Blijf meester Aram ct 10% KORTING WIJNBERGH CO GRATIS SPAARZEGELS Het GOUDEN - JUBILEUM van dr, Waller WORST 97 Ger, Gem* School Nieuwe Leerlingen Veenendaal Rensieoude BLOEMINK nze RECLAME VAN DE WEEK IIOLLAJSDÏA r Het U-S.O*-concert „De Sabijnse Maagdenroof" vu hit Ritmeester-toneel wat NunhaPPT maakt isGOED Raad van Veenendaal vergaderde Bruiloft bij de B.B, De broederschap der bronzen draak 4* festival 75ct 4- rumbonen 59 ct 4- capucijners 69ct 4- bruine bonen 69 ct piccalilli 49 ct geldig t/m Zaterdag 4 februari GELDERSE pindakaas kersenjam OVERIGE ARTIKELEN 2°/0 KORTING BIJ ALLE ARTIKELEN HOOFDSTRAAT 55 VEENENDAAL TELEFOON 2276 T rico tagefabriek Jonge administratieve kracht Mnl. of Vrl. Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. A. MEISJES voor naai-atelier B. MEISJES voor borduur-atelier C. MEISJES voor Winderij D. MEISJES voor Spinnerij Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. AFD. TARIFIEËRING MEISJE AANPASSENDE WERKKRING maandagavond 30 januari a. s. Konden wij bij het vorige concert van het Utrechts Stedelijk Orkest niet ontkomen aan de indruk dat het orkest maar wat muziek moest maken „in de provincie"; met het concert van gister avond echter heeft het zich volkomen gerehabiliteerd. Het programma kreeg tot in onderdelen een briljante ver tolking. In de aanvang, bij de uitvoering van de Ouverture Ruslan en Ludmilla, moest het orkest kennelijk de teleur stelling overwinnen van een zo mager bezette zaal. De plaatsen waren voor meer dan de helft leeg. Al gauw echter bemerkten dirigent en orkest te doen te hebben met een dankbaar en zeer aandachtig gehoor. Orkest en gehoor waren dan ook één in vervoering voor het sprankelende en frisse violonconcert van Dvorak. Het enthousiaste applaus was een verdien de beloning. Na de pauze kreeg de zaal een ge varieerd menu van in het gehoor lig gende muziek met de uitvoering van de Oudnederlandse Danswijzen, de Suite voor Strijkorkest van Leas Janacek en de Ouverture „Cyrano de Begerac van. Wagenaar. Het was „elck wat wils", door het orkest met grote ambitie ge speeld. Er werd dan ook van begin tot eind merkbaar van genoten. Het programma heeft deze keer dan ook niemand behoeven af te houden van een gang naar het gebouw aan de Eikenlaan. Waar dan de verklaring ge zocht voor zo weinig publiek? De twee andere op deze avond belegde bijeen komsten werden evenmin druk bezocht, dus daaraan was het niet te wijten. Zijn de Veenendalers enkele malen gekrenkt geworden door het „spel in de provin cie" van het U.S.O.? Is men deze keer te laat geweest met de aankondiging van dit voor Veenendaal toch altijd weer muzikale hoogtepunt? Een feit is dat de vele Veenendalers die vorige week het U.S.O.-concert in Rhenen be zochten, nog niet wisten dat het orkest gisteren in eigen woonplaats zou con certeren. Een feit is ook, dat het pu bliek van gisteravond voor ongeveer de helft bestond uit jeugd. Dat was trou wens gelukkig ook vorige keer het ge val en er is dan ook in ieder geval reden voldoende met deze concerten in Veenendaal door te gaan. En stellig met allen die gisteravond van dit mooie concert hebben genoten, zien ook wij weer uit naar een volgend U.S.O.- optreden. De meer dan tweeduizend bezoekers van de drie voorstellingen van het Rit meestertoneel hebben met de opvoering van het blijspel „De Sabijnse Maag denroof" een zeer goede avond gehad De keuze van het stuk werd een succes op zichzelf. Daarnaast echter bewezen de Ritmeesterspelers deze ver makelijke klucht te kunnen uitbuiten. Het zijn amateurs, maar hun spel ver raadde een plankenervaring welke de zaal merkbaar tot bewondering bracht. Het publiek was er volkomen in. Spelers die werkelijk uitblonken mo gen wij beslist niet ongenoemd laten. Het waren J. Rademaker, als prof. Goll- witz, Gerry Grandia als Marianne, R. van Wijk als dr. Neumeister en E. Brouwer, de toneeldirecteur. Hun spel was dan ook werkelijk uitstekend. De regisseur, Hanns Berk, bleek een zeer fijne neus te hebben gehad bij de rol verdeling voor dit levendige spel. Een niet gering aandeel in het grote succes van deze opvoeringen vormden ook de prachtige decors en de costuums. De uiterste zorg was aan dit allies be steed. De spelers waren deze entourage zonder uitzondering ten volle waard. Bewondering verdient ook de snelheid waarmee men de omvangrijke decors tussen de bedrijven wist te wisselen. De pauzen werden gevuld met har moniërende gramofoonmuziek via de versterkers, en het was opmerkelijk hoezeer dit paste in de goede sfeer van deze avond van prettig en gezellig to neel. Het peil van spel en stuk liet dit volkomen toe. Het deed in geen enkel opzicht afbreuk of rommelig aan. In tegendeel. Uiteraard bestond het publiek voor een groot deel uit personeel van de Ritmeester fabrieken en hun verwan ten. Ook het personeel van de fabriek in Didam was met autobussen naar hier gekomen en genoot kennelijk. In de pauze werd alle deelnemers door de fabrieksdirectie een consumptie aan geboden, hetgeen nog weer eens tot het bijzonder welslagen van deze avonden bijdroeg. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Tussen 18 en 24 januari 1955 werden aan het bureau van politie als gevonden aangegeven: 1 witte gymschoen; 1 damesportemon nee m. inh., w.o. foto en oorbel; 1 in een krant gew. bl. spons; 1 defecte vulpen; 1 goudkl. armband; 1 ijzeren rode slede; 1 schroevendraaier; 1 grijze wollen want; wollen dameshandschoen; 1 zw. dames- 1 p. zw. dameshandschoenen; 1 gebreide glacé; 1 veelkleurig kinderwantje; 1 wit konijn; 1 herenglacè; 1 houten duimstok; 1 muntbiljet; 1 herenarmbandhorloge. In hetzelfde tijdvak werden als verloren opgegeven: 1 donkerbruine leren dameshandschoen; 1 grijze parapluhoes; 1 bankbiljet van f 100,1 rood kinderportemonneetje; 1 astrakan jongensglacè; 1 beige lederen portemonnee m. inh.; 1 p. zw. dames- glacè's; 1 zw. damesportemonnee m. rits sluiting en inh. (foto); 1 rode autoped m. zitje; 1 zw. damesglacè; 1 paar gebreide kinderwanten (rood-bl.); 1 p. gebr. grijze dameswanten m. bl. patroon; 1 geruwde rechter handsch.; 1 rode damesportemon nee met knip portefeuille; 1 zw. dames portemonnee m. inh.; 1 rode dameshand schoen; 1 d.bruine damesportemonnee m. inh.; 1 bruine damesportemonnee m. inh. 1 bruine plastic portemonnee m. inh.; 1 gev. bruin leren harenhandsch.; 1 zwarte damestas m. inh., o.a. portemonnee met geld en foto's; 1 donkerbr. herenportem. m. inh.; 1 br. leren damesportemonnee m. inh., w.o. ziekenfondsbon van de NBM; 1 donkerbr. enkele rijwieltas; 1 slagers mes; 1 donkerbl. kinderwantje; 1 aktetas met boeken. (Vervolg van pagina 1) En, ook grote mensen en gemeentebe- wil overspringen, maar zijn stok is te kort stuurders kunnen nu eenmaal niet ver der springen dan hun stok lang is. En waardoor? Doordat de stijging van de in komsten geen gelijke tred houdt met die van de uitgaven en het kostenpeil onder hand onrustbarende stijgingen vertoont. En ook doordat onze gewone dienst al voor zo'n enorm bedrag per jaar belast wordt wegens afschrijving en rente. Met uitzondering van de woningbouw beloopt dit bedrag thans reeds f 420.000,d.i. al f 116.000,meer dan verleden jaar. En aangezien van verschillende grote kapi taals werken voor dit jaar nog maar een gedeelte aan aflossing en rente is ge raamd, is dat bedrag volgend jaar al weer hoger. Dit kan immers niet tot in het on eindige doorgaan en wij zullen dan ook voor de noodzaak komen te staan ons grote beperkingen op te leggen bij het uitvoeren van nieuwe kapitaalswerken, als men in Den Haag niet royaler over de brug komt. Maar dat zal men toch haast moeten wil men ons niet helemaal in het nauw drijven. Wij hebben in Vee nendaal nooit met het geld gesmeten en naar ik meen niet meer ja nog lang niet genoeg dan wat broodnodig was voor ons verzorgingspeil. Wij hebben ook in het verleden niet als giraffes aan de staatsruif staan graaien om te halen wat er te halen viel. Welnu, daar ben ik blij om, maar daar moet men ons nu in onze natuurlijke vooruitgang, niet afremmen en het ons onmogelijk maken. IIOE MET HET RAADHUIS? Hiervan ben ik diep overtuigd, dit te vragen is geen luxe, maar het raadhuis is voor ons bittere noodzaak. Nog een poosje wachten en we zitten in 5 of 6 lokalen en hokken en wat dies meer zij. Om van de efficiency maar te zwijgen. Ik geloof niet dat ik vanavond erg karig ben geweest met mijn lof aan het adres van het col lege van B en W. Maar, zal ik u prijzen, in deze prijs ik u niet. Waarom toch dit gesol met de raadhuisplannen. Hoeveel jaren bent u daar nu al mee bezig? En de jaren gaan maar voort, terwijl de la- denkast vol plannen rustig blijft staan. Het begint zo'n beetje op Amsterdam te lijken, plannen bij de vleet, maar uit voeren, ho maar. Weet het college in deze wel wat het wil? Heeft het college het misschien toch te druk en kan het de veelheid en om vangrijkheid van het werk inderdaad niet aan? Of is het college met mij van mening, dat het de tijd voorbij heeft laten gaan, de kansen niet tijdig gegrepen en daar door verspeeld? Het zijn maar vragen. Vragen waar ik wel geen duidelijk en bevredigend antwoord op zal krijgen, zo sprak de heer Van Galen. De heer Van Kujjk, sprekende namens de A.R.-fractie, zei o.m. het volgende van de begroting 1956: Zoals ons in de nota van aanbieding is medegedeeld, wordt de kapitaalbehoefte per 31 december 1956 geraamd op plm. f 7.000.000,—, zodat het totaalbedrag der investeringen hiermede in de loop van het jaar zal stijgen tot rond f 19.000.000, Daar de afschrijvingstermijn van de meeste projecten, die door middel van deze dienst worden gefinancierd, zich meestal over een reeks van jaren uit strekt, zal dit automatisch tot gevolg hebben, dat de gemeentelijke huishouding gedurende evenzoveel jaren zal worden oezwaard met een zeer groot bedrag aan rente en aflossing. De druk, die hierdoor op ons gemeen telijk budget wordt uitgeoefend, niet te vermijden en wij zullen dit dan ook als een noodzaak, zij het dan een bittere noodzaak hebben te zien. Zou het in verband hiermede niet ge wenst zijn ook voor Veenendaal in na volging van de gemeente Utrecht een in vesteringsplan op te stellen, dat zich over meerdere jaren uitstrekt? HET NIEUWE RAADHUIS Herhaaldelijk is er bij het college van verschillende zijden op aangedrongen, hierover wat meer en concreter gegevens te verstrekken en ondanks de mededeling in de begrotingsvergadering van april '55, dat deze plannen in een vergevorderd stadium verkeerden, kan ik mij niet aan de indruk onttrekken, dat deze verkla ring wellicht wat voorbarig is geweest en de gemeente zich voorlopig nog tevreden zal moeten stellen met de bestaande toe standen.... en plannen. Tot de belangrijkste taken, waarvoor de gemeente zich ook in 't afgelopen jaar weer geplaatst zag, reken ik zonder meer de woningbouw en de aanleg van nieuwe wegen. Hoewel naar mijn mening op dit ter rein geen ongunstige resultaten zijn be reikt, acht ik dit werk van zo'n groot be lang, dat hieraan alle mogelijke aandacht zal moeten worden besteed. Persoonlijk zou ik het dan ook nog steeds toejuichen, indien b.v. een com missie uit de burgerij de opstellers van het uitbreidingsplan van advies zou kun- 't Zijn echter niet alleen de woningen. die de bijzondere aandacht van het col lege verdienen, ook wat betreft de aanleg van nieuwe wegen zullen wij ervoor heb ben te zorgen, dat deze verkeerstechnisch de grootst mogelijke veiligheid bieden. Aan nieuwe wegen, die het plaatsen van veel verkeersborden noodzakelijk maken. MODERNISERING VAN HET RUSTHUIS Hoewel bij 't houden van algemene be schouwingen onze aandacht zich meestel in hoofdzaak richt op het door B en W gevoerde beleid, zie ik het altijd als een gunstig verschijnsel wanneer ook in de particuliere sector activiteiten worden ontwikkeld, die het belang der gemeen schap dienen, in dit verband zou ik willen vermelden de plannen, die bij de regenten van het rusthuis bestaan om tot uitbrei ding en modernisering hiervan over te gaan. Een initiatief, waarmee ik van harte instem, omdat op deze wijze de be jaarden een plaats wordt gegeven, waar zij beter tot hun recht komen. WERKPLAATS VOOR MINDER VALIDEN In een dynamische gemeente als Vee nendaal nu eenmaal is, blijven er natuur lijk altijd nog vele wensen onvervuld. Het zou echter, gezien de begroting, van wei nig zin voor werkelijkheid getuigen, hier aan hans in den brede uiting te geven. Eén uitzondering zou ik echter willen maken en wel voor de minder valide in onze gemeente. Indi envoor deze mensen nog eens iets gedaan zou kunnen worden, bijv. door het stichten van een werkplaats dan acht ik dit en voor de betrokkenen, en voor de gezinnen, waarin zij leven, van onschatbare waarde. Wethouder Van Stempvoort (A.R.) die de verschillende sprekers namens B. en W. beantwoordde, kon wat het laatste betrof met de heer Van Hardeveld mee gaan. Het college voelt echter niets voor bouwen van woningen zonder vergun ning. Wij doen al het mogelijke voor extra bouwvolume. Meer stoelen dan 20 in de aula vond spr. overbodig. B. en W. staan altijd open voor goede sugges ties van de Raad. Er zijn reeds bespre kingen gaande met de kerkeraad ten aan zien van beplanting e.d. rond de kerk aan de Markt als de pastorie zal zijn afgebroken. Een omlijnd plan voor de verdere uitbreiding van de Markt is er nog niet en dat kunnen wij dus ook niet aan de Raad voorleggen. In antwoord op een suggestie van de heer Van Deelen zei de wethouder dat het juist wel nodig is dat de gemeente zoveel mogelijk grond koopt om deze voor de woningbouw be schikbaar te hebben en niet gewacht kan worden tot b.v. kort voor een aanbeste ding van nieuwe woningen. De financiële situatie van de gemeen te is zorgwekkend en wij hopen slechts op een oplossing van de zijde van het Rijk. In de grenswijzigingskwestie heb ben wij geen stem en het stadium waar in deze aangelegenheid verkeert laat niet toe iets in deze richting te ondernemen. Een commissie uit de burgerij, welke het gemeentebestuur zou adviseren bij het ontwerpen van woonwijken e.d. kon sprekers sympathie niet hebben. Wij heb ben een goede stedebouwkundige en een kundige staf van personeel aan gemeen tewerken. Het gaat er inderdaad op lij ken dat Veenendaal binnen afzienbare tijd een werkplaats voor minder-validen krijgt en wel met medewerking van Ged. Staten in de vorm van een renteloos voorschot. De gemeente is op het ogen blik niet bij machte zich van de Vlees keuringskring Rhenen los te maken en dat kost ons inderdaad veel geld. Het bouwen van het nieuwe raadhuis wacht nog steeds op het verkrijgen van de benodigde grond. De prijzen welke daarvoor thans gevraagd worden zijn veel te hoog. Mis schien is er nog een andere mogelijkheid om de grond in bezit te krijgen, maar als De blokploegleden van blok 9 waren bij elkaar getrommeld om een oefening te houden op donderdag 12 januari te half acht. Groot was de verbazing dat er geen oefening was, maar dat er een bescheiden feestje gegeven werd ter ere van deze kopere bruiloft van het blokhoofd, de heer B. Haalboom. De verrassing viel in goede aarde, maar het bleek dat sommige leden meer wis ten, want zowaar, er was door het plv. blokhoofd de heer T. v. Beek al een cadeautje gekocht. Ook de fotograaf was aanwezig om een paar opnamen fe maken. Door het plv. blokhoofd werd het cadeau met een aardige toespraak aangeboden. De moeilijkheden bij de B.B. vervaagden al spoedig onder het aanbieden van verversingen en er werd ook braaf gezongen, zodat dit B.B.-feest (zo mogen we het toch wel noemen) goed geslaagd is. Buitenstaan ders zullen zich weieens afvragen: ze doen niets anders dan feest vieren bij de B.B. Nu, zo is het niet helemaal, maar in de winter is het moeilijk om Zulke bindingsavonden zijn ook juist op hun plaats om de blokploegleden bij elkaar te houden. Natuurlijk kan niet elke 121/2-jarige bruiloft gevierd worden maar dit is wel een bijzonder geval daar de heer Haalboom vanaf het begin al bij de B.B. is en dan ook kans gezien heeft om zijn blok niet alleen volledig te hebben maar ook levendig te houden en dat is een zeer moeilijke taak. Ter gelegenheid van ztfn 50-jarig ju bileum als gevestigd arts in Rhenen, heeft dr. W. Waller de inwoners van de Grebbestad, waarmee hU al die jaren lief en leed heeft gedeeld, een receptie aangeboden. Zeer vele Rhenenaren hebben zaterdagmiddag van deze ge legenheid gebruik gemaakt de gouden jubilaris op zjjn villa „De Tang", waar op de vaderlandse driekleur vrolijk wapperde in het winterzonnetje, hun gelukwensen aan te bieden. Als blyk van waardering voor al datgene, wat de arts voor Rhenen in een halve eeuw heeft gedaan, deelde de waarnemend burgemeester wethouder J. Boelhouder, in zijn toespraak mede, dat het ge meentebestuur had besloten de naam Waller ook voor het nageslacht leven dig te houden, door een weg in de on middellijke nabijheid van „Ziekenzorg" naar hem te noemen, namelijk Dr. Wal- lerweg. Deze mededeling vond ter re ceptie algemene instemming. Naast dit belangrijke feit mag nog ver meld worden, dat door de burgerij een negental boekwerken werd aangeboden, waaronder enkele over Gothische kunst. Van de burgemeester van Rhenen, die wegens verblijf in het buitenland niet aanwezig kon zijn, mocht de jubilaris twee boeken over Egypte ontvangen. Bijna tweehonderd handtekeningen Het jubilerende echtpaar Haalboom-Vos te midden van B.B.-ers. er onteigend moet worden zal het nog wel even duren. B en W houden voorlopig vast aan het door ir. van Embden ont- j worpen bouwplan. Het college blijft ver- I der van mening dat moet worden overge gaan tot het vormen van jeugd-verkeers- brigades. De heer Kroesbergen (AR) be tuigde zijn instemming hiermede. De heer Van Ojik (CH) vroeg zich af, waar die f 30.000,geraamd voor aanleg en onderhoud van plantsoenen eigenlijk voor nodig zijn. Wij hebben nog zoveel plantsoenen die die naam niet kunnen dragen en meer èen grasveld zijn, waarop men een geit zou kunnen neerzetten. Wethouder De Ruiter (CH) merkte op, dat hij nog niet voelt voor een gemeente lijk Geitenbedrijf en dat verschillende plantsoenen nog in aanleg zijn. Verder is de heer Van Ojik tegen het verhogen van de subsidies aan muziek- en toneelver enigingen. De heer Jansen (PvdA) vroeg aantekening tegen de voorgestelde sub sidies voor de Res. Politie-sportvereni- ging, de Politiesportvereniging, het Werk comité Jeugdnatuurwacht en de Perso neelsvereniging van gemeente-ambtena stonden er zaterdagmiddag in het recep- tieboek. Zestig bloemstukken sierden de vertrekken in de ruime woning, vele tele grammen kwamen binnen. Het personeel van de PTT-Rhenen bood een fraaie vruchtenmand aan, terwijl er van de bakkers uit Rhenen ettelijke taarten werden aangeboden. Uit alle lagen der be volking kwamen de gelukwensen, óf mon deling óf schriftelijk binnen. Ook wethouder W. Klaassen voerde nog het woord en herinnerde er aan, dat Dr. Waller zijn ega en hemzelf, evenals zo vele andere Rhenenaren, ter wereld had helpen brengen. De eerste baby, in Rhenen door Dr. Waller „gehaald", was ook van de partij. Dat was mevrouw A. de Zeeuw- Udo, thans wonende in De Bilt. De drie ling Kramer, thans 22 jaar oud, was met het ouderpaar naar „De Tang" gekomen om de dokter, die destijds zoveel zorg over zijn couveuse kindertjes heeft gehad, te tonen hoe gezond ze nu wel zijn. De wijkzusters mevrouw van Wijngaarden van Riessen en Zr. C. A. van Lonkhuisen, beiden oudgedienden, feliciteerden hun vroegere arts door een pracht gedicht te declameren. Ook vele collega's van in- en buiten Rhenen waren ter receptie aan wezig. 's Avonds bracht de Rhenense Mu ziekvereniging „Ons Genoegen" een sere nade. Dr. Waller, die 1 februari negen en zeventig jaar wordt, is nog zeer vitaal. Op 3 mei hopen de heer en mevrouw Wal ler hun gouden huwelijksfeest te vieren. DS. D. ZINKSTOK CONSULENT NED. HERV. KERK Naar wij vernemen zal na het vertrek van ds. W. Hop naar de Ned. Herv. Kerk van Nieuwe Tonge, ds. Wisgerhof van Veenendaal gedurende de eerste zes weken het consulentschap op zich nemen, terwijl in de periode daaraan volgend, dit duurt dus totdat er in Renswoude weer een eigen predikant is, deze taak zal worden waargenomen door ds. Zinkstok van Maarn-Maars- bergen. Ds. Zinkstok, doet eerst begin april zijn intrede in Maarn-Maars- bergen. U ziet er beter mee! BRII.LENSPF.CIALIST Onderaan de markt Veenendaal Telefoon K 8385-2764. Verder werden de gemeente-begroting, de begroting voor het grondbedrijf en bij begrotingen zonder hoofdelijke stemming door de raad aanvaard. Het was om streeks 11 uur dat deze eerste raadsver gadering van het jaar werd gesloten. (64) De eerste ochtend van het toürnooi is aan gebroken. Rond het grote strijdperk,: dat zich uit strekt voor de hoogoprijzende muren van het ko ninklijke kasteel, zijn in een grote cirkel de tenten der ridders opgesteld. Fel kaatst de stralende herfst zon in de schilden, die buiten de tenten opgehangen zijn en feestelijk wapperen de helgekleurde banie ren der ridders en de wimpels op de koninklijke loge in de ochtendbries. Aram zit in zijn tent en is juist bezig tezamen met zijn wapensmid Broek zijn uitrusting nog eens voor het laatst te inspecteren, pis in pnh'-ldknaan Presto opgewonden komt bin nenstuiven. „Hoog bezoek in aantocht", roept de jongen uitgelaten tot zijn meester. „Jonkvrouwe Sylvia van Livorno verzoekt om een onderhoud. Met een zwierig gebaar trekt Presto de voorhand van de tent terzijde en met een diepe buiging nodigt hij de edelvrouwe tot binnentreden. Als Aram het knappe gezichtje van het meisje weer voor zich ziet gaan zijn gedachten terug naar het voorval van de vorige avond. Deze beeldschone jonkvrouwe moet wel een grote invloed hebben op de heethoofdige Prins Balthazar, die door Aram en Angelo nauwe- den was, maar bij haar eerste vermaning reeds zijn lijks van de weerloze, geketende Aiglon af te hou- zelfbeheersing terugvond.... Blijkbaar kwam zij hem bezoeken om voor Balthazar te pleiten.... Haar eerste woorden bevestigen reeds de juistheid van dit vermoeden. „Heer Aram," zegt ze met zach te stem, „ik ben gekomen om te trachten u tot andere gedachten te brengen. Als u voor Angelo strijden gaat, staat u aan de kant van onrecht en vals gehuichel. Ik ken die vriendelijke Prins beter dan u, en ik weet dat hij achter een masker van van vrolijkheid en rondborstigheid een karakter verbergt, vol van valsheid en tirannnieke begeerte. 500 GRAM 200 GRAM LITERSBLIK (MET SPEK) P. BLIK PER POT 250 gram PER POT 69ct PER POT 69 ct OP DE MET 4- GEMERKTE ARTIKELEN i VRAAGT VOOR SPOEDIGE INDIENSTTREDING OP HAAR BEDRIJFSKANTOOR GOED LOON EN AANTREKKELIJK WERK Voor Soliede Weefsels Momenteel kunnen geplaatst worden: (GEEN BANDWERK) Loon en vacantie volgens de C.A.O. Goede sociale voorzieningen. Opname in eigen Pensioenfonds. Bij vertrek wegens huwelijk worden de betaalde pensioenpremies terugbetaald. Aanmelden dagelijks bij de personeelchef. Voor Soliede Weefsels Voor KANTOORBEDIENDE van 16-20 j. hebben wij een plaats vacant op de PRETTIGE EN LEERZAME WERKKRING Schriftelijke sollicitaties aan bovengenoemd adres. zoekt een voor WINKEL of KANTOOR Brieven onder nummer 2705 a.h. bureau van dit blad. kunnen aangegeven worden in de spreekkamer der school, op van 7.30 tot 9 uur. De leerlingen moeten vóór 1 april a.s. zes jaar zijn. Men wordt verzocht het trouwboekje mee te brengen. Het bestuur der school.

De Vallei | 1956 | | pagina 2