Aram Ritac 1 (zonder v, Dam) won Onsmakelijk schouwspel HAMEA MEISJE BLOEMINK Rhenen Rensiconde Ederveen Handen en Li ppon Climax 2 won tweemaal koploper der 2e klasse R.T.T.V. verspeelde weer een punt Schaduwzijde van de reclame Officiële Bekendmaking Wat is het belangrijkste? ruw? Natuur het beste- Bakmeel, per pak van 41 voor 37 ct Rozijnen, per 200 gram van 44 voor 41 ct Slaolie, per grote fles van 160 voor 150 ct Rumbonen, 150 gram van 60 voor 50 ct GeZ. Vet Spek, p. 500 gr. van 115 voor 90 ct Haring, pot 4 stuks van 50 voor 45 ct Haring, pot 8 stuks van 95 voor 89 ct EXTRA 00K NOG GRATIS BONTE AVONDEN Voor uw trouwpartij rijn wij thans speciaal ingericht. Wed, A. W. de Haas ADVERTEREN De broederschap der bronzen draak Ritac 1 heeft kans gezien om zonder Van Dam van Seelbeeck te winnen. Van Dam werd vervangen door v. d. Brink. De uitslag was 7—3. Climax 2 heeft deze week twee wedstrijden gespeeld. Woensdag klopte het in Oosterbeek Seelbeeck 1 met 37 en zaterdag stuurde het hekkesluiter P.T.T. zonder punten naar Arnhem terug. In de 2e klasse kwam Hollandia tot een goede prestatie door tegen de kop loper R.T.T.V. (Rhenen) gelijk te spe len. Climax 3 en Ritac 2 kwamen op de tweede plaats door beide met 82 van resp. V.S.W. 1 en R.T.C. 1 te winnen. R.T.C. 1 behaalde zijn eerste over winning in de competitie door Tempo 1 met 6—4 te verslaan. Overige uitslagen. Ie Klasse A: Treffers 3 Kr. en Vr. 1 7—3 Kr. en Vr. 1 Tios 1 46 Swift 1 Treffers 4—6 2e Klasse C: Swift 2 Ritac 3 55 3e Klasse E: R.T.T.V. 2 Kr. en Vr. 2 10—0 Z.T.T.C. 1 R.T.C. 2 9—1 R.T.C. 2 Swift 4 4—6 4e Klasse H: Swift 5 Ritac 6 46 Fortissimo 1 R.T.T.V. 3 82 Panter 2 Fortissimo 1 1—9 4e Klasse I: Ritac 5 V.S.W. 3 7—3 Tempo 2 Sorry 2 64 Sorrv 2 Fortissimo 2 91 S.K.F. 1 Tempo 2 3—7 Res. 4e klasse C: Swift 6 Ritac 7 6—4 Ritac 8 Panter 3 82 Kr. en Vr. 4 R.T.C. 4 8—2 V.S.W. 4 Ritac 86—4 Panter 3 R.T.C. 4 4—6 HET PROGRAMMA Woensdag. Ie KI. A: Tios 1 Treffers 3. 2e KI. C: Ritac 3 Hollandia 1. 3e KI. PRIJZEN ZONNESTRAAL-LOTERIJ IN VEENENDAAL GEVALLEN Bij de trekking van de 19e Nationale Zonnestraal-loterij op 11 januari 1956, zijn in Veenendaal op de volgende nummers prijzen gevallen: No. 7501 prijs 483. No. 7958 prijs 284. No. 176809 prijs 28. E: Swift 4 R.T.T.V. 2; Ritac 4 Kr. en Vr. 2. 4e KI. H: Swift 5 R.T.T.V. 3. 4e KL I: V.S.W. 3 Fortissimo 3; Ritac 5 Tempo 2. Res. 4e kl. C: Hollandia 2 Swift 6. Donderdag. 2e Kl. C: R.T.T.V. 1 R.T.C. 1; V.S.W. 1 Swift 2. Vrijdag. Ie Kl. A: P.M.S. 2 Seel beeck. 4e Kl. H: Kr. en Vr. 3 Ritac 6; Fortissimo 1 Z.T.T.C. 2. 4e Kl. I: For tissimo 2 S.K.F. 1. U ziet er beter mee! BRILLENSPFCIALIST Onderaan de markt Veenendaal Telefoon K 8385-2764. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Aan het bureau van politie werden de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 bl. kinderjasje; 1 bl. kin derhandschoentje; 1 koerduif; 1 hoed ja gersmodel; 1 gebr. wollen want; 1 olie- pomp m. filter; 1 rode suède kinderpan- toffel; 1 laadklep; 1 wollen kinderdas; 1 fietspomp; 1 witte handfietspomp; 1 p. glacé handschoenen; 1 bedrag van 7,— best. uit 2 muntbilj. v. 2.50 en 2 van 1,—; 1 zw. kinderfietsje; 1 rechter da mes glacé; 1 sigarettenaansteker; 1 pas ser; 1 br. meisjesschoen m. nylonkous; 1 butagasfles m. brander, slang en afslui ter; 1 linker damesglacé astrakan; 1 zw. damesglacé; 1 rechter kinderwant; 1 groene sjaal; 1 kinderwantje rood m. een wit handje opgeborduurd. In hetzelfde tijdvak werden als ver loren opgegeven: 1 zilv. schakelarm band; 1 p. gev. heren glacé handschoenen; 1 boekje m. marsen v. Jeugdkorps Prins Bernhard; 1 blauwe alpinomuts; 1 linker heren glacé; 1 p. gebr. kinderwantjes, d.bl.; 1 zilv. herenpolshorloge m. zware zilv. ketting; 1 br. vulpen; 1 zilv. oorbel; 1 gouden herenzakhorloge zonder ketting m. Arabische cijfers; 1 bl. handschoen; 1 zw. vulpen; 1 petrolkl. sjaal; 1 groen flu weel damesknipportemonnee m. inh.; 1 bl.grijze ceintuur; 1 autoped z. lucht banden; 1 veelkl. sjaal; 1 bl. jongenspet m. bontkleppen: 1 grijs gevl. vulpen; 1 bl. m. wit ingebr. kinderwant; 1 pakje inh. een lapje ribfluweel l.bl.; 1 p. br. gev. glacé's; 1 zilv. armband; 1 veelkl. want; 1 kinderpartemonnee inh. 1,en 1 zakje inh. 4 p. nylonkousen. IJSCLUB RHENEN WEER ACTIEF Het was een vermakelijkheid, toen de heren D. W. de Jong en Joop Boven- schen, respectievelijk voorzitter en se cretaris van de Rhenense IJsclub, vo rige week voor de eerste maal op de Blauwe Kamer poolshoogte gingen ne men van de toestand waarin het ijs verkeerde. De wel was inmiddels om hoog gekomen, waardoor het ijs aan de kant onder water was komen te staan. Met grote voortvarendheid, zo als dit een voorzitter betaamt, stapte de heer De Jong over een dun sparretje op het ijs. Het ronde hout ging rollen met het gevolg, dat des voorzitters zon dagse broek tot aan de knietjes nat was. De secretaris, die nog op het dro ge stond, kreeg een lachstuip, die hij echter duur moest betalen, want enkele seconden later lag hij op z'n dikke buik languit op het gras met de tenen in het knie vocht. De eerste stappen op de baan waren dus weinig hoopgevend. Het ijs bleek echter in prima condi tie te zijn. Na een inspectietocht van het dagelijks bestuur met de baan vegers werd besloten te openen en zo konden de leden van de vereniging en de overige schaatsliefhebbers vanaf vrijdag hun hart ophalen. Zaterdagmiddag was het buitenge woon fraai winterweer. Velen hebben genoten van een sportieve ijsmiddag. inmiddels was een kilometer kabel uit gerold vanaf onderaan de Grebbeberg, over de Grift en door de batterijen naar het uiterste hoekje van de Blauwe Kamer en reeds deze tweede dag kon er 's avonds met verlichting worden ge schaatst Zondag was het droevig gesteld. Een laag sneeuw bedierf de ijspret voor 50 °/o, doch dank zij het tijdig vegen van de baan kon er 's middags en 's avonds weer naar hartelust worden geprofi teerd. Maandagmiddag hield de jeugd van de Mulo-school o.l.v. het hoofd, de heer G. U. Anema, school wedstrijden met medewerking van het IJsclubbestuur, dat de baan voor deze gelegenheid te gen een zeer schappelijk toegangsprijsje beschikbaar had gesteld. Het is een sportief evenement geworden. Inmiddels nam gisteren het bezoek nog weer toe, voornamelijk uit omlig gende plaatsen, waar men niet of over niet voldoende ijs beschikt. De scholen waren alle vrijaf, zodat bijzonder veel kinderen de baan bevolkten. Blijft de vorst aanhouden, dan zullen we ongetwijfeld mogen verwachten, dat er met enkele dagen nationale schaatswedstrijden zullen worden ge houden. Of dan Jeen van den Berg en de an dere prominenten, die vorig jaar in Rhenen van de partij waren, zullen starten, staat echter met het oog op de komende wereldkampioenschappen nog te bezien. MULO-AVOND IN RHENEN Op 2 en 3 maart worden in het ge bouw Irene de traditionele Mulo avonden gehouden. Het programma bestaat uit toneel, menuet, gymnastiek, zang en muziek. De toneelstukjes, die in studie zijn genomen, zijn getiteld: Dokter Alwetend, Het ontbijt van ko ning Habeba door Godfried Bomans en Kameraadschap, geschreven door een Haagse onderwijzer. De muziek wordt verzorgd door de Mulo-band. SCHAATSWEDSTRIJDEN IN RHENEN Maandagmiddag werden op de baan van de Rhenense IJsclub schaatswed strijden gehouden tussen de leerlingen van de school voor Mulo. De prijswin naars waren: Jongens van 12 en 13 jaar: 1. J. Drost, Wageningen; 2. Peter Verwoert, Rhenen; 3. Karei Schielijn, Rhenen; 4. Zeger van Rhuijl, Rhenen. Jongens van 14 jaar: 1. F. den Otter, Eist; 2. Henny Bos, Eist; 3. J. v. d. Boo- (Van onze Parijse correspondent) Komen er ook wielerwedstrijden voor vrouwen? In feite zyn die er al. Vooral in Engeland en Frankrijk bestaan al jaren wielerclubs voor meisjes. In Frankrijk werd dezer dagen echter een internatio nale ronde voor wielrensters gehouden, die een dusdanige hoeveelheid publiek trok, dat enige grote firma's thans be sloten hebben de wielersport voor vrou wen te populariseren. In de toekomst zul len er meer wegwedstrijden voor de „da- mes-wielrensters" worden georganiseerd en schrik nietmen denkt zelfs aan de heuse Tour de France voor vrouwen. De reclame heeft de Tour de France en vele andere Franse wegwedstrijden groot gemaakt. Indien de grote firma's van aperitief en boenwas, vulpennen en insec tenpoeder, lipstick en valse tanden mor gen niet meer mee doen stort het we reldje der Franse renners in één als een kaartenhuis en zullen de meeste wegwed strijden van de kalender verdwijnen. De schaduwzijde ligt hierin tevens opge sloten: de spor.t dreigt in dienst van de reclame te komen en omdat er nu een maal altijd de drang bestaat naar iets nieuws, zoeken de grote firma's naar ex cessen, die weer publiek trekken. Zo'n exces lijkt ons een wegwedstrijd voor vrouwen. We hebben deze maal dan zonder papier en potlood de vrouwen wedstrijd Rambouillet Verneuil zien rijden. Niet minder dan 42 deelneemsters verschenen aan de start om 77 kilometer te rijden. Het beg'in was aardig. Maar het straatvuil, dat van de meisjes monsters maakte, het bloed van de valpartijen en het zweet der inspanning en de weinig verheffende aansporingen van het man lijke publiek maakten er een onsmakelijk schouwspel van. Het toneel bij de finish was nog erger. Het feit, dat de Britse Franky World, de kampioene over de vijftig mijl ook hier onbetwist de sterkste was en slechts tweede werd, omdat ze na een lelijke val op een geleende fiets een achterstand moest inlopen doet weinig ter zake. Maar belangrijk is, dat deze uitwassen en excessen automatisch tot een degra datie van de wielersport moeten leiden. Zien de organisatoren dit over het hoofd? Of organiseren ze opzettelijk deze on smakelijke vertoningen van vuile, be stofte, bezwete en bebloede meisjes op de fiets, teneinde nog wat propaganda voor hun dranken of poedertjes binnen te halen? WONDERLIJKE OPVATTING In een serieus kookboek, bij een se rieuze uitgever verschenen, werd mede gedeeld, dat de samenstelling van de di verse schotels van een maaltijd van het allergrootste belang voor de gezondheid van de eter is. De schrijfster vertelt dan, dat ergens in een exotisch land een kok in staat is ge weest, een mens te doden door hem op zich zelf zeer goede en voedzame spijzen in een bepaalde volgorde te presenteren. Voorlopig geloven wij nog niet, dat dit alleen de doodsoorzaak is geweest. Wij geven daarom een ander voorbeeld. Wanneer iemand rode bessen eet en daarna water drinkt, is dit misschien bij vele mensen de oorzaak van een minder prettig gevoel in de maag. Het zal ver moedelijk echter slechts eens in de mil joenen gevallen gebeuren, dat iemand, die van dergelijke grapjes houdt, direct daarna komt te overlijden en ook in zo'n geval is het zeer waarschijnlijk dat men het overlijden niet uitsluitend aan deze dieetfout zou kunnen wijten. Wij willen echter niemand aanraden met de combi natie zuur rauw fruit en water ernstig te experimenteren. Er zijn ons gevallen be kend, waarbij deze combinatie het effect van een uitermate sterklaxeermiddel had! gert, Leersum en 4. Wim Kool, Wagenin gen. Jongens van 15 jaar: 1. Herman van Tongeren, Kesteren; 2. Cor van Beuse- kom, Lienden;3. Rien Jansen, Wagenin gen. Jongens van 16 jaar en ouder: 1. Her man Bos, Leersum; 2. Jan v. Rijn, Eist; 3. Karei de Jong, Rhenen; 4. Ton v. Kra nenburg, Eist. Meisjes 12 en 13 jaar: 1. D. v. Ginkel, Veenendaal 2. D. Vérweij, Kesteren; 3. H. v. Breda, Kesteren. Meisjes 14 jaar en ouder: 1. G. Pelt, Rhenen; 2. I. Bosch, Rhenen en 3. Hanny Lammers, Rhenen. De prijzen werden de volgende dag op school met een toepasselijk woord uitge reikt. „DE VOORN" ORGANISEERT NATIONAAL HENGELCONCOURS Tijdens de jaarvergadering van de eerste Rhenense hengelaarsvereniging „De Voorn", dinsdagavond gehouden in café ,,'t Viaduct", deelde de voorzitter, de heer J. Boelhouder, mede, dat er plannen worden uitgewerkt om in de gemeente Rhenen een groot nationaal hengelaarsconcours te organiseren. De ze mededeling werd door de aanwezi gen met belangstelling aangehoord en velen spraken na afloop van de verga dering de hoop uit, dat deze plannen spoedig verwezenlijkt mogen worden. In het openingswoord sprak de voor zitter er zijn voldoening over uit, dat de hengelevenementen in het afgelopen jaar vlot waren verlopen. De vangst in de Rijn was over het algemeen niet gunstig. In Kampen werd menigmaal met een gezelschap Rhenense henge laars gezellig gevist. De verhouding in de vereniging, zowel onder de leden als in het bestuur, is goed geweest. Spr. feliciteerde de secretaris, de heer H. Pleijler, met diens zilveren huwelijks feest en bracht hem hulde voor zijn grote activiteit in het belang van de grote vereniging. De vergadering ver leende het bestuur machtiging om te trachten de Rijn als viswater in pacht te verkrijgen, nu de hoofdpachter er geen belangstelling meer voor heeft. In het jaarverslag herdacht de se cretaris de heren Udo, Vonk en Van den Brink, die de vereniging door de dood waren ontvallen. Het ledental bleef in het verslagjaar op peil. Er werden vier onderlinge wedstrij den gehouden. In de gecombineerde wedstrijden met Wageningen, Ede en Renkum werd Rhenen goede tweede en legde daarmee beslag op de zilveren medaille. De bestuursverkiezing leverde geen nieuwe candidaten op. De aftredende heren Lodder en Jansen werden bij .acclamatie herkozen. In de kascommis- sie werden benoemd de heren R. van Kooten, L. van Setten Jr. en Leon. Tijdens de rondvraag noemde een van de pas in Rhenen wonende leden het viswater erbarmelijk slecht. Vol moed was deze sportvisser bij de ope ning van het seizoen iedere ochtend om vier uur naar de waterkant ge trokken, doch hij ving slechts twee kleine visjes. Toen hij een nieuw vis tuig had gekocht, bleek dat dit niets hielp. Na éénmaal in Loosdrecht te hebben gehengeld kwam hij thuis met zes pond paling en twee flinke karpers. Laat hier iets visserslatijn in zitten, in ieder geval gaf de voorzitter toe, dat de visstand niet bijster best is in Rhe nen. Er zal iets aan gedaan moeten worden in de toekomst. Hiermede han gen de plannen om de Rijn te pachten en de Grift schoon te maken, nauw samen. AARDAPPELMOEHEID De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening bij beschikking van 7 maart 1955 nr. L'P.A. 269 heeft bepaald, dat in de ge meente Rhenen de teelt van aardappelen in een tuin, welke gelegen is binnen een der gebieden als hieronder omschreven, verboden is, tenzij deze teelt wordt uit geoefend op grond, welke is gelegen bin nen een in artikel 3 van bovengenoemde beschikking voor ieder teeltjaar aange duid gedeelte van enig gebied. De inhoud van artikel 3 luidt als volgt: „Het gedeelte van een gebied, waarop in 1956 de teelt van aardappelen zal zijn toe gestaan is dat, hetwelk op een bij deze beschikking behorende en vanwege de Plantenziektenkundige Dienst gewaar merkte kaart van elk gebied staat aan gegeven met de letter C; in 1957 zal de Maandag 6 februari vierde de Zwolse vierling haar dertiende verjaardag. BU de enorme stapels post, die aan het huis van de familie Kiffers werden bezorgd, bevond zich een brief van 10 m. lengte voor de jarige vierling, afkomstig van een school in Utrecht. De vierling tijdens het lezen van de brief, die versierd is met kindertekeningen. V.l.n.r.: Rini, Han, Dorothee, Elly Kiffers. teelt zijn toegestaan op het met de letter A aangeduide gedeelte". De in bovengenoemd artikel bedoelde gewaarmerkte kaart met bijbehorende beschikking ligt ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken vanaf heden ter inzage. De hierboven bedoelde omschrijving van de betreffende gebieden luidt als volgt: L.B.S. 55.696.3. Gelegen ten westen van huis nr. 14 aan de Beukenlaan te Rhenen (tegen de gemeente Veenendaal) en ten noord-westen van deze Beukenlaan. Van zuid-oost naar noord-west 40 m. Van zuid-west naar noord-oost 45 m. P.D. 55.696.2 Gelegen ten zuiden van huizen nr. 31 t/m 41a aan de Franseweg en ten westen van de Woudweg. Van noord naar zuid 20 m. Van oost naar west 110 m. P.D. 55.696.1. Gelegen ten noorden van huis nr. 54 t/m 62 aan de Franseweg en ten zuiden van de Verbindingsweg. Van noord naar zuid 35 m. Van oost naar West 40 m. Rhenen, 6 februari 1956. De burgemeester voornoemd. L. BOSCH VAN ROSENTHAL „T.I.P." SPEELDE ALS NOOIT TE VOREN Zaterdagavond gaf het toneelgezel schap „T.I.P." een uitvoering in gebouw ..Rehoboth". De belangstelling voor deze avond was niet zo overweldigend als an dere jaren, maar waarschijnlijk was dit te wijten aan het ijs. Vooral de jongelui lieten tenminste verstek gaan. Overigens werd het een pracht avond en „T.I.P." speelde in één woord fantastisch. Er was geen enkele zwakke plek aan te wijzen, en het spel was subliem. De avond werd geopend door de heer T. van Kooten, die allen een hartelijk welkom toeriep en wel in het bijzonder welkom heette baronesse en baron Taets van Amerongen en de vele genodigden. Direct hierna werd overgegaan tot het spelen van het eerste bedrijf van het toneelstuk „Het oude ijzer", van Hans Nesna. De korte inhoud van dit stuk is als volgt: August Jonker, een smid, heeft van zijn broer een enorme erfenis ge kregen. Hij verzwijgt dit echter voor zijn vrouw en kinderen. Zo nu en dan brengt hij voor ieder een aardigheidje mee en ook geeft hij zijn vrouw wat meer huis houdgeld, terwijl hij doet voorkomen, dat hij dat geld verdiende door in- en ver koop van oud ijzer. Dit „sprookje" wordt door ieder geloofd, totdat op zekere dag de verdere familie van de erfenis komt te weten doordat een rijke hereboer, die niets van het sprookje van het oude ijzer afweet zich verpraat. Ieder eist nu zijn rechtmatig deel van het geld op. August Jonker waarschuwt hen, dat dit geld hun eigen ondergang zal worden, maar zij luisteren niet naar hem. Alles schijnt zich tegen August samen te span nen en aan het einde van het tweede be drijf komt het tot een uitbarsting. Het gezin Jonker wil een nieuw huis kopen. August echter niet en als hij niet betalen wil, betaalt de moeder. Zij heeft echter niet in de gaten, dat zij door haar eigen kinderen bestolen wordt. De familie gaat het nieuwe huis bewonen, terwijl August alleen met een knecht en een dienst meisje achter blijft. Het leven wordt voor allen steeds zwaarder en het geld bij de Jonkers raakt op. August weet, dat zijn gezin in narigheid is, maar hij, die nog heel veel geld bezit, hij heeft zijn eigen kapitaal nu in werkelijk oud ijzer belegd. Hij verkoopt zijn oude ijzer, dat met de dag in prijs stijgt, niet. Het gaat voor hem er op of er onder. Eindelijk ziet echter de verdere familie, als zij tot de oren in de schuld zit, in, dat vader gelijk had gehad, toen hij vroeg of hij het geld misschien mocht beheren, want dat het hen ongelukkig zou maken. Alles komt dan in het reine en ieder is weer blij. Het huiselijk geluk, waar August Jonker heel zijn leven naar had gestreefd, is er weer. De medespelenden waren: J. Vermeer, mevr. B. Schoolderman, mevr. T. van de Kaa, P. van Manen, mevr. W. van Manen, J. Overeem, Ria van Kooten, mevr. J. van de Pol, J. v. d. Kaa, mej. N. Bos, H. Vonk, T. van Kooten. De regie berustte bij de heer T. van Kooten, de grime bij de firma Zomerhuis uit Ede. Baron Taets van Amerongen sprak het slotwoord. NIEUWE ZAAK Zaterdagmiddag j.l. opende de fa. Hevel en Zonen, onder grote belang stelling, een nieuwe zaak in electrische huishoudelijke toestellen en verlich tingsartikelen. Vele vrienden en relaties deden hun gelukwensen vergezeld gaan van fraaie bloemstukken. Deze zaak, die gebouwd werd door de firma Gaasbeek te Ederveen, be tekent ongetwijfeld een verfraaiing voor de Hoofdweg. De storm is uitgeraasd; de brede ver keersweg, waaraan ik woon, krijgt een ander aanzien. Toen de harde wind met iedereen probeerde te sollen en zelfs sterke mannenbenen soms moeite hadden contact met de grond te hou den, waren het alleen de melkboer, de bakker, de postbode, de slagersknecht, de visboer, wat schoolkinderen en een enkele met boodschappen beladen huis vrouw, die mijn raam passeerden. Maar nu het zonnetje weer vriende lijk schijnt en het rood van de daken weer helder wordt, wagen ook de bei de oude dametjes, die gearmd steun bij elkaar zoeken, hun geregelde ochtend wandeling te hervatten. En net als ik de deur achter me sluit om een brief te gaan posten, komt dat frisse, jonge moedertje langs, dat ik de laatste tijd zo vaak met haar tweelingwagen voor bij heb zien gaan. Natuurlijk anders zou ik geen echte vrouw zijn moet ik die twee ling even zien. Twee lachende olijke toetjes met pretoogjes en precies het zelfde kuiltje in hun kin kijken me aan. Hun knuistjes steken grappig af bij het zachte blauw van hun jasjes. En zo kom ik aan de praat met het aardige vrouwtje, dat me vol trots van alles over haar tweetal vertelt. En dan ontvalt me de stereotype vraag: „Ze ker veel werk hè?" „Och," zegt ze, „dat valt nogal mee. Toen ik pas getrouwd was, deed ik elke dag mijn kamers, elk pulletje, elk randje, elk schilderijtje stofte ik elke dag weer af. Maar dat gaat nu natuur lijk niet meer. Bob en Dick vragen nu Geneest ruwheid en schraalheid veel van mijn tijd. Ik woon op een bo venhuis en ga er dus elke dag een paar uur met de kinderen op uit. Het is toch belangrijker dat zij zon krijgen, dan dat er geen stof achter mijn dressoir ligt. En mijn man wil niet dat ik 's avonds nog aan het ploeteren ben. Hij vindt het gezellig (en ik trouwens ook) om dan. wat te praten. Dan ga ik er ge zellig bij zitten handwerken en later op de avond nemen we ieder ons boek." De tweelingen liggen verwoed belle tjes te blazen en ze maken er genoeg lijke, pruttelende geluidjes bij. De moe der kijkt vertederd naar haar kinders en bedenkt dan opeens dat het tijd wordt om voor het eten te gaan zorgen. Ik vervolg mijn weg naar de brieven bus en als ik de brief in de bus laat glijden, zie ik plotseling het tafereel voor me, waarvan ik elke vrijdagavond getuige ben, als ik mijn wekelijkse brief naar huis ga posten. Het is dan al over negenen en in een der huizen, waar ik langs kom, is dan altijd weer de vrouw des huizes bezig met pijnlijke nauw keurigheid de ramen te lappen. En al tijd weer zie ik de echtgenoot verveeld aan tafel zitten naast de bloemetjes uit de vensterbank en de grote afwasteil, die zijn vrouw blijkbaar voor haar werk gebruikt. En ik vraag u: wie is de wijste, dat jonge vrouwtje met wat stof achter haar dressoir, maar met een zich op zijn gemak voelende man, of deze vrouw met haar „brandschone" ramen en een ontevreden echtgenoot? BONAPARTE REGEERT NOG STEEDS Goud is hoe vreemd het ook moge klinken in het algemeen een stof, waarop het non olet (het deert niemand waar het vandaan komt) toepasselijk is. Want de essayeur geeft gewoon het per centage aan van de zuiverheid en daar mee basta. Nu deed zich echter telkens opnieuw in Frankrijk het geval voor dat de goudhamsteraars aldaar de Napoleon (20 goudfranken) uitermate prefereerden met het gevolg dat deze munten opgeld deden, zelfs t.a.v. de Amerikaanse goud dollar. en natuurlijk het meeste voordeel Alleen deze week (9-16 Febr.) met ook nog 10°/o korting in Sparzegels: Bij 1 fles Vruchtenwijn (Spar) a 150 cent met 10% korting 250 gr. Bossche rondjes van 75 voor 55 ct met ook nog 10% korting Bij 1 pakje THEE (Spar) 1e soort a 94 ct 200 gr. STERRENCOCKTAIL voor 56 ct samen 150 ct 10% korting en bonte avond bon no. 6 In een gezin met 3 schoolgaande kin deren van 10 tot 17 jaar wordt een VOOR DAG EN NACHT gevraagd, goed kunnende koken. Om geving met comfort. Hoge salariëring. Gunstige regeling vrije dagen. Aanmeldingen worden gaarne inge wacht bij Mevr. Schuelein, Beethoven- laan 17, Hilversum. Bij beschikking van de Kantonrechter te Wage ningen dd. 11 jan. 1956 is aan Hendrik Kosters, ge boren te Rhenen op 5 aug. 1936 en wonende te Eist, gem. Rhenen, Veenendaal- sestraatweg no. 14 de na volgende rechten van meer derjarigheid verleend: het deelnemen als vennoot in de vennootschap onder fir ma A. Kosters en Zonen, aannemers voor grond-wa- ter-wegenbouw en sloop werken, gevestigd te Eist, gem. Rhenen, alsmede het verrichten van rechtshan delingen namens deze ven nootschap onder firma, zulks overeenkomstig het bepaalde in art. 1484 van het Burgerlijk Wetboek. Mr. W. A. van Es. Nieuwe 68 pers. auto's disponibel. Zeer voordelige tarieven. N.V. v/h Fa. Markt 16 - Veenendaal MAG GEEN GOKJE ZIJN! Volg de zekere weg. Via De Vallei bereikt U een kopend publiek, dat zijn krant leest met de inten se belangstelling waar mee streekbladen gele zen worden. Kolom voor kolom, pagina voor pa gina. Gok niet met Uw geld, maar adverteer in DE VALLEI Administratie Parallelweg 10 (68) In woeste ren stormen de strijdrossen der bei de kampvechters op elkander toe en met een da verende slag ketsen de lanspunten tegen de ge heven schilden. Het geweld van de botsing werpt de drakenridder achterover in het zadel, zijn lans vliegt aan splinters en het kost hem de grootste moeite, op het paard te blijven.... De ridder die voor Prins Balthazar strijdt, rijdt triomfantelijk tot voor de koninklijke loge en heft zijn lans in een eerbiedig saluut aan de oude vorst. Dan rijdt hij, onder de donderende toejuichingen der toeschou wers, terug naar het kleine groepje ridders, die strijden onder de banier van Prins Balthazar. „Ver vloekt nog toe," gromt Angelo toornig, als de ver slagen drakenridder zich weer bij de zijnen schaart. „Dat was een slecht begin, heer Piacenza." Dan wenkt hij Aram naderbij te komen. „Luister, vriend Aram. De volgende overwinning moet voor ons zijn. Deze ridder Corato, die zojuist Piacenza ver sloeg, ls een van Balthazars sterkste mannen. Ik draag u op, hem uit te dagen. En doe uw uiterste best hem uit het zadel te lichten." (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2