Albert Heijn DE VALLEI lo c>4 René BOFFIE-KOFFIE Ritac won met 6-4 in Arnhem nfCn GVVV en MATJAN behalen beide de volle winst DOVO bereikte een draw Er gaat niets boven het kopje bij moeder thuis! TAFELTENNIS Voor de Jeugd MARCO KAN OOK WAT Kulan verliest wederom van Valleivogels Renswoude 2 wint MERINO's met de hakken over de sloot tegen Sportclub RHENEN hh?lftS voor halve prijs Als kapitein ter koopvaardij, met meer jaren op de lange deining dan ik me soms be lief te herinneren, heb ik in alle windstreken koffie gedronken. Koffie zus en koffie zo. Maar niets haalt bij de koffie die ik krijg, als ik bij moeder thuis het anker uitgooi: moeder vaart voor koffie al jarenlang een vaste koers: Albert Heijn's Boffie-Koffie De krachtigste en de geurigste die ik ken. „En de zuinigste", zegt moeder. „AH-Boffie- koffie is beter en 10 lager in prijs dan elk ander kwaliteitsmerk". maakt U het leven goedkoper VERKEERSREGEL FEUILLETON G.V.V.V. heeft de thuiswedstrijd tegen Montfoort verdiend met 71 gewonnen en zodoende dus de kans op het kam pioenschap behouden en zelfs vergroot, daar zij nu de eerste plaats deelt met Jo nathan. maar een wedstrijd meer heeft gespeeld. Na een kwartier spelen opende J. Dite- weg de score, doch Montfoort zag spoe dig kans de gelijkmaker in de touwen te krijgen. Zeven minuten later nam de thuisclub echter opnieuw de leiding door linksbuiten Viegen. G.V.V.V. bleef ster ker en nog voor de rust had midvoor Van Dolderen kans gezien voor de derde maal een voltreffer te plaatsen. Na de rust waren de gastheren de bezoekers vooral in snelheid de baas. W. Viegen bracht na een uitstekende combinatie de stand op 41 en midvoor Van Dolderen nam de laatste drie doelpunten voor zijn reke ning. Veel gevaarlijke dingen deed Mont foort niet, maar toch moest de lat nog éénmaal redding brengen, toen de G.V.V.V.-doelman reeds was gepasseerd. MATJAN heeft de uitwedstrijd tegen D.E.V. eveneens tot een goed einde ge bracht en daardoor een goede plaats op de ranglijst behouden. Zij staat nu twee punten achter op het leidende Jonathan, doch heeft ook een wedstrijd meer ge speeld. De doelverdediger van het derde elftal moest deze middag de vuurdoop doorstaan en het is hem niet slecht af gegaan. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op, hoewel de aanvallen van de bezoekers iets gevaarlijker waren. Uit één daarvan kon Bolderman dan ook na DOVO had zaterdag de zware uitwed strijd tegen het Wezepse WHC. Veel kans op beide punten was er voor de rood- witten niet, maar zij hebben door met 2—2 gelijk te spelen toch althans één punt mee naar Veenendaal kunnen nemen. Ruim èèn minuut voor het einde slaag de D.O.V.O. er in de gelijkmaker te scoren. 17 minuten de openingstreffer achter de keeper werken (01). Een misverstand in de verdediging van Matjan leverde de gelijkmaker op. Goed werk van Chris Tanis en Jan Heikamp leverde Matjan echter weer een voor sprong op toen Wim Sas met een feilloze kopbal doel trof. Deze score bleef tot aan de rust behouden. Na de thee golfde het spel wat op en neer, zonder dat beide partijen tot bij zonder gevaarlijke dingen kwamen. Toen Sas er echter in de 35ste minuut 13 van maakte was de strijd in het voordeel van de bezoekers beslist. Kulan heeft de returnwedstrijd tegen Valleivogels uit Scherpenzeel niet tot een goed einde kunnen brengen. Voor de rust was de thuisclub vooral qua snelheid en spelinzicht de bezoekers de baas. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de rust met een 20 voorsprong voor Valleivo gels inging. Na de hervatting ging het be ter en zo nu en dan had Kulan zelfs een klein overwicht. Reeds na 10 minuten was de achterstand tot 21 gereduceerd, maar hiermee scheen zij ook al haar kruit ver schoten te hebben, want in deze stand kwam geen wijziging meer. Even voor het einde ontsnapte het Kulan-doel nog eens aan een doorboring, toen Van de Sluis prachtig redding bracht. •r mm Het populaire elftal van G.V.V.V., dat zaterdagmiddag door de 71 overwinning op Montfoort de kampioenskansen aan merkelijk wist te vergroten. Climax heeft geen kans gezien winst te halen uit de thuiswedstrijd tegen A.V.G.A. (Amsterdam). H. v. d. Loos- drecht en W. van de Pol wisten elk een partij te winnen. Het dubbelspel was voor Climax. Einduitslag dus 37. Ritac behaalde in Arnhem op het met twee man spelende P.M.S. 2 een benauwde 46 overwinning en bleef dus ongeslagen. Ook de leider in de 2e klasse, R.T.T.V. uit Rhenen wist zich te ^handhaven. Het klopte Tempo met 7—3. De overige uitslagen waren: le kl. A: Kr. en Vr. 1 Seelbeeck 6—4; Tios 1 Swift 1 8—2. 2e klasse C: R.T.C. 1 Climax 3 4—6; Hollandia 1 Swift 2 46. 4e kl. H: Panter 2 Hollandia 2 0—10. 4e kl. I: R.T.C. 3 Panter 0—10; Sorry 2 Ritac 5 7—3. Res. 4e kl. C: V.S.W. 4 Swift 6 4—6; Panter 3 Hollandia 3 46; Ritac 8 Ritac 7 1—9. Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: Woensdag: le kl. A: Swift 1 P.M.S. 2e kl. C: Ritac 2 R.T.C. 1; R.T.T.V. 1 Climax 3. 4e kl. H: Swift 5 Ritac 6. 4e kl. I: Ritac 5 V.S.W. 2. Res. 4e kl. C: Swift 6 Ritac 7; Ritac 8 Panter 3. Donderdag: 2e kl. C: V.S.W. 1 Hollandia 1. 3e kl. E: R.T.T.V. 2 Kr. en Vr. 2. Vrijdag: 3e kl. E: Z.T.T.C. 1 R.T.C. 2. 4e kl. H: Fortissjmo 1 R.T.T.V. 3 4e kl. I: Tempo 2 Sorry 2. Res. 4e kl. C: Kr. en Vr. 4 R.T.C. 4. De reserves van Renswoude hebben de rood-witte kleuren hoog gehouden door met 3—2 de uitwedstrijd tegen De Kie viten 2 uit Voorthuizen te winnen. Hier door is het tweede elftal van Renswoude gelijk gekomen met De Kieviten 2, doch het heeft een wedstrijd meer gespeeld. Reeds kort na het begin nam De Kieviten de leiding, maar via een goede goal van de Renswoudse topscorer T. Raven werd het spoedig weer gelijk. Na de thee waren de bezoekers sterker, doch succes kwam aan de andere kant. Onstuimig bleven de rood-witten echter aanvallen en niet zon der succes, want na twintig minuten kon T. den Hartog voor de tweede maal gelijk maken. Een kwartier voor het einde bracht T. Raven de stand op 23. Even later moest de Renswoudse keeper het kleedlokaal opzoeken vanwege te hard optreden. B. Göbel kwam nu onder de lat enhij bleek onpasseerbaar. „Ja, ik ben in verwachting" en ieder een, die deze woorden hoort, neemt er met vriendelijke belangstelling kennis van. Hebt u echter maar geen zorgen, dat de tijd van het wachten tevens betekent het moeten afzien van leuke en gezel lige avonden. De nieuwe mode geeft een zekere vrijheid van optreden door de ruime keuze in voordelige positie kleding, die prettig is te dragen en buitendien zeer elegant is. U moet natuurlijk een goede stof kie zen van een decente kleur, en indien u een stof met een patroontje wilt ge bruiken, dan moet het patroon klein zijn. Zorgt u er ook voor, dat de gar nering op de japon steeds fris en schoon is, het zal een behaaglijk gevoel geven gedurende de lange tijd, dat u de japon zult moeten dragen. Hier tonen wij u vier verschillende In een slechte wedstrijd heeft De Me rino's kans gezien de kampioenskansen te behouden, zij won n.l. met 2—1 van hekkensluiter Sportclub Rhenen. Voor de rust hadden de bezoekers ze ker een voorsprong verdiend, vooral ge zien het aantal kansen. Na 14 minuten namen de gastheren de leiding door mid voor Van de Heuvel. Na ruim een half uur maakte de sterk opdringende Sport club echter gelijk en bleef gedurende de modellen die uw wachttijd zullen ver aangenamen. In de eerste plaats een overgooier, waarvan de plooien in de taille door een ceintuursluiting naar wens kunnen worden geregeld. Alle bloesjes en pullovers die u bezit kunt u er onder dragen. Elegant is de positie-japon met de drapering aan de zijkant. Bijzonder graag wordt ook gedragen een tweedelige japon. De rok kan men door het uitleggen van de plooien ver wijden en dus aan ieder figuur worden aangegpast. Een complét met een los hangend jasje zou u van een donkere stof moeten maken. Bloesjes geven de nodige afwisseling. De platte achter waartse plooi moet men goed diep in leggen, opdat deze ook na het verwijden van de rok loodrecht valt. Bovenstaande modelen kunt u ge makkelijk zelf maken aan de hand van de bekende Beyer-vierkleuren-knip- patronen, verkrijgbaar bij de admini stratie van dit blad. resterende minuten ook een grote veld- meerderheid behouden. Er kwamen goe de kansen en het zag er voor De Merino's niet best uit. Toch werd de eerste helft met een enigszins geflatteerde 11 score afgesloten. Na de rust ontsnapten beide doelen beurtelings aan doorboringen. Doelpunten bleven echter uit. Eerst twee minuten voor het eindsignaal bracht linksbuiten Kroes de balans uit haar evenwicht en sloeg deze toch nog in het voordeel van De Merino's door. boffie koffie Dessert kwaliteit - Oranjcmerk pak 250 gram Eerste kwaliteit Grocnmerk Bruinmerk 187 pak 250 gram pak 250 gram 155 Spliterwten 500 gram 39-33 Groene Erwten 500 gram 34 -26 Holl. Bruine Bonen 500 gram 38 Kapucijners 500 gram 41-34 Geld. Rookworst ca. 250 gram99 Mager Zuurkoolspek 250 gram 75 Gerookt Vet Spek 500 gram 109 Fijne Gelderse Ham 100 gram49 Pindakaas in drinkglas met ingeëtst landschap Hippodrome Biscuits 250 gram 39 Zaanse Koeken per bus 55 Spaanse Sinaasappelen zoet en sappig 10 stuks IVw extra aanbieding donderdag 26 jan. </m woensdag 1 ftbr.a.s. Havermout 500 gram 25 Bij aankoop van 250 gr»m VERH.CELLIJM«a. op kooklengte gesneden graf rmaaei 19 Spaar ongemerkt voor uw winstgevende AH-klanten- obligatie dank zij de lage AH prijzen. Zie bijvoorbeeld nevenstaande prijslijst. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10. Veenendaal ONZE JARIGEN 25 jan. Jannie v. d. Haar. 26 28 28 29 29 30 31 Gerrie Leppers. Cor Berends. Arie Diepeveen. Teunie Heikamp. Tonny v. d. Heuvel. Elly Lefers. Gerrit v. Benthem. Beste neven en nichten, We ontvingen weer een berg zilver papier voor de blinden. Dit keer van: Grada Kleijer, Annie Versteeg, Wim en Ike ter Hoeven, Geurtie Diteweg, Joke Wraksiak niet goed leesbaar, Mienie v. Eden, Henny Strübe Pie- ter de Ruiter, Truusje de Ruiter. Allemaal bedankt! Er hebben zich weer nieuwe neven en nichten aange sloten bij onze kring. Hartelijk welkom! Wie van jullie schrijft eens een gezel lige brief? Adresseren: Tante Jos, Pa rallelweg 10. En jullie, bekende neven en nichten, grijpt ook eens naar de pen en schrijf het een en ander aan Tante Jos. NEEM DE BOCHT NAAR RECHTS ZO KLEIN MOGELIJK! NIEUWE RAADSELS 1. Ik rijd paard, maar ik ben ook een grote rivier. 2. Ik ben een beroep, maar ik zit ook aan een auto. 3. Ik ben een weekdier, maar je vindt me ook in de kachel. 4. Ik ben een geleerd man, maar ik wordt ook in 'n glaasje geschonken. X X X X X X X II. Van boven naar beneden: le rij: een vrucht; 2e rij: de broer van Jacob; 3e rij: een Europeaan; 4e rij: een vogel; 5e rij: een plaats in Noord-Brabant; 6e rij, dient ter afsluiting; 7e rij: een plaats in Noord-Holland. Op de kruis- jeslijn komt de naam van een klok. OPLOSSING RAADSELS 1. Ommen - Emmen. 2. Tiel - Kiel. 3. Vucht - Vecht. 4. Woerden - Wierden. 5. Petten - Putten. II. 1. Bakboord. 2. Balikpapan. 3. Bi son. 4. Beiaard. 5. Belfast. 6. Balthazar Gerards. 7. Bibit. III. De echo. 't Is maar een klein, eigenlijk een beetje een miezerig ventje, die Marco uit het verre Indonesië. Zijn smalle gezichtje is vaalbruin en daarin staan zijn ogen als twee glanzende knikkers, donker en een beetje dromerig. Al vier jaar woont Marco nu met zijn ouders en twee zusjes in Holland, het koude natte Holland, waar de zon zo dik wijls wegkruipt achter grijze wolken of dichte mistsluiers, zodat je niets aan haar hebt. Marco denkt nog wel vaak terug aan het land waar hij geboren is. Daar kwam de zon 's morgens stralend boven de bergtoppen uitkijken om 's avonds als een vuurrode kogel in zee te zinken. Die heerlijke zee, waar hij in zwom en viste met Bruno en John, z'n vriendjes. Eerst heeft hij hevig terug verlangd naar het land waar hij zulke blije en zonnige jaren heeft doorgebracht, maar langzaam aan is dat verlangen in hem vervaagd en nu schikt hij zich in zijn kleine wereldje van elke dag. Naar school gaan, thuiskomen, soms wat spelen met andere jongens uit de straat. Toch is Marco vaak alleen, hij past zich niet gauw aan en de jongens vinden hem te stil en wat saai. Zo erg best leren kan Marco ook niet. Hij komt altijd achteraan met z'n sommen en taal, want hij moet lang denken voor hij een antwoord op kan schrijven. Aardrijks kunde vindt hij zo moeilijk en jaartallen kan hij maar niet onthouden. Maar in èèn ding is hij de andere jongens van zijn klas de baas. In tekenen. Er hangen wel drie tekeningen van Marco in de klas. Meester Gaasbeek heeft ze met een pu naise vastgeprikt. Hij heeft ook gezegd, dat de tekeningen net kleine schilderijtjes zijn. Die ene, van die zingende merel op de bloeiende tak van een appelboom, vin den ze allemaal het mooist. Marco heeft een kleur van stil plezier gekregen toen meester zei: „Jongen er steekt een teke naar in jou, jij kunt toveren met je pot lood". Meester is zelfs met de merel naar mijnheer Borg, het hoofd van de school, gelopen en die vond hem ook zo prachtig. Jammer dat het niet altijd tekenles kan zijn. Meester vindt het óók van be lang dat hij de namen van Hollandse steden en rivieren uit zijn hoofd kan opzeggen. Het heeft gesneeuwd! Met groeiend plezier hebben de jongens en meisjes naar de ruiten gekeken waarachter dik ke sneeuwvlokken neerdwarrelen op het schoolplein. Sneeuw, heerlijk! En 't blijft liggen ook, want de vorige nacht heeft het een beetje gevroren. De kastanje boom bij het hek heeft op al zijn takken al mooie witte randjes gekregen. De jon gens en meisjes kunnen bijna niet meer stilzitten. Wat deert hen nu Alva met zijn tiende penning, er ligt sneeuw! Ook Marco zit met dromerige ogen naar bui ten te staren. Sneeuw vindt hij altijd wel mooi. Sneeuw had je op Java niet. Straks fijn een sneeuwpop maken voor Loek en Hesje, z'n kleine zusjes. Er ligt nog een ouwe grijze gleufhoed van vader in de kast op zolder en moeder zal wel een wortel in de kelder hebben voor de neus. Marco is zo verdiept in zijn ge dachten, dat hij niet eens heeft gemerkt dat de anderen hun boeken al hebben dichtgeklapt. Meester kijkt glimlachend naar het smalle gezichtje met de sta rende ogen en tikt even met zijn ring tegen de kant van de lessenaar om Mar co uit zijn mijmeringen te halen. Een kwartiertje later vliegen de eerste ballen al over het schoolplein, maar mijnheer Borg, beducht voor de vele schoolramen, jaagt de opgewonden troep vlug het hek uit. Daar buiten ligt genoeg sneeuw. Ha, nu vliegen de kogels over en weer en de meisjes lopen rond met gloeiende wangen en druipende haren van de wasbeurten, waarop ze door de jongens getrakteerd zijn. Maar plotseling roept Daan de Groot: „Laten we gauw gaan eten en om 1 uur hier weer bij elkaar komen!" Allen stemmen daar mee in en glijdend en hollend, elkaar ondertussen nog beko gelend, stuift de bende uiteen. (Wordt vervolgd.) Weet je waarom de ijsbergen die in het water bij de Noord- en Zuidpool drijven, zo gevaarlijk voor de schepen zijn? Als er boven het water een ijsberg te zien is zo groot als een huis, dan zit er onder water nog een klomp ijs, zo groot als negen huizen. En dat gedeelte kan de kapitein van een schip niet zien. DE VEELZIJDIGE CACAOBOON Ondanks de grote cacao-aanplant in het Mexico van Keizer Montezuma was een cacoboon een waarde-object. De bonen waren n.l. het wettige betaal middel. Iets over de waardeverhouding is ons bekend door een geschrift dat reeds in 1565 te Milaan verscheen van de hand van een zekere Girolamo Ben- zoni, die van 1541 tot en met 1556 in Latijns Amerika vertoefde. Een konijn had bij voorbeeld een waarde van tien gave cacaobonen. door H. We stenberger Vertaling: Minny Musaph Blüdenstein (22) Maar ik? Ik, mevrouw Frank? Hoe kan ik met u samen om uw jongen vechten, als u de meest gewichtige din gen voor mij verborgen houdt? Of Maar nee, ik wil niet iets zeggen, dat u nog nerveuzer maken zou. Maar ik verzoek u dringend, mij de waarheid te zeggen, alle kaarten op tafel te gooien! Het is beter het nu te doen, dan misschien later voor die afschu welijke advocaat van Leontine, die er dan misschien misbruik van zou ma ken, zonder dat ik er iets aan zou kun nen doenSpreekt u dus, als 't u blieft!" Haastig en een beetje schor heeft hij gesproken, Helga's handen vastgegre pen en haar bijna smekend aangezien. Nu laat hij haar los en zij wendt het gezicht af. Langzaam laat zij zich in haar stoel terugglijden „Mijn kaarten open leggen?' mom pelt zij. En dan, terwijl de tranen in haar ogen komen: „Ik speel een ver loren spel, ik weet het allang. Ik weet ook dat ik er al lang met u over had moeten praten. Maar ik heb altijd ge dacht: Ook hij zal mij niet begrijpen, als hij de waarheid hoort. En wat moet ik dan beginnen? Waar moet ik dan heengaan, als ook hij niet meer met volle overtuiging aan mijn kant staat. Weer helemaal alleen zijn? Me alleen verdedigen tegen uw zuster? Zij glimlacht door haar tranen heen. „Je went er zo ongelooflijk vlug aan een ander mens naast je te hebben." „Hij blijft ook naast u," zegt Hans Eckhart ernstig. Voor een ogenblik sluit Helga de ogen. Haar mond trilt een beetje. „Nu dan," begint zij met een diepe zucht. „Jo's moeder is kort na zijn ge boorte gestorven dat hebt u al ge hoord, nietwaar? Zij heette Hella, bij na dezelfde naam als ik heb. Daarom kon voor Jo het feit, dat ik maar zijn stiefmoeder ben, zo gemakkelijk ver borgen blijven. En ook uw zuster schijnt het niet gemerkt te hebben. Anders zou zij er zeker gebruik van hebben gemaakt." „En weet u iets van deze Hella af? Ik bedoel, heeft zij indertijd bij de ge boorte van haar kind ook enigszins ge twijfeld, zoals mijn zuster? Heeft haar man u misschien weieens hierover iets verteld?" „Niets. Hij heeft me trouwens heel weinig van zijn eerste vrouw verteld. Hij heeft heel veel van haar gehouden, heeft heel veel met haar doorgemaakt en ze waren doodgelukkig over de ge boorte van het kind." „Was zij ook een Duitse?" Helga knikt. „Ja, natuurlijk. Hij had haar immers in Duitsland leren ken nen. Zij wilden toen naar Amerika vluchten „Vluchten?" „Ja, zij is tegen de wil van haar ouders getrouwd. Zij is er met hem vandoor gegaan; in Londen zijn zij ge trouwd, en in plaats van naar Ameri ka te gaan, zijn ze toen, hier in Cairo gestrand. Zij moeten heel gelukkig zijn geweest; alleen moet zij veel verdriet gehad hebben over haar familie, die zich nooit met haar heeft willen ver zoenen. Zij moet herhaaldelijk gepro beerd hebben met hen in contact te ko men, maar altijd tevergeefs." „Eigenaardig." „Zo^eigenaardig is het niet! Stel u maar eens voor, een kleinburgerlijke familie in een bekrompen Duits stadje en de enige dochter gaat er met een jonge man vandoor!" „Waarkwam zij vandaan? Weet u dat?" Helga steunt het hoofd nadenkend in haar beide handen. „Waar zij vandaan kwam? Ik ge loof ergens uit de buurt van Neuren berg of uit Neurenberg zelf". Hans Eckhart heft het hoofd op. „Och En hoe heette zij? Hebt u haar gekend? Hoe zag zij er uit? Lijkt Jo misschien op zijn moeder? Ach, waarom hebt u mij dit alles toch niet eerder verteld? Luister, als Jo op zijn moeder lijkt is de hele kwestie daar mee al opgelost. Laat mij toch eens een portret van deze vrouw zien! Dat hebt u toch zeker wel". Een ogenblik, mijnheer Eckhart! Ik heb namelijk nog niet alles verteld. Ik heb namelijkWeet u, toen ik met Willem Frank trouwde, was ik in 't be gin van ons huwelijk krankzinnig ja loers op zijn gestorven vrouw, omdat ik wist, dat hij erg veel van haar had gehouden. Ik dacht altijd, voor de twee de maal kan iemand niet meer zo lief hebbenoverigens heb ik Hella Frank maar een enkele keer gezien. Ik heb haar bij wederzijdse kennissen in Assuan leren kennen dat was in de winter voor dat Jo geboren werd". „Hebt u dan in Assuan gewoond?" „Nee, ik was samen met mijn ouders; die gingen indertijd elk jaar voor hun vacantie naar Egypte. En de familie Frank had toen een uitstapje gemaakt". „En verder „O, verder niets. Ik zag Willem Frank pas terug toen zijn vrouw drie maan den dood was. En toen zijn wij ge trouwd, dat was anderhalf jaar later. En om nog eens op mijn jaloezie op Frank's eerste vrouw terug te komen; alles, wat aan haar herinneren kon, verwijderde ik zoveel mogelijk uit het huis, en Wil kon dat blijkbaar goed be grijpen, want hij sprak bijna nooit meer over haar. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4