Rhcnens Nieuwsblad Rhenense Panorama molen krijgt nieuwe gedaante Fa. J. F. TAK 25 Jaar Handelsavondschool Er is niets nieuws onder de zon 8 de VALLEI-riks Onze Verkeerslessen Wist U. Waar is h{j is f 5. - waard Eist Veenendaal nieuwe BRIL DE^MASSA-SLACHT^NG^TE^NAARDEN^ Renswoude Nieuws uit de Om ff erin ff f 30e jaargang VRIJDAG 3 FEBRUARI 1956 No 10 Verschijnt tweemaal per week in: Rhenen, Eist, Achterberg, Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel AZ 901923. Pont 's nachts uit de vaart Kuiken met vier poten Nieuwe telefoon aansluitingen HOE VEENENDAAL SPAARDE Betaal toch niet te veel Record-opbrengst van Kinder zegels in Veenendaal De massa-slachting te Naarden V" i I l I -+4— R ft '8 Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Voor Advertenties en Abonnementen: Boekhandel C. Waiboer, Herenstraat en Reclamebureau J. Baars, Fred. v. d. Paltshof 3, Rhenen en R. Rgkse, DUk 8. Achterberg Redactie en Administratie: Parallel weg 10, Tel. K 8385-2023. Veenendaal. Gironummer 563427. Redactie: W. F. ter Hoeven. DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal - Losse nummers 10 cent De Rhenense Panoramamolen zal nu definitief worden gerestaureerd. Reeds lange tijd verkeren de wieken in een mi serabele toestand. Het is zelfs zo erg, dat men vreest voor ongelukken. Er is al eens een stuk wiek naar beneden ge zeild, juist nadat enkele bezoekers de plaats, waar de brokstukken neervielen, hadden verlaten. De ;reniging „De Hollandse Molen" heeft :_ch ermee bemoeid, nadat wijlen Ir. van Hoffen idt Bennekom destijds al de zaak aanhangig gemaakt had. De Stichting tot Behoud van de Molen heeft inmiddels haar fiat gegeven aan de plannen, waarmee f 15.000,zal zijn ge moeid. „De Hollandse Molen" neemt f 10.000,voor haar rekening. De oude wieken zullen door de Friese molenbouwer Roos worden verwijderd, waarna ook de tegenwoordige kap wordt gesloopt. Er komt een nieuw model voor in de plaats met luiken en uitzicht vensters. De wieken worden van een type, dat bij deze oude walmolen past. Ze zullen worden voorzien van elec- SPAARBANK RHENEN Aan het postkantoor Rhenen werd gedurende de maand januari 1956 op rekening van de rijkspostspaarbank gestort 61.0518,97, terwijl werd te rugbetaald een bedrag van 27.338,17. „DE VOORN" HOUDT JAAR VERGADERING De Eerste Rhenense Hengelaarsver eniging „De Voorn" houdt onder voor zitterschap van de heer J. Boelhouder op dinsdagavond 7 februari in café Viaduct de algemene jaarvergadering. LOONPOLITIEK De Rhenense Bestuurdersbond (NW) heeft een openbare vergadering belegd in het „Eigen Gebouw" op vrijdag 10 februari a.s. De heer R. de Vries zal spreken over het onderwerp „Loon politiek". Het behoeft geen betoog dat er onder de Rhenenaren veel belangstelling zal bestaan voor dit onderwerp en de or ganisatoren rekenen dan ook op een flink bezette zaal. De toegang is geheel vrij, het aanvangsuur is gesteld op 20 uur. Wanda Reumer zal declameren. Zie ook de advertenie elders in dit nummer. OOGST VAN DE STRAAT Aan het politiebureau van Rhenen werden de volgende voorwerpen aange geven als gevonden: Zilveren kinderring met blauwe steen; lipsleutel; vuuraansteker merk „Imco"; rode ceintuur; blauwe ceintuur; blauwe kinderwant; gele kinderportemonnee, inh. plm. f 2,25; bruin lederen portem. met medaillon met letters P. v. R. Verloren: blauwe alpino; rechter hand schoen wol m. leer; kinderring (doublé); 2 zilverbons v. f 2,50; portem. inh. plm. f 10,handbeschermer v. fiets; zilver- bon v. f 1,actetas met boeken v. am bachtsschool. MEROVINGISCHE OVERBLIJFSELEN MIDDEN IN PARIJS Grondwerkers in Parijs, die bezig waren de fundamenten te leggen voor een bijgebouw van het stadhuis, ont dekten onlangs de overblijfselen van een klooster of een kerk uit de Mero- vingische tijd. Een half dozijn sarco- phagen van steen en een gebeeldhouw de zuil zijn daarbij aan het licht ge komen. dat de kip van de heer Van Schaik te Rhenen momenteel iedere dag een ei „fabriceert" van anderhalf ons? dat ook in Rhenen de gevolgen van de strenge vorst van de laatste dagen niet zijn uitgebleven? dat een loodgieter op één och tend zes en twintig verzoeken om hulp binnen kreeg bij het ontdooien van be vroren waterleidingen? dat bij sommige inwoners de van anti-vries voorziene auto's toch nog waren bevroren. dat in de stadsbossen door ver schillende voorbijgangers reeën zijn opgemerkt, die van honger en kou zo mak waren geworden, dat ze geen voet meer uit de weg gingen? dat ook in onze bosrijke om geving de konijnen zijn aangetast door de gevreesde myxomatose? dat de konijnenstand reeds aan zienlijk is gedaald? dat het raadslid E. P. van Dijk gisteravond een meeting zou houden in hotel Laheij, doch dat de bijeen komst niet door ging? dat de werkzaamheden aan de verkeersbrug over de Rijn thans zovep zijn gevorderd, da zeer binnenkort ver wacht mag worden, dat met de boven bouw zal worden begonnen? dat Wim van Noort, Roghairweg 10 te Rhenen, als agent van het Rhe- nens Nieuwsblad „De Vallei", zeer binnenkort de vlag kan hijsen omdat dan ieder Rhenens gezin zal zijn ge abonneerd op hét plaatselijke blad bij uitstek? trische lampjes, zodat dit bij avond prachtige effecten zal geven, vooral wan neer dit alles draait. Aan de nieuwe kap komt bovendien een staartstuk en een kruirad. Ook deze beide attributen heb ben er nimmer aan gezeten. De omloop wordt geheel vernieuwd en vervaardigd van grenen hout. Zodra het werkbaar weer wordt, nemen de restau ratiewerkzaamheden een aanvang. EEN MISLUKTE KOLONISATIE In de jaren 1763-1764 stuurde de Franse regering ongeveer 12.000 emi granten naar Frans Guayana. Onder hen waren juweliers, dansleraren, cou peurs, enz., kortom slechts weinig men sen, die van de landbouw iets afwisten. Ongeveer 11.000 daarvan stierven binnen enkele jaren. Slechts 900 kregen gelegenheid, naar Frankrijk terug te zeilen. -r—- DE SPAANSE PERSCHEF NAM HET NIET ZO NAUW Toen de Spaanse veroveraar Fernando Cortez Mexico binnendrong, was zijn ge zelschap ook een soort perschef rijk. Vermoedelijk was deze man een ma nusje van alles, die onder meer de meest belangrijke historische gebeurtenissen door middel van tekeningen moest ver- Spanjaarden een afbeelding van de bij eenkomst van de Mexicaanse keizer Montezuma en de veldheer Fernando Cortez. Doodleuk heeft deze kunstenaar de huizen en gebouwen een zuiver Spaans karakter gegeven. Door afbeeldingen, uitgravingen en overblijfselen van tempels en graftom ben weet de vorser 'van heden dat alles er volkomen anders moet hebben uit gezien. De VALLEI-rlks van de vorige week werd uitgegeven by de firma G. van Beek, Dorpsstraat 17 te Renswoude. Zaterdagavond reeds was hy ge vonden door dhr. Van Beek, die hem woensdagmiddag aan het bureau van ons blad kwam tonen en meteen de vinderspremie, welke tot 15, was opgelopen, in ontvangst kon ne men. De weg welke de riks heeft genomen, is dus niet moeilijk te ra den, want de heer Van Beek pikte hem uit zgn eigen geldlade. Iedere week legt de heer Van Beek bij het opmaken van de kas de rode rijks daalders aan de kant, maar het was altijd nog tevergeefs geweest. Nu echter was het raak en zo kan de gelukkige vinder DE VALLEI weer 2'/t jaar geheel gratis lezen. Het nummer van de nieuwe VAL- LEI-riks is weer hetzelfde als dat van de vorige week, n.l. De waarde is dus nu weer terug gelopen tot 5,Indien u deze riks vóór a.s. donderdagmiddag aan het bureau van ons blad kunt tonen, wordt u de vinderspremie direct in contanten uitbetaald. Kgkt u deze week daarom goed uit naar de rijksdaalder met het rode nummer AZ 901923. Het Ingenseveer is 's nachts uit de vaart genomen wegens de ijsafzetting op de aanlegbruggen. De pont, die normaal door één man wordt bediend, kan nu nog slechts varen met 3 man personeel. Overdag wordt normaal gevaren van 's morgens 6 tot 's avonds 11 uur. Bij de landbouwer W. v. Laar te Eist is een kuiken uit het ei gekomen met 4 poten. Rare gril van moeder natuur. ZUIGELINGENCURSUS De zuigelingencursus begint niet a.s. vrijdag, maar vijdag 10 februari. IN ZIEKENHUIS OVERLEDEN In ons vorig nummer berichtten wij dat de 40-jarige E. B., wonende in de Zandstraat, vrijdag onder een vracht wagen was terecht gekomen en ook na onderzoek in het ziekenhuis bleek dat de gevolgen niet van ernstige aard wa ren. B. kon spoedig weer naar huis. Woensdag echter werd de toestand van B. zodanig dat hij weer in het ziekenhuis werd opgenomen, en het was daar dat hij 's avonds laat over leed. 3197 2930 3130 2380 2330 2370 2770 2695 2755 3102 Berkum, J. W. van, Kerkewijk 11 Zuid; Bronsvoort H., fabrikant textiel fabriek „Bervo" Rhenen, Dijkstraat 19; Ginkel E. W. van, Kerkewijk 174; Ginkel K. van, vert. Pehavee Tri- cofabriek, Julianastraat 43. Harten H. J. van, Grebbeweg 13; Hendriks A. W., Textielhandel, Ko- ninginnelaan 5 Katz L., Stationssingel 34; Kruyf W. de, Kerkewijk 27; Kuipers J., proc. h. N.V. Veenend. Melkinr., van Hogendorpstraat 25; Wee, J. v. d., Kousenrep. inrichting „Tempo", Zandstraat 84. DE IJS VREUGDE VIERT HOOGTIJ IN VOLENDAM De jongens en meisjes in hun typische kleder dracht amuseren zich met schaat sen en sleden. EEN CENTRUM VAN VERGEET ACHTIGHEID Wij, Nederlanders, met onze fietsen de bevolking, kunnen nauwelijks begrij pen, dat in het bureau der gevonden voorwerpen der stad Keulen o.a. meer dan duizend rijwielen tevergeefs op hun bezitter staan te wachten. Dit is de oogst van minder dan drie maanden. Daarbij komen dan nog de kinderwagens, motor rijwielen, scooters en andere voorwer pen, die niet meer gedurende drie maan den kunnen worden opgeborgen, zoals dit tot nog toe de gewoonte was. Men is gedwongen deze termijn tot twee maan den terug te brengen, om tijdig voor hebben. In de toekomst zullen dan ook de veilingen der niet gereclameerde ge vonden voorwerpen om de acht weken worden gehouden. Uit een en ander blijkt dat het ras der eerlijke vinders nog volstrekt niet is uitgestorven. Aan het postkantoor Veenendaal en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand januari in gelegd f 198.485,27. Er werd terugbe taald ƒ81.503,21. Het is altijd de moeite waard bi) ons prijsopgaaf te vragen bij het aanschaffen van een REPARATIES - VLUG - BILLIJK Hoofdstraat 106 - Telefoon 2576 VEENENDAAL Ziekenfonds leverancier Op 15 februari a.s. hoopt het be stuur der V.W.V. „Handel en Ngver- heid" te herdenken, hoe voor 25 jaar de Handelsavondschool werd opge richt. De juiste datum van - dit jubileum was eigeniyk 1 januari j.l., maar in verband met allerlei omstandigheden zal de officiële herdenking pas op woensdag 15 februari kunnen plaats vinden. Aan het destgds door de Veenen- daalse Winkeliersvereniging genomen initiatief dankt Veenendaal een school, die zich in de loop der jaren een be- langrijke plaats heeft verworven. Van de initiatiefnemers moge in het bgzonder met erkentelgkheid worden genoemd wglen de heer A. P. van Ginkel. De eerste directeur was de heer R. J. Prins, die in functie bleef tot 1 sep tember 1938; op die datum trad als zgn opvolger in dienst dr. J. G. Thoomes, die nog steeds het directoraat waar neemt. Begon de school indertgd met 27 leerlingen, geleidelgk aan is dit aan tal steeds toegenomen. Thans bedraagt het 135 leerlingen. Ook het leraren korps groeide uit van 2 tot 10 man. Belangrijk was het besluit van de Minister van Economische Zaken, waarbij te rekenen van 1 september 1948 af het bezit van het einddiplo ma der school aangemerkt werd als bewijs van voldoende algemene ont wikkeling in de zin van de z.g. Vesti gingswet, m.a.w. het bezit van dit di ploma geeft recht van vrijstelling van het bekende Middenstandsexamen. Sinds dat jaar konden 178 diploma's worden uitgereikt. De uitreiking van deze diploma's ge schiedt steeds met een zekere plech tigheid door de burgemeester van Vee nendaal. De Kamer van Koophandel te Utrecht toont haar belangstelling voor de school door toekenning van een jaarlijkse subsidie, alsmede door 't elk jaar beschikbaar stellen van een prijs voor de best geslaagde eindexamen- candidaat Het eindexamen wordt afgenomen onder toezicht van rijks gecommitteer den. Het bestuur van de Veenendaalse Winkeliersvereniging wijst een com missie aan, die als schoolbestuur op treedt. De heren J. F. Tak en R. de Bruin zijn beide voorzitter van dit schoolbestuur geweest. Thans fungeert als zodanig de heer H. M. van Schup- pen. Ter gelegenheid van het jubileum zal het bestuur recipiëren in de be stuurskamer van de chr. u.l.o.-school (Koningin Julianaschool) op woensdag 15 februari a.s. van 7 tot 8 uur. Aan de leerlingen zal een souvenir worden aangeboden. Zestien scholen van Veenendaal de den mee aan de verkoop van kinder zegels. De opbrengst was ruim 5800. (1954: ƒ4200; 1953: ƒ3300). Bovendien werd door het comité en de loket ambtenaren voor bijna 1800 aan ze gels verkocht en voor bijna 100 aan kaarten. Ook werd er een gift van 25 ontvangen. Hieronder volgt nog de opbrengst van de scholen afzonderlijk: Beatrix school 635.— Chr. Nat. school I 397,— V.G.L.O Geerseweg 33, Geref. Gem. school 148, Koningin Juliana school 639, Koningin Juliana U.L.O.-school 1158,— Rehoboth school 132, Willem de Zwijgerschool 146, Jul. van Stolberg V.G.L.O.-sch. 435, Patrimonium school 361, Salvator school 170,— Openbare lagere school 511, Chr. Nat. school II 367, Chr. Huishoudschool 290,— Openb. lagere sch. (De Klomp) 97, Chr. H.B.S289, Ruim 383 jaar geleden werd in de winter van het jaar 1572 Naarden uitge moord, waarby vrgwel alle mannen op meer dan gruweiyke wgze om hals werden gebracht. Ruim 383 jaar geledenhet schynt een lange tyd. Maar de ontstellende by- zonderheden, die ons uit oude geschriften bekend zgn gebleven, verlenen door haar lugubere dynamiek aan deze verschrikkeiyke gebeurtenis een biyvende actualiteit Slechts enkele oude geschriften behandelen de „onderganck van Naarden", maar een is er, dat er zo'n duidelijke en levendige beschrgving van geeft, dat alle andere overbodig zgn. Het is het handschrift van Hortensius, door deze beroemde geleerde als 72-jarige grijsaard geschreven. Als wy de beruchte massamoord te Naarden herdenken, kunnen wg niet beter doen dan enkele malen zgn geschrift op de voet volgen. Er heerste omstreeks het jaar 1572 grote verdeeldheid onder de burgerij van het aloude Naarden; de meerder heid der inèetetenen was voor de nieu we richting (de vrijheidsstrijd tegen Spanje), de regering en de aanzienlijken waren behoudend, en hadden op de 2e februari 1572, bij de jaarlijkse verkie zing de tegenpartij we ten uit te sluiten, het geen zij zich later be klaagde. Deze verdeeldheid en het ontbreken van een krachtig hoofd onder de volkspartij waren oor zaak van die halve maat regelen, dat loszinnig volhouden, die uittar- tende houding bij zo- De trompet gaf het sein tot moorden. Er werd geblazen, gelijk men gewoon was bij een aanval in het gevecht te doen. Op dat sein stortten de Spanjaar den onder een ijselijk geschrei met zwaard, knots, ponjaard en schietge weer op de ineengedrongen hoop van ongeveer zevenhonderd burgers in. Bij de vierhonderd waren er in het stadhuis. Enkelen die uit kwaad vermoeden niet naar het stadhuis waren gegaan, stoven het huis uit en stortten zich van de muren neer. De Span jaarden schudden de vermoorden terstond uit en lieten hen naakt liggen; de halfdoden en veel zwakheid en verzuim, en die te late zij, die zuchtend naar de laatste adem onderwerping, welke meewerkten tot 'n rampspoedige en roemloze uitkomst. Op 13 augustus 1572 ontvluchtten de burgemeester en schout de stad, waar hun gezag geheel verlamd was. De stad, reeds lang in kwade reuk van ketterij en oproer, moest nu wel aan de Spaan se legerhoofden voorkomen als roeke loos weerspannig en bood als het ware zelf de gelegenheid aan, om ook in Holland een geducht afschrikwekkend voorbeeld te stellen. De aandrang van Amsterdam om Naarden spoedig onder 's Konings macht te brengen, werkte daartoe krachtig mede en reeds te Zut- phen werd, zo het schijnt, de last ont vangen, die binnen weinige dagen met de uiterste strengheid stond te wor den volvoerd. Op 30 november verschenen de Span jaarden voor de wallen van de stad. Daar men begreep, dat er bij verdedi ging tegen de overmachtige vijand geen redelijke kans op slagen bestond, vaar digde men een aantal burgers naar de Spaanse bevelhebbers af om hem de sleutels van de stad aan te bieden en hem te smeken de ingezetenen te spa ren. Een der onderbevelhebbers, zekere Don Frederik, beloofde dat en daarop werden de poorten geopend en de Spaanse soldaten binnen de muren ge laten. Niet lang daarna werd' aan de Na:rdense burgerij bevel gegeven zich voor het sthdhuis te verzamelen. Velen gaven hieraan gehoor in de veronder stelling, dat hun verschillende mede delingen gedaan zouden worden. De be doeling was evenwel anders hijgden, sloegen ze met kleine bijlen en ruitermalies doo'd en ze stapelden lijken op lijken. Na het volvoeren van deze moord partij in het stadhuis verstrooiden de Spanjaarden zich door de gehele stad, stormden in de huizen, woedden tegen al wat van het mannelijk geslacht was. Jeugd, gevorderden in jaren, zij die met de ene voet in het graf stonden, priesters, zieken die te bed lagen, lam men die op krukken gingen, kreupelen, stommen; niemand werd gespaard Zij ontzagen een gewijde plaats evenmin als een ongewijde. Klaas Reyniersz, een priester van zeventig jaar, bevond zich destijds in de stad. Hij had zijn kerk in Waterland verlaten om de razernij der Geuzen te ontkomen. Enige maanden tevoren had hij zich in Naarden geborgen, toen alles daar nog rustig was en meende op zijn ge boortegrond een veilige schuilplaats te zullen vinden. Nadat hij de dood door het geven van meer dan tweehonderd daalders had afgekocht, werd hij op staande veot vermoord. Hortensius geeft in zijn handschrift nog tal van waarlijk lugubere bijzon derheden omtrent de wreedheid der Spanjaarden, die ook de vrouwen van de stad niet ontzagen. Kort na de moordpartij werd de stad in brand ge stoken. De ondergang van Naarden was voltooid. Bijna vier eeuwen scheiden ons van dit drama. Maar is de mensheid in die tijd veel veranderd? TIJDELIJK ONDERWIJZER Aan de Chr. School te Renswoude is als tijdelijk onderwijzer benoemd de heer Schuurman uit Amersfoort, dit in ver band met een ernstige ziekte van de heer Berk. De heer Schuurman zal onder wijs geven aan de 5e klasse en is daar inmiddels mee begonnen. KASTEELGRACHT WEER IJSBAAN Ook dit jaar is de kasteelgracht weer belangeloos door baron Taets van Ame rongen als ijsbaan gegeven aan de mu ziekvereniging „Ons Genoegen" en de voetbalvereniging „Renswoude". De op brengsten komen geheel ten goede aan de kas van beide verenigingen. Met het aan leggen van de verlichting is reeds be gonnen en deze zal waarschijnlijk heden avond wel reeds gereed zijn. Op het ijs zal ook voor de innerlijke mens weer gezorgd worden. Vermeldenswaard is nog, dat het ijs in een prima conditie is, terwijl de plaats eveneens ideaal be schut ligt. Ongetwijfeld zal de baan weer ezer druk bezocht worden. WAGENINGEN. Dinsdag 7 februari wordt in de schouwburg „Junushof" al hier een theezetwedstrijd gehouden door de Stichting Theebureau Nederland. Het gaat hier om een plaatselijke wedstrijd in thee zetten in het kader van de pro vinciale kampioenschappen. BENNEKOM. Enige tijd geleden raakte de loondorser R. alhier tussen een dors machine en verwonde daarbij een van zijn benen dermate dat deze geamputeerd moest worden. De buren staken de hoof den bij elkaar om de zo ernstig getroffen man op een of andere manier financieel te helpen. In de buurt werd een collecte gehouden en ook anderen schonken een bijdrage. Tenslotte kon een dezer dagen een bedrag van 5000 gulden worden over handigd. EDE. Het heeft woensdagavond maar een haar gescheeld of het huisvestings bureau te Ede zou zonder huisvesting zijn geraakt. Zoals bekend is dit bureau gevestigd in de benedenverdieping van huize Leinwijk aan de Stationsweg. De bovenbewoners ontdekten woensdag avond een sterke rookontwikkeling, wel ke ergens tussen het plafond vandaan kwam. Zij waarschuwden de brandweer en nadat deze een onderzoek had inge steld bleek, dat een houten balk naast de schoorsteen door de grote hitte was gaan schroeien. Omdat er (nog) geen lucht bij kon, wist men de vuurhaard snel te blussen, zodat de schade zeer be perkt bleef. Had men een en ander iets later ontdekt, dan zou het gebouw onge twijfeld zijn uitgebrand. En dacht u dat w(j de voetgangers zou den vergeten? Hoe steek ik veilig over bjj een stoplicht? In elk geval alleen daar, waar het meestal aangegeven is door een spijker- pad. U wacht tot het licht op groen springt. Nu zou u meteen willen overste ken, maar doe dat niet. Laat eerst nog even hét verkeer dat rechtsaf gaat (aangeduid met „R") pas seren en loop dan vlot en zonder weifelen over. en Bij een kruising zonder stoplichten kijkt u eerst links en ook naar het rechts- afslaande verkeer (als boven omschre ven). Is het vrij, loop dan vlug naar het midden van de straat. Kijk dan goed rechts. Mocht er onverhoeds toch nog een voertuig aankomen, steek dan uw arm recht vooruit en loop door. Men weet graag, wat u zult doen. U zal zien, dat dit vooruit wijzen resultaat heeft. Loop niet terug, dit is zeer gevaar lijk. Bent u met meerdere personen, loop dan naast- en niet achter elkaar over. WIJZE WOORDEN TOEKOMST EN VERLEDEN Wie is zulk een dichter als de hoop; wie zulk een schilder als de herinnering! (Ctsse Diane) Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1956 | | pagina 1