstrijd werd aanvoerder Jac. Klumpenaar ge huldigd wegens de 350ste wedstrijd die hij voor DOVO zou gaan spelen. Door de heer A. G. van den Berg werd hem een zilveren sigarettenkoker met in scriptie aangeboden. DOVO speelde deze middag met een Het leidende Jonathan heeft meer moeite gehad met deze wedstrijd, dan de 14 uitslag doet vermoeden. Na een kwartier spelen namen de gasten de leiding door een misverstand in de ver dediging van de thuisclub. Tien minu ten later kwamen beide ploegen echter weer naast elkaar te staan toen Bolder man met een goed schot doel trof (1-1). Twee minuten voor rust nam Jonathan opnieuw de leiding. De tweede helft gaf weinig goed voetbal te zien. Vijf minuten voor het eindsignaal was de stand nog steeds 12. Toen ging Van de Scheur bij Matjan naar voren om de gelijkmaker te forceren. De achterhoede van de thuisclub was hierdoor echter zeer ver zwakt en in plaats van de gelijkmaker werd de score door Jonathan nog tot 14 opgevoerd. GVVV is over het struikelblok Levu als het ware heengewandeld. De thuis club is voortdurend in de aanval ge weest en de zeven doelpunten, die het uiteindelijke resultaat waren, werden met de regelmaat van de klok gescoord. Het ging allemaal als vanzelf bij de Buurtlaanbewoners. De uiteindelijke 71 uitslag was misschien wat geflat teerd te noemen, doch de zege was meer dan verdiend. De wedstrijd WageningenHaarlem was een meer spannende dan fraaie strijd. Van de aftrap af trok Haarlem ten aanval. Zij kreeg al direct een vrije trap te nemen. Haarlem bleef aanval len. Midvoor Jacob schoot echter te hoog over. Direct hierop was het rechtsbinnen Van Osch, die bij een goede aanval naast schoot. Langzaam aan werkte Wageningen zich los en bij een goede combinatie tussen Van de Weerd en Van de Kolk, was het laatst genoemde, die rakelings langs schoot. Direct hierop schoot Van de Weerd hard in. Keeper Snijder wist te stoppen. Luid aangemoedigd kwam Wageningen terug. Van de Weerd schoot hoog over. Bij een volgende aanval kregen de groenwitten een vrije trap te nemen, waaruit Van de Weerd rakelings over schoot. Bij een aanval van Haarlem raakte A. van Harn, die voor het eerst als linkshalf opgesteld stond, gebles seerd. Hij werd vervangen door Van Brakel. Leussink ging nu weer in de middenlinie spelen. Bij een volgende Haarlem-aanval kreeg men een hoek schop te nemen. Groeneveld plaatste hieruit de bal hoog voor het Wage- ningse doel, maar keeper Kramer wist hoog opspringend de bal uit de lucht te grabbelen. De Wageningse voorhoe de zat echter ook niet stil. Bij een van haar aanvallen loste Van de Weerd een harde schuiver. Keeper Snijders wist de bal echter keurig te stoppen. Aan de andere kant zag Jacob een hard schot door de snel reagerende keeper Kramer op fantastische wijze uit zijn doel gehouden. Wageningen kreeg nog een tweetal hoekschoppen te nemen. Na de rust zetten de Haarlemmers een verwoed offensief in. Wageningen nam de aanval over. Van de Weerd schoot uit een voorzet van Van de Kolk rakelings naast. Bij een snelle Haarlem- aanval wist keeper Kramer een hard schot van Jacob te stoppen en weg te werken. Aan de andere kant raakte bij een Wageningse aanval rechtsachter Kors van Haarlem geblesseerd. Hij werd vervangen door Dinkelman. Wagenin gen had zich nu geheel losgewerkt en aanval op aanval rolde op het Haar lemse doel af; doelpunten bleven ech ter uit. Wageningen kreeg bij een van deze aanvallen een hoekschop te ne men, Van Brakel plaatste hieruit de bal echter achter het doel. Ook rechts buiten Van de Kolk raakte gewond en verliet het veld. Hij werd vervangen door Leander. In de laatste fase van de strijd kreeg linksbuiten Groeneveld van Haarlem een prachtige kans zijn club alsnog ter overwinning te voeren; hij schoot echter hopeloos naast. Toen de goed leidende scheidsrechter Tuinenberg het einde aankondigde, konden beide ploegen tevreden zijn met deze uitslag. teruggetrokken middenvoor. Reeds na één minuut nam de thuisclub de leiding door Van Zetten. DOVO was iets in de meerderheid, doch de voorwaartsen konden dit niet in doelpunten uitdruk ken. Rechtshalf Van de Heuvel kreeg echter een goede kans, die hij op de enig juiste manier benutte (2—0). Vijf minuten voor tijd kon VVOG eindelijk een tegenpunt forceren en de achter stand tot 21 verkleinen. Na de her vatting was het weer spoedig raak. Linksbuiten Van de Pol ondernam een snelle solo-ren op het doel en gaf de rood-witten een 31 voorsprong. Wel kon VVOG de achterstand na tien mi nuten nog weer tot 32 reduceren, maar toen bleek ook, dat beide ploegen al hun kruit hadden verschoten. Kulan heeft het in de uitwedstrijd tegen het leidende Hees niet kunnen bolwerken. De overwinning was echter duur bevochten en het pleit voor Ku lan dat zij zo moedig partij gaf. Na ruim een kwartier spelen nam de thuisclub de leiding, maar door goed werk van Klein werd nog voor rust de gelijkmaker geboren. Na rust was Hees de veel sterkere ploeg, doch de Kulan- keeper gooide zich telkens weer als een panter op de bal. Toch moest hij één maal zwichten en dat betekende voor de thuisclub de overwinning. Musketiers heeft het in de uitwed strijd tegen het Amersfoortse SOVA niet tot winst kunnen brengen. Het ging er zowel voor als na de rust nogal fors naartoe, hoewel er van onsportief spel toch beslist geen sprake was. De beide defensies waren overwegend sterker dan de resp. aanvalslinies. Vooral de jonge Musketiersvoorhoede bleek niet opgewassen tegen het stevige spel der SOVA verdediging. Voor de rust werd er door geen der beide ploegen ge scoord, zodat men ook na de thee met dubbelblanke stand kon beginnen. Nauwelijks had het beginsignaal van de arbiter geklonken of een goede aan val van de thuisclub werd met een doelpunt afgerond (10). Dit doelpunt maakte de bezoekers wat fanatieker en zij bouwden dan ook enkele goede aan vallen op, hetgeen weldra de gelijk maker opleverde. Henzen wipte de bal nl. prachtig over de uitgelopen doel- verdediger heen (11). Twintig minuten voor het einde moest linkshalf Kroes- bergen wegens een blessure het veld verlaten en even later moest ook rechtsback Van de Heuvel de kleed kamer opzoeken, eveneens wegens een blessure. Musketiers moest nu met 10 man spelen, daar er slechts één reserve werd toegestaan. SOVA wist hiervan te profiteren en drukte Musketiers geheel op eigen helft terug. Twee minuten voor het einde viel eindelijk de beslis sende goal en moesten de gasten het hoofd buigen. In deze 2—1-stand kwam geen verandering meer. Met de van stal gehaalde oud-speler A. v. d. Horst op de middenvoorplaats is Rhenus er in geslaagd de belangrijke wedstrijd tegen Renswoude met 32 te winnen, waardoor de groen-witten een zware concurrent van zich af hebben geschud. Bij rust was de stand 20 in het voordeel van de gastheren. Het is daar op „Candia" geen mooie wedstrijd geworden, vanwege de nogal straffe wind. T. Hovestad en T. Spies waren verhinderd en voor deze middag vervangen door Van Miltenburg en R. van Stokkum. Voor rust zorgde Donselaar voor de beide Rhenus-doelpunten, terwijl Van Miltenburg er na de thee 30 van maakte. De Renswoudenaren scoordèn de beide tegenpunten kort na elkaar 3—2. De achterhoede van Rhenus gaf in deze wedstrijd weer de beste partij te zien. aWt de voorhoede betreft heeft Donselaar zeer veel werk verricht. De stand in deze afdeling is thans: Rhenus 12 7 4 1 18 DVSA 11 7 2 2 16 Renswoude 12 5 4 4 14 Wijk bij Duurstede 10 5 2 3 12 Scherpenzeel 12 5 2 5 12 I De Kieviten 10 3 4 3 10 Oranje Wit 11 2 2 7 6 Eist 8 2 0 6 4 HDS 10 1 2 7 4 DE COMPETITIE WEER HERVAT! SAMOS 10 SKF 2 (8—1) Nu het 's zaterdagsmiddags weer lan ger licht blijft, is de korfbalcompetitie weer hervat. Het Veenendaalse S.K.F. heeft in die tussentijd niet stilgezeten en een tweede twaalftal bij de bond in geschreven. S.K.F. 2 is inmiddels inge deeld in de zaterdagmiddagcompetitie, klasse 3C. De eerste wedstrijd is niet bepaald succesvol verlopen, althans niet wat de uitslag betreft. De ploeg bestaat n.l. hoofdzakelijk uit dames en heren, die nooit eerder een wedstrijd speelden. De jonge, maar technisch en tactisch goed spelende ploeg van SAMOS had niet veel moeite met het aanvankelijk aar zelend spelende SKF-team. In het be gin presteerde SAMOS het zelfs de ene kans na de andere om zeep te brengen. Toen de Utrechtse ploeg echter merkte, dat SKF werkelijk een ploeg beginne lingen was, lukte het beter met het doelpunten maken. Tussen de bedrijven door weerden de Veenendalers zich dapper en zij zagen na de rust zelfs kans iets te demonstre ren, wat werkelijk al op korfbal ging lijken. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 januari 1956 2.092.459 tegen 2.081.985 op 1 december 1955. Op 1 januari 1956 waren er 528.326 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 524.670 op 1 december 1955. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE ZIJN ER JARIG? 19 jan. Johan Berends. 19 Anneke v. d. Berg. 20 Wim v. Ingen, Rhenen. 20 Aartje v. d. Kraats. 21 Gerarda Turkesteen. 23 Hennie Henzen. 24 Dikje Veer. ZILVERPAPIERACTIE In dank zilverpapier ontvangen van: Teunie Heerikhuizen, Ederveen. Theo Schoonderbeek. Gerrie en Jan van Dijk. Gerrit van Nieuw-Amerongen. Wimmie van Barneveld. Oplossing raadsels. I. Koffie heeft het gemakkelijker. Want koffie wordt gezet, maar thee laat men trekken. II. Japan - hagel - pekel - Donau - arend. III. Zes jaar. WEET JE.... dat wilde varkens heel goed kun nen zwemmen? Ze steken zelfs hun kop onder water om vissen te vangen. En dat lukt ze vaak! hoe je kunt zien of een ei ge kookt is? Als je een gekookt ei op tafel legt, kun je het laten draaien als een tol. Met een rauw ei kan dit niet. dat een zeemijl 1852 meter is? dat een Yard bijna 95 cm is? dat een Inch 2'/t cm is? NIEUWE RAADSELS 1. Ik ben een plaats in Overijsel; verander mijn eerste letter en ik word een plaats in Drente. 2. Ik ben een plaats in de Betuwe; verander mijn eerste letter en ik word een plaats in Noord-Duitsland. 3. Ik ben een plaats in Noord- Brabant; verander mijn tweede letter en ik word een rivier in Utrecht. 4. Ik ben een plaats in Zuid-Hol land; verander mijn tweede letter en ik word een plaats in Overijsel. 5. Ik ben een plaats in Noord-Hol land; verander mijn tweede letter en ik word een plaats op de Veluwe. II. Het begint met een B. 1. Hoe heet de linkerzijde van een schip, als je van het roer naar voren kijkt? 2. Hoe heet de bekende petroleum haven aan de oostkust van Borneo? 3. Hoe heet de Noordamerikaanse buffel? 4. Een ander woord voor klokken spel. 5. Een stad in Ierland. 6. Hoe heette de moordenaar van Prins Willem van Oranje? 7. Hoe noemt men de kleine kweek- plantjes van de rijst? Kantoor VEENENDAAL vraagt een met kantoorervaring. Bij voorkeur schriftelijke sollicitaties. Het Gewestelijk Arbeidsburau organiseert een over Canada op donderdag, 1 9 januari '56 in het Verenigingsgebouw Rehoboth te Rens woude. Behalve een uitgebreide bespreking der mogelijkheden aldaar zal een film vertooad worden. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Op vrijdag 20 januari a.s. des avonds om 7 uur in Hotel „De Korenbeurs", Kerkewijk 91 alhier, ten verzoeke van de Heer R. van Blokland te Ede, eikend veilinghouder. Een uur voor de verkoop te zien. P. W, MARIS Notaris te Veenendaal. N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN KOGELLAGERS te VEENENDAAL zoekt voor spoedige indiensttreding voor magazijnadministratie. LEEFTIJD plm. 18 jaar. Sollicitaties met inlichtingen aangaande leeftijd, oplei ding en ervaring te richten tot de afd. Personeelsza ken. Melkkoetjes van Simon de Wit spelen thans voor u een vrolijke eierdans! 8 melkkoetjes leggen voor u gratis een ei in uw paasmandje! Zorg dat het mandje ei-vol komt - het is uw ei-genbelangHaal al uw boodschap pen bij Simon de Wit - dan gaat het snel,- dan hebt u met Pasen een mand vol eieren zo maar gratis! de koningin der wafels, énig in Nederland! Bovendien tijdelijk CYTD A VOOR NAAI- EN KNIPWER KZAAMHEDEN kunnen wij nog plaatsen: Prettig, leerzaam en schoonwerk geen bandwerk) Aantrekkelijke lonen en sociale voorzieningen Eventuele buskosten worden door ons vergoed Aanmelden: „P E H A V E E" „GEBREIDE BOVENKLEDING" V IJ GEN DAM 13 - VEENE NDAAL EXTRA ...en hier enkele voorbeel den van de lage prijzen bij Simon de Wit: (droogkokend) 500 gram tU Puik in de kook,500gram 500 gram Gelderse fijne Vleeswaren eikedagvers! U kuni er de klok op gelijkzetten! Een 1e soort tuinverse, dubbele Prinsesseboon! Per litersblik, tot de rand gevuld III. Wie kent alle talen ter Teun Ras was visser van beroep Maar 't werk stond hem niet aan. Hij wou niet langer met z'n schuit Op zee ter visvangst gaan. Toen opende hij in de stad Een zaak in bot en aal, In schol en tong en kabeljauw. 't Was netjes allemaal! Teun maakte zelf een uithangbord Dan was het niet zo duur. Het werd gedragen door een steen Die vast zat in de muur. Toen schilderde hij op dat bord Met wit op helder groen: „Hier is thans verse vis te koop" Hij kon dat keurig doen. Maar kijk, terwijl hij bezig was, Kwam daar een heerschap aan. Die bleef (hij had een zee van tijd), Bij Teun een poosje staan. „Dat bord is mooi," zei 't heerschap VERKEERSREGEL Op straat uitkijken bij alles wat je doet! „Je bent een hele kei, [toen, Maar dat: „Hier is," kan heus wel weg. Dat hoeft er toch niet bij?" „U hebt gelijk," zei Teun, ,,'t is waar Die woorden zijn te veel." Hij schilderde opnieuw vol moed Het bord in zijn geheel. Maar pas was hij er mee gereed, Of daar kwam weer een man, Die zei: „Ik vind, dat 't woordje thans' Hier best verdwijnen kan." Teun kneep z'n ogen even dicht En zei toen zuchtend: „Ja, 'k Geloof dan, dat 'k meteen het bord Nóg maar eens schild'ren ga." Nu stond er: „Verse vis te koop." Wat was Teun in z'n schik. Maar ach, dat duurde heus niet lang Want 't volgend ogenblik Kwam daar een deftige mevrouw, Die kocht een mand vol vis En zei: ,,'k Zie op dat bord van jouw Iets wat niet nodig is. Dat woordje „verse" kan wel weg, Je vis is reuze fijn, Die zal, dat neemt een ieder aan, Toch altijd vers wel zijn?" Teun knikte heftig met zijn hoofd „O ja, mevrouw, da's vast." Hij haalde vlug de verfpot toen En greep weer naar de kwast. Het woordje „verse" ging dus weg, Nu stond er: „Vis te koop." Haha, daar was al weer een klant, Men kreeg hier echt „de loop". Het was een vlotte jonge man, Die om twee botjes vroeg. En toen met Teun zo over 't bord Ook al aan 't praten sloeg. „Het is een aardig uithangbord," Zei hij, met brede lach, „Maar dat: „te koop" kan heus wel weg Als ik het zeggen mag. Want niemand geeft z'n waar cadeau Ook jij bent niet zo stom." „U hebt gelijk," riep Teun al weer, „Wat was ik oliedom." Het bord werd voor de vijfde keer Door onze Teun bewerkt. Zo was de, eerst zo lange, zin Tot 't woordje „vis" beperkt. „Nu is 't in orde," dacht Teun Ras, Maar neen, hij had het mis, Want even later kwam daar toen Een nufje om wat vis. Ze gichelde en wees naar 't bord En hikte van de lach „Dat woordje „vis" daar bij de deur Is heus niet nodig zag! Neemt u dat bord maar daad'lijk weg. Dat is het wat 'k u raad. Men ruikt uw kabeljauw en schol In heel de Koningsstraat!" FEUILLETON door H. Westenberger Vertaling: Minny Musaph Blijdenstein (20) Hij is jaloersop René zelfs, en al bij voorbaat op ieder ander kind, dat ik misschien nog had zullen krijgen. En dan zegt hij bovendien nog: Veel kin deren zijn evenzovele erfgenamen, en het met moeite opgespaarde kapitaal valt dan weer in stukjes en beetjes uit een". Hans Eckhart blaast in gedachten verzonken de rook van zijn sigaret in de lucht. „Wat is hij eigenlijk weinig „au courant"! Leontine vertrekt haar mond tot een bittere glimlach. „Dacht je, dat hij zich de moeite nam om ooit eens over iets anders dan zijn zaken na te denken? Hij beschouwt mij immers ook alleen maar als zijn com pagnon." Dan zwijgen zij weer een lange tijd en ieder van hen denkt aan Th'omas. In gedachten verdiept loopt Hans naar het venster en kijkt onwillekeu rig naar buitenen tot zijn verba zing ziet hij niemand anders dan Joa chim Frank. Hij keert zich om naar Leontine, nee zij heeft niet gemerkt, dat hij ge schrokken is, zij zit nog als zoéven in haar stoel, het hoofd diep gebogen. Wat wil die jongen hier? Kijk hoe zijn gezicht tussen de ijzeren stangen van het hek doorkijkt! Hoe hij het huis van boven tot beneden bekijkt! Zou Leotine hem weer uitgenodigd heb ben en zou hij dit maal komen? Maar nee, dan zou hij het geweten hebben. Of zou hij alleen gekomen zijn om het huis te bekijken, waar hij in de toekomst wonen zal. Instinctief voelt Hans Eckhart, dat hij moet zorgen dat de jongen daar vandaan komt; Leotine mag hem zo niet zien. Zij zou hem opnieuw trachten te verleiden en het ongelijke spel tegen over Helga vervolgen Hij trekt haastig het gordijn dicht, kijkt met gefingeerde schrik op zijn armbandhorloge en keert zich haastig om. „Lieve hemel al bijna drie uur! Ik moet gaan, we hebben vandaag betaal dagen naar Leotine toelopend: „Blijf zitten, Tine, ik vind mijn weg alleen wel, en geef je keukenmeisje een compliment over de heerlijke Knödels; ik heb ze nog nooit zo lekker gegeten! Dus tot morgen dan!" Een haastige handdruk en hij is weg. Als de huisdeur met een zware bons achter hem dicht valt en zijn voétstap- pen op het grint van het tuinpad kra ken, verdwijnt de jongen buiten ook. Die man, die daar het huis uitkomt, interesseert hem niet. Hij wil die an dere jongen zien, die jongen, waarmee hij geruild moet wordenLangzaam, met gebogen hoofd, loopt hij de straat door. Op eens is er iemand naast hem een heerJoachim Frank blijft staan, leunt tegen een tuinhek en kijkt de heer vragend aan. Maar de heer glimlacht; „Jij bent Joachim Frank, nietwaar? Was je op weg naar de familie Brackwieser?" Joachim schudt het hoofd. „Wat wilde je dan? Je kunt het mij gerust zeggen! Ik ben de oom van René Brackwieser". „Ik wilde de jongen zien, tegen wie ik verkocht moet worden!" Het komt er met moeite uit. Tranen verstikken zijn stem. Dus zij schijnt al met hem gesproken te hebben. Maar met welk resultaat! Een ogen blik kijkt hij op Joachim neer, zonder te weten, wat hij zeggen moet. „Weet je wat!" bedenkt hij dan plot seling, „stap mee in mijn auto, dan rijden we samen een eindje en dan kunnen we eens verstandig met elkan der sprekenja?" Het liefste zou Joachim geweigerd hebben maar autorijden; nee, dat is een beetje te veel verlangd. Waarheen rijden we dan?" vraagt hij wantrouwig. Hans Eckhart bedwingt met moeite een glimlach. „Naar het Menna-café? Een kopje koffie drinken?" zegt hij za kelijk als of hij tot een man spreekt. De jongen wordt vuurrood. Naar het Menna-café! „Nou, voor mijn part dan!" doet hij onverschillig. In de wagen komt Hans Eckhart zo langzamerhand alles te weten wat hij weten wil. Dat Helga gisteren met de jongen gesproken had. Dat ze de hele avond over niets anders gesproken had den. Maar dat zij elkander niet konden begrijpen. Plotseling was er een gfgrond tussen moeder en zoon gekomen. „Zij wil mij eenvoudig niet meer heb ben!" zegt de jongen met tranen in de ogen. En Hans Eckhart: „Zij doet alles voor je bestwil!" En de jongen: Ze is helemaal anders dan vroeger. Er is iets met haar. Zij telefoneert in het geheim met iemand, die ik niet ken, en als ik binnen kom, doet zij alsof ze verkeerd verbonden is, en hangt zij de hoorn op". „Zij heeft met mij getelefoneerd!", bekent Hans ronduit. Joachim kijkt verbaasd op. „Met u? Kent u haar dan?" Hans Eckhart knikt, zonder de jongen aan te zien: „Ja, heel goed zelfs." En Joachim, verontwaardigd: „Daar heb ik ook al niets van af geweten! zij heeft mij de laatste tijd aldoor bedu veld". „Om jou geen verdriet te doen. Maar nu weet je immers alles! Nu kun je haar niets meer verwijten." „Ik laat mij niet verkopen", mort de jongen bitter. Maar nu zijn ze bij het Menna-café aangekomen, een portier opent de poort en zij verdwijnen in een schaduwrijke tuin. Hans Eckhart legt zijn arm om de jongen heen en brengt hem naar een tafeltje. Er naast zitten een paar tennisspelers, Engelsen, de rackets liggen op stoelen naast hen; ook hun benen hebben zij over een stoel gelegd. Anders is er nie mand in de tuin, op het terras staan de kellners, de witte servetten over de arm gevouwen. Een kameeldrijver biedt vanuit de verte zijn diensten aan: „Naar de pyra- miden, heren! Naar de pyramiden? Goedkoop met kameel!" Joachim krijgt Mokka-ijs, zonder een woord te zeggen lepelt hij het naar binnen. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4