Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken M Oranje-avond voor de ouden van dagen if AGENDA Pakistaanse Olifant voor Ned. Jeugd in Ouwehands Dierenpark Ds W* Hop nam afscheid van Renswoude HetParijse schoonheidsideaal op hoge hakken MULDER ELST RHENEN Fa. J. F. TAK OVERRERG 30e jaargang WOENSDAG 14 MAART 1956 No. 21 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Viering koninginnedag definitief 30 april Protest-vergadering proces Jungschlager „Een stuurman kwam terug" „Naar Hawaii" Tafeltennistoernooi kampioen schap Gelderse Vallei Landsfeincr Penning voor 29 Veenendalers Klandestien gas Aula in gebruik genomen 1 mei-feest in Rhenen In Plantsoen wordt nieuwe nevelspuit overgedragen Let op de kleintjes dus voor een nieuwe BRIL Kamerlid Cornelissen (VVD) sprak over MIDDENSTANDSPROBLEMEN Middenstand in kamer slecht vertegenwoordigd Het „wondervrouwtje" van honderd pond Het nieuwe mantelpakje ASSURANTIEKANTOOR "alle verzekeringen hypotheken en financieringen Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girouo. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Het bestuur van de vereniging „Oranjedag" heeft besloten, evenals voorgaande jaren, ook nu weer ter ge legenheid van Koninginnedag een ge zellige avond te organiseren voor de Veenendaalse ouden van dagen. Deze avond wordt weer gehouden in het gebouw aan de Eikenlaan, en wel op dinsdag 24 april. Voor wat betreft het programma c.d. zullen nog nadere bijzonderheden worden bekend ge maakt. Ten aanzien van de viering van Ko ninginnedag, waarover wij in een vorig nummer reeds bijzonderheden konden geven, staat nu vast dat deze op maan dag 30 april zal plaats vinden. Voor wat betreft de op zaterdagmid- In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer kunnen wij thans mede delen dat de aangekondigde protest vergadering in verband met het proces Jungschlager nu definitief is vastge steld voor morgen donderdagavond 15 maart in het gebouw aan de Eikenlaan. Zoals wij reeds konden berichten zul len deze avond als sprekers optreden maj. b.d. J. E. van Buuren van het voor malig K.N.I.L. en hoofdgetuige dé charge in dit proces en dr. J. G. Thoo- mes alhier. De avond staat onder lei ding van de heer B. H. J. Doppen, voor zitter van het Veteranen-legioen Ne derland uit Driebergen en is georgani seerd door het Aktie-komitee „Jung schlager", de afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Vrouwenbond en de Vee nendaalse afdeling van het Veteranen- legioen Nederland. De aanvang is ge steld op 8 uur en de toegang is vrij. Door de toneelgroep „T.K.V." wordt a.s. zaterdagavond in gebouw „Eltheto" opgevoerd het toneelspel in drie be drijven „Een stuurman kwam terug". *De muzikale omlijsting van deze avond wordt verzorgd door „The Thole Hans Band". Een en ander is georgani seerd door de Supportersvereniging van dé v.v. .,Veeocndaa]". Door het bekende Hawaiian-ensemble „The Kiholo Hawaiians" wordt a.s. za terdagavond in het gebouw aan de Eikenlaan een geheel nieuw program ma gebracht onder de titel „Met z'n allen naar Hawaii". Aan deze avond zullen verder mede werken de conferencier, telepaat en hu morist Gert Kamphorst, The Kiholo- Cowboys, de tenor René Kleijn, de akkordeonnist Mannes Visser en „The Happy Singers". Deze avond, die dus stellig „elck wat wils" zal bieden, begint om half acht. MUTATIE BIJ BELASTINGEN De ambtenaar van 's Rijks belastin gen, de heer H. A. Wolters, Larikslaan 40 alhier, is met ingang van 1 april a.s overgeplaatst naar Arnhem. OPBRENGST KOLLEKTE N.V.V. T.B.C.-FONDS De zaterdag te Stichts en Gelders Veenendaal gehouden collecte voor het N.V.V. T.B.C.-fonds heeft in totaal 608,opgebracht. Zaterdag 14 april a.s. wordt te Vee nendaal weer het tafeltennistoernooi om de kampioenschappen van de Gel derse Vallei gehouden, georganiseerd door de tafeltennisvereniging „Climax". Gespeeld zal worden in dames- en heren-enkelspel, overg. Ie, 2e, 3e en 4e klasse, heren enkelspel junioren, he ren en mixed dubbelspel en dames- dubbel. De wedstrijdcommissie bestaat uit de heren H. van Eden, A. H. Hermans (wedstrijdleider) en P. J. Scheffer (bondsgedelegeerde). Het toernooi wordt in het gebouw „Eltheto" gehouden. De wedstrijden beginnen om half twee. Er zal gespeeld worden volgens poule-systeem, daarna volgens afvalsysteem. I uillNilllllllNIIIIII •nimflit iHllllllllliailllQ 1 Heden, woensdag 13 maart (In geb. „Eltheto") 9 uur, mode- 1| 1 show van Hein van Schuppen. li Donderdag 15 maart J (In geb. „Eltheto") Jubileum- II 1 vergadering Herv. J.V. „Pred. 11 I 12la". II (In geb. Eikenlaan) 8 uur, pro- testbijeenkomst i. v. m. proces Jungschlager in Indonesië. Zaterdag 17 maart (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, uitvoering van „The Kiholo ff Hawaiians". f| (In geb. „Eltheto") opvoering van het toneelstuk „Een stuur- man kwam terug" door de to- |f neelgroep „T.K.V." onder ausp. ff van supp.ver. v.v. Veenendaal. Woensdag 21 maart (In Groene-Kruisgebouw) Al- gemene vergadering Ver. „Het II Groene Kruis" voor Stichts en 11 Gelders Veenendaal. Luxor Theater Heden woensdag en morgen |f donderdag de film „Gestolen 11 Liefde". dag 28 april te houden kinderfeesten is verder nog bekend geworden dat deze op vier plaatsen tegelijk worden gehouden, namelijk op het Boslaan- plein, dr. Slotemaker de Bruïneplein, in de Gortstraat en in de Valleistraat. Tijdens de vrijdagavond gehouden jaarvergadering van de afdeling Vee nendaal van het Nederlandse Rode Kruis kon wederom aan 29 Veenen daalse donors de Landsteiner penning worden uitgereikt wegens het feit dat zij vijfmaal van hun bloed hebben ge geven voor de plasma- en transfusie- dienst van het Rode Kruis. Hieronder volgen de namen van de onderscheiden donors: J. Aalbers; mevr. A. Aalbers-Slok; mevr. A. F. Baars-Weijmer; mevr. M. Bleijenberg-Spruitenburg; mevr. J. Boo- ne-v. Doorn; H. B. Breedveld; H. v. d. Craats; mevr. H. Dillen-Kwakkel; mej. G. W. Ensink; mevr. C. Jansen-Schoeman; mevr. S. van Kooten-van Kooten; W. Lieftinck; mevr. C. v. Manen-v. Manen; mej. J. G. v. Manen; mej. M. v. d. Meent; T. Nieboer; mej. S. Oranje; C. Septer; mevr. J. Septer-Alberti; H. Sukkel; G. Teerink; G. v. Uytert; D. A. Veer; G. Ver meulen; H. de Vries; A. v. d. Weerd; H. Willemsen; J. H. Wilmink; mej. J. Bak ker. Door de politie werd bij de heer S. alhier het gasstel en de leiding in be slag genomen teen bleek dat een en ander klandestien aangesloten was. Proces-verbaal werd opgemaakt. De nieuw gebouwde aula op de alge mene begraafplaats aan de Munniken- weg is thans gereed gekomen. Maan dagmiddag deed de aula voor het eerst dienst bij de ter aardebestelling van het stoffelijk overschot van de heer Van de Heuvel. Wethouder De Ruiter was hierbij aanwezig, „CRESCENDO" GAF UITVOERING VOOR „ORANJE-NASSAU OORD" Zaterdagavond gaf de toneelclub van de Elsterse muziekvereniging „Crescen do" voor de patiënten van het sanato rium „Oranje-Nassau Oord" een toneel avond welke bijzonder is geslaagd. In de ontspanningsbarak van „O.N.O.", waarvan alle plaatsen bezet waren, werd het humoristische stuk „In een andere wereld" opgevoerd. Dat de pa tiënten deze geste van „Crescendo", dat al meer avonden voor „O.N.O." ver zorgde, op prijs stelden, kon men wel aan het enthousiasme merken. Aan het einde van de voorstelling brak dan ook een daverend applaus los, waaraan geen einde scheen te komen. Namens de aan wezigen bedankte een der doktoren „Crescendo" voor deze mooie avond en hoopte, dat zij nog eens terug wilde komen. „JONG LEVEN OP MORGENROOD" A.s. zaterdag zal de toneelvereniging N.A.O. uit Veenendaal, ten bate van het instrumentenfonds „Crescendo", het toneelstuk „Jong leven op Morgen rood" voor het voetlicht brengen, in de zaal van de heer Van Leth. Dit stuk is het vervolg van „De klomp en de goudvis", dat voor enkele maanden door N.A.O. in Eist is gebracht. Gezien het gehalte van het spel van de vorige keer, zullen stellig velen dit stuk gaan zien. Verder werken aan deze avond mee „The Kamiki Hawaiians" uit Ame rongen en de akkordeonniste mej. Jan- nie Onink uit Rhenen. Wij vernemen, dat de afdeling Rhe nen van de Partij van de Arbeid een uitnodiging heeft gezonden aan de heer De Later, hoofdbestuurslid van de Al gemene Nederlandse Bond van Ver voerpersoneel, om op 1 mei in Rhenen een spreekbeurt te komen vervullen. Burgemeester en wethouders .van Rhenen zullen op donderdag 15 maart aan de Vrijwillige Brandweer de nieu we hogedruknevelspuit, vervaardigd door de firma gebrs. Kronenburg uit Hedel, officieel overdragen. Deze plech tigheid vindt plaats in het Kon. Elisa- bethplantsoen nabij de muziektent van „Ons Genoegen" des namiddags om vijf uur. Na deze officiële overdracht zal een demonstratie worden gegeven die tot ongeveer zes uur zal duren. 's Avonds komt de Vrijwillige Brand weer Rhenen in algemene jaarvergade ring bijeen. RHENUS II KAMPIOEN Het tweede elftal van de voetbalver eniging „Rhenus" is zondagmiddag kampioen geworden van de reserve 3e klasse D door op „Remmerden" Oranje Wit II met 43 te verslaan. De groen- witten hebben in deze kampioenswed strijd zelfs met 40 voorgestaan. Het Rhenusbestuur bood de spelers naar WIJ ZIJN ALTIJD VOORDELIGER HOOFDSTRAAT 106 - TEL. 2576 VEENENDAAL Opticien sedert 1904 ZIEKENFONDSLEVERANCIER REPARATIES VLUG EN GOEDKOOP - "V PONT ONDERVINDT HINDER VAN HOOG WATER Tengevolge van de hoge waterstand in de Rijn en het doorbreken van de zomerdijk, is de Veerweg te Eist onder water komen te staan. In het begin kon men nog wel door het water rijden, zondag was dat echter niet meer mo gelijk zodat alleen voetgangers en fiet sers per motorvlet, vanaf de loswal konden worden overgezet. Binnen enkele dagen hoopt men met de pont weer normaal te kunnen varen, gezien de vrij snelle val van het water. De heer A. J. v. d. Ploeg, employé van Ouwehands Dierenpark op de Grebbe- berg, nam een jaar geleden kennis van het heuglijke feit, dat de kindertjes van Pakistan een geschenk aangeboden kregen van hun Nederlandse vriendjes en vrien dinnetjes, in de vorm van een grote zen ding Hollandse melk. Pakistans gouvernement wilde uit dank baarheid voor deze sympahieke geste wel iets terugdoen. In welke vorm dit moest geschieden was een moeilijkheid, waar voor men niet zo een-twee-drie een op lossing zag. De heer Van de Ploeg stapte op zekere dag de ambassade van Pakistan, geves tigd in Den Haag ginnen en was een hele dag lang de gast van de ambassadrice van dit land, de Begum Liaquatt Ali Khan. De Begum zocht na het onderhoud met de heer Van de Ploeg kontakt met het gouvernement en spoedig kwam er een boodschap in Den Haag binnen, dat haar regering er gaarne mee akkoord ging de Nederlandse kinderen uit dankbaarheid voor de melk een blijvende herinnering aan te bieden in de vórm van twee uit heemse dieren. Omstreeks 15 februari kwam een twee de bericht, dat inhield, dat de keuze was gevallen op een baby-olifant uit Chitta- gong (West-Pakistan) en een baby-kameel uit Karachi. I Het sprak vanzelf, dat de Nederlandse kinderen onmogelijk de zorg voor deze levende geschenken op zich kon nemen. Vandaar dat in overleg met de Begum en het gouvernement van Pakistan de volgende modus vivendi werd gevonden: De direktie van Ouwhands Dierenpark zal een prijsvraag uitschrijven onder de schooljeugd van Nederland, met als inzet het zoeken van twee namen één voor het olifantje en één voor het „woestijn scheepje". Het meisje of de jongen, die de mooiste namen heeft gevonden, wordt met een deputatie van de school, die hij of zijn bezoekt, uitgenodigd een hele dag de gast te zijn van Ouwehands Dieren park, om dan tevens de beide dieren van I de Pakistaanse regering te aanvaarden. I De kinderen zullen dan op hun beurt de jeugdige dikhuid en het kameeltje in de goede zorgen van Ouwehands Dierenpark aanbevelen. De direktie verplicht zich dit geschenk aan Nederlands jeugd blijvend te huisvesten en te verzorgen. Vele auto sigaretten aan. De feestavond zit nog in het vet. Mocht het eerste elftal kans zien het goede voorbeeld van het tweede op te volgen, dan zou het kampioensfeest tweevoudig kunnen worden gevierd. riteiten zullen deze plechtige en twee voudige overdracht bijwonen. Het wachten is thans op de aankomst van de dieren. Wij kunnen al melding maken dat het kameeltje op 25 maart wordt ingescheept om de „Laurenskerk" en dat het olifantje op 2 april op de „Kieldrecht" wordt gezet. Beide schepen varen op de Holland-Bombay-Karachi- lijn. Voor de zeven weken lange reis wordt een grote voorraad voedsel aan boord gehesen, terwijl speciaal voor dit doel gecharterde dierenverzorgers de reis zul len meemaken, opdat de beide beesten in de beste gezondheid ons land en hun toe komstig home Ouwehands Dierenpark UITSLAG VERLOTING Na het bekend worden van de trekking van de verloting ten bate van het Natio naal Dierenpark voor zwerfdieren „De Hazenberg" te Amerongen, bleek dat de beide hoofdprijzen in Amerongen zijn ge vallen. Mej. B. te Overberg kwam me een troostprijs uit de bus. In de bovenzaal van hotel „De Koren beurs" sprak woensdagavond de heer J. G. H. Cornelissen, lid van de Tweede Kamer, en wel op uitnodiging van de afdeling Veenendaal der VVD. De afdelingsvoorzitter, mr. H. W. A. Bergamin, opende de bijeenkomst en heette, behalve de spreker ook in het bijzonder welkom de voorzitter van de Kring Utrecht der V.V.D., mr. Schuite maker. De heer Cornelissen begon zijn toe spraak met te vertellen hoe hij eigen lijk één van de twee kamerleden is die werkelijk uit de middenstand voort komen. Het andere lid is de heer Hooy van de K.V.P., en die wordt binnenkort nog weer vervangen door een academi cus, dus weer een man die het alleen van papier weet. Vooral vergeleken met de arbeiders en de landbouw is de mid denstand in de Kamer wel zeer slecht vertegenwoordigd. De Kamer heeft de laatste 10 jaren dan ook zeer veel werk gehad met de belangen van de werknemer. Ook de VVD besteedt hieraan zeer veel aan dacht maar stelt zich daarbij op het standpunt en de breuk in de Stich ting van de Arbeid is hiervan ook een gevolg dat de werknemers, zich be wust van de kracht hunner organisaties wat te veel vragen. Spreker erkende, dat ook wel iets voor de middenstand gedaan werd, de middenstand die men de ruggegraat van ons volk noemt. De regering zou terecht kunnen zeggen dat de middenstanders nogal rustig zijn en weinig last bezorgen. De midden stander kan dan ook niemand een ver wijt maken als hij in een hoek gedre ven wordt want de middenstander doet niet aan politiek. Het heeft er veel van weg dat hij bang is voor politiek. Er werd voor de middenstand wel iets ge daan in de vorm van het geven van vestigings- en inrichtingenkredieten in- plaats van het verlagen van de belas tingen welke noodzakelijk is voor dit deel van ons volk. DE OUDE JA ARS VOORZIENING De hoge belastingen van de laatste 10 jaren zijn er ook oorzaak van dat de han deldrijvende middenstander geen gele genheid heeft gekregen iets opzij te leg gen voor de oude dag. Daarom ook is de komende oudedagsvoorziening van over heidswege voor hem zo belangrijk. Er moet voor dit pensioen 6 of 1 procent van het inkomen aan premie betaald worden tot een maximum bedrag van f 6000, De werknemer betaalt weer het grootste deel, de werknemer praktisch niets. Ge- cent vereveningsheffing geleidelijk te la- lukkig ligt het in de bedoeling de 4 pro tegemoetkoming vormt. In april komt het ontwerp van wet voor de oudedagsvoor ziening ter behandeling in de Kamer. Er zal waarschijnlijk geen enkele fraktie te gen stemmen. Eerlijk gezegd is dat poli tiek niet verkoopbaar Zoals bekend zijn zij die geen hoger in komen hebben dan f 2100,van premie- In de zondagavonddienst van de Ned. Herv. gemeente heeft ds. W. Hop zijn afscheidspredikatie gehouden. In de overvolle kerk waren o.m. aan wezig ds. Moolenaar, ds. Van de Pol van Veenendaal, de heer Gaasbeek van Vee nendaal, ds. Treure van Ederveen, ds. Van der Linden van Scherpenzeel en burgemeester en mevrouw Hosang en gemeentesekretaris N. van 't Wout. De dienst werd begonnen met het zingen van psalm 86 6 en voor de Schriftlezing had ds. Hop gekozen de tweede brief van de apostel Petrus, hoofdstuk 1, en als tekstwoord de laat ste twee verzen van Judas. Gedurende ruim 9 jaren heb ik in Renswoude het Evangelie gebracht, de boodschap van Gods genade heb ik u al tijd voor ogen gehouden, een boodschap, die ook altijd weer nieuw is, zo begon ds. Hop. Er is veel gebrek aan mijn werk ge weest, doch met grote dankbaarheid mag ik konstateren dat dit werk toch niet on vruchtbaar is geweest. Altijd heb ik in de allereerste plaats bijbels willen spreken met Christus en het kruis als centrum. Een bekend Frans spreekwoord zegt, dat (Zie verder pagina 2.) scheiden een weinig sterven is en zo voel (van onze Parijse korrespondent) De nieuwe voorjaarsmodellen, getoond door de grote Parijse ontwerpers lopen dusdanig sterk uitéén, dat in feite alles mode is geworden. Het mantelpakje uit de dertiger jaren kan evengoed voor mo dern doorgaan als het goed gekozen jurk- Het wondervrouwtje van Parys, het schoonheidsideaal, waarop de nieuwe mode is berekend, is een breekbaar popje op hoge hakken, dat in de taille maar een omtrek van vyftig centimeter mag hebben. Waar vindt men deze wondervrouwtjes? In Ne derland niet. Maar in Frankrijk evenmin. In) yitempo hebben de modekoningen mannequins moeten opleiden, die beschikken over de ideale afmetingen. Maar ze zyn nauwelijks te vinden je van 1947. Maar toch bestaan er drie punten, waarover men vrij eensgezind is. Alle ontwerpen zijn gebaseerd op schoe nen met hoge hakken. De gemakkelijke schoen is voorlopig uit de tijd. Blijf er maar zuinig op, want straks komen de fletjes toch weer terug. De vrouw van 1956 moet weer op hakken stumperen van minimaal vijf centimeter hoogte. Enige grote, Franse schoenfabrikanten, die fi nancieel zijn geinteresseerd in drie grote modehuizen en zodoende tevoren op de hoogte waren, dat de hoge hak weer mo dern zou worden, hebben hun produktie- schema al gewijzigd. Maar wat de spion- nage vermag? Twaalf andere fabrieken schakelden gelijktijdig om op de hoge hak. Een tweede punt van overeenkomst is het mantelpakje, nog steeds de meest ge liefde dracht in het voorjaar. Een model letje van Dior, „Myosotis" is het goede gemiddelde, dat door de grote konfeksie- huizen zal worden aangemaakt. De rok moet 37 tot 38 centimeter van de grond blijven en in feite bestaat het uit een mouwloze middagjurk en een jasje. Er hoort een hoedje bij in het gewone, ronde potfarmaat, dat recht op het hoofd wordt gezet. Het kapsel behoort iets langer te zijn en bijna op de schouders te komen. De vrijblijvende hals lange nekken zijn modern wordt omgord door een min stens driedubbel halssnoer. De naad van schouders en mouwen van het jasje val len naar de voorzijde, hetgeen de pijl-lijn markeert. De borst valt iets hoger even als overigens de taille. Zowel om de jurk als om het jasje komt een brede, losse ceintuur. Het jasje heeft vrij korte mou wen, waarmee men de fabrikanten van handschoenen tegemoet wil komen, een ronde, wijd vallende kraag en één rij knopen (vier). Ook de Jurk, behorende bij dit pakje, heeft een sluiting van drie kno pen op de borst. De rok is recht en moet 37 cm. van de grond blijven. Het pakje moet gedragen worden boven schoenen met hakken van zes centimeter. Diverse tinten blauw hebben voorkeur. Het meisje van duizend weken mag volgens de nieuwe mode maar 500 onsjes ik het ook in dit avonduur. Wie echter ook heengaat, Jezus Christus blijft, zijn kruis praalt over harde zondaarsharten. Mijn preken zijn altijd schriftuurlijk ge weest. Nooit heb ik naar een speciale richting willen preken. Het scheiden valt mij moeilijk, maar Jezus Christus blijft getrouw en Hij zal zijn gemeente niet verlaten. Met het oog op Hem kunnen wij elke situatie in het leven aan en kunnen wij ook blijmoedig voorwaarts gaan. Twee wegen heb ik eveneens altijd gepredikt, een weg van leven en eqn weg van dood. Wij allen zullen eens voor zijn rechter stoel moeten verschijnen. Wij moeten het zeker weten, dat Jezus' bloed reinigt van alle zonden. Tot trouw kerkbezoek vermaan ik u. De avonddiensten, wanneer de onvolpre zen Cat. wordt gepredikt, zijn van groot belang. God biedt ons welgemeend Chris tus aan, en eigenlijk willen wij dat liever niet. Wij beschuldigen God er liever van dat Hij de schuld heeft als wij verloren gaan, omdat Hij ons Christus niet heeft aangeboden. Wij moeten ons leven radi- kaal veranderen, niet oplappen. Wij wil len zo graag in het middelpunt staan met onze mening, ons werk en onze prestaties. Wij zijn zo verrukt van onszelf, dat God haast niet meer aan bod komt. Als wij wegen, maar niettemin moet ze 1.65 m. lang zijn. Het poppetje, waarop de mode koningen hun nieuwe kreaties hebben uitgewerkt, heeft slechts een tal je van vijftig cm. De heupwijdte is 89 cm, de borstwijdte 81 cm. en de borsthoogte 23 cm. De dames weten wel hoe moeilijk het is aan de verhouding 89-81-23-50 te vol doen. Vooral in het oog springend is het feit, dat de heupwijdte bijna het dubbele is van de tal je. In normale gevallen is deze verhouding voor de Nederlandse vrouw 10-7. Nu staat het al vast, dat de pijllijn belangrijke korrekties toe laat. Men behoeft dus niet bevreesd te zijn om met afwijkende maten de ligne flèche te dragen. Men wordt toch wel een pijlvrouwtje, tenzij natuurlijk het ver schil in de verhoudingen te groot wordt. Vrouwen met een heupwijdte van 100, een taille van 70, een borst wijdte van 95 cm en een lengte van 168 tot 170 riskeren niets door de nieuwe lijn te adopteren. Indien de verhoudingen ongunstiger worden kan men het beter niet doen. NIET ENTHOUSIAST De Parisienne is in het algemeen niet enthousiast over de nieuwe mode. Alleen het jurk-mantelpakje wordt als een ware uitkomst beschouwd. Dat men het schoon heidsideaal overdreven verhoudingen heeft gegeven want in Frankrijk vindt men het wondervrouwtje al evenmin ergert haar evenzeer als het lopen op ho ge hakken. Haar voeten waren juist aan het bijkomen. Onze overigens toch aardig slanke en charmante buurvruow zei het heel kern achtig: „Monsieur, ze willen van ons breekbare popjes maken op stelten. Waar om hebben de modekoningen geen over eenkomsten met de banketbakkers. Ik lust zo graag een taartje KOLLEKTE VOOR „SIMAVI" In de week voor Pasen wordt alhier een kollekte gehouden voor „Simavi", Steun In Medische Aangelegenheden Voor Inheemsen, de grote organisatie welke in Suriname en op de Antillen in Indonesië en op Nieuw-Guinea de lijders aan tropische ziekten op zerr grote schaal helpt. Wie van de grote ncod in de tropen iets weet zal zeker een ruime bijdrage geven. echter God toelaten in ons leven zulle.i wij bijtijds weten hoe leeg dit alles is zon der Hem. Het Evangelie zal altijd Evan gelie blijven. God komt tot ons met zij a boodschap van genade en vrede voov zondaren. De alleenwijze God zij de heerlijkheid, de majesteit, kracht en macht, beide nu en in de toekomende tijd zo besloot ds. Hop zijn prediking. Na het zingen van Psalm 90 9 en het dankgebed richt ds. Hop zich allereerst tot de kerkeraad. Hij herdenkt hierbij het plotseling overlijden van de broeders Wolleswinkel en Valkenburg; het wegens leeftijd vertrekken van de broeders Vlas- tuin en Verbeek. Altijd was er een goede harmonie, men ging vriendschappelijk en broederlijk met elkaar om. Tenslotte wijst spreker op de moeilijke taak, die than9 op de schouders van de Kerkeraad komt rusten. Verder richtte ds. Hop zich tot het kol lege van Kerkvoogden en ëotabelen, ring- kollega's, kollega's uit de omgeving, ds. Van de Pol, als waarnemend konsulent de vertegenwoordigers van het burgerlijk bestuur, koster en organist. SPECIAAL WOORD AAN DE JEUGD Speciaal richtte ds. Hop zich nog even tot de jeugd. Van de verschillende kerke lijke verenigingen, waarvan hij voorzitter was, had hij reeds afscheid genomen. Menig blijk van belangstelling heeft mij zeer getroffen. Verder sprak ds. Hop de wens uit, dat het werk onder de jeugd niet zal gaan verslappen, maar veeleer in kracht zal gaan toenemen. Het schrift woord „Die Mij vroeg zoeken zullen mij vinden" gaf hij voor de laatste maal aan zijn ontelbaar vele vrienden onder de jeugd mee. Tenslotte richtte ds. zich nog met en kele woorden tot de gemeente in zijn ge heel. Hierbij wekte hij de gemeente op tot trouw kerkbezoek en toch vooral voor Jezus te kiezen. Alleen Christus' bloed is tot eeuwig leven in staat. De mindere (ds. Hop) gaat hier heen, maar de meer dere (Jezus Christus) blijft. Hierna werd de scheidende predikant allereerst toegesproken door ds. Van de Pol van Veenendaal als plaatsvervangend konsulent voor ds. Wisgerhof, als rektor van de ring en namens de klassis. Nie mand is hier onmisbaar aldus spreker. Ook zegt spreker nog een en ander van de nieuwe gemeente, daar hij deze per soonlijk heel goed kent. TOESPRAAK BURGEMEESTER HOSANG In zijn toespraak wees burgemeester al lereerst op het vele werk, dat ds. Hop in Renswoude heeft gedaan. Een nieuw Ver enigingsgebouw werd gebouwd, er kwam een nieuwe school, terwijl tevens een kleuterschool werd opgericht. Verder bracht de burgemeester onder de aandacht het vele wek dat ds. Hop ook in de sociale sektor heeft verricht. Altijd was er voor dit werk een warm kloppend hart. De trouw van ds. Hop voor bezoe ken en vergaderingen was hiervan wel een sprekend voorbeeld. Tenslotte wees de burgemeester op het feit dat de bijbel hier in Renswoude en ginds in Nieuwe Tonge altijd weer het zelfde, maar toch nieuw is. Hierna voerde ds. Moolenaar nog het woord, terwijl ouderling Groeneveld dank bracht namens de kerkeraad voor het vele werk, door ds. Hop in Renswoude verricht. WIJZEWOORDEN DE VADER DER GEDACHTEN Iedereen gelooft licht, wat hy vreest of wat hy graag zou willen. (Lafontaine) KERKEWIJK 167 -TEL.3000 - VEENENDAAL

De Vallei | 1956 | | pagina 1