BLOEMINKvoör BRILLEN Aran Vereniging „Overbergs Belang' vergaderde Nederl. Rode Kruis hulp aan het buitenland in 1955 Geslaagde EH BO-wedstrijd in SKF-kantine Op de ijsbanen in de Grebbe Raad van Renswoude vergaderde RHENEN Regionale wedstrijd van E.H.B.O. in Veenendaal Officiële Bekendmaking C. de Gier won gewestelijk kampioenschap junioren district Gelderland K.N.S.B. I .v i De broederschaj der bronzen draak Vrijdagavond werd in de kantiene van de S.K.F.-kogellagerfabriek een oefenwedstrijd gehouden tussen twee ploegen van de vereniging E.H.B.O., 440. (Hoogst te behalen aantal punten 515.) Leider ploeg IV 82 punten (hoogst te behalen aantal 100.) Tweede: ploeg III met 412 punten. Leider 77 punten. afdeling Veenendaal en twee ploegen Derde: ploeg II, met 303 punten. Lei van de bedrijfs-E.H.B.O. De ploegen waren als volgt samengesteld: (Bedrijfs-E.H.B.O.) ploeg I: A. L. Dik- kenberg, D.S. (leider); J. Bouman, Rit meester en B. v. d. Berg, Ritmeester. Ploeg II: J. H. van Ginkel, V.S.W. (lei der), A. van Ginkel, V.S.W. en W. van Veenendaal, V.S.W. E.H.B.O.-groep, ploeg III, H. J. Aalde- rink, V.S.W. (leider), mej. C. v. Kessel, V.S.W. en B. Haalboom, Ritmeester. Ploeg IV: G. v. Kraats, D.S. (leider), mej. J. Kanis en E. v. Scherrenburg, V.S.W. Ondanks het koude weer was de op komst boven verwachting, er waren bijna honderd personen naar de S.K.F. gekomen om deze spannende wedstrijd te zien. Als medische jury waren aanwezig dr. Pilon, dr. Annot, dr. Harting, en dr. Van Dellen, terwijl het schminkwerk werd uitgevoerd door de heei; H. A. Paulus. Na de oefening van de vier ploegen gaf dr. Annot een kort overzicht van de verrichtingen en de fouten die ge maakt waren en ging daarna over tot het bekendmaken van het aantal be haalde punten. Hoogst aantal punten: ploeg IV met GESLAAGD In Hamburg (Duitsland) behaalde de heer J. Brunekreef te Veenendaal het Hamburger-kapdiploma. Zijn schoon heidsspecialist, de heer F. van Beek uit Amsterdam behaalde het diploma cos metica. der 27 punten. Vierde: ploeg I, met 257 punten. Leider 25 punten. Aan elke deelnemer of deelneemster werd een prijs uitgereikt als aanden ken aan deze leerzame oefenavond. Ook de heer Paulus en de heer Versteeg kregen een aandenken voor het werk dat zij voor het slagen van deze avond hebben verricht. Ook de heren „slacht offers" kregen een cadeautje als belo ning voor hun medewerking, terwijl de dames van het S.K.F.-buffet ook niet vergeten werden. WONDEREN DER TECHNIEK Wij herinneren ons uit vroeger tijden, dat wij het heel bijzonder vonden, dat Richard Tauber een duet met zichzelf zong. Dat was nog eens wat! De op nametechniek is inmiddels heel wat vooruit gegaan. Zo vormde de jeugdige pianist Rinus van Galen, van wie men zou kunnen zeggen, dat hij „van alle markten thuis is", geheel alleen een vijfmans orkest: piano, gitaar, bas, accordeon en clarinet. Vijfmaal moest het gespeelde (afzon derlijk) worden opgenomen, waarna de bandjes synchroon tot één werden sa mengevoegd. Het resultaat van deze z.g. ,.gimmick"-opname was opmer kelijk! Van Galen speelde een Neder lands werkje van Tom Erich en Stan Haag: „Een Hollands kind". MARKTBERICHTEN Op de Veenendaalse eiermarkt was dinsdagmorgen een sterke daling van de eierprijzen waar te nemen. Bij een aanvoer van 120.000 eieren werden de eieren verhandeld tegen 15,50 tot 16,50 per 100 stuks. Er was een trage handel. Op de biggenmarkt waren 40 biggen aangevoerd. Prijzen van 38,tot 52,per stuk. Handel kalm. Zaterdagmiddag 3 maart a.s. wordt in gebouw ,,'t Trefpunt" een E.H.B.O.- wedstrijd gehouden tussen ploegen van de afdelingen E.H.B.O. te Eist, Ame- rongen, Leersum, Veenendaal en Ne- derlangbroek. t Dit belooft een spannende wedstrijd te worden. GEVONDEN FN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 22 tot en met 28 fe bruari werden aan het bureau van politie de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 broche: 1 reehterkinderwantje m. div. kleuren; 1 wollen kinderwant bruin m. road; 1 spons; 1 kolenschepje; 1 padvin- dersriem; 1 bankbiljet en 2 muntbiljetten; 1 gebreid blauw wollen zadeldek; 1 rode autoped; 1 bruin lederen portem. m. flin ke inh.; 1 gouden trouwring; 1 dames glacé; 1 rood-bruine damesportem.; 1 1 schaats (rondrijden); 1 slede m. rood ge verfde ijzeren onderstel; 1 rood-witte wollen handsch.; 1 bruine want met beige motieven; 1 plaquette van de wegenwacht voor motorrijwielen; 1 muntbiljet; 1 kin- derschaats; 1 nylondameskous; 1 rijwiel sleuteltje. In hetzelfde tijdvak werden als verloren aangegeven: Ruim twee uur had de raad van de gemeente Renswoude vrijdagavond no dig voor de afhandeling van een agenda bestaande uit 19 punten die voor het merendeel vlot onder de hamer door gingen, met uitzondering van een ver zoek, dat een 15-tal belanghebbenden hadden ingediend voor een gemeente lijke bijdrage in de kosten van de elek- trifikatie van het z.g. Noorderkwartier dezer gemeente. Bij de opening doet de voorzitter de mededeling, dat van de heren Lokhorst en Wolleswinkel bericht van vehindering was binnen gekomen. Na het uitspreken van het formuliergebed heet de voorzitter allen hartelijk welkom en spreekt hij de wens uit, dat ook het nieuwe jaar weer de goede samenwerking zal brengen als altijd. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen", om gehele of gedeelte lijke ontheffing van de 35 vermakelijk heidsbelasting, voor de vertoning van de film van Renswoude. De heer Zweers (PvdA) pleit voor gehele ontheffing, daar hij deze film niet beschouwt als een bio scoop-film. Voorzitter antwoordt dat dit in ieder geval niet mogelijk is, terwijl men een precedent tegenover het Luxor theater zou scheppen, aangezien ook in dat gebouw culturele films worden ver toond. De heer Zweers geeft het echter nog niet op en stelt voor „Ons Genoegen" dan een extra subsidie te verlenen, waar op voorzitter antwoordt dit voorstel nader onder ogen te zien. Persoonlijk heeft voorzitter grote waardering voor het werk van „Ons Genoegen". VERLENEN VAN SUBSIDIES Aan de Prot. Chr. Stichting voor Maat schappelijk werk ten behoeve van doof stommen wordt met ingang van het jaar 1956 een jaarlijkse subsidie verleend ten bedrage van f 20,per oud-leerling. Aan de stichting „Het Nationaal Rheuma- fonds" een subsidie over het jaar 1956 ten bedrage van f 25,De vereniging „Het Groene Kruis" had verzocht om een sub sidie van in totaal f 2880,Het college van b en w was echter ter ore gekomen, dat de rekening van het jaar 1955 was af gesloten met een batig saldo van f 146,10. Tevens was het b en w opgevallen, dat voor het jaar 1955 destijds eveneens een subsidie werd gevraagd voor het geraam de tekort, groot f2233,08. Bij besluit van 24 maat 1955 werd hierop afwijzend be schikt en de subsidie, vastgesteld op f 1022.45, zijnde 50 van de totale con tributie. Thans blijkt, dat ondanks deze geringere subsidie de rekening 1955 nog sluit met een batig saldo. B en W stellen de raad daarom dan ook voor het sub sidiebedrag vast te stellen op f 1020, zijnde 50 »/»van de totale contributie. Al dus werd besloten. VOORSCHOTTEN SCHOLEN De voorschotten voor het jaar 1956 werden voor de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een school met de 1 beige herenportem. m. inh.; 1 p. Hu- Bijbel bepaald op f27,50 per leerling. Aan dora schaatsen m. bruine schoenen; 1 br. 1 het R.K. Kerk- en Schoolbestuur werd kinderwant m. div. kleuren bew.; 1 bos een voorschot verleend van f27,50 per sleutels; 1 zw. plastic handtasje m. flink leerling. Ook werd aan dit bestuur een geldsbedrag en toilettasje; 1 groen ge voerde damesglacé; 1 kwartje; 1 gebreide grijze herenwant; 1 nikkelen dameshor loge m. bandje; 1 nikkelen zakhorloge, waarvan de sec. wijzer ontbreekt; 1 grijze damesrok. Gemeente Rhenen VOOR.TAARSKEURING VAN STIEREN De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op. dat de provinciale com missie voor de rundveefokkerij in de pro vincie Utrecht dit jaar de voorjaarskeu ringen. bedoeld in artikel 4 van het Utrechts Stierenreglement 1936, zal hou den op maandag 26 maart 1956. a. bij de Meentschuur (15.00 uur); b. Viaduct Achterberg - van Dijk (15.30 uur). Rhenen, 28 februari 1956 De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL De burgemeester van Rhenen brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat iedere houder van een stier van acht maanden of ouder verplicht is binnen een maand nadat de stier acht maanden is geworden, of. indien de stier reeds acht maanden oud was. toen hij in zijn bezit kwam. binnen een maand na dit laatste tijdstip aangifte te doen ter secretarie. Voorts is het aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund ver boden andere dan goedgekeurde stieren tot dekking te bezigen. Dit vebod geldt niet, indien: a. de stier en het vrouwelijk rund aan dezelfde eigenaar toebehoren; b. de stier definitief is ingeschreven in een door de commissie te bevordering van de urndveefokkerij in de provincie Urecht erkend rundveestmboek of wel een onderhoudsbijdrage of een getuig schrift als bedoeld in artikel 12. onder 2 of 3, van het reglement aangaande de ondersteuning van rijkswege van de rundveefokl^erij heeft verworven. Rhenen, 28 februari 1956 De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL HOND Liever dan twee dollar te betalen voor een vergunning voor zijn twee honden, heeft een hondenbezitter in Canada een boete van dertig dollar voldaan en twee dagen in de gevange nis doorgebracht. Zijn reden: de overheid kan hem geen dag-en-nacht-bescherming van zijn eigendommen garanderen, de honden echter wel. voorschot verleend ten bedrage van f684,75, ten behoeve van vergoeding van de kosten van een aan de R.K. School verbonden vakonderwijzeres met de akte K. PLAATSING WACHTHUISJES BIJ DE BUSHALTES Voor de tijdsduur van 6 jaar werd van de heer H. W. Schoolderman een perceel grond gepacht, ter grootte van ongeveer 4 ca., voor een jaarlijkse pachtprijs van f 1.50. Van de heer J. .L van Raay werd een perceel grond gepacht, groot onge veer 8 meter, voor de jaarlijkse pacht prijs van f 2,50 gedurende zes jaar. De voorzitter kan verder nog mededelen, dat met de bouw van de wachthuisjes, waarvoor deze grond bestemd is, wordt begonnen, zodra de weersomstandigheden dit maar enigszins toelaten. Zonder op- of aanmeking wordt be sloten tot onbewoonbaarverklaring van de woning Munnikenweg 72. Een zakelijk recht, verleend aan de PUEM n.v. door de voormalige eigenaren van de Kerkstraat, zijnde Baronesse en Baron Taets van Amerongen. werd opge heven, in verband met het feit, dat ge noemde weg thans eigendom is van de gemeente Renswoude. Verder werd aan de PUEM n.v. een za kelijk recht verleend om in, op of boven de Barneveldsestraat werken te mogen aanleggen en instandhouden, strekkende tot geleiding, transformatie, verdeling of levering van elektriciteit, terwijl aan ge noemde weg tevens twee transformator huisjes zullen worden gebouwd. Het verlenen van dit zakelijk recht deed de heer Zweers vragen of er door de PUEM wel rekening mee zal worden ge houden, dat deze weg mettertijd verbreed zal worden. Voorzitter antwoordt vragen steller, dat dit inderdaad zal worden ge daan. maar dat hier toch altijd konse- kwenties blijven als de weg b.v. later voorziening voor de bewoners kan echter eens verlegd zal worden. De technische niet wachten. Dit geeft de heer Zweers aanleiding tot een tweede vraag, nl. door wie dan eventueel daaruit voortvloeiende kosten zullen moeten worden gedragen. Hierop antwoordt voorzitter, dat hij hoopt, dat ook dan de PUEM een billijke regeling zal treffen, evenals zij dat in de Groeperweg heeft gedaan. AANKOOP GROND Gezien de reconstructie van de Oude Holleweg is het noodzakelijk geworden, dat de gemeente hier grond aankoopt. Vanaf de Oude Holleweg zal een parallel weg worden gelegd met de Dorpsstraat, die nabij de woning Oude Holleweg nr. 1 zeschuin zal toelopen op de woning van de heer Van de Vendel, alwaar het beloop parallel met de Dorpsstraat wordt, en op het perceel Dorpsstraat 109 weer haaks op de Dorpsstraat zal aansluiten. Tevens zal de aansluiting van de Oude Holleweg met de Dorpsstraat aanzienlijk worden vebeterd, waar vooral de verkeersveilig heid, die daar nogal wat te wensen over laat, vooral ook in het verband met schoolgaande kinderen, mee gebaat is. Met de betreffende grondeigenaren is men inmiddels tot overeenstemming ge komen. Van de heer C. van de Pavert werd een perceel grond aangekocht van ongevee 210 vierkante meter voor een to taal bedag van f 630, (Zie verder pag. 4.) WAAROM ZO WEINIG BELANGSTELLING Donderdagavond werd de jaarlijkse ledenvergadering van de school met de bijbel in een der lokalen gehouden. Ook nu was er weer bijzonder weinig be langstelling. Er waren n.l. maar dertien leden aanwezig. Nadat de voorzitter op de gebruike lijke wijze heeft geopend, wijst hij op het belang van een christelijke school. De kinderen worden bekend gemaakt met de dingen aangaande de eeuwig heid. De secretaris herdenkt in zijn jaarverslag het plotseling overlijden van .penningmeester J. Rouw. Verder heeft de heer Joh. van Voorthuizen als bestuurslid bedankt. Bij de onderwijzerskring zagen wij mej. Van Kerkhoven wegens huwelijk vertrekken. Zij werd opgevolgd door mej. Van Vulpen. De heer Berk werd wegens ziekte tijdelijk vervangen door enige kans is dat de school in verband met de kolenschaarste zal worden ge sloten, antwoordt het hoofd der school dat de kolenvoorraad nog ruim vol doende is. Volgens het hoofd der school is men niet achter op het leerplan. Een discussie ontwikkelde zich tussen het hoofd der school en de heer Van 'tWoud over het gedrag der kinderen buiten de school. De heer Van 't Wout zegt hier terecht van, dat binnen het gezichtsveld van de school het perso neel wel degelijk op de baldadigheid van de jeugd moet toezien. Men moet in deze meer met kracht optreden. Het hoofd der school is echter wat terug houdend. Nadat wederzijds nog enkele opmerkingen aangaande deze zaak werden gemaakt gaat de heer Gründ- lehner voor in dankgebed en sluit de voorzitter, ds. W. Hop, de vergadering. IJSCLUB RHENEN ORGANISEERDE AFVALWEDSTRIJD Zondagmiddag organiseerde de Rhe- nense IJsclub op „De Blauwe Kamer" in de Grebbe een afvalwedstrijd, waarvoor zestien rijders aan de start verschenen. Het werd een spannende strijd, die ten slotte werd gewonnen door de heer Van Zanten uit Kesteren. Als tweede eindigde de heer Roodbeen uit Opheusden en de derde plaats was voor de Rhenenaar Ter Haar, die in het algemeen klassement van de distriktswedstrijd om het kampioen schap van Gelderland de vorige dag ze gende was geworden. Deze vergadering werd geopend door de voorzitter en deze heette vooral de gasten welkom, die deze avond aan wezig \yaren. Speciaal voor hen gaf de voorzitter een uiteenzetting van hoe en waartoe de vereniging was opge richt. Ook dankte de voorzitter de heer Schreuders die speciaal voor deze avond de kachel had aangehouden. De secretaris, de heer A. Hasselaar, las daarna de notulen. De heer Van Gar deren, penningmeester, gaf verslag van de kas. De heer A. Hasselaar gaf hierna een overzicht van de activiteiten van de vereniging in het afgelopen jaar. Gezegd mag worden, aldus de heer Hasselaar, dat weer veel bereikt werd voor alle Overbergers. Speciaal wees spreker op de verbetering van de ver lichting van sommige wegen, kruis punten enz. Ook werd op de afwatering van sommige percelen de aandacht ge vestigd, maar nog stuit men steeds op moeilijkheden. Door volhouden zal ge tracht worden een oplossing te berei ken. Wat betreft de telefoonverbinding is veel vooruitgang, te bespeuren. Daarna deelde de voorzitter mede dat twee bestuursleden, n.l. de heren Rege ling en Van Garderen aftredend maar weer herkiesbaar zijn. Na een gehouden stemming werd de heer Regeling op- De IJsclub „Rhenen" organiseerde zaterdagmiddag op de ijsbaan „De Blauwe Kamer" in de Grebbe de ge westelijke kampioenschappen van het district Gelderland van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond. Reeds om elf uur in de ochtend werd met de series begonnen en eerst om streeks 4 uur in de middag vond de finish plaats op de 3000 meter. Aan de wedstrijden kon worden deelgenomen door schaatsenrijders, die vóór 1 okto ber 1955 nog geen eerste prijs hadden behaald. Na afloop vond in hotel De Grebbe de -v HET BREKEN VAN DE IJSDAMMEN IN DE WAAL BIJ TIEL. De grootste ijsbrekers zoals de „Turkije", „Siberië", „Duitsland" en „Waal" zijn nu dagelijks in aktie om te trachten de ijsdammen te breken. De ijsbrekers kunnen slechts enkele kilometers per dag breken. Belangstellenden volgen de akties staande op bergen ijs in de Waal. de heer Schuurmans uit Amersfoort. Het leerlingenaantal neemt ieder jaar toen en is nu gestegen tot 253. Ook is inmiddels vergunning verkregen voor het bouwen van nog een lokaal. De heer Voorthuizen informeert in welk sta dium de bouw van dit lokaal verkeert. Voorzitter antwoordt de vragensteller hierop, dat alleen nog maar een op dracht aan de gemeentearchitect, de heer Nes, is gegeven. Er zullen nu een of meer klassen gesplitst moeten wor den. De penningmeester kan een batig saldo vermelden van 2156,40. Het hoofd der school vermeldt in zijn jaar verslag nog, dat de schoolarts dit jaar weer vele kinderen heeft onderzocht; dat dit jaar weer een schoolreisje werd gemaakt, en een bezoek met de hoogste klassen werd gebracht aan de Ned. Herv. Kerk en het Kasteel, alwaar Ba ron Taets van Amerongen het een en ander vertelde over de geschiedenis van Renswoude. De heer Van 't Wout be veelt dergelijke dingen zeer aan en vraagt of dit jaar niet weer met de hogere klassen zoiets kan worden ge daan, waarop de heer Vermeulen ant woordt, dat reeds weer een toezegging van Baron Taets van Amerongen is ontvangen. In de nieuwe kascommissie worden benoemd de heren A. Esser en N. van 't Wout. De heren W. Blauwendraat en W. van Ginkel Azn. worden als nieuwe bestuursleden gekozen. Bij de rond vraag pleit de heer Van Voorthuizen voor een zelfstandig bestuur voor de BELANGRIJK VOOR RHENENSE OUDEN VAN DAGEN Voor de in gebouw „Irene", komende zaterdagavond te geven uitvoering ten bate van de autotocht voor ouden van dagen, kunnen Rhenense ouden van da gen kaarten afhalen bij de heer Laheij. Alleen de oudjes van 55 jaar en ouder komen voor een toegangsbewijs in aan merking. zitters van de IJsclub Amersfoort en de IJsclub „Rhenen". De uitslagen op de diverse nummers waren als volgt: 500 m: 1. W. Jaquet, Amersfoort (50.6 sec.); 2. C. de Gier, Ermelo (51.4 sec.); 3. H. Lamberts, Wageningen (51.8 sec.), uitreiking plaats van de prijzen, waarbij het woord werd gevoerd door de voor- 1500 m: 1. C. de Gier, Ermelo (2.46.5 min.); 2. W. Jaquet, Amersfoort (2.48.4 min.); 3. J. Vossegat, Barneveld (2.48.5 min.). 3000 m: 1. C. de Gier, Ermelo (5.41.5 min.); 2. W. Jaquet, Amersfoort (5.47.8 min.); 3. J. Vossegat, Barneveld (5.50.4 min.). Algemeen klassement: 1. C. de Gier. Er melo (163.817 p.); 2. W. Jaquet, Amersfoort (164.700 p.); 3. J. Vossegat. Barneveld (167.767 p.); 4. H. Lamberts. Wageningen (169.567 p.); 5. Kloosterziel. Wezep (174.567 p.); 6. T. Korrelaar, Amersfoort (174.867 p.); 7. Ter Haar, Rhenen (175.666 p.). H. ZEILMAKER KREEG GOUDEN C.N.V.-INSIGNE Onder voorzitterschap van de heer H. Zeilmaker kwam de afdeling Rhenen van de Nederlandse Christelijke Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijver heid in jaarvergadering bijeen. Bij de opening werd de tweede voorzitter van de landelijke bond. de heer Eshuis, in het bijzonder welkom geheten. Dit was de eerste maal, dat de heer Eshuis kennis maakte met de Rhenense afdeling. Na mens de Christelijke Besturen Bond was de heer C. van Viegen Jr. aanwezig. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het in Rhenen met de leden werving in het verslagjaar naar den vleze was gegaan. De penningmeester, de heer Kramer, werd door de heren van de kascommissie geprezen om zijn prima boekhouding en de voorzitter stak zijn lof voor de heer Kramer evenmin onder stoelen of banken. De heer Eshuis sprak de vergadering toe namens het hoofdbestuur. Zijn eerste daad was de heer Zeilmaker te decoreren met het gouden CNV-insigne wegens 25- jarig trouw lidmaatschap. Waarderende woorden sprak ook de voorzitter van de Chr. Besturen Bond tot de heer Zeilmaker. De heer Van Viegen overhandigde de jubilaris een boek, geti teld „Onder eigen banier", handelende over de christelijke vakbeweging. Na het dankwoord van voorzitter Zeil maker, overhandigde deze op zijn beurt aan ere-voorzitter P. Lelievelt en aan de heren Chr. Haast en J. Beekhof Sr. een Aan de zusterorganisaties in de navol- doeken, 500 bonte handdoeken, 1000 de- gende landen werd in 1955 hulp verleend kens. Waarde f 33.375, in verband met rampen of noodtoestan den: Egypte (overstromingen): 400 baby- lakens, 1000 eenpersoons lakens, 200 een persoons dekens en 200 wollen kinderde kens. Waarde f 16.812,50. Australië (overstromingen in New South Wales): 1000 wollen dekens, 200 Libanon (voor in dat land vertoevende Arabische vluchtelingen): een partij kle ding en schoeisel ter waarde van f 15.213. India (overstromingen): vitaminetablet ten, sulphapreparaten enz. ter waarde van f 13.345,—. Pakistan (overstromingen): vitamineta bletten sulphapreparaten enz. ter waarde kinderlakens, 200 babylakens, 200 kinder- van f 13.345, kussenslopen, 400 kinder- en babydekens, 1 Japan (orkaan) 100 kinderlakens, 275 400 babymoltons en 1521 spreien. Waarde babylakens, 400 wollen kinderdekens, 100 f 42.450,—. j wollen kinderdekens, 100 wollen baby- Indonesië (overstromingen in Djambi): dekens en 500 babymoltondekens. Waarde 210 eenpersoons lakens, 200 kussenslopen, f 8.525, 500 babyslopen, 1000 dekens, 200 kinder dekens, 100 moltondekens, 300 babymol tons. Waarde f 36.125,—. Philippijnen (overstromingen in Ma- kleuterschool, en dus voor een geheel nilla): 1000 dekens. Waarde f30.000, zelfstandige vereniging. Na enige dis- Griekenland (aardbevingen te Volos): cussie wordt besloten de oude toestand voorlopig nog te handhaven. Een twee de leerkracht aan de kleuterschool kan nog niet worden benoemd. Op een vraag van ds. Moolenaar of er 3000 dekens, 2 grote tenten, 50 primussen, Mexico (storm en overstromingen): 250 kussenslopen, 500 babyslopen, 250 molton dekens, 500 babymoltons en 500 theedoe ken. Waarde f 3.125, Haiti (orkaan): 1200 blikjes „Medilac" kindervoeding ter waarde van f 2400, Voorts werden via de Liga van Roode een partij levensmiddelen en gedragen Kruisverenigingen nog gelden en goede- kleding. Waarde f 97.200,ren geschonken voor diverse hulpverle- Saigon (via Franse Rode Kruis t.b.v. ningen tezamen vertegenwoordigende een Vietnamese vluchtelingen) 1000 badhand- waarde van f 377.000, nieuw gekozen met 18 stemmen en de heer Van Garderen met 19 stemmen. Beiden namen hun benoeming aan. Voordat begonnen werd met de rond vraag, werden vier nieuwe leden in geschreven. Bij de rondvraag wees een van de leden op het feit dat bij sneeuw val in Overberg zeer laat wordt inge grepen. Voorzitter deelde hierover me de dat in Amerongen eerst gesleed wordt, wat natuurlijk even tijd in be slag neemt. Maar getracht zal worden om ook hier een sneeuwploeg te krijgen. Ook zal nog getracht worden er voor Leersums Overberg lichtpunten bij te krijgen. Vervolgens werd gewezen op het belang van wegwijzers aan de Heul- weg, daar vreemdelingen niet weten waar deze weg uitkomt. Ook zou het van groot belang zijn dat langs ge noemde weg een behoorlijk fietspad wordt aangelegd. Voorzitter deelde me de dat hiertoe een verzoek zal worden ingediend. Een ander lid wees er op, dat als de weg ScherpenzeelOverberg klaar zal zijn, voldoende rekening moet worden gehouden met de verlichting van de zijwegen hiervan. De heren Jachtenberg, Ulrich en Henken komen nog eens terug op het slechte uitzicht aan de Dwarsweg en de verlichting hiervan. Voorzitter deel de mede, dat het bestuur van „O.B." zich in verbinding zal stellen met de betreffende instantie om ook hier ver betering te krijgen. Tot slot werd nog gevraagd om inlichtingen over de weg welke zal worden aangelegd door de gemeente Veenendaal, van Veenendaal via Dijkstraat naar Slaperdijk. Voor zitter zei hierop dat een en ander bij de gemeente Veenendaal nog steeds in behandeling is. Als Veenendaal hiqrtoe overgaat, kan alsnog getracht worden de gemeente Amerongen te bewegen hiervoor van de andere kant, n.l. de Slaperdijk te laten verharden. Hierna deelde de voorzitter nog me de dat zal worden verzocht de brand putten in Overberg bij vorst los te laten maken en vrij van sneeuw te houden. Tot slot werd nog een gratis verlo ting gehouden waarna de heer Rege ling allen dankte voor hun opkomst. PREDIKBEURT. Oud Ger. Gem, Over berg: donderdag 1 maart 3 en 7 uur ds. Van de Poel uit Ede. prachtige aansteker, om hun verdiensten aan de organisatie bewezen. Namens hen dankte de heer Lelievelt. Na de pauze, waarin werd getrakteerd op koffie en gebak, sprak de heer Eshuis over het onderwerp: „De huidige loon politiek". Een uitvoerig overzicht van de stand van zaken werd de aanwezigen niet onthouden. De toestand in het bouwbe- dijf, aldus verklaarde de bondsbestuur- der, staat thans zeer gespannen. Wij moe ten waakzaam zijn, ook voor wat betreft onze oude eenmaal verkregen rechten. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd een dankbaar gebruik gemaakt. Het is een zeer leerzame avond gewor den. PAD OVER DE RIJN BIJ RHENEN HEDENOCHTEND GESLOTEN Tengevolge van de snel doorzettende dooi en de te verwachten was in de Rijn ziet het er naar uit, dat de rivier niet lang vast zal blijven zitten. Dinsdagmid dag was de toestand zodanig, dat ieder uur, dat nog van het pad in de veerdienst RhenenKesteren gebruik kon worden gemaakt, winst betekende. Gisteravond echter was de toestand zo danig verslechterd, dat op de meeste plaatsen het voetgangerspad onder water stond. De exploitant van de veerdienst, de heer G. van Dijk, die vrijwel de eerste was in de rij van oversteekplaatsen, waar een pad werd geopend, verklaarde geen verantwoording meer te kunnen nemen. De laatste reizigers zijn dan ook dinsdag avond overgezet. Vanaf hedenochtend is het pad gesloten cn zal noodgedwongen moeten worden gewacht op het kruien van het ijs. HELING GESTRAFT „U bent niet voorzichtig genoeg geweest er waren geen papieren bij", zei de Of ficier van Justitie tot S. te Rhenen, toen deze zich voor de Utrechtse Politierechter moest verantwoorden wegens heling van een motorfiets. De verdachte had gemeend alles gedaan te hebben wat men van hem kon ver wachten. Hij was op 12 oktober van het vorige jaar op de automarkt te Utrecht geweest, waar hij van twee hem onbe kende personen een „Sparta" motorrijwiel had gekocht. De papieren waren er even wel niet bij, die zouden binnen drie da gen opgestuurd worden, werd hem be loofd. De handelaar was op dat moment niet geheel en al overtuigd, want hij nodigde de heren uit met hem mee te gaan naar het politiebureau. In de nabijheid hiervan gekomen verklaarden de verkopers dat zij er toch maar liever van afzagen en de handelaar had er genoegen mee genomen. Daardoor had hij kunnen vermoeden, dat de motor van diefstal afkomstig was. De hem onbekende mannen waren twee ha venarbeiders uit Alphen a.d. Rijn, die het motorrijwiel te Aalsmeer hadden ge stolen. Drie maanden gevangenisstraf eiste de Officier wegens schuldheling. Het vonnis viel iets milder uit, nl. twee maanden, maar bovendien legde de Politierechter een geldboete op van f75 of 25 dagen hechtenis. (76) Onder de aanmoeu.0„!^ a^ien van het op gewonden publiek stuiven de beide kampvechters op elkander in. De lans van de drakenridder raakt het eerst het schild van zijn tegenstander en ieder verwacht, dat de magere jonker als een lappenpop uit het zadel zal tuimelen. Maar dan gebeurt er on verwachts iets ongelooflijks. Jonker Tobias werpt zich ruggelings achterover, zodat zijn schild onder de lans van zijn tegenstander doorglijdt. Doordat de kracht van zijn stoot niet door het schild wordt opgevangen schiet de drakenridder voorover tegen de nek van zijn paard. En voordat Angelo's kamp vechter beseft wat er gebeurt, suist de lans van jonker Tobias over zijn helm en slaat met volle kracht de bronzen draak in stukken. Een ogenblik is het doodstil rond het toernooiveld, maar dan uarsten de verbaasde toeschouwers los in luid ge juich. En nog voor de verraste drakenridder zijn paard heeft kunnen wenden, schiet de lans van jonker Tobias voor de tweede maal door de lucht en met een welgemikte slag slaat de jonker de dra kenridder diens gehavende helm van het hoofd. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2