DE VALLEI Het zijn er 13... tel ze maar na! de Gruyter Jo <4 René Veenendaal oefende en won met 3-2 van T*E*C* VRC kwam niet verder dan 1-1 draw DE MODERNE WONINGINRICHTING Panterbeker definitief naar SVV (Utr.) IELIS OPTIEKJ r DOVO HANDHAAFT ZICH IN DE KOPGROEP EN BETERE WAAR EN 10% KORTING PANTER VOLLEYBAL-TOERNOOI Voor de Jeugd Tien doelpunten bij Valkenheide-Kulan Rekord-aantal deelnemers Renswoude dwong DVSA een gelijk spel af Voor uw trouwpartij Wed. A. W de Haas Wilde konijnen en hazen D. S. van Granze Giel Mohl P. Kilo L. M. Meer E E G S R J G A U A E L E T T VERKEERSREGEL WERKSTER beter verzorgd DRUKWERK Dc Gelderse Vallei Veenendaal hoeft zondag een nuttige oefenwedstrijd gespeeld tegen het Tiel- se T.E.C. De thuisclub had Joop Hei- kamp wegens ziekte niet opgesteld. Voor hem in de plaats stond voor rust H. van de Scheur, die een vrfl zwakke wedstrijd speelde. Na de tee wisselde htJ met linksbinnen Van de Weerdhof, hetgeen kennelijk in de ach'erhoede een versterking was, maar toch niet in de aanvalslinie. Ook T.E.C. kwam met enkele invallers in het veld. Het niet zuiver plaatsen was wel de grootste handicap van de bezoekers. Een sterk aanvallend DTS is geduren de twee maal drie kwartier de meerdere geweest van VRC. De VRC-achterhoede was echter goed op dreef en dank zij dit gedeelte van de ploeg is men voor een nederlaag bewaard gebleven. Voor de rust vielen er geen doelpunten, maar ook na de tee waren deze schaars. Jacobs kon in deze tweede helft voor DTS de score openen. Alles wat VRC was kwam naar voren, maar ook de achter hoede van de thuisklub wist zijn manne tje wel te staan. Enkele minuten voor het eindsignaal kon Drost echter met een prachtige achter waartse kopbal de balans in evenwicht brengen. Bijna onmiddellijk hierna floot de scheidsrechter voor de laatste maal. Reeds na enkele minuten kon Veenen daal door een fraaie kopbal van G. van de Weerdhof de leiding nemen. Het spel golfde wat op en neer en voor beide doe len deden zich kansen voor. Uit één daar van kon TEC de gelijkmaker scoren, toen Van Soest niet voldoende ingreep. Toch zou Veenendaal nog voor rust de leiding krijgen, door een keihard schot van A. Reebergen. De tweede helft gaf een aardige en aan trekkelijke partij voetbal te zien. Na 20 minuten kon de rechtsbinnen van de be zoekers voor de tweede maal de gelijk maker achter Cornelissen deponeren. TEC rook een overwinning en zette alles op alles, maar de schutter in de Veenen- daalse gelederen, Ab Reebergen, maakte even voor tijd aan deze illusies een eind, door de stand op 32 te brengen, waar mee de strijd definitief in het voordeel van de thuisklub werd beslist. Het publiek dat de wedstrijd Valken- heide— Kulan heeft bijgewoond heeft deze keer het hart weer eens op kunnen halen aan de vela goals die er zijn gemaakt. Want het ia vaak Juist ook het aantal doelpunten dat een wedstrijd levendig kan maken. Na vijf minuten opende Valkenheide de score, maar na evenzovele minuten bracht Van de Sluis deze weer in evenwicht. Kulan was iets sterker in deze eerste helft, hetgeen wel tot uitdrukking kwam In de 13 ruststand. Direkt na de hervatting kwam de thuis klub echter weer met een hevig offensief, waar de Kulan-achterhoede geen ant woord op wist. Spoedig was de stand dan ook weer gelijk. Zelfs kreeg Kulan in de ze periode een achterstand, maar geens zins ontmoedigd trok zij wederom ten aanval. Harteman maakte gelijk en zo waar kreeg men nog weer een voor sprong. Een indirekte vrije trap ontnam Kulan op het laatste ogenblik de volle winst. Eindstand 55. Na een lange rustperiode is ook het za terdagmiddagvoetbal weer van start ge gaan. DOVO kwam in eigen huis uit te gen het zwak spelende Ermelo, waartegen het een 31 overwinning behaalde. Een gebrek aan schotvaardigheid liet de eerste helft doelpuntloos verstrijken, ondanks het feit dat de rood-witten sterk in de meerderheid waren. Door de Veenendaalse Volleybal Vereniging werd zaterdag het jaarlijk se Pantervolleybaltoernooi georgani seerd. Er was dit jaar weer een rekord aantal deelnemers, zodat niet alleen in het gebouw „Eltheto", maar ook in de gymnastiekzalen van de J. G. Sand- brinkstraat, Hoogstraat, en van het chr. lyceum werd gespeeld. Bjj de heren won S.V.V. 1 uit Utrecht voor de derde achtereenvolgende maal dit toernooi, waardoor zij definitief be slag legde op de Panterbeker. De SVV- dames moesten de beker uit handen geven aan Wilhelmina uit Amersfoort, daal); 5. Athlon I (Utrecht); 6. S.O.S. 2 (Utrecht). B-klasse heren: 1. Cito I (Zeist); 2. S.O.S. 2 (Utrecht); 3. Nijenrode (Breu- kelen). B-kl. dames: 1. Olympia I (Utrecht); 2. Polonia I (Utrecht); 3. Cito I (Zeist). DVSA uit Amerongen en Renswoude hebben zondagmiddag geheel in de kaart van Rhenus gespeeld. Het leidende Ame rongen kon nl. tegen een zich fel verde- dat de Utrechtse dames in de finale digend Renswoude niet op dreef komen, met 20 klopte. Het gelijks spel geeft de verhoudingen in De finales werden zaterdagavond in het veld overigens goed weer. „Eltheto" gespeeld. Bij de heren hadden S.V.V. I en 't Zandt I, beide uit Utrecht, zich in de finale gewerkt. De S.V.V. - heren wonnen met 20 (154, 155). Bij de dames ging de finale zoals ge zegd, tegen de S.V.V.-dames en Wilhel mina dames (1520, 155). Het toernooi werd 's middags ge opend door de heer G. Vaartjes. Na af loop werden de prijzen met een toe passelijk woord uitgereikt door de heer Stoffels, namens de Panter-sigaren- fabrieken. De einduitslag werd: A-klasse heren: 1. S.V.V. I (Utrecht); 2. 's Zandt I (Utrecht); 3. Polonia I (Utrecht); 4. Wilhelmina I (Amersfoort); 5. Edo I (Utrecht); 6. E.V.V. (Ede). A-klasse dames: 1. Wilhelmina (Amersfoort); 2. S.V.V. I (Utrecht); 3. Edo I (Utrecht); 4. V.V.V. I (Veenen- Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos De wedstrijd begon eerst om drie uur, daar de scheidsrechter er wegens vertra ging niet eerder kon zijn. Na de aftrap ondernamen beide elftallen enkele aan vallen, waar nog maar heel weinig gevaar uit voortkwam. Enigszins tegen de ver houding in nam de thuisklub de leiding, maar Renswoude diende na een half uur van repliek, toen een goede kombinatie over links door midvoor Stutvoet met een feilloze kopbal werd afgewerkt (1—1). De stand bleef tot aan de rust ongewijzigd. Na de tee golfde het spel steeds op en neer. Het werd spannend, maar al heel duidelijk bleek, dat de schutters ontbra ken. In de allerlaatste minuut kreeg de rechtsbinnen van DVSA een vrije kans van twee meter voor open doel. Hij wist de bal echter nog hoog over te knallen. Overigens gebeurde dit alles in een ge heide buitenspelpositie, hetgeen de ar biter kennelijk ontging. In de tweede helft ging het heel wat beter. De ploegen vormden meer een ge heel en ook de aanvallen waren van be tere kwaliteit. Na 12 minuten kon spil Kroesbergen met een kopbal de score openen. Van de Heuvel zorgde spoedig daarna voor een tweede doelpunt Tien minuten voor het einde kon De Gier voor Ermelo tegen- scoren, maar Van de Heuvel maakte en kele minuten daarna aan alle twijfel een eind, toen hij voor de derde maal de bal in de touwen deed verdwijnen. Er zyn gelukkigen die woonruimte krijgen toegewezen en zich dus gaan Inrichten; maar minstens zovelen zijn er waarvan de Inboedel, nu de kinderen groter worden, hard aan vernieuwing toe is. Tot beide categorieën zouden wfj willen zeggen: de Nederlandse industrie maakt over het algemeen gesproken produkten die zich hebben aangepast aan de snelle ontwikkeling in de wo ninginrichting. Maar kies uw meubi lering en stoffering bewust. WAARAAN TE DENKEN Deel de woonruimte op de juiste wijze in. Zet niet teveel neer en hang niet teveel op. Stap eens af van het traditionele ameublement en koop de onderdelen los. In de moderne woning is zelden plaats voor dressoir, boeken kast, theemeubel of zware bergkasten, daargelaten nog dat er bij plaatsing van grote stukken aan de wanden dode hoeken komen die geen nut hebben. Denk eens aan de kombinatiemeubelen. Naar behoefte kan men aan- of op bouwen. Er is dan één wand die ruim ten bevat voor servies en tafelgoed, glaswerk, boeken, berging, radio enzo voort. De diepte van die wandberging loopt van 40 tot 60 cm. U kunt uw eigen fantasie laten spreken bij de sa menstelling en houdt de rest van de kamer dan, zonder dode hoeken, over voor de andere delen van uw woning inrichting. Er zijn verschillende Neder landse fabrieken die van die losse ele menten vervaardigen. Maak uw keuze pas, wanneer u uw woonruimte kent. Verloofde paren, koopt dus niets voordat u weet hoe u komt te wonen. Neem geen grote, pom peuze meubelen in een kamer van 4 bij 4, doch een aardig modern meubel, strak van lijn, dat in vele uitvoeringen ook in rotan te koop is. Geef door uw keuze van stoffering in harmoni ërende kleuren, een eigen sfeer aan uw interieur en let vooral op kwaliteit. Uw woninginrichting moet langer mee dan een paar jaar. WIE REIKT DE HELPENDE HAND? We kunnen niet alles alleen, voor lichting moet er zijn. Wendt u in eer ste instantie tot een goede zaak en laat u adviseren. Ga niet over één nacht ijs, maar steek uw licht ook eens ergens anders op, heb er als u wat afgelegen woont eens een reisje voor over, ga te rade bij uw vrouwen vereniging of een andere voorlichtings instantie; het zal de moeite lonen. Er gaat immers niets boven een huis dat een tehuis is, waar men zich behaaglijk gevoelt en tot rust komt. Zoek het in de vorm en in rustgevende eenvoud, óók door het kiezen van dè juiste kleu ren. Ook in de slaapkamer is men niet meer aangewezen op de linnenkast, de kolossale bedden en nachtkastjes. Door nieuwe konstrukties zijn de moderne bedden heel wat minder zwaar gewor den on een speciale bergwandoplossing is ook hier mogelijk. KOOP BEWUST Ja, koop bewust. U dwingt door uw vraag de fabrikant weer tot steeds be tere oplossingen van de vele problemen bij de woninginrichting en u kunt er van overtuigd zijn dat de Nederlandse industrie niets liever doet dan uw wen sen zoveel en zo goed mogelijk inwilli gen tot voordeel van koper en verkoper. TE HUUR GEVRAAGD voor laatste week van juli en eerste twee weken van augustus GEMEUBILEERD ZOMER HUISJE OF KAMERS m. gebruik v. keuken voor GEZIN VAN 6 PERSONEN in nabijheid van bos of hei in Veenendaal of omgeving. Brieven te richten aan: Drogisterij en Fotohandel HENNY JANSEN Zandstraat 7, Telefoon 2472 Veenendaal tijn wij thans speciaal ingericht. Mcuwe pers. auto's disponibel. £eer voordelige tarieven. N.V. v/ta Fa. Mark» 16 Voenendaal Correspondentie te richten aan tante Jos. per adres Parallel wee 10 Veenendaal ONZE JARIGEN 15 maart Willy Vermeulen; 16 Dik van Wijk; 16 Tinie Verhoef; 17 Jan van Wijk; 17 Japie Budding; 18 Agnes de Kleijn; 18 Truusje de Ruiter; 19 Jan van Engelenburg; 20 Herman Ariesen; ONZE ZILVERPAPIERAKTIE In dank zilverpapier ontvangen van: Tineke, Herman en Wimmie Bergmeyer; Mimi Dorland; Sjoeli en Matty van Hardeveld; Paul en Basje Ravenswaay; Emma van Schuppen; Jan Damman; Tineke Kok; Ria de Koning Ria van Schuppen. De meeste wilde konijnen vind je op zandgrond ln heide en bossen en in de duinen. De duinkonijnen zijn iets kleiner dan de andere. Konijnen zijn ook kleiner en meer gedrongen dan hazen. Hazen zijn donkerder en slanker, met langere poten. Weet je dat hun or enin jagerterm „le pels" worden genoemd? En het nest van de haas 'heet: leger. NIEUWE RAADSELS I. Hier zijn weer enkele visitekaar tjes. De bezitters ervan hebben een naam, die, wanneer men de letters er van omzet, de plaats van hun geboorte doet kennen. II. In nevenstaand lettervierkant kun je een spreekwoord aan treffen. Begin bij de eerste letter en tracht via de paardesprong uit het schaakspel, alle letters te vinden. (Bij een paardesprong gaat men twee hokjes vooruit en één opzij, hetgeen naar alle richtingen geoorloofd is.) III. Wat kan men alleen zeggen met de mond dicht? Oplossing raadsels I. Aken en Essen - Leeds - Bern - Mainz - Lyon - Gent. II. a, b, c, - kolen - tak - prauw - bus - gewis - a, b, c, - slaap - pan - Turijn - Ida - Blauwbaard. III. de draad, die er door moet. Het verkeer op de verharde weg GAAT VOOR het verkeer, dat van het vrijliggend fiets pad komt. Verharde weg is dan VOORRANGSWEG GEVRAAGD een nette voor 2 ochtenden p.w. Fa. Wed. G. VAN EDEN Patrimoniumlaan 2 Veenendaal VOOR NAAR DRUKKERIJ Allemaal nog thuis, zegt Moeder v. d. S. uit Vught, en er valt nooit een kwaad woord bij ons. Een heleboel zorgen? Zeker, maar ook een heleboel plezier! Ik stuur mijn kinderen met een gerust hart naar De Gruyter toe. Je krijgt er altijd goede kwaliteiten en de kassabons zijn maar wat welkom. Die worden trouw bewaard en ieder kind krijgt er op zijn 18e verjaardag een horloge van. Dat kan als je jaarlijks meer dan 100 gulden terugkrijgt I Theevisite Wat zegt U van de Gruyter's thee, Mevrouw De grote zusten - '■-r.Ymm bewondering voor Jan's vorderingen. 56031» F F UI lL FT O N door H. Westenberger Vertaling: Mlnny Musaph Biydenstein (36) „Dan zullen ze het opeens gloeiend met elkaar eens zijn!" zegt René met bitterheid in zijn stem. En woedend valt hij uit: „Ik begrijp ze niet! Ik be grijp ze allemaal niet! Ik kan en kan ze niet begrijpen: jouw moeder niet en de mijne niet en mijn vader ook niet, dat die niet eens met zijn vuist op tafel geslagen heeft en gezegd dat hij van die hele onzinnige boel niks meer we ten wou! Ik heb er nu al deze dagen weer ernstig over nagedacht, maar ik kan het niet begrijpen! Begrijp jij ze? Als je een jongen dertien jaar lang gehad hebt, dan kun je hem toch maar niet zo ineens afgeven! Dat zou nog niet eens een kaffervrouw doen! En geld bieden, dat een andere vrouw haar kind ook weggeeft? Wij zijn per slot. van rekening toch geen stuk hout, dat je eenvoudig weggooit of voor een ander stuk hout omruiltEn ver beeld je nou eens! Jij komt opeens bij ons in huis en je heet Brackwieser, en tegen iedereen zeggen ze: „Die jongen daar, dat is onze zoon niet, maar we zullen zo fatsoenlijk zijn om hem niet weg te sturen: maar de andere, die is werkelijk van ons!" En mijn moeder kust je opeens „goeden nacht" en gis teren heb je nog mevrouw tegen haar gezegdonzin is het, grote onzin! Idiote onzin! En zo gemeen! Zo grenze loos gemeen!" René slaat met zijn vuisten op de deken, en over z'n gezicht stromen hete, machteloze tranen; zij lopen langs zijn slapen naar beneden, door zijn toch al vochtige haar en maken een donkere plek op de rode zeegras matras. Verschrikt grijpt Jo naar René's ge balde vuisten en tracht ze in bedwang te houden: „Zeg, wind je niet op! Na tuurlijk, ik snap het ook niet, maar daarom zijn we toch ook weggegaan; en dat ze nu om ons doodsangsten uit staan is immers al straf genoeg. Maar daarmee is voor ons nu ook de zaak afgedaan! Dat heb ik mammie heb ik mijn moeder ook geschrevenen later, als we maar eerst in Duitsland zijn en een beetje geld verdienen later kunnen we ze daar in Cairo nog wel schriftelijk vertellen, hoe wij over deze hele geschiedenis denken! Maar nu kwaad van ze te spreken, nu ze zich niet kunnen verdedigen René maakt zijn vuisten open en wrijft met de rug van zijn hand over zijn natte ogen. „Kwaadspreken? Och, ik spreek immers geen kwaad van ze! Ik ben alleen maar woedend; woedend over allesEn per slot van rekening heb jij goed praten! Met jouw moeder is immers alles heel anders. Jouw moeder is arm en ze heeft gelijk als ze je de gelegenheid geeft om wat meer te leren als je een Brackwieser bent; dat is tenminste goed gemeend. Maar de mijne! Dat is heel iets andersEn dat, terwijl ik zo zeker weet, dat ik haar werkelijke zoon ben terwijl ik het heel zeker weet!" Jo wrijft met zijn arm over zijn neus; of was het misschien over zijn ogen?" „Maar jouw moeder wilde ons allebei hebben, ze zou je nooit hebben laten gaan dat moet je toch eerlijk toe geven! En dat is toch het bewijs, dat ze Met een ruk zit René weer rechtop in bed en houdt zijn handen voor zijn ogen. „Wees stil! Hou je mond! Nu moet jij haar nog gaan verdedigen, dat mankeert er nog aan! Nee, ik wil niets horen! En ik wil helemaal nooit meer iets van haar horen! Ik heb niks meer met haar te maken! Ik heb haar al ver getenNeen, ik ben niet begonnen over haar te spreken ze interesseert me helemaal niet meer. Ze kan doen en laten wat ze wil, en zoveel jongens kopen als ze wil, kan ze voor mijn part ook! Het kan me niets schelen niets niets niets Heftige snik ken smoren zijn woorden, terwijl ook bij Jo dikke tranen, die hij niet meer tracht te verbergen, over de wangen lopen. Hij heeft zijn armen bescher mend om zijn zieke vriend heengelegd en zo blijven zij lange tijd zitten Tot René door oververmoeidheid terug valt op zijn harde matras. Joachim dekt hem zorgzaam toe, alle jassen, die zij bezitten legt hij nog over het oude tapijt, dat de rol van donzen deken zo gebrekkig moet spelen en offert tenslotte nog de twee gonjezak- ken, waaronder hij zelf zou slapen, opDan blaast hij de kaarsen uit en kruipt rillend van kou en van moeheid op zijn divan, zijn benen van verdriet, eenzaamheid en kou hoog opgetrokken tot aan zijn borst, als een arm, gesla gen hondje. Hoofdstuk XXIV „En....?" „Niets. Geen spoor, en jij?" „Ook niets." Hans Eckhart neemt de laatste tre den tot de hall van Helga's kleine wo ning in twee grote stappen. Nu staat hij voor haar en maakt een wanhopig gebaar met zijn armen. Hij ziet er doodmoe uit; zijn haar kleeft vochtig tegen zijn voorhoofd, rond zijn lichte, heldere ogen brandt een rode streep alsof hij een lange, vermoeiende auto rit achter de rug had. Helga leunt te gen de onderpost en kijkt hem aan. Haar vermoeid gezicht lijkt jaren ouder; van de neusvleugels tot de mondhoe ken lopen twee scherpe lijntjes. 3—1. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4