Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken PARADE der POENEN Jeruzalemde vredesstad Ook rond Veenendaal voederplaatsen voor hongerende dieren Ijsbaan aan het Benedeneind hedenavond weer open MULDER AGENDA ELSE RHENEN RENSWOUDE Fa. J. F. TAK Nieuics uit de Omgeving 30e jaargang WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956 No. 15 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Vrijdagavond ringsteken op de schaats Het ijs is weer uitstekend De maatregelen i.v.m. de KOLENSCHAARSTE Aanrijding op gladde wegen Veilig-Verkeers-ontspannings- avond Elster pont vaart weer Reeds grote hoeveelheden gevoederd Zeeleeuwenpaar in Ouwehands aan de wandel Jongen door het ijs op de Rijn Op de Rijn en de Grift hongeren vele vogels BURGEMEESTER DOET BEROEP OP RHENENS BURGERIJ Ook in Rhenen pad over de rivier Let op de kleintjes dus voor een nieuwe BRIL ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zaterdagmiddag werden er op de ijs baan aan het Benedeneind schaatswed strijden georganiseerd voor jongens en meisjes. De dames bleken echter geen belangstelling voor het wedstrijdrijden te hebben, zodat dit onderdeel van het programma verdween. De uitslagen bij de jongens van 8 t.m. 10 jaar waren: 1. A. N. Burgstede, Groenelaan 16, Vee nendaal; 2. A. v. d. Kraats, Prins Bernhardlaan, Veenendaal; Naar wij vernemen zijn de maatre gelen, genomen op initiatief van het gemeentebestuur i.v.m. de huidige ko- lenschaarstc ten aanzien van het hou den van kerkdiensten, vergaderingen, bijeenkomsten en het sluiten der scho len, voorlopig nog van kracht. In het kader van deze coördinerende maatregelen zal waarschijnlijk dezer dagen nog weer een bespreking plaats vinden waarbij de verdere regeling van een en ander nader onder het oog wordt gezien. Tot nog toe is het aantal aanrijdingen ondanks de slechte toestand van de wegen nog vrij gering geweest. Kennelijk zijn de weggebruikers zich bewust van het extra gevaar dat de wegen thans opleveren en zij rijden voorzichtig. In de afgelopen dagen kwamen wel en kele autobotsingen voor, maar steeds was de oorzaak terug te brengen tot het rijden met te grote snelheid. Dit was het geval bij de botsing van twee auto's in de bocht van de Nieuwe- weg nabij de D.S., waar ernstige materi ele schade ontstond; in de Zandstraat, waar een geparkeerd staande wagen door een voorbij rijdende auto werd angereden doordat die van de weg gleed bij het rem men; in de Larikslaan waar eveneens 2 auto's botsten en tenslotte op de hoek KeikewijkPatrimoniumiaan, waar twee auto's door te grote snelheid niet tijdig tot stilstand konden komen en gingen slippen. In alle gevallen bleven de ge volgen beperkt tot materiële schade. Op woensdagavond 29 februari a.s. wordt in hotel „De Korenbeurs" aan de Markt de algemene ledenvergadering gehouden van de vereniging voor Vei lig Verkeer te Veenendaal. Voor woensdag 7 maart a.s. heeft deze vereniging een grote Veilig-Ver- keersontspanningsavond op het pro gramma staan in gebouw ,,'t Trefpunt". Het programma vermeldt o.a. de ver toning van één of meer amerikaanse verkeersfilms en „Mastklimmen" met vragen op verkeersgebied. RITMEESTER MANNENKOOR NAAR EDE Na het bezoek van het Ritmeester Mannenkoor van dinsdag 14 februari aan de patiënten van het sanatorium Oranje-Nassau-oord te Renkum, gaf dit koor maandag j.l. ook een concert voor de militairen in de Elias Beekman kazerne te Ede. MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt werden dinsdagmorgen 115.000 eieren aange voerd. Ook hier was een zeer sterke prijsverhoging waar te nemen, nl. f 20 tot f 21 per 100 stuks. De handel was vlug. Op de biggenmarkt waren 50 biggen aangevoerd. Handel matig. Prijzen van f 38 tot f 54 per stuk. VERGADERING „UNITAS" GAAT DOOR Naar m enons mededeelde zal de ver gadering, georganiseerd door de Ned. Chr. Bond van werknemers in de Tex tiel- en Kledingbedrijven „Unitas", welke was vastgesteld op zaterdagmid dag 25 februari a.s. in gebouw „Elthe- to" gewoon doorgang vinden. GESLAAGD Voor het diploma „Parfumerieën" slaagde te 's-Gravenhage mevr. J. Groe- neveld-Buddingh alhier. Woensdag 29 februari (In hotel „de Korenbeurs") Algemene vergadering verga dering Ver. voor Veilig Ver- keer. II r Vrüdag 24 februari (Op de ijsbaan Benedeneind) 's avonds, wedstrijden ringrij- den op de schaats. In verband met de kolenschaarste li zijn verder alle voor de ko- mende dagen vastgestelde ver- gaderingen en bijeenkomsten uitgesteld. Luxor theater Heden woensdag en morgen 1| donderdag de film „Shane". iniiniiii'iiy "imiiMijjin miiii JJjJJJJJJJJJJJJ' 3. K. Ruiswijk, Kade 40, Gld. Veenendaal. Jongens van 11 t.m. 13 jaar: 1. B. Kelderman, Kade 23, Geld. V'daal; 2. P. Kievid, Rembrandlaan 2, V'daal; 3. W. v. d. Meer, Cuneraweg 419, Rhenen. Jongens 14 en 15 jaar: 1. H. Kroon uit Amerongen; 2. J. Jansen, Groenelaan 7, Vèenendaal; 3. J. Vonk, Munnikenweg, Veenendaal. Aanvankelijk zouden hedenavond wedstrijden worden gehouden in het ringrijden op de schaats, doch deze wedstrijden zijn in verband met het feit, dat de baan gisteren was gesloten, verzet naar vrijdag. Het ijs is weer in uitstekende con ditie, mede door het feit* dat men de baan, die normaal iedere avond wordt besproeid, maandagavond weer geheel onder water heeft gezet, waardoor te vens alle scheuren en barsten zjjn ver dwenen. Hedenavond zal de baan weer voor een ieder toegankelijk zün. De pont over de Rijn tussen Eist en Ingen vaart weer en zet alle verkeer over van 's morgens 7.30 tot 's avonds 17.30 uur. De pont kan varen doordat met de motorvlet een geul is openge broken, waardoor de pont heen en weer vaart, getrokken door een motorboot. Dit is de enige plaats over de Rijn waar men kan worden overgezet en het is er dan ook een drukte van belang. Ook vóór de oorlog en in 1954 heeft men op deze manier kunnen varen. Wij vernamen nog dat dit voorbeeld niet door andere overzetveren kan wor den nagevolgd omdat men niet over voldoende zwaar materiaal zou be schikken. WILDE ZWAAN IN HET IJS Bij de eigenaar van het veer tussen Eist en Ingen, de heer Spies, wordt een wilde zwaan, die meer dood dan levend, van honger en kou, langs de kant van de rivier werd gevonden, verpleegd. Dit van nature uiterst schuwe dier, dat er alweer aardig bovenop komt, laat zich zelfs door kinderen strelen. zwaar strafbaar zijn. Toen een van de directeuren van Ouwehands Dierenpark zondagochtend omstreeks 10 uur vanuit zün woning aan de Heimersteinselaan in de richting van het park keek, ontdekte hij tot zün schrik en verbazing op de dikke sneeuwvacht twee zeeleeuwen, die al waggelend naderbij kwamen. De dieren waren, zoals later bleek, uit het bassin ontsnapt, door over de dikke ijslaag te kruipen. Inmiddels gealarmeerde oppassers lokten de beesten met vis weer het park in. Dit lukte en een half uur later zwom het glibberige paar weer in de vijver. Aan de Zuidfranse Azuurkust ligt het Gérard Bauche, suikerkoning, Jean Fa- mondaine vacantie-oord Cannes en het rina, champagnekoning, Jean Combas- Zondagochtend waagden zich vele Rhenenaren al op het ijs van de Rijn. Dat dit helemaal geen ongevaarlijk werkje is, heeft een jeugdige knaap ondervonden, die tussen loswal en veerkop tot aan zijn middel in het kille water zakte. Een andere „ijstoerist" kon de jongen, die gilde als een mager var ken, nog net bij zijn kraag pakken. grootste hotel aldaar is thans clubge bouw geworden: de M.Y.C.C.A., de Mo tor Yacht Club de la Cöte d'Azur. Het ledental blijft beperkt tot 300 en alleen wie 1.000.000.000 francs de zijne kan noemen, komt voor het lidmaatschap in aanmerking. Elke club heeft een doel en een streven; zo ook de M.Y.C.C.A., die zich heilig heeft voorgenomen zich zelfpleziertjes te bezorgen. Het leven van een miljardair schijnt on zegbaar saai en moeilijk te zijn, zodat de heren thans troost bij elkaar zoeken. Graaf Piladski, secretaris-generaal van de club, is tevens „Organisator des Vermaaks". Hoe nuttig, deze baan van pretjes bedenken voor lieden die geld te veel hebben en er geen raad mee weten: De Veenendaalse politie en leden van de Ver. Vogelbeschermingswacht Zuid- West Veluwe hebben zich tot taak ge steld de vogels en andere dieren die door sneeuw en ijs van honger dreigen om te komen, buiten de bebouwde kom te voeren en hebben daartoe verschil lende vaste voederplaatsen ingericht. Het is werkelijk verrassend zoals de Veenendaalse bevolking hieraan mede werkt door het beschikbaar stellen van brood, kaasresten, vlees- en visafval, vet, zaad en graan. De Veenendaalse bakkers hebben reeds honderden bro den beschikbaar gesteld terwijl ook de slagers en vishandelaren reeds zeer veel hebben gedaan. Om niet teveel van deze kant te ver langen wordt nu vooral op de school jeugd, welke wegens de kolenschaarste vrijaf heeft, een beroep gedaan een steentje bij te dragen door al wat voor dieren eetbaar is, in te zamelen en af te geven aan het politiebureau in de Hoofdstrr-"4. Het is fantastisch wat reeds werd gedaan, maar er is zeer veel nodig. In onze omgeving bevinden zich voor al veel reigers, zwanen en ganzen, ter wijl ook vele reeën uit de bossen tot dicht bij de bebouwde kom komen om de voederplaatsen te kunnen bereiken. Het is beter de voederplaatsen niet nader te noemen, want in de afgelopen dagen is in meerdere gevallen gebleken dat onverlaten er niet tegenop zien om op vogels die zich door ontberingen niet meer zo snel kunnen verplaatsen, te schieten. Er wordt alles in het werk gesteld de vogelstand tegen de strenge winter te beschermen en de ook voor de mens zo uiterst nuttige dieren in leven te .hou den. En dan is het toch wel treurig te vernemen dat er plaatsgenoten zijn die niets beters weten te doen dan de vrij wel machteloze dieren aan te schieten met een bukskogeltje dat vaak niet eens dodelijk is. Het behoeft geen betoog dat KERKDIENSTEN NED. HERV. KERK IN GEBOUW „REHOBOTH" In verband met de strenge koude heeft de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk besloten de kerkdiensten van de Ned. Herv. gemeente voorlopig in ge bouw „Rehoboth" te houden. LEDENVERGADERING SCHOOL MET DE BIJBEL Morgen, donderdag, zal in de Chr. school aan de Holleweg een ledenverga dering worden gehouden. Op de agenda staat o.m. het punt bestuursverkiezing. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: Een paar friese schaatsen. Gevonden: Een bruine dames- of kin deze „schutters' Men verzocht ons nog te willen mede delen dat de scholieren die hun ingeza melde eetbare waren op het politiebureau willen afgeven er goed aan doen dat op bepaalde dagen te doen, en wel zij die ten zuiden van de spoorlijn wonen op donder dag, vrydag en zaterdag, en zy die ten noorden van de spoorlyn wonen op de andere dagen. Dit om te voorkomen dat het voedsel zich op bepaalde dagen zal ophopen terwijl ook kan gebeuren dat men op bepaalde momenten te weinig voedsel beschikbaar heeft. Is het een grote hoeveelheid, dan komt Grote aantallen vogels op de Rijn en de Grift hebben het kwaad te verduren, nu alles is dichtgevroren. De burge meester van Rhenen heeft in samen werking met de Groepscommandant van de Rijkspolitie op verschillende punten voederplaatsen doen inrichten, waar iedere dag de nodige voedselvoor raden worden gebracht. Het is ook iedere dag weer prompt verdwenen. En er is dus nogal wat nodig. Daarom heeft de burgemeester zaterdagmiddag een beroep gedaan op de burgerij via de stadsomroeper om achter het gemeente huis voedselresten, oud brood, enz. te brengen. Velen gaven reeds gehoor, doch er kan nog veel meer worden ge- men het ook nog gaarne thuis halen. Bovendien heeft de Dierenbescherming afdeling Veenendaal een aandenken in het vooruitzicht gesteld voor de schoolgaande jeugd, die zich verdienstelijk maakt. Als eerste komt voor deze onderscheiding in aanmerking Dicky Vcrwoerd van de Herv. Patrimoniumschool, die een prachtige vo gel onder de hoede van de dierenbescher ming stelde. Deze vogel was de honger dood nabü- KONINKLIJKE SKITOCHT. Koningin Ingrid van Denemarken en haar twee jongste dochters, de prinsessen Benedicte en Anne-Marie, zijn met wintervacantie in Noorwegen. De koninklijke familie logeert in het Gausdal Hotel te Lillc- hammer, waar de sneeuw uitstekend is om te skiën. Vanuit hun kamers hebben de koningin en de prinsessen een prachtig uitzicht op de indrukwekkende Sheikam- penberg, maar rond het huis is het vlak genoeg voor de prinsessen om het grootste gedeelte van de dag te skiën. V. 1. n. r.: Prinses Benedicte, Koningin Ingrid en Prinses Anne-Marie. daan. De politie neemt de gaven graag in 'ontvangst. Broodsnijdende wachtmeesters zijn op het politiebureau al helemaal geen bijzonderheid meer. En wanneer er soms een meerkoet, een wilde zwaan of een noorman op hetzelfde bureau mocht rondstappen, kijk dan niet vreemd op. Gisteren liep er nog een grote zwarte vogel, waarvan we de naam niet weten. Het beest was zo mak als een lam. Half bevroren in het ijs gevonden. Nu al weer flink etend bij de centrale ver warming. Zo gauw de dieren zijn ont dooid en ontdaan van ijs gaan ze in een hondenren om daar weer op ver haal te komen. De politie heeft het er druk mee. Een telefoontje: hier zijn acht reeën komen aanlopen, is helemaal geen zeldzaam heid. De boswachters zorgen voor déze dieren, evenals voor de konijntjes en het andere boswild. Inwoners van Rhenen, steun met uw gaven de politie bij deze mooie taak! LEERLINGEN SCHOOL MET DE BIJBEL „TROUWDEN" HUN ONDERWIJZERES Woensdag is mej. W. Woudenberg, on derwijzeres aan de School met de Bijbel in het huwelijk getreden met de heer Ir. R. J. de Glopper. De voltrekking vond plaats in de Johanneskerk te Bussum door ds. A. Oskamp. Een dertigtal kin deren uit Rhenen, oud-leerlingen van de bruid, heeft de kerkelijke inzegening bij gewoond. Voor veel kinderen de eerste treinreis van hun leven. Deze reis was voor de „juf" geheim gehouden en het bruidspaar was dan ook zeef verrast drie en dertig Rhenense kinderen in het kerk gebouw aan te treffen. Na de overhan diging van de huwelijksbijbel zongen de leerlingen: „Beveel gerust Uw wegen" en vers 7 van dit gezang. Na de dienst werd het bruidspaar door de kinderschare ge feliciteerd en mochten zelfs enkele meis jes het prachtige bruidsboeket vasthou den. Sedert maandagochtend 7 uur kunnen over de Rijn bij Rhenen voetgangers, wielrijders en motorrijders worden overgezet via een pad, dat over de ijs- schotsen is gemaakt. □aar WIJ ZIJN ALTIJD VOORDELIGER HOOFDSTRAAT 106 - TEL. 2576 VEENENDAAL Opticien sedert 1904 ZIEKENFONDSLEVERANCIER REPARATIES VLUG EN GOEDKOOP Jeruzalem, de vredesstad, is talloze malen het toneel geweest van strijd. Toen het nog een Hittitische vesting was, vele eeuwen vóór Christus, door- derportemonnee, o.a. inh. een muntbiljet stond deze rotsburcht vele belegeringen. van 2,50. INTERESSANTE LEDEN VERGADERING Donderdagavond j.l. was de Fok- en Contrölevereniging „Renswoude Om streken" in een ledenvergadering in het gebouw van de Coöperatie aan de Barne- veldseweg bijeen. De voorzitter, de heer A. P. Wolleswin- kel, opende en heette de talrijke aanwe zigen. die de koude hadden getrotseerd, hartelijk welkom. In zijn openingstoe spraak wijst de voorzitter vooral nog eens op de belangrijkheid van deze vereni gingen. Onze vereniging staat wat pro- duktie betreft reeds voor de 4e achtereen volgende maal op de eerste plaats in de provincie Utrecht, hetgeen wel een bij zondere prestatie is. als we ons indenken, dat er in Renswoude alleen maar gemeng de bedrijven Zijn, terwijl een groot deel van Utrecht zich speciaal op de veeteelt toelegt. In Friesland is de produktie ge middeld veel hoger, maar daar zijn de boerenbedrijven ook veel moderner en beter Ingericht. De spreker voor deze avond, Ir. van Ooyen, de rijksveeteelt- consulent in de provincie Utrecht, werd welkom geheten. Het financiële verslag is niet ongunstig. Het blijkt, dat de ver eniging een batig saldo bezit van f 3352.04. De heer R. van den Brandhof werd tot bestuurslid gekozen in de plaats van de heer C. K. van Ginkel. die zich wegens vertrek naar de N.O.-polder niet herkies baar had gesteld. Voorzitter dankte de heer Van Ginkel voor al het werk in het belang der vereniging gedaan en wenste hem ook in de N.O.-polder het allerbeste toe. (Zie verder pagina 2) En zó veilig voelden zich de inwoners van Jebus (zoals het toen heette) achter hun onneembare muren, dat ze kreupe len en blinden op de wallen zetten, toen koning David met zijn leger voor de vesting verscheen. David was echter een geboren strateeg, die slim was waar hij niet sterk genoeg was. Jebus viel, en hü maakte er zijn residentie van. Toen begon de opkomst van Jeruza lem. Davids zoon Salomo stichtte er een tempel, die in oogverblindende pracht alle volken van het oosten verbaasde. Goud. zilver, de kostbaarste houtsoorten de zeldzaamste stoffen, werden in sprookjesachtige hoeveelheden aange voerd. Het gouden dak van de tempel schitterde de honderdduizenden pel grims reeds van verre tegen, en langs de wegen die naar Jeruzalem leidden, klonken tegen Pasen de blijde zangen: Bid voor de vrede van Jeruzalem wél ga het hen, die u liefhebben! Vrede zij in uw vesting, welvaart in uw paleizen! Maar er kwam een andere tijd. Reeds tijdens Salomo woekerde het verval. Broedertwisten scheurden Israël van een. In het afgevallen Tienstam- menrijk werd een ni«uwe cultus ingevoerd, met een oude stad, Beth-El (Huis Gods) als centrum. De vorsten van Jeruzalem ont wijdden het tempelgebouw door er de heidense religies van de omringende volken uit te oefenen. Beelden van Astarte, de Oosterse Venus, verrezen op het tempel plein, tempelschatten verdwenen Niettegenstaande opbloei en verval, vrüheid en onderdruk king, elkaar eeuwenlang steeds hebben afgewisseld, is er één plaats die dit alles heeft ge trotseerd: de klaagmuur te Jeruzalem. X naar machtige vorsten om hun hulp te kopen. Nebukadnezar, koning van Babel, sloeg eindelijk het beleg voor de stad, nam haar in en verwoestte haar. De vorsten werden vermoord, de tempel ver nield, de heilige bekers en scha len gestolen. En aan de rivieren (Zi« verder pagina 2.) set, wijnkoning, Henri Lumière, klein zoon van de beroemde Lumière, film koning, Pierre Giraud, zoon van een ijskoning, Robert Lalagad, caviaar- koning, Nicot Antonat, portkoning, Lucien Wilhème, zoon van een automo bielkoning, Charles Drouilly, hoeden- koning, André Levig, matorkoning, Claude-Victor Thomas, renstalbezitter. Om deze lieden met hun vrouwtjes en vriendinnetjes te verpozen organiseert graaf Piladski excentrieke boottochtjes op de Middellandse Zee. De miljardairs hebben hun privé-zangeres, mejuffrouw Ida Goulesco, hun privé-orkest en hun privé-champagnevoorraad. Deze drie vergezellen de rijksten der rijken op al hun trips. Evenmin ontbreekt made moiselle Suzanne Toffel ooit op het ap pèl; zij oefent het nuttige beroep uit van levende clubmascotte. Zij brengt jeugd, een perfect figuur en doorgaans minie me bekleding met zich, hetgeen de feestvreugde slechts kan verhogen. Wij bewonderden een dozijn foto's van de drukke werkzaamheden der clubleden. De graaf en gravin van Ro han Chabot schonken champagne en men kan uit hun ervaren gebaren zien, dat zij het meer hebben gedaan. De champagnekoning Jean Farina zat te ontbijten met een elleboog op tafel en zijn vingers haast in zijn eten; als mijn zoon deze tafelmanieren zou demon streren, zou hij prompt van tafel wor den gestuurd maar mijn zoon is na tuurlijk niet te vergeleken met een champagnemagnaat. Madame Bailly, zelf reeds vijf miljard waard, doch ten óvervloede behangen met drie miljoen aan juwelen, zat te dineren. De hoeden- koning Drouilly daarentegen zat te lun chen. De suikerkoning Gérard Bauche echter zat te souperen; hij had juist bij een miljardairsgrapje een kleine sur prise gewonnen, zijnde een klok waarin twee en een half kilogram goud was verwerkt. Mademoiselle Irène de Ganay had juist thee gedronken en dommelde achter de theetafel weg, terwijl aan haar linkeroortje een knappe violist Tosca fiedelt. De graaf van Loriol steekt zowaar een Lucky Strike op. Een ca- viaarkoning zegt, dat hij niet van eieren houdt, en de eregast Erich von Stroheim legt een hand op een dames knie en vijf rijkaards voeren met gulle hand de eendjes en Lucien Wilhèlme flirt met een jufke (juffie is ons te vul gair voor een miljardairsvriendin) en de portkoning Nico Antonat laat zijn zeilpet zien aan de beroepshalve ge- interesseerde juffrouw Toffel, de reeds genoemde knappe, schaars beklede mascotte. Om te besluiten met de twee indruk wekkendste foto's: de eerste toont alle maal mannen, allemaal miljardairs, al lemaal met een fles champagne. De an dere toont allemaal vrouwen, allemaal echtgenoten of althans intiem bevrien- den van de miljardairs, opgetuigd met edelgesteenten ter waarde van ongeveer 200.000.000 francs. Wanneer een clubje rijkaards zich niet kunnen weerhouden met geld, eten en drinken te smijten, laten zij er zich dan tenminste van weerhouden hun „feest"-vreugde met tientallen foto's wereldkundig te maken. Er wordt te veel honger en armoede geleden ook in Frankrijk dan dat wij verrukt raken van deze stuitende poenenparade. EDE. In het kader van de boekenweek zal de bekende auteur Godfried Bomans een lezing houden voor leerlingen van de middelbare scholen met als titel „Een zwerftocht door het rijk van humor, sa tire en ernst". Deze lezing wordt gehou den woensdagmiddag in het Marnix Col lege alhier. WAGENINGEN. In een tuin van het Noorderplantsoen alhier kreeg men, hoe ongelooflijk dit met de huidige strenge koude ook scheen, sterk de indruk dat een eend volop zat te broeden. Bij onderzoek bleek echter dat de eend al veel verder was en onder zijn beschermende vleugels liefst vijf jonge eendjes verborg. HET MOOIE UITZICHT Een gletscher is een aardig, een aan lokkelijk gezicht voor tal van toeristen. Aldus dachten ook tal van hotelhou ders, toen ze een geschikte ligging voor hun Alpenhotel in Zwitserland zochten en voor bepaalde tijd ook vonden. Gedurende de laatste twee eeuwen trekken echter de gletschers in Europa zich terug, met het gevolg dat de schil derachtige gletschers, waarvan in oude prospectussen der heren hotelhouders sprake was, nu niet meer vanuit het hotelraam zichtbaar zijn. W IJ ZE WOORDEN ONMACHT Het aantal is groot van mensen, die niet in staat zün tot bewondering. Wijnaendts Francken. KERKEWIJK 167-TEL.3000-VEENENDAAL

De Vallei | 1956 | | pagina 1